z MEJ. B. SCHNEIDER 30 JAAR IN DIENST VAN ..KINDERZORG" WALCHEREN ZIERIKZEE ONTEVREDEN OVER VEERVERBINDING SPORT EN WEDSTRIJDEN JIMMY BROW IN en de oranjehemden Wens van huisvrouweindelijk in vervulling WEK DE GAL rN UW LEVER OP DONDERDAG 30 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN7 5 GROTE DAG VOOR „TANTE BELLA" Burgemeester Dregmans vap Serooskerke reikte haar koninklijke onderscheiding uit Dertig; jaar lang- heeft mejuffrouw B. Schneider, bü liaar pupillen beter beltend als „tante Bella", haar beste krachten aan de vereniging „Kinder- zorg" gegeven. Dertig jaar lang heeft zij de aan haar zorgen toevertrouw de kinderen alles gegeven, wat zij nodig hadden, waarbij zij zichzelf vol komen wegcijferde: de kinderen gingen vóór alles! Woensdagmiddag werd dit jubileum gevierd in huize „Welgelegeir' te Serooskerke, waar velen wa ren bijeengekomen om haar met het 30-jarig jubileum te feliciteren. Onder grota instemming deelde burgemeester P. Dregmans mede, dat het H. M. de Koningin nad behaagd, mej. Schneider te onderscheiden met de ere-me- daille in zilver van de Orde van Oranje Nassau. De feestelijke bijeenkomst werd ge opend door de vice-voorzitter van de vereniging „Kinderzorg", ds H. M. Strating uit Goes, waarna burge meester P. Dregmans van Seroosker ke mej. Schneider namens het ge meentebestuur dankte voor al het geen zij in het belang van de kinde ren had gedaan. Nadat de heer Dreg mans had opgemerkt, dat er niet al leen waardering is van de zijde van het gemeentebestuur,maar ook van de regering, deelde hg tot vreugde van alle aanwezigen mede, dat aan mej. Schneider een koninklijke onder scheiding was toegekend, waarna hij haar het ere-metaal opspeldde. Namens het bestuur van „Kinder- zorg" wenste ds. Strating de jubila- resse geluk en zeide, dat de onder scheiding volkomen verdiend was. Hij roemde de bescheidenheid van mej. Schneider, die het kind steeds belang, rijker achtte dan zichzelf. Hij bood haar een geschenk onder couvert aan. In dezelfde geest uitte zich ook ds. J. de Vries uit Goes, oud-voorzitter van „Kinderzorg". Vervolgens feliciteerde mr. C. F. Huysman, referendaris bij het depar tement van justitie mej. Schneider met haar jubileum, met de welver diende onderscheiding en „Kinder- „Klein-Blijdorp" trok reeds dertigduizend bezoekers Verdwenen wasbeer lerecht Het is Woensdag een belangrijke dag geweest voor „Klein-Blijdorp" te Middelburg. Honderden bezoekers passeerden de kassa en de 29.000ste kon al spoedig genoteerd worden. Het was P. N. Blondeel uit Goes, die een waardebon van 5.ontving, 's Avonds omstreeks half tien kwam de 30.000ste bezoekster „Klein-Blij dorp" binnen, mej. J. de Potter. Zij kreeg als attentie een flacon eau de cologne. Het was een prettig ogenblik voor de organisatoren van „Klein-Blij dorp", maar niet minder verheugd was men, toen het bericht binnen kwam, dat de grote, wasbeer, die bij na een week spoorloos verdwenen was, weer gevonden was. Toen een bewoonster van een huis aan de Veer- se weg in haar schuurtje aardap pelen wilde halen, zag zij iets in een hoek zitten, dat veel op een kat leek, maar bij nader onderzoek bleek het de beer te zijn. Het duurde nog een uur, voordat met behulp van de poli tie het dier was gevangen. Gisteravond trok de Soeara-Maloe- koe band weer veel belangstelling. Ook op de Markt was het druk. De folkloregroep van „Medioburgum" gaf