KAPPIE en het geheim van Swarte Daen Wederopbouw na de watersnood Strandvonderij SPORT EN WEDSTRIJDEN Van de Velde uw *èzukkez VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 CONFERENTIE TE DRIEBERGEN (I) Problemen van de dorpssamenleving zijn niet veranderd De rampgebieden hebben sinds 1 Februari midden in de belangstelling gestaan Dat is op bet ogenblik nog het geval. Deze belangstelling is alleen iels anders geworden. Naarmate er meer dijken gedicht zijn, is de belang stelling van het grote publiek afgenomen. Wanneer er nu van belangstel ling voor de rampgebieden sprake is, komt dit meer van de zUde van hen, die direct bij de opbouw zijn betrokken. Daartoe rekenen we in de eerste plaats degenen die zijn teruggekeerd naar hun oude woonplaats of die dit binnen niet al te lange tUd hopen te doen. Verder zijn bij de opbouw betrok ken allerlei instanties van de over heid; plaatselijk, provinciaal en lan delijk. Ook heeft de Kerk hierbij be lang. En dan zijn er ook nog allerlei verenigingen, bonden, federaties, maatschappijen, die zich levendig be zig houden met de vraag hoe de rechte opbouw van het rampgebied zal moeten geschieden. Allerlei onder zoekingen zijn of worden gedaan. Tel kens weer verschijnt er de een of an der in de rampgebieden of bij de ge- evacueerde bevolking, zodat het de mensen wel eens wat te veel wordt en je, met enige ergernis kunt horen: wat wil die kerel nu weer? Laat men echter niet te spoedig geërgerd we zen, want de opbouw van een dorp mag waarlijk wel deskundig van alle kanten bekeken worden en een wer kelijke opbouw is meer dan dat al leen maar een huis weer bewoonbaar wordt gemaakt of nieuw wordt op getrokken. EN VERDER De Ned. Bond voor Sociaal-Cultu reel Vormingswerk heeft een brochu re uitgegeven, door dr's. C. Louwerse geschreven: „Dijken dicht.en ver der?" Dat is ook de vraag geweest waar mee de vorige week een conferentie in het Eijkmanhuis te Driebergen, zich heeft bezig gehouden. De deelnemers waren voornamelijk mensen die ston den in dienst van de overheid en in dienst van de Kerk. Het waren vrou wen en mannen die uit de rampge bieden van Zeeland en Zuid-Holland kwamen. Dus geen mensen van bui ten af waren hier bijeen, maar men sen die op 1 Februari direct met de watersnood te maken hebben gehad Zij hebben ook direct persoonlijk met de wederopbouw te maken. Dit heeft tot gevolg gehad dat deze conferen tie niet theoretisch is gebleven maar practisch van aard was. Aangezien de stormramp hoofdzake lijk het platteland heeft getroffen, tenminste het ergst, had deze confe rentie een uitgesproken plattelands karakter. Stedelijke problemen liggen altijd weer anders. Van degenen die een inleiding hielden kwamen de meesten wel niet uit de rampgebieden, maar ze waren toch direct bij de we deropbouw betrokken. Uit onze pro vincie waren als zodanig aanwezig de directeur van de Stichting Zeeland, mr. J. Hornstra, die sprak over de maatschappelijke opbouw van de Zeeuwse rampgebieden, en dr. B. Breek, die inleidde over: Het Zeeuwse dorpsleven. Nu is het niet gemakkelijk een con ferentie van vier dagen, waarin zo veel dingen worden overhoop gehaald, samen te vatten. Iedere weergave draagt altijd een persoonlijk karak ter. We willen in deze artikelen enkele dingen noemen waarvan we zo de ge