KAPPiS en het geheim van Swarte Daen COEBERGH SCHENKT z VOORSCHOTREGELING WORDT NIET VOLDOENDE GEACHT WALCHEREN Overgang „De Ruyterschool" te Vlissingen SPORT EN WEDSTRIJDEN WOENSDAG 29 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ZEEUWSE STICHTING VOOR DE LANDBOUW Binnenkort verdeling van werktuigen Binnenkort kan een aanvang wor den gemaakt met de verdeling onder de gedupeerde landbouwers van de werktuigen, die in groten getale van het buitenland zyn ontvangen of nog kunnen worden verwacht. Met de voorbereidingen is reeds een aanvang gemaakt, zo werd in de Dinsdag in hotel Centraal te Goes gehouden ver gadering van het Prov. bestuur van de Stichting voor de Landbouw in Zeeland medegedeeld. Aan elke gedupeerde kan een ïapspakket of worden toegewezen. De getroffenen reedschap: een werktuig zullen binnen afzienbare tijd een en quêteformulier öntvangen, waarbij dan tevens nadere mededelingen zul len worden gedaan. Op 6 Augustus a.s. komt nog een Êeschenkzending van 360 biggen uit rente. Na de toewijzing hiervan, is aan alle gedupeerde veehouders in de reeds droge gebieden een geschenk- dier verstrekt. Voor de gebieden, die nog steeds onder water staan, zal het nodige worden gereserveerd. Bij de bespreking van de herverka veling en de noodzaak van vestiging elders, werd besloten de Noord Oost polder Commissie van de Stichting voor de Landbouw uit te nodigen voor een bezoek aan Zeeland, waarbij dan de diverse problemen kunnen worden besproken. De thans bestaande voorschotrege ling voor de getroffen bedrijven wordt niet voldoende geacht, gezien de gro te uitgaven waarvoor de bedrijven zich zien geplaatst, voordat van enig inkomen uit eigen bedrijf sprake kan Chauffeurs uit Oud- Vossemeer veroordeeld VERKOCHTEN DE WAGEN VAN HUN BAAS. Begin Mei maakten twee chauf feur's uit Oud Vossemeer, I. K. B. en J. v. d. B., de vrachtwagen van hun baas te gelde en zetten van de op brengst flink de bloemetjes buiten. Eerst ruilden zij de wagen voor een personenauto plus f 3750.doch het geld was spoedig verdwenen. Daarom werd ook de personenwagen van de hand gedaan en de opbrengst werd in België „stukgemaakt". Voor de recht bank te Breda hadden zij zich voor dit delict te verantwoorden. De offi cier van justitie wees er in zijn requi sitoir op, dat v. d. B. reeds enige ma ler. was veroordeeld. Hij eiste tegen hem 1 jaar en 6 maanden met aftrek en tegen B. 1 jaar met aftrek, waar van 5 maanden voorwaardelijk. De uitspraak luidde: J. v. d. B. 1 jaar en 3 maanden met aftrek en I. K. B. 12 maanden met aftrek, waarvan 6 maanden voorwaardelijk. RAAD WESTKAPELLE. Brandweer presenteerde zich in nieuwe uniformen Onder voorzitterschap van burge meester mr. M. Tydeman vergader de de raad van Westkapelle. Aan B. W. werd machtiging verleend om voor de sportbeoefening van de jeugd enig materiaal aan te kopen. De ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werden onderzocht en goedgekeurd. Besloten werd het to renuurwerk van het nieuwe gemeen tehuis van verlichting te voorzien. Enkele zaken betreffende grondver- koop en toewijzingen van grond wer den afgedaan. Het ministerie van economische zaken verzocht de win kelsluitingsverordening te herzien. Besloten werd in de wintermaanden