C Watergeuzen wonnen zeeslag bij Reimerswaal in 1574 0 BEVORDERING EN DIPLOMERING AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG JIMMY BKOWJN en de oranjehemden HET L00NGESCHIL IN DE VERVOERSBEDRIJVEN Woningruil 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 STRIJDRUMOER OP OOSTER-SCHELDE Requesens zag machteloos toe toen zijn schepen vergingen Middelburg en Arneimtiden waren omstreeks 1574 nog Spaans, maar deze steden, die belegerd werden door burgers van Veere en VUssingen, door vendels aangeworven voetknechten en door Watergeuzen, waren volkomen ingesloten. Er heerste hongersnood binnen de muren, zo dat de Spaanse soldaten op een rantsoen van lijnkoeken waren aangewezen. Het derde steunpunt op het eiland Walcheren, fort Ranimelcens aan de mond van het Sloe, waarvan nog de imposante torenbouwval „de Ever", over ls, kon het nog maar korte tyd uithouden. Daarom hadden de Spanjaarden besloten om een zeemacht samen te trekken en daarmee de blokkade der Watergeuzen te verbreken, zodat troe pen op Walcheren aan land gezet konden worden. In het open veld zouden deze geharde, goed toegeruste Spanjaarden en Walen de onzen wel nood zaken om de belegeringen op te breken. Ze waren er echter nog niet. De ene vloot, die werd toegerust in Antwer pen, was nog niet geheel gereed, toen fort Rammekens viel. Het was vijf minuten voor twaalf. Met de vluot, die te Bergen op Zoom voor anker lag, zou men de tocht wagen, hoewel er geen geschikte vlootvoogd voor handen was. Julian Romero was te land een be kwaam en dapper aanvoerder, maar de oorlog ter zee kende hy absoluut niet. Op het laatste ogenblik had hij, door JACQUES R. W. BINNINGHE wegens ziekte van admiraal de Beau- voir, het commando van de vloot op zich moeten nemen. Met zijn schepen moest hij manoeuvreren op de zo ge vaarlijke Zeeuwse stromen, met be hulp van schepelingen, wier sympa thieën grotendeels aan de kant der Geuzen stonden, zodat desertie aan de orde van de dag was. Even voor het vertrek maakte hij nog kennis met een ander brandend probleem van de Spaanse oorlogsvoe ring in de Nederlanden: sabotage! Louis de Requesens, de nieuwe land voogd en opvolger van Alva, kwam naar Bergen op Zoom om de vloot te bezichtigen, en werd met een salvo saluutschoten begroet-Nauwelijks was de kruitdamp opgetrokken, of men zag dat een aer best bewapende sche pen in zinkende toestand verkeerde, daar de spanten gesprongen waren bij het lossen der schoten. Het schip ging zo snel naar de kelder, dat alleen de genen, die zich aan dek bevonden, kans zagen zich te redden. De tocht begon dus wel ongunstig, te meer daar vele schepelingen van de verwarring gebruik maakten om te drossen. Verschillende transport- en oorlogsschepen moesten daarom we gens gebrek aan bemanning in de ha ven achterblijven. Des ondanks voer men met de ebbe de Oost er.schelde af, en bereikte 20 januari 1574 ongehinderd Reimers waal, waar men voor anker ging. Ondergrondse strijders De volgende midag, toen men weg wilde varen, kwam de vloot der Geu zen in zicht. Ondergrondse strijders, die zich als matrozen bij de Spanjaarden hadden laten aanwerven, hadden het bericht doorgegeven dat Julian Romero de haven van Reimerswaal was binnen gelopen. Deze Geuzenvloot telde niet alleen meer zeilen, maar zij had beter be wapende en zwaarder gebouwde sche pen, die hoger op het water lagen. Hun „kromstevens" waren voorzien van een paar grote kanonnen en van zes a tien kleine vuurmonden; hun „vlieboten" konden een nog grotere f evechtskracht ontwikkelen, daar