dachte hebben dat ze een daar gegroei de opinie vertegenwoordigea NIETS NIEUW8. Als eerste willen we noemen dat de ramp als zodanig in de dorpssamen leving niets nieuws heeft gebracht. De problemen die er in de overstroomde dorpen liggen, waren er vroeger ook reeds. Het is duidelijk geworden, dat er geen scheiding gemaakt kan wor den tussen de ramp-dorpen en de an dere. Natuurlijk is de samenleving in de gebieden van de watersnood tijdelijk uiteen gevallen. Maar toch, aan de andere kant, heeft de gezamenlijke nood deze mensen ook weer dicht bij een gedreven. In de getroffen dorpen moet men weer huizen en boerderijen gaan bouwen. Doch als we vragen hoe de samenleving in de herbouwde dor pen moet zijn, dan is dit dezelfde vraag die we ook kunnen stellen voor alle andere dorpen van het Zeeuwse platteland. De oude dorpssamenleving Nieuwe uitgaven Als zesde boekje in de serie „Ne derland Werkt" verscheen het leer- leesboek voor de hoogste klassen van de lagere school „Onze Oliewinning", samengesteld door W. F. Boerefrjn en W. van Dam, met medewerking van Karei Norel. Een prettig ge schreven werkje, met een z.g. werk boekje, dat ook geschikt is voor V. G.L.Ö.-scholen en voor de laagste klassen van U.L.O.-scholen. L. Coomans de Ruiter is de auteur van „De wonderen der tropische na tuur" (deel Vm in de serie „Insulin- de"). In dit deeltje, dat verlucht is met fraaie foto's en tekeningen, ont hult de auteur het een en ander over levensgemeenschappen en biotopen. „Chante Jeunesse" is de titel van een boekje met Franse kinderliedjes „van vandaag en gisteren", geestig fïïllustreerd door mejuffrouw L. osch van Drakenstein. Een keurige uitgave! In een stijlvolle band verscheen deel II (Nederlands-Engels) van het Engels schoolwoordenboek door A. Broers en J. Smit Jr. in de derde druk bewerkt door R. Born. A. J. G. Kaptein, dr. J. Koning, J. de Miranda en dr. J. G. Vogel stel den een scheikunde-werkboek samen, waarvan thans het tweede deel is verschenen, met een tabellenboekje. „Het Boerenbedrijf in het verleden" is een beknopt overzicht van de land- bouwgeschiedenis ten dienste van het landbouwonderwijs, dat werd ge schreven door H. G. 't Hooft. Hier van is thans het tweede deel uitgeko men, dat de periode na 1800 behan delt. Eén overzichtelijk boekje, met vele interessante foto's en kaartjes. Deze boeken werden alle uitgege ven bij J. B. Wolters' Uitgevers maatschappij te Groningen. is daar bezig uiteen te vallen. De me chanisatie van de landbouw, die niet tegen te houden is, de verkaveling van het land, die oeconomisch verant woord is en heel de technisering van het leven, geven aan het platteland een ander karakter. Elk dorp heeft zijn eigen wetten en normen. Deze hebben aan de samen leving een fundament gegeven, Die oude wetten en normen verliezen nu hun betekenis. De nieuwste Ameri kaanse machines worden geïmpor teerd. maar sociaal-ethisch raakt men ten achter. De Bijbelse verantwoorde lijkheid voor de naaste wordt in vele gevallen niet meer verstaan. „Er zit nog zoveel moois en rijks in Zeeland" Dat moeten we behouden. Maar de mensen op de dorpen wil len tegenwoordig modern zijn. Ze wil len in ieder geval niet voor achterlijk worden aangezien. Dat komt b.v. al uit in de namen waarmee ze genoemd worden, Eén van de sprekers