Nederfand nog eerste na tamelijk saaie rit naar Lyon WELDRA BESCHIKT MIDDELBURG OVER TRIBUNE OP SPORTVELD VIERDAAGSE-TIPPELAARS DOOR SPIERPIJN EN BLAREN GEKWELD BOUWEN EW0UTSCH00L WON BEKER VAN VIERDE COMMANDO Oranjeboom „DE DOLPHIJN" GAAT EEN V.V.V.- BADGASTENRIT ORGANISEREN Modern middel maakt enorme opgang 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN7 VRIJDAG 24 JULI 1953 BOBET HANDHAAFDE ZIJN POSITIE Incident tussen Suykerbuyk en Van Breenen Do negentiende étappe van Briancon naar Lyon beeft nu eens geen Ne derlandse overwinning opgeleverd en evenmin waren er Nederlanders bü de eerste tien. Teleurstellend voor de outsiders misschien, maar volkomen begrypelyk voor degenen, die er iets meer van weten. Na de prachtige successen van onze landgenoten moest er een kleine terugslag komen. Van een inzinking kan allerminst worden gesproken; daarvoor heeft onze ploeg ook gisteren weer te goed gereden. Trouwens het behoud van de eerste plaats in het algemeen ploegenklassement spreekt voor zichzelf. Ook voor Bobet was het een goede dag, want daar hij met het grote peloton, waarin behalve Suykerbuyk ook alle Nederlanders zaten, in Lyon arriveerde, be hield hy de gele trui, die hij, als de voortekenen ons niet bedriegen, ook niet meer zal afstaan. de eindstreep in Lyon. De Nederlan ders kwamen ex aequo op de twaalf de plaats; Suykerbuyk werd 75e ge klasseerd. Incident Tijdens de afdaling van de Lauta- ret heeft zich een minder prettig in cident voorgedaan in de Nederlandse Bobet heeft het inderdaad gemak kelijk gehad. Als het peloton maar bij elkaar bleef, kon hem niets overko men. En dat gebeurde ook. Het ge volg was, dat de rit naar Lyon vrij saai werd. De renners wachtte nog een berg van de tweede categorie, de 2058 m. hoge Lautaret, maar aangezien deze toch niet te vergelijken is met een Izoard of een Vars en bovendien de weg zeer goed is, was er niet veel bij zonders te verwachten. Le Guilly pas seerde het eerst de top met Lorono op 50 sec., Langarica op 1.20, Meu nier en Forestier op 1.25. Daarna volgden de eersten van het peloton. Wout Wagtmans was tijdens de be klimming niet erg in vorm. Later toen hij een flinke bloedneus had ge had, ging het vreemd genoeg veel be ter. Suykerbuyk, Van Breenen en Roks hadden zeven minuten achter stand. omdat „de Suikere" zijn stuur had gebroken. De andere twee hadden op hem gewacht. Zij kregen, evenals Wagtmans echter weer aansluiting! Ook Van Breenen. die zat te tobben met een defect pedaal kon de hoofd macht weer inhalen. Aanval op Nederland Hoewel er weinig strijd in zat, was oppassen toch het parool. Immers, vooraan zaten de Franse N.O.C.-ers Meunier en Forestier en Le Guilly van de nationale ploeg, dat duidde op een aanval op ae eerste plaats van Nederland in het ploegenklassement. De drie Fransen vormden by de afda ling van de Col du Lautaret met de Spanjaarden Langarica en Lorono een kopgroep van vijf man. maai' Le Guillv moest zich wegens een blessu re laten terugvallen. Desondanks had Nederland op 96 km. van de start een achterstand van 2 minuten op de Franse nationalen, want het peloton volgde op 12 minuten achter de vier koplopers. Na Grenoble begon de hoofdmacht, die werd aangevoerd door Bobet, in te lopen en daarmede verminderde ook de achterstand van onze ploeg. Suykerbuyk moest echter op de top van de Moirans, waar Lo rono met flinke voorsprong als eerste passeerde, het peloton loslaten. Le Guilly had een inzinking gekregen en toen werd ook duidelijk, dat Neder land de eerste plaats in het klasse ment had behouden. Er gebeurde verder niet veel bijzon ders in deze 19e étappe en de vluchte lingen kwamen dan ook een tiental minuten eerder dan het peloton over die een goed daler is, niet bij konden houden