itnir Zwin Zijpe NIEUWS UIT DE KEKKEN DWANG BIJ HERVERKAVELING ALLEEN IN UITERSTE GEVAL WALCHEREN EINDCIJFERS VAN DE TOUR LOGOMOTIËF zoop, altijd lichter I MAANDAG 27 JUL»! 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 MINISTER MANSHOLT AAN EERSTE KAMER Aan bezetting van diensten werd aandacht geschonken Minister Mansholt heeft thans ge antwoord op het voorlopig verslag uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet, houdende regelen met be trekking tot de agrarische wederop bouw en de herverkaveling van gebie den in de provincie Zeeland in ver band met de watersnood in Februari 1953. Ook de minister zou uiteraard het liefste zien, dat het nemen van dwang maatregelen niet nodig is. De desbe treffende artikelen zijn trouwens blij kens hun opzet bedoeld om slechts te worden toegepast als uiterste middel. t.w. wanneer langs vrijwillige weg geen behoorlijke sanèring zou kunnen worden bereikt. De verwachting is wel, dat voor vrijwillige emigratie uit de thans te saneren gebieden voldoen de belangstelling zal bestaan, maar gezien de grote kosten van de herstel werkzaamheden meent de regering in dezen geen risisco te mogen nemen. Het is mogelijk, dat bij de vaststel ling van het blok wederopbouwpian- nen, als bedoeld in art 3, tweede lid, van de Herverkavelingswet Walche ren 1947, nog niet bestaan, maar dat later alsnog zulke plannen zullen wor den vastgesteld. Formeel zou de op neming in het blok van de gebieden, waarop die plannen betrekking heb ben, dan nog zonder de goedkeuring van de minister van wederopbouw en volkshuisvesting kunnen geschieden. De minister wil evenwel gaarne toe zeggen te zullen bevorderen, dat tij dig overleg plaats vindt met de be trokken autoriteiten. Verschillende RAAD AAGTEKERKE Nog geen nieuwe school Vrijdag kwam de raad der ge meente Aagtekerke in vergadering bijeen, onder leiding van de waarne mend burgemeester, de heer J. Bos- stelaar. De geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. De raad besloot de eventuele kosten voortvloeiende 't bevolkingsonderzoek op t.b.c. voor rekening van de gemeente te nemen. Het verzoek van de Bond Mobilisatie- Invaliden om een subsidie te mogen ontvangen werd afgewezen. Als laat ste punt op de agenda kwam het ver zoek aan de orde van het bestuur van de Diaconieschool om gelden beschik baar te stellen voor de bouw van een nieuwe school. Dit verzoek gaf aan leiding tot een breedvoerige discussie. De heer S. de VisserGzn. sprak er zijn verwondering over uit, dat de school was afgekeurd, daar deze z.i. nog goed en nog lang geen krot is. De voorzitter deelde echter mede, dat de vloeren en muren zeer slecht en de ramen verkeerd geplaatst waren en de school dus niet meer aan de tegen woordige eisen voldoet. De kosten van de bouw zijn geraamd op f 42.000. De heer S. de Visser Pzn. stelde voorop niet tegenover het verzoek te staan, maar wilde eerste weten waar het geld vandaan moet komen. De voor zitter noemde daarvoor eventuele verhoging van de rioolbelasting, straatbelasting en schoolgeld. Cijfermateriaal kon echter nog niet worden overlegd. De heer de Visser meende, dat het een sprong in het duister zou worden en stelde voor eerst een onderzoek in te stel len naar de financiële gevolgen en pas daarna te besluiten. Dit laatste voorstel werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (tegen de heren A. Willemse en P. de Visser Czn) Bij