Zeeuwse Almanak VOORBEREIDINGEN VOOR FEEST IN BRESKENS IN VOLLE GANG NIEUWE KANTONRECHTER TE ZIERIKZEE GEÏNSTALLEERD TANDEM FEESTELIJKE K00PWEKEN TE MIDDELBURG GEËINDIGD „MIDZOMER-MUZIEKFESTIJN" IN OOSTBURG OVERGANG TECHNISCHE EN MACHINISTENSCHOOL M'BURG Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 „VISSERIJDAG 1953". Programma belooft visserij waardig eerbetoon te schenken. De voorbereidingen voor de viering van de Visserijdag 1953 in Breskens zUn ans in volle gang en thans staat reeds vast, dat vrijwel het gehele dorp zich in feesttooi zal steken! Bovendien zyn vele inwoners druk in de weer met het gereed maken van de praalwagens, die deel zullen uitmaken van de feeststoet, welke zowel 15 als 16 Augustus a.s. door de gemeente zal trekken. Dit alles, zoals bekend, ter ere van het 35-jarig bestaan van de Breskense Visseryvereniging „Ons Belang" en van de officiële opening van de nieuwe vismijn, op Zaterdag 15 Augustus. Tijdens een persconferentie, g> ven door de burgemeester van Bres kens, de héér J. A. Eekhout, en door de voorzitter en secretaris van het feestcomité Visserijdag 1953, de heren J. W. Carels en K. C. Praat, ontvouw de men Zaterdag j.l. de plannen voor de feestelijkheden en vertelde de bur gemeester het een en ander over zijn gemeente. In de eerste plaats wilde ae heer Eekhout hulde brengen aan zijn gemeentenaren voor de energie en yver, waarmede zij na de bevrij ding van Breskens, toen 80 van het huizenbezit verwoest bleek, de weder opbouw ter hand hebben genomen. Sprekende over het verleden van Breskens gaf de heer Eekhout als zijn mening te kennen, dat de naam „Breskens" ontstaan moet zijn naar de Franse aanduiding „Bras de l'Es- caut" (arm van de Schelde); de „Schelde", die voor Breskens van zulk een grote betekenis is. Dank zij deze zeearm immers kon de visserij voor Breskens hoofdbron van bestaan worden. Momenteel telt de Breskense vloot dertig schepen, die elk bemand worden door vier koppen. Honderd en twintig gezinnen vinden op deze wijze rechtstreeks een bestaan in de visse rij en daarnaast geven de nevenbedrij- ven een machinefabriek, netten- reparatieinrichtingen, een scheeps werf „fleur aan het Breskense le ven". zoals de burgemeester het uit drukte. In de loop van een vijftigtal jaren ontwikkelde de visserij zich tot een exportvissery en dagelijks vindt de vis via de nieuwe vismijn zijn weg naar de handelaren. „Geen wonder" aldus de heer Eekfiout. „dat er plan nen rypten om het 35-jarig bestaan van de visseryvereniging, waarvan de heer P. de Baare (voorzitter) de „mo tor" is, op grootscheepse wijze te vie ren. De visserij is voor onze gemeente van grote betekenis!" De feestdagen. Het staat thans vast, dat öp de op 15 Augustus in Breskens te houden algemene vergadering van de Zeeuw se Vissertjvereniging „Zevibel" als sprekers zullen optreden de heren J. H. Kiewit-de Jonge, voorzitter van de Stichting Nederlandse Visserij („Het Nederlandse visserijschip nog in de branding") en C. Menu, directeur van de N.V. Motorvisserij „Ostende" („Is in de kustvissery rationalisatie van de vissersvloot mogelijk en wenselijk?") Omtrent de festiviteiten, waar over wn reeds eerder schreven, deelde de heer Carels nog mede, dat reeds thans zowel in België als in Nederland grote belang stelling blijkt te bestaan voor het Breskense feest. Met dankbaar heid gewaagde spr. ook van de