Pellenaars' verdienste: Nederland beheerste de Ronde KLANKBORD BOEK TOURRENNERS IN AMSTERDAM GEHULDIGD LEVENSMIDDELEN VOOR DE OOST-DUITSE BEVOLKING DINSDAG 28 JULI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 DE TOUR IS UIT Opofferingen van Roks c.s. waren niet vergeefs De Tour is uit. Bobet heeft zijn gele trui allang weer uitgetrokken en de succesvolle Nederlandse ploeg is reeds in ons land terug. Voor de bloemen en de grote bedragen, die onze kranige renners uit Frankrijk hebben weg gesleept, hebben zij iets achtergelatenIets dat veel belangrijker is dan bloemen of geld. Want niet alleen in ons land, maar ook in Frankrijk en de andere Europese wielernaties hebben zij een enorme goodwill gekweekt. En waar de sport in onze huidige samenleving een grote'plaats inneemt, is het niet te verwonderen, dat Nederland ook buiten sportkringen weer meer in de publieke belangstelling is geplaatst. Voor een groot deel is het succes van de Nederlanders, waarop zowel Belgen, Fransen, als de Italianen na tuurlijk wel een beetje jaloers zijn, te danken aan de eminente leiding van Kees Pellenaars. En niet zo zeer aan de wielertechnische kwaliteiten van Pellenaars, dan wel aan zijn gave om met de soms moeilijke karakters, die wielrenners dikwijls hebben, om te springen. Hij heeft het klaargespeeld om de Nederlanders werkelijk als één hechte ploeg te laten rijden; hij „diri geerde het orkest" van acht man, waarin enkelen de „eerste viool" speelden, op voortreffelijke wijze en Nationale Spaarraad zal verdwijnen Op de vergadering welke de Natio nale Spaarraad verleden week in Den Haag heeft gehouden, is besloten aan de minister van Financiën voor te stellen te willen bevorderen, dat dit college wordt opgeheven. De reden van dit besluit is gelegen in de om standigheid, dat van de meeste initia tieven, welke de raad sedert zün op richting krachtens de Spaarwet 1947 heeft ontwikkeld weinig of niets is terecht gekomen. In het bijzonder sedert het optreden van minister Van de Kieft werd van de zijde van het departement van Fi nanciën zeer weinig medewerking on dervonden. Dit laatste verwijt heeft betrekking op de weigering van minister van de Kieft om het wetsontwerp „bijzondere spaarregeling voor jeugdige perso nen" bij het parlement in te dienen. Dreigende staking bij beroepsvervoer De reeds anderhalf jaar lopende on derhandelingen over de herziening van de loonsvoorwaarden vor het beroeps vervoer over de weg, dreigen vast te lopen. Vrijdagmorgen hebben de heir- bij betrokken bedrijfsunies overleg gepleegd en de ontstane situatie onder het oog gezien. Dit heeft er toe geleid, dat, aas uiterste poging om tot over eenstemming te komen, een laatste bemiddelingsvoorstel aan de werkge vers is voorgelegd, waarop uiterlijk 1 Augustus antwoord is gevraagd. Bij niet aanvaarden van deze voorstel len wordt „verstoring van de arbeids- vrede" niet onmogelijk geacht. 607 In verschillende oude culturen hebben allerlei getallen een afwijken de betekenis gehad. Het getal 2 had in de Mithras-religie bijv. de beteke nis van het demonische en ook in onze streken heeft men het veelvul dig beschou wd als het getal van dood en rouwdat ongeluk aanbracht. Voor de Joden was 2 echter verbonden met het aantal der stenen verbondstafe- len, waaruit dus een zeer gunstige gezindheid blijkt. De Pytliagoreërs en kabalisten namen tussen deze uiter sten een tussenstandpunt in, want zij beschouwden 2 als het getal van de dualiteit, van de eeuwige tegenstelling tussen goed en kwaad, licht en duis ter, enz. Laten we tot goed begrip van het hierna volgende op de voorgrond stellen, dat een getal op zichzelf niets anders weergeeft dan de daar mee uitgedrukte hoeveelheid. Verbin den we dit getal aan iets heiligs, dan heeft het getal alléén in deze ver binding een geestelijke waarde, doch buiten deze verbinding blijft het getal