Bezwaren in Tweede Kamer tegen de belasting-wetsontwerpen Castella-VaatwK B/VTAMS In Den Haag leeft men thans bij bloemen, zee en vermaak BOEK KLAM dit de AETHER COMPENSATIE HUURVERHOGING Flying Dutchman UITBREIDING KINDERAFTREK ONVOLDOENDE GEACHT Voor week-end en vacantie een GEVAERTfïlm voor 2&Ü blinkender vaat en zachtere handen! flgL WEN N EK ER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1953 VOLLEDIGE COMPENSATIE GEWENST Gedetailleerde maatregelen als zwakke basis beschouwd In een uitvoerig: voorlopig verslag hebben vele Tweede Kamerleden een aantal bezwaren ontwikkeld tegen de door de regering ingediende belasting, wetsontwerpen voor de huurverhoging. Vele leden zyn van oordeel, dat in beginsel moet worden gestreefd naar een volledige compensatie der huurverhoging voor allen, die deze verhoging niet kunnen dragen. Alleen voorzover de doorvoering dezer gedachte voor enige groep tot de onmogelijkheden zou blijken te behoren, zal hiervan uiteraard afstand moeten worden gedaan. In zoverre het uitgangspunt der regering van het bovenstaande afwijkt, waarbij in het byzonder gedacht wordt aan het voornemen de huurverhoging voor het standaardgezin langs de fiscale weg slechts voor de helft te compenseren, had dit de instemming van deze leden niet. Vele leden betreurden het, zo blijkt uit de algemene beschouwingen, dat de indiening van het complex van wetsontwerpen niet gepaard is ge- faan aan, of voorafgegaan door een eantwoording van een lijst van vra gen, samengesteld door een commis sie uit de Kamer. Een aantal leden zou gaarne ver nemen welke invloed de ramp zal hebben op o.m. het nationale inko men en de nationale bestedingen in 1953 en 1954, op de betalingsbalans en op de gehele volkshuishouding, en in hoeverre wat dit betreft belasting verlichting mogelijk is. Voorts zou men gaarne weten welke bedragen gemoeid zullen zijn met de realisatie van verschillende door de regering reeds aangekondigde voornemens, zo als de aanvullende maatregelen met betrekking tot degenen, die sociale uitkeringen ontvangen, etc. Ook wordt gevraagd of reeds mededelin gen gedaan kunnen worden omtrent het definitieve financieringsplan van de kosten van de watersnoodramp. Vele leden zijn van mening, dat het voorgestelde complex van maatrege len nog een aanvulling behoeft, wel ke op het terrein van de kostprijsver- hogende belastingen kan liggen, doch ook op andere wijze tot stand kan worden gebracht, en wel door een zo danige algemene en bindend voor te schrijven loonsverhoging, dat de con sumptiebeperking, voorzover nog aanwezig, volledig kan worden opge heven. Lappend eken Verschillende leden waren van oor deel, dat men het geheel van maatre gelen veeleer kan bestempelen als een poging tot zo goed mogelijke verde ling van het nationale inkomen, dan als het gevolg van de noodzaak tot huurverhoging en bevordering der werkgelegenheid op langere termijn. In bijna alle belastingen worden wij zigingen voorgesteld, terwijl voor hen, die tot de categorie van de werk nemers worden gerekend, een nog on bekende loonsverhoging in het vat zit, waardoor het geheel het beeld krijgt van een lappendeken en er een versnippering zou plaats vinden, die afbreuk zou doen aan een krachtig beleid. Bovendien bevatten de voor stellen een aantal maatregelen, welke ongeacht de huurverhoging en de be vordering van de werkgelegenheid ZATERDAG 8 AUGUSTUS. HILVERSUM L 402 m. 746 kC/8. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit.k. 8.00 Nws.- en weerbe18.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Pianorecital. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken, 11.45 Kamerkoor 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Gevar. muz. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws 13.20 Amus. muz. 13.50 Gram. 14.00 Boekbespreking 14.10 Harmonle-ork. 14.40 Kroniek van let- teren en kunsten. 