Zioin Zijpe VELE PLANNEN WERDEN IN TERNEUZEN VERWEZENLIJKT WALCHEREN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUWSECOURANI O EEN LEVENDE STAD Raad in oude samenstelling voor het laatst bijeen Aan het einde van de Donderdag avond gehouden vergadering van de Terneuzense gemeenteraad heeft bur gemeester mr. P. H. W. S Teilegen. het woord gevoerd. H\j zegde de raads leden dank voor de medewerking, die ze tijdens de afgelopen zittingsperiode verleenden om de plannen te verwe zenlijken, die na gemeenschappelijk inzicht moesten dienen tot het bevor deren van de welvaart der gemeente Daarna memoreerde de burgemeester in het kort wat tijdens deze jaren tot stand is gebracht. Daarbij noemde de heer Tellegen de uitbreiding van de kom der gemeente door de bouw van ongeveer 400 woningen in de Noord- polder. de Zuidlandpolder en aan de Baandijk en de vergroting met onge veer 70 woningen van Sluiskil. De aanwas der bevolking 'steeg daarbij van 12.929 op 1 Januari 1949 tot 13.946 op heden. Na onder meer een overzicht te hebben gegeven van de bouw, ver bouw en uitbreiding der plaatselijke scholen, herinnerde spreker er aan. hoe tijdens de afgelopen periode ook tot onthulling werd overgegaan van het monument aan de Westsluis, waar aan bijzondere luister werd bijgezet door de medewerking van Prins Bern- hard. Met grote dankbaarheid her dacht mr. Tellegen het feit, dat Ter- neuzen bij de vloedgolf van 1 Febru ari gespaard bleef en er slechts ge ringe en dan nog alleen materiële schade was. Door erfpacht kreeg de gemeente beschikking over het Westelijk Bol werk, alsmede over de Oesterputten. Na moeizame onderhandelingen gaf het Departement van Oorlog ten slotte het Oostelijk Bolwerk voor bebouwing vrij. Als schaduwen naast de zonne- kant noemde mr. Tellegen de vergeef se pogingen om de oude Christelijke bewaarschool voor de gemeente te ver krijgen als werkcentrum voor het maatschappelijk werk, de opheffing van de vrije veren en van het perso nentrein naar St. Niklaas. Wat de veemarkt betreft meende spreker, dat deze de indruk gaat maken van een weideplaats voor het vee inplaats van een verzamelpunt voor de veehandel. Na tot de conclusie te zijn gekomen, dat Terneuzen een levende stad is, richtte spreker een persoonlijk woord tot de raadsleden, die niet in de nieu we raad zullen terugkeren, nl. de he ren A. C. S. van Breda Vriesman, R. Hol en H. J. Colsen. Wat laatstge noemde betreft, die zovele jaren lid van de raad is geweest en wiens naam een begrip is geworden, wees de heer Tellegen er op, dat deze ruim 30 jaar voor Sluiskil op de bres heeft gestaan. De waardering voor het streven van de heer Colsen in het belang van Ter- neuzen is destijds op volmaakte wijze FILMS IN ZEELAND Twee zangfilms. „De Troubadour" is het verhaal van de aangrijpende strijd tussen twee broers, die zich hun bloedverwant schap niet bewust waren; een Middel eeuws drama, waardoor de Italiaanse grootmeester Giuseppe Verdi geïn spireerd werd en er een opera van maakte. Met medewerking van enkele grote Italiaanse zangers (Enzo Ma- scherini. Gianna Pederzini en Gino Si- nimberghi) heeft Carmine Gallone dit werk verfilmd. Meer nog dan de goe de filmische kwaliteiten, zullen de toe schouwers de uitmuntende zang appre ciëren. De muziek overheerst in deze film, die bovendien het Middeleeuws kasteelleven, tournooien, veldslagen, kerkers en brandstapels laat zien. (Alhambra, Vlissingen). Ook in Electro te Middelburg werd gisteravond een zangfilm vertoond en de naam Benjamino Gigli alleen al zal vele ,fans" er toe