z ORANJEZON NOG STEEDS NIET ONBEDREIGD WALCHEREN UITSPRAAK GESCHIL GEREF. GEMEENTE VLAARDINGEN MARKTBERICHTEN JIMMY BROWN en de oranjehemden KLAVKEV uit w AETHER Castella maaki hei U gemakkelijk DINSDAG 28 JULI 1953. PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT 5 VEEL SCHADE Middelburgs waterwingebied is uiterst kwetsbaar De „Oranjezon", 300 ha. ongerept duingebied, vormt de bron, waaruit de stad Middelburg voorzien wordt van drinkwater. Hier wordt Immers het zoete bodemwater opgepompt van 17 meter diepte en door het pomp station verder naar de stad gestuwd. Tijdens de ramp kwam dit pompsta tion anderhalve meter onder water te staan. Het waterleidingkanaal en een deel van de duinen werden door zout water overstroomd en de schade was begrijpelijkerwijs zeer groot. Drinkwater mag immers hoogstens 120 mg. zout per liter bevatten; op het ogenblik is er in het water van het kanaal 2400 mg. in elke liter! Men rekent, dat het zeker voorjaar 1954 zal worden, voor dit water weer bruik baar is voor de drinkwatervoorziening. Ook het duinterrein van het water leidingbedrijf heeft op verschillende punten zwaar geleden. Gelukkig zijn er echter ook nog enkele stukken on gerept en ongeschonden, waar het vernielende zeewater geen toegang had, en daar gl-oeit en bloeit de oude duinflora nog in volle glorie. Elders zijn echter hele percelen dennen, ber ken, vlier en duindoorn volkomen ver nield. De dennen zjjn er bruin en dor, de vlierstruiken en berken hebben hun blad verloren De zeewering is ook nog steeds niet in orde. Wel zijn de gaten voorlopig „bewapend" met een zandwal en rijs hout om verder verstuiven tegen te gaan. De directeur van de Gemeente bedrijven te Middelburg, de heer B. C. Roeters van Lennep, wees ons er tijdens een excursie naar dit gebied op, dat verbetering op dit punt drin gend noodzakelijk is. Het uitvallen van de waterleiding zou immers een catastrophe betekenen. Het bedrijf is op dit punt, zo vlak bij zee, uiterma te kwetsbaar! Intussen kan het bedrijf op het ogenblik Middelburg gelukkig weer volledig van drinkwater voorzien, be halve op zeer warme dagen, wanneer het verbruik hoger zou liggen dan normaal het geval is. Dan moet Zuid- om een volle- Beveland nog bijspringen. Bij al het werk, dat om Alg. Ziekenfonds „Walcheren" in 1952. Lasten blijven stijgen. Het jaarverslag 1952 van het Alge meen Ziekenfonds „Walcheren" te Vlissingen is verschenen. Uit de ex ploitatierekening der vrijwillige afde ling blijkt, dat deze afdeling bij de be staande premie van 1.14 per vol wassene zich niet zelfstandig had kunnen bedruipen, zo meldt het ver slag. De stijgende tendenz in ver schillende lasten, doch in hoofdzaak die van de uit de opnamen in zieken huizen voortvloeiende kosten, deed het bestuur pogingen aanwenden, o.a. door kwartaaltoezendingen van sta tistieken inzake verwijzing naar spe cialisten en ligdagen, de betrokken medewerkers voor de financiële zijde van dit vraagstuk te interesseren. Daadwerkelijk resultaat kan hiervan vooralsnog niet worden geconsta teerd, terwijl de stijging van de zie kenhuisligdagen en -kosten zich voortzet. Dit baart het bestuur veel zorg. Het verslag doet een beroep op al len, die by het ziekenfonds zyn be trokken, zowel verzekerden als me dewerkers, om rekening te houden met het belang van een economisch ftinciionnerend ziekenfonds, zonder dat dit een goede medische behande ling behoeft te benadelen. De fusiebesprekingen, die onder leiding van een daartoe benoemde commissie werden gehouden, leidden tot geen resultaat, omdat zowel het Middelburgs Ziekenfonds als het Zie kenfonds Walcheren de indruk had den, dat