Klokkeklanken, buitelend uit de brave Jacobstoren Zeeuwse Almanak Reëvacuatie van Kruiningen kan vandaag beginnen VLAGGEN EN KNIPPERLICHTEN BIJ ALARM DRIEMAAL FEEST BIJ N.V. GEBR. VERDUYN TE BRESKENS Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE CO U R A N 7 DINSDAG 18 AUGUSTUS 1953. Ben wenieiirap avontuur. En op dat moment zult ge wellicht iets begrijpen Wordt hier steeds nauwer!" Met deze kreet gaf de gezette huismoeder die aan het hoofd van een viertal doortastende knaapjes een tiental treden op ons achter lag bij de beklimming van de Jacobstorenuiting aan haar indrukken en... ze sloeg de spijker op de kop. De stenen wanden van de wenteltrap komen naarmate men hoger stijgt steeds dichter tot elkaar, maar juist op het momentdat de koker voor een ietwat gezet sterveling te nauw dreigt te worden en men zich hijgend afvraagt hoe dit avontuur moet aflopen, komt de torenwachter J. Geldof in het beeld. Reeds honderden benauwd-vrolyke gezichten heeft hij sinds de openstelling van de toren op 2 Augustus j.l. uit het trapgat zien opduiken... Als een vriendelijke Cerberus houdt hij de wacht, gezeten op een stoel, achter een tafel met toegangskaart jes. Op een soort plankier, dat de laat ste etappe vormt op de weg naar de torentrans en waar de enorme klepel van het torenuurwerk achter een gla zen wand zjjn minuten de eeuwigheid inslingert, rustig, zelfverzekerd, en met de pretentie van een perpetuum mobile: tikke-tak... tikke-tak... tikke- tak. Het geluid van de klok thuis, maar dan oneindig versterkt en groot ser, indrukwekkender, de rechterhand van Vader Tyd zelf... Een rechterhand, die er onverbidde lijk aan herinnert, dat men niet ge komen is om in haar nabijheid te blij ven toeven, in gezelschap van toren wachter Geldof, doch dat men na het wenteltrapavontuur beëindigd te hebben verder moet, de forse kip- penlacder op. die naar de verdieping met het carillon-mechaniek voert en vandaar via een zware eikenhouten deur, naar de trans! /{an nio ooeten... Ge stoot die deur open en... daar ligt dan plotseling Vlissingen aan uw voeten! Recht onder u schuiven uw medemensjes over de beslotenheid van de Oude Markt, als schaakstukjes in het wereldspel, iets verder ontvouwt het Bellamypat'k zich aan uw ogen, met een verrassend spel van gevel lijnen, waarin het trotse museumge bouw domineert en waarvan ge nu eerst recht kunt «-enieten! Eerst nu valt het u op, hoe fraai het plantsoen is, met zijn nuancen groen, van teer- tot felgroen, hoe voortreffelijk de muziektent, gezapig symbool van steedse huiselijkheid, past in dit beeld, en ja, dan ontwaart ge ook de nieuwe vlaggemasten, geplaatst op initiatief van het Vlissings Actie fonds en getuigend van de activiteit van de Vlissingse middenstand. Maar dan dwaalt uw blik weg van het steedse tafereel en «-lijdt over het zil vergrijze water van de Westerschelde en eerst nu gaat ge ten volle be seffen, wat het zeggen wil, wanneer men spreekt over de „wyde Wester schelde"... Want in oneindige wijdheid ligt daar het machtige water en onbe kommerd kunt Ke uw ogen te gast doen gaan aan de verrukkeHjke uit- gestrektheid van het panorama en op dat moment zult ge wellicht iets be grijpen van de magische kracht van het water, een kracht die een Michiel Adriaans/oon de Ruyter als knaap reeds verleidde tot waaghalzerijen: die hem de torenspits deed beklim men en hem in zijn jeugdige overmoed de muts van het hoofd deed rukken en „hoezee" juichen! „Hoezee, hoezee", bij het aanschouwen van dat brok stilstaat en ge schouwt nog eenmaal rond en ziet teveel om op te noemen: de boulevards met nog wonde plek ken. maar ook met trotse, soms stijf koppig geïsoleerd oprijzende flatge bouwen. de groenbetipte duinenrij, een tussen kranen en fabriekscom