PREDIKBEURTEN VOORLICHTINGSAVONDEN IN BAARLAND EN ELLEWOUTSDIJK WALCHEREN SPORT EN WEDSTRIJDEN NIEUWS ra een NOTEDOP ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HERVERKAVELING OP BEVELAND Weinig critiek bij besprekingen Nu een gedeelte van de Zak van Zuid Beveland herverkaveld zal worden- is uiteraard in dit gebied een grote belangstelling voor herverkaveling ont staan. Dit kwam Vrijdag ook tot uiting in de voorlichtingsbijeenkomsten, welke op initiatief van de polderbesturen in Baarland en EUewoutsdjjk werden gehouden. Hoewel wellicht verschillende grondgebruikers in dit ge bied nog enigszins gereserveerd hiertegenoverstaan, kwam bü de besprekin gen toch hoegenaamd geen critiek los. In de 's middag te Baarland ge houden vergadering, sprak, na een in leidend woord van de dijkgraaf, de heer D. J. Dees, namens Landbouw- herstel, ir. L. Appelman over de rede nen, welke de regering er toe hebben geleid, om de Herverkavelingswet Walcheren op een aantal rampgebie den toe te passen. In verband met de toestand van de wegen, de polderlei dingen, de kavelindeling, e.d. was het niet verantwoord overal de oude situ atie te herstellen. Mede op verzoek van de commissie Grondgebruik van de Stichting van de Landbouw werd daarom een onderzoek ingesteld en daarbij kwam men tot de conclusie, dat Goeree en Overflakkee, Schou- wen-Duiveland, Tholen, de polder Waarde en het gebied van de Zak van Zuid Beveland ten zuiden van 's Gra venpolderBorssele voor herverkave ling in aanmerking dienden te komen. Later is GoereeOverflakkee van het programma geschrapt, daar de kos ten voor de vier overgebleven gebie den reeds op f 80 millioen begroot worden. Vermoedelijk zal het herver- kavelingsblok in de Zak begrensd worden door de Oud-Hoondertpolder, Kwadendamme, de Nisse-Stellepolder, Ovezande, de Noordpolder en Elle- woutsdijk, Driewegen en de St. An- thonijpolder zullen er dus niet onder vallen. Burgemeester D. Kodde van Zoute- lande gaf vervolgens een uitvoerige uiteenzetting over de ervaringen m Walcheren, waarbij hij niet schroom de om naast de voordelen ook de hier gemaakte fouten en de tekortkomin gen te signaleren. Hij gaf tevens ver schillende praetische wenken, o.m. om in ieder geval te gaan kijken als de lijst van rechthebbenden ter inzage ligt. Voorts achtte hij het van groot be lang, dat bij de uitvoering van de wer ken de stem van de praktijk méér ge hoord wordt, terwijl z.i. ook het be stuurlijke element in de herverkave lingscommissie groter dient te zijn. Verder heeft de praktijk bij de her verkaveling in sommige rayons op Walcheren geleerd, dat het wenselijk is, dat de landmeter terzijde wordt gestaan door enkele personen, die goed op de hoogte zijn met de plaatse lijke situatie. Men dient ook te beden ken, dat de grondgebruiker na de herverkaveling niet op een gespreid bed komt, doch in uitvoering als „boerenwerk" kan nu veel opgelost worden. Sprekende over de sanering, wekte burgemeester Kodde jonge energieke mannen op, niet te schro men van de gelegenheid gebruik te maken om elders een nieuw bedrijf op te bouwen. Ondanks de bezwaren, biedt herver kaveling vele voordelen. Bij de bespreking kwamen nog ver schillende vragen naar voren, welke door de beide sprekers werden beant woord. Het is niet te verwachten, dat gespaard gebleven boomgaarden aan Het jaar 1952 was gunstig voor de „Scheldebank" Aan het einde van het boekjaar 1952 bedroegen de aan de „Schelde bank" N.V. te Zierikzee toevertrouw de middelen 2.032.177,80. Aldus meld het jaarverslag over 1952. Het dividend werd vastgesteld op 7%. Met ingang van 1 Januari werd de deposito- en crediteurenrente ver hoogd met 50%. De nettowinst be droeg over 1952 26.225,12. Wat het jaar 1952 betreft kan de bank, onder directie van de heer J. W. van den Doel, die in Juli van dat jaar de heer A. G. v. d. Velde opvolgde, terug zien op een goed jaar. een nieuwe eigenaar worden toegewe zen. By het samenbrengen van perce