een herhaling van het program ma van boerendansen, dat op 8 Juli jl. werd uitgevoerd. Ook kon men nog genieten van bijzonder aardige gym- nastiekdemonstraties. Rest ons nog te vermelden, dat de heer Th. C. Fer- werda een beiaardconcert gaf op de Lange Jan. Geslaagd voor typograaf Voor het examen typograaf slaagden te Roosendaal de heren A. v. d. Linde te Kapelle-Biezelinge; A. Glerum te Middelburg; F. de Putter te Zaamslag; A. de Meycr te Biervliet: J. van Gik te Axel; J. Izebout te Koudekerke; P. v. d. Kuyl te Middelburg; J. Kem- pe te Zaamslag; A. Smeerdijk te Vlis- singen; A. de Witte te Koudekerke en P. Faas te Middelburg, Concert van gewijde muziek. Zondagavond werd te Ritthem in de Ned. Herv. Kerk een programma van gewijde muziek uitgevoerd door de muziekvereniging O.N.D.A. en de plaatselijke zangvereniging, met me dewerking van mevr. de Zeeuw van Luik (sopraan). Het was de eerste maal, dat in deze gemeente een der gelijke uitvoering werd gegeven. Er waren zeer veel bezoekers. LEZERS SCtiRIJVEN Afscheid van de heer C. Ouwehand. Met belangstelling heb ik in de cou rant gelezen over het afscheid van de heer C. Ouwehand als directeur van gemeentewerken. De heer Ouwehand somde bij die gelegenheid verschillen de werken op, welke onder zijn leiding tot stand zijn gekomen. Hij is er daar bij één vergeten en wel een werk, dat hem zeer na aan het hart lag, de aan leg van de sportvelden aan de Bos weg. Toen deze velden gereed waren, zijn vele vergaderingen gehouden met ie bestrren van de voetbalverenigin gen. Er zijn toen wel eens harde noten gekraakt, vooral over het méér dan één wedstrijd spelen op Zondag op het hoofdterrein. Ondanks ahe argumen ten vai, de verei jgingen, hield de heer Ouwehand voet bij stuk: Zolang de grasmat nog zo jong is, één wedstrijd per Zond ig. Hoe de verenigingen ook protesteerden, de neer Ouwehand bleef bij zijn besluit, dat destijds veel ont stemming teweeg bracht. Achteraf gezien bleek de beslissing van de heer Ouwehand juist. En het resultaat is, dat Vlissingen thans een veld bezit, dat zich kan meten met de beste terreinen in Zeeland. Van het helder inzicht van de heer Ouwehand plukken wij thans de vruchten cn daarom ben ik er van overtuigd, dat ik namens alle sportvrienden schrijf, wanneer ik do heer Ouwehand na zijn pensionnering het allerbeste toewens. Sportvriend. zorg" met de persoon van de jubila- resse. Namens personeel en kinderen sprak de directeur, de heer G. M. Schlüter, die „tante Bella" niet alleen dankte voor het opvoedende, maar bovenal ook voor het evangeliserende werk, dat zij nu al 30 jaar lang ver richt. Hierna bracht een aantal kin deren de geschenken, die zij voor een groot deel zelf vervaardigd hadden, binnen. Namens de afdeling Middelburg wenste mej. G. T. Bruijnzeel mej. Schneider geluk en overhandigde haar een schrijfmap. De heer H. Smoor voerde nog het woord namens de oud. pupillen. Te Middelburg geslaagd voor middenstandsexamen Te Middelburg zijn geslaagd voor het Middenstandsexamen: mej. P. J. Baars, P. Cappon, C. M. Clarijs, A. A L. F. Da- men, J. F. Dieleman. R. Fastenau en R. Goedbloed, allen te Middelburg: mej. W M. de Bat, A. J. de Beste, J. G. van Dam, mej. P. Faasse en P. J. Geluk, al len te Goes; A. de Bree, L. Davidse en mej. A. M. Goedbloed, allen te Vlissin gen; mej. A. M. L. van Belleghem te Eede; G. J. v. d. Berge en S. de