en Van Breenen zijn vaart niet in wilde houden, kreeg hij van de beide anderen even later ae wind van voren. Enkele kilometers verder stond Van Breenen met een defect pe daal, maar Roks noch Suykerbuyk wilden op hem wachten. Het kwam op de fiets tot harde woorden en Van Breenen liet zich verleiden tot een slag in het gezicht van Suykerbuyk. Jammer, waait de buitenlandse jour nalisten waren er als de kippen bij om te constateren, dat het in de succes volle Nederlandse ploeg niet zo goed meer boterde, hoewel dat natuurlijk sterk overdreven is. De wedstrijdlei ding veroordeelde de beide renners tot een boete van 500 francs. De klassementen De uitslag van de 19e étappe van Brian con naar Lyon (227 km.) luidt: Meunier (Fr. N.O.C.) 6.18.15. 2. Fo restier (Frankr. N.O.C.) z.t. 3. Langarica (Sp.) z.t. 4. Lorono (Sp.) 6.20.51. 5 .Cou- vreur (Belg.) 6.25.25. 6. Magni (It.) 6.28.14 7. Audairc (Fr. West) z.t. 8. Corrieri (It. i z.t. 9. Schaer (Zwits.) z.t. 10. Impanis (Belg.) z.t. 11. Tonello (He de France) z.t. 12 ex aequo het grote peloton waar in Nolten. Van Est, Roks. Van Breenen, Wagtmans. Gerrit Voorting. Verder maak ten van deze groep deel uit Bobet, De- ledda. Geminiani. Lauredi, Remy, Rol land. Teisseire (allen Frankrijk Natio naal). Bober (He de France). Astrua. Ba- roni, Bartali. Isotti, Rossello (allen Italië). Huber. Metzger. Pianezzi. Schellenberg (allen Zwitserland). Adriaenssens, Close. De Bruyne. Van Geneugden, Van Ge- nechten (allen België), Gelabert, Massip. Serra, Trobat (allen Spanje), Anzile Bauvin. Dacquay. Quennehen, Walko- wiak (Frankrijk Noord Oost Centraal) en Mallejac (Frankrijk West). 75. Suyker buyk (Ned.) 6.41.13. Na de 19e étappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Bobet (Frankrijk) 111.29.19, 2. Malle jac (Fr. West) op 8.35. 3. Astrua (It.) op 9.48. 4. Close (Belg.) op 11.55. 5. Schaer. (Zwits.) op 14.57. 6. Rolland (Fr.) op 16.26. 7. Lauredi (Fr.) op 16.45. 8. Gemi niani (Fr.) op 16.50. 9. Wagtmans (Ned.) op 17.14. 10. Mahe (Fr. W.) op 21.24. 11. Bartali (It.) op 24.59. 12. Mirando (Fr Zuid-west) op 28.49. 13. Serra (Sp.) op 30.53. 14. Magni (It.) op 35.55. 15. Van Est (Ned.) op 36.45, 16. G. Voorting (Ned.) op 3708. 17. Nolten (Ned.) op 39.33. 18. Emzer (Lux.) op 39.56. 19. Bauvin (Fr. N.O.C.) op 40.10. 20. Lazarides (Frankr Zuid-Oost) op 42.06. 26. Roks (Ned.) op 1 uur en 2 min. 35. Suykerbuyk (Ned.) op 1.20.01. 36. Van Breenen (Ned.) op 1.22.34. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1 Nederland 333.50 59 2. Frankrijk 333.59.03. 3. Frankrijk N.O.C. 334.08.31. 4. België 334.33.23. 5. Frankrijk West 334.50.34. 6. Italië 334.55.13. 7. Spanje 335.37.20. 8. De de France 336.07.39. 9. Frankrijk Zuid-Oost 336.09.45. 10. Zwit serland 336.38.18. 11. Luxemburg 338.06.35. BIJNA VOLTOOID De Technische School droeg veel tot bouw bij. Het mooie initiatief van enkele Middelburgers enthousiaste bewon deraars van de voetbalsport tot het bouwen van een overdekte tribune op het sportveld te Middelburg, begint zijn resultaten te tonen. Binnen een paar weken zal de tribune gereed zijn en zal zij in gebruik kunnen worden gonnmen. Zoals bekend hebben deze initiatiefnemers een stichting in het leven geroepen, die deze tribune financiert en exploiteert. In verband niet het feit, dat het hoofdvoetbalveld over enkele jaren naar het in aanleg zynde nieuwe sportveldencomplex verplaatst moet worden, moest zij demontabel worden opgebouwd. De tribune heeft een lengte van 75 meter. Op de zes achter elkaar ge bouwde ry'en zitplaatsen kunnen 832 toeschouwers een plaats vinden. Om de tribune voor Middelburg exploitabel te maken, moesten de kos ten zo laag mogelijk gehouden wor den. Daarom heeft men de hulp van de technische school te