ze wintig gotelingen aan boord hadden. Hoevele klokken in Zeeland en Vlaan deren hadden er niet aan moeten ge loven om dit scheepsgeschut te gie ten? Men had voor deze gelegenheid ook haak- en busschutters aan boord ge nomen, omdat de Spaanse soldaten van dezelfde wapens voorzien waren. De geuzenkapiteins waren ervaren zeelieden, die de ligging van de ondiepten en platen in de Zeeuwse wateren kenden en 'van hun kennis een ruim gebruik maakten, zoals wel dra zou blijken. Roekeloze moed Tegenover hen konden de Spanjaar den niets anders stellen dan hun roe keloze moed. Julian Romero had het bevel gekregen om de strijd te aan vaarden, en hij lichtte de ankers, on danks dat hij wind en getfl tegen had. De heer Glimes, die het voorste smaldeel commandeerde, trachtte de Geuzen langszij te komen en hen de volle laag te geven. Admiraal Boisot liet hem rustig naderen. Hy wist wel waarom h\j dat deed. Op een geweerschot afstand van de Geuzenvloot raakte het merendeel der Spaanse schepen aan de grond. De onzen zeilden naderbij en gaven hen de volle laag, zowel met het scheeps geschut als met de haakbussen en musketten. Daarna enterden zij de vastgelopen schepen en sprongen aan boord met het mes tussen de tanden. De Spaan se veteranen weerden zich echter zo geducht, dat aanval na aanval werd afgeslagen, maar het einde was toch dat de schepen in brand vlogen of in de grond werden geboord. Julian Romero trachtte dit smal deel te ontzetten, maar eer hy het goed en wel besefte, liepen ook zyn schepen vast op een dier verraderlijke ondiepten. Urenlang duurde het ge vecht tussen deze schepen, waarbij de Spanjaarden slechts gedeeltelijk ge bruik konden maken van hun geschut, want ze konden wenden noch keren. Verdekt opgestelde haakschutters na men hen van boven af onder vuur, daar de relingen der Geuzenschepen hoger waren dan de Spaanse, en brandlonten werden bij hen aan boord geslingerd. De heer Glimes werd door musket schoten dodelnk getroffen en ging met zijn brandend schip de diepte in. De kromsteven, waarop de admiraals vlag van Romero in de koude wind woei, werd lek geschoten en zonk eveneens. Op het laatste ogenblik sprong hij met 'n tiental soldaten, die nog op de been waren, overboord, en bereikte zwemmend en wadend, door het ondiepe water, de Zuid-Beveland- se oever. Hier stond Requesens het einde van de strijd af te wachten. Hy moest machteloos toezien hoe de schepen van de koning zonken en de soldaten in de diepte verdwenen. Kanonskogels floten om hem heen en boorden zich in de dijk, waarop hij stond. Juliana Romero kwam uit het water op en naderde hem. „Uwe excellentie" zei hij „wist dat ik geen zeeman was, maar een infanterist. Vertrouw mij geen andere vloten meer toe, want zo U mij er honderd gaf, is het nog te vrezen, dat ik ze alle verliezen zou". De Lutherse kerk te Middelburg was Vrijdagmorgen vrijwel geheel bezet, toen daar de jaarlijkse, bevor dering en prijsuitreiking begon van de Technische- en Machmistenschool. De bijeenkomst werd, na het spelen van het Wilhelmus, geopend door het bestuurslid, de heer C. Barentsen, die in zijn welkomstwoord opmerk te, dat de school nog steeds groeit. Hij dankte de voorzitter, de heer G. Nederveen voor het werk, dat daar voor al die jaren moest worden ver zet. Voorts werden het overleden be stuurslid, de heer A. C. Julianus en een door een ongeval omgekomen leerling herdacht. Daarna maakte de directeur, de heer E. Visscher bekend, wie er ge slaagd of bevorderd waren, hetgeen hij dikwijls vergezeld liet gaan met een