15.20 Gram. 15.45 Ama- teursprogr. 16.20 „De Vliegende Hollan der". caus. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Gevar. liedjes. 18.15 Journalistiek week- overz. 18.25 Gevar. muz. 18.40 Gram. 18.57 Zomerzotheid. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 19.10 Gram. 19.30 Idem. 20.25 De gewone man. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Gram. 21.00 Amus. muz. 21.35 Act. 21.45 Gram. 22.40 Wij luiden de Zondag inl 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Radio Philh ork. en solist. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kC/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (Plm, 9.45 Waterst.). VPRO. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding." VARA: 10.20 Voor de arbeiders ln de continubedrijven. 10.50 Gram. 11.25 Buiten!, weekoverz. 11.40 Ka- mermuz. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 13.50 Radio week journaal. 14.20 Filmprogr. 14.45 Huismuz. 15.10 Amateurs- progr 15.35 Boekbespr. 15.50 Holland- Festival: Concertgebouwork. en solist. 16.45 Sportpraatje 17.00 Lichte muz. 17.30 Voor de jeugd. 18,00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 ,,De sterken voor de zwakken", caus. 20.15 Gevar. muz. 20.45 Gram. 20.55 Franse chansons. 21.15 Socialistisch comm 21.30 Holland-Festival: Concertgebouwork 22.00 „Mijn zwagerin zaken", hoorsp 22.20 Harmonie-ork. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram, toch hadden moeten worden genomen. Deze leden achtten de gedetail leerdheid van de regeringsmaatrege len, het doseren van compensaties en het verlenen van steun op uitverko ren zgn. strategische punten, een zwakke basis. Zy onderschreven gaarne de in sommige persorganen geuite kritiek, dat het uitgaan van een aantal standaardgezinnen niet gelukkig is. De regering wil verbetering van het z.g. industriële klimaat bereiken door „gerichte" belastingmaatrege len. Deze leden meenden hiertegen over te moeten stellen, dat dit huns inziens geen regeringstaak is. De hier aan het woord zynde le den konden niet aanvaarden, dat b.v. de opbloei van de internatio nale hanael te danken zou zyn aan de gevolgde na-oorlogse fiscale po litiek; men zou er zich eerder over kunnen verwonderen, dat deze op bloei ondanks die fiscale politiek heeft kimnen plaats vinden. De hier aan het woord zijnde leden zagen de oplossing van de beide doel stellingen, compensatie voor de huur verhoging en verruiming van de in vesteringen, slechts in enkele ingrij pende maatregelen, en noemden als zodanig: verlaging van de omzetbe lasting, verlaging van de inkomsten belasting voor personen en onderne mingen en vooral herziening van het fiscale winstbegrip. Andere leden merkten voorts op, dat de regering thans voor een aan zienlijk deel terugkomt op de belas tingverhogingen, die voor de jaren 1951 t/m 1954 werden opgelegd waartegen zij zich destijds, en zoals later gebleken is terecht, hebben uit gesproken op grond van de overwe ging, dat zij deze extralasten, gezien de te verwachten belastingopbreng sten, niet nodig achtten. Deze hebbc i in de loop aer jaren de ramingen steeds zeer aanzienlijk overtroffen, hetgeen geleid heeft tot een niet on belangrijke vermindering van de net to-staatsschuld, welke inclusief de betalingen van oorlogsschade, in drie jaar tijds ongeveer 4250 millioen be droeg. De hierbedoelde leden waren dan ook van oordeel, dat nodeloos zware heffingen de economie van ons land hebben bezwaard. Zoals in de inleiding opgemerkt, zyn vele leden van oordeel, dat in beginsel moet worden gestreefd naar een volledige compensatie der huurverhoging voor allen, die deze verhoging niet kunnen dragen. Voor de loontrekkenden achten deze leden een loonsverhoging onmisbaar, maar z\j wijzen er op, dat een loonsverhoging niet behoort te worden beperkt tot hen, wier