het sluitingsuur vast te stellen op 6 uur en tijdens de zomermaanden op 7 uur. Er zal dan een sluiting voor een halve dag toegestaan worden. Tijdens de raadsvergadering pre senteerde de brandweer zich in nieu we uniformen. De commandant, de heer A. Hendrikse, maakte van de ge legenheid gebruik om enkele wensen naar voren te brengen. Zo zou hij gaarne zien, dat een alarmeringsin stallatie op het gemeentehuis werd aangebracht. De burgemeester zeide, dat dit inderdaad het plan is. Ook vroeg de heer Hendrikse enige ver beteringen ten aanzien van de brand spuit. Tenslotte dankte de burge meester de brandweerlieden voor hun activiteit. FILMS IN ZEELAND Erich von Stroheim In Luxor te Vlissingen wordt thans vertoond „I-Iet Rode Signaal",, met als voornaamste acteur Erich von Stro heim, welke naam alleen al een garan tie is voor goed spel. Hij beeldt in deze door Ernst Neubach vervaardigde film een dokter uit, die zijn vrouw bij een trein-ongeluk heeft verloren en wiens geest daardoor ernstig is ge schokt. „Het Rode Signaal" is een spannende, maar niettemin trieste film geworden, die niet nalaat indruk te maken. Jeff Chandler en John Lund voe ren ons terug naar de tijd, toen de pioniers het Westen van Amerika wil- - den openleggen voor de beschaving en daardoor in contact kwamen met de Indianenstammen, die hun gebied bedreigd zagen. Het verhaal is niet nieuw en het onderwerp talloze ma- ,verfilmdi maar het heeft nog steeds niets van zijn aantrekkelijkheid ingeboet. „De strijd om de Apache- Pas"> welke in de Schouwburg te Mid delburg wordt vertoond, is ongemeen spannend en mede door de fraaie kleuren en boeiende natuuropnamen het aanzien volkomen waard. '•ken koningin wordt gekroond" de volledige hoofdfilm in technicolor van de kroning van koningin Elizabeth staat nog steeds op het programma van Electro te Middelburg, waar Vrij dagavond j.l. de première voor Zee land ging en waarvan wij enkele da gen geleden reeds een recensie publi ceerden. zijn. Besloten werd een voorschot per h.a. aan te vragen, waardoor de fi nanciële moeilijkheden enigszins kun nen worden ondervangen. De inhoud van het Voorlopig Ver slag over de Wet op de Waternood- schade werd zeer bevredigend geacht. De bezwaren die de landbouw tegen 't wetsontwerp heeft, worden hierin goed weergegeven. In het pleidooi voor een vergoeding van de producten tiger argumentatie kunnen gegeven. Domburgse scholieren bezoeken „hun" schip. Woensdag a.s. zullen de leerlingen van de Chr. School van Domburg, die zoals men weet de „Sibajak" van de Rotterdamse Lloyd hebben „ge adopteerd", een bezoek aan Rotter dam brengen, om daar „hun" schip te bezoeken. Aanvankelijk zou dit be zoek in Maart worden gehouden, doch tengevolge van de ramp moest tot uitstel worden besloten. Middelburg Inrichting nieuw lokaal R.K. school Het R.K. schoolbestuur heeft de gemeente Middelburg verzocht gel den beschikbaar te stellen voor de bouw van een zevende klasselokaal en de aanschaffing van leermiddelen en schoolmeubilair voor die klasse. De kosten van afbouw van het lo kaal, dat reeds gebouwd is, maar nog niet afgewerkt, worden geraamd op ongeveer 11.060,95. De kosten van aanschaffing van de schoolmeube- len en de leer- en hulpmiddelen wor den