IN MIDDELBURG KOOKT MEN HET DRINKWATER WEER VACANTIECURSUS VOOR DE SCHEEPVAART NAAR ZEELAND WALCHEREN Zutin Zijpe WOENSDAG 22 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE CO U RA Al 7 7 UIT DE BRAND IN DE 1RAND Geluidswagens moesten de bevolking waarschuwen Reeds lange tijd dronk men in Middelburg weer onbezorgd een glaasje water, zonder dat men zich eerst afvroeg of het wel gekookt was, reeds lang ook was men de smaak van gechloreerd water weer vergeten voor zover dit mogelijk was. Vorige week Zaterdag vertrok de laatste water tankboot uit de Zeeuwse hoofdstad, omdat zijn taak afgelopen was. Het Middelburgse waterleidingbedrijf was de schade te boven, welke het opliep bij de overstromingen van 1 Februari en leek de watervoorziening zonder moeilijkheden te kunnen voortzetten. Er zijn echter plotseling nieuwe moei lijkheden gerezen, althans voor een moment. Sinds gisteravond kookt Mid delburg het drinkwater weer, sinds gisteravond smaakt het leidingwater er weer naar chloor, omdater een klein fontje is gemaakt door de brandweer, die er zo keurig voor zorgde, dat de firma Polak gisteren spoe dig „uit de brand" geraakte, maar daarmede helaas de waterverbruikers te Middelburg „in de brand", of beter gezegd „aan de kook" tfracht. „De directie van het waterleiding bedrijf te Middelburg maakt bekend, dat door een samenloop van omstan digheden de mogelijkheid zich voor doet, dat hedenmiddag het leidingwa ter verontreinigd is geraakt. Tot na der bericht wordt ieder aangeraden het water te koken". Zoals elders in dit blad gemeld, maakte de brandweer voor het blus sen van de brand in de opslagplaats van de firma Polak te Middelburg aanvankelijk gebruik van leidingwa ter om pas later, toen de druk op de waterleiding voor effectief blussen te laag werd, de pompwagens te gebrui ken voor het zuigen van water uit de Kaai. Toen echter de krachtige pompen op volle toeren gingen draaien, ver gat men de eveneens op de wagens aangesloten slang, waardoor leiding water werd aangevoerd, af te sluiten, met het gevolg, dat vuil, brak water in het buizennet van.de waterleiding werd gepompt. Toen men tot deze onaangename ontdekking kwam was het kwaad al geschied. Nog voor men bij gemeen tebedrijven goed besefte, wat er was gebeurd, kwamen er reeds klachten innen van waterverbruikers uit wo ningen in de buurt van de Schoor- steenvegerssingel over „vies water", dat uit de kranen stroomde. Onmid dellijk nam men daarna maatregelen om het gevaar van besmetting door het drinken van ongezuiverd water zoveel mogelijk te beperken. Het per soneel van het Waterleidingbedrijf kreeg opdracht het aanwezige en aan te voeren water direct met chloor te ontsmetten, terwijl werd nagegaan of er ook een mogelijkheid bestond de bevolking van Middelburg mede te delen, dat voorlopig het water moest worden gekookt voor hèt gebruik. En zo kon het gebeuren, dat tegen de avond een geluidswagen van de ver keerspolitie en de nieuwe reportage wagen van de Provinciale Zeeuwse Coiïrant door de straten van Middel burg reden en daar de volgende me dedeling uitbazuinden: Diploma-uitreiking Landbouw-huishoudschool te Axel Voor het eerst na c(e oprichting Door de algemeen voorzitter der Z.L.M., ir. M. A. Geuze, werden gis termiddag in „Het Centrum" te Axel voor het eerst einddiploma's uitge reikt aan de leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool in deze gemeente, welke dit jaar twee jaar bestaat. Ir. Geuze hield een toespraak, waarin hij uiting gaf aan zijn vreugde over het feit, dat