PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tweede Kamer aanvaardde het Europees Defensieverdrag Eerste deur in Kruiningse Veerhaven klapte dicht BILT Kantlij n DE BESTANDSOVEREENKOMST VOOR KOREA IS GEREED OEFENING CORONET BEGONNEN ..VENETIAANSE MEESTERS' IN EEN KOELWAGEN 196e Jaargang-No. 172 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B den Boer Adjunct W de Pagter Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.-verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week, f 5,45 p. kw„ fr. p. p. f 5,70 per kw. Lossenummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLlSSlNGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 24 Juli 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 Ct. per mm Minimum p. advertentie t 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. regels) van 1—5 regels t 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven oi adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58-60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160; Middelburg. Markt 51, telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 i.b.g.R 2223); Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16; Terneuzen. Brouwerijstr 2: Zierikzee. N. Bogerdstr C 160. telef 2S. MET 75 TEGEN 11 STEMMEN Kamer behoudt de controle op de uitvoeringsbesluiten (Van onze parlementaire redacteur) Aan het einde van een historisch zo betekenisvolle vergadering heeft de Tweede Kamer Donderdag om half zeven het door niet minder dan vijf mi nisters verdedigde verdrag tot instelling van een Europese Defensie Ge meenschap met 75 stemmen vóór en 11 stemmen tegen goedgekeurd. Voor verklaarden zich de: A.R., de C.H., d e K.V.P., de P. v. d. A. en de V.V.D.; te gen verklaarden zich: de C.P.N., de K.N.P., de S.G.P. en de antirevolutio nair prof. Gerbrandy. Tevoren had de regering een kleine nederlaag geleden, toen een door haar ernstig ontraden amendement van mej. Klompé (K.V.P.) tot onder werping van alle E.D.G.-uitvoeringsovereenkomsten aan de goedkeuring van de Staten-Generaal met 54 tegen 31 werd aangenomen. Alleen de P.v.d.A. en de C.H. steunden in dit geval de minister-president, dr. W. Drees, in zijn afwijzing van het amendement. Als eerste spreker namens de re geling begon minister Beyen zijn door aandachtig luisterende Kamerleden en overvolle tribunes gevolgde rede, met er op te wijzen, dat het slechts een jaar en een dag geleden was, dat de tekst van het E.D.G.-verdrag aan de Kamer werd aangeboden. Grote veranderingen voltrokken zich sindsdien, namelijk de republi keinse overwinning in de Verenigde Staten, de dood van Stalin en de wijziging in de positie van Duitsland. Nederland zou er de voorkeur aan hebben gegeven de Duitse bewape ning in ruimer, in Atlantisch ver band mogelijk te maken en de een wording van Europa in met-militair en tevens ruimer verband wat het aantal deelnemers betreft, na te streven. De inschakeling van Duitsland an ders dan in het verband van een ge- Vanmorgen in alle vroegte is men begonnen met de sluiting van het grootste dijkgat bij Krui singen de operatie dubbele klap deur. Het is een belangryk moment in het herstel van de rampschade. Op het moment, waarop dit nummer van de P.Z.C. verschijnt, is vermoe delijk de sluiting reeds geschied. Als dat inderdaad het geval is; hulde aan de Rijkswaterstaat voor de feil loze oplossing van dit lastige pro bleem, voor het haarfijne rekenwerk, dat bq dichting en kiezen van het juiste tijdstip van handelen nodig is geweest! Nsderland wordt te duur voor buitenlandse vacantiegangers. Andere landen, die dicht in de buurt liggen, worden goedkoper. Men overnacht er voor minder geld, nu de hotels hun prijzen zeer aan zienlijk hebben verhoogd, men eet er voor minder geld. Dat