persoonlijk woord tot de betref fende leerling. Voorts reikten de le raren de pryzen in de vorm van boe ken uit. De heer Visscher merkte op, dat met het behalen van het diploma de studie nog niet afgelopen is. Verde re ontwikkeling is noodzakelijk. De directeur dankte tenslotte het be stuur, de leraren, het administratief en het schoonmaakpersoneel, de leer lingen, het gemeentebestuur en de K.P.M. voor de medewerking, die immer was ondervonden. De wethouder van onderwijs, de heer J. W. Kögeler, die het gemeen tebestuur vertegenwoordigde, felici teerde leerlingen en de ouders met de goede resultaten en memoreerde het afscheid van de heer Visscher, die behalve directeur een goede, hoe wel soms wat strenge, opvoeder is geweest. Daarna sprak de heer J. Lekskers, secretaris van de examen commissie voor landmachinisten. De ze wees op het belang van een goede opleiding en op de fraaie kansen, die er voor landmachinisten zijn weg gelegd. Enkele leerlingen dankten tenslotte namens de verschillende klassen voor het genoten onderwys. DE GESLAAGDEN Voor het schooldiploma zfjn geslaagd: P. A. C. M, Adriaansen, Terneuzen, C. Boogaard Aagtekerke, W. Bous- sen, IJzendyfce, M Bronke, Souburg, Chr. M. Coomans, 'Domburg. A. Flip- se. Middelburg, L. W. Gillissen, Mid delburg, A. Tn. F Guldenaar, Mid delburg, J. Hengst, Westkapelle, J. van Kalkeren, Goes, R. Philippi, 's-H. Arendskerke, C. v. d. Plasscne, Goes, H Schrijver, Goes, N. Steenblok, Nieuwdorp H. A. T. Steens, Bergen op Zoom, J. J. Traas, Middelburg, A. J. van der Beek, Zaamslag, A. v. d. Berg, Gouda, J. Bunders, Den Haag, N. P. Dekker, Middelburg, P. D. Dekker; Borssele, R. F. Dengah, Den Haag, H. J. van der Doe, Zierikzee, C. P. J. M. Everaert, Terhole, R. W. Fastenau, Middelburg, J. Houteka- Kouijzer, Zierik zee, C. v d. Mast, Souburg, M P. Meijer, Oostkapelle, J. I. Pot'ter, Hansweert, D. de Pree, Colijnsplaat, W. Vader, Vlissingen. Nog niet geslaagd voor het school diploma: 19 leerlingen. Voor het staatsdiploma slaagden: J. Casteleyn, Vlissingen, B. C. Mar cus, Den Haag, C. P. de Jager, Mid delburg, A. J. de Wolf, Middelburg en J. Wortman, Goes allen met lof; E. Timmer, Vlissingen, F. Gabriëlse, Oostburg, J. Neve, Middelburg J. Dingemanse, Middelburg, H. P. Nieu- wenhuize, Krabbendijke; P. D. Plat- teuw, Wolfaartsdijk, M. J. Noordhoek Kortgene, S. Roelse, Domburg, H. L. Legrand, Axel, W. van Eek, vlissin gen, L. Janse, Middelburg, alle deze zes met lof; G. W. Kakké, Goes, J. A. van Oost, Nieuwerkerk, R, Evert- se; Bergen op Zoom, P. Witte, Goes," W Vader, Vlissingen, H. M. Bolderik, Middelburg (met lof)F. van 't Hof, Middelburg, M. J. Galjard, Zierikzee, F. M. de Koning, Goes, A. J. van Beek, Zaamslag, L. W Gillissen, Mid delburg en C. J. van der Plassche, Goes, heiden met lof. C. v. d. Mast, Souburg, R. W Fastenau, Middelburg en H. J. van der Doe, Zierikzee, bei den met lof. Gediplomeerd: Timmeren DE: J. Adriaanse, Middelburg, J. Arend- se, Souburg, J. W. Boone, Middel burg (prijs); J. P. Deii Souburg, J. Dingemanse," Middelburg, C. Francke, Arnemuiden L. Geschiere, Zoutelan- de (prijs); B. J. W. Gideonse, Mid delburg, I Goverse, Nieuwland, A. Hoef kens, Vrouwenpolder, L. Kodde, Middelburg, F. L. Maas, Éreskens, J. P. Mesu Middelburg, L. v. d. Moere, Kamperland, C. P. H. Mulder, Mid delburg, K. Póuwelse, Westkapelle, P. Roelse, Ritthem, J. C. Schoe, Mid delburg, P Schreyenberg, Biggeker- ke, J. J. Siereveld, Arnemuiden, L. K. -van Vaardighem, Westkapelle, J. Walraven, Sint Laurens, B. Wonder- gem, Serooskerke, I. Coppoolse, Rit them, Chr. Schot, Veere, A. Boogaard Middelburg, J. Cannoo, Middelburg. 