PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Honderden doden en duizenden gewonden bij aardbevingsramp Ringdijk bij Schelphoek wordt op drie manieren gesloten BILT BURGEROORLOG IN MAROKKO DREIGT UIT TE BREKEN 'ESTRAFTE KRIJGSGEVANGENEN WORDEN NIET UITGEWISSELD Er zijn reeds vijf caissons geplaatst 196e Jaargang-No. 190 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct W. de Pagter Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.-verv.; W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week. f 5.45 p. kw, fr. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 14 Aug. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ,3rieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Viissingen. Walstr 58—50. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160):Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63. telef 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16: Terneuzen. Brouwerjjstr. 2; Zierikzce. N. Bogerdstr C 160. telef. 26. IONISCHE EILANDEN GETEISTERD Sedert Zondag schudt de grond en storten de huizen in In de naoht van Woensdag op Donderdag duurden de aardschokken voort, die reeds sedert Zondag de Ionische eilanden in de straat van Korfoe teisteren. Op de eilanden Cephalonia, Zante en Ithaka zijn tot nu toe ten minste 400 personen om het leven gekomen. Er zijn ruim twee duizend mensen gewond en er zijn vele duizenden daklozen. Er zijn evenwel al schattingen t an duizend doden. De commandant van de Britse torpedobootjager „Daring" meldt uit de havenstad Argostoli op Cephalonia, dat aldaar bijna vijftig duizend mensen geen eten of drinken hebben. De stad zelf is vrijwel geheel verwoest en af gebrand. Op'Cephalonia is een geheel dorp verdwenen. Dwars over het strand van het eiland zijn kloven en scheu ren verschenen. Vele bewoners van het eiland wier pen zich, bij het zien der reddings vaartuigen, in zee en zwommen de schepen tegemoet. In Argostoli kon men 120 ton ont plofbare stoffen in zee werpen kort voor de brand de opslagplaats be reikte. Het onlangs gebouwde pa leis van justitie in deze plaats stort te Woensdag in, kort nadat de Griek se minister van sociale zaken, die de rampgebieden bezoekt, het gebouw had verlaten. Een aantal ambtena ren van de telegraafdienst, die hier een post hadden Ingericht, kwamen echter om het leven. Inzittenden van hcfschroefvliegtui- gen, opgestegen vanaf de ter hoogte Kanilijn Is het uitsluitend aan de vacantietijd te wijten, dat tal van mensen in deze dagen tot de conclusie ko men, dat het veel prettiger is om de dag in zalig niets doen te verdromen, dan hard te zwoegen? Of is dat een reactie op het steeds sneller wordende levenstempo? In ieder geval het probleem is ac tueel en wordt in alle toonaarden be sproken door mensen met en zonder vacantie. De kunstcriticus en dichter Jan Engelman schrijft in „De Tijd" (r.k.) boek-recensies en heeft in deze vacantiemaand voor zyn kroniek een boek uitgekozen, dat een monu ment is van Franse onbezorgdheid en goed humeur en een lofprijzing der Latijnse beschaving; juist omdat het werkje zo vol zit van het beste soort van langzaamheid, luiheid en traditionalisme en omdat het zo ui termate geschikt is voor dagepluk kers en wijndrinkers, is het zo innig Frans en zo absoluut on-Duits: „Weinig dingen in het optreden van de Duitsers, toen zij ons land bezet hielden, heb ik zó onsympa thiek gevonden als hun verheerlij king van de Arbeid. Zij waren nog maar kort hier, toen hun actie tégen de „plutocratenzoontjes" en vóór de bezigheid van de fiere, zelfbewuste, sociaal nuttige, opbouw dienende Ar beider begon. Het was de walgelijk ste vorm van hypocrisie en verkapt eigenbelang. Ten eerste is het heus niet zo leuk, dat ons aller-stamvader Adam de onvoorzichtigheid heeft be gaan zijn paradijselijk niets-doen te verwisselen voor het