brengen om de film „Ave Maria" te gaan zien. Gigli ver vult de rol van de gevierdste tenor ter wereld, die geen vreugde meer kent. sedert zijn verloofde Maria gestorven is. In de bijrollen Kathe von Nagy, Paul Henckels en Harald Paulsen. tot uiting gebracht door een konink lijke onderscheiding. Tot slot bracht spreker nog dank aan gemeentesecre taris en ambtenaren der secretarie. De heer Colsen wees er hierna op, hoe zwaar het hem was gevallen na 34 jaar lid te zijn geweest van de raad, het besluit te nemen zich niet meer verkiesbaar te stellen. Hij was er ech ter van overtuigd in de persoon van dr. M. E. H. Camps een goede opvol ger te hebben gevonden. Spreker wil de bij deze gelegenheid zijn achting betuigen voor de houding van de bur gemeester tijdens de bezetting. Ver volgens richtte hij zich tot wethouder J. den Hamer, raadsleden, secretaris en het personeel der secretarie en ge meentediensten, waarna hij verklaar de, dat indien het vertrouwen in zijn opvolger beschaamd zou worden, hij. indien zijn gezondheid zulks toelaat over zes jaar in de raad zal terugke ren. Na afloop van de raadszitting werd van de raad in de oude samen stelling een groepsfoto gemaakt. R.K. Landbouwschool te Koewacht. De nieuwe school, welke onder auspiciën van de N.C.B. staat, zal gevestigd worden naast de huidige Vlassersschool. Op 1 October vangen de lessen aan, voorlopig in een lo kaal van de vlassersschool De school telt vier klassen. Die van de eerste klas hebben 2% dag per week les, de leerlingen van de andere klassen 1 dag per week. Naast de theorie wordt ook practyk gegeven. Hoofd Is de heer E. Rademakers uit Hulst, die zich binnenkort in Koewacht zal vestigen. Krijgt Hulst een carillon? Momenteel worden pogingen in het werk gesteld om in Hulst binnen af zienbare ttfd een carillon te krijgen. Er is reeds een carillonfonds, dat hiervoor besteed zal worden, maar men zoekt nog naar andere midde len om dit plan te- verwezenlijken. Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland" Men verzocht ons mede te delen, dat de voorzitter van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" bespre kingen heeft gevoerd over het vlieg veld Haamstede met M. v. d. Weel, van de K.L.M. en n i e t met A. J. v. d. Weel, lid van Ged. Staten van Zeeland. Vlissingen Sóeara Maloekoe-band had veel succes in Vlissingen Ook de tweede avond in het amu sementscentrum van het Vlissings Actiefonds is een groot succes ge worden. Ditmaal trad het bekende Ambonese dansorkest „Soeara Ma- loekoe" op en het behoeft eigenlijk geen nader betoog, dat 't dus stamp vol was. De gehele avond verdrong men zich rond en op de dansvloer en tot het sluitingsuur toe bleef het ge zellig druk binnen de feestelijk ver sierde omheining van het amuse mentscentrum. Ook hedenavond zal er gelegen heid tot dansen zijn. Morgenmiddag komen de kinderen aan de beurt met een poppenkastvoorstelling en 's avonds treedt dan „Crescendo" op in afwisseling met boksdemonstra- ties. Ook voor de Braderieweek is er reeds voor elke avond een attractief programma samengesteld, o.m. met optreden van een speciale Braderie band. Brand in bouwput voor nieuwe sluizen Donderdagavond omstreeks half elf moest de Vlissingse brandweer uitrukken voor een brand in de bouw put voor de nieuwe sluisdeur te Vlis singen. Het bleek, dat een steiger, welke in de put stond, door tot nu toe onbekende oorzaak in brand was ge raakt. Na een half uur echter was de brandweer het vuur meester en kon worden ingerukt. GEVONDEN TE VLISSINGEN De Commissaris van Politie te