Rootsaert klopte Dobbelaere op 1000 en 2000 meter Nederlandse herenathletiekploeg kansloos tegen België NEDERLAND SPEELDE SLECHTE WEDSTRIJD TEGEN DE BELGEN PIET VAN DE BREKEL EERSTE IN DE OMLOOP DER KEMPEN MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ATLETIEKWEDSTRIJDEN IN VLISSINGEN EN SCHOONDIJKE. Meisjes B-ploeg van Marathon verbeterde record op de 4x80 meter Voor de athletiekwedstrijden, die Zaterdagavond in Viissingen en Zon dagmiddag in Schoondijke werden gehouden, had de s.v. „Marathon" een uitgebreid en gevarieerd programma samengesteld. Zaterdagavond kon niet alles afgewerkt worden, maar erger was, dat enkele van de beste num mers in het halfdonker moesten worden gelopen, zodat deze voor het pu bliek vrywel niet meer te volgen waren. In Schoondyke hadden er wedstrij den een zeer vlot verloop. Bovendien viel er dikwijls goede athletiek te zien, waaraan de deelname van Puck Brouwer, Xenia Stadt-de Jong en andere prominente athleten natuurlijk niet vreemd was. De prestaties bleven enigs zins beneden de verwachtingen, maar dat neemt niet weg, dat dit weekend goede propaganda voor de athletiek in Zeeland is gemaakt. Vanzelfsprekend ging de meeste belangstelling uit naar ae verrichtin- §en van de Haagse athletes. Puck rouwer behoefde zich bij de series op de 100 meter niet bijzonder in te spannen om te winnen. Zeeland werd hier vertegenwoordigd door Lenie Minderhoud, die het er niet slecht af bracht, maar toch niet kon doordrin gen in de finale, welke Puck Brouwer won in de matige tijd van 12.2 sec. Spannend was ook de finale van de 100 meter heren, waar de Celebes- man Vroon zich op de laatste meters zag gepasseerd door Stubbe van Her mes uit Oostende. De 400 meter werd een zaak van Thor uit Roosendaal, dat ook over enkele goede lopers bleek te beschikken. In de C-klasse won de sterke Belgische loper De Keersgieter in 52.7. Staf Dobbelaere kon het op de 1000 meter niet bol werken tegen Walter Rootsaert van V. en L. Beiden hadden afwisselend kop gelopen, maar in de eindsprint bleek Rootsaert sterker. Hij noteerde 2.39. Dobbelaere moest zelfs Booy en Groen nog laten gaan. De 3000 meter werd wel een zege voor de Schoondrj- kenaar. Na ongeveer 2000 meter wa ren het alleen Perdaens van Thor en W. Steijns uit Hontenisse, die Dobbe laere konden houden, maar een halve ronde voor de finish snelde Dobbelae re in een fantastische eindsprint naar de streep. De 46-jarige Manders van Marathon kreeg een applausje, toen hij als laatste aankwam en er zelfs nog een sprintje uit wist te persen. De voornaamste uitslagen in Viis singen waren: 60 Meter meisjes B: 1 M. Izeboud, Mar., 8,6 sec.; 2 E. de Wever, Mar., Sch., 8,6 sec.; 3 F. Rosseel, Mar., Sch., 9,3 sec. 400 M. heren C: 1 G. de Keersgieter, Hermes. 52,7; 2 M. Obels, Thor. 58.7 sec. 800 M. jongens A; 1 L. Eist, Thor, 2.8.4; 2 Lingier, Her., 2.11,6; 3 P. Luyckx, Thor, 2.12,8. 60 Meter jongens C: 1 R. Neteson, Hont., 8 sec.; 2 R. de Beau, Her., 8.1 sec.; 3 L. Ramon, Her.. 8.2 sec.; 4 R. Mazijn. Her., 8.4 sec.; 5 T. Luteyn, Mar., 9.2 sec.; 6 R. Sv.