Middelburg ingeroepen. Spontaan zegden bestuur en directeur van deze school hun belangeloze me dewerking toe. Zo werden verschillende onderdelen onder leiding van de leraren op de school klaar gemaakt. Tientallen ge wapend beton-palen, waar de tribune op komt te rosten en honderden me ters gewapend betonnen planken, die in de tribune als looppaden dienst doen, werden door de jongens ge maakt. Half April van dit jaar was men zo ver, dat met de eigenlijke bouw begonnen kon worden. Het gra ven van de funderingssleuven en het stellen van de betonpalen was het eerst aan de orde. Daarna kon met het metselwerk van de bijna tachtig meter lange achterwand begonnen worden. Om de jongens goed in het metselen te oefenen, heeft de leraar hen in allerlei metselverbanden laten metselen Dit kon gemakkelyk, omdat de afstanden tussen de hoofdspanten vijf meter waren, zodat men steeds jjes leerlingen onder han- enkele vakken gelyk door verschil lende groepjes leerli den kon laten nemen. METSELWERK GEREED Het metselwerk is dezer dagen ge heel gereed gekomen. Intussen had de aannemer van het staalconstructie- werk er moest niet minder dan twintig ton staal worden verwerkt de hoofd- en tussenspanten (op af- STEMMING UITSTEKEND, MAAR 42 uitvallers op derde dag De derde dag van de Internationale Vierdaagse bracht voor de deelnemers vrij goed wandelweer. De vochtigheid in de atmosfeer was echter bevorder lijk voor de blaarvorming en de mas seurs hadden langs de weg tal van spierpijnproblemen op te lossen. Het parcours leidde op deze Don derdag door het Rijk van Nijmegen met zijn zeven heuvelen. Groesbeek was thans het knooppunt van de wan delwegen; hier kwamen de wande laars van alle afstanden, de 55'ers na een lange omweg over Nederasselt, sa men om daarna broederlijk bijeen via Berg en Dal naar Nijmegen terug te keren. 42 uitvallers vielen er op de derde dag te noteren. In Groesbeek was de stemming als vorige jaren feestelijk. Aan de Zeven- heuvelenweg concerteerde de lucht- Opzoomer een défilé af van de mili taire detachementen. De leider der marsen, majoor b.d. J. N. Breunese, heeft te Nijmegen aan het traditionele diner met de verte genwoordigers van de pers enige woor. den gewijd aan de stemming tijdens deze marsen. „Alles is opgewekt, alles helpt, alles wandelt. Alle zes bonden, die aan wandelsport doen, zijn verte genwoordigd, maar aan hun houding en aan hun wandelen is niet te zien, tot welke groep zij behoy.en". „Zijn wij mis?" vroeg de heer Breu nese zich af, herinnerend aan de felle artikelen van nog niet zo lang gele den. „Is het "wel waar, bestaan er wel tegenstellingen?" vroeg dé leider dezer afstandsmarsen verder. „Hier aan het spek zittend, moet men zeggen: neen. De conflicten hebben geen fond, ze zijn opgeblazen, dat heeft de wande laar ons deze dagen geleerd en we schamen ons wel een beetje. Wij zijn hier allen één. Hoe is het mogelijk, machtkapel en nam generaal-majoor dat er zoveel herrie is gemaakt?" standen van één meter) en de dak constructie gesteld. Op de school had inmiddels de timmerafdeling onder leiding van de leraren eveneens ver schillende onderdelen „pasklaar" ge maakt, zoais de houten kozijnen met luiken, de korte dakschotten, honder den meters houten zittingen en de lijst, die aan de voorzijde van de tri bune komt. De schildersafdeling tenslotte, zorgde voor het verven van het hout werk. Wanneer men deze opsomming ziet, is het duidelijk, dat zonder de hulp van de Technische school deze tri bune zeker niet zo spoedig tot stand zou zijn gekomen, Het dak is deze week door de aan- als uil 2,o'n fust Uw biertje komt.. kuritU gerust zijn Geslaagde schoolathletiekwedstrijden te Vlissingen geëindigd Een luid hoerageroep steeg Donderdagmiddag van liet