In Oost-Berlijn alles killer en doodser dan in het Westen KLANKBORD- PRINS KEERDE TERUG PER PRINS BERNHARD" VAN K.L.M. OPPERSTE SOWJET BIJEEN DINSDAG 11 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE Z E E U V/.S E COURAN1 3 MEN VANGT ELKAAR VLIEGEN AF Er is weinig verkeer en de mensen zien er slecht uit (Van een eigen redacteur.) BERLIJN. 10 Augustus. - De Duitse chauffeur, die ons in een Ameri kaanse auto door de Russische sector reed, was bij het passeren van de „grens" opvallend nerveus. De jonge „Voikspolizist" men zegt „Vopo" die de wacht hield bij het onzegbaar lelijke, machtige, smakeloze ge denkteken op het communistische heldenkerkhof in Treptow (Z.O.-Ber- lyn) gaf op mijn verzoek vriendelijk inlichtingen. Toen hy klaar was, zei hy „Auf Wiedersehen", hetgeen werkelijk teveel van me gevergd was, zodat ik maar met een „Grüss' Gott" antwoordde. Daarop reageerde hij niet. Er leeft in de VVest-Berlyners een geweldige vrees voor de Oostelij ke sector. Indien je zegt, dat je van plan bent „er" eens te gaan kjjken, willen deze mensen je bjjna vasthouden. eten om te leven, zolang de kans bestaat), feest en vrouwen. In een vorm, waarvan de buitenstaander zich geen voorstelling kan maken. Men moet daarbij niet denken aan Parijs. De verstrooiing van Berlijn is „Duitser" indien de lezer me begrijpt dus meer met de klom pen. In Berlijn is de wereld een dans feest, de vloer een spiegelgladde, de entourage vulkanisch. Midden in deze ruïneuze overblijf selen van een stad leven Amerikanen, Britten en Fransen een volkomen eigen bestaan. Vooral de eersten hebben van hun levenswijze een cul tus gemaakt. Zij slagen er klaarblij kelijk altijd in een stuk Amerika naar elders te verhuizen met cafe taria, warenhuizen, kapper, schoen poetser en al. Hun personeel is Duits. Bij de RIAS, de Amerikaanse radio, bijvoorbeeld werken zes Ame rikanen in topfuncties met 500 Duit sers. Van een sterke verbroedering heb ik niets kimnen merken. Zij staan inderdaad buiten „West-Ber- lijn" en houden er een soort hoog hartigheid op na, die enerzijds on miskenbaar bewondering afdwingt, van de andere kant de Duitsers gele genheid geeft openlijk met niet 'vlei ende opmerkingen te komen. Ze bezweren je geen dwaze dingen uit te halen. Men kan immers nooit weten, wat die Vopo voor plannen heeft. Om over de Russen maar he lemaal te zwijgen, Het kan verbeel ding zyn, maar zelfs de auto van de Amerikanen scheen me niet genoeg zaam te beschermen, hoewel diezelf de West-Berlijners om het hardst verklaarden, dat de „Russen" tegen de Amerikanen niets durven. Hier ligt, geloof ik, één van de kernpunten van de Berlijnse rom melpot. Er is in het Oosten en Wes ten een voortdurend pogen de ba lans in evenwicht te houden. Elkaar vliegen af te vangen op het vlak van het prestige. Het heeft geen zin de vraag te stellen hoe men ter wereld ooit op de gedachte is gekomen om Berlijn in vieren te snijden, zoals is gebeurd. Een beter en meer afdoend middel om moeilijkheden te veroorzaken had beslist niet gevonden kunnen worden. Het zij zo: de vier stukken zyn er. De moeilijkheden ook, maar even be lachelijk is het zich te verdiepen in „wat dan wel" had moeten geschie- Dansfeest. den. Ik zal de laatste zijn om de West- Berlijners kwalijk te nemen, dat zij 't stoffelijke boven 't geestelijke kie zen. Voor die Berlijners is er 't werk (maar waartoe? En bovendien zijn er nog een dikke 200.000 werklozen), 617. In de laatste vijf verzen van Jeremia kunt u lezen dat Jojachin, de koning van Judea, die door Nébukadnezar tn ballingschap was gevoerd, door diens zoon, Evïlmerodach, uit de gevangenis werd ontslagen. De Joodse koning kon zich nu weliswaar nog niet begeven waarheen hij wilde, maar na 37 jaar was hij dan toch uit de gevangenis bevrijd. Wij mocht zijn gevangenis plunje afleggen en we mogen aan- nemen dat hij