KAPPIE en het geheim van Swarte Daen Zivin Zijpe APELDOORNSE ORGELBOUWER HERSTELT KRUININGSE ORGELS WAïGHEREN NIEUWS is een NOTEDOP COMPETITIE-INDELING K.N.V.B. AFDELING ZEELAND MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUW SE COÜRANT „ADOPTIE'' VAN INSTRUMENT. Prijzenswaardig initiatief van Herbert Koch. Do Apeldoornse orgelbouwer Herbert Koch heeft twee Kruiningse kerk orgels „geadopteerd", nl. dat van de Nederlands Hervormde Gemeente en van de Gereformeerde Kerk. Dezer dagen heeft hy er een bezoek gebracht om zich van de situatie op de hoogte te stellen. In de Ned. Herv. kerk bevindt zich een orgel, dat ca. een halve eeuw ge leden gebouwd werd. Het is mecha nisch, telt 18 stemmen en heeft twee klavieren en een pedaal. Hoewel het orgel zelf niet onaer water heeft ge staan, heeft het van het vocht en door de verdamping van het water te lijden gehad. De aanslag zal geheel afgeschuurd moeten worden. Het zal nodig zijn het orgel geheel uit elkaar te nemen. Pas wanneer de restauratie van de kerk achter de rug is, komt het instrument aan de beurt. Dat zal wel voorjaar 1954 worden. In de kerk zelf moeten o.a. de vloer, de banken en de consistorie vernieuwd worden. Zodra het enigszins mogelijk is, zal in „Korenbloemmeeting". Zaterdag 8 Augustus a.s. zal door de Ringen en Kringen van de jonge- lings- en meisjesverenigingen op Ge reformeerde grondslag te Vrouwen polder de traditionele Korenbloem meeting worden gehouden in „De itspanning". Als sprekers zullen fun geren de heren Richard Postma, di recteur van de Youth Calvinist Fede ration van Amerika en Canada en ds. H. Wiersinga, Gereformeerd predi kant te Lewedorp. Maastrichtse harmonie naar Oostburg. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 29 Augustus het bekende muziek corps „De Maastrichtse Harmonie' met 80 man naar Oostburg komen om daar een concert te geven. Officiële publicaties VLISSINGEN. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen. brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van J. J. B. Perwez— Dierikx te Vlissingen om vergunning tot het oprichten van een inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën of vetten, waarin een gasoven ge bezigd zal worden in het perceel Schelde- straat no. 34. Gedurende tien dagen, te rekenen van 30 Juli 1953 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te bren gen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 18 Augustus a.s.. des voormiddags 10 uur, ten Gemeen tehuize, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 30 Juli 1953. de kerk een dankdienst worden ge houden. Een harmonium zal dan het orgel vervangen. De Geref. kerk heeft de heer Koch nog niet kunnen bereiken. Daar stond de modder nog 30 cm. hoog, toen hy er Was. Hy weet dus niet, hoe het or gel er uit zal zien, maar ongetwyfeld zal daar veel aan op te knappen zijn. Ook dit orgel zal in het voorjaar wor den gerestaureerd. Broeder Boot overleden. Zaterdag overleed te Haarlem Pie- ter Jan Boot, aldaar geëvacueerd uit Zierikzee Broeder Boot, onder die naam op Schouwen-Dulveland alom bekend, werd geboren op 4 