6 leerlingen afgewezen. Metselen II: B. Bosschaart, Souburg, A. Dekker, Middelburg, C. M. Faasse, Kamper land, H. Francke, Oostkapelle (prijs), G. Geschiere, Koudekerke, C. Janse, Nagekomen advertentie Weggelopen: een DUITSE HERDER Kentekenen: Pas geschoren, brandvlek op rug. Luistert naar de naam Peter. Tegen goede beloning gaarne De- richt Vroonweg 6, Oostka pelle. 65. Er volgden voor meneer Ballewipper en de an dere leden van de Keuze Commissie heel vervelende dagen. Vooral de voorzitter moest het ontgelden en hij kreeg er zelfs huiselijke moeilijkheden door Eerst liep zijn dienstmeisje weg. Ze mocht van haar pa niet lan ger in het huis blijven van iemand, die willens en we tens het Nederlandse voetbal benadeelde, had ze ge zegd, en later weigerden zowel de bakker als de melk boer, de familie Ballewipper nog langer te bedienen Mevr. Ballewipper zat er maar mee en toen zij ook te gen haar man begon vanTja. ik ga mij nu ook afvragen of je er wel goed aan gedaan hebt deze spe ler er buiten te laten toen sprak meneer Balle wipper een heel lelijk woord uit en verliet zijn huls, na de deur met een verschrikkelijke slag achter zich te hebben toegeklapt. Dit was echter nog maar het be gin van alle narigheid voor de heren van de Keuze Commissie, want toen het Nederlands Elftal in het Olympisch Stadion met 7—1 door de Helveten onder de voet was gelopen, toen kwam er aan het kabaal ge woon geen eind. WEG MET DE K.C. riepen de kran ten. gilde radio, schreeuwde het publiek. Het leek er veel op, dat er en revolutie was uitgebroken in het rijk van Koning Voetbal. En het lawaai verstilde eerst, toen het hoofdbestuur van de K.N.V.B. liet bekend ma ken, dat er binnen enkele dagen een belangrijke me dedeling zou volgen. Vol spanning wachtte iedereen af. wat er zou gaan gebeuren. Souburg, J. H. B van Kamer, Mid delburg, H. van Waarde, Nieuwland, G. Wattel, Middelburg, C. M. de Nooijer, Middelburg (verklaring practijk). Schilderen II: J. A Cammelot, Domburg, A. Gel dof, Oostkapelle, P. Jansen, Middel burg, W. Kloeg. Vlissingen, J. Klop- meijer, Domburg, G. Maranus, Aagte kerke, W. Minderhoud, Westkapelle (prijs), D. Stroo, Arnemuiden (prijs), J Dronkers, Grypskerke (diploma 3e leerjaar), H. M. Hilleman, Middel burg (verklaring practflk), A. Jansen van Galen, Middelburg, (verklaring practijk) Electrotechniek II: J J. van Aartsen, Middelburg, S. J. Akkerdaas, Domburg, P. S. Castel, Souburg, C F. Deegens, Middelburg, J. G. de Exter, Middelburg, Joh. Fetj, Vlissingen, M. Goedhart, Arnemui den, J. S van Ham, Vlissingen, P. Huijssoon! Arnemuiden, B. M. de Jonge, Middelburg, C. Kant, Middel burg (prijs), A. A. Kodde, Domburg, E. L. Kreefft, Vlissingen, C. C. v. d. Matten, Vlissingen, J. J. Meerman. Arnemuiden, G. N. J. Nonnekes, Vlis singen (prijs), L. J. Pieterse, Vlissin gen J. Pouwelse, Middelburg, A. C. de feidder, Arnemuiden, J. J. de Rijcke, Souburg, J. F. J. Snijders, Middelburg, B Sturm, Aagtekerke, H. F. Tillema, Middelburg, P. M. de Visser Biggekerke, A J. van Wel, Middelburg. 