in een passende kleding verder een bijkans onbeperkte bewe gingsvrijheid genoot. Nu zal het velen interesseren, hoe een in ballingschap vertoevend Oos ters vorst in den vreemde aan de kost kwam. In de gevangenis is dit geen probleem, xcant op meer of min der geregelde tijden behoren de be wakers voedsel uit te reiken, indien men de gevangenen althans in leven wenst te houden. Maar, eenmaal uit de gevangenis ontslagen en afgevoerd uit de justitiële administratie, dienen er andere voorzieningen worden ge troffen. Ook hierover licht de Bijbel ons in, want de zoeven genoemde ver zen van Jeremia zeggen uitdrukkelijk dat Jojachin voor do rest van zyn leven van de koninklijke tafel at en dat ook zyn verder onderhoud geheel ten laste van de koning van Babyion kwam. Ook in II Kon. 25 27 e.v. wordt hetzelfde gezegd. Wij twintigste- Balling schap eeuwers, die vanaf ons zesde jaar dure en zorgvuldige schoolopleidingen hebben ontvangen om voor de rest van ons leven de ambtelijke formu lieren naar beho ren te kunnen invullen, wij moeten ons zeker niet inbeelden dat de ko ninklijke dis in Babylon in de zesde eeuw v. Chr. een ongeorganiseerde instelling rcas waaraan ieder maar kon aanschuiven die een vorkje wil de meepikken. Wellicht zullen de ta fels hebben doorgebogen onder de last der overdadige spijzen en misschien zullen ook de tafelmanieren niet ge heel met onze opvattingen hebben gestrooktmaar deze feilen moeten we gering achten, nu we weten dat de gehele eterjj beheerst werd door een punctuele administratie. Want in de puinhopen van het oude Babylon zhjn de administratieve bescheiden opge dolven, op grond waarvan Jojachin en zijn gevolg regelmatig spijzen kre gen toegewezen! Uit een viertal oorkonden, die we als distributietoewijzingen van Jojachin zouden kunnen betitelen en waarin de naam van de koning van Judea her haaldelijk wordt genoemd, blijkt bijv. dat Jojachin uit de koninklijke maga zijnen maandelijks 15 liter olie kreeg toegewezen en dat zijn vijf zonen over dezelfde periode met een halve liter genoegen moesten nemen. Geheel in het midden latend of deze hoeveel heden ons al dan niet royaal voor komen, blijkt hieruit duidelijk, dat de toewijzing voor degenen die aan de koninklijke tafel aanzaten, of door het koninklijk huishouden werden onder houden, reeds in de magazijnen des konings een aanvang namen. Deze voorraadkamers, waarin blij kens de leverantiebewijzen graan, olie, vruchten en andere levensmidde len waren opgeslagen, boezemen ons uitermate veel behing in, want zy be vonden zich onder de Hangende Tui nen van Babyion, wier gewelven zich bijzonder als koelkamer leenden. H. petition. In Oost-Berlijn. Oost-Berlijn is totaal anders. Ik ben er ook alleen geweest. Onge stoord, maar met hétzelfde gevoel van „bekeken" te worden door ogen, die je niet kunt zien, als in bezet Nederland. Een gesprek, aarzelend, met een Oost-Berlijner begonnen, wordt prompt afgebroken, wanneer iemand passeert. De mens kan daar achter het scherm een wolf zijn. Oost-Berlijn is dood als een kerk hof. Er is vrijwel geen verkeer, het geen ook opviel tijdens de vliegtocht van het Westen naar de stad en om- De maatregelen tegen Beria bekrachtigd De Opperste Sowjet te Moskou heeft de oekase inzake de „tegen de regering gerichte activiteit van Beria" bekrachtigd. In de oekase wordt gezegd, dat de Opperste Sow jet naar aanleiding van „de misda dige, tegen de regering gerichte ac tiviteit van Beria, mef het oogmerk de Sowjet-regering te ondermijnen in het belang van buitenlands kapi taal", heeft besloten het decreet van het presidium van de Opperste Sow jet te bekrachtigen, waarbij aan Be ria zijn mandaat van afgevaardigde in de Opperste Sowjet wordt ontno men en hy vervallen wordt verklaard van de functies van vice-premier en minister van binnenlandse zaken. Voorts verliest hij alle titels