Sep tember 1881 te Kerkwerve. Als dia- coon werkte hy vele jaren in binnen- en buitenland. Na zyn pensionnering vestigde hij zich te Zierikzee, waar hy zijn liefdewerk belangeloos voort zette als trouw lidmaat der Ned. Herv. Kerk. Zgn arbeid strekte zich ook uit tot andersdenkenden. Hij ge noot de achting en de waardering van de ganse bevolking. Zesde reuzencaisson te Zierikzee gearriveerd. De zesde Engelse reuzencaisson, be stemd voor de dichting van het dgk- gat bii Schelphoek op Schouwen-Dui- veland, is Zaterdag te Zierikzee gear riveerd. De caisson werd gesleept door de sleepboten „Oceaan" en „Ebro" van L. Smit en Co.'s interna tionale sleepdienst. Grypskerke had Engels bezoek. Een jeugdclub uit Redditch (Enge land) bezocht dezer dagen vanuit Blankenberghe Grijpskerke, waar de leden ontv^igen werden door de bur gemeester en de plaatselijke predi kanten. Men maakte een rondgang door het dorp, waarna een Zeeuwse koffie-maaltijd werd aangeboden. Het contact was op een bijzondere manier tot stand gekomen. Toen de jeugdclub in Redditch, een plaats van 30.000 inwoners in de buurt van Man chester, het onheilspellend nieuws over de watervloed vernam, begon men direct een inzameling, waardoor een flink bedrag aan de gemeente Moordrecht in Brabant kon worden overgemaakt. Vanuit hun vacantie-oord Blanken, berghe wilden de Engelse jongeren dit plaatsje bezoeken, maar de af stand bleek te groot. Via het secretariaat van het C. J. M. V. in Amsterdam werd contact gezocht met de voorzitter van de Ring Walcheren van het C. J. M. V., ds. J. van Winterswijk te Grypsker ke, die in overleg met de burge meester en de andere plaatselijke pre dikant terstond een programma op stelde. In het Dorpshuis werd een kopje koffie geserveerd door enige meisjes in Zeeuwse klederdracht; hierna sprak ds. v. Winterswijk een wel komstwoord tot de gasten, waarbij hq opmerkte dat dit de eerste keer was in de geschiedenis van Grijps kerke, dat een dergeiyke grote bui tenlandse groep dit plaatsje bezocht. Na de koffie werd een rondwan deling door het dorp gemaakt. Groeusgewijs bezocht men enkele boerderijen, werd de kerk bezichtigd en de toren beklommen, terwijl de tocht door het dorp boven op de mo tor-brandspuit by de gasten natuur lijk grote nilariteit verwekte. De Zeeuwse koffie-maaltijd stond onder leiding van ds. Goumare, waar na burgemeester H. U. Bouwman een 5-minuten-speech hield over de historie van Grypskerke, daarbij in het bgzonder de nadruk leggende op de Duitse bezettingstyd. Vlissingen Kinderfeest te Vlissingen. De kinderen van de buurtvereniging „Goed Wonen" te Vlissingen zullen niet, zoals aanvankelgk het plan was, een rijtoer maken. Men heeft inplaats daarvan een feestmiddag georgani seerd, Woensdag 12 Augustus, op het plein van de school aan de Bonedgke- straat. De kinderen zullen bezig ge houden worden met spelletjes en muziek. Koudekerke Raadsvergadering uitgesteld. De gemeenteraadsvergadering te Koudekerke is één dag uitgesteld. Inplaats van Maandag 3 Augustus, komt de raad Dinsdag 4 Augustus om 16.30 uur bgeen. VAN TOT De Hervormde knapenverenigingen