sportterrein aan de Irlslaan te Vlissingen op, toen burgemeester rar. B. Kolff bekend maak te, dat de Bouwen Ewontschool de prachtige wisselbeker, geschonken door het Vierde Commando, voor het eerst had gewonnen. Voor deze school mochten Corrie Schrier en Rein Swint, die de beste individuele prestaties hadden geleverd, uit handen van de burgemeester de beleer in ontvangst "feit dan drinkt U Deze voor de eerste maal gehouden en uitstekend geslaagde school-athle- Uekwedstryden werden beëindigd met sen gymnastiekdemonstratie door de meisjes van de deelnemende scholen onder leiding van de Rijksconsulent voor lichamelijke opvoeding, de heer E. W. Bueninck. De burgemeester bracht, ter gele genheid van deze prysuitreiking, nog eens de landing van het Vierde Com mando en de daaropvolgende bevrij ding van Vlissingen in herinnering. Hij dankte degenen, die bij het ver loop van de wedstrijden vrywillig hun medewerking hadden verleend en sprak tenslotte de hoop uit, dat ook volgend jaar wederom dergelijke wed strijden georganiseerd kunnen wor den, iets waarmede de leerlingen jui chend instemden. Het Vierde Commando werd verte genwoordigd door mr. G. Smith uit Glasgow, die dankte voor de hartelij ke ontvangst en zeide, dat niemand van het Commando Vlissingen heeft vergeten. De band tussen net Vierde nemer op de tribune aangebracht en momenteel is men bezing met het monteren van de houten zittingen en betonnen voetpaden en het schilderen van het staalconstructiewerk. Na de bouwvakvacantie zal het rubberoid op het dak worden gelegd. Naar men verwacht zal de tribune half Augustus in gebruik kunnen worden genomen. Dan zal de stad Middelburg een fraaie tribune rijk zijn waarvan het evenbeeld in heel Zee land en zelfs in een gedeelte van Bra bant niet te vinden is. Het is de bedoeling van het stich tingsbestuur. dat de tribune niet al leen bjj voetbalwedstrijden, dcch ook bij de beoefening van alle andere takken van sport kan worden ge bruikt, al zal natuurlijk de voetbal sport er het meeste profyt van heb ben. Tenslotte zjj opgemerlct, dat er een klein gereserveerd gedeelte komt voor gasten en dat er ook een kleine pers tribune wordt gemaakt. Alle staal constructiewerk zal in alumlniurn- kleur worden geschilderd, hetgeen aan de tribune een fris en fleurig aan zicht geeft. WALCHEREN NOG STEEDS „EEN TUIN" Om de aandacht te vestigen op Walcherens nieuwe schoonheid De bewoners van Walcheren vergeten wel eens, dat him eiland in vroe ger jaren een „tuin" genoemd werd. Vergeten is misschien niet het juiste woord. Wellicht, leven zij nog steeds in de veronderstelling, dat de over stromingsramp alle schoons heeft vernield. Het is ook mogelijk, dat zy zich niet realiseren, dat er in de jaren na de droogmaking hard gewerkt en veel gegroeid is. Duizenden badgasten denken daar •echter anders over. Jaar in jaar uit komen zij, die het gehele jaar tegen bakstenen en asfalt moeten aankij ken, zij die trammetjes door de boch ten horen gillen en stoplichten en re- De tweede „Dolphijn-rit" wordt op 12 September a.s. gehouden De sportcommissie van de Zeeuw se Automobiel- en Motorsportvereni ging „De Dolphijn", te Middelburg is druk bezig voorbereidingen te tref fen voor verschillende ritten, welke op korte termijn zullen worden ge houden. Behalve de „Dolphijn-badgastenrit" op 8 Augustus, staan op het program ma de tweede Dolohijnrit, welke op 12 September a.s. zal worden verre den en waarvoor, reeds grote belang stelling blijkt te bestaan, en de solo- rit, waarvoor eveneens een groot aan tal deelnemers te verwachten is. Hiervoor is echter nog geen datum bepaald. De deelnemers aan de tweede Dol ohijnrit. die reeds geklasseerd staan in het R.A.C.