1 candiaaat afgewezen. Gediplomeerd: Rankwerken IIB: G Bos, Middelburg, J. F. Bostelaar Middelburg, D. van Boven, Souburg, W. D. Cal jouw. Middelburg, R Car- baat. Souburg, J. Fuchs, Middelburg, J. Hiemstra, Vlissingen, Ch. Hitales- sy, Middelburg, F. Hutuely, Koude kerke, Chr. Kasse, Veere, J. A de Koning, Middelburg, J. Kooman, Vlissingen, M. R. Krol, Souburg, P. H. Maipauw, Koudekerke, P. v. d. Meu- len, Vlissingen, verklaring practyk, A. Merjers, Aagtekerke, G. J. A. Minx Middelburg (prijs), M. Mol, Middel burg, J. Poerstamper, Middelburg, P. Steenaard, Vlissingen, J Tabak, Vlissingen, H. Verton, Middelburg. C. Wielemaker, Koudekerke, P. J. Wis- pelaere, Vlissingen, J. Wouters, Big- fekerke, E. J. van Zweden, Souburg, van Dijk, Middelburg, F. J. Dam man, Middelburg, L. Jobse, Aagte kerke, A. Fanoy, Vlissingen, E. J. Hu- bregtse, Souburg. Afgewezen 2 leerlingen. Kopklasse automonteurs: J. Boone, Domburg. J. Hengst, Westkapelle, F. Kopmels. Vlissingen, J. Roeting, Souburg (prijs). C. J. Scheers, Vlissingen, L. Schoe, Vrou wenpolder, A. Theune, Arnemuiden, J. Teutenhoofd, Westkapelle, A. W. Vroon, Breskens, J I. Maat, Nieuw dorp. Afgewezen 9 leerlingen. Gebrek aan plaatsruimte maakte het helaas onmogelijk in deze editie ook reeds de namen van degenen, die naar een hogere klasse werden be vorderd, te vermelden. Men zal deze kunnen vinden in de P.Z.C. van Maan- VOOR DE RIJKS BEMIDDELAARS 7 meer loon en 48-urige werkweek De gezamenlijke organisaties van werknemers in het wegvervoersbe- drijf, die betrokken zijn by de moei lijkheden over de loon- en arbeids voorwaarden in dit bedryf, hebben zich Vrijdag met een manifest tot de bij haar aangesloten leden gericht. De ondertekenaars van het mani fest delen mede, dat het manifest is uitgegeven naar aanleiding van de dienstorders, die door de werkgevers zijn uitgereikt en waarin nadere me dedelingen worden gedaan over de stand van zaken betreffende de on derhandelingen. In 't manifest wordt eraan herinnerd dat op 24 Juli j.l. de laatste bespreking met de werkge vers is gehouden. De werkgevers stel den voor een loonsverhoging van 2 en onder bepaalde omstandigheden 'n toeslag van maximaal vijf procent toe te kennen. De werknemersorganisa ties vragen zich af waarom de werk gevers niet accoord wensen te gaan met een loonsverhoging van 7 ter wijl zij wel beweren, dat hun voorstel overeenkomt met een loonsverhoging van 7 Het manifest vervolgt aan: „Men wenst persé een toeslag en geen verhoging der lonen met 5 omdat deze toeslag volkomen vrijwillig is, dat wil zeggen men kan de toeslag ge ven en niet geven". De werknemers- Nederlandse export stijgt slechts gering Een ministeriële nota Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de minister van econo mische zaken in het najaar te komen met een vervolg op de export-nota. In welke vorm ait vervolg zal wor den gepresenteerd staat nog niet vast. Dat vervolg kan worden gegeven in de memorie van antwoord op de be groting, mondeling in de Kamer, of in een nota. Het schijnt wel in de bedoeling te liggen de publicatie in de vorm van nota's zoveel mogelijk te beperken en zich meer te concentreren op de be handeling bij de begroting, als de al gemene lijnen van net beleid worden behandeld. De gegevens zouden dan meer worden vastgelegd in de begro tingsstukken. Hierbij kan aangetekend worden, dat het stijgingspercentage van onze export is vertraagd. Van zeer deskun dige zijde werd zulks begrijpelyk ge noemd, omdat wij na de oorlog ver achter stonden en de styging, na de eerste jaren, niet in hetzelfde tempo zou kunnen voortschrijden. Zo is het stijgingspercentage van de export in 1952 achtergebleven en ook voor de eerste helft van 1953 is zulks het ge val. organisaties menen dat deze toeslag die maximaal 5 is (dus ook minder kan bedragen) maar een betrekkelij ke zekerheid biedt voor de toekomst. De werknem n sorganisaties heb ben zoals bekend in hun bemiddelings voorstel gevraagd