r KAPPIE en het geheim van Swarte Daen J0FIBBE Louisa's grote strijd NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN IN DE KOREAANSE OORLOG LUiR5 SCMIMN r PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 28 JUU 1953. De wapenstilstand in Korea bete kent ook voorlopig rust voor het Nederlandse detachement, dat in Korea deel uitmaakt van de troej der Verenigde Naties. Dat detac... ment heeft tezamen met de Neder landse marine de naam van Neder land hoog gehouden en herhaaldelijk kou melding worden gemaakt van bijzonder dappere daden. Op 23 November 1950 begaven de eerste Nederlandse troepen zich te Poesan aan land onder commando van luit. kol. M. P. A. den Ouden. Deze laatste sneuvelde tijdens een he vig gevecht op 12 Februari 1951 te zamen met de parachutisten-dominé H. J. Timens en vijftien andere Ne derlanders. In totaal gingen sedert het begin van de Koreaanse oorlog 3187 Neder landse vrijwilligers naar Korea. Van hen zijn er 111 gesneuveld en vijf kwamen om door andere oorza- BI EEN NOTEDOP Het Britse Lagerhuis heeft Maandag met 288 tegen 242 stemmen zijn goedkeu ring gehecht aan het ontwerp voor de federatie van Zuid-Rhodesië, Noord-Rho- desië en Nyassaland. In de Waal voor Tiel werd door een schokvisser een steur gevangen, die niet minder dan 2,60 meter lang was en een gewicht had van 300 pond. De visser had met zijn helpers enige uren nodig het beest uit het net te krijgen en naar de wal te vervoeren. Nog dezelfde dag is de vis naar Woudrichem vervoerd. Vermoedelijk is binnenkort de indie ning van een wetsontwerp te verwachten, waarbij zal worden overgegaan tot op heffing van de nationale spaarraad. Naar van gezaghebbende zijde wordt verklaard hebben de Verenigde Staten een dringend verzoek van de regering van Israël voor een lening van 75 mil- lioen dollar van de hand gewezen. De boekenweek 1954 zal officieel opend worden op 26 Maart 1954 in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage. De 16-jarige W. S. uit Slochteren is Zondagmorgen tijdens het vissen ver dronken. doordat zijn bootje omsloeg. Vissers hebben nog getracht de jongen te redden, maar zonder resultaat. Melnikof. die van zijn functie als eerste secretaris van de communistische partij in de Oekraïne werd ontheven, om dat hij te veel druk uitoefende op het collectiviseren van de landbouw in dat gebied, is benoemd tot Russisch ambas sadeur in Roemenië. Vliegtuigpassagiers, die reizen tussen de deelnemende landen van de OJS.E.S of hun overzeese gebiedsdelen, zullen in de toekomst dezelfde faciliteiten ten aan zien van de betaling van kaartjes genie ten, als trein- en bootreizigers. Deze be slissing is genomen door de Raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking. H.M. de Koningin zal op 21 Augustus a.s. naar aanleiding van het 650-jarig bestaan van Waalwijk, deze stad bezoe ken en de internationale tentoonstelling Schoenen-Leder-Mode (S.LiJVL) aldaar ken. Op 6 Juli waren nog 1108 man in Korea aanwezig. De overigen keerden terug naar Ne derland. behalve 35 man, cue van Ko rea uit emigreerden. Bij de laatste gevechten in Korea zijn nog een drietal Nederlanders ge sneuveld en bovendien zijn er nog vier vermisten. DE MARINE. De Koninklijke marine heeft in Ko rea één man verloren. Dit gebeurde toen een Nederlandse sloep naar een Zuid-koreaans eiland ging voor hulp verlening aan gewonden. Bij vergis sing vuurde de Zuid-Koreaanse be zetting van het eiland op de sloep waarbij een Nederlandse marineman gedood werd en de Zuid-koreaanse liaison-officier ernstig gewond. Vier Nederlandse oorlogsbodems hebben zich achtereenvolgens in de Koreaanse wateren bezig gehouden met patrouillediensten en beschietin- gen van doelen aan de wal. Hr. Ms. •rpedobootjager „Evertsen" vertrok in Juli 1950 van Soerabaya naar Ko rea en werd in April 1951 afgelost door Hr. Ms. torpedobootjager „Van Galen". In Februari 1952 verliet de „Van Galen" Korea om te worden vervangen door Hr. Ms. torpedoboot jager ..Piet Hein" en als laatste ver trok het fregat „Johan Maurits van Nassau" in November 1952 uit Neder land naar Korea. Arie de Vroet gaat Be Quick trainen De Nederlandse prof-voetballer Arie de Vroet, die enkele jaren voor de Franse eerste divisie club Le Ha vre heeft gespeeld, treedt op 1 Augustus a.s. als trainer in dienst bij de eerste klasse voetbalclub Be Quick (Gr.). In Frankrijk heeft hij met goed gevolg het examen voor oefenmeester afgelegd. Britse prof-voetballers krijgen meer salaris De Britse prof-voetballers zullen met ingang van het nieuwe seizoen beter betaald worden. Het maximale week-salaris wordt van 14 tot 15 pond sterling verhoogd gedurende het seizoen en van 10 tot 12 pond tijdens de zomermaanden. Spelers, die voor interlandwedstrij den worden uitverkoren, zullen voort aan 50 pond ontvangen. Tot dusver bedroeg het honorarium voor een „cap" 30 pond sterling. B. en van E. kampioen rayon Middelburg Door de 10 overwinning op Olym- Êia heeft het elftal van Boele en van esteren het kampioenschap van het rayon Middelburg behaald. De overi- ~e uitslagen luidden: Pingelaars Itavast 30, Z.C.F.Focus afg. Rayon Vlissingen: S.B.L.V.P.V.S. 2—3. Rayon Goes: V.V.Z.B.Comb. N.S. 0—3; Vet. Goes—P.T.T. 4—1; Ford S. C.Keuringsdienst 60. Nagekomen advertenties. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze beste Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, GEERAARD BOSSCHAART, m de ouderdom van 70 jaar. P. BOSSCHAART— HENDRIKSE. P. E. OUTERMANS— BOSSCHAART. W. OUTERMANS. P. M. B AI JENS. P B AI JENS SIMPELAAR. A. J. BALIENS. L C. BAIJENS WITTE. Kleinkinderen en Ach terkleinkind. Middelburg, 27 Juli »53 Puntpoortstraat 10. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 30 Juli a.s. 10.45 uur vanaf het sterfhuis. Liever geen bezoek en bloemen Advertentie "PifH R11EUWIN kipt!. Vw- FEUILLET0N DOOR JAN TEMPEST 58 Louisa had bijna geantwoord: „Mandy wèL Mandy wil een actrice, geen schitterende pop zijn," maar ze wist, dat Mandy haar voor zulk een getuigenis niet dankbaar zou zijn. 't Was nog te vroeg, om Mandy's motief voor haar komst hier te ver raden, want Torre Steger had Mandy nog nauwelijks opgemerkt. „Hier is het in rood getikte stuk," zei Louisa dus slechts. „Als u mij voor de andere twee een kleine aanwijzing kunt geven, zal ik die ook uitzoeken. ,,'t Komt er niet op aan," antwoord de hij verstrooid. „Dat zal mijn se cretaris wel opknappen! U moest nu maar naar uw theevisite teruggaan. Ik hoop, dat die jongeman geen z.g. auteur is." „O, neen, hij handelt in granen." „Dat klinkt onschuldig genoeg. Het is in elk geval beter dan Kirk Cha- mory. Vergeet niet, dat ik onder geen omstandigheden Chamory hier ln huis wil hebben". „Zeker meneer; ik zal het niet ver geten." Opnieuw kwam ze in de verzoeking hem te vragen wat hij ten nadele van Kirk wist, maar ze deed het niet. Tor- re behoefde niet te denken, dat zij in Kirk belang stelde. Dat was immers geenszins het geval! Hoe zou ze ook? Kirk had haar gisteravond duidelijk laten blijken, dat hij met haar had afgedaan. Toen ze met de stofzuiger naar de deur liep zei Torre eensklaps: „Die... die dienstkleding staat u buiten gewoon goed." „O! Vindt u?" klonk het zachtjes, terwijl ondanks haarzelf haar hart sneller klopte bij dit compliment, „Ja, bijzonder. Be vraag me af, of ik Grania Rubant op dit punt zou kun nen overtuigen. Ik heb hier een ma nuscript, waarin de heldin om rede nen, die met de mannelijke hoofdper soon verband houden, voor een bin nenmeisje speelt..." Daar