-int, Hont., 9,6 sec. 80 Meter jongens B: 1 G. Langkriet, Her.. 9.5 sec.; 2 B. Jon kers, Thor., 9,6 sec.; 3 J. v. Stene, Her., 9.9 sec. 100 Meter dames A en B: 1 P. Brouwer, Cel., 12,2 sec.; 2 A. Groen, Cel., 12,9 sec.; 3 X. Stad de Jong, de M,, 13,1 sec.; 4 P. Wegman. Cel-, 132 sec.; 5 R. Hogendonk, Cel., 13.4 sec.; 6 E. Hengstdijk, de M., 13,8 sec. 3000 M. heren: 1 G. Dobbelaere, Mar., 9,25,2 sec.; 2 J. Perdaens, Thor, 9.35,4 sec.; 3 W. Steyns, Hont., 9.38,0 sec.; D. Haak, Mar., 9.51,0 sec.; 5 E. Steyns, Hont., 9,52 sec.; 6 v. Damme; 7 J. Manders. Estafette meisjes 4 x 60 M. C: 1 Marathon 1 35,8 sec.; 2 Walcheren, 37,6 sec.; 3 Marathon 2 40.4 sec. Discuswerpen meisjes: 1 F. Vaarson—Morel, 24.18 M. EMM; 2 M. v. Schaik, 23,05, de Z.; 3 L Verschue- ren. 22.25 M. Thor. 300 M. jongens: 1 Dillen, Her., 39 sec.; 2 Jonkers, Thor., 40,2 sec.; 3 J. Neteson, 40,5 sec. 80 Meter meisjes B: 1 M. de Wever, Mar. Sch., 11,1 sec.; 2 B. v. d. Weyde, Mar., Sch., 11.3 sec.; 3 T. Rosseel, Mar. Sch., 12 sec. MOTORSPORT De 18 uur van Zeeland op 22 en 23 Augustus. De 18-uur van Zeeland, een rit van vier trajecten voor motorrijders en automobilisten, is vastgesteld op 22 en 23 Augustus. Wie na de vier tra jecten het minste aantal punten heeft is winnaar en komt in het bezit van een fraaie wisselbeker. Er zijn drie winnaars, want er wordt gereden in de klassen motorrijders solo, motorrij ders met één duo- of zyspanpassagier en automobilisten met ten hoogste één passagier. Verder is er dan nog een fraaie club-wisselbeker. Deze kan alleen worden gewonnen door een club, die met tenminste drie voertui gen in alle trajecten geklasseerd wordt. Van iedere club krijgen de drie best geplaatste rijders namelijk club- punten. De rit begint op Zaterdag 22 Au gustus, des avonds om 7 uur, Dij Hotel Tivoli te Goes met een kaartleesrit van 75 km. door Zuid-Beveland. Deze brengt de deelnemers in Kapelle, waar gerust wordt om Ju-achten te verzamelen voor het 150 km. lange nachtelijke oriënteringstraject. Dit loopt door Zuid-Beveland en Walche ren en eindigt in Middelburg. Bij het krieken van de dag wordt daar ge start voor het eveneens 15Q km. lan ge dag-oriënteringstraject. Ook dit loopt door Walcheren en Zuid-Beve land en voert de deelnemers naar Le- vvedorp, waar voor de derde en laatste maal gerust wordt. Tenslotte begint dan het laatste traject, 80 km. kaart lezen door Zuid-Beveland, dat de deel nemers 's Zondagsmiddags omstreeks 13 uur aan de finish bij Hotel Tivoli te Goes zal brengen. Zij hebben er dan 450 km. opzitten. De voorgeschreven gemiddelde snel heid is 40 km. per uur bij daglicht en 36 km. per uur bij duisternis. Voor motoren beneden de 150 cc bedragen deze snelheden resp. 36 en 32 km. per uur. 400 M. heren D: 1 I. Hamelink. Hont., 57.1 sec.; 2 J. Gob- bens, Thor, 58.5 sec.; 3 C Schout, de Z„ 58.6 sec. 400 M. heren A en B: 1 M. de Witte, Thor., 53,1 sec.; 2 J. Brans, Thor., 55.1 sec.; 3 Flamings, Her., 58,4 sec. 1000 M. heren: 1 G. Rootsaert, V. L., 2.39,0; 2 Groen, Mar.. 2.39,7; 3 J. Booy, Mar., 2.40,1; 4 G. Dobbelaere, Mar., 2.43.0; 5 E. Steyns, Hont., 2.51,0; 6 W. Steyns, Hont., 2.51,4. 