Smokkelaars gegrepen met pantserwagen Zeeuwse Almanak RANG §103 §13 COMMISSARIS DER KONINGIN OPENDE KL0MPENBEURS „SLIKPLOEGEN" WINNEN IN KRUININGEN TERREIN VEEL LIEFHEBBERIJ VOOR DE VLISSINGSE BRADERIE MATR0ZENSHAG Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUW SE COU RANT DONDERDAG 30 JULI 1953 DOUANE SLAAT TOE Ook veeauto met runderen werd in beslag genomen De dienst der invoerrechten en accü nzen in Zeemvsch-Vlaanderen heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag een flinke slag weten te slaan in de Beoosten- en Bewesten Biypolder onder de gemeente Axel. Er werd een tien ton wegende pantserauto, een veeauto en een aantal runderen, welke bestemd waren voor clandestiene uitvoer naar België, in beslag genomen. Bovendien wist men de vier inzittenden van beide wagens A. S. en d. R. uit Sint Jansteen, C. V. uit Sas van Gent en de Belg A. de N. uit Zeven eeken aan te houden en in verzekerde bewaring te stellen. Nadat op 26 Januari van dit jaar onder Westdorpe een pantserauto der douane tegen een gepantserde smok kelauto was opgebotst, waarbij de lichtere douane-auto het tegen de zware concurrent moest afleggen en van de weg werd geduwd, stelde de douane een plan de campagne op om de smokkelauto, welke enkele malen in de Beoosten en Bewesten Biypol der was gesignaleerd, in handen te krygen. Men wilde dit proberen op de plaats, waar het vee werd overgela den. In die richting werden dan ook maatregelen getroffen. Dinsdagavond, omstreeks half twaalf, bemerkten ambtenaren, die op ronde waren, een veeauto, welke onderaan de Kapelledijk Axel) stond opgesteld en waarin zich een aantal runderen bevond. De beide inzitten den van de auto werden gedwonger in de cabine te blijven, waarbij het contactsleuteltje werd weggenomen, zodat van wegrijden geen sprake meer kon zijn. Het wachten was nu op de dingen, die komen zouden en dit duurde tot ruim één uur, toen een pantserauto kwam aanrijden. De chauffeur van de auto wilde zijn wagen met de ach terkant tegen de achterzijde van de veeauto opstellen. Een der ambtena ren ging naar voren en de inzitten den van de- pantserauto, in de mening verkerend met een van de compag nons te doen te hebben, reden op diens aanwijzingen hun auto volko men klem. De deur van de cabine werd geopend, waarna het consigne luidde: „Handen omhoog", i Een der smokkelaars trachtte tiog te ontkomen, maar hij kon vlug wor den achterhaald. De inhoud van de veeauto bleek te bestaan - uit acht runderen, die op een dergelijke wijze waren „geladen", dat van ergerlijke dierenmishandeling gesproken kon Regeringsopdracht voor „De Schelde" Vliegtuigbouw in Dordrecht De afdeling van de N.V. Kon. Mi]- „De Schelde" te Dordrecht zal m sa menwerking met de Fokkerfabrieken en de Dordtse vliegtuigfabriek ,,Avio- landa" een regeringsopdracht uitvoe ren .welke 360 Hawker-Hunter straal jagers omvat. Deze zullen bij de mi litaire luchtvaart in gebruik komen m de plaats van de Gloster-Meteor straaljagers. Deze opdracht betekent voor de Dordtse fabrieken o.m., dat er nieuwe werkkrachten aangesteld zullen moe ten worden. In Dordrecht zullen on derdelen worden vervaardigd, die ge makkelijk vervoerd kunnen worden; voor de eindmontage wordt gezorgd in de Fokkerfabrieken te Amsterdam. Motoren en landingsgestellen zullen door de Belgische industrie worden geleverd. Het laatste toestel moet in 1958 af geleverd worden. Droevig ongeval in Heinkenszand LOGEETJE MOET VOETJES RUSSEN. Tijdens werkzaamheden met een z.g. zelfbinder op het bedrijf van de heer N. v. S. te Heinkenszand, kwam het achtjarig knaapje H. uit Brussel, een logeetje, onder de machine terecht, met het noodlottig gevolg, dat de bei de voetjes van de jongen werden af gesneden. Nadat eerste hulp was ver leend, is het slachtoffertje overge bracht naar het Sint Joanna-zieken- huis te Goes. BOOM... In het aards bestel speelt de boom, het komt er niet op aan