aanvankelijk de economische belangen bij een fusie niet groot wa ren. Het aantal verplicht verzeker den bedroeg per 1 Januari 1953 30.391. hetgeen een stijging van 709 betekent, terwijl het aantal vrijwil lig verzekerden met 20 afnam en per 1 Januari 1953 10.417 bedroeg. Het totaal aantal verzekerden nam dus in het geheel met 689 toe en bedroeg op 1 Januari 40.808. De aanvullende verzekering kende per 1 Januari 1953 21.306 verplicht (stijging 2324) en 7610 vrijwillig (stijging 382) verze kerden. Het totaal aantal deelnemers van de aanvullende verzekering be droeg daardoor per 1 Januari 28.916 (toename van 2706). Ten opzichte van het totaal aantal ingeschrevenen maakt het aantal aanvullende verze kerden 70,83 uit. De exploitatierekening van het vrijwillig fonds sluit met een voorde lig saldo 26.805,65 en het aanvul lende fonds met een voordelig saldo van 17.176,37. Voor de verplichte verzekering is een bedrag te verre kenen met het Vereveningsfonds van 162.828,29. FILMS IN ZEELAND Liefde en haat in „Silver City" Yvonne de Carlo, Edmond O'Brien en Barry Fitzgerald vervullen de hoofdrollen in Paramounts „Silver Ci ty", welke thans in Alliambra te Vlis singen draait. Het verhaal speelt zich af in een rumoerig mijnwerkersstadje waar een knappe jonge vrouw en haar vader een kleine zilvermijn hebben. Het erts blijkt een zeer hoog percen tage zilver te bevatten, maar zij heb ben slechts enkele dagen om dit uit de myn te halen voordat de pacht overeenkomst afloopt. Naturlijk ko men er dan concurrenten opdagen, die met alle mogelijke en ongeoorloofde middelen trachten het werk te stagne ren. Zelfs willen enkele louche figu ren de mijn opblazen, wat natuurlijk niet gelukt. Ten einde raad probeert men de geliefde van de jonge vrouw (Yvonne de Carlo) te vermoorden, maar zoals dat meer gebeurt wordt de achtervolger zelf gedood. Deze achtervolging door de bossen, over rij- dende treinen en een inwerking zijnde houtzaagmolen is een der spannend ste gedeelten uit deze technicolor rol prent, die geregisseerd werd door By ron Haskin. dig herstel te bereiken, nog verzet moet worden, komt ten slotte ook nog de strijd tegen „duinverwoester no. 1": het konijn. Herten. Als aardige bijzonderheid, kan ten slotte nog vermeld worden, dat in het Oranjezon-gebied op het ogenblik een roedel herten vertoeft van zeven stuks, afkomstig van de buitenplaat sen. Dit voorjaar zijn er ook hertjes geboren, maar zij vertonen zich maar zelden. Zij vormen echter een treffend element in het duinlandschap, waar zij zich, mede door de aanwezigheid van goed voedsel, volkomen thuis ge voelen. Middelburgse raad zal schoolzaken behandelen Het bestuur van de Ned. Herv. school aan de Zuidsingel heeft we gens uitbreiding van het leerlingen aantal beschikbaarstelling gevraagd van een lokaal van het schoolgebouw aan de Verwerijstraat, dat door de R. K. school wordt ontruimd. Voor dat lokaal zijn evenwel nieuwe schoolmeubelen nodig en eveneens nieuwe leermiddelen. B. en W. van Middelburg stellen voor deze ge vraagde medewerking te verlenen. De kosten worden geraamd op 3483.—. Het bestuur van de vereniging „Christelijke school aan 't Zand' heeft eveneens verzocht nieuwe schoolmeubelen, waarbij 24 banken, aan te mogen schaffen, hetgeen nodig is geworden door het inrichten van een zesde klasselokaal aan de Tromp, straat. De aanschaffingskosten be dragen 2100.