Fouw, beiden te Hoedekenskerke; A. Bommelje te Koudekerke; J. W. Botting te Sint Laurens; L. P- Brasser te Kleverskerke; M. A, v. d. Broecke en mevr. M. J. Buize-Neele, belden te Breskens; J. Brou wer te Arnemuiden; B. A. Bruinooge te Yerseke; L. Coppoolse en P. Geldof, bei den te Serooskerke (W.); J. Corstanje te 's-Heer HendriKskindereu; M. Delle- beke te Souburg; mevr. C. van Doorn- Lucasse te Baarland; G. J. Eggebeen te Wolfaartsdijk; C. D. Gesehiere te Hein- kenszand; A. Goedbloed te Veere; H. Goedegebure te 's-Heer Arendskerke; A. P. Coumou te Amsterdam en J. J. Fanoy te Apeldoorn. Van de 40 geëxamineerden werden er 4 afgewezen. Geen buta-gas Zoals bekend is op het strand te Zoutelande een consumptietent uitge brand als gevolg van het in de pan slaan van een vlam bg het bakken van frites. Daarbg zou een fles, met buta- gas gevuld, uit elkaar zijn gespron- fen. Naar wij thans vernemen bevatte eze fles geen butagas, doch een an der mineraal gas. Vlissingen Vlissingse Rode Kruis demonstreerde in Veere Maandagavond gaf de Rode Kruis- brigade uit Vlissingen te Veere een demonstratie, waarbij „gewonden" per kabelinstallatie over een betrek kelijk breed water vervoerd werden. Men ging uit van de verondérstelling, dat zich enkele gewonden op het Bol werk tegenover het stadje bevonden, die voor verzorging naar de kade aan de haven overgebracht moesten wor den, alwaar zij door de dames-afdeling van de brigade verzorgd werden. De demonstratie werd bijgewoond door o.a. dr. J. C. B. Simons uit Mid delburg en de gewestelijke comman dant R. K. K., ae heer P. C. J. v. d. Slikke. De Kringcommissaris, mr. J. A. Heyse uit Middelburg, kon niet aanwezig zijn. Ambtenaren vergaderden. Dezer dagen hield de afdeling Vlis singen van de Algemene Bond van Ambtenaren een ledenvergadering. De bondspenninemeester, de heer G. Venema, hield een causerie over het vraagstuk van de bezoldiging van overheidspersoneel. Uitvoerig be sprak hij de voorgeschiedenis en het resultaat van de besprekingen. Spre ker deelde mede, dat tussen de orga nisaties en de commissie voor geor ganiseerd overleg overeenstemming over de salarissen is bereikt. Ver wacht wordt, dat binnenkort de sala risverhoging zal worden uitbetaald. Er ontstond een levendige discus sie. Hierbij wees de afdelingssecre taris, de heer J. C. Constandse, op de noodzaak om krachtig te blijven stre ven naar verbetering van salarissen, uitbetaald aan ongeschoolden en half- vaklieden, omdat de salarissen van die groepen zowel in het vrije be drijfsleven, als bij de overheid, bene den een sociaal verantwoord mini mum liggen. De bondsbestuurder zegde hierbij alle medewerking toe. Oostkapelle Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 29 Juli. Vroege aardappelen: Eerstelin gen bonken 1215. Idem grote 914. Id. drielingen 612. Idem kriel 5. Bintjes bonken 1314. Idem grote 1213. Koop- mans blauwe grote 1516. Aanvoer 18 ton. Fruit: Pruimen: Oranjepruimen 2023. Earley Laxton 2157. Peren val en kroet 20. Oomskinderen 11—38. Langstelen 11 13. Perziken per stuk 330. Tomaten 34 52. Rode bessen 6379. Druiven: Fran- kenthalers 2,132,17. Kruisbessen 335. Appels: Earley Victoria I 810. Yellow Transparant A 3510. Idem BC 24—27. Idem I 1726. Idem n 1124. Idem val en kroet 311. Nelmeloenen 3851. Oranje Ananasmeloenen 66. Groenten: Bloemkool A 68. Idem B 27 57. Idem C 2536. Dubbele Princesse- bonen 4559. Saxa 32—51. Wagenaars 39 —41. Doperwten 30. Snijbonen 20—84. Bospeen 814. Boskroten 46. Kroten per kg. 59. Spinazie 8. Rabarber 48. Komkommers A 814. Idem B 815. Id. C 8. Idem kg. (krom) 8. Prei 36—49. Zil veruien 2514. Augurken 2982. Rode kool 19—20. Savoye kool 11—22. Spits kool 18, Sla per stuk 3—8. Andijvie 6—19. Postelein 35—47. Bosuien 514. Uien per kg. 13. VISMIJN VEERE. 