alle lonen met 7 te verhogen. Daarnaast hebben zij verlangens geuit ten aanzien van de diensttijd (48 urige werkweek, waarbij aanwezigheidsuren als dienst tijd gelden) en de overwerkuren. Totzover het communiqué. Naar wij vernemen zullen Zaterdagmiddag zowel de werkgevers- en werkne mersorganisaties en de looncommis- sie van de Stichting van de Arbeid deelnemen aan een bespreking met 't college van rijksbemiddelaars. De werkgevers deelden mede, dat zij niet ingaan op het bemiddelingsvoor stel van de werknemers voor een in tegrale loonsverhoging. Waar zijn onze schepen Appingedijk p. 30 Flores Azoren naar Ha vanna. Boschfontein p. 30 Gibraltar naar Southampton. Caltex The Hague p. 30 Finisterre naar Rotterdam. Delft 30 van Esmeraldas. Dongedijk 30 van Balbao. Garoet 30 van Colombo naar Djibouti. Grootekerk 30 van Amsterdam naar Ham burg. Heel sum 31 te Charlestone. Hoogkerk p. 31 Sabang naar Singapore. Indrapoera 30 van Penang naar Belawan. Jagersfontein 30, 100 m. O. Madeira naar Southampton. Java 31 te Padang. Johan van Oldenbarnevelt 30 van Fre- mantle naar Melbourne. Karimata 31 te Colombo. Larenberg p. 30 Gibraltar naar Rotterdam. Leuvekerk p. 30 Gibraltar naar Port Said. Loenerkerk p. 30 Kaap St. Vincent naar Rotterdam. Loppersum 30 van Rotterdam naar Caron- te. Maasdam 30 van Bermuda naar New York. Mariekerk 31 van Suez naar Port Sudan. Molenkerk 30 te Bombay. Nieuw Amsterdam 31 van Southampton n. Le Havre. Noordam 30. 460 m. OZO Kaap Race. Rijnkerk p. 30 Finisterre naar Marseille. Slamat 31 te Belawan. Tara 31 van Rotterdam naar Buenos Aires. Tawali 31 te Belawan. Tosari 31 te Casablanca. Utrecht 30 te Manilla. Veendam 31 te Rotterdam verw. Waterland 31 te Amsterdam. Waterman p. 30 Kaap Race naar Halifax. Willem Ruys 30, 380 m. ZO Guardafui naar Port Said. Zuiderkruis 30, 120 m. W. Lissabon naar Las Palmas. Antieke Tekst- en Psalm borden te koop gevraagd. Brieven letter X 4, Bureau P.Z.C., Vlissingen. OOSTERBEEK Hotel Dreyeroord Telefoon K 8307—8169. BOS en HEIDE. Modevakschool C. DE KAM—MALGO. Voor de naai- en knipcur sus, welke Sept. begint, kunnen nieuwe leerlingen zich thans opgeven. Inlich tingen dagelijks van 4 tot 6 uur. C. DE KAM—MAL GO, Vlissingse straat 26, Middelburg. aangeboden. Mooie vrije woning met voor- en achtertuin aan de Noordweg Brigdamme (St. Laurens) Gevraagd vrije woning in Middelburg, liefst in cen trum. Brieven no. 1058, Bureau P.Z.C., Middelburg. 33/" Hypotheek aangeboden Ook 2e hypotheek op hui zen, landeryen, nieuwbouw. Ook bouwcrediet. Brieven lett. H 35, Bur. P. Z.C., Vlissingen. In Goes te koop WONING met veel gerief en getroffen voorzieningen, hoekhuis, rondom tuin, 7 vertrekken (badk. incl.), flinke ruim te voor berging, aantrekke lijke ligging, vrij uitzicht, rijkssteun financ. reg. mede ter overn., begin Sept. ge heel vrij te aanvaarden. Te bevr. Koninginneweg 38, Goes, telef. 3087. Gevraagd net meisje zelfstandig kunnende wer ken, van 8 tot 3 uur. Aan melding: Maandagavond tussen 7 en 8 uur. Mevrouw TILROE, Walstraat Vlissingen. Gevraagd een flink meisje, nieit beneden 17 jaar, zelfst. kunn. werken, als hulp i. d. huish., in gezin met 3 schoolg. kind., waarvan de moeder veel in de winkel staat. Hoog loon en goede behandeling. Mevr. CAF- MEIJER, Lippenslaan, Knocks a. Zee. Tel. 61076. Gevraagd per 1 September a.s. ervaren keukenmeisje goed kunnende koken. V.g. g.v. Meerdere hulp aanw. Schr. of persoonl. aanmel den: Mevrouw Jhr. FEITH, 's-Gravenweg 168, Rotter dam-O. Ter secretarie der ge meente Aardenburg wordt