iizms scmiMN Wagtmans gaf Bartali een lesje in eerste Alpen-rit Geneeskundig onderzoek vóór het huwelijk WERIP NITCKSSKN LOCOMOTIEF OPTREDEN VAN WILKES. APPEL. DE HARDER EN DE MUNCK JIMMY BROWN en de oranjehemden KLitH pit ne AETHER WEK DE GAL IN UW LEVER OP y/RIGLEY 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 JUU 1953 WEER EEN NEDERLANDSE OVERWINNING Gerrit Voorting op de derde plaats Op de Col de la Sentinelle gebeurde het, Bartali zat in het voorste groep je en hy zou de étappe van Monaco naar Gap wel even gaan winnen. Met Wagtmans en Gerrit Voorting, die ook vooraan zaten, zou hij niet veel moeite hebben. Er was even tijd om uit te blazen, maar Woutje dacht daar anders over. Met een sprong was hij weg, liep honderd meter uit en keek eens achterom. Zag hij het goed Ging Gino niet mee Wagtmans kromde zijn rug en stortte zich in do afdaling. Misschien zou hij het halen. Bartali zag plotseling het gevaar en stormde achter de kleine Nederlander aan. Te laat, Wagtmans was al te ver weg en bovendien kleefde Gerrit Voor ting aan Bartali's wiel. In een geweldig tempo reed Wagtmans Gap binnen en glimlachend, met een hand van het stuur passeerde hij de streep met 44 seconden voorsprong op de grote Bartali De eerste Alpen-étappe werd be gonnen in een rustig tempo. Eerst 120 km. van de start sprongen Gerrit Voorting, Mirando en Bober weg en zij namen een voorsprong van een mi nuut. Even later liet Mirando zich te rugvallen. Onze landgenoot en de Pa- rijzenaar gingen alleen door, maar het was duidelijk, dat zij de ontsnap ping met nog 130 km. voor de boeg niet door konden zetten. In de buurt van Digne kregen zij hulp van enkele vluchtelingen: Serra, Meunier en Adri Voorting.. Lange tijd joeg het vijftal verder door het vrij geaccidenteerde terrein. Helaas kon Adri Voorting het bij de beklimming van de Col de Labouret niet bolwerken en moest zich terug laten vallen op het pelo ton, dat toen aan de achterstand van 6 minuten begon te knabbelen. Op 45 km. voor Gap was de positie van de weglopers: Gerrit Voorting, Meunier, Serra en Bober. Nolten kon niet veel uitvoeren. Hij had al direct een defect wiel gekre gen en later nog eens. Dank zij hulp van Van Breenen kon hij zich met Roks, die was blijven wachten, weer bij het peloton voegen. In het grote peloton was men in tussen gaan jagen. Een van de eer sten was Wagtmans, op wie de grote azen niet zo heel erg letten. Wout hield echter Bartali en Magni drom mels goed in de gaten. Toen Gino aanzette, zat Wagtmans direct aan zijn wiel. Onze landgenoot trok Rol land met zich mee. Het groepje met Voorting werd ingelopen en er ont stond een leidend peloton van zeven man. Op de Col de la Sentinelle was Bartali even minder oplettend en dat kootte hem de zege. Wagtmans sprong weg en slaagde er m zich Bartali van het lijf te houden. Wout vergrootte zijn voorsprong, die op het hoogste punt 35 seconden be droeg. De afstand tussen hem en zijn concurrenten werd zelfs nog groter. Bartali stormde hem achterna, zo hard. dat Voorting hem even moest loslaten. Gerrit werd in de eindsprint Rhenmatischa Pijnen slopen Uw krachten- Haar ze vreten ook in op Uw homenr en gesteL Laat dat toch niet zo daargaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloedzuive rende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen uw lever, nieren en inge wanden trager werken. De zes mi nerale zouten van Kruschen bren gen ze weer op gang. Als dat ge beurt, geen opeenhoping van onzui verheden meer in het bloed. En daarmee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. Adres