welwillendheid, welke in enkele omliggende gemeenten werd be toond door voor 15 Aug. a.s. ge projecteerde gebeurtenissen te wil len uitstellen. Voorts deelde hy me- Geslaagd voor examen scheepswerktuigkundige. Het voorlopig diploma Scheeps- werktuigkundige werd te 's-Graven- hage door de volgende leerlingen van de Machinistenschool te Middel burg behaald: P. C. J. M. Adriaan- sens te Teraeuzen (met lof), J. Hengst te Westkapelle (met lof), J. Houtekamer te Wolphaartsdy'k (met lof), A. v. d. Berg te Gouda, A. Flipse te Middelburg, C. P. J. M. Evenaert te Terhole. A. F. A. Kou- ijzer te Zierikzee, M. Bronke te Souburg, R. Pliilippi te 's-Heer Arendskerke, J. J. Traas te Middel burg, M. P. Meyer te Oostkapelle, J. J. Potter te Hansweert (met lof), H. A. T. Steens te Bergen op Zoom (met lof) en N. Steenblok te Mid delburg (met lof). Kademuur vernieuwd. De kademuur van de Comp. Neerl. de l'Azóte aan de zijtak van het ka naal naar Axel-Sassing, werd dezer dagen voltooid. Een baggermolen bracht daarna het kanaal weer op diepte, zodat nu ook zeeschepen van deze nieuwe muur gebruik kunnen maken. INVASIES Zonder veel gerucht is er in de af gelopen dagen in Zeeland een beschei den Engelse „invasie" geweest! Te Grijpskerke kwam een jeugd club op bezoek uit Redditch, een plaats van 30.000 inwoners in de om geving van Manchesterwaar men in Februari j.l. direct na de watersnood ramp een spontane inzamelingsactie begon. Een veertigtal Engelse jonge- ren, dat in Blankenbergh in België met vacantie was, wilde van de gele genheid gebruik maken om een be zoek te brengen aan het gebied, waar voor in Redditch gelden waren inge zameld. en in feite lag dat gebied in Brabant! De afstand naar het plaatsje Moordrecht bleek echter te groot en zo belandde men in Grijpskerke, dat dus onverwacht de eer van deze inva sie beleefde! Een invasie, waar wél op gerekend was, beleefde Oostburg, toen daar Za terdag de Markham Main-Coiliery- band" uit Doncaster arriveerde om het Midzomer-Muziekfestijn" luister bij te zetten. Tweemaal een vreedzame vivasie in Zeeland, in enkele dagen tijds. Moge dc invasies tot in lengte van dagen dit karakter behouden! de, dat de A.V.R.O. enkele opna men zal maken, welke reportage Dinsdag 18 Augustus tussen 19.05 en 19.20 uur zal worden uitgezon den. Het programma voor de festivitei ten is veelbelovend: muziek door o.m. de Kon. Accordeon-Harmonie „Apol lo" uit Tilburg, onder leiding van Coen van Orsouw, het massale open luchtspel „Proficiat Bressiana" o.l.v. mevrouw E. J. v. d. Broecke-de Man, een demonstratie door het keurturn- team Zeeland-Brabant en tot besluit van de eerste dag een vuurwerk, waarby kleurige garnalen het lucht ruim zullen doorklieven! Bovendien zal Zondag een Belgisch muziekgezel schap concerteren, terwyl uiteraard op beide dagen ook de Breskense mu ziekverenigingen van de party zullen zyn. Breskens zal de visserij een waar dig eerbetoon schenken! De krotopruiming in het rampgebied. Verschenen ls de memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer van wet houdende re gelen met betrekking tot de weder opbouw van het watersnoodgebicd. In deze memorie wyst de minister van wederopbouw er op, dat de plan nen voor krotopruiming sober dienen te worden opgezet. De minister zond een brief aan de colleges van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zee land, waarin