PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT J BILT Sectorgrens door zesduizend demonstranten overschreden I Rijksweg bij Kruiningen binnen twee maanden weer in gebruik Kantlijn OOSTENRIJK HANDELDE NIET „EIGENMACHTIG" Vandaag FRANSE WIJNBOEREN WILLEN OPNIEUW WEGEN VERSPERREN 196e Jaargang-No. 182 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.-verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSlNGSE, «OESSE. BKESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 5 Aug. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f I Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Viisslngen. Walstr. 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160);Middelburg, Markt 51'. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16; Teroeuzen. BrouweriJstr 2; Zierlkzee. N Bogerdstr C 160. telei 26 VOEDSELOORLOG IN BERLIJN DUURT VOORT Communisten ageren steeds feller tegen pakketten-uitdeling Naar schatting zesduizend communistische demonstranten hebben Dinsdag de sectorgrens van West-Berlijn op twee plaatsen overschreden, namelijk in de voorstad Kreuzberg, in de Amerikaanse sector, en in Wedding, in de Franse sector. In Kreuzberg probeerden de demonstran ten zelf een post te vormen voor het uitdelen van levensmiddelen onder het schreeuwen van: „Wij willen geen Amerikaans voedsel." Ook poog den zij in de rij staande OostberLLjners te overreden geen pakketten aan te nemen, doch dit lukte niet en weldra vielen er klappen. Honder den Westberlijnse politiemannen werden ingeschakeld om de orde te herstellen. Burgemeester Iiressmann van Kreuzberg verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de ordeverstoorders handelden in opdracht van de onder communistische leiding staande Oostduitse „Socialistische Eenheidspar tij." In totaal zijn in West-Berlijn 69 communistische demonstranten gear resteerd, onder wie zeven vrouwen. Een correspondent van „Reuter" zag, hoe woedende, communistische leu zen schreeuwende vrouwen, zich met wapperende rokken en haren letter lijk op de politiemannen wierpen. Een Westberlijnse politieman, die poogde de demonstranten te ver spreiden, struikelde en viel. Onmid dellijk stortten een zestig demon stranten zich over hem heen. Zeven andere politiemannen snelden te hulp en wisten, met gummiknuppels zwaaiend, hun collega te bevrijden. De politiemannen waren bewapend met revolvers en gummistokken, doch zij gebruikten uitsluitend hun gummistokken. Verscheidene honderden Oostduit sers rijn Dinsdag, na het stopzetten van de verkoop in Oost-Duitsland van spoorwegkaartjes naar West- Berlijn, per rywiel en te voet in West- Berljjn aangekomen. Zjj voegden zich bij de duizenden Oostberlijners, die in rijen voor vijftig Westberlijnse uitdelingscentra wachtten. In Oost-Berlijn gaf men via luid sprekers van de Oostduitse volkspo- litie een levendige beschrijving van de communistische demonstraties in West-Berlijn. Zo werd onder meer verklaard, dat de demonstranten uitsluitend bestonden uit „Westber lijnse wevkiozen en gepensionneerden, die protesteerden tegen de gratis uit reiking van Amerikaanse levensmid delen. Het voorseizoen is voor Zeeland, mede als gevolg van de ramp, allesbehalve een daverend suc ces geweest. Nu het seizoen in volle gang is, valt er echter overal een le vendig toerisme waar te nemen. Wij zijn henieuwd naar de officiële cij fers, die straks uit de bus zullen ko men, maar hebben reeds thans de in druk, dat het aantal vreemdelingen, dat Zeeland slechts voor korte tijd bezoekt, wederom is toegenomen. In dalende lijn blijft zich het aan tal bewegen dergenen, die voor gerui me tijd hun intrek nemen in hotels. Daarentegen hebben in de badplaat sen degenen, die een deel van