de rondvraag stelde de burge meester voor om een hoeveelheid oud rioolmateriaal van de hand te doen wegens gebrek aan plaatsruimte. Aldus werd besloten. Raad Domburg vergadert Hedenavond om 8 uur komt de raad van de gemeente Domburg in vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. benoeming gemeente-ont vanger en benoeming ambtenaar bur gerlijke stand. dorpskernen zullen trouwens, gelijk dit ook destijds op Walcheren is ge schied, reeds aanstonds buiten het blok kunnen worden gelaten. Ook is het altijd mogelijk nog in een later stadium bepaalde gebieden uit het blok te verwijderen. Omtrent de faciliteiten, welke kun nen worden gegeven aan de emigran ten uit de getroffen gebieden, inzon derheid op het stuk van de geldtrans- fer, kunnen nog geen definitieve me dedelingen worden gedaan, maar het laat zich aanzien, dat het overleg hier over spoedig tot een gunstig resultaat zal leiden. Ook de minister is doordrongen van de wenselijkheid spoed te betrachten met de nieuwe toewijzing van gron den. Met de op Walcheren hierbij op gedane ervaringen zullen de uitvoe rende instanties thans zeker haar voordeel doen. Aan de bezetting van de cultuurtechnische en landmeetkun dige diensten in Zeeland is reeds ruime aandacht geschonken en ter za ke zün reeds de nodige voorzieningen getroffen. Examen bewijs algemene ontwikkeling Deze week is in de Ambachts school te Goes het vierdaags examen afgenomen ter verkrijging van het zgn. Bewijs Algemene Ontwikkeling. Zij, die examen willen doen voor een N. O.-acte oeten namelijk i n het bezit zijn van dit diploma. Van de drie en veertig candidaten slaagden: J. W. Adriaanse te O. en West Souburg, C. J. v. Benthem te Goes, M. P. v. d. Bosch te Yerseke, R. T. Bracke te Zuiddorpe, W. F. v. Campen te Vogelwaarde, A. B. Die- leman te Axel. J. M. Groen te Den Helder, W. J de Groene te Wemel- dinge, A. J. Janssen te Vlissingen, A. J. Janssen te Vlissingen, P. J. Klrjberg te Vlissingen, P. Kuzee te Heinkenszand, A. M. Lampo te Hulst, J. Louws te Middelburg, J. Njjsse te Goes, F C. de Putter te Zaamslag, J. de Ridder te Vlissingen. M. N. de Schipper te Wemeldinge, L. Siere- veld te Arnemuiden en P. W. Ver linde te Goes. Voorzitter van de examencom missie was de heer C. J. Buurman; gedelegeerde van de Minister van O., K. en W. ir W. R. Sweep, directeur van het gasbedrijf te Goes. Z.K.H. Prins Bernhard is Zaterdag morgen in Turijn aangekomen voor een particulier bezoek aan de Fiat-vliegtuig fabrieken. Straatverlichting op het Eiland te Vlissingen Voor het aanbrengen van straat verlichting op het Eiland vragen B. en W. van Vlissingen van de ge meenteraad 'n crediet van 12.300,-. Hiervoor zullen langs de Kanaal straat lantaarns met kwikdamplam pen worden geplaatst en op andere punten lantaarns met gewone gloei lampen. In totaal komen er 20 lan taarns van de eerste en 13 van de laatste soort. Lokaal voor huishoud- onderwijs B. en W. van Vlissingen vragen van de gemeenteraad een crediet van 11.000,voor de inrichting van' een lokaal voor huishoudonder- wijs van de School voor voortgezet gewoon lager onderwijs. Aanvanke lijk wilde men dit onderwijs geven in een der lokalen van de gemeentelijke industrie- en huishoudschool, doch de toeneming van het aantal leerlingen van deze school heeft dit onmogelijk gemaakt. Het nieuwe lokaal zal t.z.t. eveneens ter beschikking van bestu ren van bijzondere scholen worden