wat voor een boom, een belangrijke rol. Ge kunt dit alreeds aflei**n uit de vele spreekwoorden en zegswijzen, waann een boom genoemd wordt, zoals: .Moge bomen vangen veel wind", "Moor de bomen het bos niet zien „De kat uit de boom kijken", en zo voort. Bomen zijn belangrijk! Zij ontke tendenna 'de bevrijding op Walcheren zelfs een actie, de zo populair gewor den actie „Plant een boom op Wal cheren", zij dragen vrucht, zij geven cachet aan een streek, een dorp of een stad en nergens beter dan in verdron ken gebieden is men gaan beseffen, wót een boom betekent! In het zozeer geteisterde Waarde op Zuid-Beveland is men het gemis aan vruchtdragende, bloeiende bomen sinds kort dubbel gaan beseffen, nu daar in een tuin van één der inwoners een oude knoestige moerbeiboom, on danks de verwoestende kracht van het zilte water, vrucht draagt! Vrijwel alle vruchtbomen verdorden en aan het eens zo prachtige land schap werd alle luister ontnomen. Slechts één oude, welhaast vergeten moerbeiboom doorstond de Februari vloed en bloeit nu schuchter op. Als een laatste herinnering aan de tijden van weleer, of als een prille be lofte voor de toekomst f worden. De veeauto, runderen en pantserauto die een nummerplaat met de letter ,,L" droeg, werden in beslag genomen. Het bleek dat laatstgenoemde auto een G.M.C. zes cylinder cavaleriewa- gen van het Amerikaanse leger was, beschermd door een 12 mm. dikke stalen pantsering. In de cabine be vond zich niet alleen een zak met kleine spaanse ruiters, maar er was ook een zogenaamde verblindings lamp aanwezig. De thans in beslag genomen pant serauto is de grootste en zwaarste van dit soort, waarop men tot nu toe in Zeeuwsch-Vlaanderen de hand heeft weten te leggen. De Molen op het Vlissings Bolwerk Hoe de restauratie gefinancierd wordt In aansluiting op hetgeen wij giste ren meldden omtrent de restauratie van de molen op het Vlissings Bol werk te Middelburg kan nog het vol gende worden medegedeeld: De molen „De Hoop" werd reeds eerder door de gemeente aangekocht om haar voor verval te behoeden. De conditie van de molen is thans zo slecht, dat algehele restauratie op kor te termijn noodzakelijk is. De kosten daarvan zullen f 53.000 bedragen. Beschikbaar zijn f 4000 van het Mid delburgse Molencomité, dat daarmede een zeer welkome bijdrage levert, f 1071,89 molestuitkering, f 1777,52 herstel oorlogsschade en een aanvul lende bijdrage van f 1410. Het Rijk zal f 5200 subsidie verlenen en van de provincie mag gerekend worden op een subsidie van f 4150. In totaal is er dus beschikbaar een bedrag van f 17.609,41. Het door de ge meente te overbruggen verschil be draagt dus f 35.390,59. B. en W. stellen de raad voor dit bedrag te dekken uit het fonds tot het doen van uitgaven in het belang van het historische aanzien der gemeente en van het artistiek en aesthetisch bouwen (f 5000) uit de reservering voor het herstel van de molen (f 1404,70) en door het opheffen van de reserve voor het bacteriologisch in stituut, dat zoals bekend niet in Mid delburg komt. Ouóial fuilü Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op hec beschermend om hulsel van leder „Rangecfe" T)e ttetsfiapeutuj. van FEESTELIJKE DAG VOOR CLINGE Wedstrijd voor nationale ploeg-kampioenschap Twee beste ploegers gaan naar Canada Dinsdagmiddag zijn te Espel in de Noordoostpolder ploegwedstrijden ge houden. De bedoeling van deze wed strijden, waarbij negentien landbou wers elkaar bekampten, was de twee beste deelnemers in aanmerking te la ten komen voor het mededingen naar het internationale kampioenschap. De wedstrijden hiervoor worden op 8 en 9 October te Coboury in Canada ge houden. Ploegen is een moeilijk werkje en na de vorige avond op het filmdoek gezien te hebben, wat er voor de wed strijden vereist wordt, startten de deelnemers, met als opdracht het om ploegen van een veldje luzerne. De twee winnaars" werden J. T. L. van