hun woning verhuren, vermoedelijk geen klagen, terwijl er ook naar de zomer huisjes goede vraag bestaat. Vol zit Zeeland in het „hoogsei zoen" niet. Maar een mislukking mag 1953 uit toeristisch oogpunt toch ook niet genoemd worden. De middenstand blijft goede zaken doen. Met name de touringcars voe ren vele kooplustigen aan. Wellicht dat de Aug-ustusdrukte goed maakt wat men in het voorsei zoen moest missen. Op het eiland Tholen botsen de meningen over de voor- en na delen van herverkaveling. Inder daad is een herverkaveling een zeer ingrijpend iets, vooral als zij gepaard gaat met sanering. En het is dus lo gisch, dat er verschil van opvatting bestaat onder de direct belanghebben den. Op Walcheren heeft men herverka veling en sanering grotendeels achter de rug. Elders in Zeeland liggen de herverkavelingen in het verschiet. Daarom verdient de weergave van het onderhoud met het hoofd van het Bureau Ruilverkaveling te Middel burg, ir. W. A. v. d. Werff, dat wij elders in dit blad publiceren, bijzon der de aandacht. Op Walcheren is, al zal niet ieder een tevreden zijn. herverkaveling en sanering uiteindelijk in belangrijke mate ten goede gekomen aan de boe ren, terwijl de kans groot is, dat wie thans nog niet tevreden is, het wel licht later wel zal zijn. Dit moge elders in Zeeland tot voorbeeld strekken. De treinen rijden weer door Zee land. Zij zijn met gejuich be groet. De hoofdweg voor het autoverkeer is echter nog niet hersteld. En ook Oost Zeeuwsch-Vlaanderen ondervindt nog dagelijks de gevolgen van de ramp. Om van Schouwen-Duiveland maar niet te spreken. Ieder nieuw teken van herstel is echter bemoedigend. En het hervat ten van de volledige treinverbinding is een teken van terugkeer tot het normale. Langzaam maar zeker wor den de wonden geheeld, die op 1 Fe bruari geslagen werden. Zeeland con stateert het met voldoening. „Het ziet in Kreuzberg zwart van verontwaardigde West-Berlij- ners", schalde het door de luid sprekers, doch er kwam geen re actie van de armoedig géklede mannen en vrouwen, die lang zaam voortschuifelden, tot het hun beurt was levensmiddelen in ontvangst te nemen Toch stakingen Ondanks de tegenspraak door de Oostduitse autoriteiten blijven som mige Westberlijnse bladen melding maken van stakingen en demonstra ties tegen de regering in verscheide ne Oostduitse steden. De sociaal-de mocratische „Telegraf" schrijft, dat de arbeiders van de Leuna-fabrieken in Merseburg, de optische fabrieken van Zeiss te Jena en een electro- chemische combinatie te Bitterfeld in staking zijn gegaan, uit protest tegen de maatregelen van de Oost duitse regering om de Westelijke le vensmiddelenactie te belemmeren. Tweede hulpactie De Westduitse Bondsregering heeft Dinsdag besloten na beëindi ging van de huidige levensmiddelen- uitdeling, nog een tweede hulpactie ten behoeve van de Oostberlijners en Oostduitsers te beginnen. Zoals ge meld, is de huidige actie van negen tot vijftien Augustus verlengd. Over het tweede program zijn nog feen bijzonderheden bekend gemaakt. )e vertegenwoordiger der Bonds regering te West-Berlijn, dr. Vockel, heeft meegedeeld, dat Bonn een nog steeds onbeantwoord gebleven aan bod heeft herhaald om aan Oost- Duitsland voor 25 piillioen Westelij ke marken, of indien gewenst meer, levensmiddelen te leveren. Volgens de Westduitse regering beschikt Oost-Duitsland over genoeg Westelijke marken verkregen uit het interzónale verkeer en de inkom sten van de Berlijnse S-baan om deze aankoop te kunnen doen. Communistisch complot in Verenigde Staten? Acht dagvaardingen De federale grote jury te Phila delphia heeft Dinsdag acht vooraan staande communisten uit Pennsylva nia gedagvaard op beschuldiging van samenzwering