gesteld, wanneer deze een afdeling voor voortgezet gewoon lager onder wijs aan hun scholen zouden verbin den. Afrastering om Sportterrein Meermalen is geklaagd over het ongeoorloofd betreden van het ge meentelijk sportterrein te Vlissingen, het zonder toegangsbewijs bijwonen van wedstrijden, enz. Om hieraan een einde te maken, zal een deugdelijke afrastering moeten worden aange bracht. welke moet bestaan uit een sloot met beplantingsstrook en in de ze laatste een afscheiding van zg. puntdraad. Dé beplanting zal de be staande rietmatten moeten vervan gen. Bovendien zal een toegangshek moeten worden aangebracht. Voor uitvoering van deze werkzaamheden vragen B. en W. van de raad een cre diet van 6600, Geen afzonderlijke R.K. jongens- en meisjesschool meer in Vlissingen B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor aan het R.K. Kerk- en Schoolbestuur medewerking te verle nen voor een verbouwing van de school aan de Breestraat. Met ingang van het a.s. schooljaar wil het school bestuur nl. de splitsing tussen jon gens- en meisjesschool laten verval len en derhalve twee gemengde scho len in stand houden. Dit vraagt eni ge voorzieningen, met name ten aan zien van de toiletten. De kosten wor den op 5000.geraamd. VAN TOT Dezer dagen werd te Hoofdplaat een ballonnetje gevonden, dat op Juli j,l. in Mitcham (Engeland) tijdens een sport dag, ter gelegenheid van de kronings feesten, door een Londense onderneming was opgelaten. Het ziét er dus wel naar uit, dat de „oplater" de eerste prijs (1 pond sterling) in de wacht zal slepen. Tot gezworene van de Nieuw-Smt- Jooslandpolder werd benoemd de heer C. Markusse te Nieuw- en Sint Joosland. Tot onderwijzer aan de Christelijke school te Borssele werd benoemd de heer A. P. Baaijens uit Middelburg. De afdeling Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte Donderdag een uitstapje naar Gent, waar onder lel ling van de kunstschilder Sterck uit Moerbeke (B.) een bezoek werd gebracht aan het museum op de Kouter, het Gra vensteen en het slot Sint Baaf. De collecte ten bate van de Stichting Christelijke Blindenhulp heeft te Cad- zand opgebracht f 22,36. Tot hulpbesteller bij de posterijen te Sint Annaland werd benoemd de heer Fr. Burgers Pzn. aldaar. Geslaagd voor examen Nuttige Handwerken Te Rotterdam slaagden voor het staatsexamen Nuttige handwerken (Akte K) de dames rt. Moerman te Wemeldinge, R. Quakkelaar te Goes, D. Wilschot te Middelburg, F. Bos- schaart te Souburg, M. van Damme te Middelburg, W. Desitter te Vlissingen, E. de Koejer te Borssele, I. Baljeu te Middelburg. C. de Jonge te Yerseke, L. Vogel te St. Laurens, P. C. Hoek van Wijter te Hoedekenskerke, mej. Huisman te St. Laurens en C. Wisse te Aagtekerke en mevr. de Kraker- Dieleman te Arnemuiden. Mej. M. Goossen uit Tholen slaagde te Dordrecht voor het Rijksexamen kraamverpleegster. De afdeling Zuid-Beveland West van de Bond van Plattelandsvrouwen verga derde in t(De Prins van Oranje" te Goes. De middag werd doorgebracht met het draaien van enkele films. Onder grote belangstelling herdacht zuster Rosalia te Hulst het feit, dat zij 40 jaar kloosterlinge was. In de kapel van het Sint Liduinagestlcht werd een mis opgedragen. Benoeming handwerk- onderwijzeres Vrijdagavond kwam het bestuur van de Hervormde Christelijke school te Koudekerke bijeen voor het benoemen van een handwerkonderwrjzeres. Uit 12 sollicitanten werd