Gaaien uit de Haarlemmermeer en W. de Lint uit Zevenbergsehoek. Zij zul len ons land in Canada gaan verte genwoordigen. Als vierde eindigde A. van Dyke te 's-Heer Arendskerke. Onder grote belangstelling Onder grote belangstelling is Woens dag te Clinge de eerste na-oorlogse klompcnbeurs geopend. Vrijwel alle burgemeesters en secretarissen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, verschil lende leden van de Provinciale Staten en tal van vertegenwoordigers uit de binnen- en buitenlandse klompenin dustrie waren hierbij tegenwoordig. In het gemeentehuis werd de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, officieel ontvangen, waarna hij toegesproken werd door de voorzitter van de klompenmakers- vereniging St. Gummaris, de heer C. J. Seghers. Vervolgens ging het gezelschap naar het tentoonstelingsterrein, waar voorzitter Seghers een welkomst woord tot de autoriteiten sprak en er op wees, dat de klompenindustrie met grote moeilijkheden te kampen heeft. nerzijds omdat dit eeuwenoude be drijf langzaam maar zeker door de moderne techniek verdrongen wordt, anderzijds, omdat de houtprijs zo hoog ligt, dat het moeilijk is om een goed koop product te vervaardigen. Spreker zeide echter te vertrouwen, dat voor deze industrie in de toe komst nog grote mogelijkheden zijn weggelegd. De Commissaris der Koningin sprak waarderende woorden aan het adres van de initiatiefnemers en was de mening toegedaan, dat men in Zee land, nog meer dan voorheen, aan dacht zal moeten besteden aan de aanplant van populieren, welke een belangryk bestanddeel voor de klom penindustrie zyn. Hij stelde het ten zeerste op prijs, dat Staatsbosbeheer een aparte stap had gedaan, waarbij werd aangegeven op welke wijze men populieren moet kweken. De burgemeester van Clinge, de heer P. V. M. Vercauteren, verwel komde hierna het bestuur van de Klompenbeurs en bracht het dank voor hetgeen gedaan was. De voor zitter van de Nederlandse Klompen federatie, de heer J. Koers, feliciteer de Clinge met deze Beurs, welke voor het eerst na 14 jaar wéér gehouden wordt. Hij gaf een historisch over zicht van de klompenindustrie, waar Pompen werki n voor Kruiningen Waterpeil stijgt nu niet meer Sinds Woensdagmorgen 10 uur is men begonnen met het water uit de Kruiningse Polder te spuien door middel van duikers, welke bij de weegbrug te Hansweert-Oost in het kanaal uitmonden. Vóór 1940 werden deze duikers gebouwd om de polders te doen inunderen. Door het water peil in het kanaal 40 cm. te laten zakken, kan thans door vijf van de zes duikers één is defect het water uit de polder worden geloosd. Nadat deze duikers een gehele dag hadden gewerkt, was gisteravond be. reikt, dat het peil in de polders niet -verder was gestegen. Na de sluiting van het Veerhavengat was dit nl. nog geregeld het geval geweest, doordat de perszuiger met het zand uiteraard ook een flinke hoeveelheid water in de polder spoot. Ook staat sinds Woensdagavond te Hansweert-Oost een pomp met een capaciteit van 50 kubieke meter per minuut te draaien. Inmiddels is men bezig met het stellen van rkog twee pompen. Ver moedelijk zal Zondag of Maandag bo vendien de sluis kunnen werken, zo dat langzamerhand Kruiningen ge heel van het water zal worden ver lost. Kistje met granaten opgevist Een lid van de visclub „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen" te IJzendijlce kreeg na lang en gedul dig wachten beet. Het moest wel een knaap zijn, want zijn visriet boog angstwekkend. Heel voorzichtig haal de de hengelaar zijn buit naar zich toe, maar wie schetst zijn verbazing, toen hij een kistje aan de haak zag hangen. Bij nader onderzoek bleek de inhoud uit granaten te bestaan. De hulpverleningsdienst heeft zich over deze gevaarlijke vangst ontfermd. bij hij er op wees, dat Zeeland, voor wat betreft het kweken van populie ren, in ons land een eerste plaats in neemt. Namens de Nederlandse