begroot op 1126,30. B. en W. van Middelburg stellen nu aan de raad voor de gevraagde medewer king te verlenen. Bevorderingen en examens Chr. U.L.O. Singelstraat Aan de Chr. Uloschool aan de Sin gelstraat te Middelburg werden van het eerste leerjaar 34 leerlingen be vorderd en 17 leerlingen afgewezen. Van het tweede leerjaar werden 25 leerlingen bevorderd en 7 leerlingen afgewezen. Van het derde leerjaar werden bevorderd 26 leerlingen, ter wijl er drie moesten worden afgewe zen. Van het vierde leerjaar slaagden 19 leerlingen voor Mulo A, afgewe zen vijf. Tot het eerste leerjaar wer den voor de nieuwe cursus 53 leerlin gen toegelaten. Vlissingen Onderwijsbenoemingen B. en W. van Vlissingen doen de raad enige voorstellen inzake onder wijsbenoemingen. In de eerste plaats kan aan de openbare Ulo-school een zevende leerkracht worden benoemd, nu het aantal leerlingen boven de 181 zal stijgen. Bij de aanvang van de nieuwe cursus worden nl. 191 leerlin gen verwacht. Het Rijk vergoed de jaarwedde. B. en W. stellen de raad nu voor een zevende leerkracht te benoemen uit de volgende voor dracht: 1. R. M. O verhof f, Hilver sum; 2. J. Adriaanse, Brielle. Verder wordt voorgesteld in een bestaande vacature te benoemen tot tijdelijk lerares in naaldvakken aan de gem. industrie- en huishoudschool mej. G. Bakker uit De Rijp (N.H.). Mevrouw G. B. LuteAkkerman kan herbenoemd worden als lerares in de nuttige handwerken en in de va cature van lerares in het stofversie- ren willen B. en W. tijdelijk benoe men mej. W. H. Groeneweg te Haar lem, die de enige sollicitante was. Voorts stellen B. en W. voor aan de heer W. P. A. de Roorj óp zijn ver zoek eervol ontslag te verlenen als leraar voor het algemeen vormend onderwijs aan de gem. industrie- en huishoudschool in verband met zijn benoeming per 15 October a.s. bij het openbaar onderwijs in de Ned. Antil len. Ook aan de neer G. C. du Puy, onderwijzer aan de Vincent van Goghschool, die eveneens naar de Ned. Antillen vertrekt, wensen B. en W. eèrvól ontslag te verlenen. Beide heren gaan naar Aruba. Aanwinsten O.L.B. Het boekenbezit van de Openbare Leerzaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Chevalier, Herwonnen bloei; Fabri- cius, Mario Ferraro's ijdele liefde; Kastner, Klein grensverkeer; Korch, De zingende bron; Schrijver, Mijn tweede man en ik; Van der Stoep, August en Alida; Green, Epaves; Erskine, The private life of Helen of Troy; Marsh, Death and te dancing footman; Davenport, Zo is Ameri ka; Alma, Carmen zonder make-up; Spanje, Wat zeggen ze er van? 40 jaar C.H.U.: Misset, In de schaduw van de gevangenis; Berg, Tijger en mensch; Klamer, Het zandblazen en zijn toepassing in de industrie; Val- dèrpoort, De zelfzuchtige personen auto; Gaucheron, La grande épi- taphe-misère, BELASTINGKAART EN PIJP. De commissaris van politie te Vlissingen maakt bekend dat in het tijdvak van 15 Juli 1953 tot 22 Juli 1953 de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: 1 paar rubber kinder sandaaltjes, 1 Lipssleutel no. 6601, 1 wit plastic kindertasje, 1 bruin lederen riem, 1 ceintuur regenmantel. 1 pijp, 1 belas- tingkaart. 1 bruin lederen tas met in houd, 1 zwarte ceintuur, 1 gouden speld met sierdoekje, 1 bruine gummi pop, da mes handschoen, 1 kinderkousje, diverse sleutels. 