Vlissingse raad aanvaardde het Muziekschool-voorstel Zeeuwse Almanak Het textielplan van het Nederlandse Rode Kruis VLISSINGEN HET AFSCHEID VAN DE HEER C. OUWEHAND TE VLISSINGEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COU RA NT ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 Weg voor samenwerking in Zeeuws verband blijft open Het belangrijkste pont van de lange agenda, welke de Vlissingse raad gistermiddag te behandelen kreeg, betrof het voorstel om in principe te be sluiten tot 't oprichten van 'n Muziekschool voor Walcheren in samenwer king met de gemeente Middelburg. En hoewel uit de raad aanvankelijk ver schillende bedenkingen naar voren kwamen, ging het voorstel er ten slotte toch met vlag en wimpel door, zij het, dat daarbij nauwkeurig werd gesti puleerd, dat het hier om een beginselbesluit ging en dat ten aanzien van de organisatievorm, de samenwerking in breder Zeeuws verband, enz. nog alle mogelijkheden zijn opengebleven. De vragen, welke op B. en W. wer den afgevuurd, achtereenvolgens door de heren J. Marijs (A.R.), M. J. van Poelje (P.v.d.A.). H. B. J. Knoop (V.V.D.) en ir J. H. Krietemeijer (A.R.), raakten vrijwel alle de aspec ten, welke in de „Kantlijn" in de P. Z.C. van gisteren ook reeds waren aangesneden: de weigering van Goes om mee te doen, het contact met „Toonkunst", de bredere samenwer king in Zeeuws verband, overleg met de Zeeuwse Culturele Adviesraad, enz. De heer Marijs wilde in het bij- zonder weten of men er op kan reke nen, dat het muziek-ondervvijs ook werkelijk in Vlissingen zelf zal wor den gegeven en de heer van Poelje uitte de vrees, dat de wens om spoed te betrachten afbreuk kon hebben ge daan aan de voorbereiding. Is er wel voldoende contact opgenomen met él- Ie muziekverenigingen? En zou men niet meer te weten zijn gekomen over de financiële consequenties, wan neer men ook besturen van reeds lan ger bestaande muziekscholen om ad vies had gevraagd? De heer Knoop had bezwaren tegen de stichtings vorm en de heer Krietemeijer drong op uitvoerige beantwoording aan vooral omdat deze zaak door een „Kantlijn" nu in de publieke belang stelling is gebracht. De raad kreeg dit antwoord van wethouder W. Poppe (A.R.), die me dedeelde uit een persbericht verno men te hebben, dat Goes zijn afwij zende houding grondt op de overwe ging, dat in deze gemeente reeds ac tiviteit op het gebied van het muziek onderwijs wordt ontplooid, o.m. door Portret van De Ruyter een waardevolle aanwinst Gemeentemuseum krijgt zeeheldenzaal In het Vlissingse gemeentehuis heeft de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, Vrijdagavond een korte toe lichting gegeven op het sinds kort ver worven portret van Michiel Adriaensz. de Ruyter, dat men wil plaatsen in een op de eerste verdieping van het museum in te richten zeeheldenzaal. Met recht is het gemeentebestuur van Vlissingen trots op deze waardevolle aanwinst. Het portret is in 1655 geschilderd door H. Berckmans, een leerling van Wouwerman en Jordaans, die zich aanvankelijk te Hulst vestigde en la ter naar Middelburg verhuisde. Op Walcheren portretteerde hij vele no tabelen. Zo schilderde hij ook De Ruy ter, die nadat hij omstreeks 1650 zijn loppbaan bij de koopvaardij had be ëindigd, als rustend burger in Vlissin gen woonde. Kort nadat hij zich teruggetrokken had, kreeg hij tijdens de le Engelse oorlog het verzoek, de leiding op zich