plexen ingekapseld reuzenschip, de „Kungsholm" en verder, op de achter grond, rijst Middelburgs Lange Jan glorieus omhoog... Óen oeczteckt Ge overziet een deel van uw ge liefde Walcheren en ge zult weder om ervaren, dat het een voorrecht is om hier te mogen leven en werken, temidden vanr zoveel schoonheid en tenslotte, bij het werkwoord „wer ken", denkt ge nog even aan de Vlis- singers, die de genietingen van dit uitzicht voor u mogelijk maakten, de middenstanders. Tot besluit richt ge uw blikken dan nog even op het stadscentrum en na enig speuren ont dekt ge de bovenzijde van een nauwe sleuf, welke de Jacobsstraat moet zyn, die voert naar de Kleine Markt en Walstraat, naar Nieuwendijk en Badhuisstraat en even later, de bron zen stem van de torenklok heeft zich zojuist doen horen, wandelt ge daar zelf weer. Neergedaald van een hoogte, welke tydelijk de uwe was, nu weer ingeno men in het leven van alledag zelf weer een schaakstukje in het wereldspel Maar... met een ervaring ryker, en in de wetenschap, dat nog vele ande. ren de wenteltrap zullen kunnen be- i klimmen om eveneens deze waarde volle ervaring op te doen! OP DE TOREN VAN KRUININGEN Systeem kent drie fasen De toren van Kruiningen zal in de komende maanden voor de be volking een groter rol dan ooit gaan spelen. Op de trans zijn hoge vlag gemasten en lichtbakken geplaatst, doch het is de vurige wens van ie der, dat deze masten ongebruikt en de lichten gedoofd zullen blyven. Zij vormen namelyk een onderdeel van een alarminstallatie, welke de bevolking zal waarschuwen by hoge waterstanden en dreigend gevaar. Te St. Maartensdijk zal vandaag door aannemer A. van der Werf een begin worden gemaakt met de nieu we coupure bij de haven in de Kaai- straat. Het alarmsysteem zal drie fasen kennen. Wanneer de Rijkswaterstaat te Hansweert op het peilstation af wijkende waterstanden constateert, worden direct de brandweren van Kruinir^en en Yerseke gewaar- I schuwdT terwijl tevens de centrale I meldingspost op het gemeentehuis i van Kruiningen in functie komt. De alarmtoestand I treedt dan in, het geen voor de bevolking kenbaar wordt gemaakt door het uitsteken van groene vlaggen op de toren. Des avonds en des nachts worden deze vlaggen vervangen door groene knip perlichten. Er is dan geen gevaar aanwezig, doch de bevolking kan ge rust zijn, dat de dijkcommissie pa raat is. Deze commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de ge meente, de polder en de Waterstaat begeeft zich naar de dijk en neemt de beslissing of al dan niet de al armtoestand II dient te worden af gekondigd. Dit geschiedt eventueel door op de toren gele vlaggen uit te steken of gele knipperlichten te doen branden. Tevens zullen dan auto's met sirenes door het dorp rijden als waarschuwing, dat de bevolking op haar hoede dient te zijn. Wanneer onverhoopt nog een dijk doorbraak mocht optreden, zal de torenklok worden geluid, overdag zullen rode vlaggen worden uitge stoken en 's nachts zullen rode knip perlichten van de toren gaan bran den. Bovendien zal de bevolking worden gealarmeerd door auto's met OP EEN DAG Nieuwe fabriekshal geopend Maandag was het driemaal feest by de Gebr. Verduijn's Suikerwerkfa- briek N.V. te Breskens. Allereerst vierde men de opening van de nieuwe fabriekshal aan de Nij verheidsstraat, voorts vierde de op richter en president-commissaris van de N.V., de heer J. Verduyn Sr., zijn 65ste verjaardag en tenslotte was het dezer dagen 25 jaar geleden, dat de firma werd opgericht. Vele belangstellenden, onder wie de heer A. L. S. Lockefeer, lid van Ge- dep. Staten als waarnemend Commis- natuursehrton, hij het beseffen van de saris der Koningin in Zeeland, de bur- mogelijkheden, "welke de Wester schelde als poort