r Louisa's grote strijd 20.000STE TEXTIELPAKKET IN ZIERIKZEE UITGEREIKT WALCHEREN AANVARING VOOR HAVEN VAN TERNEUZEN BERECHT WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1953 PROV t NCt ALL ZEEUWSE COURAN 7 IN TOTAAL 26.000 „Een schakel in de ketting" In de nacht van Maandag; op Dins dag; is te Zierikzee de It.T.M.-boot „Minister van der Sleyde" aangeko men met aan boord vjjf vrachtwagens en één personen-auto van het Rode Kruis. De vrachtwagens waren gela den met 1000 te.vtielpakketten, be stemd voor 900 gezinnen op het ei land. Reeds terstond werden Dinsdag morgen een aantal pakketten uitge reikt, n.l. 170 in Brouwershaven, 165 in Dreischor, 2 in Zonnemaire, 15 in Noordgouwe, 2 in Schuddebeurs en 2 in Nieuwerkerk. De overige werden opgeslagen in het Rode Kruismaga- zijn in de Chr. Uloschool te Zierikzee. Met deze zending waren verschil lende Rode Kruis-officials meegeko men, onder wie majoor J. G. Scnreu- der, technisch adviseur van het ljoofd- bestuur, thans bg de Centrale Ver- Officiële publicaties opkomst voor eerste oefening van dienstplichtigen. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 6 en 7 Augustus 1953 voor eerste oefening onder de wapenen komen, wor den enkele extra treinen ingelegd. Ge noemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betref fende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen ge bruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevol ge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. Op Donder dag 6 Augustus "53 lopen de volgende ex tra-tremen: 1 voor dienstplichtigen met bestemming Apeldoorn—AmersfoortAm sterdam-Kamp Laren-Nunspeet-Schoon- hoven—*s Hertogenbosch: Groningen 11.45; Assen v. 12.09: Beilen v. 12.24; Hoo- geveen v. 12.38; Zwolle a. 13.14 combi neert met extra-trein: Leeuwarden v 11.55; Akkrum v. 12.13; Heerenveen v 12.26; Steenwijk v. 12 46; Meppel v. 13,00; Zwolle a. 13.20; Zwolle v. 13.27; Nunspeet v. 13.51; Amersfoort v. 14.24; Utrecht CS v. 14.50: 's Hertogenbosch a. 15.28. Dienst plichtigen met bestemming Apeldoorn moeten te Zwolle overstappen op de trein van de normale dienstregeling in de rich ting DeventerApeldoorn. Dienstplichti gen met bestemming Laren en Amster dam moeten te Amersfoort overstappen op de trein van de normale dienstregeling in de richting Hilversum. Dienstplichti gen met bestemming Schoonhoven moe ten te Utrecht overstappen op de bus dienst V.A.V.O. 2. Voor dienstplichtigen met bestemming Schoonhoven—Amster dam—LarenAmersfoortNunspeet Utrecht's Hertogenbosch: Maastricht v 7.58; Beek—Esloo v. 8.14; Sittard a. 8.23. combineert met extra-trein: Heerlen v. 8.05; Sittard a. 8.23; Sittard v. 8.34 Roer mond v. 8.55: Weert v. 9.15; Eindhoven v. 9.45; Boxtel v. 10.08: 's Hertogenbosch v 10.2G; Geldermalsen v. 10.47; Utrecht CS. v. 11.17; Amersfoort a. 11.37. Dienstplich tigen met bestemming Amsterdam en La ren moeten te Utrecht CS. overstappen op de trein van de normale dienstregeling. Voor Schoonhoven te Utrecht overstappen op de busdienst VA.V.O. Dienstplicht! gen met bestemming Nunspeet moeten te Amersfoort overstappen op de trein van de normale dienstregeling. Op Vrijdag 7 Augustus '53 lopen de vol gende extra-treinen: 1 voor dienstplich tigen met bestemming Bergen op Zoom en legerpl. Ossendrecht: Amsterdam v. 8.55: Haralem v. 9.13; Leiden v. 9.37; Den Haag HS. v. 9.55; Rotterdam DP. v. 10.20; Rot terdam-Blaak v. 10.25; Feijenoord v. 10.31; Dordrecht, stopt niet; Roosendaal v. 11.48; Bergen op Zoom a. 12.08. Voor dienst plichtigen met bestemming Tilburg—Bre da—Bergen op Zoom en legerpl. Ossen drecht: 's Hertogenbosch v. 10.14; Tilburg v. 10.39; Breda v. 11.04: Roosendaal v 11,29; Bergen op Zoom a. 11.34. Dienst plichtigen, die op Vrijdag 7 Augustus 1953 bij het regiment veldartillerie van Essen onder de wapenen moeten komen, moe ten zich niet naar Breda, doch naar Ber gen op Zoom begeven. Het hun ver strekte vervoerbewijs naar Breda is gel dig naar Bergen op Zoom. VLISSINGEN. hinderwet. VERGUNNING VERLEEND. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 12 der Hinderwet brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 31 Juli 1953, no. 962 aan de Caltex Petroleum Maatschappij Neder 1 arid) N.V. te 's-Gra- venhage vergunning is verleend tot uit breiding der petroleuminstallatie door vervanging van de petroleumhandpomp door een electrisch gedreven aftappomp aangedreven door 1 electromotor van 1/3 p.k. in het perceel Noordstraat no. 24. Vlissingen, 31 Juli 1953. Twee vliegen in één klap Fluweelzachte handen en flonkerende vaat. Er zal wel geen huisvrouw te vinden zijn, die niet een hartgrondige hekel heeft aan dat „eeuwige" vatenwassen en het is dan ook geen wonder, dat de nieuwe vinding van Castella, de Castella Vaatwas, overal met gejuich wordt begroet. Eindelijk is er een einde gekomen aan alle moeite en getob. Een lepel Castella Vaatwas en in het actieve, blijvende schuim van dit wondermiddel is de vuilste en vetste afwas in een handomdraai gedaan. Met Castella Vaatwas is af wassen een pleziertje en liet is heus niet te veel gezegd, dat de huisvrouw het nu zingend zal doen. Immers, ook aan die andere ergernis, de ruwe, pijn lijke „Afwashanden" maakt dit mid del voorgoed een einde. Zacht als fluweel komen nu iedere keer opnieuw uw handen uit dit toverschuim te voorschijn, zonder enig spoor van het huishoudelijke werk, dat werd ver richt. Dank zg Castella Vaatwas (25 ct. per pak) voor iedere huisvrouw thans zachte handen en flonkerend schone vaat! voersdienst Watersnood met enige as sistenten en ook mej. Lepoutre, pers chef. Dit gezelschap werd verwel komd door ae heer E. P. Kuin, secre taris van de afd. Duiveland van het Rode Kruis en enige van diens mede werkers. Nadat drie wagens de pakketten in bovenvermelde gemeenten hadden af geleverd en weer in Zierikzee waren teruggekeerd, verscheen ook het da- felgks bestuur d,er gemeente, alsme- e dokter C. M. van Hoorn, in het Rode Kruisgebouw. Majoor Schreuder deelde in een korte toespraak mede, dat het gezin B. Wekken—v. d. Hulle, Lammerenmarkt, Zierikzee, met het nummer 30743 het 20.000ste gezin is, dat een pakket uitgereikt krijgt. Men verwacht echter nog 6000 formulieren, waarvan in Zierikzee bo ven de 500, welke thans uitgereikt worden, nog 300. In totaal zullen dus 26.P00 gezinnen een pakket ontvan gen. De heer H. Uyl, secretaris-penning meester van de afd. Zierikzee van het Rode Kruis, sprak een begroetings woord, releveerde het werk van het Rode Kruis na de ramp en bood de fam. Wekken zhn gelukwensen aan. Wethouder R. Gerritsen sprak, bij ontstentenis van de burgemeester, na mens het gemeentebestuur en herin nerde er aan. dat mej. Lepoutre reeds eerder naar Zierikzee kwam voor het Jeugd Rode Kruis. Ook deze spreker feliciteerde de fam. Wekken onder aanbieding namens het gemeentebe stuur van een doos cigaretten voor de lieer Wekken, een doos bonbons voor zjjn vrouw en een boek voor hun doch tertje. Majoor Schreuder dankte ten slotte voor de vriendelijke ontvangst in Zie rikzee. Spr. vergeleek het Rode Kruis werk met een ketting, waarin wat thans op Schouwen-Duiveland ge beurt slechts een schakel vormt. Met de wens, dat deze schakel de ketting weer zal versterken in het belang van het gehele volk, besloot majoor Schreuder zgn toespraak. Ten