te nemen van de tocht naar Plymouth. Als bewijs van waardering ontving hij na zijn terugkeer een gouden ke ten, waaraan een grote gouden pen ning, aldus mr. Kolff. In 1654 werd De Ruyter benoemd tot vice-admiraal in vaste dienst Vlak voor zijn vertrek uit Vlissingen in 1655 is het portret geschilderd. Het munt uit door de frisse kleuren en werd onlangs gerestaureerd. Berck mans heeft de vlootvoogd afgebeeld in eenvoudige kleding. Over een grijs, met zilveren banden afgezet costuum, draagt De Ruyter een gouden bande lier, waarover kruislings de gouden keten met de penning. Aangenomen wordt, dat het portret wat de gelaatsuitdrukking betreft, De Ruyter weergeeft zoals hij werkelijk was: een kort aangebonden man, die precies wist wat hij wilde, zo zeide spreker. MODE... Elders in deze editie kunt ge lezen, dat de heer Dior, een modekoning uit Parijs, de vrouwenwereld in heftige beroering heeft gebracht met zijn bruusk gegeven bevel: „De schaar er in, rokken en japonnen tot boven de knie"... Wij vermogen niet te bevroedenin hoeverre deze beroering zich over de waeréld zal voortplanten en of zij ook Zeeland zal bereiken, maar vrezen doen uw het wel... En als het zo ver komt, wel, dan sullen ook vele Zeeuwse vrouwen on getwijfeld het hoofd buigen voor Ko ning Mode, zoals alle vrouwen in de ganse wereld dat tot nu toe gedaan hebben, en zullen blijven doen. Met één gunstige uitzondering even wel... Met uitzondering van de Zeeuwse vrouwen, die trouw gebleven zijn aan het nationale costuum! Die jaar na jaar de grillen van Koning Mode heb ben getrotseerd: die zich niets, maar dan ook niets hebben aangetrokken van korte of lange rokken, van nauwe wijde, getailleerde, gebloesdegerim pelde, gedeukte, gebolde of gesteven jurken. - tJ Maar die te allen tyde het hoofd hebben koel gehouden en de rokken lang! Tot op de voeten! En die nog altijd kanis hebben gezien haar kledij met zwier en gratie te dragen. Zonder Dior. Fath of De Givenchy! muzieklessen op de middelbare scho len. De wethouder vreesde, dat hier toch een misverstand heerst. Deze muzieklessen moeten uiteraard iets geheel anders geven dan bijv. prac- tisch instrumentaal onderricht op een muziekschoolSpreker verzekerde, dat de lessen in de steden zelf gege ven zullen worden. Aan „Toonkunst" is advies ge vraagd, doch deze instelling heeft verwezen naar de Rijksinspecteur voor het muziekonderwijs. Samenwer king met „Toonkunst" bij de uitvoe ring van de plannen blijft echter steeds mogelijk. In Vlissingen is contact opgenomen met alle verenigingen, die zich op het terrein van de muziek bewegen. De werkcommissie mocht echter niet uit te veel personen bestaan; daarin heb. ben zitting gekregen de burgemeest'er de wethouder van onderwijs, me vrouw J. W. Ditmar-de Vos en de heer G. Velthuis. Voor Middelburg is er een dergelijke commissie, bestaan de uit de burgemeester, de wethou der en de heren mr. J. A. Abbing en R. Batten. Dat in het bijzonder met „jonge" mu ziekscholen is gesproken, vindt zijn verklaring in de omstandigheid, dat juist deze nog kunnen vertellen van hun ervaringen in de eerste moei lijke jaren. Burgemeester mr. B. Kolff lichtte hierna nog toe, dat voorlopig de stichtingsvorm werd gekozen, om dat deze vaak het gemakkelijkst hanteerbaar blijkt. Voorts wees de burgemeester er op, dat pas zeer on langs werd vernomen, dat ook de Culturele Adviesraad zich met