grossiers- vereniging sprak de heer J. van Vliet, die wees op de noodzaak van sanering en die tot uiting bracht, dat plannen ontworpen waren om door samenwer king met de producenten tot sanering te kunnen komen. DE EXPOSITIE. Hierna werd een rondgang ge maakt, waarbij men tal van produc ten kon bewonderen, terwijl men daadwerkelijk het maken van klom pen kon bekijken. Op de tentoonstel ling was ook een stand van „Trefin" uit Sint Jansteen, de nieuwe suikerin dustrie, welke zich in een grote be langstelling mocht verheugen. In café van Duijsse werd een koffiemaaltijd gehouden, tijdens welke het woord gevoerd werd door de heer Cam Se ghers, voorzitter van St. Gummaris, de Commissaris der Koningin, burge meester B. A. Th. M. Truffino uit Hulst namens de vereniging van bur gemeesters en secretarissen, H. A. A. Baron Collot d'Escury namens de Ka mer van Kophandel voor Zeeuwsch- Vlaanderen en de heer L. de Weerd namens de Belgische federatie van klompenmakers. Des avonds kwam men in een feestelijke byeenkomst bijeen, 39 eerste, 21 tweede, 4 derde, 1 vierde en 1 vijfde prijs werden uitge reikt voor de prestaties behaald ky hetklompen maken Tot slot volgde om tien uur een fraai vuurwerk. OVER TWEE MAANDEN GEREED Schade-taxatie begonnen Men staat er van te kijken wat in een paar (lagen reeds op Kruiningen is veranderd! Verschillende straten, welke Maandag nog met enkele deci meters slik waren bedekt, zijn nu be gaanbaar geworden. Maar er wordt dan ook gewerkt, en hoe! De Krui- ningenaren, die zich overigens zelf evenmin onbetuigd laten, zijn wat te vreden over de hulp, welke zy van buitenaf ontvangen. De vijftig Apeldoorners, die Maan dag onder leiding van opzichter L. van Damme arriveerden, wisten niet wat zij zagen, toen zij voor het eerst met hun schop er op uit trokken, om de moddervijand te lijf te gaan. „Ik had er geen idee van dat het zo erg zou zijn", vertelde Hans v. d. Pol, een van de Apeldoomse gemeentewerklie den. Maar nu zij reeds menige vracht wagen Apeldoorn bracht er zelf vier mee hebben geladen, weten deze mannen er ook van mee te pra ten. En wanneer zij dit weekend weer op de Veluwe zullen vertoeven, heb ben zij stof te over om te vertellen over de situatie in Kruiningen dat door Apeldoorn werd geadopteerd. Ook mannen van de Heide Mij. doen een flink duitje in het „modderzakje" En de chauffeurs van de met weg- schuivers en schepbakken uitgeruste tractoren manoeuvreren met een be hendigheid, alsof zij nooit anders heb ben gedaan. De gemeente Middelburg stond een dag haa'r kolkenzuiger af, waarmee zulk prachtig werk werd verricht, dat er vlug een telefoontje naar de Zeeuwse hoofdstad ging om dit nuttige werktuig nog een dag te mogen behouden. Over twee maanden is het dorp schoon, zeggen (le mannen van de f Advertentie Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten Proeftocht van de „Kungsholm" Onder commando van kapitein J. C. Sfehmetler, oud-gezagvoerder van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd vertrok Dinsdag het door de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen voor re kening van de Zweden-Amerika-lijn gebouwde passagiersschip „Kungs holm" uit Rotterdam voor de techni sche proeftocht, die ca. vier dagen zal duren. Aan boord van het schip bevinden zich technici van de Zweden-Ameri ka-lijn en van „De Schelde", alsmede een Zweedse bemanning, die zich al vast oriënteert op het schip, dat nu nog door Nederlanders wordt geva ren. ATTRACTIEF PROGRAMMA Omlijsting met sport en muziek in voorbereiding De voorbereidingen voor de in samenwerking tussen Middenstands-cen trale en Actiefonds in Vlissingen te organiseren Braderie vorderen thans iutstekend. De commissie, welke de organisatie op zich nam, heeft reeds ruim 60 definitieve aanmeldingen ontvangen, welk aantal het gestelde mi nimum vèr overtreft. Wat dat betreft belooft de Vlissingse Braderie van 19 tot 22 Augustus in