1 kraanafsluiter, 1 bal, 1 lederen portemonnaie, 1 zwart kinderrijwiel, 1 zwarte damesschoen. 1 hemd, 1 Belgisch rijwielplalt (West Vlaanderen) en dat in lichtingen aan zijn bureau zijn te beko men van de adressen alwaar de navol gende voorwerpen zijn te bevragen: 1 kinderportemonnaitje, 1 gekleurde shawl. 1 tabaksdoos, 1 blauw kindertasje, 1 springtouw met rode handvatten; 1 cein tuur van jongensjas, 1 bruin lederen schoudertas, 1 witte zonnepet, 1 blauw wollen baby jasje. 1 trainings-blouse, 1 blauw grijs genopte shawl, 1 bril m. hoor nen montuur, 1 portemonnaie met inhoud, 1 kruiwagen, 1 bruine portemonnaie met inhoud en een groene bal. Arnemuiden Examen Rode Kruiscoionne Te Arnemuiden slaagden voor het examen lid van de Rode Kruiscoionne de dames J. Houdersteijn, M. Corne- lisse, P. Cornelisse en N. Baaijens en de heren A. de Graaf, Ph. J. Schultz, A. van Hemert, C. S. Moerland en J. Cornelisse. Drie candiöaten werden afgewezen. De cursisten werden opgeleid door de heer C. van Hemert en het examen werd afgenomen door dokter Van Gel der. De heer Schultz sprak een dank woord tot de cursusleider en de exa minator. Marktberichten VISMIJN VEERE. 28 Juli. Aangevoerd: 2453 kg. export garnalen 1,47—1,85; 50 kg. schar 3842; 88 kg. bot 16—22; 126 kg. tong (middelt 601,68; 69 kg. rog 6271; 2 kg. visiever 55; 3 kg. wulken 16: 2 kg. ongesorteerde vis 29; 16 kg. poon 1619; 7 kg. kreeft 3,62—8,39; 1 kg. zalm 97. Si. Laurens Oefening. Nationale Reserve Te St. Laurens werd een oefening gehouden door de Nationale Reserve onder commando van kapitein Kloosterman. De twee groepen, die aan de oefening deelnamen, waren gevormd uit de klassen Middelburg, Veere en Koudekerke aan de ene kant en Serooskerke en Meliskerke aan de andere kant. Zij kregen in de loop van de avond contact met elkaar in de omgeving van het gemeentehuis, zodat het dorp in de „frontlinie" kwam te liggen. Onderwijl was het dorp opgeschrikt door het sirenege- loei. In de Leliëndaalse weg was na melijk tengevolge van een granaat „brand" ontstaan. De brandweer was binnen een kwartier na alarmering ter plaatse en had de „brand" spoe dig geblust. Gedurende deze actie waren drie „gewonden" gevallen, die door de plaatselijke E.H.B.O. werden verzorgd. Na afloop werd de oefening door kapitein Kloosterman in het gemeen telijk vergaderlokaal met zijn man schappen besproken. Hij dankte het gemeentebestuur, de plaatselijke Brandweer en de E.H.B.O. voor de medewerking. De waarnemend bur gemeester P. Boon roemde de activi teit van de brandweer, die deze avond weer gebleken was. De brandweer commandant wees in zijn dankwoord op het feit, dat de huidige sirene niet voldoende hoorbaar is en verzocht het gemeentebestuur het aanschaffen van een electrische sirene op het gemeen tehuis in overweging te willen ne men. E.H.B.O.-examens Maandagavond werd in het verga derlokaal te St. Laurens het examen afgenomen van cursisten voor het E. H.B.O.