Vlissingen, maakt bekend, dat in het tjjdvak van 5 Augustus tot 11 Augus tus 1953 de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: halsketting, kinderpolshorloge, col bertjasje, verrekijker, handschoen, enige huissleutels, vierkleurenpot lood, hondenpenning, kinderlaarsje, portefeuille met inhoud, paar kinder schoentjes en sokjes, kinderbolero, autoportierkruk, ceintuur, kinder sokje, herenrijwiel, corsage, zegel ring, hondenriem, actetas, en dat in lichtingen aan zijn bureau zijn te be komen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevra gen: damesportemonnaie, kindervest je, zonnebril, kinderkousje, ceintuur, regenjas, scheenbeschermer, lips- sleutel, hondje, vulpen, bankbiljet, fummibal, fluit, kinderjurkje, kin ersandalen. strandmutsje, zwem broek, kindervestje, strandschopje, jongenskous, schakelarmband en meisjesvest VLISSINGEN. Bevallen: J. Menheer—Stroo. d.: C. Ja- niszewski—van Leest, z.; L. M. Hyskeris de Kramer, d.; P. VerstegenKolijn. d.: M. StrenkBeukeiman, z.; J. Boersma van Belzen, z.; W. Kluijfhout—Weststrate, z.: A. M. L. van Wanrooij—Geleijn, d.; P. W. Kiser—Kloosterman, z.; M. Verkerk— Kopmels, z. Ondertrouwd: J. C. van der Endt, 24 j. en G. N. Kikkert. 23 j.; C. M. Clarijs, 25 j. en V. van Eekelen, 24 j.; D. P. West strate. 32 j. en J. J. van Reeras. 21 j. Getrouwd: L. Damen, 33 j. en J. van den Berg, 31 j.; M. R. Pape. 35 j. en L. E. Hausschulz. 24 j.; J. J. Tuin, 20 j. en L, Dingemanse, 19 j. KOUDEKERKE. Bevallen: C. Jobse—Kluijfhout, z. G. Gi- deonseIzeboud, d.; E. Boogaard—Dek ker, d.; A. Flipse—Klootwijk, d. Getrouwd: F. J. van Kogelenberg. 29 J. en W. P. Pietersen. 26 j. Overleden: P. Barentsen, 98 j.. weduwn. van M. Wielemaker; M. den Hollander, 84 j„ weduwe van P. Antheunisse; J. Klap. 85 j.. wed. van J. H. van Lindonk; D. Jo- ziasse, 86 j., weduwnaar van P. Boone; J. Beuns. 91 j., weduwnaar van J. Weeze- poel; J. Janse, 73 j.. weduwnaar van P. Sturm; M. van Sparretak, 83 j.; K. Har- pe. 78 j„ gehuwd met J. Adriaanse. GR1JPSKERKE. Bevallen: J. Maljaars—Dekker, d.; A. van Winterswijk—Kooij, d.; T. Wattel— Hoekwater, z. Getrouwd: J. Koene, 27 j. en L. Jacob- se, 18 j. B1GGEKERKE. Bevallen: L. JakobsenWillemse, 2 d. Overleden: A. Koene, 80 j.. weduwn. V. A. Vos. Zomeravondconcert De harmonie „St. Ceacilia" te Vlis singen geeft Zaterdagavond a.s. om S uur, o.l,v. haar dirigent Jan de Graaf, een volksconcert in de mu ziektent in het Bellamypark. Dit concert bestaat uit eenvoudi ge muziek. Er worden o.a. uitgevoerd twee originele werkjes voor blaas- orkest van Ned. componisten, name lijk „Winterfeesten" van Alb. Meijnz en „Een mooie Herfstdag" van Bisse- link. Van deze componist wordt ook de mars „Vrolijke Dauwtrappers" uitgevoerd. Verder de walsen: „Lo tus bloemen" en „Tesoro Mio" en twee marsen uit de operette „Die Lustige Witwe". Middelburg Vacantieweek leerlingen openbare scholen. WESTKAPELLE. Bevalen: N. Kaland—Passenier. z.; M. Gabriëlse—Brand, z.; M. Fouwelse—Roel- se, d. Overleden: W. Slabber, 77 j., echtge noot van M. Kaland; H. Minderhoud, 84 j., wed. van J. Verhage. OOSTKAPELLE. Bevallen: D. S. Coppoolse—Jobse, z.; P. VolmerJoosse, d.; M. H. Maljaars Melse, z. Getrouwd: G. Wattel, 23 j. en C. Mal jaars, 21 j.; J. Tavenler, 47 j. en J. Won- dergem. 44 j. Ondertrouwd: C. Boone. 25 j. en E. Jo« ziasse. 20 j. AAGTEKERKE. Bevallen: F. Jobse—Joosse, d.; C. M. Maljaarsde Visser, z. Getrouwd: J. Peene. 27 j. en J. Meise, 20 j. Overleden: J. Adriaanse, 85 j., echtgeno te van F. Maljers. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: S. Remijn—Koppejan, d.; L. Wattel—Boone, d.; A. G. van Wieringen— Bons, d.; D. Onderdijk—Riemens, z. Getrouwd: W. Flipse, 30 j. en J. Geldof, 24 j. Naar het Bio-yacantie-oord. Op 13 Augustus zullen via de af deling Vlissingen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden- en Gezondheidskolonies zes kinderen (vier meisjes en 2 jongens) worden uitgezonden naar het Bio-va- cantie-oord te Bergen aan Zee. Te zamen met dit groepje reizen nog zes kinderen uit West Zeeuwsch- Vlaanderen. Zij blijven in het vacan- tie-oord tot en met 22 September. Onder leiding van ds. E. Sneller, Ned. Herv. predikant te Middelburg brachten de leerlingen van de drie hoogste klassen van de openbare scho len in deze gemeente, die de school- catechisatie vanwege de Ned. Herv. kerk volgen, een vacantie-week door op het Herv. Buitencentrum „Hedenes- se" te Cadzand. Wika Scheuer, alsmede een vijftal groepsleiders verleenden hun mede werking. De vacantie-week, waarvan het pro gramma werd afgewisseld met het ma ken van tochtjes en samenspel, slaag de uitstekend. Westkapelle Concert van O.K.K. Zaterdagavond, 8 uur, geeft „O.K. K." in Westkapelle een concert on der leiding van de heer Piet de Rooij. Het programma luidt als volgt: 1. „Discipline" (mars), M. Cossi; 2. „Regina" (ouverture), G. Rossini; 3. „Petite Suite", J. Filleuls; 4. „Caesar en Cleopatra", G. Boedfln; 5. „Mar- che des Parachutistes Beiges", F. Leemans; 6. „Sons of the Braves" (mars), Bidgood; 7. „Partita Picco lo", G. Boedijn; 8. „Tesoro Mio" (wals), Becucci; 9. „Roodkapje in 't Bos", P. J. Wiest; 10. „With Sward and Lance", W. Starke. Oostkapelle Ouden van dagen op reis Woensdagmiddag maakten de ouden van dagen te Oostkapelle hun jaar lijks uitstapje. Ditmaal werd West Zeeuwsch-Vlaanderen bezocht. IJzendijke bracht het gezelschap een bezoek aan de tentoonstelling „De Jacht in de Kunst". Via Sluis en Cad zand ging men naai- Breskens, waar de maaltijd werd gebruikt Bij de thuis komst werden de oudjes verwelkomd door de muziekvereniging „Crescen do". De heer G. Geertse sprak een dankwoord. Demonstratie gymnastiek vereniging De gymnastiekvereniging „Oost kapelle" zal Zaterdag a.s. des avonds om 8 uur een demonstratie geven De oefeningen der turners zullen op een in de Burgemeester Dregmansstraat te bouwen podium worden uitgevoerd. De muziekvereniging „E.M.M." zal haar medewerking verlenen. Domburg Rhythmische dansen Op het recreatieterrein te Dom burg trad het gezelschap „De Strand jutters" op met rhythmische dansen, w-aarvoor veel belangstelling be stond. Ongeveer 600 badgasten bewoners van het dorp toonden hier voor hun interesse. De toeschou wers waren vol bewondering voor de onder leiding van mevrouw Soesman uitgevoerde dansen. Ook aan de kleding was veel zorg be steed. De muziekvereniging „Apol lo" zorgde hierbft voor het muzikale gedeelte, en tot slot trad nog op het trio „Den Hollander". Veere Beiaardconcert Voor het Zaterdagavond van 8 tot 9 uur te geven beiaardconcert o~ het raadhuisearillon te Veere, heel de heer Jan Kwist, stadsbeiaardier te Veere, het volgende programma samengesteld: 1. Preludium en Fuga in Bes, J. S. Bacli2. a. O Heer die daar, b. Ge lukkig is het land, c. Wilt heden nu treden, 3. a. Erotiek, b. Solvejgs Wiegelied. c, Letzter Frühling, Grieg; 4. Menuet en trio, Staf Nees; 5. Salut d'Amour, Elgar; 6. a. Ik ken een lied. Demoll, b. Hemelhuis, Hul- lebroeck; 7. Trumpet Volutary, Pur eed; 8. Serenade, Toselli; 9. Prelude, Rachmaninoff. Hangar met graan uitgebrand te Sas van Gent Voor