aan Staten-Generaal Een aantal specialisten op erfelijk- heidsgebled, hoogleraren en leden van de rechterlijke macht, heeft in een „open brief aan de leden van de Sta ten-Generaal" speciale aandacht ge vraagd voor het geneeskundig onder zoek vóór het huwelijk. De adressanten menen daarmee te handelen in dc geest van een groot deel van het Nederlandse volk en de daarin levende godsdienstige en le vensbeschouwelijke opvattingen. Zij zijn tot hun stap gekomen omdat de minister van justitie, in de Tweede Kamer, een reeks vraagpunten over het nieuwe burgerlijk wetboek aan de orde stelde, die betrekking hadden op het personen- en familierecht. Daarbij was ook de vraag: moet aan een huwelijksafkondiging een ge neeskundig onderzoek der beide echt genoten voorafgaan? De adressanten menen, dat het in het belang is van ons volk, dat ook hier te lande een geneeskundig on derzoek vóór het huwelijk wordt in gesteld. Zij menen, dat een verplicht stellen van een dergelijk onderzoek een praeventieve waarde zal hebben, omdat men zodoende er toe wordt ge bracht, zich reeds in een vroeger sta dium dan vlak voor het huwelijk te bezinnen over de betekenis hiervan en zich de verantwoordelijkheid, wel ke men heeft te dragen, meer bewust te maken. De adressanten zijn, vooral op me- disch-genetische gronden, voorstan ders van het door alle eeuwen in de Rooms-Katholieke kerk gehandhaafd gebruik, om het huwelijk van volle neef en nicht te verbieden met dis pensatie-mogelijkheid na deskundig medisch familie-onderzoek. Overigens geven zij in overweging, geen verdere uitbreiding te geven aan de in ons land reeds geldende bepa lingen inzake huwelijksverbod. De open brief is onder meer onder tekend door: prof. dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse, hoogleraar ver loskunde gem. universiteit Amster dam: mr A. Bouman, te Amsterdam; dr. J. W Bruins, arts te Deventer en prof. mr. dr. G. H. A. Feber, raads heer in de Hoge Raad der Nederlan den. verslagen door de Italiaan, maar Wagtmans zat toen al bijna een mi nuut uit te blazen! De vierde Neder landse étappe-overwinning was een feit en dank zij het goede rnden van Wagtmans en Gerrit Voorting ein digde Nederland op de eerste plaats in het ploegenklassement van deze zeventiende étappe. DE KLASSEMENTEN. De uitslag van de 17e étappe van Monaco naar Gap (261 km.) luidt: 1. Wagtmans (Ned.) 8.18.34. 2. Bartah (It.) 8.19.18. 3. Gerrit Voorting (Ned.) z.t 4. Rolland (Fr.) 8.19.29. 5. Meunier (Fr N.O.C.) 8.19 44. 6. Serra (Sp.) 8.19.49. 7. Rosello (It.) 8.20.44. 8. Trobat (Sp.) z.t. 9. Bober (lie de France) z.t. 10. Huber (Zwits.) 8.22.6. 11. Forestier (Fr. N.O.C.) 8.22.25. 12. Massip (Sp.). 13. Couvreur (Belg.). 14. Magni (It.). 15. Bobet (Fr.) 16. Schaer (Zwits.). 17. Van Est (Ned 18. Geminiani (Fr 19. Quennehen (Fr. N.O.C.) 20. Mallejac- (Fr. W.) allen in de zelfde tijd als Forestier. 21. ex aequo het grote peloton in dezelfde tijd als Fo restier. Hierin bevond zich Jan Nolten. 70. Van Breenen (Ned.) 8.28 57. 72. Roks (Ned.). 73. Suykerbuyk (Ned.) z.t. 74. Adri Voorting 8.33.16. Het algemeen klassement luidt thans 1. Mallejac (Fr. W.) 99.47.35. 2. Astrua (It.) op 1.13. 3. Bobet (Fr.) op 3.13. 4. Rolland (Fr.) op 3.51. 5. Close (Belg.) op 5.38. 6. Lauredl (Fr.) op 6.52 7. Schaer (Zwits.) op 7.25. 8. Geminiani (Fr.) op 8.15. 9. Bauvin (Fr. N.O.C.) op 9.38. 10. Wagtmans (Ned.) op 9.39. 11. Mahe (Fr W.) op 12.44. 12. Anzile (Fr. N.O.C.) op 14.47. 13. Mirando (Fr. Z.O.) op 14.55. 14. Bartali (It.) op 16.43. 15. Gerrit Voorting, (Ned.) op 16.52. 