even zielloos als het altijd was. Wanneer de Hindoes spreken over de drievoudige Godheid Brahma, Vishnu en Siwa (welke goden in Vdör-Indië door bijzondere secten afzonderlijk worden vereerd) heeft het getal drie in die aanduiding een heilige beteke nis. Hiervan losgemaakt, blijft drie echter het gewone huiselijke getal 3, dat geen enkele geestelijke waarde heeft. Nu is het, afgezien van de vele godsdiensten die ter aanduiding van de Almacht het getal drie be zigen, zo uiterst merkwaardig, dat lang vöör het bestaan van deze gods diensten aan de drie bij vele cul turen een geestelijke waarde werd toegekend, zulks in tegenstelling met de l,, die vr\j algemeen als het sym bool van het aardse, of materiële werd beschouwd (waarbij we de ka balisten en pytliagoreërs even buiten beschouwing laten, omdat zij op grond van rekenkundige trucjes ook de If als een wonder van volmaaktheid beschouwden.) Maar goed, we houden ons dus aan de oude culturen, die in het verre ver leden het getal 3 als zinnebeeld van het hemelse, het getal daarentegen als het symbool voor het aardse be schouwden. Om dit begrip langzaam te zien groeien, moeten we echter eerst eens kijken naar het geheim zinnige getal pi, dat tegenwoordig zelfs in de hoogste klassen van de lagere school bekend is, doch dat vele duizenden jaren ge' mysteries bevatte. het „slotaccoord" klonk volkomen zuiver: de eerste plaats in het ploe- genkl assement. Het octet telde enkele voortreffe lijke solisten: Wagtmans, Van Est, Voorting en Nolten, maar zij waren voor de ploeg als geheel waardeloos, wanneer er niet een goede ondersteu ning, een stevige achtergrond was geweest Onze grote troeven zouden waarlijk niet zoveel etappe-overwin ningen behaald hebben, als van Bree- nen, Roks, Suykerbuyk en Adri Voor ting zich niet steeds weer opnieuw opofferingen hadden getroost en zich zelf hadden overwonnen, om „de gro te broers" lauwerèn te laten oogsten. Aan onze mindere goden komt daar om zeker net zoveel lof toe als aan Wagtmans of Van Est. Wagtmans is Intussen wel onze grootste man geweest in deze jubi leum-Tour. Vroeger wist men nooit goed wat men aan hem had. Hij reed wisoelturig, zoals ook zijn karakter is. Dit was in deze Tour anders. Steeds zat hij op de goede plaats in het klassement en ware het niet, dat hy in de Pyreneeën een inzinking had, wellicht was hij een van de ern stigste candidaten voor de eindover- winning geweest. Zijn enorme strijd lust werd terecht bekroond met de grote suikerprijs. Van Est heeft het plezier in het grote werk ook nog allerminst ver loren, want ook hij heeft zeer sterk gereden, ofschoon hij het erg moei lijk had, omdat de buitenlanders in Van Est de gevaarlijkste Nederlan der zagen. De herkiezing van Jan Nolten voor deze Tour was allerminst een mis greep. Dat bewees hg door in de Izoard- étappe op d# tweede plaats achter Bo bet te eindigen. Een verrassing was zijn overwinning in de lange monster rit NantesBordeaux. Daarmede stelde hij degenen, die Nolten alleen voor de bergen goed achtten, in het ongelijk. De eerste plaats in het ploegen- klassement is tenslotte niet in de laatste plaats te danken geweest aan Gerrit Voorting, de meest regelma tige rijder van onze ploeg. Ook zijn broer Adri, die bijna een etappe won, maar helaas moest opgeven, zal vol gend jaar weer van de partij zijn, wanneer er weer een Nederlandse ploeg onze kleuren enreputatie heeft te verdedigen. Demonstratie tegen Wieier-Unie in Stadion Tijdens de huldiging van de Tour de France-renners in het Olympisch Stadion te Amsterdam heeft het pu bliek, ten getale van 35.000 man, ge demonstreerd tegen het feit, dat een vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Wielrenunie het woord voerde om on ze succesvolle renners te complimen teren. Naar men weet houdt de natio nale wielerorganisatie zich om prin cipiële redenen afzijdig van