kende een grootmoeder die Kaatje heet. De moeder wordt Catrien genoemd en de dochter luistert naar de naam Kitty. Die zucht om modern te zijn brengt menigeen er toe waardevolle dingen overboord te gooien, terwijl men daar voor in de plaats zoekt waarden van mindere betekenis, zoals een kostbaar oud Zeeuws meubel van de hand wordt gedaan om daarvoor in de plaats te kopen een minderwaardig fa- brieks-product. De ramp mag dan principieel niets nieuws hebben gebracht, wel heeft de ramp openbaar gemaakt welke gees telijke en maatschappelijke nood er in onze dorpen is. Een burgemeester ver telde hoe er in zijn gemeente dit betrof één van de grootste uit het rampgebied niet minder dan 482 gevallen voor de dag waren gekomen, waar directe hulp op de een of andere wijze nodig was en waarvoor hij des kundig opgeleide mensen nodig had, Dit betrof nood, welke voort kwam uit allerlei ongewenste woningtoe standen; nood doordat de verhoudin gen in het gezin, tussen de ouders of tussen ouders en kinderen, niet in orde waren; geestelijke stoornissen;' erge moeilijkheden met kinderen, enz. Het jeugd-probleem werd overal als nijpend gevoeld. In een tweede artikel willen we er iets van vertellen hoe de gedachten van de conferentie, na de vaststelling van een verontrustende ontwikkeling in onze dorpen, verder zijn gegaan. H. Een felle brand heeft Woensdag ge woed in de houtopslagplaats van de N.V. Stoomhoutzaagmolenbedrijf -te Lemmer. Onrust in O. Indonesië. Het Indonesisch parlementslid Dia pari, die uit Oost-Indonesië in Dja karta is teruggekeerd, heeft één en ander gezegd over de verwarring in het Oostelijk deel van Indonesië. Hij deed dat tegenover de pers. Volgens de heer Diapari staat het vast, dat er „buitenlandse machten zijn, die be lang hebben bij deze verwarring". „Hoe meer de regering aan popula riteit inboet in dat gebied in het bijzonder en in Indonesië in het alge meen, hoe voordeliger het wordt voor de positie van de Nederlanders in Irian," zo zei hij. Diapari noemde het zeer waarschijnlijk, dat er vreemde mogendheden zijn, die Kahar Muzakar in Zuid-Celebes voor hun belangen gebruiken en vroeg zich in dit ver band af. hoe het mogelijk is, dat de benden over modernere wapens be schikken dan de Indonesische strijd krachten. De correspondent van Pi Aneta te Makassar meldt intussen, dat de bij de Daroel Islam aangesloten benden van Kahar Muzakar nieuwe pamflet ten hebben verspreid, waarin o.a. ge zegd wordt, dat de regering niet in staat is sociale rechtvaardigheid te bewerkstelligen en een godsdienstige samenleving te verwezenlijken. Is het blad „Alarm" geen verkapt N.S.B.-blaadje? De algemeen leider van de kort geleden opgerichte „Nationaal Euro pese Sociale Beweging", Paul van Tienen, heeft een communiqué uit gegeven over de arrestatie te Am sterdam van vier colporteux-s, die met het blad „Alarm" liepen te venten. In dat communiqué wordt gezegd, „De „sociale beweging" beschouwt zich zeker niet als een voortzetting van de N.S.B. Zij is de Nederlandse organisatie van een Europese bewe ging, die in ieder opzicht een geheel nieuwe verschijning vormt in het staatkundig leven. Van een toepassing van artikel 140 van het wetboek van strafrecht, op grond waarvan de „so ciale beweging tot verboden organi satie zou kunnen worden