met het doel de re gering van de Verenigde Staten door geweld en vrees omvër te werpen. De acht communisten zijn vor week door agenten van het federale bureau voor onderzoek gearresteerd. In de aanklacht wordt gezegd, dat de verdachten samenspanden om groepen, verenigingen, secties en dis tricten in staten en steden, en natio nale eenheden van de communisti sche partij in Pennsylvania, Delawa re. New Yersey en New York te or ganiseren. De acht verdachten zijn Joseph Kuzma, die de leider wordt genoemd, Sherman Labovitz, Benjamin Weiss, Walter Lowenfels, Thomas Nabried, David Davis, Irvin Katz en Sam Go- beloff. Allen zijn tegen een borgtocht van 25.000 dollar op vrije voeten ge steld. behalve Kuzma, voor wie een borgtocht van 50.000 dollar werd ge steld. MEMORANDUM GEPUBLICEERD Antwoord op Sow jet-nota over vredesverdrag Het Oostenrijkse kabinet heeft Dins dag de politieke commissie van de „Nationalrat" (Tweede Kamer) ver zocht, een antwoord op te stellen aan de Sowjet-Ume op haar nota van 29 Juli, waarin werd verklaard, dat de kwestie van het Oostenrijkse vredes verdrag zou kunnen worden opgelost als Oostenrijk het door de Westelijke mogendheden voorgestelde „verkorte verdrag" zou verwerpen. De com missie zal zich op 19 Augustus in een buitengewone zitting met het ant woord bezig houden. Het kabinet heeft verder besloten het Oostenrijkse memorandum van 12 Juni te publiceren, waarnaar in de Russische nota van 29 Juli abusieve lijk verwezen werd als „het memo randum van 30 Juni". In een desbetreffende verklaring wordt gezegd, dat de Oostenrijkse re gering haar ambassadeur in Moskou op 12 Juni opdracht had gegeven, de Sowjet-Russische minister vgn buiten landse zaken het volgende mede te delen: De Oostenrijkse regering is van me ning, dat het Sowjet-Russische voor stel om de kwestie van het staatsver drag door diplomatiek overleg te re gelen mogelijk is en dat deze metho de zal leiden tot het spoedig sluiten van een verdrag. De Oostenrijkse re gering verklaart in het memorandum, Knowland volgt Taft op De republikeinse leden van de Ame rikaanse Senaat hebben Dinsdag Wil liam Knowland gekozen tot opvolger van Taft als leider van de republikei nen in de Senaat. Senator Ferguson volgt Knowland op als voorzitter van de republikeinse commissie voor het beleid van de frac tie in de Senaat. De benoeming van de nieuwe repu blikeinse leiders werd door 39 van de 46 republikeinse senatoren goedge keurd. De 45-jarige Knowland is voorstan der van krachtige steun aan generaal Tsjiang Kai Sjek en nationalistisch China. Hij is een aanhanger van de politieke beginselen van Taft en hij heeft meer belangstelling voor het gebied van de Stille Oceaan dan voor Europa. Vorige maand zeide Knowland te hopen, dat de Westelijke landen het niet eens zouden worden over een conferentie van de Grote Vier. Senator Robert Taft is Dinsdag op zijn buitenverblijf te Cincinnati ter aarde besteld. De begrafenis werd slechts door familieleden en enkele persoonlijke vrienden van de overle dene bijgewoond. Tafts stoffelijk overschot was Maan dag na een staatsplechtigheid in Wash ington per vliegtuig naar Cincinnati overgebracht. zeer veel belang te stellen in het slui ten van een handelsverdrag met de Sow jet-Unie en herinnert er aan, dat zij reeds eerder een dergelijk verdrag heeft voorgesteld. Volgens de verklaring is het memo randum het enige, dat naar Moskou gezonden is en zijn de drie Westelijke Hoge Commissarissen van de inhoud op de hoogte gesteld. In Rampenfonds 126,9 millioen Tot nu to© is in het Nationaal Rampenfonds een bedrag van 126,9 millioen gulden gestort. Hiermede is het streefbedrag van 125 millioen gulden ruim overschreden. Met dank baarheid zullen