29 Juli. Aangevoerd: 1954 kg. export- garnalen 1,582,10. 108 kg. schar 1839. 67 kg. bot 1631. 183 kg. tong (middel) 50—1,58. 248 kg. rog 65—83. 1% kg. vls- lever 44. 3 kg. paling 1,121,90. 4 kg. poon 16. VAN "TOT WIN IJPE" De oudjes te Ritthem maakten vorige week een uitstapje naar Zeeuwsch-Vlaan- deren. Na een mooie reis keerden zij des avonds tevreden huiswaarts. Voor het examen van de Nederlandse associatie voor prijktijkexamens slaagden de heren J. A. Adriaanse te Middelburg en J. C. Weststrate te Vlissingen. Te Utrecht slaagden voor het examen Frans L.O. mej. S. C. Dronkers, onderwij zeres te Middelburg en de heer A. v. d. Ende, onderwijzer aan de U.L.O. school te Tholen. „Op naar Gent en Antwerpen" was het devies van de ouden van dagen te Vrou wenpolder. Zij bezochten België's groot ste havensteden, waar vele bezienswaar digheden werden bewonderd. Bij hun thuiskomst werden de oudjes opgewacht door het muziekgezelschap „Ons Genoe gen". „Fort"-wedstrijd op strand Op het strand te Oostkapelle orga niseerde de plaatselijke V.V.V., een „forf-wedstrijd voor de jeugd. Er werd door ongeveer 120 kinderen deelgenomen, verdeeld over 12 groe pen. Deze groepen moesten apart een fort bouwen op het strand, en welk het laatste stajid hield, bij opkomend water, behaalde de eerste prijs. Een van de leden van de V.V.V. had nog een vlaggetje op de forten geplaats*" zodat het geheel een mooi scnouwspi bood. De prijzen werden als volgt be haald: Groep Hl, 2 groep IV, 3 groep V, 4 groep H, 5 groep VHI, 6 en 7 groep I en VI, 8 groep VII, groep X, 10 groep IX, 11 groep XII en 12 groep XI. RAAD DOMBURG. Gemeente-ontvan ger benoemd. De raad van Domburg kwam onder voorzitterschap van wethouder J. de Visser bijeen. De heer De Visser sprak de wens uit, dat de burgemees ter, die door een lichte ongesteldheid verhinderd was de vergadering bij te wonen, weer spoedig zijn werkzaam heden zou kunnen hervatten. Zoals wij reeds meldden werd aan dokter F. Vaandrager op jn verzoek eer vol ontslag verleend als gemeente geneesheer. De heer W. Geuze uit Oosterland werd benoemd tot gemeente-ontvan ger en ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer J. Warners sprak bij de rondvraag er zijn voldoening over uit, dat de oude begraafplaats was opge knapt. Hij hoopte, dat de in gebruik- zijnde begraafplaats nu spoedig vol gen zal. Op een vraag van de heer W. Bos werd geantwoord, dat B. en W. nog pogingen zullen ondernemen een tweede brievenbus in de gemeente te krijgen. De heer J. de Jager verzocht op ruiming van het onkruid aan de Kerkhofweg. De heer Joh. de Visser zag gaarne een onderzoek ingesteld in de buurt schap H. Jan ten Heere, inzake de mogelijkheid voor het vestigen van een bewaarplaats voor huisvuil. Officiële publicaties VLISSINGEN. KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT. De burgemeester der gemeente Vlissin gen brengt ter openbare kennis: a. dat alle oproepingen voor de keuring van hen, die in deze gemeente voor de