benoemd mevr. J. de Kraker-Dieleman uit Arnemui den. De benoeming gaat in per 1 Sep tember a.s. Dagschool voor Nijverheid te Vlissingen Aan de gemeentelijke dagschool voor de nijverheid te Vlissingen werden be vorderd van de le naar de 2e klasse: A. C. Burgers, R. de Feijter (lof), L. Jobse, M. Louisse. M. Marinisse. J. J. van Pee- ncn, J. de Smit, M. Stroo. C. L. Stroo, J. Wisse. J. C. Bosselaar. L. de Beu (lof). H. A. Joosse (lof). H. Koopal, M. de Rid der, B v d. Werf, J. Joosse. M. Arendse, W. Boer, L. C. H. v. d. Broek. J. Holle- brandse.' J. B. van Iren. J. v. d. Ket terij. J. Louwerse. J. van Meerendonk. J. Pleijte, J. Roelse. J. Th. de Smit, F. K. I. van Stee. J. A. Wirtz, J. T. de Wit te (lof). P. de Witte. P. H. Bassie, C. A. Bruggeman, R. W. van Hoeijdonk, C. F. Roelse. F. C. Schets (lof). A. Wabeke. P. M. de Baar. G. J. Beeke. J. J. van Hecke. J. Lorler. F. M. Rieteco, D. Suur- mond (lof). P. J. Maljers. B. van Vliet, J B. M. v. Aken (lof), J. G. v. Eenen- n'aam (lof). M. Goedegebure (lof), J. de Keijzer (lof). J. M. Maas (lof), G. Th. Mannaart, J. de Nooijer (lof), W. J. Pi- kaar (lof). A. A. Quist en C. VentevogeL Niet bevorderd 8 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: G. C. Bos- schaart. J. L. v. d. Burght. C. Dingeman.- se. J. Gunter. C. Kaijser, W. H. Kosten. H. Leijdekker (lof). J. Roelse, H. Tilroe, W. Wentzler. Th. IJzer. A. J. Bakx (lof). A. L. Barentsen. H. Blokpoel. W. Cevaal. P. M. J. de Fouw, M. J. Koole, A. J. Murk. F. S. Piarza. G. Slijm, M. Stroo (lof), C. Maas (lof). Th. M. Bil. M, P. Brandes (lof). J. P. Bussemaker. P. A. Huijssoon. J. J. J. de Jong. J. de Nooijer, H. Schuit. J. P. Verplanke (lof). C. P. de Vos. J. Dobbelaar (lof). I. J. Geldof (lof), J. Ch. Baljé. J. H. Blinkhof. F. le Clercq, J. P. Franse, M. D. Geuze, G. F. de Hamer, W. Hollemans (lof). H. Lie- vense, J. A. v. d. Maas. W. J. L. Robér (lof), W. M. de Rooü. W. van Rijswijk. G. P. Schat (lof), C. Snoep. W. P. Ver- 'gouwe, W. de Vos. C. P. Boucherie, J. H. van Iren. J. de Koning. W. A. v. d. Vijver en A. Kaat (lof). Niet bevorderd 7 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: J. L. van Cadzand. C. D. Davidse, W. de Feijter. J. M. Koole. L. Kopmels. J. H. Kosten. J. H. W van Meerendonk. M. Milot (lof), F. L. Pauli, A. J. Poppe, H. P. C. Pundke (lof), M. J. van Riet, A. P. Schuit, J. Selen, P. A. Sommeijer, C. Sponselee. J. W. Tissink, L. Vader, C. Dekker (lof). M. A. Kole. J. A. Martens. C. Stroo. D. W. Verplanke, W. de Voogd (lof), B. Brasser. J. J. Moelaart, F. de Nooijer (lof), M. Plasse, C. J. Wielemaker (lof). C. v. d. Woestijne, M. A. Moens. A. P. Smit. M. Goedegebure (lof), J. G. Lo geman. A. H. van Rosevelt, P. Bakker, A. P. de Baar (lof), J. de Boer. F. Ko- lijn, J. W. Loekemeijer, H. H. L. W. Nieuwenhuijze. W. Stroo (lof), J. G. Ver- vest en C. Witte. Niet bevorderd 4 leer lingen. Het getuigschrift 4-jarige cursus werd behaald door: D. J. Baljeu. J. Borg, Ch. H. Bouma, M. J. van Breen. L. A. Cij- souw, J. de Kok, J. Maas. M. C. Vrieze. P. van Damme. P. de Kam. C. Wisse (lof). W. J. van Dalen. Th. J. Izeboud (lof), W. Kluijfhout (lof). P. de Nooijer, G. Bek, G. J. Heijnen. W. Louws, J. J. Mon- deel, C. J. Mijnsbergen, J. Schotman (lof). P. J. Verplanke. P. Zoutewelle (lof). H. L. van Noppen, P. F. Rozen berg. A. van Boven. J. P. Hannewijk, A. C. Hoogendam, J. de Ronde en J. Welle- man. Niet