len uit verschillende polders met niet gelijke polderlasten, zal getracht moeten worden hiervoor een regeling te vinden. Zo mogelyk zal volgend jaar met de werkzaamheden begon nen worden. Verwacht wordt dat een en ander 4 5 jaar zal vergen. Burgemeester Van Liere vertolkte de dank van de gemeentebesturen aan het polderbestuur en de sprekers voor deze voorlichting, waardoor men zich weer meer vertrouwd heeft kunnen maken mee de herverkaveling. Des avonds werd eenzelfde bijeen komst in Ellewoutsdijk gehouden, wel ke evenals te Baarland in velerlei op zichten verhelderend heeft gewerkt. Ter bevordering van het toerisme in Vlissingen Naar ons wordt medegedeeld kan met ingang van 2 Augustus a.s. de St. Jacobstoren te Vlissingen worden beklommen, het Stedelijk Museum worden bezocht en van de zeebeden gebruik worden gemaakt tegen ver minderde prijzen. In overleg met het Vlissings Actiefonds zijn n.l. reductie bonkaarten verkrijgbaar gesteld. De ze bonkaarten bevatten bonnen n.l. voor het nemen van een bad op het badstrand, voor het bezichtigen van het Stedelijk Museum en voor het be klimmen van de St. Jacobstoren. Achthonder jonge hennen voor Stavenisse Vrgdag, in de middaguren, bracht een delegatie van boeren uit de omge ving van Ede en Epe een bezoek aan Stavenisse. Zij brachten achthonderd jonge hennen mee voor hen, die in Stavenisse him kippen als gevolg van de ramp hebben verloren. De burge meester van Stavenisse, de heer L. A. Verburg, was aanwezig, toen de kip pen verdeeld werden. De hennen wer den percentsgewijze onder de getrof fenen verdeeld, al naar zij kippen hadden verloren. Deze gulle geste werd door de inwoners van Stavenisse op hoge prijs gesteld. In Augustus zal uit Gelderland nog een zending vee volgen. Ook ligt het in de bedoeling weer ruwvoeder in te zamelen voor het getroffen gebied. GEMEENTERAAD VLISSINGEN Sigarenwinkeliers willen weer van vrije middag af. Internaat Zeevaartschool 1 Februari 1954 gereed Behalve met de behandeling van het muziekschoolvoorstel, waarvan men elders in dit nummer het Ver slag kan aantreffen, verwerkte de Vlissingse gemeenteraad Vrijdag middag nog een groot aantal ande re punten. Bij de kennisname van een rapport over de kas van het wo ningbedrijf en de stichting Noodwo ningen kreeg dhr. Marijs de toezeg ging, dat' aandacht zal worden ge schonken aan een geconstateerde achterstand bij het innen van huren. De wethouder meende echter, dat deze achterstand geenszins veront rustend was. De raad gaf het Vlissings Studie fonds een extra-crediet van 2000 in verband met meer aanvrage om een toelage. Van verschillende zij den werd er op aangedrongen bij de begroting te overwegen de subsidie bij voorbaat op een wat ruimere basis te stéllen, hetgeen de wethou der van onderwijs, de heer W. Pop- pe, toezegde. In dit geval ging het om een bijzondere steun voor één maal aan een zeer begaafde leer ling voor de Academie voor Beel dende Kunsten. De wethouder er kende, dat reeds eerder uit de raad op subsidieverhoging was aange drongen en betuigde zijn spijt daar aan geen gevolg te hebben gegeven. Tot zevende leerkracht aan de openbare Ulo-school werd benoemd de heer R. M. Overhoff uit Hilver sum, die 12 van de 13 stemmen ver wierf. Voor het inrichten van een nieuwe gemeentelijke werk- en bergplaats in en by de huidige R. K. school aan de Glacisstraat verleende de raad een crediet van 56.500, nadat de heer J. Hj Krietemeyer er op had aangedrongen te onderzoeken of aanbesteding niet voordeliger zou uitkomen dan uitvoering in eigen beheer. Wethouder van Popering betwijfelde dit, doch zegde onderzoek toe. Ook zal worden nagegaan eveneens op verzoek van de heer Krietemeyer of voor lantaarnpa len op het Eiland aluminium wel een geschikt materiaal is. Het voorstel tot het aanleggen van een openluchttheater in het Nol- lebos gaf aanleiding tot enkele op- merldngen over de ligging ten op zichte van de windrichting in ver band met