nu voor het eerst aan 27 leer lingen het einddiploma kon worden toegekend. Spr. herinnerde er aan hoe 44 jaar geleden een jonge vrouw uit de boerenstand in Zeeland haar ken nis moest opdoen in het naburige Bouchhoute (België). Pas enkele ja ren daarna ontstond ook in Zeeland een betere toestand toen de Land- bouwhuishoudschool in Zierikzee werd geopend. Spr. eindigde zijn toe spraak met een citaat naar Cats„Het beste deel van het bedrijf, dat is een goed en handig wijf". Namens het gemeentebestuur van Axel sprak vervolgens de loco-burge meester, de heer P. J. van Bendegem, die uiting gaf aan zijn vreugde, dat deze Landbouwhuishoudschool in Axel werd gesticht. Spr. wenste de geslaag de leerlingen en hun ouders geluk met het behaalde succes. Namens de Commissie van Toezicht sprak ver volgens mevrouw W. de Feyterde Regt en namens de Kring Axel van de Z.L.M. de heer A. Haak. Tevoren was een tentoonstelling van werk van de leerlingen geopend. De ze omvatte staaltjes van de producti viteit van de leerlingen van beide klassen op het gebied van de voeding, kleding, kinderverzorging, woningin richting enz. Een en ander was te be zichtigen in de school en in het toren lokaal van de Ned. Hervormde kerk. Na de uitreiking van de einddiplo ma's. werd nog een door de heer A. Th. 't Gilde geschreven revue „Axel voorheen en thans" opgevoerd, welke veel succes mocht oogsten. Mosselzaadvelden in verdronken polders De berichten over de mosselzaad- val in de Zeeuwse Stromen luiden tamelijk optimistisch. Op verschil lende plaatsen en banken zou jong mosselzaad zijn ontdekt. Een curiosi teit is wel, dat ook in onze verdron ken polders, met name in dc Vier Bannen en in Schouwen thans uitge strekte mosselzaadvelden gevonden worden. Waar anders om deze tijd van het jaar, het graan op de akkers rijpte, daar rijpt thans het mosselzaadl Geen prijsverlaging mosselexport Van de zijde der mosselhandelaren was het verzoek tot de adviescom missie van Cevemos gekomen om in enkele gevallen de grondprijs der mosselen enigszins te verlagen. De adviescommissie meende echter niet tot prijsverlaging te moeten over gaan. De handelaren zijn vooral be vreesd v or de steeds meer opkomen de Duitse mosselcultuur, waarvan steeds sterke concurrentie wordt on dervonden. Men meende echter wel goed te doen, de kwaliteitseisen te verhogen, zodat in het vervolg de mosselen een minimum-vleesgewicht van 18 kg. moeten hebben om te kunnen leveren. Het klonk niet erg opgewekt en ve le huismoeders zetten dan ook maar een bedenkelijk gezicht. Is het won der, na de moeiltfkheden, welke men de afgelopen maanden heeft onder vonden Gelukkig zal deze „kook- en chloorperiode" niet lang duren. Men verwacht, dat tegen het einde van de week de noodmaatregel opgeheven kan worden. Nieuwe pastoor voor Yerseke benoemd Kapelaan M. Kuipers van de paro chie O.L. Vrouw van de Rozenkrans te Amsterdam is benoemd tot pastoor te Yerseke. De nieuw benoemde is uit Bodegraven afkomstig en werd in 1929 tot priester gewijd. Grote drukte voor N.S. op traject Middelburg-Goes Er heerst de laatste dagen buiten gewone drukte op dc buslijn Vlissin- genGoes, welke, zoals bekend, kort na de ramp door de Nederlandse Spoorwegen werd ingesteld, toen bleek, dat aan vervoer van passa giers per trein voorlopig niet kon worden gedacht. Niet alleen was deze drukte er oor zaak van, dat vele passagiers de reis staande moesten maken, maar zelfs is het een paar maal voorgekomen, dat een klein aantal reizigers in Mid delburg moest achterblijven, om