geslaagd 5 leerlingen. Feestdag voor Katholiek Vlissingen Te Vlissingen was het een feestelij ke dag voor de parochie van O. L. Vrouw van de H. Rozenkrans en St. Jacob in verband met het feit, dat de heer H. de Vries uit Vlissingen zijn eerste H. Mis opdroeg. De neomist werd Zaterdagavond van het station afgehaald en naar het ouderlijk huis gebracht in de Adr. v. d. Vennestraat, aat door de buurtbewoners feestelijk was versierd. Vandaar ging de tocht naar de Kerk, waar de neomist een plechtig Lof opdroeg. Zondagmorgen droeg hij de H. Mis op, waarbij als as sistenten fungeerden pater Boelrijk als diaken, pater van Wezel als sub diaken, terwgl als presbyter-assistent optrad pastoor C. A. Ouwendijk. Het koor zong de vierstemmige mis van R. Gruber, en de feestpredikatie werd gehouden door pastoor Ouwendijk. Tjjdens de communie zong de heer Ch. Toumoy het „Panis Angélicus" van Cécar Franck. Na de H. Mis werd de Priestercantate uitgevoerd van Van Schaik, Organist was de heer A. Theune. 's Middags was er gelegenheid de heer de Vries geluk te wensen, waar bij enkele toespraken werden gehou den, o.a. door pastoor Ouwendijk en mevrouw Schreuder, die het geschenk van de parochie aanbood. Onder de vele geschenken bevonden zich een kelk en pateen, geschonken door de ouders, broers en zuster van de neo mist, alsmede een drietal geborduur de stola's en enkele in prachtband ge bonden boeken en brevier. De dag werd kerkelyk besloten met een plechtig lof, waarbjj de celebrant werd geassisteerd door de kapelaans van de Eng en Van Haastert. De jon ge priester hield een korte predicatie, Crediet voor bevolkings onderzoek Voor de tweede ronde van het be volkingsonderzoek op tuberculose vragen B. en W. van Vlissingen van de gemeenteraad een crediet van 3000,—. Fiscale tegemoetkoming bij watersnoodschade Aan het voorlopig verslag van de Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet, houdende fiscale tegemoetkomin gen in verband met de watersnood ramp, is het volgende ontleend. Bij de overweging van dit wetsontwerp in de afdelingen der Kamer, waren en kele leden van mening, dat de daarbij voorgestelde regeling niet ver genoeg gaat. Zij achtten het onvoldoende, dat alleen giften aan het Nationaal Ram penfonds. het Nederlandse Rode Kruis of publiekrechtelijke lichamen voor fiscale tegemoetkomingen in aanmer king komen. Huns inziens had men in de ontworpen regeling maatschappe lijke organisaties mede moeten be trekken met name vakverenigingen, die zich bezig houden met verlening van hulp aan de slachtoffers van de watersnood. Andere leden verklaar den zich met het door de regering in de Tweede Kamer verdedigde stand punt zeer wel te kunnen verenigen. Intrede ds. H. Veldkamp te Hattem Zondag ontving de Gereformeerde Kerk vun Hattem haar nieuwe pre dikant ds. H. Veldkamp, komende van Middelburg. De bevestiging en de intrede geschiedde in het Kerkge bouw van de Nederlands Hervorm de Gemeente te Hattem. waar eerst voorging ds. H. Boswijk van Rotter dam Feijenoord. Deze had als schrift lezing gekozen een gedeelte uit 1 Ko ningen 18 en als tekstgedeelte uit dit hoofdstuk het gesprek tussen de profeet Ella en Obadja. Het thema van de predikatie was de dienst, waarvoor de Heer zijn Kerk en haar ambtsdragers wil gebruiken, met als punten: de roeping, de tegenstand en de volbrenging. Ds. Veldkamp had als tekst van zijn intree-preek geko zen Openbaringen 