f KAPPIS en het geheim van Swarte Daen C0EBER8H Louisa's grote strijd Puistjesl WAICHEREN '.N.V.B. BOEKTE LAATSTE JAAR KLEINE TERUGGANG IN LEDEN D.D.D. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUW SE CÖURA NT RAAD ZOUTELANDE Afscheid van wethouder J. Vérhage De gemeenteraad van Zoutelande kwam Dinsdagavond in openoare vergadering bijeen onder voorzlttéi schap van burgemeester D. Kodde. In deze vergadering werd afwijzend beschikt op een verzoek om subsidie van de Bond van Mobilisatie-Invali den en de stichting „De Nederlandse Idaat". Besloten wérd tot een ma» xunum van f 100.de kosten van het bevolkingsonderzoek op tubercu lose voor rekening van de gemeente te nemen. Het Kon. Besluit betref fende de interim-regeling ziektekos ten voor ambtenaren voor 1953 werd van overeenkomstige toepassing verklaard voor het gemeentepersö- neel. Besloten werd de nog te bou wen derde woning toe te wijzen aan de heer D. Verstraate. Tot dusver is echter nog geen officiële toestem ming voor het bouwen van deze wo ning verkregen. Voorts nam de raad het besluit 'n bedrag van f 5033,20 beschikbaar te stellen voor de aanleg van 'n electri- citeitskabel met straatverllchtings- aders In de Bosweg Dè geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer G. Ga- briëlse, werden in orde bevonden. J In verband met de watervoorzie ning werd de Bouwverordening zo danig gewij -.igd dat de verplichte aansluiting gebonden wordt aan een advies van de Inspectie Volksge zondheid. Voorts werd besloten om aan hen, "die tot herbouw willen over gaan, bouwcrediete.i beschikbaar t stellen tot een maximum v:t f 100.000 per geval. De heer J. Rle» men stelde voor hieraan de ver plichting van een brandverzekering te verbinden. Dit voorstel Werd aan genomen met de stemmen van de heren K. do Wolf en J, Verhage te' gen. Ook de voorzitter zag weinig nut in een dergelijke brandverzeke ring. Bij de rondvraag informeerde de heer J. W'.Bse of het brandweer-ma' teriaal in orde is. De burgemeester antwoordde hierop, dat er m elk ge val regelmatig geoefend zal moeten worden. De hoe'' Riemens bracht de toestand van de begraafplaats ter sprake, waarop ie voorzitter mede deelde, dat B. en W. overwogen Heb ben het terrein althans té egaliseren, zodat het grasveld van tyd tot tijd gemaaid kan worden. Aan het einde van de vergadering dankte de voorzitter de scheidende raadsleden, de heren J. Verhage en P. de Visser. In het bijzonder tot de heer J. Verhage, die 24 jaar raadslid was, waarvan 6 jaar wethouder, richtte spr. hartelijke afscheidswoor den, Waarbij hij hem dankte voor het vele werk, in het belang van de ge meente verricht. De heer Verhage dankte voor deze vriendelijke woor den en herinnerde er aan, dat hij er toch niet in was geslaagd al zijn ide alen te verwezenlijken. Met name een nieuwe school en de riolering blijven op zijn verlanglijstje staan. Marktberichten VEILING ZUID-BBVELAND GOBS. 11 Aug.: Exportveillng: Perzikappel A 26.20. BC 19.50-20.60, C 22. I CR 23. I 18.10 II 12.30—13. Early Victoria I CR 10 20. 1 16.20, II 6. Beauty of Batll C 18, I CR 30. I 20—26, II 11. Keswick I CR 12. I 11. Melba II 16. Pree. de Trev. A 41.50—45, BC 10.60—19.20. 1 CR 23. 