daar op een volgende bus te wachten. De lege bus, welke met twee reeds ge vulde de tocht uit Vlissingen mee maakt om de in Middelburg wachten de passagiers mee te nemen, heeft reeds verschillende malen het ver voersaanbod niet geheel aangekund Hoewel alles is gedaan om de achter blijvende passagiers zoveel mogelijk terwille te zijn voor militairen werden verklaringen afgegeven, wel ke zij aan hun commandanten konden tonen, teneinde hun te laat aanko men te motiveren - is het begrijpe lijk. dat sommigen hun verwondering uitspraken over het feit, dat zij die de tocht wel konden meemaken, bij hun aankomst in Goes verschillende lege bussen aantroffen. Van bevoegde zijde werd ons ech- I tei medegedeeld, dat dit tekort aan vervoersmiddelen te wijten was aan een samenloop van omstandigheden. Het is inderdaad voorgekomen, dat passagiers in Middelburg op een vol gende bus moesten wachten, maar dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de Stoomtram Walcheren, waarop de N. S. in geval van drukte altijd een be roep doen. op dat moment geen bus sen beschikbaar had. Men wees er ons verder op, dat het vrijwel nooit voor gekomen is. dat de busdienst het ver voer VlissingenGoes niet aankon. De lege bussen, welke de passagiers in Goes aantroffen, waren daar pas kort tevoren gearriveerd uit een an dere richting en konden dus onmoge lijk op de lijn VlissingenGoes wor den ingezet. Bezoeken aan Veere, Wemeldinge, Hansweerten Vlissingen Door het Kon.. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart zal van 3Iaandag 3 tot Vrydag 7 Augustus de 29e vacantiecursus van directeuren (hoofden) en leraren (onderwijzers) verbonden aan dit fonds worden gegeven aan boord van de instructievaartuigen „Prinses Juliana" en „Prins Hendrik". Het vertrek geschiedt te Rotterdam en de reis gaat via Dordrecht, Veere, We meldinge, Hansweert, Vlissingen, Wemeldinge naar Dordrecht, waar de tocht eindigt. Inleidingen zullen worden gehou- zullen na een ontvangst ten stadhui- Afscheid bij „De Schelde" Eén dezer dagen werd in de tim merfabriek der N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen afscheid ge nomen van de heer D. Jongepier, die de maatschappij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, verliet. De heer Jongepier werd toe gesproken door de bedrijfsleider, de heer W. Sohier die hem schetste als een bekwaam meubelmaker en hem prees om de goede vriendschapsban den met zijn collega's. Namens direc tie, bedrijfsleiding en personeel wer den enige fraaie geschenken aange boden, terwijl thuis een bloemetje be zorgd was. De heer Jongepier dankte voor de hartelijke woorden en de cadeaux, waarna alle aanwezigen met een handdruk afscheid namen. Benoemd tot commies ter secretarie Met ingang van 16 September 1953 is benoemd tot commies ter se cretarie van de gemeente Haarlem mermeer, de heer J. P. Barentsen te Oost- en West-Souburg, thans werkzaam op de gemeente-secreta rie te Vlissingen. Restant sportweek te Souburg afgewerkt Maandagavond werden op het sport terrein te Souburg de gymnastiek- demonstraties gegeven, welke op de eerste dag van de Souburgse sport week wegens de slechts weersomstan digheden moesten worden uitgesteld. Er was thans vrij veel belangstelling voor de verrichtingen van de „As- trow"-leden, speciaal voor hetgeen de adspiranten lieten zien. Het hoog tepunt van de avond was natuurlijk het optreden van de keurturners van de Zeeuws-Brabantse Turnkring, die met hun werk aan ringen, hoogrek en paard groot succes oogstten. De sig naalafdeling van „Astrow" verleende muzikale medewerking. Benoeming hoofdonderwijzer In de plaats van de heer C. Elbert- sen, hoofd Marnixschool te Souburg, die per 1 September naar Mijdrecht vertrekt, is met ingang van dezelfde datum benoemd de heer S. Wijkhuys, thans onderwijzer in Den Haag. FILMS IN ZEELAND Pidgeon: boer-inspecteur Een zeer symphatieke rol speelt de vermaarde Engelsman Walter Pid geon, welbekend uit „Mrs. Minniver", in de M.G.M.