de Walstraat dus beslist een succes te worden. RIen rekent er zelfs op, dat het aantal deelnemers nog met enkele tiental len zal stijgen. aan de bevolking bekend gemaakt, in voorbereiding, waarvan reeds me degedeeld kan worden, dat het op Za terdag 15 Augustus zal worden beslo ten met een grote bromfietstrainings- rit over Walcheren. De derde week wordt dus de week van de Braderie, welke ook door ver- schillénde attracties wordt opgeluis terd. De plannen van de Braderie-com missie zullen op een a.s. Maandag avond in restaurant „Unitas" te hou den vergadering nader worden toege licht en besproken en ongetwijfeld zullen daar ook nadere mededelingen worden gedaan over andere plannen, welke de commissie op stapel heeft gezet voor de maand Augustus. Het ligt in de bedoeling, dat de „feestwe- ken" van de Vlissingse middenstand Donderdagavond 6 Augustus geopend zullen worden met een concert door de Accordeonvereniging „Crescendo" en wielerwedstrijden, te organiseren door de wielersportvereniging „Schel- demond" op het Bellamypark. Ook de feestverlichting zal deze avond voor het eerst ontstoken worden. Woens dagavond is er reeds een beiaardcon- cert op de Sint Jacobstoren. te geven door de bekende Rotterdamse beiaar dier F. Timmermans. De eerste week wordt des Zaterdags avonds besloten met een groot open- luchtbaL Ook voor de tweede week heeft de commissie een attractief programma Nog geen terugkeer naar Scharendijke mogelijk Tn de Woensdag te Renesse onder voorzitterschap van de waarnemend burgemeester, wethouder C. Padmos, gehouden raadsvergadering van Eiker zee, deelde de voorzitter mede, dat de Commissaris der Koningin, na inge wonnen advies bij de Rijkswaterstaat geen algemene toestemming kon ver lenen tot re-evacuatie van de bevol king van Scharendijke. De nooddam kan nog niet als voldoende veilig wor den beschouwd en terugkeer kan slechts geschieden op eigen verant woording, met alle daaraan verbonden risico's. Dit is ook per rondschrijven Landbouwdeskundigen zagen herverkaveling op Walcheren De groep buitenlandse landbouwdes kundigen. die zoals bekend, een drie daags bezoek aan Zeeland brengt, heett na het bezoek aan Kruiningen, waar men onder de indruk kwam van het spoedig op gang zijnde schoon maakwerk, gisteren de herverkave ling. de nieuwe wegen en de egalisa tie op Walcheren in ogenschouw ge nomen. Onder leiding van ir. J. D. Dorst werd een rondrit over het ei land gemaakt. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Veere en van daar ging het via Vrouwenpolder en Serooskerke naar Middelburg. Hier werden de gasten bij afwezigheid van de Commissaris der Koningin in de Statenzaal ontvangen door mr. A. J. v. d. Weel, die een uiteenzetting gaf over de herverkaveling op Walcheren en tevens dank bracht voor de hulp, welke na de ramp uit vrijwel alle Eu ropese landen werd ontvangen. Ook werd een explicatie over deze materie aangehoord van de heer W. A. v. d. Werff. het hoofd van het Bureau Ruil verkaveling. Hierna werd het gezelschap op het stadhuis ontvangen door de burge meester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein. In de namiddag bracht men nog een bezoek aan Vlissingen, waarna het gezelschap de terugreis naar Den Haag aanving. VAN ROSSEM S C°0DGl its^ Heide Rlij. Er is nog veel te ruimen, doch wanneer in liet huidige tempo wordt voortgegaan, /.ai deze ver wachting wel in vervulling gaan. En intussen gaan de dorpelingen, geassisteerd door vrijwilligers(-sters) voort met hun woningen schoon te maken. Nood maakt vindingrijk en zo bewij zen de sproeimachines van de fruit telers thans ook onschatbare dien sten. Overal ziet men ze bezig om met de onder zware druk staande water straal de muren schoonde spuiten en met een snelheid waqf hardst schrobbende moet afleggen. Dinsdag is ook een 1 tig taxateurs gearriv^ gin hebben gemaakt men van de schade aan c P-T.T. is druk bezig met het