1 17.50—17.70. IJ 11.40—12.10. Clapp's A 37. BC 28.10—31.80, I 24. Dubbele Princessebonen AI 42.90, All 39.60. afw 28,20. Verpakt fruit: Beauty of Bath A 48, B 37. Perzikappel A 32—38. B 29. C 29. Yellow Transp. A 38—41, B 32—33. C 26, I CR 31, I 32. II 23.10. Gewone veiling: Yellow Transp. 1022. Perzikappel 8—18. Early Victoria 610. Précose de Trévoux 7—18. N.H. Suiker peer 3—9. Clapp's 13—20. Perziken 22—28. Druiven 100—150. Bramen 57—65. Czar» pruimen 3—17. Ontario 322. Washington 5—17. VISMIJN VEERE. 11 Aug.: Export garnalen 2151 kg 80 119. Schar 7 kg 54. Bot 80k g 27—35, Mld» del tong 185 kg 86—232 Hog 6 kg 16—17 Kreeft 12 kg 409—792. Alles in ets per kg. Nagekomen advertentie. Heden ontsliep, ln vol le vrede, onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, JACOB VAN der MAALE in de gezegende ouder dom van 78 jaar. 's-Heer Arendskerke: M. V. d. MAALE— BLOMAAFtD. W. l. LOKERSE— v. cl. MAALE M. LOKERSE. D. V. d. MAALE. T. M. v. d. MAALE ZONNEVIJLLE Hilversum: P. v. d. MAALE. N. V. d. MAALE— SEPPEN. 's-Heer Arendskerke: J. A. v. d. MAALE C. M. v. d. MAALE —V. d. BERG. J. V. d. MAALE. J. O. V. d. MAALE— NUSSS. Wolfaartsdijk: M. POLDERMAN— —v. d. MAALE. P. POLDERMAN. Wemeldinge: T. V. d. MAALE. P. v. d. MAALE - MEULPOLDErt Alkmaar: C. v. d. MAALE. J. v. d. MAALE— ALMEKINDERS. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. 's-Heer Arendskerke, 11 Augustus 1953. Poststraat E 28f. De begrafenis zal plaats vinden op Don derdag 13 Augustus. Middelburg Geschenk van A.N M.B. aan de leden Dinsdagavond wëld in „De Gou den Poorte" te Middelburg aan de ongeveer 500 leden van de plaatse lijke afdeling van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond na mens het hoofdbestuur van deze bond een geschenk uitgereikt we gens het bereiken van de 80.000 le den. Het was Wél èeh zeer practisch geschenk, namelijk een broodplank met broodzaag. In Vlissingen wordt dit geschenk a.s. Zaterdagmiddag uitgereikt. Concert te Souburg Morgenavond geeft de harmonie „Vlijt en Volharding" van 89.30 uur een concert op het Oranjeplein te Sou burg. Uitgevoerd za: .vorden een prog.am- ma van marsen, ouvertures, walseü, enz. Ritthem Ringrijderij. Tc Ritthem werd een ringrijderij gehouden, W&araan door 23 personen werd deelgenomen De Uitslag luid» de als volgt: 1 J. Cevaal Izn, 25 r.; 2 W. J Cevaal 28 r.; 3 J. Gcschieré 2"1 4 Abr. CeVaal Izn 21 r.; 5 VV Cr \al Jz 19 r.; 6 W. Kole 18 r.; 7 J Hamelink 18 r 8 P. de Pagtei 18 r.; 9 P Dieleman 17 r.: 10 Jan dê Pagter 14 r.; 11 A. de Bart 12 r.; 12 A. Breel 12 r.; 13 L. Wisse 11 r.; 14 A. Wouters 11 r.; 15 J. Maas 10 i\; 16 R. Schout 9 r 17 C. Cevaal 9 r.; 18 A Böi'efitséh 9 r> 39 A. Cevaal Jzn. 9 r.i 20 C. Baas 8 r.: 21 A. Goedhart 8 r.j 22 W. Wisse 8 r. en 23 C Joziasse 6 r. De beker van de burgemeester, dé heer P. DaV I se werd voor de twee de maal gewonnen door J. Cevaal, die herrt hïefmédê in eigendom ver kreeg. De beker vaft de Hengelose Bierbrouwerij was voor R. Schout en de beker van de fa. v. d. Have voor P. de Pagtër. C: Baas sleepte de beker van J. J. de Meij in de wacht en w. .T. Cevaal won voor de tweede acMprpenvolgênde maal de beker vati de fa. de Jong, zodat hij deze nu In gendom Verkreeg, De meeste Vólgrlr. jen (7) werden gestoken door Jan Cevaal Izn, die tevens de pollepel veroverde. Voorts was er nog een prijs