tot de wereld hem kon bieden! Cf een /nuts.. Ge hebt geen muts om af te ruk ken en ge zyt ook wat ouder, wat be zadigder dan de knaap Michiel was en bovendien: ge leeft wat eeuwen later en ge hebt ondervonden, dat de wereld ook teleurstellen kan. Zodat ge geen „hoezee" uitschreeuwt, maar hoogstens mompelt, dat het prachtig is. Wel, dat is voldoende en laat dan de Westerschelde maar weer los met uw blik en zie verder, of ...luister! Ge waart vergeten, dat ge op de toren stond, maar plotseling wordt ge er aan herinnerd. Want ontroerend zachte carillonklan ken spreiden zich nu uit over het oude. oude Vlissingen; klan ken. welke liefelijk voortdeinen over de talloze, verweerde rood bruine daken, tuimelend uit de brave Jacobstoren, speels buite lend over het twintigste eeuwse leven, dat daar beneden driftig voortwoelt... Dan wordt het weer stil boven uw hoofd, waar de enorme wijzerplaat u er aan herinnert, dat de tijd niet ONTMOETING Door de verlaten straten van het nachtelijke Goes maakte de nacht waker zijn gebruikelijke ronde. Be dachtzaam. in gedachten verzonken, ging hij de hem vertrouwde wegen, welke hij reeds zo vele malen was ge gaan, zonder op dit uur iemand te ontmoeten. Ditmaal ging het anders. BH het omslaan van een hoek werd de brave man plotseling geconfron teerd met een merkwaardige minia tuur-optocht. Tien voetgangers, met bloemen getooid, marcheerden door het duister, als kippen achter elkaar, onder het zingen van opgewekte lie deren Verbaasd bleef de nachtwaker staan. Toen hij de stoet nader be- schouwde, ontdekte hij aan het hoofd cr van een hond, getooid met een roos. Eerst si adat liet gezélschap reeds enkele minuten uit zijn gezichtsveld was verdwenen, is hij verder gelopen. Peinzend over de somtijds vreemde gedragingen van zijn medemensen... gemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout en de directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut, drs. M. C. Verburg, waren Maandagmiddag bijeen in de nieuwe fabriekshal om het drievoudig feest bij te wonen. De heer J. J. Verduyn jr. sprak een welkomstwoord, waarna de heer Loc kefeer de openingsrede uitsprak. Na de firma Verduyn met deze heuglijke dag gecomplimenteerd te hebben en na zijn waardering te hebben uitge sproken voor de inrichting van het be drijf, merkte de heer Lockefeer o.m. op, dat men in Zeeland niet verwend is met de vestiging of opening van grote bedrijven. De middelgrote en kleine bedrijven zijn het grootst in aantal, aldus spr., die voorts betoogde, dat ook deze bedrijven van groot be lang zijn voor de Zeeuwse economie. Voor Zeeland geldt slechts één recept: luidende: Industrialisatie. „Zeeland zou inplaats "van 250.000 inwoners, 450.000 inwoners kunnen hebben", aldus spr., „indien de industrialisatie zich vol doende zou ontwikkelen". Derhalve betuigde de heer Locke feer zijn vreugde over de heropening van deze middel-grote industrie in Breskens, dat zoals spr. zeide naar het oordeel van het E.T.I., waar van de heer Lockefeer voorzitter is, in West Zeeuwsch-Vlaanderen als „ge bied no. 1" kan worden beschouwd voor industrialisatie. Nadat de heer Lockefeer het bedrijf voor officieel geopend had verklaard, sprak de burgemeester van Breskens, de heer J. A. Eekhout, die de heer Verduyn Sr. o.m. lof toezwaaide voor het onmiddellijk na de verwoesting in 1944, genomen initiatief tot voortzet ting van het bedrijf. „De firma Ver duyn fungeerde als baanbreker om het economisch leven in Breskens weer op gang te brengen", aldus spr. Voorts voerden nog het woord de heren Verduyn sr., G. H. Luyendijk. drs. Verburg, architect I. J. de Groot, J. Carels (namens aannemers en on der-aannemers) en J. van den Bergé als zaken-relatie, waarna de heer Ver duyn jr. de sprekers