herstel len van de telefoonkabels en tegen over het oude postkantoor zal een noodgebouw worden geplaatst. Zo komt de wederopbouw van Kruinin gen op gang. En het optimisme stijgt met de dag, hoewel het nog wel eni ge tijd zal duren alvorens de bevol king zal kunnen terugkeren. Ir. A. P. Lindenbergh verlaat Zeeland Na 27 dienstjaren bij de P.Z.E.M. Naar w[j vernemen is de hoofdin genieur van de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij, ir. A. P. Lindenbergh, met ing-g van 1 November a.s. benoemd to' 'ech- nisch adjunct-directeur van li Pro vinciaal Noord-Hollands F ici- teitsbedrijf te Bloemendaal li Lin denbergh is 27 jaar aan de P.Z.E.RL verbonden geweest. Hy had een be langrijk aandeel in de opbouw van 't bedrijf en in de electrificatie van Zeuwsch-Vlaanderen. In 1926 trad hij bij de P.ZJ5.M. in dienst en in 1927 werd de heer Lin denbergh benoemd tot ingenieur in Zeeuwsch-Vlaanderen. In 1949 volgde zijn bevordering tot hoofdingenieur en in 1951 werd hij belast met de leiding van de Midden- en Zuidgroep. Naast zijn grote verdiensten voor de P.Z.E.M., vervulde de heer Linden bergh tal van functies in het maat schappelijk leven. Zo was hij gedu rende enkele jaren lid van de ge meenteraad te Terneuzen en tevens bekleedde hij tal van bestuursfuncties. Met lede ogen ziet Zeeland deze be kwame en gewaardeerde figuur ver trekken. Kroon besliste op beroepen autobusondernemers (Vervolg van pag. 1) De heer De Koster werd hier de dupe van het feit, dat de overdracht had plaats gevonden voor de Tribu naalbeslissing. terwijl m een ander Zeeuwsch geval de beslissing van het Tribunaal viel voor de overdracht, waardoor een andere Zeeuwse auto busondernemer een aanzienlijke scha devergoeding kon behouden. Een min of meer tragisch geval dus. In ieder geval heeft de Kroon de beroepen van de heer De Koster o.m. ongegrond verklaard, omdat op het feit, dat de door de A.M.Z. uitbetaal de vergoeding niet aan appellant ten goede is gekomen, door de A.M.Z. geen invloed was uitgeoefend. VlissingenGoes v.v. Ten aanzien van het beroep der Gebr. Van Fraassen te Vlissingen te gen het weigeren van vergunningen voor diensten VlissingenWolfaarts- dijkse Veer en VlissingenKatse Veer besliste de Kroon afwijzend, omdat er reeds voldoende vervoersgelegenheid bestaat en er bij vernietiging van de beslissing der C.V.P. een overmatig vervoersaanbod zou ontstaan. Dit be sluit werd onder meer genomert op grond van het feit, dat tellingen heb ben uitgewezen, dat het aantal reizi gers Vlissingen—Katse Veer en Vlis singen—Wolfaartsdijkse Veer v.v. zeer gering is. Zak van Zuid-Beveland. De heer G. J. de Jager te Driewe gen was in beroep gegaan tegen de weigering van vergunning om de vol gende diensten te exploiteren: Elle- woutsdijkDriewegenOvezande Nisse's-Heer AbtskerkeGoes: Elle- woutsdijkOudelandeBaarland Kwadendamme's-Gravenpolder Goes; BaarlandOudelandeElle- woutsdijkDriewegenOvezande 's-HeerenhoekLewedorpMiddel burg op Donderdag en Hoedekensker- ke's-GravenpolderGoes. Dit beroep werd afgewezen, omdat het onderhouden van deze verbindin gen geacht werd te behoren tot het aan de A.M.Z. toegewezen streekver voer. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Een koningin wordt gekroond", (a,l.). 3.30, 7 en 9.15; Klein Blijdorp: Ali ben Lux's wonder- show, 8 uur: Molenwater: Ringrijderij voor paren, 2 uur Veiling: „Glasdag" voor groententelers, 1.30 uur; Kun Li- museum Tentoonstelling Jan Sluyters, 10—12,30. 13.30—17.30 en 19—21.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De Derde Man" (14 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het Rode Signaal". (18 jr.), 8 uur; Cosy Cor ner: Duo AlJelsvan Eek, 36 en 8 11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Zeg.... luister "ns even", (14 jr.). 8 uur. VEERE. Vandaag Schotse huizen: Zomerconcert Harry van Oss, 8.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2