—. B. en W. stellen voor ook in dit geval de gevraagde medewerking te verlenen. Voorts is er een voorstel om mede werking te verlenen aan de bouw van een rijwielbergplaats voor de R. K. school. De kosten hiervan worden ge raamd op 860. Tenslotte stellen B. en W. voor om mej. D. Prins, die vorig jaar tijdelijk werd benoemd tot vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare Ulo-school aan de Dwars- kaai, met ingang van 1 September a. s. in vaste dienst aan te stellen. De raad zal 4 Augustus a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. Werkvrouw bestal werkgever voor ruim 209.— Een inwoner van Vlissingen miste sedert enige weken geregeld bankbil jetten, welke zich in een kast bevon den. Toen het vermiste bedrag tot f 200.was opgelopen, deed hg aan gifte bij de politie. Deze prepareerde verschillende bankbiljetten zodanig, dat ieder die ze aanraakte vlekken op de handen kreeg. De volgende avond was een van deze biljetten verdwenen, waarbij het bleek, dat de inmiddels vertrokken werkster vlekken aan haar vingers had. De vrouw bekende uit armoede het geld bij haar werkge ver weggenomen te hebben. De politie maakte proces-verbaal op. Vrijdag raadsvergadering te Vlissingen. De gemeenteraad van Vlissingen is tegen a.s. Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeengeroepen. Stichting voor beheer Internaat Zeevaartschool. Nu de plannen tot verbouwing van 'n deel van 't oude Gasthuis aan de Hel- lebardierstr. te Vlissingen tot inter naat voor de Zeevaartschool in de na bije toekomst zullen worden verwe zenlijkt (de raad verleende hiervoor destijds een crediet van 202.500), achten B. en W. van Vlissingen 't mo ment aangebroken om definitief tot het vormen van de stichting, welke dit internaat moet beheren, over te gaan. Aan de raad wordt voorge steld het stichtingsbestuur te doen bestaan uit zeven door de raad te be noemen leden, nl. vier op voordracht van B, en W. (onder wie de wethou der van onderwijs en tenminste één ander raadslid) en drie op voor dracht van het bestuur van de „De Ruyterschool". De directeur dezer school zou als adviserend lid aan dit bestuur worden toegevoegd. Het stichtingsbestuur zal begrotin gen en rekeningen aan B. en W. ter goedkeuring moeten overleggen, ter wijl voor allerlei rechtshandelingen (geldleningen, verkoping van onroe rende goederen enz.) de goedkeuring van Ged. Staten nodig zal zijn. Ex ploitatietekorten komen ten laste van de gemeentekas. Overschotten wor den, voor zover niet nodig voor terug betaling van tekorten, gereserveerd. Benoeming en salariëring van perso neel worden door het stichtingsbe stuur geregeld, behoudens sanctie op de financiële consequenties door het college van B. en w. via begroting en rekening. Er is reeds een „com mandant" benoemd, die t.z.t. in func tie zal kunnen treden. B. en W. stellen de raad voor thans tot de definitieve oprichting van de stichting over te gaan. Reisgroep „De Schelde". De reisgroep van de personeelsver eniging der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen maakt dit jaar twee uitstapjes en wel een driedaag se trip naar Parijs en een drie- en vierdaagse trip naar Wiesbaden. De heenreis naar Parijs zal via Lille worden gemaakt en de terug reis via Brussel. De reis naar Wies- baden voert o.m. door Luxemburg. Bevorderingen en examens Chr. U.L.O.-school Middelburg Aan de Chr. Uloschool te Middel burg werden van het eerste leerjaar 34 leerlingen bevorderd en 17 leerlin gen afgewezen. Van het tweede leer jaar weiden 25 leerlingen bevorderd en 7 leerlingen afgewezen. Van het derde leerjaar werden bevorderd 26 leerlingen, terwijl er drie moesten worden afgewezen. Van het vierde leerjaar slaagden 19 leerlingen voor Mulo A, afgewezen vijf. Tot het eer ste leerjaar werden voor de nieuwe cursus 53 leerlingen toegelaten. Drinkwater te Middelburg weer in orde Het leidingwater te Middelburg