-film „De terugkeer van „Bulldog Drummond", welke ver toont wordt door Luxor te Vlissin gen. Immers, het werk van de be roemde Scotland Yard interesseert velen en het is Pidgeon, die, als rus tend inspecteur, van vredig landbou wer weer plotseling actief medewer ker van de Yard wordt, wanneer dit machtige apparaat voor het zeldzame geval komt te staan, dat het een reeks van misdaden niet weet op te helderen. De vertolking van de ove rige hoofdrollen in deze opwindende rolprent is goed, het verhaal is verre van origineel maar ongetwijfeld boeiend. Victor Saville voegde de op namen, waarin de tint van blauw glanzende stalen revolverlopen de bo ventoon voert, vaardig aaneen. Electro te Middelburg brengt deze week twee sterren van formaat, Mar- ta Toren en Mc Donald Carey, in de wonderlijke omgeving van een U-boot der Kriegsmarine, onder de ogen van het Middelburgse publiek. Veel nieu we ideeën zijn er in „De geheimzinni ge duikboot" niet te vinden. Ontvoe ringen van geleerden en vrouwen door vroegere aanhangers van het Derde Rijk zijn al meer vertoond, maar dat neemt niet weg, dat derge lijke verhalen altijd opnieuw trekken. Ook aan deze film zit het onvermij delijke happy end: ontsnapping van de laffelijk ontvoerden en vernieti ging van de „geheimzinnige duik boot". 25 jaar onderwijzeres In Souburg hield de openbare la gere school een ouderavond, waarin de onderwijzeres, mej. A. van Hoe pen werd gehuldigd, omdat zij 25 jaar het onderwijs heeft gediend, waarvan 24 jaar als vast onderwij zeres aan de openbare lagere school. Burgemeester A. H. S. Stemerding sprak namens het gemeentebestuur de jubilaresse hartelijk toe en over handigde haar bloemen en een be drag onder couvert. De heer H. K. van Duijvenvoorde, hoofd der school, sprak namens het personeel en bood eveneens een ge schenk aan. Voorts waren er ge schenken van de leerlingen, oud leerlingen en de Ver. van Volkson derwijs. Mej. Van Hoepen dankte de ouders en leerlingen voer de hulde en zet~tei hopen haar werk nog lange tyd te mogen voortzetten. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter der oudercommissie, de heer J. Vos, die zich niet herkies baar stelde, vervangen door de heer L. Oosterhof. De heer F. de Wilde werd in het bestuur herkozen. Onder leiding van de heer A. Geelhoed voerden de leerlingen daar na de kinder-operette „Zwaan kleef aan" uit. Aangeschoten jongeman nam bromfiets weg en maakte val. Een bewoner van de Walstraat had Zondagmiddag zijn bromfiets tegen de gevel van zijn woning ge plaatst. Enige uren later bleek de brommer verdwenen. Aangifte b|j de politie volgde. Bij onderzoek bleek, dat de 21-ja rige Vlissïnger R., die enigszins on der invloed van sterke drank ver keerde, ook wel eens op een brom mer wilde „toeren." Hij nam de fiets weg en reed de boulevard op. In de buurt van de „Bomvrije" raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. Inplaats van te remmen, gaf hij nog meer gas en het gevolg was, dat hij het trottoir opreed en met een smak 'tegen de boulevardmuur terecht kwam. waardoor hij vrij ern stig aan het