eventueel nog te ont vangen giften en bedragen worden geaccepteerd. Dulles in Seoel Radio-New Vork meldt, dat de Amerikaansi- minister van buiten landse zaken, Foster Dulles. Dinsdag in Seoel is aangekomen, waar hjj besprekingen zal voeren met de pre sident van Zuid-Korea, Syngman Rhee. Volgens het bericht van radio-New York was Dulles vergezeld door Henry Cabot Lodge, de eerste afge vaardigde der V.S. bij de V.N., en enkele van zijn voornaamste mede werkers. Dulles sprak bij zijn aankomst de hoop uit, dat zijn besprekingen met Rhee er toe zouden bijdragen de Ko reaanse wapenstilstand tot „een eer volle en duurzame vrede" te maken. Hij gaf te kennen, dat hij van plan is tot Zaterdag in Korea te blijven. Woensdagochtend zou hij zijn eerste onderhoud met Rhee hebben. Ook Robert Stevens, de minister voor het leger, maakt deel uit van het gezelschap van Dulles. De Amerikaanse minister verklaar de nog. dat de V.S. en Zuid-Korea hun pogingen om de eenheid van Ko rea op vreedzame wijze tot stand te brengen, zouden trachten te coördi neren. Dinsdat7 is het tweede deel van de proefmobilisatie begonnen. Welge moed vertrekken de militairen met bestemming Nijmegen en Eindhoven van het Centraal Station te Amster dam. Nederland heeft tekort in Europese Betalings Unie De Nederlandsche Bank deelt mede, dat blijkens de voorlopige gegevens het betalingsverkeer met aan ae Eu ropese Betalings Unie deelnemende landen voor Nederland gedurende de maand' Juli 1953 resulteerde in een te kort van circa 27 millioen. viert Prinses Irene haar 14e verjaardag. Naumann is thans Bondsdagcandidaat De eerst enkele dagen geleden uit gevangenschap ontslagen vroegere staatssecretaris van Goebbels. dr. Werner Naumann, is meteen voor het politieke forum getreden als Bonds dagcandidaat. Hij heeft zich, als gemeld, laten op- ■;\èmen op de lij3t van de Duitse rijks partij, een van de vele rechts-radicale groeperingen in Nedersaksen. Hij ver keert daar in gezelschap van de nati- onaalsocialistische schrijver Hans Grimm en van de naar Argentinië uit geweken vroegere overste van de Luftwaffe Rudel. In Goettingen, een der centra van radicale bedrijvigheid, wil Naumann Woensdag voor het eerst als verkiezingsredenaar optre den. In deze plaats is voorts ook de verschijning van een boek over zijn arrestatie door de Britse bezettings autoriteiten aangekondigd. Beul van Sing-Sing neemt ontslag De beul van de Sing-Sing-gevange- nis bij Ossining in de Amerikaanse staat New York, Francell, heeft ont slag genomen. Men meent te weten, dat hij ontevreden is over zijn sala riëring (150 dollar per terechtstelling) en dat hij er genoeg van heeft dreig brieven te ontvangen. Francell heeft in de loop van zijn dienstjaren 137 veroordeelden in de Sing-Sing-gevangenis en een honderd tal in andere Amerikaanse gevange nissen terechtgesteld. Hij is de vijfde beul van Sing-Sing in 62 jaar. POLITIE ZAL INGRIJPEN Hun eisen werden afgewezen Sterke afdelingen van de Franse speciale politie zijn Dinsdag naar Z.- Frankryk gezonden om te voorko men, dat de Franse wijnboeren op nieuw de wegen zullen versperren. Maandag werd in een bijeenkomst van ongeveer 4000 wijnboeren te Narbonne unaniem besloten Donder dag a.s. de wegen in Zuid-West- Frankrijk van vijf tot elf uur 's mor gens te versperren, daar de Franse regering weigerde de eisen van de boeren in te willigen. Zoals gemeld legden de wijnboeren vorige week het verkeer in vier de partementen in Zuid-West-Frank- rrjk stil door het opwerpen van ver sperringen, als protest tegen de wei gering van de regering om uit wijn gedistilleerde zuivere alco hol aan te kopen. Na een dag beslo ten de boeren hun actie te staken, en zij zonden een delegatie naar de