be hoeft thans niet meer gekookt te wor den in verband met mogelijke veront reiniging. Met ingang van gisteren is de zuiverheid van 't drinkwater weer zoals het behoort. Thans worden maatregelen genomen, welke het on mogelijk maken, dat bij blussings- werkzaamheden brak water in het waterleidingnet komt. Judo-succes voor Middelburger De heer L. Hoebeeke uit Middel burg heeft tijdens de te Tilburg ge houden judo-wedstrijden bijzonder fraaie successen geboekt. Hij werd kampioen van de gele band (24 deel nemers). won van de kampioen var de oranje-band (16 deelnemers) eri won eveneens van de kampioen van de groene band (12 deelnemers). Door deze prestaties promoveert de heer Hoebeeke naar de oranje-band. Officiële publicaties MIDDELBURG. WONINGBUREAU GESLOTEN. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het Woningbureau van 3 tot en met 8 Augustus 1953 gesloten zal zijn. VLISSINGEN. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, is verhinderd Woensdag a.s. spreekuur te houden. .VAN "TOT WIN IJPE" De collecte voor de Stichting „Het Hogeland" bracht te Souburg f 174.65 op. Geslaagd voor het middenstandsexa men de heer A. Bakker te Souburg. Te Gent slaagden dezer dagen aan het Instituut voor muzlekexamens mej N. Brakman te Axel voor voorbereidend middelbaar piano, evenals mej J. Schee- Ie te Terneuzen ((met onderscheiding). De ouden van dagen te Vrouwenpolder maakten een uitstapje naar Gent en Ant werpen met een aantal personenauto's en een bus. Er werd ook een bezoek ge bracht aan Aardenburg, waar het gezel schap door burgemeester J. van Dongen werd ontvangen. Het gemeentebestuur van deze gemeente bood een kop koffie aan. Toen men 's avonds in Vrouwenpol der terugkwam werden de oudjes opge wacht door het muziekgezelschap Genoegen". Kapelaan De Graaf van Middelburg naar Zeist Kapelaan H. de Graaf van de pa rochie Middelburg, waar hij ongeveer zes jaar geleden kwam. is met ingang van 1 Augustus a.s, benoemd tot aal moezenier bij het vormingscentrum te Zeist. EERSTE PLECHTIGE H. MIS Naar aanleiding van ons bericht over de eerste H. Mis van de Wel- eerw. heer H. de Vries te Vlissingen, delen wij nog mede, dat de jonge geestelijke tijdens het plechtig Lof, waarmede de feestdag besloten werd, geassisteerd werd door de Eerw. heer Van Hoorn, priesterstudent, even eens afkomstig uit Vlissingen. Uitstapje naar Zeeuwsch- Vlaanderen De schoolkinderen te Ritthem maak ten een uitstapje per autobus naar Zeeuwsch Vlaanderen. Eerst ging men naar Cadzand, waar werd geno ten van zee en strand. Vandaar werd naar St. Anna ter Muiden gereden. Hier beklom men de dikke toren en werd genoten van het prachtig uit zicht over België. Buitenlandse landbouw deskundigen bezoeken Zeeland Maandagmiddag arriveerde een groep van 23 vertegenwoordigers van buitenlandse landbouworganisa ties, als gasten van de Stichting voor de Landbouw, voor een driedaags be zoek aan Zeeland. Het gezelschap, bestaande uit vijf Zweden, één Noor, vijf Finnen, één Engelsman, één Zwitser, vgf Duitser, drie Belgen en twee Luxemburgers werden des morgens door de secreta ris-generaal van Verkeer en Water staat in de Lairessezaal te Den Haag ontvangen. Dr. ir. J. van Veen en dr. C. v. d. Berg gaven hier uiteenzettin- fen over de situatie in de rampge- ieden. Des middags werden de groep, waarbij zich ook de voorzitter van ae Stichting voor de Landbouw, de heer H. D. Louwes, prof. dr. H. J. Friete- ma en mr. J. S. Biesheuvel, van de afd. buitenland van de Stichting, mr B. W. Bissheuvel van de C.B.T.B., als. mede de Zeeuwse heren G. van Waes, ir. M. A. Geuze, M A. Kostense en ir. J. Post voegde, te Rilland