te St. Annaland en Tholen maakten een reisje naar Gelderland. Op de Grebbe- berg werd namens de Bond van Knapen- verenigingen een krans gelegd, waarna o.m. een bezoek werd gebracht aan het oorlogsmuseum. De Hulsterse brandweer maakte dezer dagen een vijf-daagse trip naar Duitsland. Er werden o.m. bezoeken gebracht aan Koblenz, Goarshausen, waar de beroem de Loreleirots werd bezichtigd, en Ru- deshelm. In laatstgenoemde plaats werden de Hulstenaars hartelijk ontvangen door de plaatselijke brandweer. Voor de schoolkinderen van de o. 1. school te Poortvliet stond een reis naar Kaatsheuvel op het programma.- In Bre da werden de kinderen getracteerd op li monade. In Kaatsheuvel werd o.m. een bezoek gebracht aan de sprookjestuin. De ouden van dagen uit Rozenoord te Sluis maakten per autobus een tocht door West-Vlaanderen. Via Damme, Brugge ging het naar Ieperen, waar de lunch werd gebruikt. De heer Brakman bracht namens de deelnemers dank aan het bestuur. Kort en Kiem. De akte handenarbeid werd behaald door mei. H. Kingsma, onderwijzeres aan de Gereformeerde school President Roo- seveltlaan te Vlissingen. Voor het praktijkexamen Nederlandse Handelscorrespondentie van de Neder landse Associatie slaagde de heer B. Koets te Grijpslcerke. Tijdens de laatste bestuursvergadering van de gymnastiekvereniging „Excelsior" te Poortvliet is tot opvolger van de heer Van Male. de afgetreden leider, gekozen de heer H. Verdonk. Voor het Middenstandsexamen slaagde dezer dagen de heer P. Hoek te Tholen. De heer A. W. C. van Oost te Tholen behaalde te 's Gravenhage de I*. O. Te- kenacte. De heer A. v. d. Ende, wiskunde leraar aan de U.L.O. te Tliolen behaalde te Rotterdam de acte Frans. In de Ned. Herv. Kerk te Oud-Vossc- meer werd voor het ziekenfonds gecol lecteerd f 48.12. De collecte voor het Pro testants Sanatorium in het Zuiden bracht f 79.79 op. Te Wemeldinge bracht de collecte voor de stichting „Hoogeland" op f 92.75. Het 8-jarig zoontje van de heer M. te Kloetinge kwam bij het spelen zodanig te vallen, dat het een gebroken arm en sleu telbeen opliep. De Zondagsschoolkinderen van het Le ger des Hells te Yerseke maakten met hun leiders een reisje naar Breda. Aan de Ambachtsschool te Goes slaag de voor het examen electro-techniek de heer E. O. C. Thoden van Velsen te Vlis singen. De Christelijke Gereformeerde meisjes- en jongensvereniging te Gapinge maakte een reisje naar Kaatsheuvel, waar de .Elf teling" werd bezocht. De reisvereniging te Gapinge maakte een reisje naar Amsterdam. De leden be zochten o.m. Schiphol en maakten een roeitocht door de grachten. Mej. T. Koster uit Axel slaagde te Gent voor het muziekexamen afdeling viool (met onderscheiding). Het bekende huisje gelegen aan de zg. „Zoute Dam" te St. Annaland, dat ten gevolge van de ramp ernstig beschadigd werd, is afgekeurd en wordt thans ge sloopt. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: L. M. Th. de Wit-v. d. Wiel. d.; M. A. L. Vermeule-van Hauwe, z.; A. J. B. Janssens-Boel, z,; P. J. M. Da- men-van Boven, z.; E. L. A. Antheunisse- Forsdlck, i.