lichting 1954 zijn ingeschreven, thans zijn verzonden; b. dat de in 1934 geboren mannelijke per sonen, die overeenkomstig de terzake geldende wettelijke voorschriften in het bevolkingsregister dezer gemeente zijn of behoren te zijn opgenomen en die niet hebben ontvangen een oproe ping voor de keuring voor de dienst plicht of een bericht, dat zij niet voor de dienstplicht zijn ingeschreven, zich vóór 1 Januari e.k. ter gemeente-secre tarie moeten aanmelden. Vlissingen, 29 Juli 1953. Middelburgs Mannenkoor zong te Domburg. Het Middelburgs Mannenkoor gaf te Dombure een geslaagd concert in de Ned. Herv. Kerk, die welwillend door het kerkbestuur aan de organi serende V.V.V. hiervoor was afge staan. Een 10-tal nummers werd op uit stekende wjjze ten gehore gebracht. De aanwezigen genoten bijzonder van de koorzang, alsmede van de solo zang van de heer L. E. H. van der Werff. Ondeugdelijke waar I De gemeentepolitie van Middelburg maakt belanghebbenden er op attent, dat er zich in Middelburg een koop man bevindt. die tracht Smyrna-ta- ËijtCTi aan de man te brengen. Deze ipijten blijken evenwel van gewoon katoen te zijn. RAAD BROUWERSHAVEN De waterkering rond de havens De gemeenteraad van Brouwersha ven stelde Woensdagavond een cre- diet voor van f 500.ter beschikking van B. en W. voor het doen uitbren- fen van een rapport door een deskun- ig bureau over de maatregelen, wel ke op de haven nodig zullen zijn. Het gaat om de vraag of hier de kade verhoogd, een waterkerende muur ge bouwd of een sluis aangelegd moet worden. Voorts werden vragen gesteld over de kwestie van het al dan niet aan leggen van een nooddijk rond deze ge meente. Burgemeester J. L. van Leeu wen wees er op, dat de Rijkswater staat zijn toezeggingen inzake de be veiliging van Brouwershaven onge twijfeld gestand zal doen. Het be schikbare materiaal wordt echter in eerste instantie volledig ingezet voor de dichting van het Schelphoekgat. Een nooddijk, die geen zeedijk zou zijn, heeft geen waarde. Zou de Schelphoek echter onverhoopt niet dichtkomen voor de winter, dan zal er aan de Westzijde van Brouwersha ven een zeedijk gelegd moeten wor den. Deze zou vermoedelijk f 1.250.000 kosten. Treinverbindingen worden gemist Draagt de R.T.M. de schuld? Nog steeds is men in Zierikzee niet tevreden over de verbindingen Men schrijft ons nl. het volgende: Nu de „Koningin Emma" de dienst KatseveerZierikzee onderhoudt, is er weliswaar een eind gekomen aan de levensgevaarlijke en ongemakke lijke reizen, welke tot die datum ge maakt werden met niet zeewaardige bootjes. Doch, zo zegt men, de bevol king van Schouwen-Duiveland heeft te vlug „hoera" geroepen De vaar- tgden, zoals die golden vóór de ramp, zijn niet hersteld en zeker niet de zomervaartijden. De bevolking be- •klaagt zich, dat met haar belangen geen rekening gehouden wordt. Een novum is, dat de Provinciale boot des nachts te Katseveer blijft liggen De eerste reis naar Zierikzee wordt ondernomen om 6.10 uur van Katse veer. Geeh enkele trein correspon deert daarop. Slechts de post vanaf het postkantoor Goes wordt met de postwagen gebracht en slechts de rei zigers. die een auto bezitten, of met een rijwiel uit de omgeving komen, kunnen er van profiteren. Deze boot komt kwart over zeven, volgens de officiële dienstregeling te Zierikzee aan en vertrekt een kwartier later. Dit is een te kort tijdsbestek om