is voor een land, dat het vreemdelingenver keer als een belangrijke deviezen- bron beschouwt, een nare geschiede nis. Er komen dienaangaande reeds klachten van de toeristen. Helaas. We zullen er iets op moeten vin den. Want internationaal toerisme is nog steeds een welvaartsbron, die Nederland niet kan missen. Wij hebben herhaaldelijk onze verontrusting uitgesproken over het ontstellende aantal ongelukken met straaljagers en zelfs een zucht van verlichting geslaakt, toen de viering van het jubileum van onze luchtmacht zonder onge lukken was verlopen. Het weekblad „Vrij Nederland" valt ons thans bij. In dit jaar zijn er reeds veertien straaljagers verloren gegaan of al thans zeer zwaar beschadigd, in 1952 verongelukten er 24 machines en in anderhalf jaar kwamen 26 vliegers om het leven, hetgeen tezamen ook een ontzaglijk materieel verlies be tekent; natuurlijk blijft vliegen altijd een zaak van risico, maar in deze gang van zaken mag toch wel eens licht gebracht worden zegt het week blad en vervolgt dan: „Het is onbegrijpelijk, dat al deze berichten over verongelukte straalja gers maar in de dagbladen blijven verschijnen, zonder dat er ook maar iets gebeurt, waarvan de bevolking van Nederland kennis krijgt. Als men zijn conclusies trekt uit de statis tieken, die uit deze cijfers gemaakt kunnen worden, zullen er eind vol gend jaar, als het vierjarenplan voor de Defensie zal zijn uitgevoerd, nog twee squadrons straaljagers verloren zijn gegaan door al deze ongelukken, voortkomende uit fouten bij het for- matie-vliegen, gestoorde motoren, niet werkende landingsgestellen, ben. zine-tekorten. ijsafze'tingen en „on bekende" oorzaken. Dit is een zaak die om een diepgaand onderzoek vraagt. Een onderzoek waarvan de ganse natie de resultaten moet kun nen ve.nemen. Die eis kan men niet afwijzen op grond van de stelling, dat het hier um militaire zaken gaat, die men niet aan cie grote klok an hangen. Toen vorig jaar in de At lantische Oceaan twee Amerikaanse oorlogsbodems in botsing kwamen, waarbij een der schepen zonk en honderden marine-mensen omkwa men, heeft de Amerikaanse marine niettegenstaande alle militaire as pecten van de zaak geen ogenblik geaarzeld deze ramp voor een zee krijgsraad zoveel mogelijk openbaar te onderzoeken. Bij onderzeebootram, pen in Engeland geschiedt hetzelfde." integreerd Europees leger bleek voor Frankrijk onaanvaardbaar en daar om sluit de Nederlandse regering zich bij de E.D.G. aan. Spr. verklaarde dat Nederland een vaste koers volgt met betrekking tot de Europese integratie. Er is op Ne derland geen pressie uitgeoefend om het verdrag snel af te doen. Dat er voor de spoedige behandeling een prijs zou zijn bedongen is stuivers- romantiek, aldus de minister. Naar sprekers mening is in het verdrag 'n redelijk evenwicht gevon den tussen nationale en supranatio nale invloeden. Nederland zal in dezelfde mate worden verdedigd als de andere Na- vo-landen. Er zijn voor Nederland bevredigende strategische richtlijnen aan de Navo-bevelhebbers gegeven. De minister verklaarde in antwoord op een vraag van de heer Wagenaar, dat er geen geheime clausules in het verdrag zijn. Voorstellen zijn gedaan voor een nauwe associatie van Engeland met de zes E.D.G.