slotte dankte de heer Wekken voor het pakket en de reeds van de zijde van de gemeente genoten steun. De uitreiking der pakketten in Zie rikzee begint hedenmorgen. Kinderen uit Zierikzee naar Almelo Kort na de ramp hebben de afdelin gen Almelo en Zierikzee van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers overleg gepleegd om in de vacantieperiode een groep kinderen uit Zierikzee een paar prettige weken te bezorgen. De plannen hiertoe zijn intussen uitge werkt en vandaag vertrekken 250 kin deren van de lagere scholen uit Zie rikzee voor drie weken naar Almelo. Met de „Minister van der Sleyden' van de RT.M. gaan zij om 10.35 uur naar Anna Jacobapolder. De RT.M verzorgt dit vervoer en straks ook terug gratis. Van Anna Jacobapol der gaat de reis met autobussen naar Roosendaal en vandaar met een extra- trein naar Almelo. Als geleiders gaan leerkrachten me de, n.l. de heer Van 't Leven en mej De Vries van de Chr. school en de he ten ten Haaf en Paauwe van de open bare school. De heer Brand, hoofd van school B, zal zich volgende week nog bij de kinderen voegen. De dames van de U.V.V uit Zierikzee begeleiden de groep tot Roosendaal, waar dames uit Almelo aanwezig zullen zijn. De kinderen worden 27 Augustus in Zie rikzee terug verwacht. Sanering oesterhandel Het saneringsplan voor de oester- handel, dat in de vergadering van „Vebo" vorige week werd behandeld werd als volgt geformuleerd: Er komt een opvangfonds, dat bepaalde soorten oesters uit de markt kan ne men. Dit fonds wordt gefinancierd door een heffing van 10% (gerekend tegen walprijzen) van de geëxpor teerde en aan de wal verkochte oes ters. De exporteurs worden verplicht een beoaald percentage van hun om zet terug te kopen van kwekers-niet- verzenders. Er wordt uit de belang hebbenden (kwekers en exporteurs) een commissie benoemd, die net fonds beheert, en ls bemiddelaar optreedt tussen kwekers en handelaars en ver der regelend optreedt ter bevorde ring van een goede gang van zaken. Tot secretaris-penningmeester werd benoemd de heer C. Bom Dzn., ter wijl de overige aftredende bestuurs leden herkozen werden. Over de da tum van opening van het nieuwe seizoen Kon nog weinig worden ge zegd. Dit zal in een volgende verga dering worden besproken met drs. Van Dyk van het Bedrijfschap voor Visserijproducten. Hamerstukken in Middelburgs raad In de gemeenteraadsvergadering te Middelburg zijn in een enkel geval na enige discussie, een aantal voorstellen onder de hamer doorgegaan inzake voorzieningen aan schoolgebouwen en aanschaffing van leermiddelen en meubilair. Besloten werd voorts tot het verlenen van eervol ontslag per 1 September a.s., of per nader te be palen datum, aan mej. dr. G. Roorda, lerares Engels aan het gymnasium tot benoeming in vaste dienst van mej. D. Prins als vakonderwijzeres aan de openbare ULO-sehool en tot benoeming van twee leerkrachten aan de O.L.-school aan 't Zand. Ook Werden vastgesteld wijzigingen in het toelagebesluit 1951, in de uitkerings verordening, verplaatsingskostenbe- sluit, bijlage D., algemene salarisver ordening en in de „Verordening tot regeling van het gymnasium", waar bij benoeming en aftreden van het college van curatoren wordt gere geld. Een verzoek van een 25-tal groen ten- en fruithandelaren om hun za ken gedurende de periode van 1 Juni t.m. 30 September tot 19.00 uur ge opend te mogen hebben werd toege staan en de desbetreffende verorde ning ingevolge de Winkelsluitingswet vastgesteld. Tenslotte besloot de raad het Ar- nemuidense voetpad aan het open baar verkeer te onttrekken. In deze vergadering, waarin met kennisgeving afwezig waren de he ren L. J. Breel, P