-Zuid-kampioenschap, zullen vermoedelijk bij de inschrijving voorrang verkrijgen. Men zal voor de deelnemers van buiten Zeeland trach ten zoveel mogelijk logies beschik baar te stellen. clame-neons aan en uit zien flitsen, naar Walcheren, om van de natuur te genieten. En als het weer meewerkt kunnen zij dit volop. Er is nog en wéér veel moois op het eiland Walcheren te vinden. Teneinde dit ook duidelijk te maken aan hen, die er misschien nog een an dere mening op nahouden, organi seert de Zeetiwse Automobiel- en Mo torsportvereniging „De Dolphijn" op Zaterdag 8 Augustus a.s. een „V.V.V.- badgastenrit" met een lengte van 70 km. over het eiland Walcheren. Na tuurlijk wordt met de naam van deze rit niet bedoeld, dat alleen maar bad gasten daaraan zouden kunnen deel nemen. Ook de leden van „De Dol phijn" zullen meerijden, maar de meeste deelnemers hoopt men toch te verkrijgen uit de vele gasten, die hun vacantie doorbrengen op Walcheren of b.v. in Zuid-Beveland. Ongetwijfeld zal dit lofwaardige initiatief van „De Dolphijn", welke hiermee een novum brengt op het ge bied van de automobielsport in Zee land, de belangstelling voor Walche ren aanzienlijk vergroten. De rit, waarvan de start is bij hotel „Noordzeeboulevard" in Vlissingen en de finish bij het „Badpaviljoen" te Domburg, zal worden Verreden in twee klassen, nl. een sportklasse en een toerklasse. Er zal door de leden alle moeite worden gedaan, zoveel mogelijk bad gasten voor deze rit te interesseren. Overmoedig belooft het bestuur van de vereniging in haar orgaan, zdnodig voor een nefsehroefvliegtuig te zullen Kruisbekken in de Veluwse bossen Sinds enkele dagen worden in de dennenbossen op de Veluwe grote troepen kruisbekken waargenomen, ook wel dennenpapegaaien genoemd. Deze vogel die inheems is in gro te delen van Midden-Europa en Azië, ontleent zijn naam aan de vreemd gevormde snavel: de onderste helft wijst n.l. links naar boven, de boven snavel rechts naar beneden. Het diertje is iets groter dan een vink en fraai van kleur. Vaak hangt hij aan een poot de groene dennen kegels van hun twijgjes te breken; hieraan heeft hy zyn naam dennen papegaai te danken. De vogelbeschermingswacht stelt een onderzoek in naar de versprei ding van deze zigeuners onder de vogels, die ook in 1909 in groten ge tale in ons land werden gesignaleerd. Commando en Vlissingen, die in de loop der jaren reeds werd verstevigd, is thans door de wedstryden om deze wisselbeker nog nauwer aangehaald, aldus mr. Smith. Tot slot werd nog het woord ge voerd door de districtsvoorzitter van de K.N.A.U. in Zeeland, de hee'r F. A. Kolijn, die zyn voldoening uitsprak over deze geslaagde atletiekwedstrij den. De prysuitreiking werd bijgewoond door o.a. de wethouders W. Poppe en L. P. van Oorschot, de kapitein luite nant ter zee F. G. H. van Straaten, eerste officier aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" en diens echtgenote, en de garnizoenscomman dant van Middelburg, majoor A. Cor net. EINDUITSLAG. De einduitslag van de wedstrijden luidde: 1. Bouwen Ewoutschool 785,45 p.; 2. Oranjeschool 756,01 p.; 3. Neu trale school 745,06 p.; 4. Geref. school 720 p.; 5. Vincent van Goghschool 715 p.; 6. Pr. Willem school 704,5 p.; 7. R.K. meisjes- en jongensschool 703 p.; 8. Fr. Naereboutschool 700,09 p.; 9. Bonedykeschool 664,09 p. Korte Sprintjes 4t VOOR DE ACHTSTE MAAL in successie heeft het damszevental van de Robben beslag gelegd op het icaterpolokampioenschap van Neder land. De te Amsterdam gespeelde wedstrijd tegen H.D.Z. eindigde in een 110 overwinning voor de Hol landse dames. ZATERDAG 22 AUGUSTUS zal de Nederlandse Televisiestichting de vacantie beëindigen en de uitzendin genreeks hervatten met een extra reportage van twee uur uit het Gof- fert-stadion in Nijmegen, waar dan de laatste wedstrijden worden ge speeld in het waterpolo-tournooi om de Trofeo Italia. zorgen om het verkeer te regelen., Tweede Kamer aanvaardde E.V.G.