PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuwe aardschokken en branden op Ionische eilanden Cultureel belang voor geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen BILT ENGELSE REGERING OVER DE WAPENSTILSTAND IN KOREA BERUCHT INBREKER SCHOOT POLITIEAGENT DOOD 196e Jaargang-No. 191 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B den Boer. Adjunct W. de Pagter Hoofdred.: G. Ballintyn, Pl.-verv W. Leertouwer en H. A. Bosshardl ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEi Zaterdag 15 Aug. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm Minimum p. advertentie f 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max, 8 regels» van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160);Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16: Terneuzen. Brcuwerijstr 2. Zienkxee. X B.igerci-tr C' tc-:ef. 26 DODEN NOG NIET GETELD Drie en zestig schepen thans bij hulpwerk betrokken Vrijdagavond was nog geen nauwkeurige schatting mogelijk van het slachtoffertal der aardbevingen op de Ionische eilanden. Er zijn honder den doden en ongeveer twee duizend gewonden. De havenstad Argostoli van het eiland Cephalonia is geheel verwoest. Op de kade wachten duizenden inwoners rustig op het verdere verloop der reddingswerkzaamheden. Voorts zijn op Cephalonia de plaatsen Lixouri en Sami, op liet eiland Zante de stad Zakinthos en op het eiland Ithaca de hoofdstad Vathy verwoest. De schade in het binnenland van deze drie eilanden is echter niet zo groot als a In Athene zijn in de nacht van Donderdag op Vrijdag opnieuw elf aardbevingen geregistreerd in het gebied van de zwaar getroffen Ioni sche eilanden. Blijkens de jongste be richten van Britse schepen, die deel nemen aan de hulpverlening, was de toestand op de eilanden nog zeer ernstig. Hevige branden. Vrijdagochtend woedden hevige branden in de stad Zante, op het eiland van dezelfde naam. De brand wordt bestreden door bemannengsle- den van de Britse kruiser „Gambia". Vliegtuigen wierpen levensmidde len uit voor inwoners van het eiland, die geïsoleerd zijn. Men is Vrijdag- Kantlijn Het is altijd nuttig om vóór men klaagt eens even bij de buren te kijken. Men zal dan dikwijls er varen, dat het daar ook niet allemaal ideaal is. De Zeeuwse badplaatsen hebben een slecht vóórseizoen gehad. Wel licht zijn zij ook tijdens het hittegolf- je, dat deze week onze zomerharten verblijd heeft, nog niet „uitverkocht". Maar hebben de hotel- en pension houders ook de moeite genomen om eens bij onze Zuiderburen te kijken? Zij zouden dan gezien hebben, dat het ook daar niet glorieus is. In Knokke, in Blankenberghe, in den Haan, in Oostende, in de Pan hebben wy ons licht eens opgestoken de laatste dagen. Het was er druk. En het was er gezellig. Befaamde negerbands en bekende Nederlandse radio-orkesten speelden er. Lucienne Boyer zong er. In alle badplaatsen zag men er de verkiezing van schoon heidskoninginnen geannonceerd. En overal op de boulevards zag men het vrouwelijk deel der badgasten spaar- zamelijker gekleed dan in Nederland langs eindeloze reeksen luxe auto's aan de ene en café-restaurants aan de andere kant paraderen. Duinen Niet te zien. Het strand Van begin tot eind keurig in door linnen schotjes gescheiden stukken verdeeld. Op ieder stuk een drukte van je welste. En zowaar! Ook nog de zee! Het zag er allemaal even bedrijvig, uit. De drukte was enorm. Maar één ding viel op. Overal zijn nog kamers te huur. Te kust en te keur. In Oostende keek een restaurateur met weemoed naar de Doverboot, die afvoer. Afge laden vol. Bleven ze maar hier! zei de goede man, we kunnen de klanten zelf best gebruiken! De grote