loon be neden een bepaald niveau ligt. Zy meenden daarenboven, dat de loonsverhoging, benevens de ophef fing der resterende consumptiebe perking in het algemeen bindend zou den moeten worden voorgeschreven en dat het bovendien juist zou zijn hiermede de na-oorlogse periode van abnormale bemoeiing van de overheid met de loonvorming af te sluiten en het zwaartepunt van de verantwoor delijkheid hiervoor te verleggen naar het georganiseerde bedrijfsleven, on der coördinerend toezicht van de S.E.R, als toporgaan daarvan. Bij het doorvoeren van de loonronde rekenen deze leden uiteraard eveneens op een verhoging van het bedrag van de kin- derbyslag p. kind en op 'n verbetering van de progressie in de kinderbijslag naar het kindertal. Wel rees in dit verband by hen de vraag, welke in vloed de loonsverhoging zal hebben op de werkgelegenheid en op een nieuwe stijging van de kosten van levensonderhoud voor de gehele be volking. In dit opzicht vroegen ook zij zich af, of niet ter voorkoming van ernstiger moeilijkheden en nieuwe on billijkheden 'n verlichting zal moeten worden gevonden door afschaffing, c.q. verlagmg van de kostprysverho- gende vereveningsheffing. Vergeten groepen" Wat de bijzondere maatregel voor de z.g. vergeten groepen betreft was het de hierbedoelde leden opgevallen, dat de regering terecht wel aparte maat regelen aankondigt voor degenen, die sociale uitkeringen ontvangen, en hen, die van overheidswege zijn gepension- neerd, maar dit helaas niet doet met betrekking tot de overige „vergeten groepen", met name de zelfstandigen. Wat de eerste twee groepen betreft, zouden zij gaarne vernemen, welke concrete maatregelen de regering voor ogen staan. Wat degenen betreft, die vallen onder de noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen, gingen hun ge dachten uit naar een verhoging van de progressie naar het kindertal. Daarenboven leek het hun aanbeve lenswaardig te overwegen de wer king van genoemde wet te verruimen, zowel door de inkomensgrens te ver hogen als door de bijslag eerder te do enaanvangen dan by het derde kind. Voor de zelfstandigen, waarvoor deze wet niet geldt, dachten de hier bedoelde leden aan een volledige compensatie in de fiscale sfeer. Voor de loontrekkenden zou zodoende het samengaan van loonsverhoging en belastingverlichting een denivelle rende werking hebben, welke bij de huidige levensomstandigheden pas send kan worden genoemd. Onder de gewenste fiscale maatregelen in dit verband noemden zij vermindering van de progressie van de inkomsten- loonbelasting, verhoging van de kinderaftrek en van de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud ten aan zien van deze belasting en afschaffing in plaats van verlaging van de per sonele belasting. Vele andere leden konden zich, uit gaande van het standpunt, dat een zekere huurverhoging nodig is, ver enigen met de zienswijze van de re gering, dat de huurverhoging met een volledige compensatie voor de huur ders gepaard dient te gaan. Tegen de voorgestelde verlaging van de sui- keraccyns, de omzetbelasting en de personele belasting hadden zij geen bezwaar. Wel meenden zij te moeten waarschuwen tegen de verwachting van een automatische prijsdaling by verlaging van de kostprysverhogende belastingen. De verlaging van de omzetbelas ting op tijdschriften b.v. heeft in feite niet of nauwelijks tot een verlaging van de abonnementsgelden geleid. Ook schijnt men zich reeds uitgelaten te hebben, dat de voorgestelde verlaging van de omzetbelasting van schoeisel niet tot een prijsverlaging zal leiden. Gaarne zouden deze leden vernemen, of de regering, indien deze geruchten juist mochten zijn, daarin een aanlei ding ziet haar berekeningen te her zien. Parapsychologisch centrum te Utrecht De 30 Juli in de Utrechtse universi teit geopende eerste internationale conferentie over