verwel komd. Als leider voor dit bezoek treedt op ir. J. D. Doi-st. Nadat een bezoek aan de polder Kruiningen was gebracht, kwam men 's avonds in ho tel „de Korenbeui-s" te Goes brjeen. Vandaag wordt Schouwen en Dui- veland bezocht, waarna voor Woens dag een bezoek aan Walcheren op het programma staat. Hier zullen de buitenlandse gasten door het Provin ciaal bestuur ontvangen worden, ter wijl verder de herverkaveling in ogen schouw zal worden genomen. Mr. A. J. van der Weel zal over dit laatste een uiteenzetting geven. Het bezoek aan Zeeland zal Woensdag middag worden besloten met een lunch in hotel „Noordzeeboulevard" te Vlissingen. KERKNIEUWS De president van de Rotterdamse rechtbank heeft uitspraak gedaan in een kort geding betreffende de scheu ring in de gereformeerde gemeente te Vlaardingen, waarby het ging om de toewyzing van het kerkgebouw de zer gemeente aan het West-Nieuw- land. De voorgeschiedenis van de kwes tie was als volgt: In de gerefor meerde gemeente in Vlaardingen wa ren twee stromingen; de ene, die het eens was met de Synode, de andere dié tegen de beslissing was van de Synode, welke ds Steenblok ontsloeg ais docent aan de theologische school. Over deze kwestie was een vergade ring van de gemeente tegen 26 Juni bijeen geroepen, doch twee da gen ervoor zou de kerkeraad, die be staat uit vijf ouderlingen en vijf dia kenen, een vergadering houden. Nu zouden twee ouderlingen en vier dia kenen, die er voorstander van waren het kerkgenootschap der gereformeer de gemeente verlaten 'n vergadering hebben gehouden, waarbij de overige vier kerkeraadsleden, die een tegen overgestelde mening hadden, niet zouden zijn uitgenodigd. In deze ver gadering werd het besluit genomen, het verband der gereformeerde ge meente te verlaten. Het kerkgebouw werd van een ander slot voorzien en de niet uitgenodigde kerkeraadsleden konden dus het gebouw niet meer be treden. Deze vier kerkeraadsleden hadden nu tegen de andere zes een kort geding aanhangig gemaakt. Zij wilden namelijk, dat de kerk voor hen geopend zou blijven. Zij vroegen een dwangsom van honderd gulden voor iedere dag, dat de overige zes leden in gebreke zouden blijven. CarillonconcerL De stadsbeiaardier van Vlissingen, de heer P. Broerse, zal Woensdag avond een zomeravond-concert geven op het carillon van de St. Jacobstoren en wel van acht tot negen uur. Uit gevoerd worden o.m. „Praeludium en fuga" van B. J. Fransen, „Menuet" van Boccherini, Volksliederen, twee aria's van Handel en een 16e eeuwse Franse melodie „Komt nu met zang". Souburgse ouden van dagen op reis. De ouden van dagen te Souburg maakten een reisje per autobus langs de Belgische badplaatsen. Bij de thuiskomst werden zij opgewacht door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding", waarna het gehele ge zelschap zich naar het gemeentehuis begaf. De burgemeester, de heer A. H. S. Stemerding, die zelf de reis had meegemaakt, hield een geestig speechje. Op de wieken De postduivenhoudersverenlging „Zee- landia" te Middelburg hield een wed vlucht met jonge duiven op Arras. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1, 3 en 9 J. de Buch; 2 C. de Nooijer; 4 G. de Blaey; J. de Bree; 6 I. Neufeglise: 7 L. van Geel; 8 A. Hooftman; 10 M. Bos. Do president heeft beslist, dat do gedaagden het kerkgebouw moeten ontruimen en do sleutel» afgeven aan eisers. Hij bepaalde voort», dat liet geschil binnen een maand aan de ge wone rechter moet worden voorge legd. De dwangsom wee» hj| niet toe. De president achtte het een bezwaar dat, de gemeenteleden niet zijn ge hoord op de vergadering, die tegen 26 Juni byeen was geroepen. Herstel