80 Meter meisjes A: 1 W. Cijsouw, Mar., 10.5 sec.; 2 W. v. Onsele, Cel., 10,9 sec.; 3 W. Engels. Cel., 11 sec. 100 M. finale dames C en D: 1 W. v. Zundert. Thor., 13,4 sec.; 2 v. d. Weyde 13,7 sec.; 3 B. v. Asperen, de M„ 14,1 sec. 100 Meter heren: 1 J. Stubbe, Her., 11,3 sec.; 2 K. Vroon, Cel., 11.4 sec.; 3 Somers, Her., 11,4 sec. Estafette 4 x 80 M meisjes A: 1 Celebes, 43.6 sec,; 2 Thor 45,2 sec.; 3 de Zeeuwen 46.4 sec.; Estafette 4 x 80 M. meisjes B: 1 Marathon 1 44,2 sec.; 2 Marathon 2 45 60 M. meisjes C: 1 J. Zeilstra, de Z., 8.7 sec.; 2 Jansen, 8,7 sec.; 3 E. Toussaint, Mar., 9 sec. Discuswerpen dames: 1 G. de Witte, Thor. 26.64 M.: 2 Mevr. Hoogendoorn 26.02, Cel.; 3 M. Heslenfeld Sagitta. 26 M. Zweedse etafette heren: 1 Hermes 2.7,8 sec.; 2 Thor 2,10 sec.; 3 de Zeeuwen 1 2,22,7 sec. Na afloop werden Puck Brouwer, Xenia Stadt-de Jong en mej. Groen, drie van Nederlands beste athletes door het Vlissings Actiefonds in hotel Termeulen ontvangen. De voorzitter, de heer W. J. Berg, dankte de dames voor hun spontane bereidwilligheid om naar Viissingen te komen en hoop te, dat zij nog dikwijls in Viissingen zouden starten. Hij overhandigde haar een aandenken. De heer Stade beant woordde de toespraak van de heer Berg, waarna men nog geruime tijd bijeen bleef. Schoondijke. De enige recordverbetering tijdens dit weekend werd Zondagmiddag in Schoondijke genoteerd en wel door de meisjes B-ploeg van Marathon op de 4 x 80 meter. Zy noteerden 43.6 se conden. Het oude record stond met 45.2 sec. op naam van dezelfde ploeg. Overigens waren de tijden over het feheel genomen ook nu zeer matig, och werden enkele goede resultaten geboekt. Zo mag de tijd van 26.9 van Lenie Minderhoud (De Zeeuwen) op de 200 meter er best wezen. Zij werd in de finale op dit nummer derde met miniem verschil achter Xenia Stadt- de Jong, die heel wat moeite had het Souburgse meisje van zich af te hou den. Puck Brouwer, dïe eerste werd liet 26.4 voor zich afdrukken. Willy Cijsouw maakte een goede beurt bij het verspringen (5.10) en ook de 1.46 bij het hoogspringen is niet slecht te noemen. Zij onderscheidde zich boven dien op de 100 yards, met een fraaie derde plaats achter Puck Brouwer (11.4) en A. Groen (11.5). Willy, die 11.6 voor zich liet noteren, liet het Celebes-meisje Wegman en C. Heins- dijk van De Meeuwen achter zich. Op de 200 meter werd in fraaie stijl ge wonnen door Vroon, maar Rinus Grootjans (De Zeeuwen) kon hier ook best meekomen. Walter Rootsaert maakte indruk door zijn geweldige eindsprint op de 2000 meter, welke hij won in 5.54, voor Staf Dobbelaere (6.4.4), die zich deze middag te zeer met de organisatie bezig hield. De felle strijd om de derde en vierde plaats tussen W. Steijns en Daan Haak eindigde onbeslist. Voor beiden werd 6.8 afgedrukt. Spannend was ook de strijd op de 3000 meter, welke eerst op de laatste meters werd be slist in het voordeel van Staf Dobbe laere. Deze had een zware taak om de taaie gebroeders Steijns van zich af te houden. Zij lieten Dobbelaere niet gaan en bleven vasthouden tot het einde toe. Het leek er zelfs op dat Dobbelaere geklopt zou worden, maar de gebroeders Steijns kwamen juist iets te kort. (Vervolg op pag. 5.) TENNIS Eindstrijden tournooi te Aardenburg. Te Aardenburg werden voor het tennis-tournooi van S.J.E.F. uit Aardenburg en Ludo et Emergo uit Oostburg nog enkele wedstrijden ge speeld. Bij het heren dubbel plaat sten dr. Brinkhorst en G. Vernimmen zich in de halve eindstrijd door met 63 en 62 van de heren A. Tho mas en A. IJsebaert te winnen. Even eens plaatsten zich in de halve eind strijd dr. de