-landen. De onderhan delingen moeten nog beginnen. En geland is bereid een overeenkomst met de zes landen te sluiten. Minister Staf De minister van oorlog en van marine, de heer Staf, constateerde dat door de totstandkoming van het (Vervolg op pagina 8). IS ANNA PAUKER DOOD Te Wenen zijn berichten ontvan gen, die melden dat familieleden van de vroegere Roemeense minister van buitenlandse zaken Anna Pauker, die in ongenade is gevallen, al sinds vele maanden geen brieven meer van haar hebben ontvangen. Een vooraanstaande communiste te Wenen, een vroegere vriendin van Anna Pauker, zegt dat dood is. Amerikaanse hulp werd verminderd Huis van Afgevaardigden kortte 800 millioen dollar Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft vastgehouden aan de vermindering van 800 millioen dol lar van Eisenhowers militaire hulp programma, nadat een poging om van dit bedrag 312 millioen dollar alsnog toegewezen te krijgen, met 102 tegen 41 stemmen verworpen was. Eerst verwierp men een voorstel om helemaal van de bezuiniging op het 4.4 milliard dollar omvattende hulpprogramma, af te zien. Het Huis verwierp daarna met 151 tegen 36 stemmen een amendement om de verlaging ad 50.200.000 dollar in de post voor de financiering der weder zijdse beveiliging in Europa ongedaan te maken. De president had 268.200.000 dollar aangevraagd; dit bedrag wordt nu slechts 218.000.000 dollar. De volgende bedragen voor militai re hulp aan het buitenland teza men 3.150.000.000 dollar keurde het Huis echter goed voor Europa 1.860.000.000 dollar: voor het Naburige Oosten en Afrika 290.000.000 dollar; voor Azië en het gebied van de Stil le Oceaan 958.000.000 dollar; tenslotte voor de Latijns-Amerikaanse repu blieken 15.000.000 dollar. UITNODIGINGEN WERDEN VERZONDEN Deze week ondertekening Donderdagochtend is officieel Ie Seoel bekend gemaakt, dat de offi cieren, die het bevel voeren over de strijdkrachten der verschillende lan den, zyn uitgenodigd „de onderteke ning van de wapenstilstand,sovereen- lcomst by te wonen, die weldra te Panmoendjon zal geschieden." Op liet hoofdkwartier van het achtste Amerikaanse leger worden hefschroefvlie.gtuigen in gereedheid gehouden om zodra dit nóodzakelyk is, hoge geallieerde functionarissen naar Panmoendjon over te brengen. Men verwachtte dat Vrydagmorgen de datum van de ondertekenings plechtigheid bekend gemaakt zal worden. Intussen heeft president Rhee Don derdagmorgen de Amerikaanse ge zant Briggs ontvangen voor een kort onderhoud. Rhee zou aan de Amerikaanse am bassadeur medegedeeld hebben, dat hij „niet beschikbaar" was voor een conferentie over de houding van Zuid- Korea tegenover de wapenstilstand. Rhee vertrok met de bevelhebber van het achtste leger, generaal Tay lor, voor een inspectie van fronttroe pen. Van officiële Amerikaanse zijde is medegedeeld dat de Verenigde Sta ten aan Zuid-Korea geenszins heb ben toegezegd, de na een wapenstil stand te houden politieke besprekin gen na negentig dagen te zullen af breken, indien dan nog geen over eenstemming zou zijn bereikt. Verklaard wordt, dat president Rhee slechts de verzekering heeft ontvangen dat de Verenigde Staten zich indien een politieke conferentie negentig dagen had geduurd, zouden beraden over de dan geschapen toe stand. Dit is Rhee door Eisenhowers persoonlijke vertegenwoordiger Ro bertson medegedeeld. Te Washington neemt men aan dat de Verenigde Staten alle militaireen economische hulp aan Zuid-Korea zullen opschorten als Rhee na de termijn van 90 dagen een zelfstan dige actie zou beginnen. Tweede Kamer met vacantie tot a s- September De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst. heeft Donder dagmiddag met het oog op het zomer reces van de Kamer enige mededelin gen gedaan. De vacantie zal ditmaal niet van lange duur zijn. Er moet rekening mede worden gehouden, dat reeds in de week van 8 September de Kamer bijeen moet komen om een of meer van de volgende onderwerpen in openbare behandeling te nemen: de belasting-ontwerpen en de wijziging van de Huurwet, de Watersnoodscha- dewet. de wetten inzake de coördina tie van de sociale verzekering en de loonbelasting. In betrekkelijk korte tijd zal de Kamer deze moeilijke en ingewikkel de onderwerpen moeten behandelen. Mogelijk zullen aan