-diploma door dokter C. F. Fru- mau uit Middelburg. Geslaagd zijn mej. Saar Marinissen en de heer A. C. Munter, heide te Sint Laurens en mej. J. Arendsma te Vlis singen. Een candidaat werd afgewe zen, terwijl twee niet waren opgeko men. Zoutelancfe Zomeravondstilte Donderdagavond om half negen wordt in de Ned. Herv. kerk te Zoute- lande de tweede zomeravondstilte ge houden. De korte meditatie wordt ge houden door ds. J. F. Wagener. Muzi kale medewerking wordt verleend door de heer A. J. Fey te Vlissingen, orgel, en de heer H. 'Sillem uit Den Haag, viool. Uitgevoerd zullen wor den o.a. werken van Bach, Handel en Vivaldi. Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen slaagden voor het overgangsexamen stuurmansleerling getuigschrift B.S. de heren: E. Q. Abbas, J. P. Christis, W. J. Deijnen, M. A. da Graca (voorw.), D. Ju lius. H. J. A. de Kort, R. W. Martens, J. Moens, J. Nasrun, J. L. Nobels, M. Nur, M. R. Parengkuan, A. F. Roquas, Ch. Schenkenberg v. Mierop, J. K. F. Tiche laar, Tjia Hok Hien, H. J. Willems. A. J. Willemsen, J. Luteyn (herexamen), J. ten Ham (bevorderd naar A.S. II), J. P. de Leeuw v. Weenen (bevorderd naar A.S. II), M, Willemsen (bevorderd naar A.S. II) 1 leerling afgewezen. Geslaagd voor het overgangsexamen stuurmansleerling getuigschrift A.S.: J. Habiboe (voorw.), J. Hiddinga, A. R, Hoedt (voorw,), A. F. C. de Jonge, G. H. van Munster, P. F. L. Schölvink, J. H. A. M. Suilen (voorw.) Afgewezen: 3 leerlingen. Geslaagd voor het overgangsexamen leerling-srheepswerktuigkundige. Getuig schrift B.M.: C. P. Bakker, P. Bakker, G. R. Bazuin, J. W. A. Berends, G. Boogaard, Ch. E. Brakel, W. A. M. v. d. Brande, H, Deusien, G. J, F. Eyssink, J. A. Hendrikx, W. Jaarsma, J. M. de Jong, P. J. B. Kint, E. B. Landman, G. J. Lorist, W. H. Mul der, W. Nieboer, G. H. Schurink, M. D. Treurniet, R. P. Veenstra (voorw.), O. A. v. d. Want, J. N. v. Wengerden, D. J. Wie- ringa, W. de Wilde, M. K. Bahanudin, R. A. Behouden, S. Dekker, W. Jonas. M. K. Muskita, P. M. Zimmer, J. P. J. Deprijck. R. W. Goslings, H. L. Kolster, R. Kolster, B. P. v. Mieghem, O. K. Meisel, J. T. Pel, F. W. Pels, H. Pipper, C. G. Pusch, W. Reyenga, M. E. Tiernego, A. v. d. Velde, G .Verbeek, A. C. W. Visser, J. A, W. Aartsen, J. Boone, S. Brouwer, H. van Brussel, P. J. v. Cutsem, C. Dekker, D. v. Diepen, J. Duyzers, H. J. Geerts, G. E. Godschalk, A. Hiskes, H. Hoekstein, A. Jager. D. v. Klingeren (voorw.), H. Krist, H. A. J. Ottó, B. Robbertsen, J. Schat (voorw.), M. Schilt, H. Schipholt, H. A. Slettenaar, R. Smink, H. A. J. v. d. Storm, A. J. G. Strengholt, G. J. H. M. Verzijl, W. J. Vos, R. S. J. Vijver, H. J. Balk,'J. J. Bouma, E. J. Branger, A. A. v. d. Cingel, P. Creutz- burg, J. W. den Engelsman. A. R. En- nema, H. L. Frenks. P. A. Groenenberg, J. L. Th. Heystraten, D. Horning, E. T. Lemette, L.- C. Mehlbaum, B. J. F. Over- beek, L. Potappel, J. J. F. Reitsma, J. Roselaar, j. W. Slats. W. Tavenier, G. Veldt, M. Verwoest, A. J. G. Weitzel, L. J. Welling, P. Westerhuis. J. Winder. Afgewezen: 10 leerlingen. Geslaagd voor het overgangsexamen van M.T.S. I naar M.T.S. n: P. J. van Kerkvoort, J. van Akkeren, J. J. van As. A. D. de Bliek, I. J. den Boer, J. den Boer, F. van Daalen, P. C. van Gelder, F. S. Goedhart, R. G. de Greef, P. D'Hont, A. Odé, C. J. Polderman, J. Steneker, C. Zandee, J. W. Kanaar. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Geslaagd voor het overgangsexamen van M.T.S. n naar M.T.S. Hl (Praktijk jaar): J. A. Baljeu, W. F. van Gorsel, J. C. van der Grijp, J. E. Meijers. A. W. Nijsse, M. Berrevoets. J. P. van Egeraat, J. M. Flipse, H. P. Harent, J. B. Kerpe- stein, R. de Keijz'er, P. Krul, A. H. Maas. M. A. Marteijn, B. J. Pontier, J. Roelse, J. G. C. Schmitz, R. A. P. Sissingh. J. C. Smits, H. A. A. M. de Waal, J. Wattez, M. Wisse. E. G. de Clercq, W. J. C. de Clercq, P. C. Leenhouts, J. Lefeber, J. van Sabben, A. J. Simpelaar. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Geslaagd voor het overgangsexamen radiotelegrafist van klasse I naar klasse H: A. van Dort, Th. M. M. Jetten, R. H. v. d. Sande, J. Wouters. Afgewezen: 1 leerling. WIELRENNEN Schulte niet naar Zürich ZWEMMEN Franse zwemmer Boiteux nam de benen Jean Boiteux, de Olympische 400 meter zwemkampioen vrije slag, is sinds enige dagen uit het vaderlijk huis in Parijs verdwenen, met achter lating van een brief, waarin hij mede deling deed van zijn vertrek. In weer wil van alle moeite heeft men hem tot nu toe niet kunnen opsporen. Jean Boiteux had al geruime tijd met zijn vader verschil van mening in verband met zijn opvatting over training. Boiteux sr. had er zelfs de Franse zwembond schriftelijk van verwittigd, dat zijn minderjarige zoon (Jean is even twintig jaar) aan geen enkele wedstrijd in het huidig seizoen meer zou deelnemen. Zijn motief was dat een kampioen zich behoorlijk moet oefenen, ter wille van de titel, welke op zijn naam staat, en dat zijn zoon In dit opzicht te kort echoot. Boiteux jr. had de bond er van in kennis gesteld, dat hij verstek zou la ten gaan voor de Zondag 26 Juli jL te Tilburg gehouden ontmoeting Ne derland-Frankrijk, waarvoor hij ge kozen was. Boiteux is in het bezit van een pas. poort. Men vraagt zich nu af of hij wellicht naar het buitenland is ver trokken, waar hij talrijke vrienden heeft. ATHLETIEK „Warmunda" naar Zeeland Vorig jaar bezochten de Zeeuwse athleten Warmond, waar tegen de Rijnstreek en Leiden werd uitgeko men. Op 16 Augustus komt nu „War. munda" naar Zeeland. De voetbalelf tallen zullen spelen tegen het Vlïs- singse E.M.M. en de athletiekploeg zal het tegen de Zeeuwse athleten opnemen. Waar de wedstrijden gehou den worden, zal nog nader bekend worden. VOETBAL Kapelaan werd midvoor In het Overijsselse dorpje Enter is de kapelaan van St. Antoniusparochie opgenomen in het eerste elftal van de plaatselijke voetbalclub. Deze ver eniging, eveneens „Enter" geheten, speelt in de vierde klasse van de K. N.V.B. Toen kapelaan van Diemen een jaar geleden in Enter benoemd was, toonde hij zich al spoedig een groot voetbal-enthousiast, die niet al leen bij alle competitiewedstrijden kwam kijken, maar zelf ook graag een balletje meetrapte. Hij heeft toen enige tijd getraind en thans is hij als midvoor opgesteld in het eerste. Zon dag speelt hij voor het eerst mee in een vriendschappelijke wedstrijd te gen V.D.O. uit Uithoorn. .VAN "TOT WIN IJPE" Onder grote belangsteling gaf de mu ziekvereniging O.N.D.A. te Nieuw- en St. Joosland een concert. Vrijdag maakte de Gereformeerde meisjes- en knapenvereniging te Oostka- pelle een reisje. Er werd o.m. een bezoek gebracht aan het slot „Loevestein", de sprookjestuin te Kaatsheuvel en aan Bre da. Zaterdag gaf de muziekvereniging