verklaard, kan gezien ook de onvoorwaarde lijke invrijheidstelling van de arres tanten geen spake zijn." Het communiqué vermeldt voorts: „evenmin bestaat er een colportage- verbod voor de „sociale beweging". De politie heeft slechts enkele col porteurs in het centrum van Amster dam gearresteerd, terwijl in de bui tenwijken van de stad en in alle ove rige steden niet werd ingegrepen. De werkleider voor Nederland van de so ciale beweging, Mr. J. Wolthuis, heeft alle plaatselijke functionarissen op dracht gegeven de colportage met „Alarm" onverminderd voort te zetten. Dr. Jan Schouten, de leider van de Anti-Revolutionnaire Partij, heeft Woens dag „ergens in Nederland", waarschijn lijk in Gelderland, zijn 70ste verjaardag gevierd. Hij onttrok zich aan gelukwen- Op het voormalige terrein van het vliegveld Waalhaven te Rotterdam is Donderdag een koelhuis en pakstation van de N.V. Koelhuis en Pakstation ..Zuid Hollandse Eilanden" geopend; Ir. A. W. van de Plassche. directeur-gene raal van de landbouw hield daarbij een toespraak. Hij wees op het belang van de fruitteelt voor ons land, zowel wat de import als de export betreft. Korte Sprintjes XERXES heeft 26 wedstrijden gespeeld i« de afgelopen competitie. In deze 26 wedstrijden werd 988 keer gefloten voor buitenspel van de te genstanders (38 keer per wedstrijd) en bovendien werden 213 buitenspel- gevallen over het hoofd gezien, zodat de Xerxesdef'ensie 1201 maal de buitenspélregel toepaste. HET OOSTENRIJKSE ministerie van financiën heeft bekend gemaakt, dat buitenlandse sportploegen, die Oostenrijk bezoeken, voortaan 25 per cent belasting zullen moeten betalen van het bruto bedrag dat zij ontvan gen, daarbij inbegrepen de vergoeding voor onkosten. Alleen Duitse clubs rallen er buiten. Behalve deze belas ting van 25 percent zullen buiten landse ploegen voortaan ook nog een vrjj hoge stedelijke belasting moeten betalen. De Oostenrijkse sportpers vreest vun deze maatregel een ern stige terugslag op de sportieve be trekkingen met het buitenland. Zeeuwse kampioenschappen te Schoondijke Zaterdag 22 en Zondag 23 Augus tus worden, zoals bekend, in Schoon dijke de Zeeuwse athletiekkampioen- schappen gehouden. Bij de ongeveer 75 deelnemers zijn er o.a. van Mara thon Staf Dobbelaer^ die het op de lange afstand weer gaat opnemen te gen de gebroeders Steyns uit Hon- tenisse. Piet van Acker, H. Witte en Willy Cnsouw, van De Zeeuwen na tuurlijk Lem Minderhoud en Groot- jans, de laatste voor de technische nummers en van Hellas J. en P. Jo- hanisse en Truus Haasdonk. De wedstrijden op Zaterdag begin nen om vier uur, op Zondag om half drie. Op Ceylon vallen doden en gewonden Uit Colombo wordt gemeld, dat Donderdagochtend opnieuw ongere geldheden in Colombo en andere plaatsen op Ceylon zyn uitgebroken Winkels werden geplunderd, gebou wen in brand gestoken en er werd met stenen geworpen. Schepen in de haven werden geplunderd. Volgens'een regeringswoordvoerder zijn bij de ongeregeldheden van Woensdag vijf personen gedood en ongeveer veertig gewond. De politie had zes maal geschoten. Onbevestigde berichten maken mel ding van dertien doden en ruim hon derd gewonden. Eerste klacht bij het kolen- en staalgerechtshof De Belgische regering is de eerste geweest om een klacht in te dienen by het Hoge Gerechtshof