ook nog op de agenda moeten verschijnen de vesti gingswet-bedrijven, de administratie ve rechtspraak bedrijfsorganisaties en de bedrijfsvergunningemvet. benevens het ontwerp-wet op het kijkgeld, de wel op de omzetbelasting en de Rode Kruisverdragen. .1, Prinses Marijke kreet) van de ouden van datten uit Zoetermeer, die deel uitmaakten van het défilé van ouden van dagen uit Vinkeveen, Rotterdam, Zoetermeer en Oudewater, langs H. M. de Koningin op paleis Soest dijk. een aardig prentenboekjewaarin zij dadelijk gretig begon te bladeren en te kijken. Klaas van der Velden (8Z jaaren mevrouw de Wed. Dorst (80 jaar) uit Zoetermeer, die de Prinses het boekje overhandigden, bleken het. net zo mooi te vinden als het prin sesje. Naast Prinses Marijke E.M. de Koningin, wuivend naar de defileren de ouden van dagen. Hoffeesten te Dordrecht 1572: eerste vrije Statenvergadering Woensdagavond zijn de Hoffeesten te Dordrecht begonnen met een vlootschouw van honderden pleizier- vaartuigen. Deze feesten worden ge houden ter herdenking van de eerste vrije Statenvergadering, die op 15 Juli 1572 bijeen kwam en waaraan twaalf steden deelnamen. Na de schouw werd een groot vuur werk afgestoken, waarvan duizenden hebben genoten. Vandaag wordt een landbouwten toonstelling gehouden, die met ppn ;&)kveedag gepaard gaat, waarin koeien uitkomen van de „super-pro- ductie-klasse". d.w.z. koeien, die al meer dan 40.000 kg. melk geleverd hebben. Aan deze feesten, die de gehele week duren, wordt medewerking ver leend door de Koninklijke Militaire Kapel. Zomerconferentie van de Christ. Hist. Unie Van 23 tot 25 Juli wordt te Lun- teren een zomerconferentie gehou den van de C.H.U. De heer Martens, burgemeester van Ermelo, voorzitter van de vere niging van C.H. gemeentebestuur ders heeft gisteravond de conferen tie geopend met een woord van wel kom. Hij verblijdde zich er over dat ook de federatie van C.H.-vrouwen- groepen en de C.H.-jongerengroep aan de conferentie deelnamen, zodat nu het gehele C.H.-gezin is verenigd. 1800 VLIEGTUIGEN Diefstal van „Blauwdruk Atoombom" werd aanleiding tot „oorlog" Op 23 Juli is om zes uur in de morgen de grote oefening „Coronet" bo ven West-Europa begonnen, waarbij de tweede Ataf-afdeling (allied tech nical air force) tegenover de vierde Ataf-afdeling komt te staan. Beide partijen hebben opdracht gegeven tot luchtverkenningen teneinde de posi ties van de vyand te weten te komen, nu de oorlog onvermijdelijk Is tussen Westonia (de tweede Ataf-afdeling), omvattende België, Nederland en de Britse zóne van Duitsland) en Fantasia (de vierde Ataf-afdeling, (omvat tende de U.S.A. en de Franse zóne van Duitsland en een gedeelte van Oost- Frankryk). Betrekkingen tussen de twee lan den zijn voor enige tijd opgeschort en de smadelijke aanslag op leden van Fantasia, toen ze een politieke confe rentie in Westonia verlieten, laat geen twijfel aan de veronderstelling, dat Westonia op de hoogte is geko men van uraniumgeheimen van Fan tasia en een blauwdruk voor de ver vaardiging van een atoombom ont dekt heeft. Deze omstandigheid is aanleiding tot militaire maatregelen in beide landen, en men verwacht, dat legereenheden van Westonia nog bin nen 24 uur de grens van Fantasia zul len overschrijden. Franconia (het Franse luchtverde- digingsgebied) blijft neutraal en is met de belligerenten overeengeko men, om wederzijdse inlichtingen te verstrekken betreffende vijandelijke vliegtuigacties. Intussen heeft Wes- sex (alle in Engeland gestationneerde aanvalsvliegtuigen de machtigste bij deze oefening betrokken party in West-Europa) een ultimatum ge- Libanese oud-minister op straat vermoord Gistermorgen is in Libanon een aan slag gepleegd op Mohammed el Ab- boed, oud-minister van financiën. Hij