\ C. E. de Bree-Overwijk, z.; C. Minderhoud-Christiaanse, z.; J. E. Kerkhove-Lichtenberg, z. Bevallen: D. OnderdijkRiemens, z.; GoverseBruynseels, z.; A. Constandsc Treffers, d.; A. Matthijsse—Dingemanse, cl.: M. Verspoorden Boeft. z.; F. Jansen Matthijsse, d.; S. HoumesLouwerse, z. J. SchutteDekker, d.; J. Touwvan Wallenburg, d. Ondertrouwd: F. J. Tienpond. 24 j. en A. E. Zwigtman, 22 j.; J. B. Huwae, 28 j. en L. J. Kesaly, 19 j.; I. de Meulmeester, 52 j. en M. M. Eiff, 50 j. Ondertrouwd: A. M. Hillen, 30 j. en A. H. Nieuwenburg, 23 j.; A. A. van Beij- sterveldt, 22 j. en J. J. Mennes, 23 j.: M. Tuhumurij, 22 j. en A. Back, 18 j. Getrouwd: A. E. Berhitu. 29 j. en J. L. Haurissa, 20 j.; W. W. van Giersber. gen, 23 j. en A. Fr. van Geelen, 23 j.; C. Reijnoudt, 28 j. en M. E. de Schrijver, 24 j. Getrouwd: W. H. Moll, 24 j. en A. E. G. Epenhuysen. 23 j.; M. J. Moelaert, 25 j. en J. C. Jobse, 27 j.; J. O. Chr. Kalau, 27 j. en W. Danielse, 33 j.; J. K. Paczek, 27 j. en L. J. van Flierenburg, 20 j.; B. David- se. 28 j. en M. Koole, 24 j. Overleden: C. J. van der Roost. 60 j., geh. met H. R. Dierx: P. van den Ouden. 63 j.. geh. met W. J. van Sluijs; D. Jo- ziasse, 86 j., wednr. van P. Boone; W Wijntjes, i dag; G. M. Will, 87 j.; J. Jan- se, 73 j., wednr. van P. Sturm; C. Ver meulen, 67 j., wed. van D. Nouse. Overleden: F. Beider, 41 j., gehuwd met F. Boer; W. Meliefste, 9 dagen; A. A. Ak kermans. 71 j.; J. Dingemanse, 67 j., geh. met L. Houmes. VLISSINGEN. Bevallen: M. W. DockheerGroenewe- gen, z.; S. W. BoecherieMlnderhoud, d.; M. J. P. Vink—Vergeer, d.; A. E. Groch Lameijn, z.; A. M. VerburgDavidse, d.: L. KroonTelleman, z.; M. W. Lansu Verbraak, d.; P. Wolff—Eckhardt. d.; G. S. DaaneHol, z.; S. van den Boogaart Hanssen, d. Ondertrouwd: A. Clarisse, 23 j. en P. W. Huijps. 32 j.; R. de Bruijne, 24 j. en M. J. Naerebout, 20 J.; W. S. Mijnheer, 42 j'. en A. Rijkeboer, 21 j.; C. Nederveen, 23 j. en I. Dik, 24 j.; C. Joosse, 55 j. en A. A. van Tuil, 43 j.; E. Oeben, 22 j. en E. A. Huser, 19 j.; J. D. Baljeu, 23 j. en J. P. van Rijswijk, 19 j. Getrouwd: L. Geertse, 30 j. en C. C. de Jonge, 22 j.; A. Bozko, 33 j. en G. Meer man, 21 j.; H. C. Coppejans, 22 j. en A. A. van der Linde, 20 j.; W. Sprong, 28 j. en J. M. Verboom, 24 j.; P. van Anraad, 27 J. en G. M. Uijlenbroek, 27 j. Overleden: J. Janse, 79 j„ vr. van A. de Visser; J. Stroo, 41 j., m. van A. van Luijk; G. de Smit, 87 j., wednr. van D. Toornstra; J. Bok, 84 j., wed. van J. G. v. d. Heuvel. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: P. SinkeMachielse, d.; E. Palmkoeck—Meulenberg, d.; M. de Bree Theune, d.; P. EversenDaamen, z. Bevallen: G. E. Graaf huis—Blach, z.; J. Cornelissevan Belzen, d.; E. J. Jans senFlissebaalje. d. Ondertrouwd: P. den Hollander. 35 j. en M. van Eenennaam, 34 J.; P. J. Goesije, 40 J. en T. de Visser, 25 j.; H. A. Noevers, 19 j. en E. W. J. van Velzen, 17 j. Getrouwd: L. van den Driest, 23 j. en J. Suurmond, 27 j.; J. Suurmond, 24 j. en M. Louwerse, 23 j. Getrouwd: J. H. van Sorge, 25 j. en P. de Kok, 22 j. Overleden: C. D. Hol, 53 j„ wed. van E. P. Vos; A. Joziasse, 91 j.; J. Bosselaar, 68 jaar. Advertentie SANS RANCUNE.' Howard en Iwan roken in Korea weer samen hun Lexington - de vredessigaret van America's Best Tobaccos. 