gezicht en handen werd gewond. Hij plaatste de brom fiets tegen een huis en ging er van door. Gistermiddag heeft de politie hem echter achterhaald en proces-ver baal opgemaakt. Geslaagde eerste kermis dagen in Vlissingen Maandag is in Vlissingen de kermis begonnen en geheel overeenkomstig de traditie, zag het er in de morgen uren van deze eerste kermisdag niet bijzonder hoopvol uit. Een grijze lucht, zo nu en dan een flinke regen buiecht weer voor de Vlissingse kermis, luidde reeds het oordeel van de pessimisten. Maar tegen de middag en nog later op de dag kregen die toch beslist ongelijk. De wolken ver dwenen. een vrolijk zonnetje kwam de feestvreugde zelfs nog verhogen en al was het dan wat winderig, het weer behoefde toch voor niemand een beletsel te zijn om een eerste wan deling over de kermis te maken. Vele Vlissingers en vacantiegasten, maar ook tallozen uit Middelburg en van de Walcherse dorpen, hebben Maandag en Dinsdag de kennis reeds bezocht en de exploitanten maakten op de beide eerste dagen waar schijnlijk geen slechte zaken. Vooral de grote inrichtingen als auto scooter, zweefmolen, luchtschommels. draaimolens, enz., hadden het druk, maar ook voor de kleinere was er voldoende belangstelling- En al is het aantal vermakelijkheden dan wellicht niet bijzonder groot dit jaar, tot laat in de avond bleef het op de Nieuwen- dijk en Zeilmarkt toch druk en gezel lig. Vooral wanneer het weer in de komende dagen een beetje blijft mee werken, belooft het voor Vlissingen een geslaagde kermis te worden. den door ir. J. L. Klein, directeur hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland over „de gevolgen van de stormvloed in de nacht van 31 Januari op 1 Februari", door de heer E. Bakker, commissaris van het loodswezen te Vlissingen over het onderwerp „het nieuwe stel sel van betonning (laterale en cardi- nale stelsel)en door de heer P. Ta- zelaar, inspecteur van het L. O. in algemene dienst over „de huidige stand van het onderwijs aan schip perskinderen". De heer J. Siebel, le raar aan de binnenvaartschool te Am sterdam zal enige leermiddelen to nen, die bij het binnenvaartonderwijs kunnen worden gebruikt. Te Dordrecht zullen B. en W. aan boord van de „Prinses Juliana" wor den ontvangen. Te Veere zullen on der leiding van de burgemeester het stadhuis en de Schotse huizen worden bezocht, te Wemeldinge zullen de deelnemers in de gelegenheid worden gesteld om aan boord van twee mos selschepen de practijk van de mossel vangst mee te maken. Te Yerseke Personeelsmutaties P Z.E.M In de maanden Juni en Juli 1953 kwamen bij de N.V Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij de volgende personeelsmutaties voor' Aangesteld in vaste dienst als: tech nisch ambtenaar le klas de heer A. J Wullems te Westdorpe; technisch ambtenaar 3e klas de heer G. Boons te Middelburg: klerk 3e klas de heer A. de Pagter te Domburg; hulpelec- tricien de heer J. L. Everaers te Tho- len. Bevorderd tot: technisch ambtenaar le klas de heer J. H. Steenhuis te Goes; technisch ambtenaar 3e klas de heer J. Moorman te Goes: klerk le klas de heer G. A. Franck te Middelburg; klerk 2e klas de heer P. C. van der Eijk te Vlissingen; monteur-electri- cien le klas de heer A. C. Risseeuw te Zaamslag en de heer J. Goedege- bure te Bruinisse; electricien de heer J. G. Welleman te 's-Heer Arendsker- ke; bankwerker de heer S. J. Adri- aanse te Vlissingen; schilder de heer P. F. Alewijnse te Middelburg. 