parapsychologische studies is geëindigd. De presidente van de „Parapsycho logy Foundation" té New York. Eileen J. Garett, deed mededeling van de be reidheid van Amerikaanse zijde een vijfjarig werkprogramma voor para psychologische studies te financieren. Het ligt in de bedoeling te komen tot een Westeuropees centrum voor deze studie een filiaal van het Ameri kaanse centrum in New York en dit te vestigen te Utrecht. De secretaris-generaal van het zo juist beëindigde congres, dr. Michel Pobers zal dan als reizend secretaris zijn tijd verdelen tussen New York en Utrecht. Licht en sierlijk, - een Batavus-sportfiets met 'n enorme gang. Met de Flying Dutchman maakt U de langste tochten - zonder een spoor van vermoeidheid. •f De enige iiets met de 5 plussen TWEEDE KAMER EN COMPENSATIE Loon- en inkomstenbelasting tot draaglijke lasten terugbrengen Vele Tweede Kamer-leden, die met waardering kennis hadden genomen van de poging om door uitbreiding van de kinderaftrek de belastingdruk te verlichten voor ouders van studerende kinderen, verklaarden zich verre van bevredigd door de ter zake voorgestelde bepalingen. De kosten, die vele ouders voor hun studerende kinderen moeten maken, gaan verre bo ven de voorgestelde verlichting uit. Deze leden bepleitten met klem de huidige kinderaftrek te verdubbelen en voor kinderen tot 27 jaar een af trek toe te staan, tot een bedrag van de vverkelyk gemaakte studiekosten, eventueel begrensd door by algemene maatregel van bestuur vast te stellen maxima, aldus het voorlopig verslag over de belasting-wetsontwerpen. Ook merkten deze leden op, dat de voorgestelde verruiming van kinder aftrek voor studerende Kinderen voor degenen, wier kinderen door hun stu die niet in het ouderlijk huis kunnen wonen, in geen verhouding staat tot de werkelijke kosten. Is de regering bereid de mogelijkheid onder ogen te zien' om de aftrek te vergroten met betrekking tot kinderen, die voor hun studie buitenshuis moeten wo rn? Dezelfde leden vroegen zich af, waarom de kinderaftrek voor gebrek kige kinderen slechts geldt voor kin deren tot 21 jaar, aangezien deze, zo lang zij gebrekkig zijn, ten laste van de ouders zullen blijven. Vele leden, die wel accoord konden gaan met de voorgestelde verlaging, waren van mening, dat de loon- en in- komstenbejasting zo zwaar zün over de gehele linie, dat zij zo spoedig mo gelijk tot draaglijke lasten moeten worden teruggebracht, terwijl voorts de sterke progressie in de loon- en in komstenbelasting dient te worden verzwakt, gezien de positie van de middengroepen. Het was deze leden opgevallen, dat de voorgestelde nieuwe tabellen in sterkere mate een drempel vertonen dan de thans bestaande. De bezwaren tegen een dergelijke drempel worden groter naarmate deze op zich zelf ho ger is en zich voordoet by bedragen, welke gelijk of nagenoeg gelijk zijn aan verschillende loonniveau's. Dit is vooral van betekenis bij overwerk en premietoeslagen. Sommige leden achtten de voorge stelde verlaging veel te gering. Deze leden waren van oordeel, dat, mede gezien de hiervoor gesignaleerde gro te drempel en met het oog op de huurverhoging, een jaarinkomen van 3000 van een gehuwde met 2 kin deren vry van belasting dient te zijn. Rond dit uitgangspunt dient het ta rief te worden opgebouwd. Tenslotte wezen ook de hierbedoel de leden er op, dat dit voorstel in het geheel geen verlichting zal brengen voor de middengroepen, zoals leraren, onderwijzers en kleine middenstan ders. Vele leden drongen, gezien de zwa- druk van de Inkomstenbelasting, aan op opheffing van de in 1951 door gevoerde verhoging van de vermo gensbelasting. Voorts bepleitten zy het treffen van een regeling, waar door wordt voorkomen, dat de som van inkomstenbelasting en vermo- Advertentte - K Uit de fabriek van de beroemde GEVAPAN DE VACANTIEVLAGGEN WAPPEREN Duizenden