werkelijk op tijd te vertrekken en men kan dan bovendien pas om 9.16 uur naar Holland en om nalf tien in de richting Middelburg en dus te Middelburg op zijn vroegst om 10 uur aankomen. De reizigers, die dat ondernemen, moeten 's avonds om 10 minuten voor 6 weer terug uit Mid delburg. Met de volgende reis moet de boot aankomen om 10.35, dat is dus de tweede aankomst te Zierikzee. Dan is het een hopeloze bende: drie boten komen ongeveer op dezelfde tijd aan: de „Flandria" van Burgsluis, de „Mi- SCHAATSEN Wereldkampioenschappen in 1954 in Japan Nederland hoog aangeslagen Nederland won rallye om de Zilveren Vaas C. de Leeuw uit Middelburg enige Zeeuwse deelnemer Dezer dagen werd evenals vorig jaar weer de Rallye Internationale naar Monthey (Zwitserland) gehou den. De Nederlandse deelnemers wa ren, evenals trouwens de overige mo torrijders uit verscheidene Europese landen, tijdens deze dagen de gasten van de Zwitserse moto^bond. De uitslag van deze tweedaagse rallye was voor Nederland zeer suc- cessvol, want met het grootste aan tal kilometers (37.338) werd beslag gelegd op de Zilveren Vaas, welke ook het vorig jaar door Nederland werd,gewonnen. Bovendien won Ne derland een grote zilveren beker, welke door Spanje was uitgeloofd De Zilveren Vaas is een wisselbeker. De verdere uitslag was: 2. België; 3. Engeland; 4. Duitsland; 5. Denemar ken; 6. Spanje- 7. Italië; 8. Frankrijk Nederland werd door de provincie Groningen het sterkst vertegenwoor digd met achttien deelnemers Zee land sloot de rij met één deelnemer, namelijk de heer C. de Leeuw uit Middelburg. Op de wieken De uitslag van een wedvlucht uit Vilvoorde, waaraan de „Telegraaf" met 229 jonge duiven deelnam was; 1. W. M. Walraven; 2 S. de Bree; 3 J. de Kuijper; 4. J. de Ridder; 5. A. Koeijers; 6. D. Hoogsteger: 7. 8 en 9 Iz. Scheijbeler en 10 M. Kor- etanje. Een wedvlucht, eveneens uit Vil voorde, waaraan de „Telegraaf" met 47 oude duiven deelnam had als uit slag: 1 en 8 J. Sturm; 2, 4 en 10 J. Polvliet; 3 C. L. Daane; 5. H. Cas- tel; 6. J de Kuijper; 7. G. Annot; 9. Delmotte; 11. M. D Walraven en 12. W. Daane. De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wed vlucht van Vilvoorde (85 km.) met 224 jonge en 57 oude duiven. Bij de eerste categorie was de uitslag: 1 H. Castel, 2 Iz. Scheybeler, 3 E. v. Vlaanderen, 4 en 6 W. M. Walraven, 5 W. Daane, 7 en 9 A. J. Koeijers, 8 M. D. Walraven, 10 M. Kor- stanje. De uitslag bij de oude duiven was: I. 2 en 5 J. Sturm, 3 en 8 C. Pouwer, 4 en 10 Polvliet, 6 en 7 M. D. Walraven, 9 C. L. Daane. Het secretariaat van de Interna tional Skating Union heeft de data en de plaatsen bekendgemaakt van de kampioenschappen voor het vol gend seizoen. De Europese kampioen, schappen in het hardrijden zijn vast gesteld op 6 en 7 Februari a.s. te Da- vos. Dé wereldkampioenschappen voor heren zijn aan Japan gegeven. Deze titelwedstrijden zullen op 16 en 17 Januari, diis vóór de Europese kampioenschappen, te Sapporo wor den gehouden. Nederland en Noorwegen mogen ieder zes rijders naar de Europese kampioenschappen zenden, Oosten rijk, Groot Brittannië en Zweden elk vijf en alle overige landen maximaal 3. Bij de weerldkampioenschappen 'ligt de zaak enigszins anders. Neder land en Rusland hebben het recht zes rijders op deze titelwedstrijden te la ten starten, Noorwegen en Zweden kunnen 5 schaatsenrijders uitzenden, Oostenrijk en