acoustielc en tegenlicht. Het gevaar van slecht zien bij lage zonnestand kan, naar de wethouder Walcheren ZONDAG 2 AUGUSTUS Ned. Herv. Kerk. Aagtekerlce 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. v. d. Wind; Ar- nemuiden 10 en 2.30 ds. Arendse; Big- gekerlce 10 en 2 ds. Roscam Abbing; Domburg 10 en 7 ds: Bergkotte; Ga- pinge 2 ds. de Boer; Grijpskerlce 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kleverskerke 2.30 (H.A.) ds. Otte; Meliskerke 2.30 ds. Kloosterman; Middelburg Nw. Kerk 10 ds. Sneller (H.D.), 7 ds. Wagener; Oostkerk 10 ds. Aalders; Eleetro- bioscoop 10 dhr. de Jongh; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pljnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 vic. Bos, 7 ds. Hartjes; Reho- both 9.30 Jeugdkerlc; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. Don (Abenes)Rit- them 10 en 2.30 ds. Muller (voorb. H.A.); Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2 30 ds. Theunissen; St. Laurens 10 en 7 ds. Kalkman; Veere 10 (H.A.) ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. de Stoppelaar, 7 ds. Sneller (jeugdd.) Engelse Kerk geen kerk voor jonge ren; Noorderkapel 9 en 10.30 ds. Kloosterman; Havendorp 10.15 ds. Kwast; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. v. Winterswijk; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 7.30 ds. de Wijk. Gereformeerde kerk Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veldhuijzen; Domburg 10 ds Spoelstra, 2.30 ds G. Pontier; Ga- pinge 9.30 en 7 ds J. Spoelstra; Grypskerke 10 ds Goumare, 2.30 ds J. Spoelstra; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds Nawyn; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds Vreugdenhil; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds v. d. Wel, 2 en 5 ds Hofland, (Noorderkerk) 9.30 ds Hofland, 5 ds v. d. Wel, (Lutherse Kerk) 7.15 ds v. Ginhoven; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds Hom mes; Oostkapelle 10 en 2.30 ds Zwa nenburg; Serooskerke 10 en 2.30 ds de Goede; St. Laurens 10 en 2.30 ds Brederveld; Veere 10 en 2.30 cand. v. Duinen; Vlissingen 9.30 en 5 ds v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 2 en 7 ds Jager; Westkapelle 9.30 ds G. Pontier, 2.30 ds K. Spoelstra. Gereformeerde kerk (Art. 31.) Sou burg 9.45 en 2.30 ds Meima; Vlissin gen ds Meima. Gereformeerde Gemeente Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd; Aagtekerke 9.30 2 en 6 leesd; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Rijksen; Oostkapelle 10 én 2.30 leesd; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk Arnemuiden 6.15 ds Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds v. d. Vlis, Ver. van Vrgz. Herv. en Iiemonstr. Kring Vlissingen geen dienst. Evang. Lutherse Gemeente Middel burg 10.30 ds v. Empel; Vlissingen 9 ds v. Empel. Doopsgezinde Gemeente Middelburg 10.30 mej. dv Bakker; Vlissingen 10 ds de Boer. Hersteld Apostolische Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst, Herv. Evangelisatie Vlissingen geen dienst. Herv. Evang. op G. G. Vlissingen „Concordia" 10 en 5 dhr v. d. Kraats. zondagsdienst doktoren. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer M. J. A. Bil, arts, Singel 74, tel. 619. Te Middelburg ls te berei ken de heer M. Reijerse, arts. Seisweg 29. tel. 3456. Te Veere. Serooskerke en Oost kapelle is te bereiken de heer Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, tel. K 1189 212. Te Westkapelle, Zoutelande en Kou dekerke kan men bereiken de heer H. Frima. arts te Zoutelande. tel. K 1186 282. Apotheken: Vlissingen: Apotheek Wal- straat 54, tel. 2010. Middelburg: Apotheek Nonhebel. Lange Delft 133, tel 2538. meende, wel bezworen worden door een doelmatige beplanting. Boven dien zal het theater veelal 's avonds gebruikt worden. De nadere specificatie van het reeds toegestane crediet van 80.000 voor voorzieningen aan de composte- ringsinstallatie gaf nog aanleiding tot enige discussie. Hierbg bleek, dat