van de Eu ropese Kolen- en Staal Gemeenschap. De klacht gaat over het feit. dat in Frankrijk Belgische kolen tegen ho gere prijzen verkocht worden dan de afleveringsprijs van de Belgiscl - mijnen. De Belgen vroegen daarvoor reeds de aandacht van de Hoge Autoriteit. Maar die liet twee maanden lang niets van zich horen. Nu hebben dan de Belgen het Gerechtshof ingescha keld. De bekende Duitse filmacteur Paul Kemp is Donderdagmiddag in de leeftijd van 57 jaar in bad Godesberg overleden Kemp heeft in meer dan 100 films een rol vervuld. Hij stierf onverwacht aan acute blindedarmontsteking. ATHLETIEK Vlissingse in Ned. dames B-ploeg Mejuffrouw L. Minderhoud, lid van de athletiekvereniging „De Zeeu wen" te Vlissingen, is ingedeeld bij de Nederlandse dames-B-ploeg, die 23 Augustus a.s. te Roosendaal zal uitkomen tegen de dames van de Belgische A-ploeg. Mejuffrouw Minderhoud zal deel nemen aan de nummers verspringen en aan de vier maal honderd meter. ROEIEN Van Mesdag in halve finale skiff Op het Bagsvaerd-meer te Kopen hagen zijn Donderdag de Europese roeikampioenschappen begonnen bij fraai weer.. Op het program ston den drie heats van de vier met stuur man en drie voorwedstrijden van het skiff-nummer. De uitslagen voor wat Nederland betreft luiden: Vier met stuurman: le heat. 1. Zwitserland 6.44.3; 2. Zuid Slavië 6,46.5; 3. Denemarken 6.47.8; 4. Nederland (Njord, Leiden) 6.49.0; 5. Frankrijk 7.01.1. Zwitserland, Zuid-Slavië, Rusland, Italië, Tsjecho-Slowakije en Duits land plaatsen zich in de halve fina les, de andere ploegen gaan naar de herkansing. Skiff: 2e heat: 1. Guenther Schuett, Saarland 7.28.1; 2. Robert van Mes dag, Nederland 7.29.4; 3. Tony Fox, Gr. Brittannië 7.32.3. De eerste twee van elke heat heb ben zich in de halve finales geplaatst de anderen komen in de repechages. VOETBAL Boele en van Eesteren kampioen. In het rayon Middelburg van de Zo meravondcompetitie is Boele en Van Eesteren kampioen geworden. Woens dagavond speelden de kampioenen hun laatste wedstrijd tegen P.Z.C. Voor de aanvang van de wedstrijd werd door de heer Bosschart namens het bestuur van de Z.A.V. een bloem stuk aangeboden. Ook de aanvoerder van de P.Z.C., de heer J. Spruijt, fe liciteerde de kampioenen met het be haalde succes en bood eveneens een bloemstuk aan. De wedstrijd werd ge wonnen door Boele en Van Eesteren met 81. AUTOMOBILISME Inter-Scaldes leidt in Thoien-W est-Br abant- competitie Na de derde rit van de Tholen- West Brabant Competitie heeft de M.A.C. Inter-Scaldes uit Goes de leidijig genomen met 640.2 punt. De verdere stand is: 2. M. C. Kruisland, 3. M.A., Bergen op Zoom 4. M.C. Eendracht, Thoien, 5. M.C. Westhoek, Fijnaart, 570.3; 565.4'; 445.5; 285. Zaterdi rit voor wordt de vierde :eze competitie verreden. Het is een oriëntenngsrit door West Brabant, waarvan de start en de fi nish ditmaal plaats vinden in Fijn- aart. De vijfde en laatste rit van de ze competitie wordt gehouden te Goes op Zondag 5 September. Zeeuwse ploeg voor wedstrijd tegen Rijnstreek. De Zeeuwse athletiekploeg. welke Zondag te Oostburg uitkomt tegen de Rijnstreek is als volgt samenge steld: Dames; 100 meter L. Minderhoud, A. Plompe. Hoogspringen: W. Cijsouw, T. Haasdonk. Verspringen: L. Min derhoud, W. C(jsouw. 