dankte voor hun gelukwensen en waarderende woorden STOOMKRAAN OPEN. Het was de heer Lockefeer, die de herbouwde fabriek met het openen van de stoomkraan daadwerkelijk in bedrijf stelde. De gasten kregen ge legenheid om het suikerwerk-procédé gade te slaan en een indruk op te doen van dit bedrijf, waar een veertigtal mensen emplooi vindt en dat naast een afzetgebied in het binnenland, te vens een deel van de productie in het- buitenland op de markt brengt. De nieuwe fabriekshal de oude fabriek werd in 1944 totaal verwoest is uiterst modern ingericht, terwijl het machinepark eveneens volkomen is afgesteld op de eisen des tyds. Nadat men de fabriek bezichtigd had, werden namens het personeel nog geschenken aangeboden aan de heer Verduyn sr. en aan de firma, ter wijl zaken-relaties de meubilering van het directie-kantoor ten geschenke ga ven. Tijdens een geanimeerde receptie maakten velen van de gelegenheid ge bruik om de firmanten var, de N.V, met deze dag te complimenteren. Kind viel uit raam. Een dochtertje van de familie K. in de Chrysantstraat te Terneuzen viel Zondag uit een raam der eerste ver dieping van de ouderlijke woning. Een gewaarschuwde geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Van de St. Jacobstoren ziet men rond over de oude binnenstad met de Schel de in het verschiet. Flaauwersgat 20 meter groter. Verzakkingen bij caissons. Het gat, dat onlangs in de zeedijk bü de Flaauwerslnlaag werd geslagen, is in de nacht van Zaterdag op Zon dag tengevolge van het plotseling slechte weer ongeveer twintig meter groter geworden. De er achter liggende inlaagdijk heeft geen verdere schade opgelopen. Men werkt met man en macht om deze dijk zover te versterken, dat hij voorlopig als zeewering kan dienen. Zodra men zover is. zal begonnen wor den met de dichting van de zeedijk. Inmiddels worden er bij Schelphoek regelmatig caissons op maaiveld aan gebracht. Enkele van deze gevaarten toonden Zondag neiging om te verzak ken, doch deze verzakking was niet van ernstige aard. Het werk heeft normaal voortgang. bellen. Ieder dient zich dan in vei ligheid te brengen op de bovenver diepingen van de nog goed in tact zijnde woningen, j Behalve voor Kruiningen zal deze I alarmeringsdienst in de komende maanden tevens van belang zijn voor de andere bedreigde gebieden Zodra het water namelijk een afwijkende stand vertoont, zullen ook andere gemeenten hiervan telefonisch op de hoogte worden gesteld. Motorrijder reed tegen auto op. Maandagmiddag heeft zich op de rijksweg bij 's Heer Arendskerke een ongeval voorgedaan, waarbij de mo torrijder A. W. L. uit Vlissingen kwetsuren opliep. L. reed met zijn motor tegen een vrachtauto van de fa. J. uit Middel burg aan en werd een twintigtal me ters meegesleurd. Hij bekwam een beenbreuk en een sleutelbeenfractuur. Het ongeluk gebeurde, toen de vrachtauto van de rijksweg af de Ste'l- hoekse weg insloeg, juist op het mo ment, dat L. wilde passeren. Hij botste tegen de zijkant van de auto en kwam bekneld te zitten tussen voor- en achterwiel. Hij werd naar het zie kenhuis „St. Joseph" in Vlissingen oyergebracht. De politie stelde een on derzoek in. Reddingboot voer uit. Zondagmiddag omstreeks twee uur is de reddingboot „M. C. Blankenheim" met schipper Minneboo uit Veere uit gevaren, omdat het Belgische zeiljacht „Kim" op de Domburgse Rassen in ge vaar verkeerde. Het scheepje had na melyk een roer verspeeld. De redding boot bracht de „Kim" met de vijf op varenden in Veere binnen. Op de werf in Arnemuiden zal het van een nieuw roer worden voorzien. Woningbouw in Zeeland. In de maand Juni zijn in Neder land 5221 woningen gereed gekomen, tegenover 3769 in de zelfde maand van het vorig jaar. Voor Zeeland be droegen deze cijfers 114 