Jong en de heer J. Bak ker. De beslissende wedstrijd leverde winst op voor het paar Brinkhorst Vernimmen, dat de heer de Jong en Bakker met 60 en 63 klopte. Bij het heren enkelspel won G. Vernimmen met 60 en 64 van dr. Brinkhorst. Het gemengd dubbel ging tussen heer en mevr. de Jong en mej. de Jonge en de heer L. Verwee. Daar het laatst genoemde paar niet opkwam, zal de wedstrijd a.s. Dins dag gespeeld worden. WATERPOLO „Scheldestroom" Breskens hield waterpolowedstrijden Zaterdagmiddag organiseerde de zwem- en poloclub „Scheldestroom" te Breskens waterpolowedstrijden. Bij de heren werd in twee afdelingen ge speeld en bij de dames was er een vriendschappelijke wedstrijd tussen Luctor I en S.Z.V. I. Jammer was, dat „De Schelde" uit Terneuzen, welke club met één heren- en één dames team zou komen, op het laatste ogen blik verstek liet gaan. In afdeling I ging de strijd om de eerste plaats tus sen Luctor "I en Zeehond I. Laatstge noemde club won met niet minder dan 71. Door een 21 overwinning op Luctor II behaalde Scheldestroom I de eerste prijs in afdeling II. De volledige uitslag luidde: Afde ling I. Bruinvis IILuctor I 05; S. Z.V. I— Zeehond I 0—2; Luctor I— Zeehond I 17. Afdeling n: Scheldestroom I Scheldestroom n 41Scheldestroom IILuctor H 07; Luctor nSchel destroom I 12. De vriendschappe lijke dameswedstrijd S.Z.V. ILuctor I eindigde in een 11 gelijkspel. De tweede klasse van de meisjes van ,Medioburgum" te Middelburg die in de afgelopen weken tijdens de Koop feesten te Middelburg enige keren op de Markt Optrad. PAARDENSPORT Geen paardensport op de O.S Namens het bestuur van het Inter nationaal Olympisch Comité deelt de kanselier Otto Mayer mede. dat het een schrijven heeft ontvangen van het organisatiecomité van de Olym pische Spelen van 1956 te Melbourne, waarin het tot zijn spijt bevestigt, dat de organisatoren moeten vast houden aan de quarantaine-bepaling, waarin staat, dat buitenlandse paar den die Australië binnenkomen met uitzondering van paarden uit Groot Brittanniè, Ierland en Nieuw- Zeeland 6 maanden in quarantai ne moeten blyven. Ondanks alle pogingen, die men bij regeringsinstanties heeft onderno men heeft het Australische ministe rie van volksgezondheid geen toe stemming gegeven om deze wet zelfs tijdelijk buiten werking te stellen. Dit besluit is door de Australische regering genomen na overleg met de autoriteiten op veterinair gebied. De Waal en Westdorp wonnen in Hulst. Zaterdag en Zondag organiseerde de W.S.C. „Sportvrienden" in samen werking met de buurtvereniging „Nieuw Hulst" te Hulst wielerwed strijden voor amateurs en nieuwelin gen. Zaterdagmiddag opende burge meester B. Truffino ae buurt „Nieuw Hulst" officieel. De voorzitter van de buurtvereniging, de heer Chr. Willem- stein, dankte het gemeentebestuur en bood het college van B. en W. een her inner ingsspela je aan. Voor de beide koersen bestond veel belangstelling, 's Zaterdags, evenals Zondags waren er ongeveer 4000 toeschouwers. De uitslag van de wedstrijd voor amateurs over 110 km. luidde: 1. E. de Waal (Kloosterzande)2. J. Mariens (Stekene, B.); 3. A. Bac- catti (Rotterdam4. F. Verbeek (Mel sen e, B.); 5. Th. v. d. Wiel (Til burg) 6. M. Dominicus (Nieuwdorp) 7. M. van Overvelde (Hogerheide)8. K. Smet (Temse, B.); 