ministeries van financiën en land bouw, om hun eisen te bespreken. Op de Maandag gehouden bijeen komst verklaarde een der gedele- Vechtpartij in eivolle bus In een bus van de N.V. Nederland sche Buurtspoorweg Mij., die Dins dagmiddag extra was ingelegd tussen Muiderberg en Amsterdam is het tot een flink handgemeen tussen een aan tal passagiers gekomen. De aanleiding hiertoe was een ruzie over het niet opstaan van kinderen voor oudere mensen. Zo hoog liep tenslotte de woorden wisseling in de eivolle bus, dat er klappen werden uitgedeeld. Het tu mult veroorzaakte grote consternatie bij de overige passagiers, die ijlings de chauffeur waarschuwden. Deze bracht de bus tot stilstand en zette tezamen met de conducteur zonder vorm van proces de ruziemakers, drie echtparen met negen kinderen op straat. Dit optreden van het buspersoneel werkte zo ontnuchterend op het groep je, dat de ruzie vergeten scheen en achter elkaar lopend zette men de reis voort. Na dit incident konden alle passa giers, die eerst gestaan hadden, ook gaan zitten. NA DE TREIN OOK DE WEG Er komt een grotere baileybrug Bij de Zanddijk, even voor Kruiningen, staat thans een wachtmeester van de rijkspolitie en wijst iedereen, die niet in het bezit is van de vereiste papieren voor het rampgebied, onverbiddelijk terug. De grote stroom van het verkeer slaat linksaf naar de noodweg, maar af en toe blijven enkele automobilisten stilstaan, stappen uit hun wagen en vragen de wachtmees ter of zij niet eens door mogen rijden, de gehavende rijksweg op. Doch de politieman schudt het hoofdDoorrijden mag niet en kan niet! Lang zal de wachtmeester echter niet meer bij de Zanddijk zijn gepos<> teerd, want de Rijkswaterstaat heeft reeds voorbereidingen getroffen om de rijksweg 7.0 spoedig mogelijk in orde te brengen. Het ziet er dan ook naar uit, dat nog binnen twee maanden het wegverkeer over de rijksweg door het waterschap Kruiningen volledig hervat kan worden! De Rijkswaterstaat heeft voor deze werkzaamheden een tweetal aanne mers aangewezen, namelijk de firma's Van Drjck-Petit en Wissekerke, die reeds met het herstel zijn bégonnen. Het streven is daarbij om de weg zo spoedig mogelijk voorlopig berijd baar te maken, om pas later alles de finitief af te werken. Zo zullen bij voorbeeld baanverdubbelingen enz. bij de kruising naar het veer niet in eer ste instantie, doch eerst na het voor lopig herstel aangebracht worden. Een grote moeilijkheid levert van zelfsprekend het gedeelte op, waar over thans de kieine baileybrug is ge legd. Herstel van dit stuk vergt veel tijd. zodat het verkeer dan toch nog geruime tijd zou moeten wachten op de ingebruikneming. De Rijkswaterstaat Zeeland heeft daarom in overleg met de directie Bruggen uit Den Haag besloten om voorlopig over dit stuk een grotere baileybrug aan te brengen, waarover het verkeer kan worden geleid. Zodra deze brug gereed is, kan men begin nen met liet herstel van de weg eron der, zonder dat dit hinder voor de weggebruiker oplevert. Het gat onder de brug zal met zand worden dichtge gooid. SLECHTE CONDITIE. Op het eerste gezicht ziet de rijks weg er nog vrij behoorlijk uit, vooral het deel vanaf de Zanddijk tot even voorbij Kruiningen. Het stuk na het dorp lijkt veel'slechter, vooral omdat daar op verschillende plaatsen het be tonnen wegdek is weggeslagen. Uit een nauwkeurige inspectie door de Rijkswaterstaat Dleek evenwel, dat de gehele weg in vrij slechte conditie verkeert en op verscheidene plaatsen onderloops is geworden. Niettemin zal het mogelijk zijn op korte termijn dusdanige verbeterin gen aan te brengen, dat het verkeer er weer gebruik van maken kan. Nu lijkt het op verschillende plaat sen nog, alsof men met een strand te doen