brood-verdienen in het zweet zijn aanschijns. In de zon liggen, naar de hagedissen kij ken en verse vijgen eten is werke lijk véél aangenamer en menswaar diger dan voor een beetje geld gloei lampen maken aan de lopende band of de krantenlezer op Zaterdagavond gelukkig maken met culturele praat jes. .Ten tweede was die aanmoedi ging van de werkdrift er alleen op gericht het potentieel te versterken van het Germaanse blok van de na zi's en de zogenaamde redders van Europa, zodat de Hollanders er <reen enkel belang bij hadden, integendeel. In de landen, die onder het Sovjet- juk zuchten ontmoet men thans pre cies dezelfde propaganda, met de zelfde slogans, alleen nog iets weten schappelijker en geraffineerder. De zelfde Duitsers, die probeerden óns die propaganda op te dringen, komen er nu zelf tegen in opstand en 't is voor mij volkomen onbegrijpelijk, dat er nog intelligente lieden zijn (ik ken ze, vooral in Amsterdam), die trach ten dat ellendige systeem te recht vaardigen." Nog een andere stem Dieper ingaande op het begrip „vacantie", wijst de „Nieuwe Eeuw" (r.k.) erop dat de levensgang onze voorvaderen zonder overspan ning was. Het moderne kapitalisme schiep het millioenenleger van het proletariaat en daarmee als reactie het verlangen in de mens naar recht op vrije tijd. Het is merkwaardig hoe, in onze tijd, waarin zozeer naar efficiency en maximale productie wordt streefd, het vacantiebegrip is groeid en nog groeit. Deze groei is misschien het meest volstrekte be wijs, dat de menselijke natuur niet onbeperkt van haar oorspronkelijk heid kan worden vervreemd. De mens is in wezen een paradijsbewoner en dit kan hij niet vergeten, mag hij ook niet vergeten want het behoor de tot de harmonieke ordening van de schepping, zoals ze in aanzet moet zyn bedoeld. En in de laatste vier of vijf generaties is de mens het verst van zijn oorspronkelijkheid afge raakt, het meest verwrongen, het meest gemassificeerd, het meest ge- tayloriseerd. Meer dan ooit is de van Argostoli lij zware kruiser er naar schattinj landen 45.000 da ;genöe Amerikaanse Salem", melden dat op de getroffen ei- dozen zijn. Berg gleed in zee. John Asher, werkzaam bij de Ame rikaanse organisatie voor hulpverle ning aan het buitenland, zeide Don derdagavond in een radio-uitzending van uit Argostoli onder meer: „Ik zag, hoe een gehele berg de zee in gleed. Nog tien minuten geleden heb ben wij hier een verschrikkelijke schok gevoeld. Alleen in Argostoli en Lixouri (ei land Cephalonia) zijn vier honderd lijken geteld. Alles is in de war. Er bestaat een wanhopige behoefte aan water". Branden. Rondam Zante, de hoofdstad van het gelijknamige eiland, woeden zes grote branden. „Zij, die nog in de stad ;ebleven zijn, leven in een hel", meid- Je het Atheense nieuwsagentschap, Opvarenden van de Britse kruiser „Gamoia" helpen Griekse troepen bij het bestrijden van het vuur. Uit de puinhopen der voor drie kwart verwoeste stad zyn tachtig lij ken geborgen. De helft der bewoners heeft de wijk genomen naar naburige heuvels. De slachtoffers. Griekse bladen schatten het totaal aantal slachtoffers op meer dar. dui zend. doch een juist aantal is nog niet bekend. Het reddingswerk is in volle gang. Schepen varen af en aan naar de ei landen en vliegtuigen van de Griekse en Amerikaanse luchtmacht zijn in geschakeld bij het reddingswerk. Een ooggetuige verklaarde na een vliegtocht boven de eilanden, dat het landschap er „veel erger uitziet dan foto's van Hirosjima na de ontplof fing van de atoombom". De gehele Griekse vloot, de Ame rikaanse zesde vloot in de Middel landse zee en Britse oorlogsschepen en vliegtuigen nemen thans aan de reddingswerkzaamheden deel. Griekenland heeft voorts talrijke vracht- en passagiersschepen en veer boten naar de geteisterde eilanden gezonden. Tien Griekse militaire vliegtuigen zijn Donderdagochtend begonnen met het afwerpen van le vensmiddelen en beddegoed voor in woners van afgesneden dorpen. Uit Napels zijn twee torpedo-bom menwerpers van de Amerikaanse marine met bloedplasma en serum naar het rampgebied vertrokken. Zij zullen door acht andere vliegtuigen worden gevolgd, zodra hiervoor lan dingsmogelijkheden zyn. Hulp. Direct na ontvangst van het nieuws betreffende de natuurramp in Grie kenland, heeft de Care-mission in Den Haag bekend gemaakt, dat door een ieder hulp aan de Griekse slacht offers geboden kan worden door geld te storten op girono. 