te Biggekerke onder leiding van de heer J. Wijkhuys een openluchtconcert. Te Amsterdam slaagde voor het exa men gezel-timmerman de heer R. de Gronckel uit Axel. De jaarlijkse brandweerwedstrijden te Sluis vallen dit jaar tegelijktijdig met het jubileum van de muziekvereniging „Apollo". Medio September zal Sluis dus „dubbel" feest vieren. Voor het te Middelburg en Goes ge houden examen Boekhouden van de Ne derlandse Associatie slaagde de heer N. Eversdijk Man te Kapelle. Officiële publicaties VLISSINGSE REINIGINGSDIENST HELPT KRUININGEN. In verband met de hulp die de Vliss. Reinigingsdienst Zaterdag 1 Augustus en Zaterdag 8 Augustus aan de gemeente Kruiningen biedt, zal de vuilnis, die an ders op deze data wordt opgehaald, des Vrijdags daaraanvoorafgaande worden opgehaald. DE DIRECTEUR VAN GEMEENTEWERKEN. ..Drommels!" riep de Zeewolf, verschrikt naar de Maat starend, „hij krijgt weer een aanval 1 Kijk, daar ligt een anker; bijt er maar stukken uit.... ik hoorde van deze kleine, dat zoiets je kalmeerde!" Maar de Maat was niet in een stem ming om stukken uit an kers te bijten. Met moeite bedwong hij de geheimzin nige emotie, die hem plot seling had aangegrepen. „Nee", zei hij mat, ,,het is al over. Ik zal nu maar naarehmijn schip gaan. Kom mee, Kappie.... ehik bedoel Kleine". „Wat had je opeens?" vroeg Kappie nieuwsgierig, toen hij de Maat naar de Kraak terugroeide. „Daen Paradijs", antwoordde de Maat hees, „dat waseen vermiste oom van me". ,.Dus S war te Daen was tóch familie van je? 1" riep Kappie. „van daar dus die gelijkenis!!" „Een zeerover.,.." mompelde de Maat, „wat een schande voor een eerlijke zeemans-familie!" „Trek het je niet aan, jong" troostte Kappie, „zo- iets kom in de beste families voor". Een tijd lang roeide hij zwijgend voort. „Met dat al", merkte hij tenslotte somber op, „heb ik nog mijn geld niet terug i nog verder met die Gerrit Schulte heeft aan de secreta ris van de sportcommissie van de K. N.W.U. medegedeeld, dat hij niet in aanmerking wenst te komen voor uit zending naar de wereldkampioen schappen te Zürich en Lugano. Schul te is Nederlands kampioen op de weg van dit jaar en het zou in dit ver band vanzelfsprekend zijn, dat irrj in de ploeg werd gekozen, welke ons land bij de wereldkampioenschappen op de weg zal vertegenwoordigen. Na de Tour Aan weinigen zal bekend zijn, dat de succesvolle Nederlandse Tour de Franceploeg de Tour gereden heeft op het product van een Nederlandse rywielfabriek (De Locomotief, Am sterdam). De Tour-rijwielen werden door personeel van de labriek in hun vrije tijd gemaakt. Bovendien gaf de ze fabriek Pellenaars, die tot haar verkoopstaf behoort, volledige vrij heid om zich aan de Nederlandse ploeg te wijden tydens de Tour. KERKNIEUWS Erkenning van Vrijz. Hervormden De Centrale Kerkeraad van de Her vormde Gemeente te Apeldoorn en Het Loo heeft aan de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden te Apeldoorn in een schrijven meegedeeld bereid te zijn de doopdiensten en de diensten voor de openbare geloofsbelijdenis, welke geleid zullen worden door ds G. W B. A. Thoden van Velzen, ker kelijk te wettigen. Dit besluit van de Centrale Kerke raad is het resultaat van een kerke lijk gesprek, dat de afgelopen