4 x 100 meter: L. Minderhoud. T. Haasdonk, A. Plompe en E. Wijgman. Res. N. Lau rens. Heren: 100 meter: M. Grootjans. A. W. Smits. 400 meter: I. Hamelink, C. Schout. 800 meter: E. Stegns, B. Walker. 1500 meter: G. Dobbelaere, D. Haak. 3000 meter: W. Steijns en H. Witte. O.l. est.: G. Dobbelaere, J. Johannisse, B. Bos en M. Groot- jans. Hoogspringen: J. en P. Johan nisse. Verspringen: J. Johannisse en B. Bos. Discuswerpen: M. Groot- jans en B. Bos. Kogelstoten: M. Grootjans en P. Johannisse. Ploeg leider G. de Pagter. Amsterdamse Beurs 12 Aug. 13 Aug. Bank van Ned. Gem. 4% 106 106% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 122b. 122% Nederland 1951 (3%) 101b. 101',4b. Nederland 1948 (3'.4> 98=»^ 98*4 Nederland 1947 ((3%) 3 98 98% Nederland 1937 3 95% 95% Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95% Investeringscertificaten 3 98% 98% Nederland 1962-64 z b. 3 99% 99% Nederland NWS 2Vb 78 78 Ned. Indië 1937 A 3 96% 97% Grootboek 1946 3 96% Nat. Handelsbank 121% 121 Ned. HandelmU- 159% 160 A.K.U. 172% 174% Bergh's en Jurgens 274 274% Calvé-Delft 129% 129% Centrale Suiker 174 Kon. Ned. Hoogovens 175 175 Unilever 196*4 197 Ned. Kabeliabriek 217% 218 Philips 174*4 174% Wilton-Fejjenoord 181% 184% BilUton 287% 288% Kon. Petroleum Mij. 336% 330% Amsterdam Rubber 94% 94% Holland Amerika Lijn 135% Kon. Paketvaart 118% 119% Rotterdamse Lloyd 123% 124% Ned. Scheepvaart Unie 128% 128% Sri'. Mij. Nederland 136 136 H.V.A. 108% 109 Deli-Batavia Mij. 157 159 Dcli Mij. 98% 99% Baltimore-Ohio 25% 25% Missouri K.T. 5% 5% New York Central 24% 25 Pennsylvania 21% 22 Anaconda 33% 33% Bethlehem Stee? 52% 53 Ceneral Motors 60% 60% Intern. Nickel 41% 41% Kennecott 63 63% Republic Steel 49% 49% U.S. Steel 38% 38% North American Cy. 20 Midcontinental 62% 62% Shell Union 75 74 Tide Water 23% 23% Het toewijzingspercentage van de nieu we lening (18 pet.) heeft de gemoederen eergisteravond en gistermorgen danig be zig gehouden. De algemene opinie is. dat niemand op een dergelijk lage toewijzing had gerekend en de banken en commis- sionnairs de grootste moeite zullen heb ben hun klanten tevreden te stellen. Of ficieel mag nog niet in deze lening ge handeld worden, maar officieus is gister morgen 100tot 100betaald, waarbij de laatste prijs grif gemaakt kon worden. 45. De mannen van de Zee wolf waren tegen een stootje opgewassen. Nadat zij even de blauwe plekken hadden gewreven, die de.kanonsko gel hen in het voorbijrollen had gestoten, hervatten zij hun stormloop naar het rusthuis. Kappie en de Maat volgden op enige afstand. „Laten we naar de Kraak terugkeren", stelde de Maat voor, „dit wordt niets dan ellende!" „Ben je mal!' antwoordde geld terug te krijgen, moe ten ww ook hier maar door heen bijten. Vooruit, als na zaat van Swarte Daen ver wachten ze van je. dat jij niet achterblijft!" De flessen, die op hen werden afgeschoten behen dig ontwijkend, renden de aanvallers voort en waren het rusthuis weldra dicht genaderd. ,.Ha", zei de oude Jeroen, „ze komen op schroots-afstand; nu is het mijn beurt!" Hij ledigde een kruithoorn in zijn donderbus en keek rond naar zijn bus met schroot. „Waar is mijn schroot geble ven?!" riep hij, „het zat in een oude peperbus I" ..Een peperbus?" herhaalde een der oude zeero vers, „die heb ik in de keuken gezet; ik dacht, dat er peper