restaurants waren op de uren, waarop er gedineerd of gesou peerd pleegt te worden, niet vol. Ook daar plaats in overvloed. Te veel dagjesmensen, klaagden de hotelhouders. Nog een geluk, dat er in Frankrijk zo gestaakt wordt. Tal van Fransen komen naar België, naar de kust Een andere hotelhouder zei: U moet eens achter de duinen gaan kijken Achter de duinen liggen de zoge naamde „Campings", de kampeerter reinen. Duizenden tenten, soms van een kwaliteit niet beter dan ongepre- pareerd wit katoen, staan daar opge steld, afgewisseld door kampeerwa gens. De mensen, die daar kamperen, hebben niet meer ruimte, dan in de straatjes van een achterbuurt. Leve de vacantievreugd! Zij kamneren daar voor een hab- bekrats. vertelde ons de hotelhouder. En dat betekent, dat ze zich gaar ne behelpen en genoegen nemen met allerlei ongemak. Bij óns komen zij niet en als ze kwamen, wat zouden ze een noten op hun zang hebben! Men ziet. het is ook in België niet allemaal ideaal deze zomer. Ook zon der ramp. Het is zelfs de vraag, of de Neder landse hotel- en pensionhouders zou den willen ruilen met hun Zuiderbu ren. Wij zijn ook in de Vlaamse Ar dennen geweest. De streek bij Oudenaarde, Ronsse, Gee- raerdsbergen. In een der beroemdste eethuizen van Ronsse, tevens bekend hotel, wa ren wij de twee enige gasten. In Oudenaarde, een juweel van een stad je, met een stadhuis om van te dro men, was het stil. Overal waar men kwam hetzelfde beeld. Het kan zyn. dat het elders in Bel gië anders gesteld is. Maar als men in de bosrijke heuvels van Oost- Vlaanderen weinig toeristen ziet en aan de kust ^weliswaar een enorme drukte, maar klagende restaurateurs en klagende hotelhouders, dan kan de conclusie toch niet anders luiden, dan dat men in Zeeland niet Ó.1 te onte vreden mag zyn. 3 kust. ochtend begonnen met de bouw van kampen. Alle Griekse vliegtuigen zijn ingeschakeld bij de hulpverlening. Een Amerikaanse beambte meldde, dat alleen reeds in Argostoli en Li xouri, op Cephalonia, vierhonderd do den zijn geteld. Men weet, dat zich onder de puinhopen nog vele onge- borgen stoffelijke overschotten be vinden. 63 Britse en Amerikaanse oorlogs schepen nemen thans aan de red dingswerkzaamheden deel. Reddingsploegen van Grieken en buitenlanders tot nu toe overwe gend Engelsen en Amerikanen werken onafgebroken temidden van de smeulende puinhopen in de stad Argostoli. Hulp. Uit vele Europese en Amerikaanse landen zijn aanbiedingen tot hulpver lening ontvangen en is reeds voedsel enz. per vliegtuig onderweg. De Nederlandse regering heeft, ter leniging van de nooa der slachtof fers van de aardbevingsramp in Grie kenland, een bedrag van 100.000 beschikbaar gesteld. Het Nederlandse Rode Kruis ver zendt voor een bedrag van 20.000 aan antibiotica (bacteriedodende mid delen) en dekens naar Griekenland, De verzending van de dekens en de antibiotica geschiedt heden per mili tairvliegtuig. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil I Augustus houdt zich zomers H (Van onze weerkundige s medewerker), p Ook in Zeeland steeg Woens- dag jl. de temperatuur in Vlis- 1 singen tot 31 gr. C., maar de daarop volgende dagen stroom- de met Westelijke winden koe- li lere lucht van de Noordzee ons p land binnen. Niettemin was het gisteren bij een maximum tem- peratuur van 21 gr. C. nog een mooie zomerse dag. Vandaag p kan het weer enkele graden warmer worden, daar met Oos- telijke winden de zeer warme lucht uit Midden-Europa weer naar ons land wordt geblazen. H Boven Zuid-Frankrijk kwam gistermiddag een onweerssto- ring tot ontwikkeling. Het is niet onmogelijk, dat er van- avond een onweersbui voor- komt. al zal deze kans in Bra il bant en Limburg groter zijn. s Het weer schijnt de eerste da- p gen nog een zomers karakter te zullen houden. Wel zal vermoe- H delijk wel iets koelere lucht uit het Westen binnenkomen, maar H dank zij gebieden van hoge M p luchtdruk blijft het overwegend p p droog met flinke perioden van g| p zonneschijn. 