alles, wat op de Tour de France betrekking heeft, dit in tegenstelling tot andere landen. Tijdens de Ronde van Frank rijk heeft de K.N.W.U. niet of nau welijks gereageerd op de successen van de Nederlandse renners. Toen de waarnemende voorzitter van de Unie, de heer J. D. Viruly, na de directeur van het Olympisch Stadion, de heer D. J. Bessem, op het podium, waar de gehele Nederlandse ploeg en Kees Pellenaars een plaats hadden gevon den, voor de microfoon trad, begon het publiek te joelen en te fluiten, zo dat de toespraak van de heer Viruly in het lawaai volkomen teloor ging. Ondanks deze demonstratie sprak de heer Viruly rustig zijn rede uit, en aan het einde drukte hij ploegleider Pellenaars hartelijk de hand. De huldiging. Precies om tien voor half negen waren boven de Marathonpoort acht bazuinen gestoken, die de komst van de Nederlandse Ronde van Frankryk- renners aankondigden. Toen even la ter achter de harmonie Tuindorp Oostzaan de drie met bloemen ver sierde open auto's waarin de renners, ploegleider Kees Pellenaars en diens zoontje Pierre hadden plaats geno men, zichtbaar werden, barstte een daverend gejuich los uit 35.000 kelen. Elf lieftallige jongedames overhan digden aan de renners en aan Kees Pellenaars bloemen én lieten deze hulde vergezeld gaan van een kus. Voor de huldiging hebben de tien duizenden staande de juist voor het begin van de Ronde overleden sport- journalist en wielerexpert, Joris van den Bergh, herdacht. Een wedstrijd achter handelsmoto ren voor profs over 20 km. werd ge wonnen door Wagtmans voor Lake- man, een sprint voor amateurs door Hijzelendoorn en een van nieuwelin gen door Posft. Wagtmans zal op 13 Augustus a.s. in het Olympisch Stadion uitkomen in de wedstrijd om de Grote Prijs van Amsterdam achter grote motoren. Dc Nederlandse Tour de FrancelandenklasSement poseren hier ploeg na de aankomst te Parijs. Ge- v.l.n.r.: Wagtmans, Roks, Van Bree- wapend met bloemen en vrolijke ge- nen, Van Est, Pellenaars, Sonnet, zichten zij werden eerste in het Suykerbuyk, Voorting en Nolten. Maandag 80.000 pakketten uitgereikt De levensmiddelenactie ten behoe. ve van Oost-Berlijners en Oost-Duit sers heeft Maandag een stroom van gegadigden naar West-Berlyn gelokt, zo groot als niemand verwacht had. Maandag, de eerste dag van de actie, werden ca. 80.000 pakketten met ge condenseerde melk, meel, vet en erw-' ten uitgereikt. Er zijn nog geen gevallen bekend, dat de volkspolitie de pakjes in be slag genomen heeft Er waren Maan- Dame bedrogen met waardeloze effecten De 33-jarige Hagenaar W. A. F., zon der beroep, had een „lege" N.V. De waardeloze, niet uitgegeven aandelen ervan, voorzag hij, op de plaats waar een commissaris van de N.V. zijn handtekening plaatst, van een krabbel. Door een Haagse dame allerlei val se voorspiegelingen te doen, wist hij haar er toe te bewegen haar effecten, Nederlandse staatslening, waarde f 7000, te ruilen voor zijn waardeloze papieren. De man is voor de officier van jus titie geleid en zit thans in het Huis van Bewaring. Film. Gisèle Pascal, de Fran se filmster, heeft medegedeeld, dat het uit i3 tussen haar en Prins Rainier m, vorst van Monaco. Ze zegt, dat ze het zelf uitgemaakt heeft. Ze vreesde dat door haar huwelijk met Rai nier, de dynastie niet zou voortbestaan. Ze ontkent, dat ze Rainier „zijn vrijheid teruggaf" omdat ze verliefd zou zijn. op Gary Cooper. Woningnood. Vorige week in Parijs. Een heer, die op een huurkamer woonde, verdeed zichzelf met behulp van gas. Hij had eerst de deur gebarrica deerd. De brandweer kwam, brak de deur open... helaas te laat. De man was dood. Tien mi. nuten later rende een dame bin nen bij de huiseigenaar: „Mag ik de vry gekomen kamer hu ren?" Eigenaar: „U bent te laat... één van de brandweerlieden huurde de kamer al!" Levenskunst. Dit zei Alfred Polgar: Een levenskunstenaar is de man, die