het probleem van het muziekonderwijs bezig houdt. Er is contact opgeno men en er is beslist ook geen spra ke van, dat men hier de provincie „een vlieg zou willen afvangen". Na nog enige discussie, waarbij o.m. het probleem van de eventuele concurerntie tegenover beroepsmu ziekleraren ter sprake kwam, aan vaarde de raad het voorstel met al gemene stemmen. De Herverkaveling in Zeeland De verdeling der werkzaamheden Zoals bekend zal voor het eiland Schouwen-Duiveland na de droogma king de Herverkavelingswet Walche ren gelden. Tegelijk met de herver kaveling zal sanering worden nage streefd. Zo goed als zeker zal de her verkaveling worden opgedragen aan een zelfstandig Bureau Herverkave ling Schouwen-Duiveland. Ook voor de herverkaveling van het eiland Tholen zal een nieuw bureau worden gesticht. De herverkavelingen in de Zak van Zuid-Beveland en in Waarde zullen evenwel opgedragen worden aan het Bureau Herverkaveling Walcheren te Middelburg. Twintigduizendste pakket naar Schouwen De heer J. van der Kooij, die bin nenkort met zijn vrouw en zeven kin deren naar Canada zal emigreren, kreeg Vrijdagmiddag als een zijner laatste taken bij het Rode Kruis Pak- team op het Rijksinkoopbureau het 20.000ste formulier van het textiel plan te behandelen, betreffende een textielpakket voor de familie B. van de Wekken, Lammermarkt B 273 te Zierikzee. Op 16 Juni jl. werd te Strij den het 10.000ste textielpakket uit gereikt. Thans heeft men reeds het dubbele aantal verwerkt en het ziet er naar uit, dat op 1 September a.s. het gehele textielplan van het Rode Kruis zal zijn afgewerkt. Dan zullen 26.000 gezinnen een vergoeding heb ben ontvangen voor de textielschade, Restauratie molen aan het Vlissings bolwerk Financiële commissie heeft enkele bezwaren Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van Middelburg om voor de restauratie van de molen aan het Vlissingse Bolwerk _f 35.390.59 uit te trekken zoals omschreven in het bericht in onze editie van Donderdag jl. heeft de Commissie van Finan ciën enkele bezwaren ontwikkeld. Zo heeft de commissie geconsta teerd, dat als bijdrage van het Mid delburgse Molencomité weliswaar 4000 genoteerd staat, maar dat dit bedrag verminderd moet worden met 2500.voor propaganda voor dit comité. De commissie betreurt het, dat uit het Molencomité dus maar 1500.Voorts acht men de bijdra gen van Rijk en Provincie tot een to taalbedrag van 9350.erg laag. Ten slofte vraagt men zich af of er geen subsidie is te verkrijgen van de Vereniging „De Hollandse Molen" te Amsterdam. B. en W. dienen van antwoord en zeggen, dat behalve de 4000.voor deze molen, het Molencomité ook 800.beschikbaar heeft gesteld voor de molen aan de Veerseweg en 450.voor de molen aan de Oude Vlissingse weg, terwijl er nog een be drag beschikbaar is voor verdere restauraties. Van de Vereniging „De Hollandse Molen" zal geen subsidie te verkrij- fen zijn, daar deze vereniging alleen eskundige adviezen geeft en bemid delt voor het verkrijgen van subsi dies. De Financiële Commissie advi seert tot aanneming van het voorstel van B. en W. Commissaris der Koningin zal tentoonstelling in Groede openen Naar wij vernemen zal de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de ten toonstelling openen, welke zoals ge meld 12, 13 en 14 September a.s. te Groede zal worden gehouden, ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan der Maatschappij voor Ooft- en Tuin bouw in West Zeemvsch-Vlaamleren. Bruinisser mosselkweker overleden Op bijna 61-jarige leeftijd is te Brui- nisse overleden ae heer Joh. de Waal Levz., bekend mosselkweker en vroe ger mosselexporteur op Engeland en Duitsland. Hij was bestuurslid van de vereni ging tot bevordering van Gerefor meerd Schoolonderwijs en van de Elaacselijke afdeling van het Groene [ruis. die zjj tijdens de watersnood hebben geleden, dank zij de genereuze sa menwerking van 12 Rode Kruis ver enigingen. Het spreekt vanzelf, dat zowel het Inpakteam, het Rijksin koopbureau, als het Vervoersteam van het Rode Kruis even bij deze mijl paal hebben stil gestaan. Dit 20.000- ste textielpakket wordt met vele hon derden andere begin volgende week op Schouwen-Duiveland uitgereikt. Zomerdienstregeling Prov. Stoombootdiensten Met ingang van 3 Augustus a.s. zullen de boten van de Prov. Stoom-, bootdienst varen volgens de zomer dienstregeling. Voor de diensten Vlis singenBreskens en ZierikzeeKat- seveer blijven de thans geldende af- vaarttijdën ongewijzigd. (Zierikzee Katseveer veranderde reeds enige tijd geleden). De vertrektijden voor Terneuzen Hoedekenskerke komen 25 minuten vroeger te liggen, waarbij de eerste boot nu echter om 6.25 uur vertrekt (voordien om 5.50 uur)de laatste vertrekt om 22.25 uur (voordien om 21.50 uur). Deze tijden gelden ook voor HoedekenskerkeTerneuzen. Voor de dienst VeereKamperland v.v. zijn de vertrektijden vóór ae mid dag enigszins vervroegd, met uitzon dering van de eerste boten (7.15 en 7.35 uur), doch na de middag later gesteld. De laatste boten vertrekken evenwel iets vroeger; uit Veere n.l. om 18.55 uur (voordien om 19.05 uur) en uit Kamperland om 19.15 uur (voordien om 19.30 uur). De dienst KortgeneWolphaartsdijk tenslotte is een half uur later gesteld, met dien verstande, dat de eerste boot uit Kortgene nu vertrekt om 5.55 uur (voordien om 6.25 uur): de laatste vertrekt evenwel om 22.55 uur in- plaats van om 22.25 uur. De vertrek tijden uit Wolphaartsdijk daarentegen zijn dertig minuten vervroegd; de laatste boot vertrekt nu evenwel om 23.25, inplaats van om 22.55 uur. N.V.v.h. GEBR. POLAK HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. Staatssecretaris naar Zeeland Naar wij vernemen zal de Staats secretaris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhyn, Maandag a.s. een werkbezoek brengen aan de gemeen ten Kruiningen en Zierikzee, tenein de zich ter plaatse op de hoogte te stellen van enkele sociale vraag stukken, welke zjjn ontstaan door de tewerkstelling van grote aantallen van elders komende arbeiders bij de herstelarbeid. Gewijzigd© dienstregeling Stoomtram Walcheren Naar de N.V. Stoomtram Walcheren meldt, betekent het herstel van de treinverbinding door de Kruiningse Polder een belangrijke verlichting voor de N.V. omdat nu rollend mate rieel. ingezet op de dienst Vlissingen- Krabbendgke is vrijgekomen. De busdiensten op de lijnen 3, 4, 5, 6 en 7, waaronder de bus op Koudekerke, de ringlijn rond Walcheren, de lijn Middelburg-Veere en Middelburg-Goes gaan op andere tijden rijden en geven aansluiting op de treinen. De gewijzigde dienstregeling is bij het personeel van de N.V. met ingang van Zondag a.s. verkrijgbaar. Busdiensten hervat op Beveland Tegelijk met het herstel van de trei nenloop op het baanvak Vlissingen GoesBergen op Zoom, zullen ook 4 busdiensten