0 Op 54-jarïge leeftijd is in het zieken huis te Lochem de cineast Mannus Fran ken, een van de pioniers van de docu mentaire film ln Nederland, overleden. 0 De ziekenfondsraad heeft voor ver plicht-verzekerden van algemene zieken fondsen een nieuwe regeling vastgesteld betreffende geneeskundige hulp in het buitenland. Deze regeling is 1 Augustus in werking getreden. Het wordt aan de fondsen overgelaten, of zij de regeling ook voor vrijwlllig-verzekerden zullen toepassen. 0 De Britse oppositieleider, Altlee, ls Zaterdag van Londen naar Zuid Slavië vertrokken. Attlee zal o.m. enkele dagen als gast van maarschalk Tito in diens zo merverblijf op Brioni doorbrengen. .0 Bij een botsing tussen een Zweedse en een Nederlandse auto in Zweden zijn tien personen gewond. De bestuurder van de Nederlandse wagen, de heer R. uit Maastricht en gravin Maria Mercedes Col- lenbergMetternich uit Baden in Duits land, die hem vergezelde, werden ernstig gewond. De chauffeur van de Zweedse auto had geen rijbewijs. Beide wagens zijn totaal vernield. 0 In het conferentiecentrum Oud Poel geest te Oegstgeest heeft H. M. de Ko ningin een lezing bijgewoond, gehouden door prof. dr. H. Brugmans, rector van het Europa-college te Brussel, voor de deelnemers uit twaalf landen van de Oecumenische Jeugdconferentie over „De strijd voor een vredig Europa". Na de voordracht en de discussies heeft koningin Juliana zich nog geruime tijd met de aanwezige jonge mensen onder houden. ZWEMMEN Nieuw Kanaal-record van Engeland naar Frankrijk. Het is een goed week-einde ge weest voor de Kanaalzwemmers. Het record voor de richting Engeland Frankrgk, dat sedert 30 Augustus 1948 op naam stond van de Engels man Tom Blower met 15 uur 31 min., werd door de Egyptenaar Abdel Latif Abu Heif, een 24 j'aar oude tweede luitenant bij de Egyptische kust wacht, verbeterd. Heif stapte bh Gris Nez aan land na 13 uur en 45 min. in het water te hebben ver toefd. Het record van Blower werd dus met maar liefst 1 uur en 50 min. verbeterd. Heif was als eerste man van een Egyptische estafetteploeg van 6 man te water gegaan. Toen hg na 2 uur werd afgelost, zwom hij door voor zgn individuele poging. De estafette ploeg bereikte Gris Nez na 10 uur 51 min., hetgeen dus 20 minuten snel ler is dan de vorige tyd van de Egyp- tenaren. De Mexicaan Beltran slaagde in zijn poging het Kanaal over te zwem men van Kaap Gris Nez naar Ddver. Hij deed het in 15 uur 23 min. BILJARTEN Carrera blijft wereld kampioen libre. De Argentijn Leopold Carrera heeft de wereldtitel behouden door in de laatste party van het wereld- tournooi op de titel libre de Span jaard Domingo te slaan. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen Carrera (Arg.) 16 pnt.; 2. Domingo (Sp.) 13 pnt.; 3. Van Hassel (Belg.) 13 pnt.; 4. Spielman (Did.) 8 pnt.; 5. Bntron (Sp.) 6 pnt. Op 5 en> 6 September a.s. zal de competitie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland weer beginnen. De clubs zyn als volgt ingedeeld: Zaterdagcompetitie. Eerste klasse: Amemulden I. Co- lijnsplaatse Boys I, Kapelle I, Kloetin ge I, Krabbendijke I, Nieuwdorp I, Rillandin I, VCK I, Wemeldiuge I, Wolfaartsdgk I. Tweede klasse A: Amemulden II, Colijnsplaatse Boys II, Kapelle II, Kloetinge II, Krabbendyke II. Nieuw dorp H, Rillandia n, VCK H, Wemel dinge II, Wolfaartsdyk H. Tweede klasse B: Bevelanders I, Goes VI, 's Heer Arendskerke II, 's Heer Hendrikskinderen I, Kats I, Se- rooskerke I, SVD I. Veere I, Yerse ke III. Tweede klasse C: EMM IV, Meeu wen I, Middelburg VI, Nieuwland I, Oostkapelle I. RCS V, Serooskerke II. VCK in, Veere II. Tweede klasse D: AZW I, Beren I, Driewegen I, Hoek I, Spui I, Ter- neuzense Boys I, Zaamslag I. Tweede klasse E: AZVV II, Drie wegen II, Hoek II, Spui II, SVD n, Terneuzense Boys H, Zaamslag IL Zondagcompetitie. Eerste klasse A: Cortgene I, Dom burg I, Hansweertse Boys I, 's Heer Arendskerke I, Kruiningen I, Lewe- dorpse Boys I, Noormannen I, Vol harding '32 I, Walcheren I. Eerste klasse B: Graauw I, Groede I, Hoofdplaat I, PSK I, Rapenburg I, Retranchement I, Schoondijke I, Vogelwaarde I. Eerste klasse C: Schouwen-Duive- land (wordt nader bekend gemaakt). Res. eerste klasse A: Aardenburg II, EMM n, Hontenisse II, Hulst n, Luctor II, Oostburg n, Ria W n, Sluiskil II, Steen II. Res. eerste klasse B: Axel m, Bier vliet II, Goes III, Kruiningen II, Mid delburg III. Robur II, Terneuzen m, Vlissingen UI, De Zeeuwen Hl. Tweede klasse A: Goes IV, Hans weertse Boys II. Kwadendamme I, Middelburg TV, Noormannen n, RCS III. Vlissingen IV, Zeelandia ELL Tweede klasse B: Breskens EU, Cliinge II, Hontenisse UI, Hulst EU, Terneuzen EV, IJzendgke H. Tweede klasse C: Schouwen-Duive- land (wordt nader bekend gemaakt) Derde klasse A: Domburg n, Goes V, Kruiningen III, Lewedorpse Boys II, Middelburg V, Patrijzen I, RCS IV. Zeelandia IV. Derde klasse B: Breskens IV, EM M III, Hoofdplaat II. Retranchement II, Vlissingen V, Walcheren II, De Zeeuwen IV, Zuidzande I. Derde klasse C: Clinge III, Corn Boys III, Graauw n, Hulst IV, Koe wacht II, Rapenburg II, Vogelwaarde II, Zuiddorpe I. Juniorencompetitie. Groep A I: Goes A I. Krabbendgke A I, Middelburg A I, Patrijzen A 1, Robur A I, Vlissingen A I, De Zeeu wen A I. Groep A II: Arnemuiden A I, Goes A n, Nieuwland A I, RCS A I, Vlis singen A II, Vlissingen A m, De Zeeuwen A EL Groep B I: Breskens B I, Middel burg B I, Oostburg B I, RCS B 1, Schoondgke B I, Vlissingen B I, Zee> landia B I. Groep B EI: Domburg B I, Middel burg B II, Oostkapelle B I, RCS B II, Vlissingen B II, Zeelandia B EE, De Zeeuwen B I. Groep B ELI: EMM B I, Middelburg B III, Vlissingen B III, Vlissingen B IV, Walcheren B I, De Zeeuwen B II. Groep B IV: Bevelanders BI, Goes HANDBAL Tonido won zevenhandbal- wedstrijd te Goes. Zaterdagavond werden op de Grote Markt te Goes twee zevenhandbal- wedstrgden gespeeld. Velen toonden voor deze voor Zeeland nieuwe tak van sport belangstelling. De eerste wedstrgd ging tussen de junioren van Hellas en Volharding. De wed- stryd was aantrekkelgk en er werd behoorlgk spel vertoond. Hellas, dat niet in zgn sterkste formatie kon aantreden, wist uiteindelgk een 6-5 overwinning uit het vuur te slepen. De hoofdwedstrnd tussen de senioren van Tonido en Volharding eindigde in een 18-7 overwinning voor Tonido I dat overwegend in de meerderho was. Volharding hield het spel kort, terwgl ook het verrassen.