PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Koningin Juliana bezocht herstellend Zeeland Bijna 2,5 millioen voor Stichting Waterbouwkundig laboratorium BILT Kantlijn ZES GEWONDEN BIJ MILITAIRE OEFENING TE OLDEBROEK WORDT MOSSADEO DICTATOR? 196e Jaargang-No. 188 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct W. de Pagter. Hoofdred.: G. Balllntijn. Pl.-verv.; W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week, 5.45 p. kw.. fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESSE. 3RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 12 Aug. '53 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. VUsslngen, Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160):Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228): Oostburg. Finlandstraat 2, telef. 16; Terneuzen, BrouwertJstr. 2; Zierlkzee, X. Bogerdstr. C 160. telef. 26. Levendige belangstelling voor alle noden. - Menselijk element domineerde. - Opa Kip is bezorgd. Hoeveel Zeeuwen zijn na de ramp in Bath geweest? Het ligt zo terzijde van alle verkeer.... Sedert mensen heugenis heeft geen lid van het Koninklijk Huis dit dorpje bezocht. Nu kwam, Dinsdagmiddag, even na vijf uur, H.M. Koningin Juliana na een onberispelijke landing van haar Sabenahelicopter op de kruising van Rijksweg er. Derde Weg, Bath bezoeken'. Het was geen officieel bezoek. En er was nauwelijks reden tot biggen in het bruinvale drooggevallen Bathse land Maar voor iedere boerderij hing de driekleur: aan een waslijn, aan een dode boomstam, aan de spijlen van een hek, uit een raam zonder ruit Op de landingsplaats had een menigte Hare Majesteit begroet. Langs de wegen stonden de eenzamen. Maar geen kind zonder vlaggetje, geen vrouw zonder wuivende zakdoek, geen man, die niet In ontroerende eenvoud zijn hoerenhnedjr lichtte. Ergens zong een kind een Oranjelied, liet was nauwelijks vijf jaar, het was door vader meegenomen op het zitje van zijn fiets, op de stang. En in Bath zelf, daar liep de oud-marineman van Vliet met een witte pet op. Hij is in pension bij de fami lie Klein aan de Scheldeweg. En hij vroeg of Hare Majesteit (was het niet snikheet?) misschien trek had in limonade. Hare Majesteit had trek. En mevrouw Klein sloeg aan het hollen langs alle buren om limonadeglazen „voor het Hof". En de Koningin ging naar binnen en dronk limonadeTerwijl de mensen buiten het Wilhel mus zongen. Na Bath volgde Waarde, na Waarde Kruiningen. En des morgens was daaraan voorafgegaan een bezoek aan Schouwen-Duiveland. In Dreischor deed Opa Kip, honderd en twee jaar, zijn woordje. Hij was bezorgd, Opa Kip, na meer dan een eeuw geleefd te hebben. Ik heb gehoord, zei hij, dat de taxateurs Schouwen en Duiveland gaan verlaten en naar Tholen vertrekken. Maar bij mij zijn ze nog niet geweest. Ze zullen me toch niet vergeten En hij z A I niet vergeten worden, want als één ding op viel bij dit bezoek der Landsvrouwe aan getroffen en zich weer herstellend Zeeland, dan was het Haar gedegen kennis van de feiten, haar weten waar de pro blemen liggen. Hare Majesteit vroeg aan iedereen het naadje van de kous! verzekerde ons de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, na afloop. Ziedaar wat kenmerkend was en karakteristiek in dit Koninklijk Werkbezoek aan Zeeland. Door mist een uur te laat op Schouwen Mist was de oorzaak van de omstandigheid dat de helicopter van de 2,<ibe- na gistermorgen ruim één uur te laat uit Brussel opsteeg en ook dat het gehele programma van het koninklijk bezoek aan Schouwen dientengevol ge een vertraging onderging. Het werd aldus tien minuten voor elven voor de Sikorsky kon landen op het vliegveld Haamstede, waar