vreemdelingen doorkruisen de stad (Van onze Haagse redacteur) We zitten er nu in Den Haag midden in! In het vreemdelingenbezoek namelyk. Belgen, Fransen, Zwitsers, Oostenrijkers, Duitsers, Scandina- vlërs, Engelsen, Amerikanen en vreemd uitgedoste Oosterlingen bezoe ken de bezienswaardigheden en vermaken zich wanneer het tenminste niet al te winderig of al te somber is, op de boulevard in Scheveningen, op het strand of in de zee. Autobussen vol landgenoten uit de Noorde- lyke, Oostelyke en Zuidelijke provincies doorkruisen Den Haag en Euro pa's schoonste badplaats. Voor al deze, zeer welkome bezoekers, heeft de stad zich in haar kleu- rigste kleed getooid. Vlaggen wapperen overal in r(jke overvloed, ontel bare bloembakken met hun fleurige Inhoud sieren de straten; Hagenaars en vreemdelingen lopen met helrode of roze anjers in het knoopsgat; de fontein in de Hofvijver spuit zyn water parelend in de hoogte. De hier en daar opgestelde ver koopstalletjes, de speciaal ingerichte afdelingen van de grote warenhuizen en een aantal winkels verkopen Ne derlandse souvenirs aan de lopende band. De vermaak-inrichtingen wed ijveren met elkaar om zo veel moge- lyk graantjes mee te pikken. Een industrie De tjjd, dat de Nederlanders zelf nog moesten ontdekken, dat him land van aantrekkelijkheden voor de ,11 buitenlanders biedt, ligt nog niet eens zo ver achter ons. Vreemdelingen waren welkom, doch men schonk weinig aandacht aan hen. Er heeft zich nu een vreemdelingenindustrie ontwikkeld, die er zijn mag en die een niet gering deel tot 's lands wel vaart bijdraagt. De zee .n het strand liggen er voor iedere liefhebber kosteloos. De na tuur levert er bovendien nog vaak gratis zon by. Zou men daarvan niet profiteren? Op sommige dagen de mooie, warme en windstille is het overstelpend druk in Schevenin gen. Wie er een kleinigheid voor over hebben, voert de Haagse Tram weg Mij in haar comfortabele bus sen uren' lang door de stad en langs de zee, waarbij alle aantrekkelijkhe den van Den Haag getoond worden. En wie des avonds wil uitgaan, kan moeilyk beweren, dat er „niks te doen" is. Scheveningen heeft zyn du re en minder dure cabarets, dancings en nachtclubs, maar ook zijn circus- Strassburger met een keur van voor treffelijke nummers: acrobatiek, koorddansers, trapeze-werkers, dres- seurs, paardrijders, clowns enz. en zijn Kurhaus, waarin bijna elke avond in de grote zaal een concert of een of andere luchtige voorstelling gegeven wordt. De ene avond kan men er het Residentie Orkest de ou verture „Egmont" van Beethoven, het vierde pianoconcert van dezelfde componist. Ma mère l'Oye van Ravel en Iberia van Debussy horen spelen en de volgende avond spat er de kalk van de muren vanwege de oorverdo vende jazzmuziek. Ten aanhore van ongeveer 2000 bijna uitsluitend jonge mensen produceerden enkele jazz-or- kesten de groep „Jazz at the Kur haus" en „The Dixieland Pipers" er dezer dagen om beurten een hoe veelheid lawaai om bang van te wor den. Moderne jeugd De jazz-muziek verdient ontegen zeggelijk meer waardering dan alleen maar deze veroordeling. Maar dan moet men er van houden. Dat deden de 2000 jongelui, die aan de door middel van luidsprekers veelvuldig versterkte, schetterende klanken blijkbaar niet eens genoeg hadden en door luid en langdurig, gefluit, door klaterend applaus, door voetenge trappel en een vrypostig gejuich meestal onder de muziek door van hun instemming blijkgaven. Voor Pia Beck met haar Amerikaan se instrumentalisten Jim Jam en Johnny Johns en voor de oorspronke lijke schepper van de vocale „bebop" Babs Gonzales, was het jeugdige au ditorium bereid de zaal des noods af te breken Neen, als u Den Haag deze maand bezoekt, en u wilt naar het Kurhaus, ga dan naar een Franse chansonniè- re luisteren of naar de Franse zan ger Yver Montand, of neem een kaartje voor ballet