- element ontbrak. B I, Goes B IE Kapelie B I, Kloetinge B I, Robur B I, Wemeldinge B L Yer seke B I. Groep B V: Com Boys B L Sluis kil B I, Terneuzen B I, Terneuzen B n, Terneuzense Boys B I, Vogelwaar de B I. Zaamslag B I. Groep B VI: Axel B I, Axel B II, AZW B I. Hontenisse B I, Hulst BI. Hulst B II, Koewacht B I, Steen B I. Groep B VII: Schouwen-Dulveland (wordt nader bekend gemaakt). Uitslagen atletiek wedstrijden Schoondijke. (Slot van pag. 3) Jongens 64 meter meter: 1 H. Neeteson. H.. 7.7; 2 G. Kouwijzer. H.. 8.1; 3 T. Luteijn M.S., 8,8. 80 meter meisjes B: 1 B. v. d. Weljden, M.. 11.3: 2 N. La- bruyere, M.. 11.4: 3 M. Izeboud, M„ 11.4; Hoogspringen meisjes C: 1 W. Leenheer. M.. 1.26; 2 H. Cijsouw, M„ 1.21; 3 P. Matthijsen W., 1.26; 4 R. Niëuwersteeg, W., 1.21. Vèrsprlngen jongens A: 1 K. Malland. M., 5.13; 2 C. Huiszoon, M„ 4.89. Vèrspringen jongens B: 1 G. Steijacrt, Hu., 4.92; 2 B. Stevens, Hu.,4.86; 3 G. Kouijzer, Hu., 4.74. Vèrspringen heren: 1 M. Grootjans. Z.. 6.07; 2 J. Johanisse, H., 5.88; 3 Passieux. H., 5.16. Finale meisjes A 80 meter: 1 W. Cijsouw. M., 10.4; 2 A, Byisma. Cel., 10,9: 3 W. Engels, Cel., 10.9. Finale dames 200 meter A. D.: 1 P. Brouwer. Cel.. 26.4; 2 X. Stadde Jong, d. M.. 26.6: 3 L. Mlnderhoud, Z., 26.9; 4 P. Wegman, Cel., 27.4; Kogel heren: M. Grootjans, Z., 11.61; J. Johanisse, He., 10.19. Vèrspringen meisjes B: 1 B. v. d. Weijden, M„ 4.52 2 Delnad, Ms., 4.48; 3 Labruyere 4.41. Finale 60 meter C: 1 J. Zeilstra, de Z„ 8.7; 2 H. Jansen, Mar., 8,7; 3 S. Seen. Mar., 8,8. Vèrspringen dames: L. Mlnderhoud. Z., 5.17. 3000 meter heren: 1 G. Dobbelaere, Mar., 9.57.6; 2 W. Steijns. Hont.. 9.58.2; 3 E. Steljns, Hont., 9.58.2; 4 M. Witte. Mar., 10.12.3; 5 Potter. Mar.. 10.295; 6 B. Walker, de Z., 10.41; 7 D. Luteijn. Mar.; 8 J. Manders. Mar., 11.5. Meisjes C 4 x 60 meter: Marathon 3, Sch., 35.2; De Zeeuwen 36.5. Dames 4 x 100 meter Est.: Celebes 51.4 De Zeeuwen 53.2. Heren 4 x 100 meter: De Zeeuwen 49.8; Gem. ploeg 52.1. Vèrspringen meisjes C: 1 H. Jansen, Mar S., 4.26; 2 J. Zijlstra, Z„ 4.08; 3 S. Seen, Mar. S„ 3.99. Kogel dames: 1 T. Haasdonk, He„ 10.02; 2 E. Gips, d. M.. 7.19; Kogel meisjes A: M. v. Schaick, Z., 8.09; W. Cijsouw. M.. 7.72. Kogel meisjes B: 1 B. v. d. Weijde. M., 10.38; 2 T. Rosseel, M.. 1.19. - WONDEROLIE Weg met onhandige Ukdoornrlngen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt de pün weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gézulverde wonderolie, odium en het pijnstillende benzocalne. -en flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van f. L35 bespaart U vetc-l ellonila 36. Hol klonken de voet stappen van de mannen door de straten, toen zij door het verlaten zeeroversnest gin gen .De vervallen, scheefge zakte huizen