8iii!ti:iiiiuiiiiniuiuii:iiiiiiiiuiiiii«iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiui!iuii«ii£i 9) De geallieerde bezettingsraad heeft eenstemmig besloten met ingang van 15 Augustus alle censuur in Oostenrijk op te heffen. 9 Donderdagnacht is de champignonkwè- kerij van de heer P. A. Broekmans te Mook geheel uitgebrand. Het woonhuis bleef gespaard. WINSTON CHURCHILL WEER ACTIEF Actie bij verraderlijk verbreken van bestand Sir Winston Churchill, die Woensdag na zes weken rust een kort bezoek aan Downingstreet heeft gebracht, confereerde daar met de tijdelijke mi nister van buitenlandse zaken Lord Salisbury. Men neemt aan, dat de bei de staatslieden geconfereerd hebben over de bezwaren, die van Labourzij- de werden geuit tegen de verklaring van de 16 landen, welke troepen ter beschikking van de Verenigde Naties stelden in het Korea-conflict. In deze verklaring die ook door Engeland werd ondertekend wordt de waarschuwing geuit, dat de strijd tot communistiseh-Chinees grond gebied uitgebreid kan worden, indien van communistische zijde de wapen stilstand wordt onderbroken. Ook een aantal conservatieve leden van het parlement was het niet eens met deze verklaring. LICHT IN WOERDEN SE MOORDZAAK „Chris" legde volledige bekentenis af De reeds geruime tjjd te Utrecht gedetineerde C. J. B„ genaamd Blan ken, wonende te Bodegraven, heeft thans tegenover de rechter-commis- saris, mr. V. J. A. van W(jk en de inspecteur eerste klasse der Rijksrecher che, J. Dekker, een volledige bekentenis afgelegd. B. heeft erkend dat hy na Inbraken gepleegd te hebben te Harmeien, by aanhouding te Woerden, op de politieagent, die hem aanhield, -heeft geschoten, waarna de agent van Eek dodelijk werd getroffen. 1 Sir Winston Churchill heeft nu Vrijdagavond een verklaring laten uitgaan, waarin hy zegt, dat men het reeds in 1951 eens was geworden over de waarschuwing, die men het beste middel achtte tegen een verra derlijk breken van een wapenstil stand. De verklaring betreft alleen een niet-uitgelokt verbreken van de wa penstilstand door de communisten. Zij is niet van toepassing wanneer Zuidkoreanen het bestand zouden schenden. Volgens Churchill hield de verkla ring aer zestien geen enkele veran dering in van de besluiten der vroe gere socialistische regering. Hy bracht in herinnering, dat de socia listische regering in 1951 was over eengekomen te overwegen de Chine se bases te bombarderen, indien de communisten zware luchtaanvallen zouden doen op de Verenigde Naties. Sir Winston verklaarde, dat het gedrag van president Syngman Rhee voor de zestien landen aanleiding was geweest er de nadruk op te leg gen, dat de verklaring slechts be trekking heeft op wat men mag noe men „een niet-uitgelokt verbreken van overeenkomst door de commu nisten. „Indien iemand van onze zij de de overeenkomst zou schenden, is Engeland gemachtigd het gehele vraagstuk te herzien", zo zei Chur chill. De Britse premier besloot met te zeggen, dat het onmogelijk was ge- Thans 2100 meter diep in Middellandse Zee Nieuw duikrecord van Franse oHicieren Twee officieren van de Franse ma rine hebben in de Middellandse Zee by Toulon met een bathyscaaf een diepte bereikt van 2100 meter, een nieuw record. Woensdag hadden beide officieren een diepte bereikt van 1550 meter met dezelfde bathyscaaf, die door Franse