Meliefste, mr, P. van Empel en M. Wattel, werden de geloofsbrieven van de nieuwbenoem de raadsleden onderzocht en in orde bevonden. Geslaagd in Den Haag In Den Haag slaagde voor het eer ste gedeelte van het notarieel exa men de heer C. Reijnierse Wzn., Den Haag, vroeger te Middelburg. FILMS IN ZEELAND Opnieuw: „Dokter Holi" De Filmex-film „Dokter Holl", waarin Maria Schell en Dieter Bors- sche de hoofdrollen vervullen, is vol gens de affiches een „verhaal van grote liefde". En het is inderdaad de onzelfzuchtige liefde van de ver pleegster, Angelika Alberti, welke in de reeds eerder in Zeeland gebrach te geschiedenis van de jonge dok ter Holl, de boventoon voert. De cli max van het werk is wel het mo ment, waarop de jonge arts, die op het punt staat te trouwen met Ange lika, voor de eis wordt gesteld te trouwen met de dochter van een rgke industrieel om haar, na haar op de dood te hebben veroverd, voor instor ten te behoeden. Hg kiest, na hevi ge innerlijke strijd, zijn patiënte en verbreekt de banden met Angelika. Het gegeven van „Dokter Holl" mag niet geheel origineel zrjn, de film is waardevol geworden door de gevoe lige wijze waarop de emotionele scènes zgn uitgebeeld. Luxor Vlis singen. Electro te Middelburg vertoonde gisteravond voor het eerst „De Ge vangene van Mandorra", een Techni color-product, dat even rijk is aan romantiek en wilde avonturen, als aan kleurenpracht. In de hoofdrollen vinden we Anthony Dexter en Jody Lawrence, goede bekenden uit dit genre film, die hier goed op dreef zgn. Een Technicolorsprookje van 't goede soort. Wat te vertellen van de film „On Moonlight Bay", welke alleen al om dat Doris Day haar aardige snoetje erin vertoont, zo'n succes geworden is? De Christelijke Film Actie te Middelburg vertoonde gisteren dit show-product in de Schouwburg te Middelburg en verzorgt ook heden avond nog een voorstelling. RAAD KOUDEKERKE Raad in vacantiestemming De raad der gemeente Koudekerke, die blijkbaar in vacantiestemming was, vergaderde Dinsdagmiddag on der voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans niet langer dan een kwartier. Afwijzend werd beschikt op een verzoek om subsidie van de Bond van mobilisatie-invaliden. De raad stelde voorts de bedragen voor het gewoon lager en voortgezet ge woon lager onderwijs voor 1951 voor lopig vast op 1211,75 en voor 1952 op 1342,60. Het totaal der voor ver goeding in aanmerking komende uit gaven over de jaren 1948 tot en met 1952 werd voor de school voor bijzon der lager onderwijs op Geref. grond slag vastgesteld op 14.689,43. Voor de Herv. school was dit 10.182,73. De leningsgarantie voor het leggen van hoofdbuisleidingen door de W.M. Z. te Vlissingen onderging een wijzi ging van redactionele aard. Daarna werd besloten met de woningbouw vereniging „Couburg" een rekening courant-overeenkomst aan te gaan tot een crediet van 1000.Voor het bouwrgp maken van grond, waarbij de aanleg van een straat is inbegre pen werd een crediet beschikbaar ge steld van ongeveer 13.000.Aan de Duinstraat zullen drie woningen worden gebouwd en hiervoor werd een crediet van 26.900.beschikbaar gesteld. Over de aanbesteding van de douw van deze woningen zal nog na der overleg worden gepleegd. Aan het slot van de vergadering dankte de voorzitter de raad, die voor het laatst in de oude samenstelling vergaderde, voor het werk dat in de afgelopen zittingsperiode werd ver richt. Hij richtte zich daarbij in het bijzonder tot de heer W. Ova, die voor het laatst als raadslid aanwezig was. RAAD AAGTEKERKE Bouw van een nieuwe diaconieschool De raad van Aagtekerke kwam in spoedeisende vergadering bijeen, ten einde te beraadslagen over het ver zoek van het schoolbestuur der dia conieschool over de bouw van een nieuwe school. In een vorige vergade ring werd op voorstel van de heer S. de Visser Pzn., het besluit ver daagd teneinde de financiële gevol gen oeter te kunnen overzien. Thans werd voorgesteld om spoedig tot bouw over te gaan, waarbij ter finan ciering van de uitgaven de premie- toekenning voor woningverbetering voorlopig opgeschort zal worden, dit met uitzondering van de over 1953 lopende gevallen. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot bouw van de school over te gaan, onder voorwaarde, dat de aanbesteding pu bliek en de gunning in overleg met het gemeentebestuur dient te ge schieden. St. Laurens Hoofd Chr. Kleuterschool benoemd Tot hoofd van de Christelijke Kleu terschool te Krabbendijke is benoemd mej. Flipse uit St. Laurens. VISMIJN TE VEERE. 4 Aug. Export garnalen, aanvoer 3651 kg., 106128. Schar, aanvoer 5 kg., 37. Bot, aanvoer 77 kg., 27—40. Middel tong. aanvoer 110 kg., 70—196. Rog, aanvoer 191 kg.. 2458. Paling, aanvoer 5.5 kg., 108—197. Krabben, aanvoer 13 kg., 16—28. Korte Sprintjes IN WEST-DUITSLAND heeft de politiek de sport verdrongen. Fan tot 23 Augustus zou dc Ronde ia Duitsland gehouden worden, maar deze termijn werd verschoven tiaar September in verband met de verkie zingen voor de Bondsdag in Wcsf- Duitsland. Een deel van de rijwiel industrie heeft na de data-verande ring van deelneming afgezien en de organisatoren moesten om financiële redenen de Ronde voor 1953 annu- DÈ 23-JAR10E LIBANEES Toufik Bleik uit Beyrouth stapte Zondag nacht bij kaap Gris Nez i?i het water om er 16 uur later bij Dover weer uit te komen. Bleik moest het grootste deel van zijn Kanaaltocht in dikke mist afleggen. ZUID-AFRIKA zal de tenniscracks Jack Kramer en Segura niet aan het werk zien. Zij krijgen geen visum voor dit landomdat de regering niet wenst dat profs deviezen mee naar het bui tenland nemen. DE CENTRALE TRAINING van de Nederlands-elf talclub begint weer op 25 Augustus i>i het Olympisch sta dion te Amsterdam. Binnenkort zal de T.C. de spelers aanvjijzen, die voor de training in aanmerking komen. HET DELFTSE D.H.C. ging voor een vriendschappelijke wedstrijd naar Emmen, waar het 'nadrukkelijk werd aangekondigd als eerste klusser. Er kwamen nog geen 300 mensen kijken... Waar zijn onze schepen Aagtekerk 3 van Napels naar Port Said. Akkrumdijk 3 van Marseille naar Duin kerken. Alcyone 4 te St. Vincent. Alnatl 30 te Montevideo. Alpherat 4 te Baires. Arnedijk 4 te New York. Averdljk 4 van Bremen naar Rotterdam. Bacchus 3 v. Antwerpen naar Bremen. Boschfontein 4 te Antwerpen. Caltex the Hague p. 3 Quessant naar Si- don. Ceronia p. 3 Scillys naar Rotterdam. Friesland K.R.L. 1 te Surabaja. Helder p. 3 Lizard Head naar Kingston. Hoogkerk 3 van Singapore naar Hong kong. Jagersfontein 4 te Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt 4 te Melbour- rIndone sië. Indrapoera 31 te Belawan. Maas p. 3 Azoren naar Baranquilla. Madoera 4 te Genua. Mataram p. 3 Finisterre naar Port Said. Macuba 3 te Singapore. Mariekerk 2 te Port Sudan. Meliskerk 3 te Antwerpen. Noordam 3 te New York. Ootmarsum 3 van Houston naar Browns ville. Oranje p. 3 Aden naar Colombo. Polyphemus 4 van Semarang te Tj. Priok. Rijndam p. 3 Scillys naar New York. Sibajak 3 van Rotterdam naar Halifax. Slamat 3 te Penang. Tawali 3 van Belawan naar Aden. Tomori naar Aden. Waterman 3. 550 m. ONO Kaap Race naar Rotterdam. Wonosari 4 te Le Havre. De collecte, welke Zaterdag JA. te Middelburg werd gehouden voor de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B O. heeft het mooie bedrag van f 492.