eenheid der Gereformeerde kerken Te Utrecht heeft Zaterdag het voor lopig bestuur van de vereniging tot herstel van de eenheid der gerefor meerde kerken vergaderd. Een con cept voor statuten en huishoudelijk reglement werd vastgesteld. Met al gemene stemmen werd een voorstel aanvaard tot het vormen van een col lege van advies, waarvoor verschillen de namen werden genoemd. Verder werd besloten op 19 Septem ber a.s. een algemene ledenvergade ring te houden in Utrecht. Op deze vergadering zal bovengenoemd con cept worden behandeld en een defini tief bestuur worden gekozen. Tenslot te werd een landelijk vergaderings plan besproken, dat op de eerstvol gende ledenvergadering zal worden uitgewerkt, GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Aagtekerke-Enkhui- zenGiesendamKallamazoo en voor Oostkapelle: A. F. Honkoop cand. te 's Gravenhage. GEREF. KERK. Beroepen te Middelburg (vacature ds. H. Veldkamp): ds, J. Goeman uit Schipluiden. VEILING MIDDELBURG. 27 Juli. Vroege aardappelen: bonken 13—15; Grote 12—15; Drielingen 4—8,20; Kriel 25; Bintjes bonben 13—14; Idem grote 10—13. Aanvoer 24 ton. Fruit: Pruimen: Early Laxton 3670; Oranjepruimen 3236; Kruisbessen 13— Rode bessen 831,14; Netmeloenen 3348: Oranje Ananasmeloenen 67; Yel low Transparant 1545; Tomaten 19—57. Kersen: Zure morellen 64: Perziken per stuk 330; Frambozen per doosje 53: Druiven: Frankenthalers 2,162,23. Groenten: Bloemkool A 3466; Idem B 23—52; Idem C 14—36: Idem D 11—15; Doperwten 9; Capucijners 58; Dubbele Princessebonen 4257; Snijbonen 4585. Tuinbonen 610; Saxa's 2646; Wage naars 2642; Spinazie 913; Rabarber 511; Sla per stuk 2 y27; Sla per kg. 10—12; Andijvie 7—33; Komkommers A 1020; Idem B 819; Idem C 815; Idem kg. (krom) 8—12; Augurken 10—67; Zil veruien 16—42; Bospeen 823; Boskroten 38; Kroten per kg. 45; Uien per kg. 9—14; Spitskool 22—26: Rode kool 4—9; Savoye kool 18—24; Postelein 3149; Pre! 35—43; Bosuien 6—11. VEILING GOES. 27 Juli; Exportveiling; Yellow Transpa rant A 44,50; Idem BC 33,10—33,30; rdem I grof 38; Idem I 30,25—32,70; Idem II 1818,20; Early Victoria I grof 21; Idem I 17,60; Idem II 14; Oomskinderen I 28 Idem II 2324; Dubbele Princessebo nen 45,20—47,20. Gewone veiling: Yellow Transparant 1330; Oomskinderen 1235; Rode bes- Ons I sen 47; Frambozen 77—134; Kruisbessen I 29—37; Bramen 128—132; Klerken 107— 61. De Biggers moesten nu nog vier wedstrijden spe len, een uit- en een thuiswedstrijd tegen A.T.T.O. (Al Trappende ter Overwinning) en een uit- en een thuis wedstrijd tegen Quick-kickers, allebei kampioenen van andere tweede klas-afdelingen. Wie van deze drie clubs zich het sterkst zou tonen zou het volgende seizoen naar de eerste klasse promoveren. De Biggers trainden dat de stukken er af vlogen, maar de moeite, die de spe lers zich getroostten was niet tevergefs, want de ene wedstrijd na de andere eindigde in hun voordeel. Jackie speelde elke keer zo schitterend, zo virtuoos, dat de sportjournalisten woorden te kort kwamen bij het beschrijven van zijn wonderbaarlijke escapades op het voetbalveld. In totaal scoorde hij in die vier wed strijden 37 doelpunten en dat was ruim voldoende om de Biggers achtereenvolgens te doen winnen met 9—1. 