9. E. Dierickx (Melsene); 10. C. Oosthoek (Amster dam). Er verschenen 19 renners aan de start. De 17 nieuwelingen, die des Zon dags aan de start verschenen moesten 55 km. afleggen. De uitslag luidde: 1. J. Westdorp C's-Heerenhoek2. G. Schoen (Zaandam); 3. A. Warnaar (Maassluis); 4. A. v. d. Sluys (Viis singen); 5. W. van Vlierberghe (De Kling, B.); 6. J. Stoop (Zon); 7. W. de Rouw (Utrecht); 8. J. Buys (Half weg) 9. G. van Dienst (Nieuw Beier land); 10. B. v. d. Heijden (Zon). V.d. Lijcke zesde te Evergem. Te Evergem (B.) werd een koers gehouden voor amateurs P. v. d. Lijcke uit Groede wist zich als zes de te klasseren en R. Verhelst uit Axel werd negende. WATERPOLO-INTERLAND TE ZAANDAM. Jeugdzevental klopte België met 71. Het Nederlandse waterpolozevental heeft te Zaandam de goede vorm van Tilburg niet kunnen bevestigen. Na de overtuigende zege op de Fransen was de ploeg sterk favoriet voor de strijd tegen de Belgen, zo zelfs, dat men zich alleen nog afvroeg met welke cijfers de Belgische ploeg zou ver liezen, België heeft verloren en verdiend ook. maar de wijze waarop de 75 overwinning werd behaald, was allesbehalve fraai. Het was een slechte wedstrijd, die weinig aantrekkelijks bood. Hieraan had het z.ware Belgische spel veel schuld. Het enige, waaraan de ware liefhebber zich kon laven, was de spanning, die van begin tot einde aanwezig was. 4. Bijlsma gaf zijn ploeg toen met een onverwacht schot weer de leiding. De spanning steeg en de strijd wera fel- Van Feggelen zorgde al direct voor een sensatie door uit een vrije kans onbesuisd tegen doelman De Smet aan te schieten. Na enig wederzijds verkennen, bracht Laurent de stand op 01 voor België. Toen Smits, de Belgische midachter, die zeer ruw speelde, het tegen Van Feggelen wat al te bont maakte, kwam de gelijkma ker uit een strafschop, maar even la ter stonden de Belgen weer voor na een razendsnelle doorslagbal van mid- voor Lekime. Het gaf de Belgen moed, maar dit werd overmoed en toen de verdediging weer eens geheel naar voren trok wist de vrijliggende Van Feggelen gelijk te maken. Twee mi nuten later onderschepte de Neder landse defensie een aanval die door zes Belgen werd uitgevoerd en toen de bal van Bijlsma naar Van Feggelen ging, had Nederland de leiding. Uit een strafworp, nadat Keetelaar naai de kant was verwezen, bracht Leki me de partijen voor de rust op gelijke voet. Voor de derde maal nam België de leiding, toen een achterwaarts schot van Lekime doel trof. Even later werd Smits er weer eens uitgestuurd en Van Feggelen bracht de stand op 4 maar toen waren de Belgen uitge praat. Nadat Van Feggelen nog een strafworp had gemist, maakte dezelf de speler er met. een omhaal 65 van en kort voor het einde werd hetr 75 door een backhand van Smol. Aan deze wedstrijd vooraf ging een ontmoeting tussen de jeugdploegen van Nederland en België. Nederland won deze wedstrijd met 71. Rust stand 41. WORDT SEIZOEN 1953 EEN DEBACLE? Fraaie.zege van v. d. Zande op 10.000 meter Het is gegaan, zoals verwacht werd: de op het laatste ogenblik nog zo verzwakte Nederlandse herenathletiekploeg is tegen België kansloos ge bleven. Op liet Beerschotterrein te Antwerpen leden onze landgenoten een smadelijke 250164 punten nederlaag. Koele cyfers, die echter