voor een aantal jonge deelnemers, die gewonnen werd door A. Breel Az. Van ónze adverteerders BANKETBAKKERIJ A. SCHONK TE VLISSINGEN Dinsdag hëèft de héér A. Schonk aan de Hogeweg. hóek Schuitvaart- gi'dcht, té Vlissingèn een banket bakkerij annex chocolaterie geo pend. In één keurig nieuw pand in het nieuwe gedeelte van de stad heeft de heer Schonk een mooie zaak gekregen, die hiér ongetwijfeld in een behoefte voorziet. Med-e door de zeer lichte betimmeringen en de moderne Vitrines, maakt het win kelinterieur een uitstékende iüdruk. Ook de banketbakkerij zelf is van allerlei moderne hulpmiddelen voor zien. Ter gelegenheid Van de opening waren ér tal van bloemstukken, welke de mooie nieuwe winkel een feesteiyk aanzien gaven. Officiële publicaties volkshuisvesting Vlissingen. De wethouder Van Vólkshuisvesting te Vlissingen is deze Week verhinderd spreekuur te Houden. Reportage over Zeeland. „De Höagse Post", enkele weken geleden over de Nederlandse bad plaatsen schrijvend en Zeeland volko men vergetend "eeft haar lout thans volledig goedg iakt Twee volle pa gina's wijdt bei - 'ad aan Zeeland Bij zondei e belangstelling verwierven Groeüe en IJzendijke lehtoonstellin gen» alsmede Walcheren Voorts vatten deze pagina's een in;ervu-« met eie Commissaris de koningin er een artikel óver de i nis van di Zeeuwse visserij. j benoemd Tol klokkenist te Gapi de hei J K de Nooijer De nllecto ten bate van ae stichting '40—'45 heeft te Gapinge opgebracht f 23.71 Te Soubtng werd voor de A.V.O. f 62 bijeen gecollecteerd. Voor de slichting Christelijke Blinden hulp werd te Hulst f 31.35 gecollecteerd FILMS IN ZEELAND Spencer Tracey ais strafpleiter. Spencei uaieyis nor. steeds een der Srootste acteurs. In „De strafzaak 'Hara" 'is hij een oude strafpleiter, die alles in het werk stelt om een jongeman van de doodstraf te red den voor een moord, die deze niet heeft gepleegd. Het pfoces verloopt voor hem ongunstig en hij gaat zelfs ov-r tot omkoperij, hétgeen prompt wordt ontdekt. Ten einde raad zet hij een val ópen voor de werkelyke moordenaar, die daar dan ook in loopt. De oude advocaat werd even wel neergeschoten, zodat deZe film hu niét eens met een Volledig happy end eindigt. Een rolprent waarvan men geen spijt heeft deze gezien te hebben (Luxor, VlissintfeM). Ray („Lost Weekend7') Miliand en Helené Carter vervullen de hoofd rollen in de technicolor „De Duivels- brigade", die in i ctfO te Middel burg draait. Deze fllrti geeft een beeld van eèn van die gedramati seerde episoden uit de geschiedenis hét Amerikaanse leger. Het Ver speelt in de tweede helft van j'Gntiende eeuw, toen de giuUK* aeri in opstand kwamen tegen de steeds vérder Opdringende blan ken, Meu kaai velé ge'laagde opna men zien van de spannende strijd te gen deze Indianen, maar de liefdes historie is et enigszins mét dè hai'en b\jgesleept. Belangstelling voor voetbal sterk verminderd in de algemene aandeelhouders vergadering van de „N.V. Maat schappij hêt Nederlandsen Snort- Earkr te Amsterdam heeft de direc- eur van het Olympisch Stadion ile heer D. J Bessem, in zijn jaarveisiag oyer 1952 enige interessante cijfers bekend gemaakt over de aantallen toeschouwers by diverse sportevene menten. Het aantal bezoekers on voetbal wedstrijden bedroeg 392.945 