3 vers 20. Hij zette uiteen, dat het eerste gedeelte van deze tekst de bedoeling aangeeft vun de prediking. Wie klop* vraagt ge hoor en wie aan de deur staat, wil binnenkomen. Het tweede punt is de eis van de prediking. Het horen van Jezus Christus Is een persoonlijke zaak en betekent dan gehoorzamen. Ten slotte de belofte. Christus belooft geen voorspoed, zilver of goud. Hij belooft alleen, dat Hij met ons Avondmaal zal houden. Dit be tekent Zijn vriendschap en Zijn ge meenschap om hand aan hand met hem door het leven te gaan om aan het eind daarvan een eeuwig Avond maal in Zjjn heerlijkheid te mogen ontvangen. Na de prediking werd ds. Veld kamp toegesproken namens de ker- keraad door ouderling Veltkamp, na mens (Je classis Harderwijk door ds Griffioen. Namens de plaatselijke H:rvormde Gemeente werd hij toe gesproken door ds. H. van Gosliga en namens de burgerlijke gemeente door burgemeester K. Toomstra. Met en kele hartelijke woorden dankte ds. Veldkamp de sprekers, alsmede de afgevaardigden van de kerk uit Middelburg en de vrienden uit Sneek en Velp. Tot slot werd gezongen gez. De Kerk en de politieke delinquenten Nadat de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zich dezer dagen met een brief tot de minister van justitie heeft gewend om uiting te geven aan haar zorg ten aanzien van de ver scherping van de maatregelen jegens al'e ingesloten politieke delinquenten, heeft zij zich tnans ook gericht tot de kerkeraden en predikanten over deze" aangelegenheid. De synode wijst er allereerst op, dat de innerlijke houding tegenover de politieke delinquenten gezuiverd moet worden van smeulende wraak gevoelens. Zonder iets goed te praten van hun handelingen moeten wg toch bereid zijn tot eon geheel nieuwe hou ding tegenover de politieke delinquen. De uitslag van de 21e etappe van St. Etienne naar Montlugon (210 km.) luid de 1. Wagtmans, Nederland. 6.20.08: 2. Bauvin, Frankrijk Noord-Oost Centr.. z. t.: 3. Nolten. Nederland, 6.22.19: 4. Mo- lineris. Frankrijk Zuid-Oost, z.t.; 5. Re- naud. Frankrijk, 6.22.24 6. Isottl. Italië. 6.22.37; 7. Vietta, Frankrijk Zuid-Oost. z.t.; 8. Magni, Italië. 6.22.42; 9. Darriga- de. Frankrijk Zuid-West, z.t.; 10. Baronl. Italië, z.t.; 11. Corrieri. Italië, z.t.; Op de twaalfde plaats ex aequo volgde in dezelfde tijd als Magni bet peloton met onze landgenoten Suykerbuyk, Gerrit Voorting, Van Breenen, Van Est. de Ita lianen Astrua, Bartali. Drel en Rossello, de Zwitser Schaer. de Belg Close, de Spanjaard Lorono en de Fransman Bo- bet; 56. Roks, Nederland, 6.26.18. De uitslag van de laatste etappe van Montlugon naar Parijs (328 km.) luidt: 1. Magni. Italië. 9.42.53; 2. Baroni. Italië, z.t.; 3 Forestier, Frankrijk Noord-Oost Centr., z.t.; 4. Couvreur, België, z.t; 5 Morvan, Frankrijk West, z.t.; 6 Gau- thier. Frankrijk, z.t.; 7. Drei, Italië, z.t.; 8. Molineris, Frankrijk Zuid-Oost, z.t.; 9. Gerrit Voorting, Nederland, z.t.; 10. Rolland, Frankrijk, 9.43.23; 11. Bobet, Frankrijk, z.t.; 12. Corrieri, Italië, z.t.; 13. Nolten, Nederland, z.t.; 14. Schaer, Zwitserland ,z.t.: 15. Emzer, Luxemburg, z.t.; 16. Impanis, België, z.t.; 17. Schmidt. Luxemburg, z.t.; 18. Van Geneugden, Bel gië, z.t.; 19. Bober. lie de France, z.t.; 20. Quentin, lie de France, z.t.; 26. Van Est. Nederland, z.t.; Op de 32e plaats ex aequo in dezelfde als Rolland volgde een groep, waarin onze landgenoten Wagtmans en Suykerbuyk: 50. Van Bree nen. Nederland, 9.45.21; 61. Roks, Neder land. 9.48.24. Het eindklassement van de Ronde van Frankrijk 1953 luidt: 1. Bobet, Frankrijk, 129.23.25, gemid delde snelheid 34.616 km. per uur; 2. Mal- lejac. Frankrijk West, 129.37.43 op 14.18; 3. Astrua. Italië, 129.38.26 op 15.01; 4. Close, België, 129.41.00 op 17.35; 5. Wagt mans, Nederland, 129.41.30 op 18.05; 6 Schaer, Zwitserland, 129.42.09. op 18.44: 7. Rolland. Frankrijk. 