marine-ingenieurs is gebouwd aan de hand van een ontwerp van professor Piccard. Bij de nieuwe recordduik lieten de beide inzittenden hun bathyscaaf zin ken in een diepe uitholling in de bo dem van de Middellandse Zee. weest de inhoud van de verklaring aan het Britse parlement mede te de len voor dit op reces ging, daar de zestien landen overeengekomen wa ren, dat generaal Mark Clark haar op 7 Augustus zou bekendmaken. B. behoorde tot het vaste inbre kersgilde en werd onder zijn kame raden „Chris" genoemd. Samen met zyn broer Jan, die ook in arrest zit, pleegde hy een hele serie inbraken. In de beruchte nacht van de der tiende November pleegden de twee broers B. een drietal inbraken in Harmeien. Chris, die vaak een vuur wapen bij zich droeg, heeft toen op de Woerdense agent van Eek gescho ten. Hij trof deze in de buik en de po litieman overleed aan de gevolgen. De spoorwegman Van de Broek, die eveneens aanwezig was toen Chris en zijn „maat" zonder licht aan kwa men fietsen, kreeg een kogel in zyn been. De Woerdense politie arresteer de in verband met de moord op Van Eek een tweetal ingezetenen van1 Woerden. Drie maanden hebben deze twee mannen, die niets met de moor-* uitstaande hadden, in dé cel moeten verblijven. Men moest heh wegens ge brek aan bewijs loslaten. Tal van nut tige sporen waren in die drie maan den uitgewist. Toen werd het onder zoek opgedragen aan de rijksrecher che. Deze ging aandacht schenken aan een punt, waaraan tevoren geen waarde was gehecht. Bodegraven De agent Van Eek had, voordat hij stierf, alleen nog het woord „Bode graven" kunnen fluisteren. Aanvan kelijk was gedacht, dat hij daarmee wellicht bedoeld had om de politie in Bodegraven ter assistentie op te bel len. De rijksrecherche echter zocht achter deze woorden een heel andere bedoeling. Waarom zou Van Eek met zijn laatste krachten niet getracht hebben nog een aanwijzing te geven Hij kende immers vele mensen in de streek, wellicht had hij de daders her kend en wist by niet hun naam, maar wel hun woonplaats. In deze richting verder werkend kwam men er toe om in Februari de gebr. B. aan te hou- den. Van minuut tot minuut werd het doen en laten der gebroeders in de bewuste nacht nagegaan en eindelijk hadden de bewijzen zich zo opgesta peld. dat geen ontkennen meer baat te. In diepe kloof gevallen De Spaanse grotonderzoeker José Garcia heeft Vrijdagochtend in een honderd meter diepe kloof bij Pierre Saint-Martin een val gemaakt van vijftien meter. De Fransman Caze- neuve, die samen met Garcia in de kloof afdaalde, wist de begane grond te bereiken. Boven aan de kloof kon men het geschreeuw van Garcia ho ren. Een reddingscolonne wist na vier uren ingespannen pogingen Garcia omhoog te halen. Hij bleek aan het hoofd en aen een been gewond te zijn, maar zyn toestand gaf geen re den tot ongerustheid. Nederlandse Bromfietsbond opgericht Naar wij vernemen is opgericht de. Nederlandse Bromfietsbond. De bond stelt zich ten doel, de belangen der bromfietsers in de ruimste zin des woords te behartigen. NIEUW THEATER IN OOSTBURG Bouw zal vermoedelijk binnen afzienbare tijd kunnen beginnen Naar wij vcncmeri bestaat er grote kans, dat te Oostburg binnen afzienba re tijd zal worden overgegaan tot de bouw van een nieuw theater aan het Le- delplein, naar een door de gemeenteraad goedgekeurd ontwerp van de archi tect L. W. Rosenkranz te Oostburg. De plannen zijn aan de betrokken autori teiten ter beoordeling voorgelegd. Indien toestemming tot de bouw verkre gen wordt, betekent dit, dat Oostburg de gelegenheid krijgt een cultureel en sociaal centrum te vormen voor geheel West Zeeuwsch-Vlaanderen, want het ligt in de