zo de zomer weet te beleven,, dat hg er in de win ter nog warmte van heeft. Sport. De Oostenrijkse bokser Hans Machain bokste zijn eer ste grote wedstrijd in Wenen. Hg" won zich zo op over een be slissing van de scheidsrechter, dat hij aan deze goede man een knock-out toediende. Gevolg: schorsing voor het leven. Componist. Dit zegt Arthur Honneger van componisten „Als je jong bent dan noemen ze je een speelse hond, daarna wordt je de hoop van de mo derne muziek en tenslotte wordt je een oude zeur." Hitte. Er is uitkomst voor de postbeambten, die in New York onder de hitte lijden. De loket beambten mogen hun jas uit trekken en in hun overhemdje met opgestroopte mouwen de klanten bedienen. De postboden evenwel, die op straat in de gloeiende zon rond sjouwen, mogen alleen hun das je afdoen!! Literatuur. Een halve blad zijde van het voornaamste Sov- jet-russische tijdschrift voor li teratuur is deze maand gewijd aan... kledingmisère. Als je een pyama koopt en je wast het ding twee keer, dan kan alleen je zoon van acht jaar het kle dingstuk nog dragen. „Wat moet iemand doen, die geen kin deren heeft?" zo verzucht een literator. Er is ook een model strohoed in Rusland. Het gevolg daarvan is, dat je in een restaurant in het reilde weg een van de hon derden strohoeden van de kap stok haalt, want je kimt je eigen hoed niet meer terug vinden!! Gezellig volk. Bij dc gezéllige praatjes, die de Nederlanders en Nederlandsen zo meesterlijk kunnen ophangen, werd in 1952 niet minder dan 20 millioen kg koffie verbruikt. Muziek. Het Brabantse or kest dreigt een familie-onderne ming te worden. Vorige week heeft de solo-trombonist zich in het huwelijk gestort met een violiste en de contrabassist voerde een altiste naar het al taar... Verbaast het nog ie mand, dat bij dit dubbele hu welijk de overige orkestleden de bruidsparen aantoeterden met „Lohengrin" De „Lena", het eerste van de drie voor Rusland bestemde vrachtsche pen, glijdt te Vlissingen van de hel ling van de Kon. Mij. ,De Schelde". (Foto P.Z.C.) Reorganisatie van de S.E.D. in Oost-Duitsland Ministers werden vijanden van het volk De Oostduitse Socialistische Een heidspartij heeft Maandag medege deeld, dat de voormalige Oostduitse minister voor de staatsveiligheid, Wil helm Zaisser, „een vijand van het volk Is". De S.E.D. heeft verder be langrijke organisatorische wyzigin- gen bekend gemaakt. In een communiqué van het centra le comité der partij wordt gezegd, dat het uit elf leden bestaande secretari aat is beperkt tot zes leden. Slechts twee van de nieuw benoemde leden, Ulbricht en Oelsner, hadden ook zit ting in het oude secretariaat. Het politieke bureau bestaat, even als het vorige, weer uit negen leden. Twee leden, Dahlem en Zaisser, zijn vervangen door de minister van bin nenlandse zaken, Stoph, en Schirde- wan. Van de zes vroegere candidaat- leden van het politieke bureau zijn slechts twee opnieuw aangewezen. Het centrale comité koos twee nieu we candidaten. Oud-minister Zaisser en Hernn- stadt. hoofdredacteur van het com munistische blad „Neues Deutsch- land", werden er van beschuldigd een tegen de partij gerichte, defaitistische groep te hebben opgericht. De onlangs ontslagen minister van justitie, Fechner. werd als „vijand van partij en staat" gebrandmerkt, aldus de bekendmaking. Het communiqué werd uitgegeven na een driedaagse bgeenkomst van het centrale comité. Deze bgeenkomst werd Zondag gesloten. Het centrale comité had eenstemmig de nieuwe po litiek aanvaard, die bij het begin van de bijeenkomst door eerste minister Grothewohl en Ulbricht was toege licht dag ook mensen uit Jena, Leipzig. Rostock, Stralsund, ja zelfs van het eiland Rügen. Een man van 83 jaar uit Luckenwalde zei, dat hij de reis er graag voor over had gehad om weer eens vet en echte melk te zien. Het Rode Kruis verschafte onderdak aan degenen, die niet