of film. Men kan ook ln Den Haag Bouw meesters ijsrevue bezoeken en er ge nieten van zwierige dansen op mee slepende muziek. Den Haag is op ende top vreemde- lingenstad geworden: op sommige plaatsen hoort men meer „buiten lands" dan Nederlands spreken. Het heeft geleerd zijn gasten te ontvan gen, charmant, en met een keur van attracties enzakelijk genoeg om er garen bij te spinnen. Dr. v. Broekhuizen te Pretoria overleden Dr. H. D. van Broekhuizen, die van 1933 tot 1942 gezant van Zuid- Afrika in Nederland en België is teweest, is op 81-jarige leeftijd Dins- agavond in een ziekenhuis te Preto ria overleden. Herman Dirk van Broekhuizen is in 1871 in Rijssen geboren uit Ne derlandse ouders. Als kleine jongen ging hy met zijn vader en moeder naar Zuid-Afrika waar hy zyn op voeding en wetenschappelyke oplei ding genoot. In 1925 werd hy te Pretoria tot lid van de Volksraad gekozen. In 1933 volgde zijn benoeming tot ge zant van Zuid-Afrika in Nederland en België. EEN VAN: W. A. GOTJé. „Voor leder schijnt de zon" is de wat alledaagse titel van de wat alle daagse, weinig originele maar sympa thieke roman die W. A. Gotjé. schreef over het lief en leed van de bewoners van een groot huurhuis in een Am sterdamse volksbuurt. Dat „alle daags" is hier nu niet direct in on gunstige zin bedoeld, want het is een goed verteld, zeer leesbaar en zelfs we] boeiend boek. Het gaat niet erg hoog en ook niet ©fff diep; het blyft min of meer op het plan van de zeer kleine luiden die het uitbeeldt, maar het is warm en echt, een brok volks leven uit onze hoofdstad, met de lach en de traan gelijkelijk op het gepaste ogenblik verdeeld. Lacnen zult ge, wanneer de oude Zuring die steeds onder de plak van zyn zure vrouw en dochter zit, eens kans ziet zélf zijn pensioen te Innen en dan aan de rol gaat; een traan wegpinken mogelijk om de oude, mislukte toneelspeelster Marietta, wier laatste droom door een goedwillende dame verbroken wordt, of om het harde leven van het zuivere figuurtje van de mooie Marg- je, dochter van een aan lager wal geraakte straatarme kleermaker: een kind, dat zonder enige hulp langs de afgronden van het leven, loopt, maar nog net op het goede pad blyft. Er is echter veel meer. Die zes gezinnen in de door dunne muren gescheiden huurwoningen en vertegenwoordigin gen in strrjd met vriendschap, liefde en haat één brok leven waarvan Gotjé de trouwe, nimmer moralise rende of prekende chroniqueur is ge weest. Een boek waartegen men wel enkele bezwaren kan opperen, maar waarvan men toch wel houden moet en dat dan ook met plezier wordt aanbevolen. (Arbeiderspers, Amster dam.) H.W. gensbelasting het inkomen overtreft. Verschillende leden achtten het onjuist de inkomens van echtgeno ten te cumuleren en naar dat be drag de inkomstenbelasting te be- rokenen tegen een tarief met ho gere progressie. Deze inkomens dienen apart te worden aangesla gen naar het bij elk inkomen pas send eigen tarief. Pensionhouders en personele belasting Vele leden, die accoord gingen met de voorgestelde verlaging van de per sonele belasting, zouden gaarne ver nemen of het met mogelyk is bij deze gelegenheid tevens tegemoet te ko men aan de gerechtvaardigde klach ten van pensionhouders ter zake van het feit, dat van hen personele belas ting wordt geheven naar de gezamen- ïyke huurwaarde van het gehele door hen geëxploiteerde perceel. Ondanks het feit, dat de verhuurde gedeelten van de woning herhaaldelijk slechts zo geringe huurwaarde hebben, dat by een gesplitste aanslagregeling wellicht in het geheel geen belasting zou zyn verschuldigd. OrrrNe,ate\ing de keuken Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent BIJ AANKOOP VAN 1 LITER NIEUWE BESSEN 'n JUWEEL VAN 'n GLAS CADEAU Uitsluifênd verkrijgbaar in de slijterij a f 5.50 per; liter

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4