wordt medegedeeld, dat de regeling, volgens welke het ryk by de aankoop van een krot 50 pet. bij- draagt van het verschil tussen de aankoopprys van het onbeschadigde krot en de verkoopwaarde van de door de afbraak daarvan vrijgekomen bouwgrond, slechts geldt, indien de verkoopwaarde van het krot vóór de ramp niet meer dan 1500 bedroeg en de getaxeerde watersnoodschade aan het betrokken pand tenminste 50 pet. van die waarde bedraagt. Ten aanzien van krotten, welke niet onder deze regeling vallen, ver keren de gemeenten in het rampge bied in dezelfde positie als de gemeen ten buiten het rampgebied. De minis ter heeft geen aanleiding gevonden ook met betrekking tot laatstbedoel de krotten voor het rampgebied een bijzondere regeling te treffen, temin- der, nu dit gebied zeker niet tot de streken behoort, waar de ergste wo ningtoestanden heersen. Geslaagd voor hoofdacte B. De heer Alb. Goossens, onderwyzer te Nieuw-Namen en de heer J. de Visser, onderwyzer te Axel, behaal den dezer dagen de Hoofdacte B. Mr. H. van der Belt hartelijk verwelkomd. Te Zierikzee werd Zaterdagmorgen onder grote belangstelling de nieuwe kantonrechter aldaar, mr. H. van der Belt, geïnstalleerd. Nadat de waar nemend griffier, de heer M. M de Raat, de akte van beëdiging had voorgelezen en mr. Van der Belt de vereiste eden had afgelegd wens te kantonrechter-plaatsvervanger, mr. C. J. B. du Croo, die de zitting leidde, de nieuwbenoemde kanton- „Uit de Bijbel". Ds. W. Oosthoek uit Westkapelle zal niet, zoals aanvankelyk werd ge meld Maandagavond de „avond overdenking" leiden in het program ma van de N.C.R.V., doch in de ru briek „Uit de Bijbel" spreken. De uitzending is om 16 uur. Afscheid kantoorhoudster P.T.T. te Westkapelle. De kantoorhoudster van de P.T.T. te Westkapelle, mej. M. C. S. van der Weele, heeft Zaterdag op het kantoor, waar zij 29 jaar haar arbeid verricht te, afscheid genomen, daar zij de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat ver laten. Verschillende bloemstukken getuig den van de sympathie, welke zij van verschillende zijden mocht ondervin den. De waarnemend directeur van het P.T.T. kantoor te Middelburg, de heer P. C. Verbeek, opende de rij der spre kers en gaf een overzicht van de 33 dienstjaren van mej. v. d. Weele, waarvan de scheidende kantoorhoud ster er 29 in Westkapelle had doorge bracht. Spreker overhandigde haar een oorkonde wegens trouwe en eer lijke plichtsvervulling. De burgemeester van Westkapelle, r. M. Tydeman, sprak namens de burgerij en zeide blij te zyn dat mej. v. d. Weele te Westkapelle bleef wo nen. Namens de kantoorhouders uit de omgeving voerde de heer Van Zweden het woord, die haar als dank voor de prettige samenwerking een schilderij aanbood. De plaatselyke besteller, K. Lieven- bood met enkele vriendelijke woor den namens het plaatselijk personeel een vulpen aan. Als afgevaardigde van de Bond van Chr. Overheidspersoneel sprak ten slotte de heer Van Gilst uit Middelburg, waarna mej. v. d. Weele met enkele welgekozen woorden dank bracht aan allen, die deze dag voor haar tot een onvergetelijke hadden ge maakt. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Waterbouwkundig opzichter. De heer W. A. van den Berg te Axel slaagde voor het examen voor Waterbouwkundig Opzichter bij het Zeeuws Technisch Instituut. Smokkelaars voor officier van justitie geleid. De vier inzittenden van de pant serauto en de veewagen, die in de nacht van Dinsdag op Woensdag on der Axel werden aangehouden, zyn Zaterdagmorgen voor de officier van justitie te Middelburg geleid. Advertentie) naak n einae aan dat ondragelijke zuurbranden Neem een of twee Rennles, en op 't zelfde moment is dat zuur branden geblust. Geen wonder dat talloze mannen en vrouwen over de hele wereld dwepen met Rennies en altyd zorgen ze bij de hand te hebben. Rennies zyn hygiënisch ver pakt één voor één. Ze zijn smake lijk engemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. rechter van harte geluk met zyn be noeming. Spreker zeide het van groot belang te achten, dat mr. v. d Belt een „ingewyde" was. De bevolking van dit eiland, zo ver volgde spreker, bezit een sterk ont wikkeld rechtsgevoel. Mr. du Croo prees het werk van de waarnemend griffier en van de concierge H. Hey. boer en zegde alle medewerking toe, vooral met het oog op de moeilijke verbindingen en het feit dat mr. v. d. Belt zich nog niet te Zierikzee kan vestigen. Mr. Ph. M. Schenkenberg van Mie- rop sprak namens het O.M. en wens te de nieuwe kantonrechter het beste toe by de uitoefening van zyn taak, een wens, waarby de neer M. de Raat, waarnemend griffier zich aansloot. Namens de notarissen sprak de heer J. J. v. d. Ende, waarna mr. K. A. Keuning de medewerking van de balie toezegde. De heer H. C. v. d. Zande, lid van de Pachtkamer, sprak de wens uit, dat goede samenwerking met deze kamer bestendigd zou bly- ven. Mr. v. d. Belt tenslotte bracht dank aan H. M. de Koningin voor zyn be noeming en dankte ae sprekers voor de vele vriendelyke woorden. Hy leg de er de nadruk op, dat hy zich by het vervullen van zyn ambt boven alle steun van de mensen zou verlaten op de wijsheid van God. Hierna sloot mr. du Croo de zitting. 60 jaar „St. Jan". Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de schietvereniging „St. Jan" te Sint Jansteen, werd een groot concours gehouden, waaraan 100 schutters van talryke pelotons uit de omstreken deelnamen. Tevens vierde de heer P. Bleyenbergh van „St. Jan" zyn 50-jarig schuttersju- bileum. héérlijk pittig is de lekkerste ha/f zware shag.' Bad- en recreatieoord voor Terneuzen. Een stichting gevormd. In overleg met het college van B. en W. is te Terneuzen een stichting in het leven geroepen, welke tot doel heeft gelden te verzamelen voor de bouw van een zeebad en recreatie oord „De Schelde" te Terneuzen. Voor de bouw hiervan is 600.000 nodig. De stichting stelt zich geenszins voor, het volledige bedrag te verza melen, doch rekent op de steun van alle inwoners van Terneuzen. In over leg met het gemeentebestuur zul len de verzamelde gelden aan de bouw van bad- en recreatieoord wor den besteed. Diefstal in rampgebied streng gestraft. Vrydagmorgen werden twee perso nen voorgeleid voor de Officier van-. Justitie te Middelburg, omdat zij zich op 29 Juli j.l. hadden schuldig ge maakt aan diefstal van goederen in de gemeente Kruiningen. Zy werden terstond door de Politie, rechter gevonnist en veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf met be vel tot onmiddellyke gevangenne ming. Zij werden schuldig bevonden aan diefstal. Beide verdachten C. v. d. S., be- tonvlechter te Oudenbosch en M. J. T., betonvlechter te Oud-Gastel, be kenden hetgeen hen was tenlaste ge legd. Nauwelyks enkele dagen werk zaam in dienst