een uitgebreid gezelschap aanwezig was om H. M. Koningin Juliana bij haar komst naar Zeeland te verwelkomen. In gezelschap van de Koningin bevonden zich haar particulier secretaris, W. J. Baron van Heeckeren van Molencaten, jonkvrouwe C. E. B. Röell, hofdame, en de heer G. H. C. van Oosterhout van de Regeringsvoorlichtingsdienst Ter begroeting bevond zich hier de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, alsmede vertegenwoordigers van de Rijkswaterstaat en de hoofdingenieur directeur van de Dienst der Zuiderzeewerken, ir. J. F. R. v. d. Wall. Ook de belangstelling van de zijde van de bevolking en niet te vergeten de bad gasten was bijzonder groot. Ook had de Koningin in Haamstede een kort onderhoud met het gemeen tebestuur, waarna zij naar Burghsluis vertrok om zich daar aan boord van de „Breezand" in te schepen voor haar tocht naar het grote Schelp- hoekgat en de nieuwe dijkval bij ce Flaauwers. Hoewel aan boord ook de lunch moest worden gebruikt, toonde H.M. toch haar volle belangstelling voor het belangrijke werk, dat op de- Wederom schijnt ons leven binnen afzienbare tijd een aanmerkelij ke verandering te zullen onder gaan. Niet door de rokken, waarvan Dior (Franse modekoning) een respec tabel stuk heeft afgeknipt. Te veel vrouwen, zo verwacht men, zullen eenvoudig weigeren rokken te dragen, die korter zijn dan de tegenwoordige. Wel door de ingrijpende wijzigingen in ons menu. In Amerika is de paniek reeds in volle gang. Nadat men jaren lang pro paganda heeft gemaakt voor voedsel, dat alle mogelijke vitaminen bevatte en aldus trachtte het menselijk weer standsvermogen tegen ziekte te ver groten, is de mensheid blijkbaar be zig te dik te worden. Het voedsel is te goed geweest. Een recent onderzoek heeft uitge wezen, dat 34 procent van alle Ameri kanen te zwaar of te dik is en de American Medical Association heeft gepubliceerd, dat dikheid Amerikaans gezondheidsprobleem nummer één is en dat het sterftecijfer onder de dikke mensen aanzienlijk groter is dan on der de mageren. Het resultaat is verbijsterend ge weest. Minder calorieën! is de noodkreet die door het ganse Westelijke halfrond klinkt. Grote restaurants maken plotseling geen re clame meer voor vette en smakelijke lamsbouten, maar voor de magerste vleesschotels, die men zich denken kan. Brouwerijen wedijveren in het brouwen van het calorieën-armste bier. In de treinen worden speciaal calorie-arme menu's geserveerd en er zijn zowaar al suikerfabrieken, die ad verteren, dat drie theelepels onver valste suiker minder calorieën bevat ten, dan een halve grape-fruit, of een appel, of drie kleine tomaten. De conservenfabrieken (en half Amerika eet uit blik!) voorzien al hun blikken van nieuwe etiketten. Als op de etiketten niet staat, dat de inhoud weinig calorieën bevat, zijn de blikjes onverkoopbaar. Er zijn zelfs al fir ma's, die met reuzenletters adverteren, dat hun spijzen niet met suiker zijn gezoet, maar met saccharine Alles wat niet dik maakt, wordt gre tig gekocht. Alles wat ouderwets is, is onverkoopbaar. Nadat Amerika zich jarenlang druk heeft gemaakt over de vitamines, zijn alle vitamines als bij toverslag vergeten. Zelfs de dranken in Amerika ver anderen plotseling. Er is een rage ontstaan van calorie-arme dran ken. Gin en whisky zijn uit den boze, maar limonades zonder calorie zijn mode. Een fabriek van een kersenli monade ging No Cal limonade maken verleden jaar en hoopte 100.000 gisten ze vitale punten in het dijkherstel in volle uitvoering is. Zij liet zich uit gebreid voorlichten o.a. door de inge nieurs M. Klasema, J. Verhey en K. A. Bazlen en de leider van het zink werk, de heer Visser. Helaas