-verdrag (Vervolg van pag. 1) Europese leger geen wijziging wordt gebracht in de waarde, welke men aan onze territoriale verdediging toe kent. Aanvullende regelingen voor de territoriale troepen zullen volgen. Minister Staf merkte op, dat de opbouw der strüdkrachten zoals men in 1951 die gedacht had 3 divi sies met onaersteuningstroepen vertraagd is, o.a. door de hogere kos ten. Voor de opbouw zullen er nog uitgaven komen in 1955. Er wordt thans gestreefd naar In tegratie van parate legeronderdelen en van dia mobilisabele eenheden, welke zich daartoe lenen. In ieder geval zal een legerkorps worden gevormd onder een Neder lands commandant. De vrees is geuit, dat het moreel in de internationale organisatie zou worden geschaad. Deze vrees zegt spr. niet te hebben. Geert eigen belasting De minister van financiën, de heer Van de Kieft, verzekerde, dat de re gering oog heeft voor het kwaad der repercussies van onbehoorlijke belo ningen op de verhoudingen hier te lande. Een eigen belastinggebied van de E.D.G. lijkt hem niet mogelijk, de landen zullen hun eigen quota moe ten vaststellen. Een amendement Bij de replieken handhaafden de heren Wagenaar (C.P.N.), De Groot (C.P.N.) en Welter (K.V.P.) him afwijzend standpunt. Bij de artikelsgewyze behandeling verdedigde me jufrouw Klompé (K.V. P.) een amendement, beogende een nieuw artikel in te lassen, dat de volgende inhoud had: „Voor zover ter uitvoering van dit verdrag nadere overeenkomsten mochten worden ge sloten, zullen deze aan de goedkeu ring van de Staten Generaal worden onderworpen." De minister-president, de heer Drees, sprak als zyn overtuiging uit, dat het amendement indien net aan vaard werd aan de uitvoering van het verdrag ernstige nieuwe belem meringen in de weg zou leggen. Het amendement-Klompé werd aan genomen met 54 tegen 31 stemmen. Het wetsontwerp werd aanvaard met 75 tegen 11 stemmen. len weet het: Coppi en Bartali, dat betekent water en vuur. Coppi be sloot dan ook, dat wanneer zyn rivaal zou meerijden in de Tour de France, liy zich zou terugtrekken. En zo ge beurde. Coppi nam vacantie, en de oude vechtjas Bartali trok zyn ren nersschoentjes weer aan en treedt op als leider van de Italiaanse ploeg. Hier ziet u v.l.n.r. Mirando, Fausto Coppi en Carrea, ergens in Frankrijk aan de kant van de weg staan, ter wijl de „tour"-renners aan hen voor bijtrekken. (Advertentie) Geen verbetering, maar geheel nieuwe vondst De meeste hulpmiddelen, die de mo derne vrouw ten dienste staan, zijn langzamerhand tot perfectie geko men. Zy zijn telkens weer verbeterd. Maar af en toe verschynt een volsla gen nieuwe vinding. Zulk een vinding is Castella Vaatwas, het middel, dat in één slag de afwas moderniseert. Een enkele eetlepel Castella Vaatwas, met water overgoten, doet teilen vol actief sop ontstaan, waarin men bor den. vorken, lepels etc. slechts behoeft te dompelen, en alle vet, vuil en aan slag verdwijnt terstond. Blinkend, flonkerend, door en door helder, lacht alles U weer tegen! Dit fantastisch middel reinigt bovendien alles in huis: hout, sanitair, tegels, ja ook de fiets of de auto! Er is buitendien één eigen schap van Castella, die de vrouwen speciaal in verrukking brengt. Cas tella Vaatwas is fluweelzacht voor de handen geen ruwe „afwashanden" meer! Voeg daarby, dat zo'n pak Cas tella Vaatwas slechts 25 cent kost (men doet met een pak een hele week) en men heeft de verklaring van de enorme opgang, die dit moderne mid del thans maakt. Er zullen wel heel weinig vrouwen zyn, die niet door een proef overtuigd worden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8