hij zich juist over het schrijf bureau boog om een lade te openen, zag hij niet, hoe Louisa onwillekeurig bloosde. Ze snelde de kamer uit en sloot de deur geruisloos. O, Mandy bevond zich op gladder ijs dan ze meende. Torre Steger was geen dwaas en ongetwijfeld zou hij weldra ver moeden waarom ze zich als binnen meisje voordeed; vooral als hij een manuscript in die richting be studeerde. Dat was óók een samenloop van omstandigheden... of soms niet? Had Mandy, die alles wat op de film be trekking had, niet las, maar verslond, soms ontdekt, dat Torre met zulk een film rondliep en hoopte ze dat zij er 'n rol in zou mogen spelen? Natuurlijk zou dat prachtig voor Mandy zqn, maar hij leek niet iemand om tijd en geld te wagen aan een onbekend, on ervaren meisje met ster-aspiraties! Puck Brouwer start te Vlissingen en Schoondijke Zaterdag en Zondag a.s. organi seert de V.S.V. „Marathon" te Vlis singen internationale atletiekwed strijden te Vlissingen en Schoondijke. De inschrijvingen voor deze wedstrij den overtreffen de stoutste verwach tingen. Namen als Puck Brouwer, Xenia-Stad de Jong e.a. komen op het programma voor, terwijl vrijwel alle Zeeuwse athleten zullen starten. Staf Dobbelaere zal een poging doen om het record 1000 en 2000 me ter hardlopen te verbeteren. De 1000 meter wordt Zaterdag in Vlissingen gelopen en de 2000 meter Zondag in Schoondijke. Westdorp won Ronde van Biervliet Maandagmiddag werd ter gelegen heid van de kermis de 12e ronde van Biervliet voor nieuwelingen verreden. De wedstrijd ging over een afstand van 80 km., verdeeld over 20 ronden. Een-en-dertig renners verschenen aan de start Zoals gebruikelijk loste de burge meester, de heer A. P. Kostense, het startschot. Het duurde tot de 9e ron de, voordat een serieuze uitlooppoging werd gedaan. Westdorp, v. d. Sluijs, Bartelen en van As, wisten spoedig een voorsprong te verwerven. Barte len en van As konden echter het tem po niet volgen en werden door het pe loton ingelopen. Westdorp won de sprint vóór v. d. Sluijs. De volledige uitslag luidde: 1. Westdorp, 's Heerenhoek, 80 km. in 2.18.35 uur; 2. A. v. d. Sluijs, Vlissin gen, z.t.; 3. Schijvenaar, Oud Gastel, op 1.40 sec.; 4. L. v. d. Pluijm, Bus- sum; 5. W. de Wit, Leur; 6. J. Heeren, Roosendaal; 7. P. Jansen. Sluiskil; 8 en 9. H. van Hoeven, Uselstein en T. Lambrechts, Etten; 10. T. van Wij- chen, Goes; 11. W. v. d. Maden, Best; 12. S. Hossman, Etten en 13. P. Mar cus, Boschkapelle. Aspiraties, die geen grenzen ken den. Vermoedelijk geloofde Mandy vast, dat zij, als ze de kans kreeg, de mooie en talentvolle Grania Rubant zou overtroeven, maar zou ze Torre daar ook van kunnen overtuigen „Ik moet oppassen, dat ik de zaak niet voor haar bederf," dacht Louisa berouwvol. „Wat ben ik dwaas, dat ik met hem twist! Mandy zal het me nooit vergeven als we door mijn toe doen allebei ontslagen worden voor zij gelegenheid heeft gehad zijn opmerk zaamheid te trekken." TIENDE HOOFDSTUK Louisa zette de stofzuiger in de kast onder de trap en bleef toen besluite loos staan. Het had geen zin zonder Mandy naar de keuken terug te keren. Voor Mandy was George gekomen en hij zou niet vertrekken voor hij haar gezien had. Waar kon ze zijn Waar om was ze haastig weggerend en had ze vergeten de stofzuiger af te zetten Terwijl Louisa nog aarzelde, meende ze Mandy's stem, ietwat gesmoord, maar blijkbaar tegen het één of ander protesterend, te horen, 't Geluid scheen uit de eetkamer te komen Wat deed Mandy daar? Totaal voor een raadsel geplaatst, liep Louisa de hall door en opende de deur van het be wuste vertrek. Toen bleef ze als aan de grond genageld staan. (Wordt vervolgd, i Woningperikelen in Arnemuiden (II) het naschrift bq het stuk onder „Lezers Schrijven", getiteld „Wo ningperikelen in Arnemuiden" schrijft u, dat de woonruimtecom missie voor de verdeling van nieuwe woningen onder de gegadigden, als adviserende instantie optreedt en dat het college van B. en W., in Arne muiden althans, de uiteindelijke be slissing neemt. Dit komt mij vreemd voor, omdat een lid van de woon ruimtecommissie mij vertelde, dat deze commissie voor de verdeling van deze kortgeleden gereed gekomen nieuwe woningen, geen advies heeft uitgebracht, omdat tijdens een ver gadering over dit onderwerp de le den der commissie nllt tot overeen stemming konden geraken en, zonder afdoen van zaken, uit elkaar zijn ge gaan. Dat de commissie advies zou hebben uitgebracht, klopt dus bink- baar niet. Verder wijst u er op, dat ieder op zijn beurt moet wachten voor het verkrijgen van een woning en dat er van hen, die nog niet aan de beurt zijn gekomen, natuurlijk protesten binnenkomen. Ik vind ech ter, dat men toch moeilijk van een beurtensysteem kan spreken als het geval zich voordoet, dat aan 'n jong paar, dat nog niet eens getrouwd is, reeds een duplexwoning wordt toe gewezen, terwql een gezin, dat bij wijze van spreken al vijf jaar geleden een andere woning heeft aange vraagd, nog steeds zit te wachten. Verder zegt u, dat met het toewijzen van een grote woning aan een gezin met drie kinderen drie gezinnen ge holpen zijn. Ik meende, dat deze woningen alleen bestemd waren voor wérkelijk grote gezinnen. Vindt men soms een gezin met drie kinderen een groot gezin Als een bepaald ge zin van 7 personen en niet 8 zo als gezegd de kosten van een gro te woning te hoog vindt, moet dan een ander gezin van 9 personen maar blijven wachten? En gaat een ge zin van 5 personen voor een gezin van 9? Ik ben van mening, dat een on derwijzer in een duplexwoning zün werk ook wel kan verrichten. Ik vind het veel erger, dat een kind zijn huiswerk op moeders schoot moet maken, ornaat er verder geen Waar zijn onze schepen Almkerk 26 naar Fremantle. Bloemfontein 26 te Port Elizabeth. Johan van Oldenbarnevelt 27, 1080 m. N. W. Fremantle. Rijnkerk 26 te Le Havre. Larenberg 27 Kaap Bon gepass. naar Rot terdam. Mariekerk 26 van Genua naar Port Said. Mellskerk 26 van Marseille naar Casablan ca. Noordam pass. 26 Scilys naar New York. Salatiga 27 te Bombay. Veendam 26. 550 m. N. Azoren. Waterman 26. 250 m. NW. Landsend. Westerdam 25 van New York naar K'dam Waal 27 te Curacao. Willem Ruys 27 te Colombo. Wonosari 26 te Genua. 29 Juli Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER - O +N.A.P U.+N.AJ». U.N.A.P U.N.A.P 3.42 2.42 15.58 2.35 9.53 1.92 22.31 2.29 4.13 2.59 16.13 2.52 10.32 2.12 23.10 2.49 5.03 2.61 17.17 2.52 11.13 2.27 23.51 2.65 5.23 1.97 17.38 1.65 10.33 1.38 23.06 1.75 5.34 2.06 17.56 1.9 11.02 1.64 23.31 2.05 31 Aan dek gekomen zond de Zeewolf een paar van zijn mannen naar beneden om zijn hut op te ruimen en nodigde de Maat uit om naast hem op een anker spil te gaan zitten. Achter de beide mannen staande keek Kappie over hun schouder mee, toen de Zee wolf de kaart openvouwde. ,Ha", zei de Zeewolf, „ik ken het eilandengroepje, dat op deze kaart is aan gegeven. Het zijn „De Fli- busteinen"; hier hadden in vroeger jaren de meeste zeerovers hun hoofdkwar tier. Op het grootste eiland van de Flibusteinen-groep staat een kruisje; daar moet dus de schat van je vader verborgen zijn. Mooi. we moeten daar maar meteen heen varen. En.... humals vinder van de kaart en zoon van Swarte Daen, heb jij wel recht op de helft van de schat" Hij wilde de kaart dichtvou wen maar bleef plotseling staren op iets, wat in de rechter benedenhoek stond. „Kijk", zei hij, „hier heeft Je vader nog iets ge- plaats is. Ik zou zo kunnen door gaan, want er schijnt voor deze vraagstukken geen oplossing te