meer aan duiden dan alleen maar bet verlies van een landenwedstryd. Want de wijze, waarop de Nederlanders kortgeleden door Zwitserland werden teruggewe zen en met de4 wetenschap, dat in de komende ontmoetingen tegen Duits land en Engeland de Oranje-broeken eveneens geen schijn van kans zullen krijgen, betekent een en ander, dat het internationale seizoen 1953 voor de Nederlandse athleten op een debacle zal uitlopen. Deze wedstrijd tegen de Belgen heeft echter iets aan het licht ge bracht. Verschillende athleten blijken nl. een mentaliteit te bezitten, die al lerminst bevorderlijk voor een naar een hoger plan verheffen van de va derlandse athletiekbeoefening ge noemd moet worden. Dat een aanvan kelijk in de landenploeg opgestelde Wim Slijkhuis verstek zou laten gaan (ondanks dat hij Vrijdag jl. op een grasbaan te Franeker wel een 3000 meter kon lopen), is tegenwoordig niets bijzonders meer. Maar dat een Maastricht zag de Tour-ploeg rijden. Van de 163 amateurs, die te Val- kenswaard voor de Omloop der Kem pen, een wegwedstryd over 199 km. aan de start waren verschenen, heb ben er 33 de finish bereikt. Winnaar werd de Limburger Piet van de Bre- kel in 4 uur 52 min. 2 sec. Halverwege de wedstrijd, toen het peloton aanzienlijk was uitge dund, kwam er pas tekening in het verloop van de stryd. Een groepje van 8 renners had zich van de hoofd macht losgemaakt. Bij Luyksgestel werkte De Jongh, die hij de koplo pers behoorde, zich los en spoedig won hy 500 meter. Met nog ruim 10 km. voor de boeg trok een groep auto's, waarin juryleden en officials zaten, naar voren. De zeven overge bleven renners van de kopgroep wer den in het kielzog van de auto's meegetrokken, met het gevolg, dat de door De Jongh gewonnen voor sprong teloor ging en allen weer bij elkaar lagen. In de sprint toonde Van de Brekel zich de sterkste, hij ging als eerste over de eindstreep. De uitslag luidde: 1. Van de Brekel (Echt) 4 uur 52 min. 2 sec.; 2. Wolfs (Vlijmen) z.t.; 3 Van 't .Hof (Sassenheim) z.t.; 4. Koone (Eindhoven) z.t.; 5. Canti- neau (Breda) z.t.; 6. Snijders (Half weg) z.t.; 7. De Jongh (Made) z.t.; 8. Cuyten (Mierlo) z.t.; op 4 min. 55 sec.; 9. Peters (Haarlem); 10. Post (Nieuw Vennep). Ruim 25.000 toeschouwers zijn te Maastricht getuigen geweest van een internationale wegwedstryd over 120 km., waaraan ook de gehele Neder landse Tour de France-ploeg deelnam. Voor de aanvang van de wedstrijd werden Pellenaars en zijn mannen toen zij een ere-ronde reden, enthou siast toegejuicht. De uitslag luidde: 1. Dekkers (Eindhoven) 2 uur 46 min. 47 sec.; 2. Van Est (St. Wille- brord) z.t.; op 3 sec. 3. Koch (Utrecht); 4. Gerrit Voorting (Roo sendaal); 5. Storm (Belg.); op 12 sec. 6. Jansen (Elsloo); 7. Van As (Roosendaal)8. Schoenmakers (Eindhoven); 9. Leenen (Belg.); 10. Hendriks (Belg.)11. Schütz (Zwit- twcc_ seriand); 12. Donker (Amsterdam), de en derde plaats voor zich opeisten athleet, die voor de 3000 meter steeple chase is gekozen afschrijft, enkel en alleen omdat hij zich dit seizoen meer op de 800 meter heeft ingesteld, is ronduit beschamend. Dat er mensen zyn, die „liever niet naar Antwerpen gaan omdat wy toch geen schijn van kans hebben", is voor de Nederlandse sportwereld en in het bijzonder de K. N.A.U. even triest. Dat