was er geen tijd meer beschikbaar om ook het zinken zelf te demonstreren. In Zierikzee. De Koningin in Zierikzee! In de raadszaal van deze stad hangt een groot schilderij, waarop de Landsvrouwe staat afgebeeld met het college van B. en W., kort na haar aankomst op 11 Februari van dit jaar, toen zij voor het eerst na de ramp een bezoek bracht aan het ver dronken eiland. De schilder L. B. van Nierop heeft op dit doek iets weten vast te leggen van dat ontroerende en tegelijkertijd zo trieste moment, toen een bewogen burgemeester Schuurbêque Boeije de Koningin zijn geschonden en vernielde Zierikzee toonde. Dinsdagmiddag was de Vor stin opnieuw in deze stad en iedereen, die destijds die koude en natte Febru- ari-dag meemaakte, dacht op deze zonnige, welhaast blijde Augustus middag aan dat eerste bezoek terug. Toen alleen maar ellende en een don kere toekomst zonder uitzicht, nu Passen jullie maar op Dicht rond de helicopter j§ stond de mensenmenigte, toen H.M. de Koningin uit Kruinin- gen zou vertrekken. Koningin Juliana zag het en maakte zich kennelijk bezorgd. Passen jullie maar op riep zij naar de mensenmassa en wees naar de wieken van liet vliegtuig, die juist begon- nen te draaien. Toen de helicopter opsteeg, wuifde H.M. de toeschouwers n vriendelijk toe. langzaam herstel en hoop op spoedi ge dichting van de gaten, toen schreiende mensen, nu hier en daar een schuttere vlag en oranje, al was het alleen maar het kleine strikje, waarmede een klein meisje in een groen jurkje vóór het stadhuis vro lijk heen en weer zwaaide. In zes maanden is er gelukkig ve"! veran derd op Schouwen DuiveloV Ook de Koningin moet dat hebben gevoeld, want lang en aandachtig bleef zij voor het schildery in de raadszaal staan, alsof zij zich die Woensdag van toen weer scherp voor de geest wilde balen. Pas daarna nam zjj plaats aan de raadstafel. Loco-burgemeester R. Gerritsen presideerde de bijeenkomst en gaf on middellijk het woord aan de directeur van de Centrale Dienst Noord-Zee land, de heer A. J. Argelo, voor een uiteenzetting over het structuurplan- Zierikzee. Met enkele woorden schet ste de heer Argelo, hoe men zich de toekomst van Zierikzee had gedacht uit stedebouwkundig en verkeerstech nisch oogpunt. De Koningin stelde enkele vragen, waaruit bleek, dat zij grote interesse toonde voor dit object. Op een kleine en verzorgde maquette van het struc tuurplan wees de heer Argelo de plaats van enkele nieuwe projecten aan, o.a. van het ziekenhuis, dat door het Rode Kruis zal worden geschon ken. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C.de Casembroot, wees op een moeilqk punt, dat het structuur- {>lan voor het provinciaal bestuur op- evert, namelijk de vraag of de aan legplaats van de provinciale boot naar de Val moet worden verplaatst of naar de voorhaven van Zierikzee, zoals in het structuurplan is voorzien. Er zijn practische argumenten, die wellicht voor de Val pleiten, aldus de Commissaris, maar wethouder Gerrit sen betoogde daarop met grote na druk, dat het prachtige uitzicht op het oude Zierikzee, dat voor de be zoeker behouden blijft, wanneet de voorhaven wordt gekozen, toch wel bijzonder veel gewicht in de schaal legt. De hoofdingenieur-directeur van de Zuiderzeewerken, ir. J. F. R. van der Wall, noemde het plan van de heer Argelo om de haven van Zierikzee met een sluis af te sluiten volkomen logisch, maarzo zei hij, „er zijn ook plannen van de Deltacommissie en het is zeer goed mogelijk, dat uit voering daarvan een sluis overbodig maliën. Een afsluitdijk van de Ooster- schel<L> bv. zou in elk geval ten Wes ten van de Zierikzeese haven komen. De vraag is nu of de uitvoering