vin den te zijn. Ik geloof echter stellig, dat er in ons dorp moeilijkheden zullen komen, als het met de ver deling van de woonruimte zo blijft doorgaan. Er is hier immers kortge leden al een lid van de woonruim tecommissie gemolesteerd Het schijnt, dat men in de gemeente Ar nemuiden bij het verdelen van nieu we woningen een verkeerde weg is opgegaan en dat men nu bang is op zijn schreden terug te keren. De gro te moeilijkheid is. dat enige leden van de woonruimtecommissie het niet eens kunnen worden met B. en W. Arnemuiden. P. van Reizen. Naschrift van de redactie: Wq heb ben de geachte inzender in het na- schrift bij het vorige ingezonden stuk reeds uitvoerig de situatie uit eengezet. Dat Arnemuiden een dorp is, waar inderdaad de moeilijkheden op het gebied van de woonruimte groot zqn, valt niet te ontkennen. In hoeverre en óf deze moeilijkheden in derdaad zijn ontstaan door conflic ten tussen hen, die voor de verde ling van de nieuwe woningen zorg moeten dragen, weten wij niet. Wij wagen het ec-hter te betwijfelen, dat het algemeen belang in de gemeente zou te lijden hebben onder een per soonlijk geschil. We kunnen ons in denken. dat de inzender er over de verdeling van woningen andere denk beelden op na houdt, dan zij, me hiermee zijn belast, maar het iqkt ons onwaarschijnlijk, dat een voort durend terugkomen op dit onderwerp in deze rubriek veel zoden aan de dijk zou zetten. Het woningprobleem in Arnemuiden is oud en valt moei lijk tot een oplossing te brengen. We achten de discussie over deze zaak hiermee dan ook gesloten. Amsterdamse Beurs 24 Juli 27 Juli 4 (4. 107 107 99% 98% 98% 97% 97% - 78% 98 9» 97% 98 124% 124% 157 V» 157 169% 168% 274 272 125 124 192% 194% 216 217 167% 167% 176 176% 280 b 279 321% .320% 97% 95% 134% 134 118 118 114 schreven". En hij las voor: „De schat mijns levens, met noeste vlijt bijeen gekaept. Daen Paradijs, bij genaamd Swarte Daen". elezen of de Maat sprong met een woeste kreet overeind. Bank van Nederl. Gem. Nederland 1948 (3%) Nederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dollarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Fetjenoord Billiton Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber HoUand Amerika Lijn Kor». Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland EVA. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental 58 57% Shell Union 70y4 70% Tide Water 21 De ondertekening van het wapenstil standsverdrag in Korea is niet onver wachts gekomen. Reeds maanden heeft men hier rekening mee kunnen houden. De Amsterdamse effectenbeurs heeft ech ter, evenals in het verleden, hierop niet onmiddellijk gereageerd. Men wacht eerst i af hoe de buitenlandse geld- en haiv- delscentra, met name New York, zich zullen houden. Deze afwachtende houding van het publiek en de beroepshandel ver oorzaakte op de industrie-afdeling frac- tionele koersverschillen, meestentijds in benedenwaartse richting. Kón. Olie open de 2 punten lager maar wist zich groten deels te herstellen. Aandelen Unilever verbeterden zelfs een kleinigheid. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.57%10.58%; New York contant 3.79A3.80A; Parijs contant 1.08551.0875; Brussel contant 7.557.56; Frankfurt 90.42—90.52; Ztirich contant 86.88—86.98; Stockholm contant 72.92— 73.02; Kopenhagen contant 54.6654.76; Braz. dollar contant 3.80(43.81%. 