door het vervallen van de isola tieband, welke aanvankelijk door de Veiligheidsinspectie werd verlangd, weliswaar 27.000 werd bespaard, maar dat B. en W. dit bedrag nu hebben benut voor andere nuttige voorzieningen. Voor een permanent gebouwtje in plaats van de nissen- hut, waarop de heer Post (P.v.d.A) aandrong, voelde wethouder van Po pering nog niet. Wel zal getracht worden de nissenhut door een be planting wat te camoufleren. Ook .val men bekijken of de toegangsweg wat kan worden verbeterd. Dit laat ste op verzoek van mej. van Heule (P.v.d.A.). Het voorstel tot het definitief in leven roepen van een stichting voor het beheer en de exploitatie van het Internaat voor de Zeevaartschool in een deel van het voormalige Gast huis werd aanvaard. Op een vraag van de heer Gillissen Verschage (P. v.d.A.) deelde de wethouder mede, dat er nog steeds naar wordt ge streefd het internaat 1 Februari '54 gereed te hebben. RONDVRAAG De rondvraag leverde tot slot nog een lijstje van kleine verlangens op, die alle door B. en W. op hun uit voerbaarheid bekeken zullen wor den. De heer Post drong aan op in- snoeiing van de beplanting aan de Singel en de Schuitvaartgracht, die resp. het verkeer en het uitzicht van de bewoners zouden schaden. De heer Krietemeijer vroeg verbreding van het rgwielpad voor Bethesda in verband met het bromfietsen-gevaar (maar kreeg te horen, dat dit Wel te duur zal komen) en voorts enige voorzieningen in verband met het gestremde verkeer op de Boulevard Evertsen. Op een vraag van de heer Marijs, deelde de burgemeester mede, dat by B. en W. een verzoek van de si garenwinkeliers is binnengekomen óm de verplichte sluitingsmiddag weer af te schaffen. B. en W. zullen dit verzoek verder afdoen, maar de raad kan er natuurlijk nog op te rugkomen. Hoe er beslist zou wor den door liet college viel in elk ge val nog niet te zeggen. Middelburg Inrichting schoollokalen Aan de Vereniging tot het verstrek ken van lager onderwijs op Geref. grondslag te Middelburg werd een drietal lokalen van de school aan de Verwergstraat in bruikleen gegeven. Teneinde deze lokalen voor dit doel beschikbaar te maken, moeten enige voorzieningen worden getroffen. B. en W. stellen de raad voor hiervoor een crediet te verlenen, ten bedrage Examens Steno en Typen Op 23 en 24 Juli J.l. werden te Mid delburg examens gehouden door de Nati onale Vereniging van leraren in Stenogra fie „Groote". Typen 120 aanslagen per minuut. Ge slaagd de dames J. J. Luijk, C. C. Wissel. M. C. P. op de Weegh. L. C. W. van Baa ien, J. M. Olyslager, C. W. van Krutnin- gen, W. H. van de Voorde, J. M. Ie Due. E. J. M. van Waegeningh. A. N. Pluy- mers (met lof), J. P. de Plaa, S. Kamer mans en de heren A. de Kam, P. A. van Gilst, A Caljouw, De Geleijns te Middel burg; de dames M. T. Weimar, H. M. Verhoeff, M. de Baar, T. van de Grijp. J de Korte en de heer H. W. Schys (met lof) te Vlissingen; de dames J. M. Dreg- mans, N. Hutuely en de heer A. B. Bos- selaar (met lof) te Koudekerke; de heer W. Meulmeester te Arnemuiden; mej. A. W. Klaassen te Breskens; de heer J de Jonge te Groede; de heer G. J. Cornelis te Ritthem; mej. P. S. Meijers te Seroos kerke: S. Zwemer te Kamperland; N. J. Gabriëlse te Zoutelande; H. Soesman en de heer A. A. Kodde te Domburg; mej. W. Hekman en de heer J. Koole te Oost- Souburg; de heer B. Vingerling te Sou burg. Typen Frans 120 aansl. per minuut. Ge slaagd de dames M. N, Baart, C. E. Vier hout (met lof), M. Meijer te Vlissingen: S. R. Aerssens te Oost-Souburg; M. van Slutjs te Domburg; L. Petiet te Middel burg. Typen Engels 120 aansl. per minuut. Ge slaagd de dames C. E. Vierhout, C. M. Vierhout. M. Meijer (met lof) te Vlissin gen; M. van Sluijs (met lof) te Domburg; L. Petiet (met lof) te Middelburg. Typen Duits 120 aanslagen per minuut. Geslaagd de dames C. E. Vierhout, C. M. Vierhout te Vlissingen; M. van Sluijs te Domburg; L. Petiet (met lof) te Middel burg. Typen 175 aanslagen