in zat!" Mopperend rende Jeroen naar de keuken, greep de bus en keerde die in zijn don derbus om. Maar opeens keek hjj in de Joop en snuffelde. „Drommels!" riep hij, ..ik heb de ver- „e kus genomen; dit is geen schroot, maar pe- Waar zijn onze schepen Abbelterk 13 te Genua. Alcyone 14 te Bahia verwacht. Alkaid 12 van Rotterdam naar Hamburg. Almdijk 13 te Havre. Annankerk 11 te Zanzibar. Averdijk 13 te Rotterdam. Borneo 12 van Port Said naar A'dam. Dalerdijk 13 van Londen naar Curacao. Delft p. 12 Sombrero Eil. naar Le Havre. Dongedijk 12 van Los Angeles naar Van- Eos 12 van Algiers naar Mostaganem. Friesland SSM 13 van Blyth naar Frede- ricia. Garoet 12 te Port Said. Hecuba 12 van Amsterdam naar Bremen. Heemskerk 12 van Amsterdam naar Mar seille. Indrapoera 12, 620 m. ZO Guarduful naar Aden. Java 13 te Belawan. Jagersfontein 12 van Amsterdam naar Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt 12, 320 m. ZZO Torrestraat naar Surabaja. Kota Inten p. 12 Kaap St. Vincent naar Alexandrië. Larenberg 12 van Rotterdam naar Toron to. Laurenskerk p. 12 Burlings naar Marseille. Maasdam 13 te Rotterdam. Noordam 12, 550 m. O. Koop Race. Polyphemus 9 te Singapore. Ruys 12 van Durban naar Mauritius. Rijnkerk 12 van Suez naar Aden. Schiedijk 11 te New Orleans. Slamat 10 te Tj. Priok. Sibajak 13 te New York verwacht. Sumatra 12 van Hollandia paar Surabaja. Tomori 12 van Aden naar Port Said. Burgemeester en wethou ders der gemeente KRUI- NINGEN zullen op Vrijdag 28 Augustus 1953, des voor middags 10 uur in het meentehuis te Kruiningen in het openbaar trachten aan te besteden het bouwen van 40 wo ningwetwoningen in percelen en in massa en wel als volgt: perceel A. 20 woningen op de zgn. Armenbo- gerd te Kruiningen. Architect P. Wonder- gera. perceel B. 20 woningen ais voren. Architect M. J. Ie Clercq. perceel C. de massa van alle 40 woningen- Bestek en tekeningen a 15.(restitutie 10. vanaf 17 Augustus tussen 10 en 11 uur v.m. verkrijg baar ten gemeentehuize te Kruiningen (Markt 2). Toe zending per post (25 cent extra) na ontvangst post wissel. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiniiiii o De burgemeesters-strand vonder op Walcheren roepen belanghebbenden op tot het ierugverkrijgen van aangespoelde goederen afkoms tig uii de waters nood-gebieden. De lijsten van herkenbare goederen zijn verzonden aan gemeentebesturen der uwse schadegemeenten aan de Prov. Griffies, Voedselcommissaris8en en Rampschadebureaux van Zuid-Holland, Noord-Bra bant en Zeeland. Illllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll' Gezocht voor leerlinge Lyceum te Goes, per 1 Sept. prettig tehuis van Maandags tot Zater dags. Brieven met inlichtin gen en condities onder no. A 337, Bur. P.Z.C., Goes HOLLANDLA N.V., afd. KOENA, Vlissingen, vraagt voor directe indienst treding, kantoorbediende. Brieven met uitvoerige in lichtingen te richten aan kantoor, Glaeisstraat 163, Vlissingen. GEVRAAGD: Flinke WERKSTER voor Vrijdag of Woensdag morgen van 8 tot 12 uur. Fotohandel PIET VREKE. Korte Delft 2, Middelburg. Voor bejaarde man en vrouw wordt plaats ge zocht in Rust- of Verpleeghuis, verzorging bij part ver pleegster of in heel klein gezin, 't Liefst op Walche ren. Aanb. lett. H 74, Bur. P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3