512679. Zij heeft reeds een aanvang1 gemaakt met het uitreiken van voedsel, dekens, linnen goed en kledingpakketten. SULTAN VRAAGT HULP Pasja van Marrakesj verzamelt gewapenden De Franse resident-generaal in Ma rokko, generaal Guillaume, is Vrijdag per vliegtuig in Rabat teruggkeerd. Hij heeft van de Franse regering op dracht gekregen, al het mogelijke te doen, om een dreigende burgeroorlog in Marokko te voorkomen. Een verzoek om hulp, dat de sul tan van Marokko Donderdag tot de Franse regering richtte, wordt wel willend door Frankrijk overwogen. Men vergeet te Parijs echter niet, dat de houding van de sultan in de jaren na de laatste oorlog niet altjjd even vriendelijk is geweest. Ofschoon de Fransen ernstig zul len trachten een overhaaste daad door de tegenstander van de sultan, de pasja Marakkesj, te voorkomen, zijn zij niet bereid, de sultan onvoor waardelijk te helpen. Bovendien bestaan er langdurige en betrouwbare vriendschapsbanden tussen Frankrijk en de pasja. Deze laatste verklaarde Woensdag avond nog: „Het is te laat. Ik kan de gebeurtenissen niet meer tegenhou den. Ik ben een soldaat, en daar ben ik trots op. Ik zal niet terugtrekken, wat er ook gebeurt". De sultan van Marokko heeft pre sident Auriol gevraagd om hulp bij het bestrijden van een actie, die er op is gericht de „wettige regering" (de sultan) omver te werpen. De sul- Vrijgezellendag te Grevenbicht In het midden-Limburgse dorp Grevenbicht zullen op 19, 20 en 21 September vrijgezellendagen worden gehouden, aldus Het Parool. Neder landse en buitenlandse dames en he ren, die alleen door het leven gaan, zullen daar samenkomen. Er zijn deelnemerskaarten, die met een offi cieel stempel van het gemeentebe stuur moeten kunnen bewijzen dat zij inderdaad vrijgezel zijn. tweespalt tussen goed en kwaad, die zich in het fenomeen mens continu voordoet, openbaar en onze eerzucht en onze hebzucht en onze angst en slaafsheid, aspecten van onze kwade zijde, zijn meer dan andere krachten inspirators tot ons materiële werken en vandaar dat juist voor onze tijd het woord van de Chinese filosoof Lin Yu Tan van toepassing is: „de mens is het enige dier dat werkt." Waarmee hg zeggen wil, dat de mens de enige is, die' de hoge betekenis van het zorgeloze tracht te verwer pen. Maar in het toppunt van onze materialisering, van ons nuttig- heidsstreven, breekt zich het aposto laat van de vacantie baan als een bewijs, dat de mens geestelijk nog levend is." En toch! Wat zou een mens zijn zon der arbeid, zonder zijn werk? Le digheid is des duivels oorkussen. Niets doen is zalig op een vacanüe- dag. Maar hoe hebben in crisistijd c'e werklozen niet gesnakt naar werk, niet alleen om den brode! tan zei, dat deze actie een hevige re actie zou kunnen ontketenen, „die zou kunnen ontaarden in bloedvergie ten en de vrede in dit deel van de we reld zou kunnen verstoren". Volgens te Parijs ontvangen berich ten heeft de pasja van Marakesj, c'" tegenstander van de sultan, 3000 man cavalerie bewapend, waarmee hij de hoofdstad Rabat, zou kunnen over vallen. Voorts wordt melding ge maakt van een grote bijeenkomst ge houden door krijgslieden van de Ber ber-stam en van de plaatselijke op perhoofden. Op de Amerikaanse bases aan de kust van Marokko zijn veiligheids