ongeveer f 40.000 schade Donderdagmiddag omstreeks 12 uur brak, door een tot nu toe on bekende oorzaak, brand uit in een hangar van de heer J. C. Audenaert in de Ghellinckpolder te Sas van Gent. In de hangar waren 50 gemeten graan (haver en tarwe) opgestapeld, terwijl er voorts een wagen in stond. Hoewel de brandweer van Sas van Gent en die van Philippine reeds om kwart over twaalf aanwezig waren, moesten zij machteloos toezien hoe de inhoud van de hangar in vlammen op ging. Ook enkele oppers van de heer Schauvlieger, welke naast de hangar stonden, vielen ten prooi aan het vuur. Het aangrenzende veld met ha ver bleef gespaard. De schade bedraagt ongeveer 40.000. De landbouwer was verze kerd. Examens Voor het Mulo-examen diploma A. slaagden te Bergen op Zoom de he ren R. van Houten en L. Maes uit St. Jansteen. De heer J. L. Everaers uit Tholen slaagde dezer dagen voor het exa men sterkstroom-monteur V.E.V. De heer H. Vis te Tholen behaal de het diploma electro-technisch-in- stalleur. De heer P. van Popering uit St. Annaland slaagde te Bergen op Zoom voor het diploma typen. Op het te Eindhoven gehouden exa men voor het V.E.V. diploma sterk stroommonteur slaagde de heer A. J. van Willigen Jzn. uit Kapelle. Voor het te Breda gehouden prac- trjkexamen electrotechnisch installa teur van het V. E. V. slaagde de heer D. M. Dieleman te Axel. Jeugdleden Rode Kruis naar Kruiningen De heer M. Omari uit Leopoldville van het Jeugd Rode Kruis in de Bel gische Congo, alsmede de 18-jarige mej. Aurora Yvonne Ortis Cevallos uit Ecuador, de 20-jarige mej. Jaque- line Sahella uit Jordanië en de 15-ja rige Turkse jongen M. Umut Arik, brengen een vierdaags bezoek aan Nederland. Zij kregen een reisbeurs van de Unesco. Het programma omvat o.m. een bezoek aan het rampgebied van Krui ningen en omgeving. Van Nederland gaat het gezelschap naar Luxemburg. Het molentje Het Parool (Amsterdam) wijdde dezer dagen een uitvoerig artikel de wederopbouw van Middel burg, geschreven door de ons vol maakt onbekende heer Herm van Dam. En evenals .geruime tijd gele den De Groene, valt ook deze heer "Van Dam over het Molentje op de Middelburgse Markt. Hrj put er een van zijn redenen tot critiek op de Zeeuwse hoofdstad uit en schrijft: „De kiosk op het marktplein in de vorm van een molentje op ongeveer een kwart van de ware grootte, mag dan een tegemoetkoming zijn aan de eisen van net vreemdelingenverkeer zij vormt toch een duidelijke illustra tie van het feit dat men veel te ver gegaan is met het aanpassen en con cessies doen. Naar mijn gevoel is dit molentje zelfs een aanfluiting van de bedoelingen van alle ontwerpers die aan de herbouw van de markt heb ben meegewerkt Natuurlijk is dat molentje nog wel te slopen en daar mee deze fout gemakkelijk te herstel len, maar wat jammer dat die forse fraaie markt van het Middelburg van voor de ramp is vervangen door zo'n zoetig, laf surrogaat". De Middelburgers zijn waarlijk niet allemaal enthousiast over de manier, waarop hun stad herbouwd is. En zij zijn steeds opnieuw een en al belangstelling voor een deskundig oordeel. Maar' als Iemand over het molen tje valt halen zij alleen maar hun schouders op. Want als de heer Van Dam ook maar even de moeite had genomen om te informeren naar dat molentje, zou hij gehoord hebben, dat het afkomstig is uit een Twentse op tocht ter gelegenheid van de jubile umfeesten in 1948. Dat het tijdelijk dienst doet als kiosk en geld op brengt voor de restauratie der Mid delburgse molens. Dat het niet spe ciaal voor de markt ontworpen is en nog