ln 1952 tegen 602.175 in 1951. In net cijfer over 1952 zijn inbegrepen 59.000 be talende bezoekers bij de interland wedstrijd NederlandZweden en 62.000 betalende bezoekers br) de semi-interlandwedstrijd Nederland Engeland-B. De heer Bessem spréékt dén over een „ernstige teruggang" die zyns in ziens gezocht moet worden ln het da lende spelpeil. Bij wielerwedstrijden kwamen in 1952 106.000 bezoekers tegen 10Ó.0Ü0 in 1951. Omdat er in 1952 meer wed strijden werden verreden, daalde het gemiddelde van 12.000 tot 9700 per wedstrijd. Bij speedway steeg het aantal be zoekers per wedstrha van 12.000 in 1C31 tot 13.000 ln 1952. Er waren minder Wedstrijden waardoor het to taal aantal bezoekers daalde van 40.000 tot 39.000. Aan Vermakelijkheidsbelasting be taalde hêt Olympisch Stadion aan de remeente Amsterdam in 1952 208 912.10 tegen f 230.248.29 in 1951. Verhelst derde te Groenendijk Te Gróede werd een wegwedstrijd voor amateurs over 105 km. gehou- déh. De renders bleven lang bij elk aar tot kort voor 't einde verhelst, Heren. Maas Looyen en v. d. Sluis uit 't peloton ontsnapten en een voor sprong wisten te nemefl. Heren zag kans op deze uitlopers nog een ml» fiUUt te Winnen. De uitslag was als volgt: 1. W. Heren (St, Willibrord) 105 km in 2 uur en 46 min.; 2. F». Maas (Roosendaal) op 1 min.; 3. R. Verhelst (Axel) zelfde tijd) 4. J. Looyen (Steenbergen) Z.t.: 5. C. v. d. Shils (Vlissingen) z.t.: 6. A. v. Beers (St. Willibrord); 7. E. de Waal (Groehendijk)8. H. v. Glerum (St. willibrord); 9. C. Keepers (Roosen daal); 10 C. Oc.thoek ("s-Heeren- hoek). JAARVERSLAG 1952-1953- Vooruitgang van het Za terdagvoetbai ln het Jaarverslag van de K.N.V. M. uver het hondsjaar 1952*'58 wor den als belangrijkste gebeurtenissen genoemd de watersnood, de strijd om de 4 x 14, het bedanken van de heer k. j. j. Lotsy als bondsvoorzitter, de verkiezirfg van Ir. Hopster diens plaats en de Olympische Spe len. De aanwas van leden, die na de oorlog kenmerkend was, is thans tot stilstand gekomen en er moest zelfs een kleine teruggang worden ge boekt. Het arntai bij de bond aangesloten verenigingen bedroég 3170, het aan tal elftallen 15.714, het aantal ge- Vitesse moet voor eind October beslissen Wanneer het bestuur van de Arn hemse eerste-klasser Vitesse niet voor eind October a.s. gereageerd zal hebben op het voorgestelde nieu we huurcontract voor net stadion, dan zullen B, en W. van Arnhem zich voorbereiden om het gemeente lijk sportcomplex aan anderen ter beschikking te kunnen stellen, aldus een mededeling, die in de Maandag gehouden raadsvergadering te Arn hem gedaan werd. Men zal evenwel tot het laatste toe wachten met het nemen van een beslissing om niet de indruk te wekken dat men Vitesse onder druk wil zetten. Bovendien deelde een der leden, mr. Dommerlns, oud-Vitesse-speler. mede. dat het Vi- tesse-bestuur de aanstaande jaar vergadering zal laten beslissen óver het contract. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Overleden: Cornells Langebeke, 82 Jr. Heinkenszand; Adriaan de Wilde. 