— opgebracht. Te Den Haag slaagde voor het examen scheepswerktuigkundige B de heer B. Bronsvoort te Ede, oud-leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Te Nieuw- en St. Joosland heeft de Ujstcollecte ten bate van de vereniging ,,Het Hoogeland" t 110.70 opgeleverd. Boete geëist tegen kapitein van binnenvaartuig Voor het Kantongerecht te Terneu- zen heeft Dinsdag de kapitein A. G., wonende te Beuningen, van het bin nenvaartuig „Termonde II" terecht gestaan in verband met een aanva ring met de Belgische spits „Marylise" bij de ingang van de haven van Ter- neuzen op 26 Maart j.l. Bij deze aan varing werd aanzienlijke materiële schade aangericht. Er waren zes getuigen, waarvan drie charge en drie èt décharge. Eerstgenoemden, onder wie een wachtmeester eerste klasse der Rijks politie te water, bleken van mening, dat de „Termonde II" niet zg. „open- varend" de haven was binnengelopen, doch als het ware het vaarwater had ..gesneden". De „Ma^lise" zou twee maal een aandachtsein hebben gege ven. Twee getuigen A décharge (onder wie een sluismeester en een kapitein van een sleepboot, die juist uit de middensluis kwam) verklaarden, dat de „Termonde II" goed opvoer, maar dat de aanvaring zou zrjn ontstaan door de grote snelheid van de „Mary lise". De ambtenaar van het O.M.. mr. T. Lebret, was van mening, dat de „Ma' rylise" goed stuurboord had gehouden en dat de „Termonde II" niet openva- rend was binnengekomen. De tegen bewijzen zouden in elk geval niet ge leverd zijn. De ambtenaar eiste een boete van 80.subs. 40 dagen hechtenis. De verdediger, mr. F. W. Adriaan- se, wees op de grote civiele belangen, Amsterdamse Beurs 3 Aug. 4 Aug. Bank van Ned. Gem. 4'.i 106% 106% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 121 Nederland 1947 3*4) 3 98% 98% Nederland- 1937 3 .97% 97 Dollarlening 1947 3 pet. 95% 95% Investeringscertificaten 3 98% 98% Nederland 1962-64 z.b. 3 99% 99% Nederland N.W.S. 2% 78% 78% Ned. Indié 1937 A 3 97% 1. Grootboek 1946 3 97% 97% Nat. Handelsbank 122% 122% Ned. Handelmij. 157 158% A.K.U. 171% 171% Bergh's en Jurgens 272 272% Calvé-Delft 125% 125% Centrale Suiker 175 175 Kon. Ned. Hoogovens 172 172 Unilever 195% 196% Ned. Kabelfabriek 217% 217 Philips 171% 174 Wilton-Feijenoord 177% 179% BiUiton 284% 285 Kon. Petroleum Mij. 329% 328% Amsterdam Rubber 94% 96% Holland Amerika Lijn 133% Kon. Paketvaart 118% 118% Rotterdamse Lloyd 124 123% Ned. Scheepvaart Unie 125% 125% Stv Mfi. Nederland 134 134% H.V.A. 109% 111 Deli-Batavla My. 156% 157% Deli My. 99% 100 Baltimore-Ohio 25% New York Central 25% Pennsylvania 22% 22% Anaconda 34-4 34% Bethlehem Steel 52% 52% General Motors 60% 60% Intern. Nickel 42 42 Kennecott 66% 65% Republic Steel 49% 49% U.S. Steel 39% 39% North American Cy. 20% Midcontinental 61% 62% Shell Union 75 75% Tide Water 23 22% welke bij deze zaak op het spel staan, en op de tegenover elkaar staande meningen. Pleiter hechtte de meeste waarde aan de verklaringen van de getuigen décharge, omdat deze het meest objectief zouden zgn. De „Ma rylise" zou tegen verschillende voor schriften gezondigd hebben. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De Kantonrechter, mr. G. Tichel man. zal ln verband met het grote be lang van deze zaak over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. FEUILLETON DOOR iAN TEMPEST 65 „Natuurlijk, als je met alle geweld geld wilt weggooien...", berispte ze hem. „Want 't wordt geldverkwisting, begrijp je- Een kind van Rosie's leeftijd heeft heus geen oog voor behang en tapijten." „Hm," kuchte Torre met een blik op de binnentredende. Dat zou Louisa niet met je eens zijn. We praten over het nieuw inrichten van Rosie's ka mer, Louisa. Ik geloof dat je gelijk hebt; ze is nogal somber." „Maar Torre" in Veronica's toon was geraaktheid onmiskenbaar „Louisa mag een goede dienstbode zijn, maar ik betwijfel, öf ze enig ver stand heeft van binnenhuis-architec tuur". „Dat niet, maar... ze stelt leven dig belang in het welzijn van kinde ren, nietwaar, Louisa?" vroeg Torre schelms. „Zó zou ik het niet willen uitdruk ken. maar ik ben dol op kinderen," zei Louisa behoedzaam! „Ik ben er zeker van, dat Rosie gelukkiger zou zijn in een lichtere, meer voor haar geschikte kamer." .O, ja! Als 't u blieft, als 't u blieft, oom Torre. Zou het niet rose-achtig- geel kunnen worden?" vroeg Rosie gretig. „Rose en geel? Wat vreselijk!" riep Veronica vol afschuw uit! „Ik geloof dat kinderen nooit begrip voor kleuren hebben." „Ze zei, „rose-achtïg-geel" en ik denk, dat ze de warme kleur van een theeroos bedoelt", zei Louisa haastig. „Volgens mij zou dat heel leuk staan en juist geschikt zijn voor een klein meisje. Ik dacht aan perzik-rose wan den en een wat donkerder getint tapijt, een dof verguld rieten stoeltje met ta fel en 't verdere meubilair in lichte 5 Augustus. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 10.27 1.51 23.08 1.50 23.34 1.69 23.57 1.83 10.56 11.17 11.35 11.53 1.71 1.86 1.24 1.43 4.07 4.37 5.12 4.45 5.14 U.—NJLP. 16.45 1.57 17.16 17.49 17.38 17.51 1.77 1.92 1.34 1.54 kleuren gehouden. De meubelen moe ten niet zwaar of groot zijn, want zo'n mahoniehouten kleerkast moet, dunkt me, een kind wel nachtmerries be- bczorgen. En al dat oude meubilair maakt 's nachts van die akelige kraakgeluiden", ,,'t Idee klinkt goed." meende Torre. „Maar onpractisch," voegde Veroni ca er aan toe. „En zelfs als je zoveel geld aan een gril zou willen besteden, hoe denk je dan, de nodige vakmensen hier te krijgen?" „Zóveel behoeft het niet te kosten. Ik zou bijvoorbeeld best de muren kun nen beschilderen. Dat heb lk verleden jaar bg enige kamers in de villa van mgn tante ook gedaan. Met goede olie verf is dat erg gemakkelijk," hernam Louisa vlug. „Zou u denken Wilt u met mij naar Truro gaan, om de goede verf uit te kiezen? We zullen daar ook wel een rose tapijt kunnen krijgen en wat lich tere meubelen," meende Torre. ,Bc wil graag meegaan, als... als mevrouw Spale me kan missen," zei Louisa, zich wel wat laat haar plaats in de huishouding herinnerend, Het gaf eigenlijk geen pas, dat een werk meisje de heer des huizes op een tocht als hierbedoeld vergezelde. De goedige juffrouw Brinegar zou er zich wel niet tegei. verzetten, maar haar keuken meid zou het zeker vreemd vinden. Wat Veronica betreft, die kookte blijkbaar inwendig. De glimlach scheen als het ware bevroren op haar lippen en in haar leigrijze ogen storm de het „We zullen morgenochtend gaan," besloot Torre, zonder op Louisa's aar zeling te letten. „'s Middags zou beter zijn, want er is 's morgens veel werk," merkte Louisa op. „Ik kan er maar niet tus senuit gaan en de anderen mijn werk laten doen." „Niet? Nu, dan gaan we 's mid dags." gaf hij toe. „Dank u wel, meneer. En ls dat alles voor het ogenblik?" vroeg Louisa nederig. „Ja, behalveo. ja, komt u goed op een foto Nooit eens voor de film geposeerd Wordt vervolgd.) KERKNIEUWS Kerkelijk conflict te IJsselmuiden Thans voor Zwolse rechtbank Ds. T Wakker, die voorganger is van de 'Vrij-Hervormde Gemeente te IJsselmuiden heeft de kerkeraad van deze gemeente gedagvaard voor de rechtbank te Zwolle. Er bestaan in deze gemeente twisten over theolo gische en kerkrechtelijke vraagstuk ken. De reeks conflicten bereikte een hoogtepunt toen kort geleden de kerkeraad