op Zuid-Beveland, die sinds de ramp waren gestremd, wor den hervat. Het zijn de diensten Ril landGoes. HansweertStation Krui- ningen-Yerseke, Waardehoek Rijks weg Oostelijk en RillandBergen op Zoom (alleen op Donderdag). Er zijn nu nog slechts twee Beve- landse busdiensten, namelijk Veerha ven KruiningenGoes en Veerhaven —Station Kruiningen, welke niet kun nen worden onderhouden. „Klein Blijdorp" ook in Augustus? De organisatoren van „Klein Bljj- dorp" te Middelburg overwegen om nog enkele attracties aan te trekken en dan de miniatuurdiergaarde even tueel ook nog in de maand Augustus te doen voortbestaan. Vrijdagavond was er, wellicht ten gevolge van de minder gunstige weersomstandigheden, weinig belang stelling. Hedenavond zal wederom de Ambo- nese band „Soeara Maloeltoe" optre den en bij voldoende belangstelling zal er ook na tien uur nog gelegen heid tot dansen bestaan. Honderdjarig in Poortvliet Donderdag 13 Augustus a.s. hoopt de weduwe Koppenhol-Grijs in Poort vliet haar honderdste verjaardag te vieren! Zij is nog goed gezond, hoe wel haar ogen de dienst na al die ja ren niet zo best meer vervullen. De oudste zoon van de weduwe Kop- penhol is 74 iaar en de jongste 54. Van de tien kinderen, die zij groot bracht, zjjn er nog negen in leven. Haar kleinkinderen wonen zowel in Nederland, als in Canada en in de Ver. Staten. OP HET LAATSTE NIPPERTJE Protest tegen herverkaveling op het eiland Tholen Vanmiddag een protest vergadering. Kort geleden heeft de Tweede Ka mer een ontwerp van wet aangenomen met betrekking tot de agrarische we deropbouw en de herverkaveling van gebieden in de provincies Zuid-Hol land, Zeeland en Noord-Brabant, in verband met de watersnood in Fe bruari 1953. Door de spoed, waarmee het ontwerp van wet de Tweede Ka mer heeft gepasseerd was men niet in staat hiertegen eerder te reclameren. Dinsdag a.s. wordt dit wetsontwerp in de Eerste Kamer behandeld. Aan de fractieleiders van alle par tijen is thans een adres gezonden, on dertekend door circa 250 grondgebrui kers of eigenaren van het eiland Tho len, waarin wordt gevraagd, hun in stemming met het wetsontwerp nog niet te betuigen en de herverkaveling voor het eiland Tholen op te schorten, tot de resultaten op het eiland Wal cheren en de herverkaveling aldaar geheel kunnen worden overzien, en tot aan de ondertekenaars van het adres bekend zal zjjn wat met betrek king tot hun belangen wordt besloten. Dit verzoek wort gemotiveerd door: le. dat er geen overzicht is van de Zusier Spee verlaat Middelburg Zr. G. L. Spee, adjunct-directrice van het Gasthuis te Middelburg, is met ingang van 1 November a.s. be noemd in dezelfde functie aan de In richting voor ooglijders, Tasman straat m Den Haag. In verband hiermede heeft het be stuur der Godshuizen in zijn laatste vergadering haar eervol ontslag ver leend en daaraan toegevoegd zjjn dankbetuiging voor de vele belangrij ke diensten aan het Gasthuis bewe zen. Zr. Spee was op 1 Januari 1947 in het Gasthuis aangesteld als hoofdver pleegster der interne afdeling en werd op 1 Maart 1947 benoemd tot adjunct directrice, welke betrekking zij tot heden vervult. Badbedrijf Vlissingen In het badbedrjjf Vlissingen werden van 24 tot 30 Juli 2731 baden geno men, waarvan 1570 gewone en 1161 volksbaden. Avondoverdenking. Ds. W. Oosthoek uit Westkapelle zal Maandag om 22.45 u. in het pro gramma van de N.C.R.V. de avond