74 jr. Wemeldinge: Henricus Breyaert, 76 jr.. Terhole. (Advertentie) FEUILLETON DOOR JAN TEMPEST KERKNIEUWS Conflict Vrij Hérv. Gem. te IJsselmuiden De kerkeraad van de Vrh Her vormde Gemeente te IJsselmuiden zal tegen Zaterdag 22 Augustus een vergadering van de gemeente bijeen moeten roepen, waarop alle hangen de kwesties in deze gemeente zullen moeten worden besproken, aldus de uitspraak van de president van de Zwolse rechtbank ln het kort geding dat aanhangig gemaakt was door ds. T. Wakker, voorganger van deze ge meente én een groep gemeenteleden. De president overwoog, dat de sta tuten van de gemeente zeer gebrek kig zijn. Daar h\j de gemeente wilde beschouwen als een burgerlijke ver eniging, wordt elkeen, aangesloten brj de gemeente, als lid beschouwd. Slechts ds. Wakker wordt niet door de rechtbank als lidmaat beschouwd. Hij is dan ook persoonlijk niet ont vankelijk verklaard in zijn eis. De andere eisers wel, zoals ook uit de uitspraak blijkt. De meerderheid van de leden kan nu dus de kerkeraad zijn wil opleggen. De president heeft op het niet hóu den van de vergadering een dwang som gesteld Van 1000, 71 Andermaal trof Louisa de ironie van het geval, o.m. het feit, dat Torre haar op proef wilde laten spelen. Het Was een wonderlijke historie! Zij, Louisa.k on wat Uiterlijk schoon be treft, niet mét Mandy wedijveren en Was Ook geen opvallende persoonlijk heid, zoals Veronica. Ze was niet slim en ze had geen talent. Waarom had Torre haar dan toch willen laten „tes ten?" Alleen omdat haar stem hem toevallig beviel? Die stem had toch, voor zóvér ze zelf wist, niets bijzohders... Zou zê hem misschien kunnen over halen, Mandy op de proef te stellen of zou zo'n verzoek zijn argwaan wek ken Hij Was niét de man die zich iets liet afvleien of afdwingen. Torre Ste ger zou wel naar eigen inzichten te werk gaan. Maar toch... toch Was hij niet bepaald koppig, dat bleek uit de bereidwilligheid, waarmee hij haar advies ten aanzien van Rosle's slaap kamer had opgevolgd. Morgenmiddag gingen zij samen winkelen, herinnerde zij zich, liehtelgk opgewonden doof het vooruitzicht. Om haar lippen speelde een glimlach, maar ze was blij, dat de duisternis Mandy belette, dit op te merken en haar tekst en uitleg te vragen. Die had ze immers toch niet kunnen geven! „En...?" vroeg Mandy ongeduldig. ,Wat bedoel je?" „Ben ie het nog niet eens met mjjn plannetje Besef je niet Waartoe het leiden kan?" „Jawel, maar..." „Maar?..." „Ik begrjjp niet, hoe je tegelijk naar een filmcarrière kunt verlangen en Kirk liefhebben." „O, Lou, wat ben je toch hopeloos ouderwets! Jij vindt een huwelijk het begin en einde Van alles voor een vrouw. Dat döet Kirk niet. Hy be wondert vrouwen die iets bereiken. Waarschijniyk was dat één van de re denen, waarom hg je liet schieten. Hij vond je naar zijn smaak te „tam" eü al te hulshoudeiyk." Onwillekeurig kromp Louisa by die Woorden in een. Zouden ze Waar zgn, vroeg ze zich wat .o ij tig af. Wat Kirk van haar dacht kwam er niet meer op aan, maar zouden andere mannen haar ook zo vinden „Moeten vrouwen dan niet goed voor het huishouden zjjn?" vroeg ze afwerend, „Natuurlijk, maar je kent de man nen toch! Ze hebben graag, dat vrou wen Iets opvallends en geheimzinnigs over zich hebben; de z.g. ideale vrouw valt meestal niet zo erg in hun smaak. Een film-ster kan byna iedere man die ze wil aan de haak slaan, maar hoeveel huwelgksaanzoe- ken zou een kalm, huishoudelijk aan gelegd meisje ala jy tenslotte krggen, denk