dit jaar verdwijnt. De heer Van Dam nam niet de moeite om te informeren. Hfl brab belde er maar op los. Zoals aestjjds De Groene. De Groene weigerde een rechtzet ting te plaatsen. Wy zyn benieuwd, of het Parool zijn molentje rechtzet En of de heer Van Dam voortaan beter informeren zal. VISMIJN BRESKENS. Veiling 13 Aug.: Export garnalen 957 kg 173—237. Handels garnalen 8 kg 199. Schar 336 kg 28—50 Bot 268 kg 16—19. Schol 362 kg 21-28. Middel tong 195 kg 65—256. AUes in ets per kg. EIERVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders t 2.73 per kg. VISMIJN VEERE. 13 Aug.: Export garnalen 1896 kg 60— 146. Bot 23 kg 16—26. Middel tong 70 kg 77—240. Wulken 9 kg 19. Kreeft 13 kg 723 —800. Alles In ets per kg. VEILING ZUID-BEVELAND GOES 13 Aug.: Exportveiling: Perzikappel A 27. BC 22.80—23.30. I grof 24.40, I 19.70 —20.15. H 11.10—12.30. Early Victoria 1 CA 16, 1 16.60—17.20. II 6.70. Meltaa II 10. Keswick I 15—15.30. II 6.50. Zigeunerin A 37—39. BC 36—37. C 34. 1 grof 36. 1 A 37—39. BC 36—37. C 34. I CRO F 36. 1 35. H 22.20—22.80. Préc de Trévoux A 25.50. BC 18.86—20.30. J grof 2130— 21.60. I 17.60—20.25. II 7.30—7.50. Clapps A 27. BC 28.40—28-30. Igro f 26. I 23.20- 24,20. II 17.30. Dubb. Princessebonen Al 38, AH 24. afw. 20. Verpakt fruit: Zigeunerin A 47—50, B 4546, C 38. Perzikappel A 32—33. B 30- 32, C 26. Préc. de Trévoux C2 4. Washing ton I 23. Gewone veiling: Yellow Transp 918. Perzikappel 3—18. Early Victoria 34. Zigeunerin 425. Précose de Trévoux 7— 18. Clapp's 3—18. N.H. Suikerpeer 3—5 Perziken 19—22. Druiven 150. Bramen 47 52. Czarpruimen 3—16. Ontario 1024. Washington 1113. Mons. Hattve 1519. Dubb. Boere Witte 8—15. Utility 16—23 Beurré Louvrin 1516. VEILING THOLEN. 13 Aug.: Stambonen I 24 cent per kg. Aanvoer 1000 kg. Aardappelen: Bintjes bonken 12.26, gewone 9.9510, poters 4.88 Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen 12 Aug.: Pres. Emile Marchaise van Grandville. Willian T. H. Mailing van zee. Marechiaro van Londen. Metrans van Casablanca. Ingrid Metzendorff van Hansweert. 13 Aug.: Tu- bo van Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 12 Aug.: Lekhaven van Marseille. WH ja van Par naar Brussel. Pygmalion van Georgetown. Drittura van Gothenburg. Kathleen van Delfzijl. Aalsum van Ge nua. 13 Aug.: Lucas-M van Yarmouth. Taurus van zee naar Terneuzen. Honds rug van Colchester naar Hansweert. Euro pa van Londen. Leuvehaven van Rotter dam. Prinsengracht van Amsterdam. Ha vik van Londen. Vlissingen vertrokken 12 Aug.: Mare chiaro naar Antwerpen. Fiducia naar Lon den. William T. H. Mailing naar zee. Bril- lant naar Bilbao. 13 Aug.: Metrans naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 12 Aug.; Maraat-V naar M"bro van Gent. Irene-S naar Tees. Alja naar Runcorn. Union naar Dublin. 13 Aug.: Jan-Kreu- mer naar Londen van Hansweert. Express naar Hamburg. Averdijk naar Rotterdam. Lekkernijen voor rampslachtoffers Onder auspiciën van het Jeugd Ro de Kruis zullen leerlingen van huis houdscholen in het rampgebied pud ding, borstplaat, chocolademelk e.d. maken voor kindertehuizen, tehuizen voor ouden var dagen, ziekenhuizen en sanatoria in de omgeving van de school. Driehonderd kilogram cacao en zeshonderd kilogram melkpoeder voor de bereiding zyn voor dit doel geschonken door een Zweedse parti culiere organisatie, die een inzame ling heeft gehouden ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood, waarbij de gevers één kroon schon ken. Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis zorgde voor de suiker. Op 23 September vee-tentoonstelling in Oostburg. De jaarlgkse grote veetentoonstel ling op het Ledelplein te Oostburg is voor dit jaar vastgesteld op Woens dag 23 September. Slagerscursus voor Zeeland, B. en W. van Goes stellen de ra; voor medewerking te verlenen aan een in het leven te roepen slagers vakopleiding. Er worden in het ge hele land negen van dergeiyke cur sussen gegeven en één daarvan,voor Zeeland bestemd, komt in Goes. De kosten worden op 4200 per jaar feraamd, waarin het Rijk 70 bij- raagt. De rest is voor rekening van de gemeente, maar kan voor twee derde weer op de woongemeenten der leerlingen verhaald worden. De bedoeling is, dat gedurende drie middagen per week les wordt gegeven in een daartoe in de Land- bouwwinterschool te huren lokaal. Voor Goes rekent men op 16 a 18 leerlingen. VAN TOT VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 13 Aug.: Exportvclllng: Perzikappel A 28.10—26.20. BC 23.70. Hl gr. 23. Hl 1930 —22.70, HH 10.95—1230. keuken 14.10. fa briek 4.30—520. Zigeunerin A 38.10. BC 35. Hl 35.10, HH 1730, keuken 17.40. Ear- ley Victoria Hl 1530. H II 6—6.30. keuken 9.60. fabriek 4.10. Keswick Hl gr 16.10. Hl 16.10. HH 5.60. keuken 920. Clapps Favorite A 26.50, BC 2730—27.70. HI gr. 2530. HI 22.10—2420. keuken 12.80—1320. fabriek 7.30—7.70. Précose de rrévoux A 24.60. BC 20.25—20.85. Hl gr. 20, Hl 19—2025, HI1 630—7.40. keuken 7.30— 820. fabriek 3.60-4.40. IndustrleveiUng: Dubb. Prlncewebonen 1 4220. U 29.10—38.40. Bramen (indus trie) 58.50—58.70. Bloc veiling van pruimen: Reine Cl d'Ouiliins U 420—520. gesch. 3.10. fabr. 3. Czarpruimen U 5.20. fabr. 3.60. Gewone veiling: Bramen 40—62, Fram bozen 73139. Abrikozen 46Ü. Vijgen 12. Pruimen: Reine CL d'Ouiliins 815. Belle de Louvain 620. Mons. Hailve 7— 27. Boere Witte 4—12. Czarpruim 6—16. Ontario 10—14. Utility 24. Golden Japan 25. Appels en peren: Précose de Trévoux 313. Zomerappel 518. Clapps Favorite 415. Codlin Keswick 3. Yellow Trans parant 320. Zigeunerin 1315. Gratificatie ambtsjubilea polders en waterschappen Krachtens een besluit van Ged. Staten kan aan ambtenaren cr> a:- beids-contractanten in dienst der provincie bij het bereiken van een diensttgd van 25, 40 of 50 jaar een gratificatie worden aangeboden Ged. Staten stellen thans aan de besturen der polders of waterschappen en e- sturen van waterkeringen van cala- miteuze polders of waterschappen in Zeeland voor eenzelfde regeling voor hun personeel te treffen, met dien verstande, dat die regeling van toe passing zal zijn op personeel, dat een volledige dagtaak heeft, zowel als op het personeel, dat een taak van ge ringer omvang heeft. De gratificatie bedraagt bij een 25-jarig jubileum een hafve maand of twee weken salaris, bij een 40- ruig jubileum een maand of vier weken salaris en bij een 50-jarig amb:..- bi- leum r- rrhalve end of zes v en salaris. De desbetreffende beo en kunnen genomen worden met terug werkende kracht tot 1 Januari 1953. Benoeming Aan de prof. H. Burgerschool school voor gehemeltedefecten en verminderd gehoor te Amsterdam werd benoemd mej. C. J. Entink, spraaklerares, vroeger woonachtig te Middelburg. AIg. Vergadering Eerste Beetwortelsuikerfabriek Te Axel werd in de grote zaal van hotel „Het Centrum" de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de Eerste Ned. Coöp. Beetwortelsui kerfabriek, onder voorzitterschap van baron H. A. A. Collot d'Escury. Er was. tengevolge van de vacantië, slechts een honderdtal leden-aandeel houders aanwezig. De verlies- en winstrekening en de balans van het lopende boekjaar