schenen met hun gebroken vensters boos neer te zien op de indrin gers, die de jarenlange rust verstoorden. De wind speel de met loshangende luiken, wier roestige scharnieren naargeestig knarsten. „Het is een spookstad!" bibberde de Maat, die dicht in de buurt van Kappie bleef. „Onzin", antwoordde Kappie, „beter een dode stad dan een bloeiend zee roversnest. Het waren de mensen en niet de huizen, die gevaarlijk waren. Dus waarom bang zijn nu er geen mensen meer zijn en alleen de huizen zjjn over gebleven?" „Ik ben niet...." begon de Maat; maar zijn woor den gingen over in een ang stig "gepiep, toen plotseling een zwak klokgelui over de stad klonk. Ook de Zee wolf en zijn rovers bleven verschrikt staan en luisterden. Even plotseling als het gelui was begon- nen. hield het weer op. ..Dat was de alarmklok", zei dc Zeewolf, „die werd vroeger geluid, als er een inval dreigde. Ik denk, dat de wind ermee speelde". 2000 meter heren: 1 W. Rootsaert, v. L„ 5.54; 2 G. Dobbe laere, M., 6,4,4; 3 D. Haak. 6.8; 4 W. Steijns. HL, 6.8; 5 Potter, 108, 6.30,5; 6 B. Walker, Z.. 6,31,4; 7 Luteijn; 8 Mondeel. Hoogspringen meisjes A: 1 W. Cijsouw, M., 1.46; 2 T. v. d. Weijde, C., 1.36; 3 W. v. Onselen, C., 1.31. Hoogspringen meisjes B: 1 B. v. d. Weijde. M., 1.41; 2 M. Izeboud, M„ 1.26; 3 I. Delnad. M.. 1.26. Finale 80 meter jongens A en B: 1 C. v. Malland. Ma., 10; 2 J. Neteson, Hont., 10.1; 3 S. Huigh, Mar., 10.6; Finale 200 meter heren: 1 K. Vroon, Cel., 23.8; 2 M. Grootjans, Z.. 24.3; 3 J. Hamelink. H., 25.2; 4 Pas sieux, Heil.. 255. 600 meter jongens B: 1 J. Neeteson, H„ 1.34; 2 P. Bax, H- 1,35,5; 3 S. Hulgh MS.. 1.37.1, Finale 100 yards dames: 1 P. Brouwer. Cel., 11,4; 2 A. Groen. Cel., 11.5; 3 W. Cijsouw. Mar.. 11.6; 4 P. Wegman, Cel., 11.7; 6 C. Heinsdijk. de M.' 12.3. Meisjes 4 x' 80 meter A: Celebes 43.6. Meisjes 4 x 80 meter B: Marathon 1 43,6 (N. Zeeuws record 452); Marathon 2, Sch.. 44.6 Hoogspringen heren: J. B. Johanisse, He., 1.60. Hoogspringen jongens A: C. Hulssoon, M„ 1.46 Hoogspringen jongens B: l P. Bax. H.. 1.56: 2 B. Stevens. Hu„ '51; 3 S. Neeteson, 1.46. Vèrspringen meisjes A: 1 W. Cijsouw, M„ 5.10: 2 W. Engels, C 4.57; 3 T. v. d. Weijde, C.. 4.51. Geen huissloof meer, maar moderne verzorgde vrouw I Nieuwe methode maakt dit mogelijk Niet langer behoeft de huisvrouw na de dagelgkse afwas met een zucht naar haar ruwe en vaak pgnlgke handen te kgken, want het nieuwe verrassende wasmiddel van de Cas- tella-fabrieken maakt daar voorgoed een einde aan. Vol vertrouwen kan zy voortaan haar handen in het sop steken, want het actieve schuim van de Castella Vaatwas reinigt niet al leen haar vaatwerk, lepels en vor ken op verbluffend snelle wgze maar maakt ook haar handen zacht als fluweel. Het is dan ook geen won der, dat duizenden en duizenden huisvrouwen dit nieuwe afwasmidde! reeds vol enthousiasme gebruiken. Naast goede „huisvrouwen" willen zg immers ook graag keurig ver zorgde, moderne vrouwen zgn En de geringe prijs (25 ct. per pak) brengt dit wondermiddel binnen ieders bereik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3