en on derscheidingen. Tenslotte wordt in het decreet, dat ondertekend werd door maarschalk Worosjlof en Pe- gof, gezegd, dat het dossier van Be ria is gegeven aan het hooggerechts hof van de Sowjet-Unie. Droeve reeks ongevallen De 44-jarige draaier P. H. B., uit Rotterdam,is door gasverstikking om het leven gekomen. Men vond B. in de keuken, gebogen over een studie boek. Vermoedelijk heeft het gas geen vlam gevat, toen hij het heeft willen aansteken. Tijdens het afgelopen weekend is te Amsterdam een baby van 3 maan den gestikt. Volgens "doktersverkla ring is dit het gevolg van voedsel- verstikking. Maandagmorgen is de ongeveer 35-jarige motorrijder V. uit Breda op de weg BredaMoerdijk tegen een zware tankwagen gebotst en op slag gedood. V. was vader van drie kinderen. In „De IJzeren man" te Vught is het zesjarige meisje J. S. uit Tilburg verdronken. gekeerd. De mensen op straat zien er niet slecht uit in de betekenis van honger lijdend. Zij hebben de trek ken van lieden, die zich doorlopend doodergeren. Men loopt daar niet over straat, men schuifelt, alsof men bang is ge zien te worden. Dit stadsdeel is stil, behalve op de roemruchte „Stalin Allee" door de Amerikanen „mi- racle-mile" genaamd waar de Russische „music while you work" de arbeiders, die op 16 en 17 Juni staakten, tot sn'eller metselen schijnt te moeten aanmoedigen. Ik zou van het lawaai geen steen meer kunnen leggen, maar ik ben dan ook niet gestachanoviseerdDie Stalin Allee is niettemin een prestatie. Waarom zouden we het pogen te ontkennen. Maar men heeft in Oost-Berlijn alles op één kaart gezet. Het is alweer facade. Daarachter is puin. En dit puin is mindergesoigneerd dan in de Westelijke sectoren. En ik kon het niet helpen, dat ik in de lach schoot, toen ik met eigen ogen aan de Russische kant van de sector grens op een groot bord las, dat de passant bezig was de „democrati sche sector" te verlaten. Neen, ik ben niet aangehouden: men heeft alleen mijn paspoort gevraagd en laten con troleren door een onappetijtelijk uit ziende juffrouw, wier fanatiek ge loof in het communisme waarschijn lijk werd uitgedrukt door een akelig onverzorgde naardos. Indien ik me neer Ulbrich zou zijn, zou ik er een leuk jong meisje hebben neergezet. Dat zou een troefje geweest zijn te genover de zeer stramme Schupo's, die het uniformdragen en hakken- klakken nog niet verleerd hebben. Het is, geloof ik goed, al deze din gen in de ware verhoudingen te zien. Zo ook, dat de wurgende onzeker heid van wat daar in het Oosten werkelijkheid is niet alleen boven Oost-Berlijn hangt. In West-Berlijn leeft men in de vrije wereld, die er overigens maar een paar honderd vierkante kilome ter groot is. Maar daar zijn de Amerikanen en achter hen die geweldige Verenigde Staten. Deze gedachte is in het Wes ten volkomen onuitroeibaar. Al zegt men wel eens anders. Braziliaanse beperking voor de K.L.M. De Braziliaanse regering heeft be perkende maatregelen uitgevaardigd ten aanzien van het vervoer door bui tenlandse maatschappijen van passa giers uit landen tussen Brazilië en o.a. Nederland gelegen. Door dit be sluit is de K.L.M. in zekere zin ge dwongen het vervoer tussen derde landen en Brazilië in te perken. Het departement van Marine te Den Haag was het opgevallen, dat de mari niers op Curagao snel door hun schoe nen raken. „De terreinsomstandigheden Zijn hiervan de oorzaak" xoas het ant woord uit Willemstad. Prins Bomhard als inspecteur-generaal van de Marine overtuigde zich bij de militaire oefe ning gedurende zijn bezoek aan Cu ragao persoonlijk van de terreinsom standigheden en de slijtage der schoe nen. Overste Nass, commandant van het bataljon, "presenteert" hier de Prins de schoen van kapitein Nauta. Belastingverlaging in Australië De Australische regering is voor nemens bij de indiening van haar be groting op 9 September