meer naar huis konden of Maandag niet aan de beurt kwamen. Het had ook tenten inge richt waar verversingen werden ver strekt en waar ouden en gebrekkigen op hun verhaal konden komen. De hulpactie duurt tot 9 Augustus. In deze periode zal ter waarde van vijf millioen mark aan voedsel wor den uitgereikt. Maandag is te Hamburg het eerste van drie schepen met door president Eisenhower beschikbaar gestelde le vensmiddelen aangekomen. Nederland en de E.D.G. Naar aanleiding van desbetreffen de berichten heeft een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken met stelligheid ontkend, dat een hoge functionaris van de West-Duitse bondsreger hier te lande met de Nederlandse gering besprekingen heeft gevoerd kort voor de behandeling van het E. D.G.-verdrag in de Tweede Kamer. Deze geruchten zijn van alle grond ontbloot, aldus de woordvoerder. Prinses Asjraf terug naar Zwitserland Prinses Asjraf, de tweeling-zuster van de sjah van Perzië, die van haar broer opdracht heeft gekregen het land zo spoedig mogelijk te verlaten, zal naar alle waarschijnlijkheid bin nen twee dagen naar Zwitserland te rugkeren. Zij was naar Perzië gekomen om een deel van haar bezittingen te ver kopen, daar de behandeling van haar zoon. die aan beentuberculose lijdt, veel geld kost. Volgens een regerings gezind blad echter was de prinses on aangekondigd naar Teheran gekomen, om naar intriges tegen de staat voort te zetten. Spoorwegwagons als schoollokaal. een bijzonder transport vorij week de aandacht getrokken. Een 1 ton zware en 17 meter lange spoor wegwagon is op een truck naar Vreeswijk vervoerd, waar hij dienst gaat doen als schoollokaal voor het in ternaat voor schipperskinderen. De wagon zal worden gebruikt als naai. en droogkamer, zodat het in ternaat gelegenheid krijgt school ruimte vnjte maken. Over enkele we ken zal nog een tweede wagon het scholencomplex komen uitbreiden. Autodieven betrapt Een op de Strandweg te Schevenin- gen surveillerende agent van politie heeft Maandagmiddag twee mannen op heterdaad betrapt, toen zij, ieder voor zich, een auto poogden te stelen. Het waren de 22-jarige metselaar J. P. D. en de 24-jarige betonvlechter H. M.. beiden wonende te Utrecht Zij hadden Zondagmorgen in Utrecht reeds samen een auto gestolen en wa ren naar Scheveningen gereden. Uit een andere auto in Scheveningen had den ze een blik benzine weggenomen. 25 jaar zendingsarts In kleine en besloten kring is op Zondag 12 Juli te Modjokerto het zil veren jubileum gevierd van een der veteranen van de medische zending, mejuffrouw dokter J. A. de Jonge. De dag tevoren was het 25 jaar geleden, dat zij op 36-jarige leeftijd werd afge vaardigd naar Oost-Java en sindsdien is haar naam onverbrekelijk verbon den aan Modjowarno, waar iedereen haar kende als „doktores" de Jonge. EEN BOB VAN O YEN VAN: ,,Na afloop moord", uitgegeven bij A. W. Bruna en Zoon te Utrecht, is een van de drie romans, welke be kroond werden in de verleden jaar door deze uitgeversfirma uitgeschre ven prijsvraag voor een detectivero man. Het verhaal, dat in een Nederlands militair milieu speelt, is boeiend van opzet en uitwerking en kennelijk met veel talent en vooral ook intelligentie geschreven. Vooral door de verras sende ontknoping zullen velen van de ze uitstekende Nederlandse detecti veroman ongetwijfeld veel genoegen beleven. Het Wereldgebeuren Gestaakte strijd In het afgelopen najaar begonnen de Koreanen met het bouwen van nieuwe hutten op de plekken, waar eens verwoeste dorpen stonden. De as werd opzij geveegdge smolten ijzer van vernield keukenge rei werd zorgvuldig verzameld De eenvoudige funderingen van de dorpshuisjes werden blootgelegd en toen kon het werk aanvangen... met wat bijeengezameld hout... met wat moeizaam-vergaard stro van de lege rijstvelden... stro, dat een bescher mend dak zou moeten worden. Men zegt, dat er