jaren gevoerd is door een gesprek-commis- sie van vertegenwoordigers van de kerkeraad en de Vereniging van Vryz Hei-vormden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Arnemuiden candidaat T. Poot te Bodegraven. Waar zijn onze schepen Aagtekerk p. Gibraltar naar Genua. Akkrumdijk 27 van Port Said naar Genua. Alcyone pass. 27 Quessant naar Recife. Annenkerk 27 van Lorenzo Marques naar Beira. Boschfontein 28 te Marseille. Borneo 27 van Belawan naar Aden. Delft 28 te QuayaquiL Dongedijk 26 van Curasao naar i Carta- Rotterdam. Eos 28 te Famagusta. Chama 27 Perim gepass. naar Gibraltar. Gaasterkerk 27 te Cadiz. Karimata p. 27 Socotra naar Colombo. Laertes 28 te Singapore. Maas 28 van Amsterdam naar West-Indie. Meliskerk 29 te Casablanca verwacht. Noordam 27. 300 m. N.W. Landsend. Omala 28 van Berre naar Istanbul. Oranje p. 27 Gibraltar naar Port Said. Schie 27 te Malta. Ternate p. 28 Gibraltar naar Port Said. Tara 29 te Rotterdam verw. Veendam 27. 680 m. W. Scillys naar Southampton. Willem Ruys 27 van Colombo naar Port Said. Amsterdamse Beurs 27 Juli 8 Juli Bank van Ned. Gem. 4'/* 107 107 Bank van Ned. Gem. 0-5-10 122 b. Nederland 1948 (3%) 99% Nederland 1947 (3%) 3 98', i 98% 97% Nederland 1937 3 97% Dollarlening 1947 3 pet. 96 96 98% Investeringscertificaten 3 99 Nederland 1962-64 z.b. 3 100 100 Nederland N.W.S, 2% 78% 78% Ned. Indië 1937 A 3 98 98(4 Grootboek 1946 3 98 98 Nat. Handelsbank 124% 123% Ned. Handelmij. 157 156 AK.U. 168% 169 Bergh's en Jurgens 272 270% Calvé-Delft 124 124% Centrale Suiker 172 173% Kon. Ned. Hoogovens 168 168% Unilever 194% 193% Ned. Kabelfabriek 217 217 Philips 167% 166% Wilton-Feijenoord 176% 176 BiUiton 279 Kon. Petroleum Mij. 320% 322% Amsterdam Rubber 95% 95% Holland Amerika Lijn 134 133% Kon Paketvaart 118 118 Rotterdamse Lloyd 124(4 124(4 Ned. Scheepvaart Unie 126% 125% Stv. Mij. Nederland 135% 134% H.V.A. 113(4 111% Deli-Batavia Mij. 1C6 165% Deli Mij. 104 103% New York Central 24% Pennsylvania 21% 21% Anaconda 33(4 32% Bethlehem Steel 51 51% Genera] Motors 53 57% Intern. Nickel 41% 40% Kennecott 63 62 Republic Steel 4734 47% U.S. Steel 37% 37% North American Cy. 20 20 Midcontinental 57% 5734 Shell Union 70% 70(4 Tide Water 21 Wallstreet heeft Maandag slechts in lichte mate gereageerd op het wapenstil standsverdrag in Korea, zodat het weinig verwondering wekte, dat ook Amsterdam onbeïnvloed bleef. Het publiek toonde zich wederom apathisch en de stemming was ln doorsnee amper prijshoudend. Al leen Kon. Olie hield zich zeer goed. Er bestond voor dit fonds behoorlijke koop lust. voornamelijk voor buitenlandse re kening. AKU was goed prijshoudend, Phi lips en Unilever echter een fractie luier. Het vertrouwen in de Indonesische ge meenteleningen is ernstig geschokt door het uitstel van de uitlotingsdatum der 4 pet. lening Surabaja. Een nieuw telegram uit Djakarta, meldende dat dit uitstel het gevolg is van enige nog te vervullen for maliteiten. waaromtrent overleg gaande is, herstelde dit vertrouwen geenszins. Deze aanvullende mededeling was echter nog niet algemeen bekend. Ook Dinsdag werden weer lagere adviesprijzen verno men, al was de achteruitgang niet zo groot als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7