maatregelen genomen. Donderdagavond zyn een honderd tal pasja's kaids en notabelen uit alle delen van Marokko bijeengekomen op het paleis van de pasja van Mar rakesj. De pasja deelde de aanwezi gen mede dat er deze avond een be langrijke beslissing betreffende Ma rokko is genomen. Men meent te weten, dat een neef van de sultan, Moelay Mohammed ben Arafa, tot sultan van Marokko zal worden uit geroepen. Wasmachines verdwijnen in Amsterdam. In Amsterdam verdwijnen regel matig wasmachines, die in huur wor den verstrekt. Woensdag is cr weer één spoorloos verdwenen. De machine werd dés morgens om half elf door een firma, die deze machines verhuurt, thuisbezorgd bij een familie aan de Sarphatl8traat. Afgesproken werd, dat het apparaat om half één die zelfde dag zou worden teruggehaald. Kort voor het middaguur werd de firma door een onbekende opgebeld, die vriendelijk mededeelde, dat de be woonster in de Sarphatistraat wegens bezigheden plotseling de stad in moest „Zij heeft mij gevraagd u te verzoe ken de machine pas om half zes in pla3ts van om half één op te halen," zo besloot de onbekende. Aan dit verzoek werd gevolg gege ven. Toen men zich om half zes aan de woning vervoegde, bleek de machine verdwenen te zijn. Zij was reeds om half drie weggehaald. De bewoonster verklaarde van het telefoongesprek niets af te weten. Radio Peking meldde Woensdagavond, dat de voormalige ambassadeur van N. Korea te Moskou Tsjoen Jong wegens spionnage en verzet tegen de party uit de Noord-Koreaanse arbeiderspartij is ge stoten. Hevige aardschokken hebben drie achtereenvolgende dagen de Ionische eilanden geteisterd. Een beeld van de verwoesting, welke werd aangericht in Vathi op het eiland Ithaca. Pella zal trachten Italiaans kabinet te vormen De 51-jarige economische deskundi ge Guiseppe Pella (Christen demo craat) heeft Donderdagavond de op dracht van de Italiaanse president Eïnaudi aanvaard om te trachten een „zakenkabinet" te vormen. Pella verklaarde tegenover verslag gevers te hopen een regering met een tijdelijk karakter te kunnen vormen, om intussen de politieke partijen in de gelegenheid te stellen aan het land een stabiel bewind te geven. Zaterdagavond zal hij een tweede onderhoud met president Einaudi hebben. Men verwacht, dat de kabi netsformateur dan definitiel zal kun nen mededelen of hij al dan niet in staat is een nieuwe Italiaanse regering te vormen. Politie in Kasjmir vuurde op demonstranten Moh. Ali naar Nieuw Delhi De politie te Kasjmir heeft Donder dag geschoten op betogers te Tral, 40 kilometer ten Oosten van de hoofd stad Srinaggar, die demonstreerden voor de afgezette minister-president sjeik Abdoellah. Zij verklaarde, dat het vuur werd geopend, omdat de be togers aanvielen Het aantal slachtof fers werd niet bekend gemaakt. De nieuwe premier van Kasjmir, Baksji Ghoelam Mohammed, heeft zijn kabinet samengesteld. Tot op heden zijn bijna honderd per sonen aangehouden bij demonstraties tegen Baksji, doch de meesten zijn weer vrijgelaten. In Srinagar wordt hier en daar nog gestaakt De eerste minister van Pakistan, Mohammed Ali, heeft Donderdag te Karatsji medegedeeld, dat hij Zondag naar Delhi zal gaan om met zijn Indi sche collega, Nehroe, de toestand in Kasjmir te bespreken. Ali wilde de inhoud van Nehroe's antwoord op zijn verzoek om een be spreking over de jongste ontwikkeling in Kasjmir niet mededelen. Ali verklaarde, dat hij zolang in Delhi zal blijven als noodzakelijk is. RADIO PEKING MELDDE Foster Dulles zou chantage plegen New Yorkse radiozenders hebben Woensdagavond gemeld, dat volgens Radio-Peking de communisten aan de conventie van Genève betreffende de behandeling van krijgsgevangenen het recht ontlenen om geallieerde krijgs gevangenen vast te houden, die wach ten op berechting of hun straf uit zitten. Volgens Radio-Peking pleegt Fos ter