a.s. een zo groot mogelijke verlaging van de be lastingen voor te stellen. De Australische premier, Menzies, die dit Maandag bekend maakte, ver klaarde dat hij zeer optimistisch ge stemd is voor wat betreft de toekom stige ontwikkeling van Australië. Sterrewacht Sonnenborgh bestaat 100 jaar In September a.s. zal het 100 jaar geleden zijn, dat de sterrenwacht „Sonnenborgh" der rijks-universiteit te Utrecht werd ingewijd. Voor deze gelegenheid wordt een tweedaagse vacantie-cursus gehou den op 26 en 27 Augustus, in hoofd zaak bestemd voor leraren van gym nasia, lycea, en H. B. scholen, waar de moderne ontwikkelingen der ster- rekunde besproken zullen worden door een aantal Nederlandse astrono men. Voorts wordt op Maandag 28 September een eenvoudige herden kingsbijeenkomst gehouden voor een beperkt aantal genodigden. SIRENE-PROEVEN IN BELGIë. In België worden op de eerste Don derdag van elke maand proeven met sirenes gehouden. De signalen worden uitgezonden van 14.00 tot 14.10. De af gelopen week werden de eerste proe ven gehouden. Stuurknuppel enige uren zelf gehanteerd. Kort voor het krieken van de dag. Maandagochtend om 4 uur, is Prins Bernhard, toevalligerwijze vliegend in de naar hem genoemde D.C.-6 machine „Prins Bernhard" van de K.L.M. uit Curacao in ons land te ruggekeerd. Voor Taxichauffeurs. In ver band met de vele roofovervallen op taxichauffeurs brengt een Parijse fabriek een kogelvrije ruit in de handel, die tussen de chauffeur en de achter hem zittende passagiers geschoven kan worden. Alleen de chauf feur kan de ruit omlaagschui.- ven. Kampioen. Dizzy Dean is een sportberoemdheld in de Ver enigde Staten. Laatst werd hem ter ere een bronzen pla quette aangebracht in de Ere- hal voor de baseball-sport. Zei Dizzy: „Ik moet de Hemel dankbaar zijn, die mij een goede rechterarm, een stevige rug en... een zwak verstand gaf." Film. Het vrouwtje van de filmster John Wayne liet zich in Encino Californiaper groentenvrachtauto naar de rechtbank vervoeren. ,J)it was mijn enige vervoer middel," zuchtte ze voor de rechter. Ze vertelde hem, dat ze van de 1100 dollars per maand echtscheidingstoelage niet kon leven. Het leven, dat ze leidde, eiste 9000 dollars per maand!! Domine. Ds. Dennis Large in Surrey (Engeland) is het niet eens met de verkoop van ge waagde badfoto's ln strandwin- keltjes. Hij heeft aan zijn paro chianen opgedragen,'waar mo gelijk die foto's te kopen en aan hem toe te sturen. Heeft de dominé zo'n collectie uit een badplaats te pakken dan gaan de kaarten naar de politie van het badoord en eist hij krachtiger optreden van de po litie tegen dit soort strandsou- vernlr-handel. Voor de Gezondheid. De Daily Express vertelt het en daarom zal het wel waar zyn: Als ie mand whiskey wil invoeren in Venezuela heeft hy een vergun ning nodig van het ministerie van volksgezondheid en maat schappelijke bijstand. Het verband tussen drankjes en gezondheid is wel begrijpe lijk, maar wat die whiskey met bijstand te maken heeft is voor alsnog duister! Niet op een tandem. De Volks krant: „Malenkow is geen man om op een tandem uit fietsen gaan." Inderdaad... tot nog toe zagen we geen enkele eerste minister op een tandem. Parlejrnent, De leden van het Amerikaanse huis van afge vaardigden kunnen in Washing ton hun haar gratis laten knip pen. De leden van de Deense volksvertegenwoordiging heb ben vrije toegang tot: de ko ninklijke schouwburg, de die rentuin. alle renbanen en... het Tivoli-lunapark. Denk daaraan op reis! Dit zei Horatius: „Wie de zee overva ren wisselen wel van hemel, maar niet van ziel." En Eichendorff dacht er zo over: „Wanneer God aan ie mand een echte gunst wil be wijzen, dan stuurt Hij hem de wijde wereld in." De prins stond op het platform de aanwezige journalisten enkele ogen blikken te woord. Hij betuigde zijn tevredenheid over zyn reis, vertelde