overdenking leiden. Man en paard m De scheidende directeur van M Gemeentewerken te Vlissingen was voor hij in 1920 deze func- tie aanvaardde kapitein by de Genie. En zijn ervaring als Ge- I: nie-officier zal hem ongetwij- feld te stade gekomen zijn. Maar, zo vroeg wethouder Van H Popering tijdens de af scheids- bijeenkomst met de raad, had zj| de heer Ouwehand ook nog niet cavalerie-ervaring nodig ge- had? En de wethouder diepte m uit oude stukken op, dat de di- H recteur in 1920 nog het beheer M M voerde over tien paarden. Waar van hij er elk jaar één in de zo- mer uitleende aan het badbe- drijf. n Elk jaartot 1933. Toen wa- -= H ren de koetsjes er wellicht niet meer. Maar toen leende de §E heer Ouwehand een man uit H p| aan het badbedrijf. En ook dat H is jaren zo gebleven. Althans volgens de wethouder, die ver- s zekerde „man èn paard" te kun- §1 nen noemen Alleen over de verkoop van p| paardenhaar door de directeur was de heer v. Popering niet te H spreken. Het eerste jaar voor vier-gulden-veertien en toen H nooit meer. Als dat maar geen H roofbouw geweest is IN DE EERSTE PLAATS MENS Vele sprekers getuigden van hun grote waardering voor de scheidende directeur van Gemeentewerken Op bijzonder treffende wijze heeft de gemeente Vlissingen gisteren af scheid genomen van haar directeur van gemeentewerken, de heer C. Ouwe hand, die zijn functie na een 33-jarige dienstvervulling wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neerlegde. En het werd inderdaad een treffend afscheid. Want niet alleen werd de heer Ouwehand van vele zijden lof toegezwaaid voor de wijze, waaro p hjj .zjjn werk al die jaren heeft ver richt, maar óók en dat voerde eigenlijk volledig de boventoon bleek zeer duideljjk hoe men algemeen de scheidende directeur waardeert om de warm-menseljjke wjjze, waarop hij zjjn taak steeds heeft opgevat en waar op hij leiding heeft gegeven aan de uitgebreide staf van personeel, die on der hem gesteld was. Het was een moeilijke dag voor de heer Ouwehand. Hjj heeft dat zelf enige malen moeten constateren en het was hem ook aan te zien. In de morgenuren werd reeds in zjjn bu reau de maandelijkse bijeenkomst van directeuren van Gemeentewerken uit de provincie gehouden, onder leiding van de provinciaal directeur voor we deropbouw en volkshuisvesting, de heer M. D. A. Glerum, die daarbij ge legenheid vond enige hartelijke af scheidswoorden te spreken. Ook werd de heer Ouwehand hier toe; door zijn Middelburgse collega, heer A A. J. W. Mathijssen. In dé middaguren werd cjheer Ouwehand met zjjn familie ontvangen in de vergadering van de gemeente raad, waar burgemeester mr. B. Kolff in een korte rede herinnerde aan het werk, dat de directeur sinds 1920 in Vlissingen heeft verricht. Naast de waardering, welke enige jaren gele den tot uiting kwam in een konink lijke onderscheiding, gevoelde het ge meentebestuur behoefte om van zjjn zijde op dit moment te getuigen van zijn dankbaarheid. Weliswaar is de stad in de afgelopen 33 jaar maar weinig gegroeid, maar door haar structuur, naar ligging en vooral door de oorlogsvernielingen, werd de heer Ouwehand toch voor zeer omvang rijke prqblemen gesteld. Steeds is hij het gemeentebestuur tot grote 3teun geweest. Zjjn stem had groot gezag en namens de raad wilde de burge meester de scheidende directeur dan ook hartelijk danken. Ook wethouder M. A. van Pope ring sprak