het ook anders kan, heeft Ja nus van der Zande laten zien. Hij. al lerminst een baanloper, aangewezen voor de tien kilometer, start, loopt, trekt zich niets aan van gevestigde reputaties van Belgische kilometer- en baanspecialisten enbehaalt een magistrale overwinning. „Vecht- Janus" van der Zande nam op die tienduizend meter in het begin een tijdje de kop, maar vond het daarna verstandiger om de Belgen Roels, Le- blond en Van Driessche voorop te la ten gaan. Na 5 kilometer kwam er enige tekening in de strijd, toen de Olympia-man in gezelschap van Roels en Leblond van de overige deelnemers geleidelijk aan wegliep. Leblond kon het op een gegeven ogenblik ooit niet meer bijbenen en moest lossen. In de laatste twee kilometer trachtte Roels zijn rivaal met korte tussensprints kwijt te raken. Een tactiek, die hem duur te staan kwam. Op het ogenblik, dat iedereen dacht dat het gevecht om de zege in volle hevigheid zou ont branden 300 meter waren beiden nog van de eindstreep verwijderd stortte Roels ineen, wankelde even, maar ging toch door. Maar te laat, want intussen lag Van der Zande reeds vele tientallen meter vóór hem, om even later met een brede glimlach op zijn gelaat in 32 min. 33.2 sec. ze gevierend over de finish te gaan. Nederland nam voorts de 110 meter horden in 15.2 sec. voor zijn rekening en de gebrilde Gijs van der Hoeven snelde, soepel en met zijn passen goed uitkomend, in 54.9 sec. over de 400 meter horden. Tegenover deze drie overwinningen stelden de Belgen er 9, waarbij zij op de 5000 meter, de 200 meter en de 3000 steeple chase ook zelfs de twee- (België 138, Nederland 93 pnt.). Bij de technische nummers gingen onze Zuiderburen 7 maal met de eer strijken, tegen de Nederlanders één keer. Visser. Wessels en Mooy maak ten van het vèrspringen een volko men Nederlandse aangelegenheid, welke tenslotte in een zege voor de A.A.C.'er. die 7.19 meter sprong, uit liep. De Belgen gaven hun tegenstan ders op het kogelstoten en hoogsprin gen echter weer geen schijn van kans. De beste prestatie van de dag kwam ongetwijfeld op naam. van de Belg Mangwele te staan. Deze athleet uil de Congo gooide de speer 64.33 meter van zien af, waarmee hij niet alleen zijn team aan zeven Dunten hielp, maar bovendien het Belgische record met bijna anderhalve meter verbeter de. Overigens kwam Fikkert eveneens tot de knappe afstand van 63.06 me ter, welke hem de tweede plaats op leverde. De Oranje-estafette ploeg werd op de 4 x 400 meter gediskwalificeerd. WIELRENNEN Van Sluijs won te Sasput Krachttoer van Westdorp. Zaterdag werd in Sluiskil een wie- lercourse voor nieuwelingen verre den. Het was verheugend dat vier Zeeuwen bij de eerste vijf eindigden. Van Sluijs en Westdorp, twee riva len uit onze provincie ga\»n in deze wedstrijd reeds vrij spoedig de toon aan, zonder dat het echter tot een serieuze uitlooppoging kwam. Westdorp trof het niet want nadat er vijftien van de vijf en veertig ronden gereden waren, kreeg de 's- Heerenhoeker met pech te kampen. Het stempelt hem tot een knaap met moed en doorzettingsvermogen dat hy daarna drie ronden lang op een gewoon rijwiel trachtte het verloren terrein te herwinnen. Juist op het moment, dat hij het peloton weer bijna te pakken had, Kreeg hij weer met pech te