een ouderling en een di aken bevestigde tegen de wil en zon der medewerking van ds. Wakker, De predikant verzocht nu aan de pre sident van de rechtbank te beslissen of een door hem aangevraagde verga dering van de gemeenteleden moet doorgaan, waarin dan beslist kan worden over het al of niet aftreden van de kerkeraad en over de vraag of er een nieuwe kerkeraad gekozen moet worden. De zittende kerkeraad heeft zich tegen het uitschrijven van een verga dering verklaard. Ook heeft de ker keraad geweigerd tot een vergadering van gemeenteleden toe te laten de genen. die plaatsengeld betalen en daardoor als lid van de gemeente aangemerkt kunnen worden. De raad wil volstaan met het bij eenroepen van de belijdende leden. De uitspraak is Dinsdag 11 Augustus. Jeugdleider voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen benoemd De heer R. Wasterval te Drieber gen is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot jeugdleider van de Ned. Herv. jeugd in west-Zeeuwsch- Vlaanderen, als opvolger van Wika van Vliet, die West-Zeeuwsch-Vlaan- deren zal verlaten. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Geboren: Adriaan, zn. van D. van den Hoek en J. Hanse, Haamstede. Overleden: J. de Waal Lzn., 61 jr., Bruinisse, overleden te Bergen op Zoom; M. A. A. van der Linde 65 jr., wednr. van P. A. Kosten, s-Heer Hendrikskinderen; Anna Segers, 19 jr., Hulst. CIT DB AETHER DONDERDAG 6 AUGDSTDS. H1LVERSDM 1. 402 m. 746 kc/S. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7DO Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7,30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit.k. 8.00 Nws - en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Zendings dag. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Sopr., fluit en claveclmbel. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Kamerkoor. 16.55 Gram. 17DO ..O ja. dat ook nog", klankb. voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.55 Piano, viool en cello. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Gr. 19.00 NwS.- en weerber. 19.10 Levensvra gen van allerlei aard. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vossenjacht. 21.15 .Achter grachten, wallen en kantelen", klankb. 21.45 Metropolc ork., koor en so liste. 22.20 Cello en plano. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 —24.00 Gram. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/S. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7DO Nws. 7.10 Gram. VPRO; 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. progr. 12.00 Twee plano's. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Accord, muz. 12.50 „Uit het bedrijfs leven" 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 14.00 Cabaret. 14.30 Sopr. en piano. 15.00 Instr. trio. 15.20 Ge- var. muz. 16.00 Kamerork. en soliste. 16.45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsultz.Drs. B. van Eldik: ,J5e economische situatie in Indonesië" 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Rep. of gram. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 MIL ork. 19.35 Hawaiian muz. 19.50 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Residentie ork. en solist. (In de pauze: plm. 20.50—21.10 Koorzang). 21.55 Chansons. 22.25 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Sportact. 23.30—24.00 Gram Nagekomen advertentie. Heden overleed in het rusthuis „De Duin doorn" te Middelburg onze Zuster en Behuwd zuster TH. HL WOLSE, in de ouderdom van bij na 83 jaar. J. WOLSE J. WOLSE— DORTMOND A. J. v. d. LINDE— WOLSE Middelburg, 3 Augustus 1953. Londense Kade 31.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3