de heer Ouwehand in har telijke bewoordingen toe, waarbij hij tegenover de schaduw van het ver trek als lichtzijde stelde, dat de heer Ouwehand nu gelegenheid zal krjjgen zich wat meer aan zijn gezin te wij den. Spr. was in het bijzonder ook mevrouw Ouwehand dankbaar voor de wijze, waarop zij haar man ook in zijn werk had gesteund. Hij gaf een uitvoerig overzicht van de vele wer ken, welke in Vlissingen onder lei ding van de heer Ouwehand of met diens medewerking tot stand zijn ge komen, om daarna met bjjzondere erkentelijkheid te getuigen van diens wederopbouwwerk, dat helaas in Fe bruari weer doorkruist werd door de ramp. Nadat de heer J. Marijs als oudste lid van de raad nog een woord van afscheid had gesproken, gaf de heer Ouwehand uiting aan zjjn gevoelens van dankbaarheid. Spr. had zich bjj het begin van zijn loopbaan voorge nomen steeds te streven naar het be lang van de Vlissingse gemeenschap en "hij hoopte in de uitvoering van dit voornemen althans min of meer geslaagd te zijn. Hij was dankbaar zich steeds gedragen te hebben gewe ten door het vertrouwen van het ge meentebestuur en de commissie voor gemeentewerken, zonder welk ver trouwen hjj zijn werk nooit goed had kunnen verrichten. In het bijzonder was spr. er dankbaar voor, dat hjj bij zijn vertrek niet alleen plannen op papier, maar ook herstelwerk in volle uitvoering kon achterlaten. Hierna volgde een druk-bezochte receptie in de wethouderskamer, waar velen uit stad en provincie de scheidende directeur de hand kwamen drukken. Onder' hen bevonden zich de hoofd ingenieur-directeur van de Prov. Dienst voor Wederopbouw en Volks huisvesting, de heer M. D. A. Gle rum, bestuursleden van Vlissingse woningbouwverenigingen, directeuren van bedrijven en instellingen, hoofden van gemeentediensten, aannemers en voorts ook het lid van Gedeputeerde Staten, mr. A. J. van der Weel. (Vervolg op pag. 5.) kosten der herverkaveling op Walche ren; 2e. dat er in de korte tijd niemand de consequenties van herverkaveling heeft kunnen overzien, noch de resul taten van Walcheren heeft kunnen be studeren; 3e. dat na de watersnood de polder- lasten enorm zjjn gestegen en de in komsten zijn verminderd, zodat de be zwaren nog in veel sterkere mate gel den; 4e. dat er minstens 5 procent land bouwgrond verloren gaat; 5e. dat het ook voor de Nederlandse gemeenschap funest is door de min dere opbrengst, en dat de schatkist voor grote offers komt te staan Vanmiddag wordt in Tholen nog een protestvergadering belegd. Wnd. geneesheer-directeur „Vrederust" elders benoemd Naar wjj vernemen is de waarne mend geneesheer-directeur van de in richting „Vrederust" der vereniging tot Christeljjke verzorging van Gees t-es- en Zenuwzieken te Bergen op Zoom, dokter C. Dekker, benoemd tot geneesheer aan de psychiatrische in richting „BIoemendaaL" te Loosdui nen. Dokter Dekker werd op 18 Februa ri 1901 te Venlo geboren. Hij genoot zijn opleiding aan de Universiteit te Leiden terwyl hij daarna aan de Vale- iteit te rius kliniek te Amsterdam was ver bonden als assistent bij prof. Bou- men. Daarna aanvaardde hij zijn werk op „Vrederust". Dokter Dekker sinds 1929 aande inrichting verbonden. Hij is bovendien voorzitter van het Christelijk Militai re Tehuis in Bergen op Zoom en se cretaris van de Commissie van Be heer van de Gereformeerde Kerk. In het verenigingsleven is hij een bekend schaker. Het ligt