Dulles chantage door te verklaren, dat de Verenigde Staten vergeldings maatregelen zullen nemen, indien de communisten alle krijgsgevangenen niet uitwisselen. Een vrijgelaten Amerikaanse serge ant, Woodley, heeft Donderdag te Panmoendjon medegedeeld, dat er in het kamp van Tsjongson, waar onge veer 800 Amerikanen waren, 34 ge vangenen wegens misdrijven van aller lei aard werden veroordeeld. Op de dag voor de ondertekening van het bestand werden acht krijgsgevangenen tot gevangenisstraffen van één tot drie jaar veroordeeld. Zij werden gevon nist op valse beschuldigingen, aldus Woodley. De vonnissen werden per luidspre ker bekend gemaakt en de commu nisten deelden mede, dat de veroor deelden als politieke misdadigers zou den worden geklassificeerd. De Amerikaanse sergeant Reginald Smith uit Georgia verklaarde, dat zes Nederland zal lening aan België terugbetalen Er worden thans Belgisch-Neder landse besprekingen gehouden over de terugbetaling van de lening van 1900 millioen frank, die België na bevrijding aan Nederland verstrekt heeft. Men bestudeert volgens de „Soir" de wyzé van terugbetaling met het oog op het aandeel, dat de ban ken in Nederland daarin zouden heb ben. OPERATIE-COCKTAIL Operatie Cocktail: zo zou men de gigantische arbeid kunnen noemen, die tot doel heeft de binnendykse ringdam rond het grote Schelphoek- gat op Schouwen-Duiveland te sluitenDeze operatie is namelijk een mengelmoes, een cocktail van allerlei sluitingen, die in de afgelopen pe riode van het dijkherstel in Zeeland beroemd zyn geworden. Er worden bijvoorbeeld bij het dichten van de twee diepe stroomgeulen, die hier van de Oosterschelde af tot ver het eiland in stromen, methoden toegepast, te vergelijken met de operatie-Kruini ngen en de operatie-Guillotine bij Stevensluis. Voorts wordt de ringdyk op maaiveld gesloten volgens de werkwijze van de operatie-Levensstrijd by de Zierikzeese havendam. De Dienst Dijkherstel past dus on derling verschillende manieren toe, hetgeen deze operatie-Cocktail tevens bijzonder ingewikkeld maakt. Inmid dels is men reeds volop aan de uit voering bezig: gistermiddag werd in een van de geulen reeds een vijfde caisson geplaatst! Van de verscheidene diepe geulen, die er oorspronkelijk bij het Schelp- hoekgat waren, zijn er maar twee overgebleven, namelijk de Gemene- en de Klompengeul. Deze vormen te vens twee gaten in de ringdam, waarvan het middenstuk en de beide uiteinden reeds ver gevorderd zyn. Het is de bedoeling om de Gemene- geul te sluiten op de Kruiningse ma nier, dat wil zeggen met gebruik van een groot Phoenixcaisson als laatste element, terwijl de Klompengeul ge dicht wordt met behulp van een laat ste caisson, waaraan een soort guil lotine is bevestigd, zoals destijds bij Stevensluis werd toegepast. De Dienst Dijkherstel streeft er naar om beide operaties zoveel mogelijk gelijktijdig t« doen ver lopen. De verwachting is, dat het grote Phoenix-caisson geplaatst kan worden in de Gemenegeul in de week van 20-27 Augustus. Dat betekent echter nog niet, dat de ringdijk dan gesloten is: op het maai veld zijn er dan nog gaten. Voor de sluiting daarvan gaat men tewerk volgens het Levensstrijd-procedé, d. w.z. met kleinere elementen, welk werk naar men hoopt binnen ongeveer veertien dagen na de dich ting van de beide geulen, gereed zal zijn. Het is nog niet te zeggen, waar precies het laatste gat gesloten zal worden, omdat dit bepaald wordt door verscheidene omstandigheden, die men niet geheel in de hand heeft. Als deze laatste dichting van de ringdijk achter de rug is en zoals het er thans uitziet, mag men ver wachten, dat dit geschiedt in de eer ste weken van September wordt direct begonnen met de afwerking van de nieuwe binnendijk (lengte 4.5 km) zodat deze hoog en sterk genoeg is om de komende herfst- en winter stormen te trotseren. Pas