in Juni 1953 en 108 in Juni 1952. Gerekend tot en met Juni van dit jaar zyn er in ons land sedert de bevryding 274.019 woningen gereed gekomen. VRACHTAUTO'S VOL SLIK „Ongelooflijk, wat vrijwilligers presteerden" Vandaag zullen de inwoners van Kruiningen op eigen verantwoorde lijkheid naar hun woningen kunnen terugkeren, want Maandagavond is de alarminstallatie op te toren klaar gekomen. Het zal echter geen massale terugtocht kunnen worden, daar het aantal bewoonbare huizen nog slechts gering is. Er Is in ieder geval een begin. Amper een maand geleden, toen de vloedstroom nog door de strnten speelde, had men niet durven denken, dat men reeds zo spoedig over terugkeer zou kannen spreken. Maar er is dan ook fantastisch hard gewerkt in de laatste weken. „Het is ongelooflijk,wat de vrijwil ligers hebben gepresteerd", zo vertel de ons de voorzitter van de Herstel commissie Kruiningen, de heer W. J. L. de Groof. De straten en huizen hebben reeds een geheel ander aan zien gekregen, nu zij voor een groot deel van de vette modderlaag zijn ontdaan. En nog trekken dagelijks tientallen enthousiaste vrijwilligers (-sters) erop uit om de behulpzame hand te bieden. De mannen uit Apel doorn de helpers van de Internatio nale hulpdienst, de jongens en meis jes van de R.K. internationale orga nisatie „Pax Christi, Regno ChriBÉi", die met name 1° Hansweert-Oost „opereren" en de helpsters van het Leger des Heils, die Maandag het werk van het Katholiek Werkcen trum overnamen. Ook de mannen van de Vlissingse reinigingsdienst zijn nog iedere Zaterdag present om deel te nemen aan dit „modderoffen- sief". waarvan het commando berust bij de Heide Maatschappij, welke eveneens prachtig werk levert. Onop houdelijk ryden de vrachtauto's vol- gèladen met slik en verdonken huis raad naar de Zanddijk. Dit zal nog wel enige tijd voort blijven gaan, want de hoeveelheid op te ruimen rommel is driemaal zo groot dan eerst werd gedacht. En de schattin gen waren reeds aan de ruime kant! DEZE WEEK GAS EN ELECTRICITEIT? De openbare nutsbedrijven zijn eveneens actief, zodat vermoe delijk nog deze week de gas- en elec- triciteitsvoorziening kan worden her steld. Zoals bekend, bleef de water leiding steeds functionneren. Het herstel van de woningen ver loopt nog niet zo snel dan men ei genlijk wel verwacht had. Dit is niet te wijten aan de aannemers, doch de huiseigenaren nemen veelal een afwachtende houding aan en gaan liever eerst boven wonen. Dit in af wachting van de te verkrijgen scha devergoedingen, Voor zover de taxa ties reeds hebben plaats gehad, is men over het algemeen wel tevreden over het eindbedrag. Nu de bewoners naar het dorp mogen terugkeren, wordt verwacht, dat het animo voor definitief herstel zal toenemen. Intussen wordt geregeld voortge gaan met het leegpompen van de polder. Door het leggen van een zanddijk nabjj de Veerhaven is het dorp Kruiningen en Hansweert- Oost thans afgesloten van het ove rige deel van de polder. De bewoon de kom mag nu geheel worden droog gemalen met een pomp nabij Hans weert-Oost en aan de rijksweg, wel ke laatste pomp het water in de pol der benoorden de weg loost. Dit deel en de landerijen ten Oosten van de Veerhavenweg mogen in verband met het herstel van de dijken nog niet verder dan 25 cm. N.AJP. van het water worden bevrijd. Vanzelfsprekend vindt ook het herstel van de dijken regelmatig voortgang, terwijl tevens reeds een begin is gemaakt met de bouw van de nieuwe aanleginrichting voor de veerboten. De Veerhavenweg is tot werkterrein geworden voor de ijzer- vlechters en betonwerkers, die palen voor de nieuwe fuik storten. Twee drijvende bokken zijn bezig met het slaan van de stalen damwand en hoewel er voor de leek nog weinig tekening in deze werkzaamheden