129.46.28 op 23.03; 8. Lauredi. Frankrijk. 129.49.28 op 26.03; 9. Geminiani, Frankrijk. 129.50.43 op 27.18. 10. Mahe. Frankrijk West. 129.51.51 op 28.26; 11. Bartali. Italië, 129.55.25; 12. Mi- rando. Frankrijk Zuid-Oost. 130.01.46; 13 Van Est, Nederland, 130.02.25: 14. Serra, Spanje, 130.03.57; 15. Magni, Italië. 130.04.12; 16. Bauvin. Frankrijk Noord- Oost Centr., 130.05.28; 17. Gerrit Voor ting, Nederland. 130.07.27; 18. Ernzer. Lu xemburg. 130.10.06; 19. Nolten. Neder land. 130.10.54; 20. Anzlle, Frankrijk Noord-Oost Centr., 130.14.03; 21. Lazarides. Frankrijk. 130.15.41: 22. Rossello. Italië, 130.18.12; 23. Impanis. België, 130.22.37. 24. Trobat, Spanje. 130.27.55; 25. Bober He de France. 130 31.41; 26. Teisseire. Frankrijk. 130.36.22; 27. Meunier. Frank rijk Noord-Oost Centr.. 130.38.08; 28. Cou vreur. België. 130.39.29; 29. Roks. Neder land, 130.4524: 30. Le Quilly. Frankrijk 130.45.35; 31. Quentin, lie de France. 130.47.40; 32. Huber. Zwitserland. 130.48.27. 33. Van Genechten, België. 130.52.59: 34 Van Geneugden. België. 130.53.42: 35. Suy kerbuyk. Nederland. 130.54.49; 36. De- ledda, Frankrijk. 131.0049: 37. Van Bree nen. Nederland. 131.01.06; 38. Darrigade. Frankrijk Zuid-West, 131.02.34: 39. Moli neris. Frankrijk Zuid-Oost. 131.02.41; 40 Forestier. Frankrijk Noord-Oost Centr.. 131.03.40. Het eindklassement van de ploegwed- strijd luidt: 1. Nederland 387.42.54; 2. Frankrijk 387.54 01; 3. Frankrijk Noord-Oost Centr 388.06.16; 4 België 388 37.51; 5. Frankrijk West 388.50.45; 6. Italië 388.52.29: 7. Span je 389.43.02: 8. Frankrijk Zuid-Oost 390.11.39; 9. He de France 390.21.19; 10. ten, zodra zfl op wettige wijze berecht zijn. Vervolgens vraagt de synode aan dacht voor de gezinnen der gedeti neerden. Het isolement, waarin deze geraakt zijn tijdens de bezettingsja ren heeft zich voortgezet- Voor de kinderen kan dit schade betekenen voor hun gehele verdere leven. De vereenzaamde vrouwen zhn vaak niet in staat alleen het hoofn te bieden aan de moeilijkheden, die de opvoe ding der opgroeiende kinderen met zich brengt. Hier kunnen en moeten christenen gereed staan tot daadwerkelijke steun. Ambtsdragers kunnen door op roep en voorbeeld anderen er toe brengen hier de echt christelijke ver gevensgezindheid te tonen. GEREF. KERKEN Tweetal voor Maassluis; ds J. H. van Halsema te Tholen en ds C. Ch. Griffioen te Willemstad. Koolzaadteelt in het rampgebied EERST TOESTEMMING VAN DE RIJKSWATERSTAAT! Landbouwers in -iet rampgebied, die koolzaad willen uitzaaien op per celen, die tengevolge van de waters nood overstroomd zijn geweest met zout of brak water, dienen zich te verzekeren van de goedkeuring tot inzaai .van de Rtjkslandbouwvoor- lichtingsdienst, aldus deelt de Rijks dienst voor Landbouwherstel mede. Zaaien zij koolzaad uit zonder ver kregen toestemming, dan geschiedt de teelt geheel op eigen risico, dat wil zeggen voor het oogstjaar 1953-1954 zullen bij eventuele gehele of gedeel