heeft in plaats van met een weg. Doch dank zij de energieke aanpak van de Rijkswaterstaat en de aanne mers zal het niet lang meer duren of auto's en motoren zullen weer door de polder Kruiningen snellen. Na de trein nu ook de weg! Montgomery in Nederland Veldmaarschalk Montgomery is Dinsdagmorgen geheel onverwacht voor een kort bezoek aan Nederland op het vliegveld Valkenburg aangeko men. Hij werd verwelkomd door de Britse ambassadeur in Nederland, Sir Neville M. Butler. Na inspectie van de erewacht ver liet Montgomery het vliegveld. Het ligt in zijn voornemen de minister van oorlog en de chefs van staven te ont moeten. Vandaag vertrekt hij weer naar Parijs. geerden, dat de regering geen toe zegging had gedaan voor directe bij stand. Intussen is er van Nederlandse zij de enige steun voor de Franse wijn bouwers gekomen. De Nederlandse regering heeft namelijk de grens weer opengesteld voor de import van Franse wjjn. Zij kon dat doen omdat de Franse regering zich bereid ver klaarde haar bezwaren tegen de im port van Nederlandse kaas te laten varen. Prins Bernhard gaat naar Tanganjika Het ligt in de bedoeling van Z.K.H. Prins Bernhard binnen enkele maan den een bezoek aan Tanganjika te brengen, zo heeft de Nederlandse con sul-generaal Dinsdag medegedeeld. Hij zal een tocht door het gebied ma ken. Naar het A.N.P. verneemt heeft Prins Bernhard inderdaad het plan in begin September een korte vacantie- reis te ondernemen naar Tanganjika. Deze Vacantie zal ongeveer twee we ken duren. Geld was behekst Zigeunerin zou het wel zegenen De Arnhemse rechtbank heeft Dins dagmorgen de 32-jarige in Engeland geboren zigeunerin Stefany Corvers veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek, we- fens diefstal van gelden uit geldkis- en van boeren uit de omgeving van Ede. De Officier.van Justitie had tien maanden geëist.'Deze woonwagenbe woonster ging de toekomst voorspel len uit de lijnen van de hand. Het toe komstbeeld, dat zich uit de boeren handen aan de zigeunerin zou openba ren, gaf haar aanleiding tot de krasse veronderstelling, dat een vloek op het in huis aanwezige geld voorspoed en vreugde tegenhield. Dat geld moest van de vloek worden gezuiverd. De onthutste boeren kwamen met het geldkistje aandragen en de zigeunerin „kruiste" het geld, nadat zij de aan wezigen had verzocht zich even om te draaien. Of de vloek inderdaad was verdwenen kon moeilijk worden nage- faan, want de bijgelovige eigenaren wamen later tot de ontdekking dat de toekomstvoorspelster zich over een belangrijk deel van het behekste geld had ontfermd. Er waren adressen waar men 600 en 200 miste. Onderhandelingen over Suez-kanaal-kwestie Van betrouwbare zijde te Cairo werd vernomen dat vertegenwoordi gers van Egypte en Groot^Brittannië Donderdag a.s. voor de tweede maal niet-officieel zullen beraadslagen over het vraagstuk der Suez-kanaal- zóne. De eerste informele bespre king werd 30 Juli j.l. gehouden. Nederlandse student in Finland omgekomen De 24-jarige, in Indonesië geboren Nederlander A. J. W. Bloem, uit Bre da, die als student bij de technische hogeschool te Delft was ingeschreven, is Maandag met twee Finse gezellen door vergiftiging om het leven geko men bij het uitvoeren van herstellin- §en aan een ketel in een sulfaatfa- riek te Kemi in Noord-Finland. Bloem deed sedert 9 Juli practisch werk in deze fabriek. DE VERWACHT: VERANDERLIJKE BEWOLKING. Veranderlijke bewolking met tegen de avond kans op enige lichte regen of motregen. Matige tot vrij krachti ge wind tussen Zuidwest en West. De zelfde temperatuur als gisteren of iets lager. ZON EN MAAN. 6 Augustus. Zon: Maan: 5.07 1.09 onder 20.23 onder 18.56

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1