dat hij op Curasao en Aruba over al „een goede stemming" had aan getroffen, en bevestigde, dat hij de reis gemaakt had in zijn functie van inspecteur-generaal der marine. „Ik heb gezien, wat de marine in de West doet. Dat is goed", aldus lüidde zyn commentaar. „Wanneer mijn dochters uit Ame rika terugkomen? Dat zullen wy nog bezien, in ieder geval op tijd voor de school." De passagiers van het vliegtuig kunnen er zich op beroemen, dat zij in een toestel hebben gezeten, dat door de Prins der Nederlanden werd bestuurd. Prins Bernhard heeft nl. gedurende de reis enkele uren in de cockpit doorgebracht, naast de ge zagvoerder Westlake en daarbij ge ruime tijd de stuurknuppel gehan teerd. De koffers werden in de ge reedstaande auto geladen, een nieu we 12-cylinder Ferrari met een top snelheid van 220 kilometer per uur, waarmee de prins met zijn twee metgezellen enige ogenblikken later in snelle vaart van het platform verdween. Frans schip „Monique" verging met man en muis Het zoeken naar het Franse schip „Monique" (236 ton) dat met 120 per sonen aan boord wordt vermist op een reis van de Loyalty-eilanden naar Noumea (Nieuw Caledonië) is ge slaakt. Men acht het zo goed als zeker, dat de „Monique" met man en muis is ver gaan. Rusland en Perzië gaan onderhandelen De uitslag van het referendum in Perzië over de Kamerontbinding is thans bekend. Slechts enige honder den stemmen werden tegen de ont binding uitgebracht. Er zouden zich geen ernstige incidenten hebben voorgedaan. Naar het officiële Russische pers bureau Tass meldt, zijn de Sowjet- Unie en Perzië overeengekomen, een gemengde commissie in te stellen voor de regeling van al hun geschil len. Het doel van deze commissie, die te Teheran zal zetelen, is „het ver sterken van de vriendschappelijke betrekkingen en het regelen van fi nanciële, grens- en andere vraag stukken". Deze mededeling werd te Teheran bevestigd. Deze foto, wélke gemaakt werd tij dens de bijeenkomst van de opperste Sovjet in Moskou, werd gereprodu ceerd uit het Moskouse blad Isvestia. Op het spreekgestoelte de minister van Financiën A. G. Sworof, aan de bestuurstafel v.l.n.r.: V. T. Lazits, M. V. Zimianim, T. M. Matiasvili, M. T. Iabubof, Z. Sjaüakmtetow, N. A. Jas- now, A. I. Niazef, A. I. Kirichenko, T. M. Sueva en A. U. Snechkus. In de loges op de achtergrond zyn gezeten v.l.n.r.: P. F. Ponamarenko, L. M. Kaganowitsi. N. S. Kntsche, G. M. Malenkow, minister-president, K. E. Vorosjilow, A. I. Mikoyan, V. M. Molotoio, N. A. Boelganin, M. G. Per- vukin, N. V. Svernik en M. Z. Saboe- rof. Het Wereldgebeuren Een rede Men zegt in Moskou (Malenkow), dat de Sowjet Unie ijzersterk is en over een paar jaar een periode van grote welvaart zal be leven. Men zegt in Londen, dat in Rus land een grote hervorming op komst is, omdat de productie van de land bouw tekort schiet. Men zegt in Wenen, dat de machts strijd in het Kremlin nog steeds ln volle gang is. Men zegt in Berlijn, dat de Rus sische generaals in Moskou thans het beslissende woord Bpreken. Men zegt in Parijs, dat Malenkow in de toekomst even gemakkelijk kan vallen als nu Beria. Men zegt in Washington scherpe dingen aan het adres van Rusland. Zo heeft ieder zijn eigen kijk op de gebeurtenissen in Sowjet Rusland hoe weinig met uitzondering dan van de leiders in Moskou men ook weet van de werkelijke toestand. Ds grote rede, die Malenkow Za terdag voor de Opperste Sowjet hield, bracht voor het buitenland weinig verheldering. Wat de Russen beogen met hun vredesoffensief was wel zo ongeveer bekend en hoe ze zich de verhouding tot de andere grote mogendheden en tot een aan tal kleinere staten denken, was en is geen geheim. Dat Rusland vroeger of later de waterstofbom zou hebben, lag in de verwachting toen eenmaal bekend was, dat ze ook de uranium-atoom- bom hadden. Ook de andere feiten en feitjes uit