bedoeling om het nieuwe gebouw een bestemming te geven, welke veel meer zal omvatten dan uitsluitend het vertonen van films. Ten tijde van het voor-oorlogse Beursgebouw, dat in 1944 volkomen verwoest werd, hebben in een vrij ver verleden soortgelijke plannen bestaan. Nadat het Beursgebouw zyn oorspronkelijke bestemming had ver loren, heeft men omstreeks 1918 ge tracht het gebouw eveneens tot cul tureel centrum te maken, doch deze poging stuitte af op het matige enthou siasme dat toentertijd voor kunstuitin gen werd opgebracht. Men stichtte toen een maatschappij tot exploitatie van het Beursgebouw, welke maat schappij het verhuurde aan een bio scoopexploitant, die het in 1929 tot bioscoop deed verbouwen. De naam „Beursgebouw" leefde evenwel voort, totdat het in 1944 werd verwoest In 1946 kwam er het houten noodgebouw voor in de plaats, dat bekend werd on der de naam „Ledel-theater", doch na acht jaren noodbehuizing, doet zich in Oostburg wel sterk de behoefte gevoe len aan een permanent theater, dat bo vendien veel meer mogelijkheden zal bieden, dan het primitieve, houten bouwwerk, waarvan de outillage ten enenmale onvoldoende ia Teneinde aan deze situatie een einde te maken gaf de gemeente Oostburg, die een herbouwplicht heeft voor het verwoeste Beursgebouw, opdracht aan de architect Rosenkranz tot het maken van een ontwerp voor een nieuw the ater. De bouwkosten worden geraamd op circa f 130.000—, waarin het Rijk dus eventueel zal bijdragen. De inrich ting van het theater zou bekostigd moeten worden door de exploitant, de beer P. F. Standaert. Streekbelang. In een door de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk uitgebracht rapport over de bouw van het nieuwe theater, wordt het duidelijk geacht, dat de functie van het te stichten cultureel centrum, waarin toneelvoorstellingen, concer- tene lezingen, congressen en regionale bijeenkomsten, alsmede jeugdvoorstel lingen gegeven zullen worden, niet be perkt zal blijven tot een locale, maar dat een groter, regionaal gebied hier mede gediend zal zyn. Aan de hand van uitvoerige gege vens en cijfers, wordt in het rapport aangetoond, dat Oostburg met een procentuele bevolkingstoename, ge lijk aan geheel West Zeeuwsch-Vlaan- deren (ca. 25 pet.) in deze streek inderdaad een centrale functie bezit, hetgeen voorts blijkt uit de aanwezig heid van economische en bestuurlijke instellingen, die een gemeente een re gionaal verzorgend karakter geven. In het rapport wordt vastgesteld, dat naast de reeds bestaande behoefte aan goede toneeluitvoeringen en ande re culturele gebeurtenissen een sterke groei van deze behoefte is waar te ne men, in het bijzonder bij de jeugd- Voorts wordt opgemerkt: „Wij willen bovendien dit feit zien in het licht van de duidelijke ontwik keling van de gehele provincie op dit gebied. Door de bijzondere geografi sche structuur van Zeeland zal men nooit tot een verantwoord plan van gelijkmatige cultuurspreiding komen, wanneer men niet beschikt over een net van vaste centraal gelegen ruimten over de verschillende afzonderlijke de len van de provincie. Zierikzee dient deze functie voor Schouwen-Duive- land te vervullen, Goes voor Zuid- en Noord-Beveland, Middelburg en Vlis singen voor Walcheren, Hulst en Ter- neuzen voor Oost Zeeuwsch-Vlaande ren, en Oostburg voor het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. Bin nen het kader van een dergelijk plan zal het in Oostburg ontworpen cultuur-centrum volledig de in West Zeeuwsch-Vlaanderen bestaande be hoefte kunnen opvangen. Men dient zich te realiseren, dat men niet uitsluitend met deze bestaande be hoefte rekening moet houden. In de toekomst zullen trouwens door de gro tere activiteiten van verschillende re- (vervolg op pa£. 