werden overeenkomstig het voorstel van het bestuur zJi.st. vastgesteld. Bij de periodieke bestuursverkiezing werden herkozen de heren J. B. Be- cu, Groede, D. W. Lindenbergh, 's H. Arendskerke, M. de Putter. Terneu zen en O. van Waals, Westdorpe. In de plaats van het aftredende lid der financiële commissie, de heer J. P. van Dijke, werd gekozen de heer E. C. Verhelst uit Westdorpe. Men be sloot met de Boerenleenbank in on derhandeling te treden over het aan gaan van een geldlening en om als lid van deze bank toe^ te treden. Voorts werd besloten het aandelen kapitaal uit te breiden en om stap pen te ondernemen tot wijziging van het bietenreglement. Er zijn namelqk bezwaren gerezen tegen de heffing van boete bij tarra van meer dan 25 bg de levering van bieten. Het zg. Spookwegje te St. Annaland, waarin tal van gaten voorkwamen, is thans geheel hersteld. Of het er nu nog spookt vermeldt de historie niet Een inwoner van St. Annaland, de heer J. L. Goedegebuure, had het onge luk tijdens oogstwerkzaamheden een vin gertop af te snijden. De rijwielherstellers van aet eiland Tholen maakten een reisje naar Lim burg. waar een bezoek werd gebracht aan Maastricht en het Drielandenpunt. De collecte voor het Hoogeland te Yerseke heeft opgebracht f 177,70. De arbeiders van de N.V. Clitex te Cllnge maakten hun Jaarlijks uitstapje. Ditmaal ging de reis naar Gent, Knokke. Brugge en Cadzand. De ouden van dagen te IJzendijke maakten ook hun jaarlijks reisje, dat was georganiseerd door de vereniging „Ge meentebelang". Onder meer werd een bezoek gebracht aan Kaatsheuvel, waar de oudjes de maaltijd gebruikten Toen ze weer thuis kwamen, werd het gezel schap opgewacht door de plaatselijke muziekvereniging. Burgemeester jhr. L E. D. S. von Bönninghausen tot Hednck- have hield tevens een korte toespraak. Op 15 Augustus a.s. zal de Axelse hengelsportvereniging „Geduld overwint alles" een viswedstrijd voor de jeugd organiseren. Ook in Sluis zal een vis wedstrijd gehouden worden. De strijd gaat hier tussen de plaatselijke hengel sportvereniging „Jantje van Sluis" en de „Vlissingse Hengelaars" De collecte voor de Ned. Vereniging A.V.O. heeft te 's Heer Abtskerke opge bracht f 20.15. Tirol in Domburg Vrijdagavond a.s. zal het grote Bundesbahnorkest uit Innsbrück (Tirol) op het recreatieterrein te Domburg optreden op initiatief van de V.V.v. Domburg. Op het program ma staat o.m. Wfener Blut, Frei- schutz, Carmen, jodelzang en volks dansen uit Tirol. Het gezelschap, dat om ongeveer 4 uur zal arriveren, maakt om half zes een rondgang door het dorp. Tot slot zal een Boe- renkapel dansmuziek geven. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Overleden: Leopold Dias, 70 jr.. Hulst. Nagekomen advertentie. Heden overleea zaan en kalm, na een lang durig. geduldig gedra- fen ïyden. onze gelief- e Man. Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader JAN WATTEL in de ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam, L. WATTEL— WILLEM SL Oostkapelle, 12 Augustus 1953. Molenweg 22. De Provinciale Afzet Commissie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Vrjidag 14 Augustus: Clapp's, alle maten. Maandag 17 Augustus: Br. d'Amanlïs. alle maten Maandag 17 Augustus: Dr. Jules Guyot, alle ma ten, Jutten, alle maten. Woensdag 19 Augustus: Br. de Merode, alle ma ten. Woensdag 19 Augustus: James Grieve. 75 m-m. en op, mits niet hardgroen. Woensdag 19 Augustus: Manks Codlin, 70 m.m. en op. Vrijdag 21 Augustus: Jac. Lebel, alle maten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7