Malenkow's rede zijn niet in drukwekkend voor de buitenlander. Misschien zijn ze dat wel voor de Russen, maar dat laat zich moeilijk beoordelen. Toch is er voor het buitenland wel iets belangrijks in Malenkow's toespraak. Dat is dan de alge mene strekking. By het lezen van zijn betoog ont komt men niet aan de indruk, dat hij een podium voor onderhandeling met het Westen wil scheppen. Een podium, waarop de Russen niet als de minderen, maar als de gelijken van de andere onderhandelaars zul len zitten. Gelijk wat betreft bewapening, ge lijk wat betreft de verhoging van de productie en het streven naar welvaart, gelijk een verlangen naar wereldvrede en bovenal gelijk in in nerlijke kracht van het regeringsré gime. Malenkow neemt blijkbaar aan, dat „grote" onderhandelingen onver mijdelijk zijn, dat de kaarten zowel door Rusland als door Westelijke mogendheden, eindelijk op tafel ge legd moeten worden en dat er een weg gevonden moet worden om „Oost" en „West" in vrede ^e laten leven. Hy zou nimmer tot deze conclusie gekomen zyn, wanneer hij niet de overtuiging had gekregen, dat het hoofddoel van het Russische vredes offensief is bereikt: het zaaien van verdeeldheid tussen de Westerse mogendheden. Hij weet, dat Frankrijk niet bij zonder geporteerd is voor de Eu ropese defensiegemeenschap en dat bijgevolg het Noordatlantisch Pact zwak is, hij weet, dat Engeland vrede nodig heeft, zoal niet tot elke prijs dan toch wel tot een zeer hoge prijs en hij weet ook, dat de Vere nigde Staten niet in staat zijn in Azië een verenigd front te scheppen, dat een redelijke steun zou beteke nen voor de Amerikaanse verdedi ging. Zijn grote tegenspeler Eisenhower denkt thans over dit alles na. Eisenhower is met vacantie, maar dat is een soort werkvacantie, want een aantal belangrijke adviseurs ver gezellen hem. Het is dus zeer wel mogelijk, dat reeds voor het einde van die vacan tie een officieel Amerikaans ant woord komt op Malenkow's rede. Bovendien is het niet uitgesloten, dat uit Londen Churchill bemoeit zich al weer vrij druk met de rege ringszaken ook een officiële reac tie Komt. Hoe die Amerikaanse en Engelse reacties zullen zijn? Het ligt in de verwachting dat ze een combinatie van „vaagheid en toeschietelijkheid" zullen zijn. De bekende combinatie, die ge bruikt wordt wanneer men de eigen positie volkomen veilig willen hou den. maar toch wil onderhandelen. En het ligt ook in de verwachting, dat zo omstreeks hal? October in derdaad op het allerhoogste niveau besprekingen worden gehouden tus sen de grote mogendheden. Het zal er van moeten komen en dan is het altijd beter te praten met een Ma lenkow. die in eigen land nog begin nend premier is dan met een Ma lenkow, die in eigen land reeds vol komen meester van de situatie is. Meer dan 100 doden bij veerbootdrama in India Naar eerst thans te Nieuw Dehli (India) bekend is geworden, zijn Donderdag meer dan honderd vrou wen en kinderen verdronken, toen een veerboot omsloeg op de rivier de Gomti, 50 kilometer van Benares. De kapitein van de veerboot, die 125 per sonen vervoerde, is aangehouden, omdat hy te veel personen op het vaartuig zou hebben toegelaten. BEN BOEKJE OVER, JAN VAN DE DOM. In de reeks „Avontuur en Tech niek" van de Wereldbibliotheek schreef Willem Hoffman een boekje over de vermaarde bouwmeester van de hoogste toren in ons land, Jan van Doornik, later bekend gewor den als Jan van de Dom. Het is een boekje voor de jeugd geworden, maar dat neemt niet weg, dat de schrij ver er in geslaagd is het tragische verhaal van de grote bouwmeester zo te vertellen, dat jongeren het ge boeid tot het einde zullen uitlezen. Enkele simpele, maar toch geslaag de tekeningen en de omslag werden verzorgd door Tjienke Dagnelie. De uitgave is van de Wereldbibliotheek, AmsterdamAntwerp ca.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5