95e lijst slachtoffers Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft een 95e lijst van geborgen en geïdentificeerde slachtoffers van de watersnood uit gegeven, luidende! - - Dreisehor: Schot van VeenHerj- boer, Sia, geb. 20.2.1909 te Zierikzee, laatste adres: Langeweg P 50 te Dreisehor. Niemverkerk: Overbeek, Adriaan, geb. 26.4.1899 te Nieuwerkerk, laat ste adres: Molenstraat 166 te Nieu werkerk. Oosterland: VerhoekMeerman, Cornelia, geb. 30.9.1889 te Ooster land, laatste adres: Bosklokdreef A 302 te Oosterland. Ouiverkerk: Kodde, Jan, geb. 10.8. 1919 te St. Annaland, laatste adres: no. 214 te Ouwerkerk; KoddeRijn berg, Adriana Johanna, geb. 14.5.1924 te S':. Annaland. laatste adres: no. 214 te Ouwerkerk. Kleuters gingen op reis en lieten hun werk zien Dezer dagen hebben de kindei-en van de Kleuterschool in het Haven dorp hun jaarlijkse schoolreis ge maakt. Met matrozenmutsen versierd, de leidster, haar assistente: en de chauffeur incluis, begaven zij zich per autobus naar het vogelpark aan de Veerseweg te Middelburg. Ook zijn de ouders vorige week uit genodigd een bezoek aan de Kleu terschool te brengen. Zij konden daar hun kinderen bezig zien en verschil lende tentoongestelde werkjes bezich tigen. Vooral het pijp-aardewerk, dooi de kinderen gemaakt en geverfd, werd door de ouders zeer gewaardeerd. Menige kleuter nam trots moeder of vader bij de hand en leidde haar of hem naar „zijn werkstuk", 't Was een voldoening voor de leidster en haar assistente dat nagenoeg alle ouders aan de uitnodiging gehoor hadden ge geven. ze de kreeftenparken en oesterput ten worden bezichtigd. Kinderen uit Kortgene naar Arnhem Dinsdag zijn ruim 800 kinderen uit de rampgebieden door bemiddeling van „Pro Juventute" bij gastvrije ge zinnen in verscheidene delen van ons land ondergebracht, om er een onbe zorgde vacantiemaand door te bren gen. In de loop van de morgen kwamen circa 300 kinderen uit Zeeland bijeen in Roosendaal, circa 100 kinderen uit de Noord-Westhoek van Brabant in Breda. Per bus zijn Maandagavond 51 schoolkinderen van de Prinses Irene- school te Kortgene in Arnhem aan gekomen om te genieten van een week vacantie. Op 27 Juli arriveert een nieuwe groep van ca. 45 leerlin gen en tot slot op 3 Augustus een groep van 49 leerlingen. Bij aankomst in Arnhem werden de kinderen verwelkomd namens de Arnhemse vacantieschool door de heer P. M. Gerritse. Burgemeester Ch. G. Matser wees er op, hoe nu, na de hulp die reeds werd geboden, door de A.V.S. de band wordt gelegd tus sen Arnhem en het geadopteerde Kortgene. Het hoofd der Prinses Ireneschool, de heer J. Cysouw, merkte op dat er reeds op verscheidene manieren con tact was gelegd tussen beide plaat sen, echter nog niet tussen ouders: Hij vertelde dat de kinderen onder weg al hadden genoten en het groer. van bossen en bomen voor hen een openbaring was. Aan de Arnhemse vactieschool bood hjj een herinneringsoorkonde aan. Na het hijsen van de vlaggen van de beide steden en de A.V.S. op het terrein van de school onder de lin den werd nog gezongen, waarna de Kortgêner kinderen in opgewekte stemming met hun pleegouders mee gingen. KERKNIEUWS Tot diaken benoemd Als diaken van dc Ned. Herv. gemeente van Middelburg (Wijkgc- meente Hl) werd door de wijk-ker- keraad gekozen de heer J. F- Bas- tiaanse. Prof. van Ruler sprak in Middelburg Prof. dr. A. A. van Ruler, kerke lijk hoogleraar vanwege de Ned. Hervormde Kerk te Utrecht, sprak dezer dagen voor een aantal predi kanten van de Ned. Herv. Kerk van Walcheren en Zeeuwsch-Vlaandercn te Middelburg, over „De theologie van het Apostolaat", waarop