2). Vijf dagen achtereen teisteren aard bevingen de Griekse eilanden tn de Ionische 'Zee De ramp neemt steeds groter afmetingen aan. Deze radio grafisch overgebrachte foto toont hoe kleine boten overlevenden uit de ha venstad Argestoli op Cephalonia uit het oord. van verschrikking wegvoe ren. Deze zwaar getroffen plaats is inmiddels geheel door de zee ver- wolgen. Meisje van Nieuwkoopse drieling overleden Het meisje Clara van de Nieuw koopse drieling Vervoren, welke eer gisteren in het Sint Elisabeth-zieken- nuis te Leiden werd geboren, is over leden. Zrj was het laatst geboren. KORTE PREDIKATIE HALF-OOGST Wanneer gij de oogst van uw land binnenhaalt, zult gij de rand van uiv veld niet geheel afmaaien; dit zult gij voor de armen en vreemdelingen laten liggen." Leviticus 19 9a en 10b. Het werk van de boer en zyn ar beiders is vaak zwaar, maar zelden ondankbaar. Na de tijd van ploegen, oogst.' Sedert de tijd, dat ik zelf uit mfjn knollentuin de bloemkool en de boontjes haal, begrijp ik welk gevoel de landbouwers bezielt als ze aan het oogsten slaan: Vreugde en rechtma tige trots, over het resultaat van het werk. Vandaag is het ,/illef-oest", zoals ze op Zuid-Beveland zeggen. Een goe de dag om ons eens even te bezinnen op het hierboven aangehaalde woord uit de Mozaïsche wet. De bedoeling ervan was, de Israëlitische boer op deze manier te herinneren aan zijn arme volksgenoten. Dc oogstdrift (menige kalme boer kent immers tn de oogst zichzelf niet meer!) wordt door deze bepaling enigszins getem perd. ,J£alm aan, niet ze begerig, laat de rand daar staan die is voor de weduwe, de wees en de vreemdeling." Geldt deze bepaling nog f Wis en waarachtig en heus niet alleen voor de boer.' Natuurlijk niet meer in deze oude vorm. De kerk heeft de heiden se volken niet willen belasten met de letterlijke Mozaïsche wetgeving. Maar in Christus is ook deze bepaling „ver vuld". Dit wil niet zeggen: aan haar einde gekomen, maar: op nieuwe wijze van kracht geworden. In Zeeuws- Vlaanderen vervult men dit gebod bij de oogst-collecte op Dankdag. De rand van het véld verdioijnt dan in het zwarte zakje en gaat van daar uit naar de weduwe, de wees en de vreemdeling. Hoe doet u het eigenlijk f U bent geen boer? Doet er niet toe: U haalt op uw eigen manier de oogst binnen. Als arbeider of zakenman hebt u uw verdiensten, de huisvrouw de rijk dom van een gezinsleven, als intellec tueel oogst u een deel van het veld der wetenschap, als Christen hebt uto geestelijke ervaringen. Waar het op aan komt is, dat oog ervoor krijgt, dat ,4e rand van het veld" niet voor uzelf is. De arts, die een arm echt paar kosteloos aan een bevalling helpt, heeft daar oog voor, dacht ik. En de onderwijzer die niet voor elke bijles idem zoveel vraagt ook. Wat kunt doenHoe zou ik dat moeten wetenf Belangrijker is: wilt u ,4e rand van uw veld" afstaan Kent de liefde, die de vervulling ook van dit gebod is? Laten 7oe daar op half-oogst eens drie minuten over na denken.' En desnoods nog een paar minuten nemen om God te bidden Zijn liefde uit te storten in ons arme zelf zuchtige hart. C. BLOMAARD. IJzendjke. DE VERWACHT: VRIJ ZONNIG In het algemeen vry zonnig weer, maar later op de dag in het zuiden van het land kans op onweer. Zwak ke tot matige wind voornamelyk tussen Noord- en Oost Warm weer, maar in de Noordelijke kuststrook gematigde temperaturen. ZON EN MAAN. 16 Augustus. Zon: op 5.24 Maan: op 13.06 17 Augustus. Zon: op 5.25 Maant op 14.21 onder 20.05 onder 21.37 onder 20.02 onder 22.01

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1