per minuut. Ge slaagd mej. C. A. M. van de Dood te Vlis singen. Typen Frans 175 aansl./m, Bewijs mej. C. A. M. van de Dood te Vlissingen. Typen Duits 175 aanslagen/m. Ge slaagd mej. C. A. M. van de Dood te Vlis singen. Typen Engels 175 aanslagen/m. Ge slaagd mej. C. A. M. van de Dood te Vlis singen. Kantoorstenograal Nederlands 130 let tergrepen per minuut. Geslaagd de da mes L. A. F. A. de Bruïjn, E. Bliek. J. Ne ve (met lof). C. J. Geldof (met lof), D. C. Rijn, L. J. Besuijen, M. J. P. van Helle man. L. Chr. de Jongh. A. Baars, A. C. Geldof (met lof). W. J. M. van Wae geningh (met lof) te Middelburg; F. J. Hugense (met lof), G. van Rijssel. S. Traast en de heer D. van Maris te Vlis singen; de dames L. A. de Meij te Rit them; E. Sanderse te Veere; L. A. Wa genaar te Breskens; N. Polderman (met lof) te Biggekerke; P. H. Sanderse te St. Laurens. Kantoorstenograaf Frans 100 lettergre pen per minuut. Geslaagd de dames J. N. van der Graaf (met lof) en I. N. C. San derse te Vlissingen. Kantoorstenograaf Engels 100 lettergre pen per minuut. Geslaagd mej. J. van Noorden (met lof) te Vlissingen. Kantoorstenograaf Duits 100 lettergre pen per minuut. Geslaagd de dames M. Meijer, I. N. C. Sanderse, J. N. van der Graaf (met lof) te Vlissingen; S. R. Aers sens te Oost-Souburg. Stenotypisten Nederlands, Geslaagd de dames W. F. Brasser te Serooskerke (W.) en C. J. Jobse te Zoutelande. Stenotypiste Frans. Geslaagd mej. A. N. J. Damman (met lof) te Middelburg. Stenotypisten Engels. Geslaagd de. da mes A. N. J. Damman te Middelburg; S. R. Aerssens (met lof voor typen) te Oost- Souburg; R. M. Romer (met lof voor ty pen) te Vlissingen. Stenotypisten Duits. Geslaagd de da mes A. N. J. Damman (met lof voor ty pen) te Middelburg; J. van Noorden (met lof voor typen) en F. W. van Beers (met lof, zowel voor typen als voor stenogra fie) te Vlissingen. Veere Beiaardconcert te Veere Zaterdagavond (van 89 uur) feeft de heer Jan Kwist, stadsbeiaar- ier van Veere, een concert op het carillon van de stadhuistoren. Het programma vermeldt; 1. Preludium, Heller; 2. Drie Zuid- Afrikaanse volksliederen; 3. La petite chanteuse, Polke; 4. a. Es musz ein wunderbares sein, Liszt; b. Ich liebe dich, Grieg; 5. Wolga boatman; 6. Sonatine no. 3, Clementi; 7. Drie volksliederen uit Noorwegen, Zweden en Finland; 8. Serenade, Haydn; 9. a. Ases Tod, Grieg; b. Elegie (klaag zang), Massenet; 10. Ave Maria, Schubert. Afscheid C. Ouwehand Samenkomst met het personeel. (Slot van pag. 2.) Na de receptie in de wethouders kamer. wachtte de heer Ouwehand nog een samenzgn met het gehele personeel in de grote zaal van het Concertgebouw, waar burgemeester Kolff een kort welkomstwoord sprak. Het was de adjunct-directeur, de heer J. Moll, tevens opvolger van de heer Ouwehand, die hier de gevoelens van het personeel op treffende wijze ver tolkte In de eerste plaats willen wij, aldus 'de heer Moll, U eren als mens. Uw optreden tegenover uw personeel getuigde steeds van een grote men senliefde. U stond allen zo nodig met raad en daad bij en dan vielen afstan den weg. Toch was L ook onze direc teur en de man, die ons leiding wist te geven. In moeilgke jaren gaf U dijk van een grote zelfbeheersing en wü hopen, dat U vele jaren met dank baarheid op uw welbesteed leven zult mogen terugzien. Namens het gehele personeel, dat dit afscheid reeds een jaar geleden begon voor te bereiden, bood spr. de heer Ouwehand een fraai album met vele foto's uit Vlissingen aan, namens het gemeentebestuur en alle ambtenaren een radiotoestel en tenslotte ook nog een prachtige kleu renfoto van het uitzicht uit de werk kamer van de heer Ouwehand op de stad en de Schelde. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord. Namens de ambtenaren van de administratie en als voorzitter van de Personeelsver eniging der gemeente sprak de heer J berth. De gemeentesecretaris, de heer A de Beyl, voerde het woord ais oudste hoofd van dienst. De heer A. Daane sprak namens het perso neel van de Stadsschuur en bood als persoonlijke herinnering een gekleur de tekening hiervan aan. Voor de plantsoendienst sprak de heer A. Arendse en voor de reinigingsdienst de heer W. Roelse. Wethouder M. A. van Popering ge tuigde nog eens van de goede verhou dingen tussen de directeur en zgn per soneel en wethouder L. P. van Oor schot wees er op, dat de heer Ouwe hand steeds in de eerste plaats zgn gevoelens als mens heeft uitgedra gen Spr. was er dankbaar om, dat hij de enig overgeblevene in de raad destyds aan de benoeming heeft kunnen meewerken. Ten slotte was het woord aan de heer Ouwehand zelf, die zeide, dat het hem zeer moeilgk viel hier ern stig te spreken. „Als ik ernstig zou zgn, zou ik wellicht gaan huilen en daarom doe ik het liever niet een grapje". Maar uit dit dankwoord, dat inder daad menige grappige herinnering naar voren haalde, bleek toch duide lijk, dat de heer Ouwehand zeer dank baar was voor de grote hartelgkheid, waarmede men hem op deze dag heeft willen omringen. Het gevoel, dat ook het personeel besefte, dat het er om ging met zijn allen één gemeen schap te dienen, had hem steeds veel steun gegeven en de stoffelijke blij ken van erkentelgkheid zouden hem steeds aan de geest, die de gevers heeft bezield, blgven herinneren. In het bijzonder wilde spr. zgn personeel op dit moment nog danken voor de spontane en opofferende wgze, waar op allen hem hadden bggestaan, toen na de bevrgding het allermoeilgkste werk moest worden aangevat. Nadat de heer Moll tot slot nog in een zeer kort persoonlgk woord Tiad getuigd van znn goede verhouding tot de directeur, bleven allen nog gerui me tgd met de familie Ouwehand bij een Nationaal Concours- Hippique in Den Haag begonnen Onder stromende regen is Vrijdag een begin gemaakt met het Jaarlijks driedaags nationaal concours hippique. georganiseerd door de Zuid-Hollandse Jachtvereniging. Op de eerste dag stond als begin- nummer een lichte dressuurproef op het programma. Prins Bernhard leg de met het paard „Arqueluse" beslag op de oranje-rosette, met 241 punten eindigde de Prins op de eerste plaats met drie punten verschil op nummer twee. In de middaguren werd op net in middels door de regen doorweekte ter rein een licht springconcours gehou den, waaraan geen amazones mochten deelnemen. S. Pruikemaker werd le met het paard „Taurus". De finale van de eerste dag was voor de amazones. De dames, in haar kleurige rode rijjasjes met de witte rijbroeken en het zwarte jockeypetje, moesten onder de nog steeds stromen de regen 11 hindernissen nemen. Win nares werd mevr. Stibbe, die op voor treffelijke wijze met „Herald" rond kwam; een foutloos parcours in de snelste tijd: 313/5 sec. Koudekerke Raadsvergadering De gemeenteraad van Koudekerke komt Maandag 3 Augustus in openba re vergadering bgeen. De agenda ver meldt onder meer een voorstel van B. en W. tot vaststelling van de uitga ven van het openbaar onderwijs 1951 en 1952 en een voorstel inzake de 5- jaarlijkse afrekening ten aanzien van het bijzonder onderwijs. Ook een voor stel tot wijziging van de leningsgaran tie voor 't leggen van hoofdbuisleidin- gen door de N.V. „W.Z.M." te Vlis singen zal ter sprake komen. Verdere voorstellen betreffen het aangaan van een rekening-courant-overeen komst met de bouwvereniging „Cou- burg", het bouwrgp maken van ter rein, grenzend aan de Biggekerkse- straat en het overgaan tot bouw van drie woningen aan de Duinstraat, waarvoor een crediet van./ 26.900. beschikbaar gesteld zou moeten wor den. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Aangenomen de benoeming tot vi caris te Gemert door W. A. Bos, cand. tot de H. Dienst te Amsterdam, af komstig uit Middelburg. FILMS IN ZEELAND Rita Hayworth is terug I Na lange tgd is Rita Hayworth teruggekomen in het programma van Alhnmbra te Vlissingen, met „Affair in Trinidad". Rita beeldt hierin een cafézangeres uit, die gebruik maakt van charmes om achter staatsgehei men te komen, welke in het bezit zijn van een van haar bewonderaars. Een voor Rita geknipte rol. Tijdens een feestje ontdekt zij, dat deze bewon deraar geheime plannen voor een su perracket tracht te verkopen, die een ander verdacht individu in Amerika, heeft gestolen. De zangeres verliest evenwel een zakdoekje, waardoor haar spionnage wordt ontdekt. De bende maakt zich gereed te ontvluch ten, maar men wil de zangeres mee nemen. Op het laatste ogenblik -wordt zij echter ontzet door naar zwager Steve (Glenn Ford), die haar bewon deraar in eea revolverduel neerschiet. Liefhebbers van het humoristische genre kunnen terecht in Luxor te Vlissingen. Naar de beleende klucht „Pension Scholier" heeft Georg Ja- coby een film gemaakt onder de ti tel „Allemaal Knots". Deze film ont ketent aanhoudend lachorkanen en de liefhebbers van moderne zang en dans komen eveneens aan hun trek. Het is vrijwel onmogelgk de waanzinnige si tuaties te schilderen, waarin de gas ten van pension Scholier zich, de een na de ander, bevinden. Deze verzame ling van enigszins vreemde figuren halen dérmate eigenaardige „stunts" uit, dat men moet lachen, of men wil of niet. Het Electro-theater te Middelburg heeft ook al de nodige humor in zijn programma gebracht, door de film „Abott en Costello in Alaska" (Lost in Alaska) te vertonen. Het kluchti ge tweetal Bud Abott en Lou Costel lo, van wie vooral de gezette komiek op de lachspieren werkt, beleeft weer een aantal onmogelijke avontueren, ditmaal in gezelschap van Mitzi Green, Tom Ewell en Bruce Cabot. Degenen, die weinig nodig hebben om in een gulle lach uit te barsten, ko men wel aan hun trekken en zullen zich met deze pretentieloze film uit stekend amuseren. Tenslotte heeft de Schouwburg te Middelburg een cowboyfilm, getiteld „Wrekers te paard" (Man in the saddle) met in de hoofdrollen Ran dolph Scott, Ellen Drew en de lieftal lige Joan Leslie. Laatstgenoemde "moet in deze film evenwel een minder sympathieke rol vervullen en wordt indirect zelfs oorzaak van enkele moorden. Zij krijgt daarvoor echter haar welverdiende loon, want zg moet tenslotte als rijke weduwe door het leven gaan, daar de man met wie ztj zo graag wilde trouwen en dat ook deed, door zyn eigen knecht per onge luk wordt neergeschoten. Haar ver loofde, die altijd had geaarzeld met haar in het huwelijksbootje te stap pen, heeft intussen de weg naar het hart van zyn buurmeisje gevonden. Officiële publicaties VLISSINGEN. INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen bene den de leeftijd van twee jaar gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pok ken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloze HER-inenting op Woensdag 5 Augustus 1953, om vier uur des na middags, in het gebouw van het Medisch Centrum, Julianalaan 4. Vlissingen, 29 Juli 1953. Film over de Tour In het Roxy-theater in Den Haag is voor de eerste maal de film van de Ronde van "rankrijk gedraaid, een hoofdfilm van vijf kwartier, vervaar digd door de N.V. Haghe-film in sa menwerking met een Italiaanse film maatschappij. Wat de Nederlandse opnamen be treft, daarvoor hebben de operateurs Albert Mullens en Hannes de Boer gezorgd, terwijl de film wordt verdui delijkt door de commentator Wim Po- vel, die zijn taak knap heeft verricht ondanks het feit, dat hg de Ronde van Frankrijk niet heeft gevolgd. In vijf kwartier tijd krijgt men, soms zeer gedetailleerd, de gehele ronde voor ogen. Door uitstekend ge kozen beelden van het zeer gevarieer de landschap, waar de karavaan door heen trekt, heeft men een aantrekke lijk geheel bereikt Stuntteam-competitie te Soesterberg Zaterdag wordt als onderdeel van de historische luchtmachttentoon stelling te Soesterberg een nationale competitie formatlevliegen gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door stuntteams van Meteors, Thun- derjets, Harvards en Seafuries. Voor deze competitie is een wisselbeker uitgeloofd. Als speciale attractie zal dr. Go- beaux uit Bergen (B.) een demon stratie geven met zgn radiografisch bestuurde vliegtuigmodellen, die voorzien zgn van een benzinemotor. Twee van deze toestellen zullen een schgnluchtgevecht uitvoeren Op 2 Augustus a.s. zal de Bene- lux-rallye van sportvliegtuigen naar Soesterberg komen. 