in de bedoe ling, dat hij zijn nieuwe functie op 1 Februari 1954 zal aanvaarden. Middenstandsexamen Op de derde dag van het te Middel burg gehouden middenstandsexamen voor Zeeland slaagden de volgende dames en heren: M. de Muynck, B. P. Nieuwenhuijse, F. Nieuwenhuijse, L. Nieuwenhuijse, allen te Borssele. B. J. Nieuwenhuijze en L. B. Steke- tee, Yerseke; B. deNooijer, G. Polder man en T. J. J. Theune, allen te Vlis singen; J. de Nooyer, Arnemuiden; C. J. J. van Oevelen, M. P. van Ouwer- kerk, A. Steutel, J. Sturm en mej. J. Ligthart Schenk, allen te Middelburg; J. M. Paauwe, Heinkenszand; P. F. Polfliet en J. C. Schrieks, beiden 's Heerenhoek; J. de Potter, Koudeker ke; W. J. v. d. Putte, J. I. van de Sande, beiden Breskens; J. P. v. d.Re- pe, mej. W. A. Reynierse. H. C. Schout, C. J. Sinke en mej. P. Traas, allen tc Baarland; mej. M. S. Ris- seeuw, Groede; mej. J. W. C. Roelse en P. Roelse, beiden Westkapelle; H. M. Roeting, A. J. Sturm en F. Sturm, allen Veere; J. P. Sanderse, Grijpsker- ke; J. Schipper, C. J. Stavenuiter, J. W. Steendam, allen te Goes; F. Schijf, Ovezande; J. van Strien, Wol- faartsdijk; J. Traas, Ellewoutsdjjk, L. J. Tramper, 's Gravenpolder en J. Janse, Kapelle. Van de 45 geëxami- neerden moesten er deze dag vier worden afgewezen. Installatie burgemeester Rilland-Bath Sobere plechtigheid Woensdag 5 Augustus a.s. zal, zo als gemeld, de nieuw benoemde bur gemeester van Rilland-Bath, de heer J. C. W. Jobse worden geïnstalleerd. Des middags om half twee zal de burgemeester bij wachtpost 20 wor den verwelkomd, waarna om twee uur ineen bijzondere raadsvergadering de installatie zal plaats vinden. Vervolgens wordt een rjjtoer door de gemeente gemaakt, waarna om 5 uur een receptie wordt gehouden. Hoewel in verband met de ramp, welke ook deze gemeente trof, geen feestelijkheden worden georganiseerd, wordt toch verzocht de vlagen te wil len uitsteken. De reportagewagen van de Prov. Zeeuwse Courant zal aanwezig zijn, zodat de bevolking vóór het gemeen tehuis de installatie plechtigheid zal kunnen volgen. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Abbott en Costello in Alaska", (a.l.), 7 en 9.15; Schouw burg: „Wrekers te paard". (14 j.), 8 uur; Kunstmuseum: Tentoonstelling Jan Sluyters 19—12.30, 13.39—17.30 en 19—21.30 uur; Sluiting Koopfeest: Mu zikale wandeling „Voorwaarts" en signaalafd. ..Achilles", 20,30 uur; Seis- bolwerk: Vuurwerk 23 uur. Morgen Electro: Als vandaag 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Als vandaag 2,30 en 8 uur: Kunstmuseum: Als van daag 10—12.30 en 13.3017.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Affair in Trini dad". (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Al lemaal Knots", (14 Jr.), 7 en 9 uur; Cosy Corner: Duo Abels—van Eek, 8 11.30 en 124 uur; Oude Zeevaart school: „Tentoonstelling K. J. Hulne- man", 1012*2—5 en 7—9 uur; Sport terrein Bosweg: vanaf 0.30 uur atle tiekwedstrijden. Morgen Alhambra: „Affair in Trinidad (18 jr.), 3, 7 en 9 uur; Luxor: „Alle maal Knots". (14 jr.), 3, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Duo Abels—van Eek, 36 en 811.30 uur; Strandhotel: Piano- en claviolinemuziek 36 en vanaf 7 uur; Oude Zeevaartschool: „Tentoonstelling K. J. Huineman", 2 —5 uur. GOES. Vandaag Grand ,,Dio Csardasfllrstln", (a.l.), 7 en 9 uur. Morgen Grand: als vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2