kampen en moest op nieuw afstappen. Op dit moment (11 ronden voor het einde) sprong Van Sluijs alleen weg en reed een onbetwiste zege te gemoet. Westdorp slaagde er echter toch nog in de groep te bereiken en ein digde op fraaie wijze als tweede. De uitslag luidt: 1. A. van Sluijs (Viissingen) 75 km. in 2 uur 20 min.; 2. Westdorp ('s-Heerenhoek)3. Jans sen (Sluiskil); 4. Bnijs (Overveen); 5. op 1 ronde: Van Wijchen (Goes); 6. Scholten (Den Haag); 7. v. d. Stap (Zaandam); 8. Traas ('s-Hee- renhoek); 9. C. Janssen (Halfweg); j 10. Dierickx (Retranchement). j ZWEMMEN Wedstrijden tussen „De Schelde" en Namen te Terneuzen. Onder grote belangstelling werden Zondag in het zwembad te Terneuzen zwem- en polowedstrijden gehouden tussen de Terneuzense z. en p.c. „De Schelde" en de Natation de Namur (Namen, B.). De ontvangst van de Belgische gasten was in hotel Cen traal, waar de voorzitter van „De Schelde, de heer M. C. van Kerkvoort, een welkomstwoord sprak. De uitslagen van de wedstrijden waren: 100 m. rugslag heren: 1. W. Har- chier (Namen); 2. J. Smit; 3. M. Ba- reman. 50 m. schoolslag meisjes: 1. A. Jan sen; 2. L. Boers. 50 m. schoolslag jongens: 1. J. Ban- donin (Namen); 2. J. Joassin (Na men); 3. A. Dieleman. 100 m. rugslag heren: 1. R. Servait (Namen)2. L. Baert; 3. J. Bandossin (Namen). 100 m. schoolslag dames: 1. A. Jan sen; 2. R. Joassin (Namen). 100 m. vrije slag heren: 1. M. Bare- man; 2. J. Bouchat (Namen); 3. J. Smit. 50 m. vrije slag meisjes: 1. M. Hol; 2. L. Boers; 3. F. Leunïs. 3 x 50 m. wissel est. heren: 1. Na men; 2. De Schelde. 3 x 50 m. wissel est. dames: 1. De Schelde I; 2. De Schelde H; 3. Namen. 3 x 50 m. wissel est. jongens: 1. Schelde I; 2. Namen. 4 x 50 m. schoolslag est. heren: 1. Schelde I; 2. Namen. 50 m. schoolslag meisjes: 1. A. Jan sen; 2. L. Boers. 100 m. schoolslag dames: 1. A. Jan sen; 2. R. Joassin. 50 m. vrije slag meisjes: 1. M. Hol; 2. L. Boers. 3 x 50 m. wissel est. dames: 1. Schelde I. De uitslag van de waterpolowed- strijd ScheldeNamen was 42. Landenklassement: 1. Schelde 78 p.; 2. Namen 52 p. De hiervoor beschikbaar gestelde wisselbeker kwam dus voor dit jaar in bezit van de Schelde, die eveneens een beker voor de waterpolowedstrijd won. Den Boer uit Viissingen tweede in Damme-Brugge. In België werd een lange afstand- zwemwedstrijd gehouden tussen Damme en Brugge over 4.5 km. Alle eerste plaatsen werden door Neder landse zwemsters of zwemmers be zet. De uitslagen luidden: Vrije slag dames: 1. Geertje Wiele- ma (HZC) 1 uur 6 min. 43 sec. 2. Loesje de Nijs (Robben) 1.09.43; 3. Annie Veldhuyzen (KNZBi 1.11.23. Schoolslag heren: 1. Bunschoten (Robben) 1.13.41; 2. Den Boer (Zee hond) 1.14.49; 3 Van de Putte (Mouscron) 1.18.59. Vrije slag heren: 1. Kayser (Rob ben) 1.04.00; 2. De Wit (Robben) 1.05.31; 3. Bierebeek (AZC) 1.09.03. VOETBAL Kapelaan speelt slechts één wedstrijd voor „Enter" Volgens het bestuur alsmede de geestelijke adviseur van „Enter" zou de gedachte geopperd kunnen wor den, dat de weleerw. heer A. P. van Diemen in de toekomst als actief speler in „Enter" zou uitkomen. Dit is echter niet het geval, want de ka pelaan zal maar in één wedstrijd uit komen, nl. Zondag 2 Augustus in de wedstrijd Enter—VDO.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5