je?" Louisa had het andermaal even te kwaad, want misschien kon Mandy, dacht ze. wel gel k hebben. Zy, Louisa was te suf en te „gewoon" om de man die in haar smaak viel tot echtgenoot te krijgen. Wellicht deed ze verstan- dig. Torre's aanbod om op proef te „filmen" aan te nemen. Als ze bleef Weigeren, zou hy haar misschien dom en bangelijk vinden, ja alle belangstel ling ln naar verliezen. f Wordt vervoiga.) Seelde wedstryden 125.369. In het gelopen jaar-meldden zich 58 ver enigingen als lid aan. Voorts wordt melding gemaakt van een dalend aantal overschryvingsaanvragen en protesten, maar helaas moesten meer strafzaken worden behandeld dan in het vorige Jaar. In tegenstelling tot vorige jaren, sluit het boekjaar l952-'53 met een klein batig saido van f 2498.89. Aan het Rampenfonds werd f 200.000. afgedragen, maar daarvoor moest f 11.057,35 uit de bondsmiddelen worden geput. De interlandwedstrg- den brachten de bond f 110.937,07 op. de ontvangsten uit de kampioens- wedstryden bedroegen t 27.519,88. Verscheidene verzoeken om weer tot amateur te worden verklaard werden behandeld, onder meer van enkele uit het buitenland terugge keerde profs, hetgeen een nieuw ge luid op dit gebied betekende. Besloten werd het schoolvoetbal van de K.N.V.B. en de afdelingen te beperken tot het jaarlijkse school voetbal toumooL Opnieuw kon een kleine vooruit gang ln het aantal beoefenaren van net Zaterdagvoetbal worden geboekt. Er waren 620 verenigingen, die aan de Zaterdagcompetities deelnamen. Hoewel dit reden geeft tot een gema tigd optimisme, zal toch de aandacht gericht moeten blyven op de afde lingen, die in ledental achteruit gin gen, aldus het jaarverslag. Advertentie) Brandend maagsnnr blust U in een mum Een of twee Rennles laten smelten op de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zyn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger genezen dan het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, altyd Rennies bij de hand te hebben. 13 Augustus Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER u.+n.aj>, ö.+n.aj». n.a.p. 4.03 2.08 4.30 2.23 5.13 2.33 5.36 1.57 5.48 1.8 16.13 16.43 17.15 17.43 18.02 1.96 2.11 2.19 1.38 1.63 10.05 10.39 11.22 10.51 11.21 Breskenai 0 minuten eerder hoog- en laag water ten opzichte 1.98 2.12 1.34 1.56 U—N.A.P- 22.38 2.17 23.12 2.35 23.54 2.52 23.20 1.75 23.43 2.00 Vlissingen in een Wip brachten de oude zeerovers hun rust- huls in staat van verdedi ging. Enkele oudjes zeulden een verroest kanon naar het raam, terwijl de beide halma-spelers post vatten bij een ander raam. tussen de kozijnen waarvan zij bretels hadden gespannen. „Daar komen de aanval lers!" riep één vnn hen plotseling en inderdaad na derden in de verte de Zee wolf en zpn mannen de voet van de heuvel, waar op het rusthuis gebouwd was. „Ik zag ze het eerst", zei de halma-speler, „dus ik ben het eerst aan zet!" H(j spande de bretels als een katapult, legde er een lege fles lussen, mikte en daar zoefde de fles in de richting van de aanvallers. Zij stuitte van het harde hoofd van de Zeewolf tegen dat van één van zijn man nen, om vandaar nog eens te kaatsen tegen het noofd van Kappie. „Een drie sprong", zei de halma-speler tevreden tegen zijn maat, „nu ben Jij weer aan zet!" Beneden aan