13—7 (deze wedstrijd tegen de Quick-kickers hadden zij zonder Jackie vast en zeker verloren), met 110 en 43. Die laatste wedstrijd wonnen zij slechts op het nippertje, omdat Jackie kort na de rust uit moest val len daar hij nog al onzacht met de goalpaal in aanra king was gekomen. Het zag er eerst nog al ernstig uit. maar Dirk Dreun plakte een paar stevige pleisters op zijn hoofd en wond er een doek om en zo uitgedost kon Jackie diezelfde avond nog deelnemen aan het gro te promotiefeest, dat in alle zalen van de „Harmonie" werd gehouden en dat tot diep in de nacht doorduur- de. 123: Krieken 104105: Oranjepruimen 15 —34: Laxton 3662; Tollenaars 623: Ok- kelanen 1518; Czarpruimen 4162; Srankenthaler 240—250. Groenten: Komkommers 820; Krop sla 611; Bloemkool 2251; Tomaten 55 63; Dubbele Princessebonen 4752; Wagenaars 35—40; Stoksnijbonen 88—90: Stamsnijbonen 48; Eerstelingen 1012; Idem bonken 1314; Idem drielingen 8: Gr. Savoye kool 1826; Rode kool 9; Augurken 19—79; Andijvie 20; Kroten 5; Uien 913: Wortelen 19. VISMIJN VEERE. 27 Juli. Aangevoerd: 2755 kg. export garnalen 1.66—2.'0; 53 kg. schar 38—56: 88 kg. bot 34—47; 102 tong 81—1,04; 78 kg. rog 43—81; 3(4 kg. visiever 16—83: 2 kg. wulken 16; 7 kg. paling 1,72—2.00; 11% kg. kreeft 8,18—9.97; 6 kg. poon 19. WOENSDAG 29 JULI. HILVERSUM I 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram, 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.18 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram, 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tulnb. meded. '2.33 Gram. 12.37 Alledagkerk- dienst. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront 13.20 Mandollne-ork. 13.50 Gr. Viool en cello. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelconc. 17.50 Gram. 18.00 Metropole ork. 18.30 „Spec trum van het Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven". 18.45 Gram. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Omr. ork. 20.55 „Uit hangtekens", caus. 21.10 Walsen. 21.30 Hammondorgclspel. 21.45 Gevar. muz. 22.00 KI. koor. 22.15 Zang en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23,00 Nws. en SOS- ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO.-20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.33 Gram. VPRO: 10.00 „Boeken mee op reis en thuis", caus. 10.05 Mor genwijd. VARA: 10.20 Voor de vrouw 11.00 Gram. 12.00 Accordeonork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Promenade- ork. en sol. 13.45 Gram. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Piano quatre mains. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.30 Instr. trio. 17.50 Regerings- uitz.J. B. ten Broeken ..Mexico" 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 19.10 Klankb. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Parlementair n. 20.15 Dansmuz. 20.50 „Onze oude Dundas", hoorsp. 21.40 Holland Festival 1953: Ork conc. 22.25 Lezing. 22.40 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 23.20—24.00 Gram. NU keus uit drie soorten! Voor iedere huid en beurs een heerlijke zeep De nieuwe, onverpakte Bloemenzeep, met heerlgke rozengeur, jn vier deli cate tinten, is de kroon op het werk van Castella om iedere vrouw in Nederland in staat te stellen haar huid jeugdig en fris te houden, want deze onverpakte Bloemenzeep kost slechts20 cent per stuk! U kunt thans dus kiezen uit drie Castella-soorten. Ook op drukke da gen, als U weinig tijd heeft voor de verzorging van Uw gelaatshuid, kunt U zich toch verfrissen met een echte merkzeep. Heeft Uw huid véél schuim nodig, gebruik dan vooral Castella Spécial (32 ct.), die onuit puttelijk royaal schuim geeft. Blijft U de klassieke Castella Schoonheids- zeep (32 cent) verkiezen? Profiteer dan dezer dagen nog gauw méé van het tijdelijk aanbod: TWEE stukken voor 50 cent! En vergeet vooral niet de echte Merkzeep voor de extra lage prijs, de onverpakte Bloemenzeep. fris en schuimend, slechts 20 ct. per stuk. Let op, dat U de echte Castella ont vangt en geen imitaties!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3