valt te bespeuren, zijn de deskundigen ook daar van mening, dat tegen het eind van het jaar de boot weer zal kunnen varen. Er wordt op aangestuurd dat, wanneer de dyk gereed is en de Phoe- nix-eaisson verdwijnt, de eerste veer boot kan binnenlopen. Familiecontact mei militairen overzee. Groeien worden o.a. Ie Goes op geluidsband opgenomen. Tussen 3 Sept. en 14 Oct. zullen ln 18 verschillende plaatsen in Neder land familieleden van militairen in Korea, Nieuw Guinea en Suriname in de gelegenheid worden gesteld een groet uit te spreken, welke wordt op genomen op een geluidsband. Deze geluidsbanden worden dan opgezon den naar het gebied waar de betrok kene vertoeft, waar zij voor deze ten gehore worden gebracht. Deze groe ten zullen des avonds worden opge nomen, achtereenvolgens te Den Haag, Rotterdam, Leiden, Amster dam, Dordrecht, Utrecht, Alkmaar, Leeuwarden, Groningen, Hoogeveen, Zwolle, Enschede, Arnhem, Venlo, Maastricht, Eindhoven, Breda en Goes. Het bezoek aan de contact-midda gen, welke sedert sedert Januari 1951 werden georganiseerd voor familiele den van militairen in Korea, nam re gelmatig toe, zodat besloten is, deze bijeenkomsten uit te breiden en daar in eveneens te betrekken Nieuw Gui nea en Suriname. Voor de periode van 5 September 1953 tot 16 Januari '54 zijn 17 contactmiddagen georgani seerd, in plaatsen over het gehele land verspreid. Op deze middagen worden films en lantaarnplaatje* vertoond van de betrokken gebieden, er kan worden geluisterd naar repor tages op de geluidsband, terwyl spre kers causerieën houden over hun er varingen overzee. Namen voor nieuwe schepen van de Marine. O.m. van Zeeuwse gemeenten. Een aantal in Amerika gebouwde nieuwe schepen voor de Koninklijke Marine, t.w. veertien kustmijnen- vegers (400 ton), zes oceaanmynen- vegers (700 ton) en zeven fregatten (600 ton), hebben een naam gekre gen. Aan de kustmynenvegers zijn toe gekend de namen: Borne, Brammen, Breukelen, Blaricum, Brielle, Bres kens, Bruinisse, Boxtel, Brouwersha ven, Bolsward, Beilen, Borculo, Beemster en Bedum, aldus een B- plaatsnamen serie vormend om deze, in Amerika gebouwde, schepen te onderscheiden van de overige mijnen vegers. Aan de oceaan-mijnenvegers zijn toegekend de namen: Onversaagd, Onbevreesd, Onverschrokken, Onver moeid, Onvervaard, Onverdroten. Deze mijnenvegers vormen een „O" serie ter onderscheiding van de klei nere kustmijnenvegers. Aan de fregatten zyn toegekend de namen: Pater, Jaguar, Lynx, Wolf, Fret, Hermelijn en Vos, waarmede de vroegere „roofdier"-serie herleeft. Overeenkomstige namen droegen de schepen van de eerste serie van 8 torpedobootjagers der Koninklijke Marine tussen 1910 en 1930. Paard schrok. De melkhandelaar J. P. te St. Maar tensdijk raakte bekneld tussen zijn wagen en een omheining, toen het paard voor de wagen plotseling ach teruit ging. Het dier schrok van een naderende tractor. P. moest zich on der doktersbehandeling stellen, ter wijl de omheining werd vernield. MIDDELBURG. Vandaag Electro: ,,New Mexico" (14 Jaar), 7 en 9.15 uur; Kunstmuseum: Tentoonstelling Jan Sluyters 10—12 30, 13.30—17.30 en 18—21.30 uur: Molenwa ter of Schouwburg: Biertapwedstrijd 2.30 uur. VLISSINGEN Vandaag Alhambra: „De roepstem der Pampa's" (14 jaar). 7 en 9 uur; Luxor: „Muiterij op de Bounty" (18 jaar) 8 uur; Oude zeevaartschool: Tentoonstel ling K J. Huineman en exp. rampfoto's 10—2, 2—5 en 7—9 uur: Cosy Corner: Duo Abels—v. Eek 3—6 en 8—11.30 uur. GOES Vandaag Grand: „Tour de France Vandaag Schotse huizen: Tentoonstel ling Anneke van der Feer 1012.30 en 13.30—17 uur. IJZEND IJKE Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling „Het jagen in de kunst" 1018 uur. GROEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2