gevraagd een schrijver. Salarisgrenzen 1200 1600.exclusief de be kende toelagen. By voorkeur komt in aan merking 'n jeugdige kracht, die rich wil bekwamen in de gemeente-administratie. Sollicitaties in te zen aan burgemeester en wet houders vóór 10 Augustus 1953. Gevraagd dienstbode, liefst die zelfstandig kan werken, in gezin van 2 per sonen voor dag of dag en nacht. Hoog loon .J. BLOK, Westweg 14, Krabbendijke. Gevraagd te Goes voor onderhoud kantoren nel Dienstmeisje dat zelfstandig kan wer ken. Brieven onder no. A 219, bureau P.Z.C Goes Woonhuis Kapelle. Notaris J. C. KRAM te Kapelle is voornemens by inschrijving te verkopen het woonhuis met erf en tuin a. d. Ooststraat 87 te Kapelle, verhuurd aan de heer A. Ver in aire. Bezichtiging te bevragen by de huurder. Inschry vingsbil j etten te leveren vóór 15 Aug. a. ten kantore v. d. notaris. Notaris R. BATTEN te Middelburg is voornemens y inschrijving te verkopen het huis met tuin aan de Domburgseweg 92 te Oostkapelle, groot ongeveer 1.60 are, geriefelijk en zon nig gelegen, bevattende: 1 ritk., 2 slaapk., keuken, by- keuken, voorzien van gas, waterl. en electr. Ontruimd te aanvaarden 1 Jan. 1954. Bewoners van Oostkapel le verkrygen vestigingsver gunning. Kopers van elders krijgen vestigingsvergun ning in overleg met B. en W. Bezichtiging 4, 5 en 6 Augustus van 117. uur. Briefjes inleveren uiterlyk 12 Augustus a.s. ten kan tore van gen. notaris, waar inlichtingen worden ver strekt. Mr. P. W. MEYLINK, no taris te Middelburg, zal Dinsdag 4 Augustus 1953, nam. 3 uur, in het café van dhr. KORFF aan de Kanaal straat te Oost-Souburg, in het openbaar verkopen: Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin, Middelburgsestr. 28 te Oost-Souburg, groot 2.94 are. Verhuurd voor 1.20 per week. Zakelyke lasten f 46.57. Bezichtiging op Vrijdag 31 Juli en Maandag 3 Augus tus van 1012 en 24 uur. Notaris J. L. VAN DER HARST te Middelburg, i.v. om op Dinsdag 4 Augustus 1953, om half drie, in het café van dhr. KORFF aan de Kanaalstraat te Souburg publiek te verkopen: IN DE GEMEENTE O.- EN W. SOUBURG 1. Het huis en tuin, aan de Middelb. straat nummer 52, groot 191 c.A. Terstond te aanvaarden. Lasten f 39.03. (behoudens toest. B. en W.). 2. Het huis met tuintje, aan de Burchstraat num mer 20, groot ongev. 107 c.A. Terstond te aan- den. Lasten f 27.(be houdens toest B. en W.). 3. Het huis met tuintje, aan de Burchstraat nummer 22. groot ongev. 120 C.A. Verhuurd voor f 5.75 p. w. Lasten f 43.93. Bezichtiging 3 Augustus van 1012 en van 2—4 uur en 4 Augustus van 1012 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van gen. notaris. Lange Noordstraat 63. De wnd. notaris M. E. J. VAN DISSEL te Goes, il op Woensdag 12 Augus tus 1953 te 14 uur, in café Ruimzicht" te 's H. Hen drikskinderen ten verzoeke van de familie A. Bak Kloosterman publiek verkopen: Het dubbel woonhuis en erf te 's Heer Hendriks- kinderen, A SL Groot 3 are 95 ca. Het perceel is voor de helft vry te aanvaarden, behoudens toestemming van de heer burgemeester. De helft is bewoond door de heer C. Kole tegen een ver goeding van 2.85 per week. Bezichtiging Zater dag 8 Augustus 1953 van 1417 uur. Nadero inlich tingen te verkrygen ten kantore van de waarnemend notaris Grootwinkelbedrijf in Dames- en Herenkleding te Middelburg, vraagt VERTEGENWOORDIGER eventueel Kleermaker-vertegenwoordiger. In bezit van rijbewijs A. Bij gebleken geschiktheid opname in pen sioenfonds. Sollicitaties onder letter R 39, Bureau P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6