van dergelijke grootse plannen zo spoe dig kan worden verwacht, dat in vesteringen voor een sluis niet meer verantwoord zyn De aankomst. De Koningin was in Zierikzee ge arriveerd met de „Breezand" van de Rijkswaterstaat en werd bij het Luit je opgewacht door het college van B. en W. onder leiding van wethouder Gerritsen. Burgemeester jhr. mr. Schuurbeque Boeye was uitstedig. Vele Zierikzeeënaars waren naar de aanlegplaats van de boot gekomen om de Vorstin te begroeten en zodra zij aan land was gestapt, was het hoera-geroep en het ,,leve-de-Konin- gin" niet van de lucht. Na een kort bezoek aan de nooddam rond de stad werd naar het gemeentehuis gereden, waar o.a. de technisch hoofdambte naar Assis van de gemeentelijke wa terleidingbedrijven uit Amsterdam aan H.M. werd voorgesteld. De heer Assis gaf een korte uiteenzetting van de waterleiding-situtie op het eiland waarna het gezelschap naar de raads zaal ging. Na een uiteenzetting van de heer Argelo begaf de Koningin zich naar een gereedstaande jeep voor een tocht naar Dreischor, de Schouw- se dijk en Brouwershaven. Voor het gemeentehuis was een grote mensen massa samengestroomd, die de Vor stin hartelijk toejuichte. Verrast dankte zij voor deze spontane hulde. In snelle vaart ging het daarna naar Dreischor, waar enige tijd werd vertoefd en waar H. M. kennis maak te met het gemeentebestuur. Bij ont stentenis van burgemeester A. H. Ver meulen, schetste loco-burgemeester J. J. Klaasse de toestand hier na het droogvallen van het waterschap Drei schor. De oudste inwoner van Zee land, opa Kip. had op een stoel voor het gemeentehuis plaats genomen en hij begroette de Koningin als een oude bekende Na Dreischor was de Schouwse dijk aan de beurt. Ir. G. Slotboom van de Rijkswaterstaat gaf hier een uiteen zetting van de huidige stand van za ken. (Vervolg op pag. 2) Projectiel viel te kort bij Dinsdagochtend zijn tijdens een oefe ning van onderdelen der vierde divi sie in het artillerie-schietkamp bij Ol- debroek zes personen gewond, doordat een projectiel, afgevuurd uit een stuk veldgeschut van 25 ton, binnen de vei- ligheidsgrens is gevallen. Twee van hen zjjn ernstig gewond opgenomen in het militair hospitaal te Zwolle, maar zij verberen buiten direct levensge vaar. Vier anderen werden licht ge wond. Het ongeval gebeurde tijdens de oefening van een compagnie in de aanval, gesteund door zware mitrail leurs, mortieren, artillerie en vliegtui gen, waarbij gebruik werd gemaakt van scherpe munitie. Alle hierbij voorgeschreven veilig heidsmaatregelen waren getroffen, zo deelt de legervoorlichtingsdienst mede. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Honderd doden bij aardbeving op Grieks eiland Twee dorpen verwoest De politie van het Griekse eiland Cephalonia heeft medegedeeld, dat Dinsdag tengevolge van een aardbe ving 100 personen om het leven geko men en ongeveer 250 gewond zijn. Volgens berichten, die het Griekse ministerie van binnenlandse zaken ontving, is de aangerichte schade nog „niet te berekenen". Twee dorpen werden volkomen verwoest. Door een tweede aardschok, die zich later op de dag voordeed, stortten verscheide ne huizen in. Ook op het eiland Zante en in dor pen langs de Westkust van de Pelo ponnesus (Griekenland) werden hui zen beschadig'd. De kapitein van een Grieks schip heeft geseind, dat het stadje Sami op Cephalonia voor de helft verwoest is en hulp nodig heeft. De inwoners van Ithaka en Zante verkeren in een paniekstemming en leven in tenten. Het totaal aantal daklozen zou ongeveer 3000 bedragen. Te Zundert is Dinsdag het huxoe- lijk voltrokken tussen Thijs Rolcs, een der leden van de Nederlandse renners die deelnamen aan de Ronde van Frankrijk 195S en mejuffrouw M. Billet. Vele sportmakkers uit de Tour de France-ploeg vormden met fiets- xoielen een erehaag toen het bruids paar de kerk verliet. Boekhouder kocht voor 6000.borreltjes De Haagse arrondissementsrecht bank heeft de boekhouder M. van der V. veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf, waarvan zes maan den voorwaardelijk, met aftrek en bijzondere voorwaarden. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij 6000,toebehorende aan de N.V. Koninklijke Machniefabriek gebroeders Stork te Hengelo en be stemd als loon voor employés dezer firma, werkzaam bij het gemeente lijk electriciteitsbedrijf aldaar, had verduisterd. De zes mille waren door verdachte in hoofdzaak besteed voor het kopen van sterke drank. Sjah van Perzië zou zijn land willen verlaten De Sjah van Perzië heeft zich Dinsdagochtend per vliegtuig paar Ramsar a§ji de Kaspische zee bege ven voor een vacantieverblrjf van een week. Hij werd vergezeld van zijn echtgenote. Waarnemers in Teheran geloven, dat de Sjah niet in de hoofdstad aan wezig wil zyn als premier Mossadeq, waarschijnlijk vóór Vrijdag a.s., in een radiorede het resultaat van de volksstemming over ontbinding van de Madjlis (Tweede Kamer) zal be kendmaken. Het Britse blad „Evening News" meldt dat de Sjah van plan is Perzië voor onbepaalde tijd te verlaten. De Sjah zou zich naar een niet ge noemd land willen begeven, aldus dit Gaat Mao Tse Toeng praten met Malenkow? Volgens de „Daily Mail" zou premier Malenkow het hoofd van de Chinese regering Mao Tse Toeng hebber, uit genodigd, in September te Moskou met hem van gedachten te wisselen. De Russische eerste minister zou zich ook bereid hebben verklaard om even tueel de Chinese regeringsleider hal verwege tegemoet te komen, aldus het Britse blad. UIT DE TEGENWAARDEREKENING te zullen verkopen. Het werden er meer dan vijf maal zoveel en de ver wachting is, dat er dit jaar 2.500.000 kisten verkocht zullen worden. Het verbruik van tarwebloem is in Verenigde Staten reeds gedaald van 157 Am. pond tot 130 Am. pond per ]aar en de bakkers zijn daarom druk in de weer om te adverteren, dat brood niet dik maakt. Het zwaarst wordt de zuivelindustrie getroffen. De Amerikaanse melkfabrieken hebben geconstateerd dat permanent een kwart van alle Amerikanen op dieet staat en dat het eerste wat men laat staan melkproducten zijn. Het ver bruik daalde sedert de oorlog met 19 procent! Vandaar, dat de melkfabrie ken tien millioen dollar hebben uit getrokken om reclame te maken voor melk als ideaal voedsel om er een vermageringsdieet op te basereh. De vraag is nu maar, wanneer deze manie naar Europa overslaat en of we ook in Nederland aan deze mode mee zullen gaan doen. En voorts, of het goede humeur van de Amerikanen onder de vermage ringsmode zal gaan lijden of niet. Zegt Een bedrag van 70.000 zal worden de volksmond niet, dat dikke mensen verstrekt aan de Nederlandse Fede- gemoedelijker en goed-geluimder i.i j ratie van Vlassersverenigingen als dan hun magere medebewoners van bijdrage in de financiering van een dit ondermaanse? I aantal activiteiten tot verhoging van Zeventig mille voor verhoging productiviteit van Vlasnijverheid Uit het fonds van 30 millioen van de tegenwaarderekening, dat be stemd is voor de productiviteitsverhoging in Nederland, zullen, krachtens bereikte overeenstemming tussen de Nederlandse en de Amerikaanse au toriteiten, weder gelden tot 'n bedrag ran 2.776.000 ter beschikking ko men voor de financiering van een viertal productiviteitsprojecten. 