kreeg vier schoten in de buik en is tengevolge daarvan overleden. De da der is gegrepen. Naar aanleiding van de aanslag is de oud-minister van Economische Zaken en Landbouw, ge arresteerd, dia. een fel tegenstander van het slachtoffer was. Vermoedelijk is de dader een van zijn aanhangers VANMORGEN DE LAATSTE SLAG Goed teamwerk vindt zijn bekroning Het was gistermorgen weer vroeg dag voor deze werkers. Reeds om half zes was de gehele staf van wa terbouwkundigen en de vloot van De 70 schilderijen uit Schaffhausen voor de grote zomertentoonstelling „De Venetiaanse Meesters" in het Rijksmuseum te Amsterdam, zyn Don derdagmorgen aangekomen. Een deel der schilderijen werd ver voerd in een koelwagen, waar de tem peratuur op 22 a 23 graden werd ge houden. Voor de grote stukken (er was er een bij van 3 bij 4 meter, ver pakt in een met ijzer beslagen kist. met een totaal gewicht van 500 kilo), was een speciale wagen nodig, waar van de voor- en achterwand geheel geopend kunnen worden. Van de aankomst, het transport en Sinds Donderdagmorgen half zeven is het 150 meter brede stroomgat in de Kruiningse Veerhaven tot ongeveer een derde teruggebracht en wan neer vanochtend deze krant in de bus glijdt, zullen zeer waarschijnlijk ook de laatste vijf en vyftig h zestig meter door de Engelse reuzen caisson zijn afgesloten. Hiermee zal dan een grootse operatie zijn voltooid, waarvan het succes voor een niet belangrijk deel te danken is aan het voortreffelijke „teamwork", dat Rijkswaterstaat en de aannemerscombinatie met' hun honderden mannen van hoog tot laag hebben geleverd. sleepboten, bakken ën kranen in volle actie om de eerste van de twee „klap deuren", waarmee het gat definitief wordt gesloten, aan de Westelijke zij de van de haven op haar plaats te brengen. Rond zes uur kwam het 33 meter lange, 15 meter brede en 10 meter hoge betonnen gevaarte de ha ven binnen. Daar de deur van de pol derzijde uit moest sluiten, werd de combinatie van caissons tussen de middenpijler en het Westelijke land- hoofd door, naar binnen gevaren. De baggermolen „Upsilon", die ook bij vorige operaties belangrijke hulpdien sten had geboden, lag precies afge meten op de plaats, tot waar de cais son ïn de haven moest worden ge bracht. Alles verliep vlot. Met een staal draad werd het gevaarte aan het landhoofd verbonden en langzaam drijvend op de ebstroom, met de bag- het uitladen bij het museum werd voor een Amerikaanse televisiepro gramma een film gemaakt. Onder es corte van motorpolitie ging de zen ding per auto naar het museum, waar in de voor het verkeer afgesloten on derdoorgang de doeken door twee Deense en twee Italiaanse deskundi gen, die ook de schilderijen hadden ingepakt en tijdens het transport be geleid, werden uitgepakt. De „Flora" van Titiaan zal eerst Vrijdagavond in Amsterdam arriveren. In Schaffhau sen is ook een tentoonstelling van Ve netiaanse meesters geweest, die in 10 weken tijds 92.000 bezoekers heeft ge trokken. gennolen in de rug, klapte de „deur" om vijf voor half zeven tegen de pyler dicht. Tien minuten later konden de kranen worden opengedraaid en na amper vijf minuten lag het gevaarte op 7 m. N.A.P. op de drempel. Weer was men een belangrijke stap nader gekomen tot de definitieve af sluiting van de polder. „De Vliegende schotel" kantelde weer keileem aan de voet, een groot zinks.uk werd neergelaten en de kie ren tussen de „deur" en de „kozijnen" werden afgesloten met grote rubber „worsten", zoals deze nieuwe vindin gen werden betiteld. Een rinding die ontsproten is aan het brein van de mannen, die hier reeds zoveel hebben moeten improviseren. „Hoe gaat dat", vertelde de tech nisch hoofdambtenaar Blom, uit Zwartsluis, Vlissinger van geboorte, die ook bij de dichting van