van de Ned. Heide My. als grondwerker en belast met het moddervry maken van straten en tuinen te Kruiningen, hadden zy blikies sardines, een paar flessen sterke drank, enige huishoudelijke artikelen en een Indische doek ge stolen. Zy waren echter in het hol van de leeuw, want de blikjes sar dines kwamen uit de woning van... een wachtmeester van de rijkspolitie, die elders geëvacueerd was. De blik jes waren een geschenk van het Ned. Rode Kruis. De overige goederen hadden zy uit andere woningen ont vreemd. Tegen dergelijke misdrijven, welke bedreven worden ten nadele van de mensen, die door de watersnood zyn getroffen, zal de Politierechter zeer streng optreden. Klinisch analiste. Voor hei klinisch analistenexamen, 2e gedeelte, slaagde te Leiden mej. A. S. Jobse te Zoutelande. GROOT VUURWERK WAS HET SLOT. Maar „Klein Blijdorp" „draait" nog door. Duizenden hebben Zaterdagavond b\j het Seisbolwerk te Middelburg het vuurwerk gadegeslagen, dat het sluitstuk vormde van de Koopfeesten in de Zeeuwse hoofdstad. Het was inderdaad een machtig schouwspel, niet alleen door de vele sissende vuurpijlen, maar vooral om de talryke mo numentale „stukken." Iedereen was dan ook enthousiast over dit ge slaagde slot van de feestweken. Tevoren hadden de muziekvereni ging „Voorwaarts" uit Koudekerke en de signaalafdeling van „Achilles" uit Middelburg muzikale rondwande lingen gemaakt, waarvan talloze Mid delburgers en nlet-Middelburgers ge tuige waren. „Klein-Blydorp" had Zaterdag weer een groot aantal bezoekers te ver- Reddingsboot te Breskens tevergeefs uitgevaren. Vrydagavond voerde de reddings boot van Breskens, de „President Wierdsma" onder commando van schipper G. Verduyn uit om te zoe ken naar het stoffelijk overschot van een vrouw, dat gesignaleerd was in de omgeving van de Wielingen. Men heeft gezo>ht tot het donker werd, doch vermoedalyk waren de stoffe- ïyke resten door de stroom meege voerd. De reddingsboot keerde on- verrichterzake terug. Engels muziekkorps gaf geslaagd concert. Zaterdagavond is te Oostburg het „Midzomer-Muziekfestijn" gevierd, waaraan medewerking werd verleend door de Markham Main-Colliery-band uit Doncaster. welk muziekgezel schap omstreeks 5 uur te Oostburg arriveerde.Onmiddellyk .werd een rondgang gemaakt en op het binnen plein van het ziekenhuis bracht het orkest gewijde muziek ten gehore, hetgeen door de verpleegden op hoge prijs werd gesteld. Om acht uur des avonds werd op de Markt een concert gegeven, dat aanving met het „God save the Queen". Daarna verwelkomde de bur gemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema, de gasten. In zyn toe- Aan de Machinistenschool te Middel burg werden bevorderd naar de 2e klasse: T. G. Jarigsma. Tonge-Epe, (prijs). J. M. ten Haaft, Hoek. J. P. Imanse, Goes. K. Seybel, Middelburg. M. Tltiheru, Koudekerke, J. Kloet, Seroos- kerke (Sch.). J. A, Bieze. Vlissingen. H. J. Lijser, Breskens, J. J. M. Kouijzer, Zierikzee, R. de Vries, Zierikzee, J. P. Loupatty, Middelburg, C. J. de Plaa. Mid delburg, W. C. J. Spierens. Middelburg, A. J. Aspeslagh, Vlissingen, L. W. A. Min- neboo. Souburg, voorw. m. taak. J. W. A. Matthijssen. Goes, prijs. A. Simpelaar. Middelburg. A. J. Gerfen. Almelo, prijs, J. Nagelkerke. Bergen op Zoom, prijs, A. W. Waardenburg, Middelburg. I. Tange, Middelburg, M. van Leeuwen, Middel