2,3 millioen zal ter beschikking worden gesteld van de stichting Waterbouw kundig Laboratorium te Delft, die deze gelden zal gebruiken voor een wa terloopkundig openlucht-laboratorium, mogelijk in de N. O. Polder. De centrale organisatie voor toege past natuurwetenschappelijk onder zoek zal 400.000 ontvangen. Deze gelden zullen worden gebruikt om het in toepassing brengen van de re sultaten van het in Nederland ver richte onderzoekingswerk zoveel mo gelijk te bevorderen. de productiviteit in de vlasnijverheid en tot stimulering van de afzet van vlas en vlasproducten. De coördina tie van deze activiteiten zal worden opgedragen aan een te stichten pro- duetiviteitscentrum voor de vlasnij verheid. Dit centrum zal worden ge leid door een bestuur, waarin o.m. de werkgevers, de werknemers en het Nederlandse Vlasinstitnut zijn verte genwoordigd. Tenslotte zal het bedrag van 45.000, dat aan de stichting cursus sen te Delft onlangs ter beschikking is gesteld voor het instellen van een productiviteitsonderzoek in kleinere metaalbedrijven, met 6.000 worden verhoogd voor de financiering van ad ditionele uitgaven. Geslaagde berging op 67 meter onder zee De Noorse bergingsmaatschappij te Oslo is er in geslaagd een schip, dat op 67 meter diepte op de bodem van de Oslofjord lag en bovendien drie meter in de modder was weggezakt, te bergen. Volgens het Noorse blad „Morgenbladet" zijn tot nu toe geen schepen van zo'n grote diepte naar bo ven gehaald. Het betreft hier de 2500 ton metende „Binna", een splinternieuw schip van de rederij Fred Olsen te Oslo. Maandag is in de Verenigde Staten van Amerika de 160 millioenste inwoner geboren. Verwacht wordt, dat de Ver enigde Staten in 1960 175 millioen inwo ners zullen tellen. bericht, dat is gebaseerd op via Bag dad in Londen ontvangen mededelin gen, en geloofd wordt, dat hij prins Sjahpoer Ali Ridha heeft aangewezen als zyn opvolger. De Sjah zou tot deze stappen heb ben besloten omdat premier Mossa deq van plan zou zijn „een persoon lijke dictatuur" in te stellen gesteund door onder communistische leiding staande volksbewegingen. Atoomreactor te Kjeiler kost millioenen Nederlands-Noors bedrijf Dr. Gunnar Randers, de leider van het Nederlands-Noors atoominstituut te Kjeiler (Noorwegen) heeft Dinsdag op de openingsbijeenkomst van een driedaagse conferentie van atoomdes kundigen te Oslo verklaard, dat men van plan is een atoomreactor met krachtinstallatie te bouwen, waarin natuurlijk uranium in staafvorm en zwaar water worden gebruikt. Hij raamde de kosten van de te bouwen krachtinstallatie op 11.5 mil lioen gulden. Hij wist nog niet, wie de installatie zou bekostigen, doch deze zou, evenals het instituut te Kjeiler, een gemeenschappelijke Nederlands- Noorse onderneming zijn en hij hoop te, dat de gelden beschikbaar zouden worden gesteld. Noord-Koreaans vice-premier pleegde zelfmoord In een uitzending van de Noord- Koreaanse radio Pjongjang, die Dins dag in Tokio werd opgevangen, kwam de mededeling voor, dat de Noord- Koreaanse vice-premier Hoe Kai on langs zelfmoord heeft gepleegd. De juiste datum werd niet genoemd. Hoe Kai, die een graad gehaald heeft aan de universiteit van Moskou, keerde in 1945 uit de Sowjet-Unie in Noord-Korea terug en werd het vorig jaar tot vice-premier benoemd. In welingelichte kringen te Tokio meent men, dat verband gelegd moet wor den tussen de zelfmoord en de jongste zuivering in Noord-Korea, waardoor twaalf politieke leiders werden getrof fen. DE VERWACHT: WARM TOT ZEER WARM Zonnig en warm tot zeer warm weer. Zwakke tot matige wind, voorname lijk tussen Oost en Zuid. ZON EN SLAAN. 13 Augustus. Zon: op Maan: op 5.19 ).32 onder 20.10 onder 20.51

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1