125(9 124(4 127 126% 135% U3% 165% 166 103% 104 25 21% 21% 33% 33% 51% 51 58% 58 41% 41% 63% 63 48(4 47% 38% 37% 20 20 AB LICHTENDAHL en DITTY MEIJER hebben het genoegen, mede namens hun Ouders, kennis te geven van hun voorgeno men huwelqk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Zaterdag 15 Augus tus aa., te 11 uur. Kerkelijke bevestiging te 3 uur in de Pro Rege kapel, Andreas Schelfhoutstraat 39 te Amsterdam door de Weleerw. Heer Ds. Mr. G. A. ALMA. Middelburg, Parklaan 6. Amsterdam, v. Walbeeckstraat 26. Gelegenheid tot gelukwen sen in de consistoriekamer. Toekomstig adres: Park laan 6, Middelburg. Gevraagd een flinke bakkersbediende. Brood- en banketbakkerij FILIUS, Kerkhoekstraat 2, Yerseke. Telefoon 84. - Op 30 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders L. VAN DOORN en M. M. VAN DOORN— VLAG, hun 45-jarige echtver- eniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. ijl Ellewoutsdijk, Juli '53. Zomerstraat B 21. De Ouden van Dagen van Vrouwenpolder en Gapinge, zeggen langs deze weg har telijk dank aan allen, die het mogelijk maakten om voor hen 24 Juli JJ. tot een onvergetelijke dag te ma ken. In het bijzonder aan de burgemeester van Aarden burg, die hen op zo'n gulle wijze onthaalde. Vrijdag 31 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en iji Grootouders PIETER MARTTNUS I ROUW JOHANNA ROUW— WILLE, him 45-jarige echtver- sk eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven, is de wens van hun ijl dankbare Kinderen, f. Behuwd- en Kleinkin- deren. Vlissingen, 28 Juli 1953. Bloemenlaan 56. Gelegenheid tot feli- citeren Zaterdag 1 Au- gustus. Een nette werkster gevraagd. Café-Restaurant ,,'t Paradijs". rf: Op Donderdag 30 Juli hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgroot- ouders ANDRIES CORNELIS DEN BEER. PAULINA VERPOORTEN te Groede, hun 50-ja- j rige echtvereniging te Ij. herdenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven, is de wens van hun v dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Groede, Juli 1953. Te koop groot geriefelijk herenhuis aan de Kade te Veere. Leeg op te leveren. Vraagprijs 25.000.—. Br. no. 1066, Bur. P.Z.C., Middelburg. De B.O.V.A.L. (Bond van Agrarisc» Loonbedrijven) afdeling Zeeland, roept sollicitanten op voor de functie van secretaris penningmeester. Schriftelijke sollicitaties vóór 15 Augustus 1953 in te dienen bij de heer J. WEST- STRATE, 's Gravenpolder- seweg 9, Kloetinge, bij wie desgewenst nadere inlich tingen zqn te bekomen. De Ijsfabriek te Middel burg, vraagt een machinist. Zij, die bekend zijn met de koeltechniek, hebben voor keur. Gevraagd net meisje voor halve dagen, eenv. kunnen koken, v.g.g.v., niet beneden 18 jaar. Aan melden Dinsdag na 7 uur. Mevr. VAN T VERLAAT, woonark „Teco", Kanaal- weg, Middelburg. Strandhotel Vlissingen, vraagt voor direct flinke werkster en leerling kellner. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan de fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen worden aangevoerd en ge veild, vanaf: Woensdag, 29 Juli Perzikrode zomerappel, alle maten, mits vol doende goed gekleurd. Maandag, 3 Augustus Early Victoria, alle maten. wwwwwwwvws ra.tioij>MmtKDim Piano- en Orgolhandel N.V. Een goede relatie voor nieuwe en repa ratie piano's, orgels, radio's, kleine instru menten, muziek Speciale aanbieding ORGEL 265— Lange Kerkstraat 41 GOES. Gevraagd voor gezin in Den Haag, per 1 September kok-huisknecht of meisje. Goed kunnende koken. Van goede getuigen voor zien. Brieven met opgaaf vorige werkkring, verlangd salaris enz. aan Markt B 85, Domburg Iedere Zeeuw leest natuurlijk de P Z.C Uit onze SEIZOEN- OPRUIMING Prima kwaliteit boxine da mesbeursjes, in alle mo derne kleuren. Nu alleen bq ons voor slechts 1.04. Vlissingen Middelburg. GEMEENTE HULST. Burgemeester en wethou ders van Hulst roepen sol licitanten op naar de be trekking van onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare lagere school. Sollicitanten dienen hun sollicitaties in te zenden aan de burgemeester, bin nen acht dagen na verschij ning van dit blad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6