burg, H. Nieuwenkamp, Alkmaar, Ph. A. Gilbert, Haarlem, F. v. d. Kop, Middel burg. A, L. H. Kempees, Middelburg, n. de Kok, Krabbendijke, A. Horsting, 's H. Arendskerke, J. de Boer, Vlissingen, M. Schat. Biggekerke. W. A. Kreeft, Vlissin gen. J. P. Pattipeilohy, Middelburg. J. J. Elich. Vlissingen, T. G. J. Swart. Vlissin gen. W. F. A. v. Mossevelde, Terneuzen, voorw. met taak, H. M. Saya, Vlissingen, voorw. met taak, D. Pasalbessy, Breskens, A. Walter, Vlissingen. Niet bevorderd: 12 leerlingen. Geslaagd voor de kopklasse automon teurs: L Douw, Veere: C. A. Heijboer, Bres- keiw. Aan de Technische School werden be vorderd naar de 2de klas: Timmeren I A: C. H. A. Brouwer, Middelburg: J. J. Caljouw, Souburg: J. Dingemanse, Zoute lande: C. A. Franssens, Vlissingen: M. Goedhart, Ritthem: L. Geschiere, Seroos- kerke; J. P. Klaassen, Middelburg; J. P. Koole, Kamperland, (prijs); J. Marinissen, Sint Laurens: A. Pelupessy, Breskens; P. J. Reynhoudt, Nieuwland: A. van Rooyen, Westkapelle (prijs): M. W. Smolders, Mid delburg; L. Sturm, Vrouwenpolder; J. Stroo, Koudekerke; P. J. Verheijke. Sou burg; C. A. Wirtz, Kamperland; W. J. Grims, Middelburg. 4 leerlingen niet bevorderd. Timmeren I B L. Adriaanse, Zoutelande: L. Baljeu, Souburg; A P. Beenhakker, Souburg; A. Broeksma, Middelburg; J. Gideon- se, Souburg (prijs); A. P. van Gllst, Mid delburg: S. Hannewijk. Vlissingen; P. Izeboud, Serooskerke; M. P. de Kam, Kamperland; C. de Looff, Middelburg; J. Minderhoud, Aagtekerke; D. A. Potter, Vlissingen; W. v. d. Putte. Middelburg; P. van Rooyen, Westkapelle; P. Riemens. Serooskerke; J, van Splunder. Souburg (prijs); P. A. Walraven, Middelburg. 5 leerlingen niet bevorderd. Metselen I: C. A. Bom, Burgh (Sch.); L. Klaasse. Middelburg (prijs); A. A. C. de Ruysscher, Hoofdplaat; J. Versluijs, Veere (prijs); S. de Visser, Vrouwenpolder; J. Geluk. Mid delburg; Over voor practijk: L. C. Din gemanse, Middelburg: n. Grootjans, Mid delburg; G. van Ginkel, Vlissingen: Voor waardelijk bevorderd: K. A. Verhage. Westkapelle; J. Bakker, Middelburg. 4 leerlingen niet bevorderd. Schilderen I: K. W. van de Gruiter, Veere: H. Hen- drlkse. Middelburg; M. D. Kallemein, Vlissingen; D. W. van de Klooster, Sou burg; F. Matulessy, Koudekerke: L. K. Minderhoud, Westkapelle; J. J. de Vroe. Souburg: F. J. Voogdt, Hoofdplaat; C. J. Vader. Middelburg; L. L. A. Geleijns, Middelburg (voorw. bev.). 1 leerling niet bevorderd. Electrotechniek 1: W. A. J. Blankenburgh, Vlissingen (prijs); K. A. Bömer, Vlissingen; M. Boo ne, Koudekerke; A. Bosselaar, Souburg; P. J. Boucherie, Vlissingen; A. D. de Bree, Koudekerke; P. E. Dingemanse. Middel burg; J. W. Eckhardt. Vlissingen: P. J. Fey, St. Laurens; J. W. van de Garde. Middelburg; A. Goedhart. Souburg; J. Huibregtse, Westkapelle; P. Jobse. Oost kapelle; A. de Keijzer, Middelburg (prijs); J. de Kok, Vlissingen; G. Maranus, Dom burg; J. A. Oranje, Souburg; c. P. van Pamelen, Vlissingen; A. Schout, Middel burg; W. A. WJjkhuiJs, Vlissingen; M. J. P. W. S. Falhaber, Vlissingen; A. A. Kor- sulze. Middelburg; (Voorwaardelijk be vorderd: T. Brouwer. Vlissingen; W. M. Machielse, Vlissingen. 