Finland elk 4. alle overige landen 3. Uit deze beslissingen blijkt wel, dat de Nederlandse schaatssport in ternationaal op het hoogste bereikba. re niveau wordt aangeslagen. ATHLETIEK Dubbele zege van Fanny op Maria Sanders Fanny Blankers-Koen heeft het Woensdagavond bij internationale atletiekwedstrijden te Keulen tot een dubbele overwinning gebracht. De 100 •meter leverde haar in 12,1 seconde de zege op vóór haar Duitse rivale Maria Sander, die in 12.2 seconde de twee de plaats bezette. Op de 80 meter hor den sloeg onze landgenote Maria San- der duidelijker: in 11,4 seconde werd Fanny Blankers-Koen eerste, op 0,3 seconde gevolgd door Maria Sander ZWEMMEN Waterpolo-tournooi te Breskens Zaterdagmiddag wordt in Breskens het tweede Zeeuwse waterpolo-tour nooi in dit seizoen gehouden. De deelnemende ploegen zgn: lste klasse heren: Bruinivs Et, Luctor I, SZV I en Zeehond I. 2de klasse heren: Scheldestroom I en n, Schelde I en Luctor EL 63. Dank zg Jackie Brown maakten de Biggers dus een schitterend figuur in de eerste klas. Ongeslagen stonden zij na negen wedstrgden aan de top van de rangigst vóór clubs als B.V.V., Ajax, N.A.C., Vitesse en Heerenveen. En in de pers raakte men niet uitgepraat over Jackie's ongeëvenaarde talenten. Dat werd nog erger tegen de tijd dat de grote interlandwedstrijd te gen de Zwitsers begon te naderen. Het Nederlandse Elftal had het er de laatste tijd niet al te best afge bracht: het had de ene wedstrijd na de andere verlo ren en daar hadden de Keuze Commissie en vooral voor zitter Ballewipper ai heel wat over te horen gekregen. Er heerste kort gezegd in de kringen van de voetballe rij een zeer ontevreden stemming en alom werd ge roepen om een verjongd Nederlands Elftal. „We hebben genoeg van Piet Pingel en Klaas Klunzema en Heintje Hark en Siem Slak" schreef een der kranten, „wg ge ven dat hele stelletje brandhout graag cadeau voor één Jackie Brown". En toen dat eenmaal gezegd was.'was meteen het hek van de dam Alles en iedereen begon om Jackie Brown te roepen. ..de enige voetballer, die het Nederlands Elftal kan redden", naar men zei. De kranten schreven het, de radio bazuinde het rond en ook op straat werd er druk over gesproken. Alleen de Keuze Commissie hield zich Oostindisch doof. Die deed alsof er geen Jackie Brown bestond. Maar of meneer Ballewipper en consorten dit spelletje lang zouden kun nen volhouden nister van der Slcydc" uit Anna Ja- cobapolder en de provinciale boot. Als de provinciale boot in de haven komt, moet ze drijvende gehouden worden, want dan ligt strijk en zet de „van der Sleyde" aan de ponton te lossen en te laden, waardoor de provinciale boot, zoals Dinsdagmorgen, en dan is het nog betrekkelijk vroeg, om 10.55 meerde. Gevolg Is, dat zij Jn- plaats van om 11.05 om 11.25 vertrok en du? de tr^naanslu^ingen met Holland en Goes om 14.16 en ttaar Vlissingen van Goes om 12 30 uur wederom door reizigers gemist wer den. Des middags kwam inplaats van om 13.35 de boot om 13.50 aan en vertrok 14.10 uur naar Katseveer, dus ook weer geen aansluiting met Hol land, En het gekke van het geval is, dat de bus van de R.T.M. op tijd ver trekken moet, vóórdat de passagiers van de boot zijn. De vraag wordt gesteld, waarom de zomerdienst van vroeger niet meer ingesteld werd, toen men met de vroege boot uit Zierikzee om onge veer half zes kon vertrekken. Kan dit verbeterd