als het zo ver is, zal men kunnen beginnen met de afwerking van de zwaarbe- schadigde en vernielde zeedijk. Het hangt van het verloop van de gehele operatie-Cocktail af, of nog een aanvang lean worden gemaakt met de dichting van deze dijk. In elk geval zullen de hoofden worden vast gelegd, zodat de toestand statiennair bljjft en er geen verdere afbrokkeling optreedt. OCWERKERK Bij het gat van Ouwerkerk, waar zoals men weet een dam buiten om (Vervolg op pag. 2) Baby in rook gestikt SIGARET WERD NIET GOED GEDOOFD. In Noordbroek is een tien maan den oude baby van de familie A. C. op tragische wijze om het leven ge komen. De ouders hadden in de ka mer zitten roken. Toen een sigaret tussen de bekleding van een stoel raakte, heeft men het vuur gedoofd, evenwel niet voldoende, want toen men de volgende morgen in de kamer kwam, waren stoel en gordijnen aan getast en stond de kamer vol met rook. De baby bleek te zyn gestikt Amerikaanse soldaten „vrijwillig" re patriëring hadden geweigerd. Drie van hen waren te Kaesong teruggekeerd en werden in een jeep teruggebracht naar het Noorden, zo zei hij. De Chinezen en Noord-Koreanen hebben Donderdagochtend te Pan moendjon 150 Zuid-Koreanen, 75 Brit ten en 75 Amerikanen ter beschikking van de autoriteiten van de Verenigde Naties gesteld. De geallieerden deel den mede dat de groep van 222 Chi nezen, die Donderdag is uitgewisseld, het laatste contingent Chinezen was. De repatriërende c.ommunisten scheur den hun kleding op weg naar het ont vangstcentrum aan de demarcatielijn in stukken. Zieken op brancards rie pen anti-Amerikaanse leuzen. Geen toelage voor ex-koningin Narriman. De Egyptische regering heeft het verzoek van ex-koningin Narriman om een toelage afgewezen, omdat ex- koning Faroek een volledige bruids schat van 10.000 Egyptische ponden (100.000 gulden) betaalde en net hu welijkscontract geen extra-toelage beloofde, aldm heeft een Egyptische regeringswoordvoerder te Cairo mee gedeeld. Narriman zal echter wel haar gar derobe terug krijgen, die in verschei dene paleizen in Cairo en Alexan- drië was achtergebleven toen het koninklijk paar in ballingschap ging. De 19-jarige ex-koningin had de regering om een maandelijkse toela ge gevraagd, aangezien haar finan ciële positie een „dergelijke bijstand noodzakelijk maakt." Twee arbeiders ernstig gewond onder vallend puin Bij het slopen van de in de oorlog beschadigde kerk aan de Bezuiden- houtseweg te 's Gravenhage is Don derdag een muur omgevallen. Twee arbeiders kwamen onder het vallen de puin en werden ernstig gewond. Het zijn de 31-jarige K. L. en de 32- jarige P. L., beiden uit Den Haag. Eerstgenoemde heeft een bekken fractuur en laatstgenoemde een ver brijzeld rechterbeen. Zij werden in het ziekenhuis Westeinde opgenomen. Beide arbeiders stonden op de muur toen deze naar binnen sloeg en kre gen stukken puin op het onder lichaam. Bij dit ongeval werd boven dien de 49-jarige N. B. uit Den Haag gewond. Hg stond aan een lier en kree<? de slinger van dit toestel tegen zijn lichaam, waardoor hij inwendi ge kneuzingen opliep. Hg is naar zijn woning vervoerd. Nederlandse waterbouw kundigen naar Japan? Uit Tokio is in Nederland aangeko men de heer Toshio Koga, ambtenaar van het Japanse ministerie van land bouw. In opdracht van de Japanse pre mier zal hij in ons land besprekingen voeren en onderzoeken of Nederland se waterbouwkundige experts Japan kunnen helpen bij het droogleggen van ongeveer 17.400 ha. land, gele gen aan de baai van Anake. De Japanse gast zal in ons land o. m. de Zuiderzeewerken en het ramp gebied bezoeken. DE VERWACHT: WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere, maar in het Oosten van het land koeler. 50N EN MAAN. 15 Augustus. Zon: op 5.22 Maan: op 11.54 onder 20.06 onder 21.18

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1