de heuvel wreef de Zeewolf waar- derend over zijn gonzend hoofd. „Een mooie tref fer", zei hl), „die oudjes kunnen het nog best. Vooruit, Jongens, dat wordt spannendl" Kappie was minder verheugd over de buil, die hij op zijn hoofd had. „Laten wij maar wat achter blijven", fluisterde hij tegen de Maat, ,,ik boud niet van die spelletjes!" Waar zijn onze schepen Amsterdam 11 te Aden. Abbekerk pass. II Gibraltar naar Genua. Alhena 10 te Antwerpen. Andljk pass. ll Flores naar Havanna. Averdijk 11 te Antwerpen. Bloemfontein 12 te Kaapstad verwacht Blijdendljk 10 van Boston naar Phila delphia. Borneo 11 te Suez. Delft 11 van Curasao naar Amsterdam. Enggano 10 te Colombo. Ganymedes 11 te Port of Spain. Hecuba 11 te Amsterdam, ïndrapoera pass. 10 100 mijl W.Z.W. MI- nikoi naar Aden. Johan van Oldenbarnevelt 10 180 mijl Z.O. Kaap Townshend naar Soerabaja. Karimeta 10 ten anker Tjandjong Priok. Maasdam 10 530 mijl W. Landsend. Mariekerk pass. 10 Guardafui naar Moih- bassa. Marisa 11 te Hongkong. Mataram 10 van Port Said naar Indonesië. Mirza 11 van Miri naar Balik Papan. Noordam 9 360 mijl Z.W. Sable eilanden naar Rotterdam. Oranje 11 van Belawan naar Singapore. Salatiga 11 te Bahrein verwacht. Westerdam 10 290 mlil W. Bishoprock Willem Ruys 11 tè Southampton. Zuiderkruis 1 0780 mijl N.N.W Kaapstad. SCHEEP VAAIITBERICHTEN Vlissingen aangekomen. 10 Aug.: Ar- morique van Antwerpen. 11 Aug.: Flisvos van Gibraltar. Vlissingen vertrokken. 11 Aug.: Armo- rique naar Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen, 10 Aug.: Bernhard-Y van Liverpool. Jan-Kreumer van Rotterdam n. Hansweert. Geziena van Zee naar Gent. Merwehaven van Port- Leauty. Averdijk van Rotterdam. Depa v. Rotterdam. 11 Aug.: Franka van Rotter dam. Express van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen, 10 Aüg. Edam naar Bremen. Hecuba naar Am sterdam. Ahiadne naar Amsterdam. De Ruyter naar Skudskar. Import naar Lis sabon. Merak naar Ipswich. 11 Aug.! Ral- ma naar Drogheda. (Advertentie) Zuiver en ontsmet 'uw huid met de hel- i der vloeibare D.D.D. Dejeukbedaart.de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest GENEESMIDDEL TEGEN 4UIDAANDOENINGEN Advertentie) Modern middel voor de moderne huisvrouw Resultaat: schone vaat en fluweelzachte handen. Steeds komen er nieuwe middelen en apparaten, die de taak van de huis vrouw aanmerkelgk verlichten en het huishoudeiy'k werk helpen verge makkelijken en veraangenamen. De hedendaagse huisvrouw vindt dat heel normaal en iedere nieuwe ma chine of modern middel, dat voor haar doeltreffend blijkt, wordt dan ook steeds met dankbaarheid ontvangen en trouw gebruikt. Zo is het ook met het nieuwe wasmiddel van de Castella-fabrieken, de Castella Vaat- was. Hoe gcmakkeiyk en vlug is de afwas thans gedaan en hoe onberls- peiyk schoon komt het vaatwerk enz. uit het schuim van Castella Vaatwas te voorschijn (een lepel geeft reeds tellen vol sop!). Geen wonder dan ook, dat alle huisvrouwen, die Castella Vaatwas (25 ct. per pak) gebruiken, enthousiast zijn en dankbaar voor het feit, dat door dit wondermiddel niet alleen de afwas in een ommezien gedaan is, maar ook haar handen in plaats van ruw en soms vol kloven zacht als fluweel worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3