7 leerlingen niet bevorderd. Bank werken I A: J. M. Bevelander, Souburg; R. Flohr, Vlissingen (prijs); J. Floresse, Vlissingen: c. van Halst. Kamperland; J. J. den Hol lander, Vlissingen; K. Huibregtse Kzn., Westkapelle; K. Huibregtse Lzn.. West kapelle; A. J. Jacobse, Biggekerke; A. spraak wees mr. Hoekzema er o.m. op. dat in het Engelse wapen de „Eenhoorn" als nationaal svmbool voorkomt en dat ook Oostburg de „Eenhoorn" als symbool kent. „Oost burg kent het als symbool van de moed en geestkracht, door de bevol king by de wederopbouw betoond" aldus de burgemeester. Onder leiding van de dirigent, mr. Griffith, bracht het gezelschap ver volgens o.m. ten gehore de ouverture „The thievish Magpie' van Rossini, de „Slavonic Rhapsodie" no. 2 van Friedeman en „Solonelle 1812" van Tschaikowsky. Met het „Wilhelmus' besloot men het concert, dat uitne mend slaagde en dat voor vele mu ziekliefhebbers een waar festyn had kunnen zijn. Helaas was de belang stelling niet zo groot. Burgemeester .-loekzema dankte de spelers voor b^. gebodene. werken en voor attracties zorgden 's middags Ali Ben Lux, die weer vele kinderen prettige ogenblikken bezorgde met zijn wonderiyke goo cheltoeren en 's avonds de Soeara- Maloekoe-band. Toen Zaterdagavond de loketten gesloten werden, bleek dat in totaal bijna 36.000 toegangsbewyzen waren verkocht. De organisatoren van het miniatuur-dierenpark zyn dan ook zeer tevreden over het bezoek. „Klein-Blijdorp" heeft dusdanig aan de verwachtingen voldaan, t men besloten heeft ook in deze maand nog een aantal attracties te bieden. Wel gaan de dieren, behalve do wa tervogels, weg evenals 't aquarium. In de loop van Augustus komt de New Orleans Rhytlim Club, een jazz orkest, samengesteld uit leden van de Dixieland Pipers uit Den Haag, en verder worden nog onderhande lingen gevoerd met Gerard van Kre velen en Mieke Telkamp. Het behoeft geen betoog, dat deze attracties een zeer talrijk publiek zullen trekken. Janse. Serooskerke; C Kaljouw, Souburg; W. M. van Keulen, Ritthem; J. Koppejan, Koudekerke; L. M. de Kruyf, Vlissingen; A. Matthijsse, Veere; J. W. Oosthoek, Middelburg: J. Osté. Ritthem; A. J. de Rijk, Middelburg: J. Spaerter. Koudeker ke; I. J. Tange. Souburg; J. Verhulst, Westkapelle; W. Wouters. Westkapelle (prijs); W. J. Kluyfhout, Koudekerke. 7 leerlingen niet bevorderd. Bank werken I B: P. C. van Belzen, Vlissingen; W. Best, Middelburg (prijs); J. Boogaard. Aagte kerke; W. Brouwer, Veere; A. T. Carol, Middelburg; J. Janse, Amemuiden; C, J Joziasse, Middelburg; A. W. Kempe, Sou burg: H. Kip. Oostkapelle; J. B. Lawalata, Middelburg; A. Z. W. Leiwakabessy. Mid delburg; F. R. Lemijnse, Middelburg; P. Peene, Westkapelle; A. Polderman. Serooskerke (prijs); J. L. Vercouteren, IJzendijke: p. J. de Wilde. Middelburg; J. W. de Wolf. Zoutelande: M. C. v. d. Ende, St. Laurens; F. J. Mathey, Middel- burge; M. Cellekom, Vlissingen; C. van der Have, Middelburg, (voorw. bev.). 7 leelingen niet bevorderd. Rankwerken I C J. A. Bakker. Middelburg (prijs); K. B. Geertse, Middelburg; J. Geldof, Middel burg; J. P. Hulszoon, Middelburg; J. Nutuely, Koudekerke; A. J. H. Klaassen. Middelburg; M. Labruyere. Middelburg; Melse. Middelburg; P. B. Mulder. Ar- nemuiden; W. Patinassarany. Middelburg, (prijs); P. J. Plelaet. Hoofdplaat; P. de Velj, Middelburg; J. N. de Vries, Veere; J. F. Burgs, Middelburg. Voorwaardelijk bevorderd: II. Tauran, Vlissingen; R. J. de Witte, Vlissingen: P. Coppoolse, Rit them. 11 leerlingen niet bevorderd. Bankwerken II A bevorderd naar kop klasse automonteurs: K. H. Boone, Souburg; W. Brand, Domburg; W. J. de Bree, Souburg; C. a! de