een Be langwekkende bespreking volgde. Onder de aanwezigen bevond zich ook een Doopsgezind predikant en een Luthers predikant en enige Ge reformeerde predikanten. Builendag Ned. Herv. Kerkeraad te Middelburg De leden van de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Middelburg met hun echtgenoten hielden Zater dag j.L onder leiding van ds. F Don 'een mede dank zij het prachtige weer zeer geslaagde buitendag te Zoutelande. In het verenigingsgebouw aldaar werden zij door de leden van de ker keraad te Zoutelande met hun echt genoten ontvangen. Ds. Wagener verwelkomde de bezoekers (sters hartelijk. Nadat de thee was ge bruikt, sprak ds. E. Sneller van Mid delburg over „Nieuwe vormen van gemeentelijk leven" Hij deed dat aan de hand van een drietal vraagpun ten: 1. hoe krijgt bij de huidige ver vreemding het Woord Gods een wer kelijke plaats in het leven der ge meente; 2. hoe leer ik mijn plaats in de gemeente verstaan en 3, noe vind ik met de gemeente de juiste verhou ding in de wereld. Nadat spr. aan de hand van de nieuwste literatuur over deze vragen een uitvoerige beschouwing had ge geven werd In groepen een wandeling door het duin gemaakt. In discussiekringen werden vragen in verband met bovengenoemde pun ten besproken. Tenslotte werd nog en gemeenschappelijke bespreking gehouden over de verslagen van de rapporteurs. Ds, Don zegde de ker keraad van Zoutelande hartelijk dank voor de gulle ontvangst. In de Ned. Herv. kerk werd daarna het „avond gebed" gehouden, waarin ds. P. F. Aalders voorging. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Tholen ds. Tanis van Rotterdam. Advertentie Concert in Veere Leerlingen van de openbare lagere school te Veere zullen Donderdag avond in de muziektent twee klepper marsen uitvoeren en wel van Jan Morks en van Jacob Hamel. Voorts zal tot 10 uur des avonds het muziek gezelschap „Veere's Genoegen" con certeren. Geslaagd voor examen scheepswerktuigkundige Voor het examen scheepswerktuig- kundige B I slaagde van de „De Ruyterschool" te Vlissingen, de heer M. J. Clement. Voor het examen scheepswerk tuigkundige B n slaagde de heer J. Riemens. Aanbesteding bouw dubbel woonhuis Door het architectenbureau W. D. de Regt te Vlissingen werd aanbe steed net bouwen van een dubbel woonhuis aan de Vlissingse straat te Souburg, voor rekening van de heer H. Kamphuis te Souburg. Ingeschre ven werd als volgt: fa. Vaes, Sou burg 25.650, fa. A. C. Haeck, Sou burg 26.636, J. H. Goedemondt 27.800. VAN TOT De plaatselijke fanfare „Sint Cecilia" te Hontenisse, die onlangs op het con cours te Bergen op Zoom promoveerde, heeft besloten over te gaan tot aanschaf fing van nieuwe uniformen. Er zal een actie-comité worden opgericht om de plannen te verwezenlijken. „Nooit Gedacht", de boldersclub te IJzendijke, hield Zaterdag de eindstrijd van de voor haar leden uitgeschreven competitie. De fraaie beker, welke was uitgeloofd, kwam in het bezit van de heer M. Vermeire. die dit vast en ze ker wel „nooit gedacht" zal hebben. De heer Vermeire behaalde 206 punten Dezer dagen kwam bij de heer Borgh- stijn te Axel een vermoeide postduif Met bakfiets tegen trottoir Zondagmiddag brachten twee jon- fens, resp. II en 13 jaar, een balc- iets van een ijsverkoper uit Vlis singen naar diens pakhuis. Een van de knapen ging in de bak zitten, terwijl de andere fietste. In de Coos- je Buskenstraat raakte laatstge noemde de macht over het stuur kwijt, waardoor de bakfiets tegen het trottoir opreed. Beide knapen werden vrij ernstig gewond, maar