Ramme- kens zijn sporen verdiende. „We zaten met elkaar te peinzen hoe of die ope ningen tussen de caissons gedicht moesten worden. Toen kwamen we op het idee deze op te stoppen met in grote rubberkleden verpakt rijshout". Aan de caisson werden aan beide zij den grote ijzeren ramen met liertjes bevestigd. Ook al een apparatuur die men zelf had ontworpen en waarvoor geen naam gevonden was. Met goed vinden van de heren werden deze daarom tot „worstentrekkers" ge doopt, want met deze apparaten wer den de „worsten" in de kieren getrok ken, waar zij door het zwellen van het hout muurvast komen te zitten. Het lijkt alles zo simpel als het be faamde ei van Columbus. Je moet echter maar op het idee komen! Benden op Java actief Op de hoofdverkeersweg tussen Bo- gor en Soekaboemi hebben benden Woensdag verscheidene auto's aange houden. De inzittenden werden be roofd en een van hen vermoord. De ze weg kan tegenwoordig zelfs over dag niet meer zonder gevaar worden bereden. stuurd aan de twee oorlogvoerende landen met de mededeling, dat wan neer de vijandelijkheden niet vóór 25 Juli middernacht ophouden, de krijgs macht van beide landen zal worden vernietigd. Aangezien antwoord op dit ultimatum uitblijft, begint Wessex op 27 Juli zijn aanval. Anglia, een zwakke staat in Zuid-Engeland, (om vattende R.A.F. Fighter Command afd iing Londen en Zuidelijke sector, plus de navigatiestatlons voor inter sectie-leiding. die berichten doorstu ren aan de Fransen) handhaaft een neutrale houding en wisselt gegevens uit met alle landen. Op 30 Juli komen Westonia en Fantasia tot de conclu sie, dat wanneer ze met succes weer stand willen bieden aan Wessex, ze hun berichtendienst moeten coördine ren en ze sluiten een wapenstilstand op 31 Juli. De „oorlog op de grond" bij de oefening „Coronet" is een fic tieve landoorlog met de bedoeling het verlenen van luchtsteun te oefenen. De Noordelijke legergroep heeft daarom een gezamenlijk hoofdkwar tier gevormd met de tweede Ataf- afdeling. Evenzo heeft de Nederland se legergroep een gezamenlijk hoofd kwartier met de 2e groep van de tweede Ataf-afdeling, en de Belgische legergroep een gezamenlijk hoofd kwartier met de 83e groep van de tweede Ataf-afdeling. Bij de oefening „Coronet" zijn in to taal 1800 vliegtuigen ingeschakeld uit negen landen. Ti'. Bijen in jam In een jamfabriek te St. .j. Truiden heeft men Woensdag het werk moeten staken tenge- volge van een inval van ontel- bare bijen. De nijvere insecten X deden zich zo gulzig aan de J zoete lekkernij të goed, dat en- kele uren later duizenden hun- ner dood op ae grond lagen. Toen de arbeiders hun werk- zaamheden elndeiijk konden Ij. hervatten, moest men vaststel- 4: len dat ongeveer 10.000 potjes jam onbruikbaar waren gewor- den. 5k De Gasperi dreigt met Kamerontbinding De Italiaanse premier De Gasperi heeft medegedeeld, dat hij niet zal aftreden als hij in de Italiaanse Ka mer geen vertrouwensvotum krijgt. Hij zal dan de Kamer ontbinden en nieuwe verkiezingen uitschrijven. Vele monarchisten hebben Donder dag verklaard, dat eventuele nieuwe verkiezingen een catastrofe voor hun partij kan betekenen. Ook zou er ge vaar bestaan voor de drie middenpar tijen, die tot voor kort met de Chris ten-democraten verbonden waren. Men nam aan, dat De Gasperi van plan is er op te speculeren, dat de kleine partijen om deze reden hem bij de stemming toch haar stem zullen ge ven. DE VERWACHT: IETS WARMER. Geldig tot Vrijdagavond: Wisselende bewolking met enkele verspreid optredende buien, maar ook flinke opklaringen. Matige, nu en dan vrij krachtige wand tussen West en Zuid-West. Iets warmer. ZON EN MAAN. 25 Juli Zon: op 4.51 onder 20.41 Maan: op 20.16 onder 3.02

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1