telijke mislukking geen herstelbewer- kingskosten worden vergoed. Even tuele vergoeding van de zyde van Landbouwherstel zal t.z.t. dus uit sluitend plaats hebben, indien de Rijkslandbouwvoorllchtingsdienst aan de teelt van koolzaad op een bepaald perceel zijn goedkeuring heeft ge- Lelijke val bij sport- demonstraties in Kapelle Tijdens de gymnastiek- en atletiek wedstrijden welke Zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein te Ka pelle door de Zeeuws-Brabantse turn kring van het K.N.G.V. werden ce- houden kwam het adspirantlid W. M. van T.H.O.R. uit Sas van Gent zo danig te vallen dat hij een arm brak. Leden van de Rode Kruiscolonne uit Kapelle verleenden de eerste hulp, waarna het slachtoffer werd overge bracht naar het ziekenhuis St. Johan na te Goes. Katholieke Grafici hijeen Zaterdag hield de afdeling „Zee land-midden" van de Ned. Katholieke Grafische Bond een vergadering in het bondsgebouw te Vlissingen onder voorzitterschap van de heer A. Bous- sen. Na voorlezing der notulen werd de beschrijvingsbrief behandeld van het in September te houden congres. Als afgevaardigde naar dit congres werd de secretaris, de heer C. Lam- mers, aangewezen. Bij de rondvraag kwam het jaarfeest ter sprake. Er werden enkele voorstellen gedaan, waarna besloten werd de regeling van dit feest aan het bestuur over te la ten. Zwitserland 390.41.39; 1L Luxemburg 392.23.53. Het eindklassement voor de bergprijs luidt: 1. Lorono, Spanje, 54 pnt.; 2. Bobet. Frankrijk, 36 pnt.; 3. Mirando. Frankrijk Zuid-Oost. 30 pnt.; 4. Bauvin. Frankrijk Noord-Oost. 25 pnt.; 5. Le Quilly. Frank rijk. 24 pnt.; 6. Schaer. Zwitserland. 22 pnt.; 7. Astrua. Italië. 20 pnt.; 8. Serra. Spanje. 19 pnt.; 9. Nolten. Nederland, en Huber, Zwitserland, 14 pnt.; 11. Van Ge nechten. België. 12 pnt.: 12. Wagtmans. Nederland. 11 pnt.; 13. Deledda. Frank rijk. 10 pnt.: 14. Dacquay. Frankrijk Noord-Oost Centr., 9 pnt.; 17. Gerrit Voorting. Nederland. 7 pnt.; 26. Van Est. Nederland. 4 pnt. Het eindklassement van de wedstrijd om de jubileumprijs luidt: 1. Schaer. Zwitserland, 271 pnt.; 2. Magni. Italië, 307 pnt.; 3. Geminiani. Frankrijk. 406.5 pnt,: 4. Rolland. Frank rijk. 413 pnt.; 5. Van Est. Nederland. 440 pnt 6. Gerrit Voorting. Nederland. 490 pnt.; 7. Astrua. Italië. 536 pnt.; 8. Bobet. Frankrijk, 541 pnt.: 9. Bartali. Italië 559 pnt.: 10. Impanis, België. 620 pnt. 14. Nolten. Nederland. 680 pnt.; 16. Wagt mans. Nederland. 694.5 pnt. In het klassement voor de strijdlustig- ste renners (de suikerprijs» werd Wagt mans eerste en Nolten tweede. 28 Juli Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. U.N.A.P. U.— N.A.P. 3.01 2.31 15.16 2.28 9.11 1.98 21.47 2.31 3.32 2.50 15.48 2.45 9.49 2.18 22.25 2.51 4.17 2.52 16.32 2.48 10.30 2.33 23.06 2.66 4.41 1.70 16.58 1.60 9.52 1.46 22.27 1.78 4.52 1.97 17.13 1.87 10.19 1.72 22.47 2.07 WAGTMANS G V O GATING SUYKERBUYK ROKS De mannen van de Locomotief, die weken lang htm vrije tijd hebben besteed aan de speciale Locomotief- racerijwielen voor onze tourrenners, wensen de Nederlandse ploeg van harte geluk. Samen met de Loco- motief-roadman Kees Pellenaars, die de band heeft gelegd tussen de Locomotief-productieploeg en Neerlands beste wegrenners, zullen zij hun beste krachten blijven geven aan de Nederlandse wielersport. RIJWIELEN VOOR SPORT. TOERISME EN VOOR DA6ELIJKS 6EBRUIK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3