nadat door dokter L. P. Boone eer ste hulp was verleend, konden ze huiswaarts keren. aangevlogen. Bij onderzoek bleek het dier uit Engeland afkomstig te zijn. Het is vermoedelijk door de vrij krachtige Zuid-Westenwind uit de koers geraakt Na goede verzorging, zal de duif zjjn vrijheid terug krijgen. Kort en Klein. Vrijdag hield het bestuur van de Ju- lianaschool te Souburg een ouderavond. Nadat het schoolwerk was bekeken, kwam men In „Rehoboth" bijeen. Hier zongen de kinderen en werd een toneel stukje opgevoerd. Geslaagd voor het examen M.O. handelswetenschappen W. J. Goor. Souburg. Dezer dagen slaagde aan de Tech nische Hogeschool te Delft de heer Gt W. Amoldus te Middelburg voor hét eenamen electrotechhisch in genieur. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „Zee- landia" te Middelburg nam met een aan tal duiven deel aan een wedvlucht van uit Bordeaux, een afstand van 805 km. De uitslag was: J. P. Davidse 1; J. J. Snoep 2 en 9: G. Verburg 3 en 5: P. van Sab- ben 4 en 7; J. de Buck 6 en 8. Officiële publicaties MIDDELBURG. UITBREIDINGSPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat van 23 Juli tot en met 22 Augustus 1953 voor belanghebbenden ter inzage ligt ter gemeente-secretarie (2c afdeling) het ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding van die gemeente met de daarbij behorende bebouwingsvoorschrif ten - Gedurende deze ter inzage legging kun nen door belanghebbendén bij de ge meenteraad bezwaren worden ingediend. Middelburg. 20 Juli 1953. Marktberichten VISMIJN TE VEERE. 21 Juli. Export garnalen, aanvoer 2963 kg.. 142—182. Schar, aanvoer 28 kg.. 45— 50. Bot. aanvoer 133 kg., 29—47. Middel tong, aanvoer 122 kg.. 82—191. Rog. aan voer 115 kg.. 21—64. VEILING KAPELLE. 21 Juli. Industrieveiling. Rode bessen 47.80. Zwarte bessen 5556.40. Frambozen 105—120.10. Zure morellen 47.20—46.50. Dubb. Princessenbonen I 39.4039.60. ld. H 35.30—36.50. Gewone veiling: Appelen: Yellow Transparant A 60.05—60.55, B 55. C 37— 37.40. BC 45.30—49.40. I 40, K 34. Kersen: Klerken 60—120. Vleeskersen 41—86. Krie ken 7895. Zure morellen 33—63. Fram bozen: Malling Promise 74155. Hornet 55—125. Pruissen 83-143. Rode bessen: Fay's Prolific 35—74. Duitse zure 4448. Witte bessen 2945. Kruisbessen 1655. Pruimen: Early Laxton 27—85. Ruth Ge- stetter 29—66. Orangeprulmen 34—53. Tollenaarspruimen 3437. Appelen: Yel low Transparant 32—69. Jan Baasperen 34. VEILING GOES. 21 Juli. Vat veiling. Frambozen 75.60. Zure morellen 45.40. Gewone veiling. Yellow Transp. A 60.10—60.50. B 55—5520, BC 43.33-44.90. C 35.90. 1 grof 49.60. I 39.90—40.10, II 31. keuken 3137. fabriek 2229, val 15—26. Rode bessen 48.60—72. Zwarte bessen 55 56.30. Frambozen 78125. Kruisbessen 2649. Kersen: Klerken 87—120. Krieken 79—95. Vleeskersen 82. Pruimen: Oranje- pruimen 3252. Ruth Gerstetter 33—54. Tollenaars 1937. Laxton 3670. Perzi ken 2426. Frankenthaler 200. Groenten. Bloemkool 2235. Komkom mers 15—29. Kropsla 811. Meloenen 71 90. Tomaten 5585. Dubb. pr. bonen 3440. Saxa bonen 3031. Wagenaars 31 —32. Tuinbonen 1518. Eerstelingen 10— 13. Drielingen 8—9. Gr. Sav. kool 1516. Rabarber 6. Kroten 6—9. Uien 8—9. Wor telen 10—18. VEILING KRABBENDIJKE. 21 Juli. Exportveiling. Yellow Transpa rant verpakt. A 67. ld. B 65. los A 61. los BC 46. los B 42. I grof 39—48. I fijn 55—56. Keuken 37. Fabriek 33. Kroet 23. Val 1217. Laxton 3584. Frambozen 91 —99. Prolific 61—69. Dubb. Princessen bonen 3243. Zwarte bessen 55. Uien 11.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7