dit najaar in Ko rea zes tot zeven millioen daklozen waren... Dat er gedurende de oorlog alleen in Zuid-Korea twee millioen mensen stierven doop oorlogsgeweld ...honger en kou. Men zegt ook, dat er van de 8 millioen mensen, die in Noord-Korea leefden nog maar vier millioen over zijn. Gevolg van de in tensieve bombardementen, van voed selgebrek, van sneeuw en ijs. Nie mand heeft de doden en gewonden precies geteld, want in Oosterse lan den pleegt men de registers van de burgerlijke stand niet altgd nauw keurig bij te houden en wanneer er dan ook nog een verwoestende oorlog over zo'n land strijkt is het met de bevolkingsboekhouding helemaal mis. Wij zullen dus nooit weten, hoeveel doden deze ontzettende oorlog in Ko rea heeft gekost. Zelfs de cijfers van de militaire verliezen zijn globaal ge schat. Alleen de Amerikanen geven een correct cijfer van bijna 25.000 ge sneuvelden. Wat we vermoedelijk wel zulleq weten, dat is het bedrag van de oorlogskosten en de enor me som. die nodig zal zgn voor de wederopbouw. Amerika schal zijn uitgaven voor de oorlog in Korea op 15 milliard dollar. Alleen in Zuid-Korea zijn al een millioen woningen nodig om de dak lozen te huisvesten en dat mogen dan weliswaar geen woningen van steen en staal zijntoch kosten ze naar de maatstaf van het land gemeten een handvol geld! Dit is dan nog maar een enkele van de wederopbouwproblemen in een land, dat gebrek heeft aan ziekenhui zen, aan scholen, aan industrie. Een land, dat zijn bevolking voor het ogenblik geen andere kleding kan verschaffen dan het grauw-groen van oude soldatenuniformen en dat bij gebrek aan schoeisel duizenden van zijn kinderen barrevoets laat gaan. Er is na het staken van het vuren op Korea geen Zucht van ver lichting geslaakt door het mens dom. Men was dankbaar, maar critisch gestemd. Men wilde afwachten en men begreep, dat weliswaar Picasso's vredesduif fladderde boven de vre- despagode van Panmoendjon. maar dat dit soort vredesduif teveel gelijkt op een vechthaan. Dus was men terughoudend In Washingtonvaag in Londen, vriendelij k-nietszeggend in Den Haag lichtelijk verveeld in Bonn en zwijgzaam in Moskou. Ook in Seoel hield men de mond dicht en daar ontbreken zelfs't vlag- gengewapper, de feestmuziek en het straatgejuich, waarmee men gewoon lijk de vrede in eigen land begroet Toch is één ding we! zeker: de mensen, die Maandag op Korea nabij de frontlijn vertoefden en daar mee maakten hoe het gedimeun van de ar tillerie verstomdehet gegier van de straaljagers uitbleefen hoe er geen ratelende bominslagen meer waren, die mensen hebben beseft wat het woord vrede betekende. Voor hen herleefde de hoop op een betere toe komst. En hoe somber de commentaren ook zijn uit Washington, uit Lon den en uit andere hoofdsteden, toch is ook voor de wereld nieuwe hoop ontstaan. Hoop op een vredelievende oplos sing van de duizend en één vraag stukken, die de mensheid verdeeld houden... hoop, dat de grote machts strijd, die op de wereld gaande is en die dc werkelijke achtergrond vormt van de sombere commentaren in de Westerse hoofdsteden niet zal leiden tot een nieuwe wereldoor log. Wanneer de Koreaanse oorlog niet reeds direct tot die nieuwe wereld oorlog heeft gevoerd, dan is dat voor al te danken aan het beleid van Tru man, de president der Verenigde Sta ten. Hij is het geweest, die belette, dat het Koreaans conflict zich uitbreidde en die zelfs niet geaarzeld heeft een man als Mac Arthur af te zetten toen deze generaal zich keerde tegen zijn beleid. Nu dan de wapenstilstand in Korea gesloten is, mag dit wel even geme moreerd worden. Meer dan de gene raals, die in deze oorlog de troepen aanvoerden, heeft Truman het beeld van de Koreaanse oorlog bepaald en naar het zich thans laat aanzien heeft de ganse wereld reden hem daarvoor dankbaar te zjjn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5