9 Medici bestuderen het geval van een zevenjarige Italiaanse Jongen. Silveslro Reis genaamd, die na een» dag van hoge koorts plotseling eigenschappen van een volwassene heeft gekregen, zoals een die pe stem en baardgroeL 0 In de staatscourant van Donderdag wordt nog een merk bromfiets genoemd, dat als rijwiel moet worden beschouwd, namelijk het merk Victoria. 0 In Groot-Brittannië zal van 14 tot 23 Augustus de Jaarlijkse luchtverdedigings oefening „Mometum" worden gehouden, welke ten doel heeft de Britse lucht verdediging te toetsen op het onderschep pen van luchtaanvallen op doelen in En geland. De heer S. A. Goloenski, het in '51 be noemde Russische lid van het Internatio naal Gerechtshof, heeft bij de president zijn ontslag ingediend. De gezondheids toestand van de heer Goloenski was slecht bij zijn verkiezing in 1951, en op medisch advies bleef hij in Rsuland. 0 De 19-jarige'Japanse kroonprins Aki- hito, die een officieel bezoek aan ons land heeft gebracht, is Vrijdag om kwart voor vier met de K.L.M.-Constellation „Delft- van Schiphol naar Frankfort vertrokken voor een bezoek aan West-Duitsland. 0 In de Antwerpse dierentuin is een 10- jarige Afrikaanse olifant door een onge val om het leven gekomen. Het dier werd door een Indische soortgenoot, die door een of andere oorzaak was geschrokken, in de droge gracht rondom het olifanten terras geduwd. Bij deze val werd de rug- gegraat van de 2000 kg. wegende jonge olifant ernstig gekwetst, zodat het dier moest worden afgemaakt. 0 De 25-jarige J. Hendriks uit Limmel bij Maastricht, die zich twee jaar geleden met een vriend by het Franse Vreemde lingenlegioen had aangemeld, is bij de gevechten in Indo-China gesneuveld. 0 Een N.V. in Amsterdam heeft een vol ledige röntgen-installatie geschonken, be stemd voor het nieuwe hospitaal-kerk schip „De Hoop". Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Bevallen: M. J. van Oorschot-Kesteloo. z.; M. T. Sohilait-Pattikawa, d.; G. van Hemert-Hendrikse. d.; Z. M. Michielsen- Ginneberge. z.: H. P. G. Bosman-van den Broek, d.: C. J. Kole-Weststrate. d.; P. W. A. van Kerkvoort-van den Broek, z.; C. M. J. Kieboom-de la Cousine, z.; J. C. Gillissen-de Croo, z.; M. L. A. Warman-Moerland, z.; C. Dronkers-Osté, z.; H. E. Groesbeek-Willemse. z. Ondertrouwd: L. Damen. 33 j en J. van den Berg, 31 A. van der Leek, 41 j, en J. Traas. 44 j. Getrouwd: D. H. Bos, 27 j. en M. W. Verboom, 27 j_; j. g. Agelink. 26 j. en A. Rademaker, 22 j.; A. Keersemaker. 20 j. en C. P. Schijven. 23 J. Overleden: L. v. d. Ploeg. 76 1.; D. Lere, 89 j. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 30 Juli: Tergus van Antwerpen. 31 Juli Mariane van Ant werpen. Friblo van Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 30 Juli: Heron van Londen. Bellatrix van Boston. 31 Juli Ivoorkust van Amsterdam. Adara van zee. Temeuzen. Pr. Frederik Hendrik van Rotterdam. Sandettie van zee. Gent. Vlissingen vertrokken 30 Juli: Deneb naar Antwerpen. Vivo naar Antwerpen Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 30 Juli: Barracuda naar Boston van Hans- weert. Jan Cremer naar Londen. Geziena naar Queensborough. Ton-S naar Malmo Ellewoutsdijk naar Oportö. Stad Breda naar Honolullu. Hartel naar Dublin Fran- ka naar Rotterdam. 31 Juli: Timor naar Rotterdam. Express naar Hamburg. Cool- singen naar Duinkerken. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Geboren: A. v. d. Hoek te Haamstede. Overleden: J. de Waal. 60 j. te Brui- nisse. overleden te Bergen op Zoom. M. A. A. v. d. Linde, 65 j., te 's-Heer Hen- drikskinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3