Bruine, Kamperland; J. de Hollan der. Oostkapelle; H. F. Janse, Souburg; 7. M. Koster, Vlissingen: G. Krijger. Aagtekerke; D. P. de Leeuw. Middelburg (prijs); E. Maas, Breskens; P. J. Mesu, Oostkapelle; A. Maranus Oostkapelle (prijs)J. H. F. Nanuruw, Middelburg; Roelse, Westkapelle; A. Toutenhoofd. Westkapelle; A. F. Wattimury, Vlissingen: A. van Wezel, Middelburg; J. Wlele- maker, Koudekerke; H. Verton, Vlissin gen; C. Wlelemaker, Vlissingen. Voor waardelijk bevorderd: F. Jongepier, Aag tekerke; J. Polderman, Middelburg; S. H. Zuidweg. Lewedorp; J. Duvekot, Vlis singen; C. G. G. Dommisse. Vlissingen; J. Malaihallo, Vlissingen; A. Wattimury, Vlissingen. Niet bevorderd: 4 leerlingen. LEZERS SCHRIJVEN Goes en het toerisme. Zoals Nederland en alle andere landen het toerisme zijn gaan be schouwen als een onontbeerlyke bron van inkomsten, zo is zeer zeker een stad als Goes, dat iedere industrie van enige betekenis mist, die haar welvaart in hoofdzaak te danken heeft aan een nijvere handeldryven- de middenstand, op de allereerste plaats aangewezen het toerisme te bevorderen met alle ten dienste staande middelen. Helaas hapert hier echter wel een en ander aan. Nog al tyd is de openstelling van winkels enkele uren des Zondag en speciaal van die zaken, welke ten dienste staan van 't toerisme verboden. Dit in tegenstelling met onze nabuursteden Middelburg en Vlissingen. Ziender ogen daalt dan ook de belangstelling speciaal van onze Zuiderburen, voor onze stad. Iedere Goesse middenstan der zal dat kunnen beamen. Nu ge beurde het Zondag j.l. dat enkele toeristen, vanuit Middelburg komend en met pakjes beladen. Goes bezoch ten. Een zeer actieve Goesse politie agent rook lont en stelde de toeris ten de vraag: „Heeft U deze goede ren in Middelburg of in Goes ge kocht", waarop liet sappig ant woord luidde: „As ge dat zo gerne wil wete, da's in Middelburg ge kocht en betaald". Een dergelijk optreden kan alleen het zeer weinige toerisme totaal de nek omdraaien, trots de moeizame pogingen van onze Hverige V.V.V. A. WITKAM. Goes. 1 Augustus. Van bevoegde zyde werd ons over deze kwestie medegedeeld, dat de bewuste Belgen niet op straat wer den aangehouden, maar op het mo ment, dat zij uit een portiek van een winkel kwamen. De Belgen zeiden, de goederen in Middelburg te hebben gekocht, doch de agent van politie constateerde, dat er licht in de be trokken winkel brandde en dat daar in twee dames aanwezig waren. De deur was echter dicht, maar werd onmiddellijk voor de agent geopend. Hoewel de Belgen betoogden, dat zy niet in de winkel waren geweest, vertelden de winkeldames toch, dat de pakjes in Middelburg waren ge kocht. KERKNIEUWS NED. JHERV. KERK. Beroepen te Stavenisse (toez.) H. Bouter, cand. te Groot-Ammers. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Abott en Costello in Alaska", (a.l.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Wrekers te paard" (14 j.), 8 uur; Kunstmuseum: Tentoon stelling Jan Sluyters, 19—12.30 en 13.30—17.30 uur. VLISSINGEN, Vandaag Alhambra: „De vlucht van ka pitein Blood, (14 jr.), 7 en 9 uur; Lu xor: „Allemaal Knots". (14 jr.), 8 uur; Cosy Corner: Duo Abelsvan Eek. 3 6 en 811.30 uur; Oude Zeevaart school: „Tentoonstelling K. J. Huine- man", 10—12, 25 en 7—9 uur. GOES. Vandaag Grand: ,,Die Csardasfürstin", (a.l.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2