worden? Voor Schouwen- Duiveland blijkbaar niet. Wel wordt gezorgd voor een prach tige verbinding BreskensVlissin gen als een Statenlid zijn mund open doet, maar hier is alles hopeloos en dat terwijl wij moeten betalen! Van ter zijde werd beweerd, dat de Dienst Dijkherstel des avonds geen grote boot meer in de haven wil. Als reden, waarom de „Koningin Emma" niet eerder voer, beweerde men bovendien dat de haven ondeugdelijk was. Hier haalt men zijn schouders daarover op. Grote boten, zoals de „van der Sley de", de „Flandria" uit Antwerpen kwamen met honderden passagiers aan boord en één maal per dag. Bg kentering van het t(j had men dan toch wel kunnen varen met een pro vinciale boot Naschrift der redactie. Wij hebben van bovenstaand schrij ven de letterlijke tekst gepubliceerd, ook waar de stijl niet die van ons blad is. De spontaniteit van de brief wettigde de letterlijke publicatie. Omtrent de feiten kan het volgende worden opgemerkt: De „Koningin Emma" overnacht te Katse Veer. omdat men met het oog op de herstelwerkzaamheden een op eenhoping van schepen bg Zierikzee wenst te voorkomen. Het herstelwerk is nu eenmaal primair. Wie de dienstregeling bekijkt zal femakkelijk tot de conclusie komen, at het oponthoud niet voor mag komen. Als de provinciale boot om 10.35 arriveert, moet de boot van de R.T.M. vertrekken. Als zij te laat ver trekt houdt de R.T.M. zich niet aan de mede door haar zelf opgestelde en goedgekeurde dienstregeling. De R.T. M. is dan dus de schuld van de ver traging. Deze vertraging kan inder daad niet ingelopen worden op de vol gende vaart, zodat zij hoogst onge wenste gevolgen voor het nalen der aansluitingen medebrengt. Nog een tweede factor is in net spel: de schepen van de hersteldiens ten houden niet altijd voldoende reke ning met de belangen der veerdiens ten, ook als dat mogelijk is. De lei ding is van goeden wille, de practijk klopt niet altijd met wat men wil. Geheel ten onrechte klaagt Zierik zee dus niet. Modern middel maakt einde aan alle getob. Hoe menig huisvrouw heeft bij de dagelijkse afwas niet meermalen de verzuchting geslaakt: „Ze vinden nu zoveel uit, ik wilde dat ze nu ook eens iets vonden om het afwassen wat eenvoudiger en prettiger te ma ken Nu, deze methode is er thans. De Castella-fabrieken brengen U een afwasmiddel, dat aan alle afwas- narigheid met één slag een einde maakt. Een lepel Castella Vaatwas en U hebt teilen vol actief schuim, dat zonder wrijven en boenen allé vuil en vet opneemt en Uw vaatwerk, lepels en vorken schoon en glanzend maakt als nooit te voren. En ook de ellende van ruwe „afwashanden" behoort nu eindelijk tot hei verleden, want Castella Vaatwas maakt de handen zacht als fluweel. Mede daar om is dit voortreffelgke. moderne afwasmiddel een uitkomst voor iedere vrouw (ook de prijs ia geen bezwaar, slechts 25 ct. per pak) en is Castella Vaatwas door duizenden vrouwen zo enthousiast ontvangen. Immers, nooit meer behoeft de dagelijkse afwas haar te beletten er keurig en tot in puntjes verzorgd uit te zien U suit 's morgen» „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter ga n uw ingewanden doen stromen, anden ■erteert uw voedsel niet. het bederft J raakt verstopt, wordt humeurig er oom. Neem de plantaardige CARTER'5 LEVERPILLETJES om die liter ga jp te wekken en uw spijsvertering er stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3