16. Wim van Est (Ned.) op 18.36. 17. Ernzer (Lux.) op 19.23. 18 Magni (It.) op 23.08. 19. Serra (Spanje) op 24.44. 20. Rossello (It.) op 28.40. 23. Jan Nolten (Ned.) op 36.53. 26.Thijs Roks (Ned.) op 43.51. 31. Jos Suykerbuyk (Ned.) op 51.05. 36. Hein van Breenen (Ned.) op 1 uur en 35 sec. 52. Adri Voor ting (Ned.) op 1.22.15. Het algemeen ploegenklassement na de 17e étappe is: 1. Frankrijk Noord-Oost-Centraal 298.08.37. 2. Nederland 298.19.25. 3. Frank rijk 298.38.41. 4. België 299.00.42. 5 .Frank rijk-West 299.08.23. 6. Italië 299.22.23. 7. Ile-de-France 299.50.58. 8. Frankrijk-Zuid- Oost 300.19.26. 9. Spanje 300 26.46. 10 Zwitserland 301 02.09. 11. Frankrijk Zuid- West 301.40.47. 12. Luxemburg 301.46.06. De Vierdaagse 50 uitvallers De eerste dag van de Vierdaagse, waarop de route door de Betuwe leid de, was een stralende dag. Het som bere wolkendek van Maandag was verdwenen en de zon en de blauwe he. mei gaven kleur en glans aan het landschap, waardoor zich de bonte stoet burgers en militairen langs boomgaarden en weiden slingerde. Eist was het centrum, waar de wandelaars voor alle routes bij elkaar kwamen. Het was in dit anders zo rustige dorp een onbekende drukte, die zich con centreerde rond het raadhuis, waar de stafumziek van de Limburgse jagers opgewekte marsen liet horen. In het raadhuis was de officiële ontvangst. De loco-burgemeester, wethouder H. J. Jonker en de heer J. N. Breunese, leider van de Vierdaagse, herdachten de onlangs overleden heer K. Boessen- kool, groot steunpilaar van de N.V.B L.O., die de gehele ontwikkeling van de Vierdaagse heeft meegemaakt. Ook in de andere Betuwse dorpen, Valburg, Oosterhout, Lent en in de ochtenduren te Bemmel en Huisen gaven de inwoners blijk van hartelijk medeleven met de wandelaars. Hier en daar waren teilen en emmers water langs de weg geplaatst Van deze ge legenheid tot verfrissing werd een druk gebruik gemaakt. Met een be hoefte aan water steeg de vraag naar zwachtels en jodium. De gevolgen van de lange mars deden zich bij velen op pijnlijke wijze gelden. Overigens is het aantal uitvallers meegevallen. Van de 9582 deelnemers, die 's morgens op mars waren gegaan, waren slechts 50 voor de volgende dag uitgeschakeld. De intocht van het grote leger gaf 's middags bij de Waalbrug te Nijme gen het vertrouwde beeld van talrijke toeschouwers en lange files wachtende auto's, die voor deze dag hun plaats op de rijweg met de wandelaars moes ten delen. De laatsten die binnenkwamen, wa ren de leden van een groep Engelse militairen uit dc Britse bezettings zone van Duitsland, die eerst 's mid dags om twee uur gestart waren, om dat ze zich in de datum vergist had den en pas op de morgen van de eerste Vierdaagse dag na een reis met wei nig slaap waren aangekomen. Het kerkschip „De Hoop" De „Nederlandse Vereniging ten be hoeve van Zeelieden van elke natio naliteit" heeft, zoals reeds eerder werd gemeld, besloten een nieuw hos pitaal-kerkschip „De Hoop" te laten bouwen. Een zestal scheepswerven is nu in de gelegenheid gesteld in te schrijven en men hoopt binnenkort de bouw te gunnen. De bedoeling is, dat het schip tegen het einde van het vol gend jaar zaHdaar komen. De beno digde gelden zijn voor een groot deel verkregen uit giften van particulier' ren en uit subsidies van overheidswe ge. De nog ontbrekende 100.000 zullen door middel van een inzamel- actie worden bijeen gebracht onder het motto: „Nog een ton voor de Hoop". Advertentie „Wacht maar zei Wagtmans „ik ben heel wat mans op mijn lichter- lopende LOCOMOTIEF" loopt altijd lichter I Rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik. Korte Sprintjes YOSHIO SHIRA1, de Japanse wereldkampioen vlieggewicht was be' paald op stoot., toen hij een technisch lc.o. op de Schot Vic Hér man behaalde. Hij trof Herman in de laatste ronde zo hard op de kin, dat deze buiten de ring terechtkwam. Bij „negen" was de Schot weer tussen de touwen, maar de arbiter staakte de strijd in het voordeel van Shirai. DE AMSTERDAMMER FRANS MAHN heeft de Ronde van Limburg over 196 km. geiconnen in 5 uur 6 min. 2-'i sec. Tweede werd Smeets, derde Van den Brekel en vierde Pay- mans. GERRIT SCHULTE behoeft de boete van 1000.-, hem de: f is door de sportcommisie van de K.N.W.U. opgelegd wegens het niet starten bij de Nederlandse kampioenschappen, niet te betalen. De boete is hem op juridische gronden" kwijtgescholden Zoals bekend liet Schulte verstek gaan, omdat hij er de voorkeur aan gaf bij de beslissingswedstrijd P.S.V. Eindhoven in zijn zaak. het. restau rant va>n het B.V.V.-stadion te blijven. DE EUROPESE FINALE van het Daviscup-tournooi is door België ge wonnen. In het derde enkelspél van de wedstrijd tegen Denemarken won Brichant ran Ulrich, wuardoor de stand, met nog een wedstrijd te spelen, 31 voor de Belgen werd. TOEN DE KORTGELEDEN tot de r{;en der professionals toegetreden Oostenrijker Hans Machain tijdens een gevecht tegen de Duitser Alois Formella te Wenen van de scheids rechter een openbare waarschuunng kreeg} womd zich hier zo over op, dat hy met een ferme stoot de refe ree naar het canvas zond. Dat be tekende tevens het einde van Ma- chain's loopbaan als beroepsbokser, De Oostenrijkse boksbond schorste hem voor het leven. PROFESSIONAL-SHOW TE WASSENAAR Wordt advies van de K.N.V.B. genegeerd7 Hoewel de K.N.V.B. in 'n persoonlek schreven aan alle betrokken profes sionals heeft geadviseerd geen medewerking te verlenen aan de sportavond, welke Zondag 26 Juli op het sportpark „DuinJiorst" te Wassenaar wordt gehouden, ziet het er naar uit, dat de voetbalenthousiasten de gelegen krij gen Nederlandse beroepsspelers aan het werk te zien. Op initiatief van de heer Jochems, eigenaar van het sportpark Duin horst, zullen de met vacantie in hei vaderland vertoevende profs, o.a. Wilkes, De Harder, Timmermans, De Kubber, De Munck, Appel, Van der Hart en Schaap, Zondagavond tij dens een sportavond, waarbij ook wielrennen op het programma staat, „optreden". Waaruit het „nummer" zal bestaan is niet bekend, waar schijnlijk zullen enkela trainings-oe- feningen worden gedemonstreerd en een „partijtje" worden gespeeld. De K.N.V.B., met welke instantie BOKSEN Amateurbokser Spit voor zes maanden geschorst Het hoofdbestuur van de Neder landse Boksbond heeft, op voorstel van het bestuur van het Oostelijk district de voorlopige schorsing van de 23-jarige amateurbokser L. J. H. Spit uit Oldenzaal omgezet in een onvoorwaardelijke schorsing voor de duur van 6 maanden en daaraan de bepaling verbonden, dat Spit nooit meer in een Duitse ring mag uitko men. De middengewicht Spit was op 1 Juni j.l. voorlopig geschorst wegens zijn gedragingen tijdens een wed strijd op 30 Mei van dit jaar in Ha gen (Duitsland), waarin hij de scheidsrechter enige klappen in het gelaat heeft gegeven. SCHAKEN Plinsinga eerste in persoonlijke kampioenschappen hoofdklasse Voor het persooniyke schaakkam pioenschap van Zeeland hoofdklasse werden verschillende wedstrijden ge speeld De debutant W. Plinsinga uit Vlïssingen doet het uitstekend. Door overwinningen op de kamp: M. J. Quakkelaar uit Temeuzen en de sterke G. G. Boon uit Middelburg be zet hij de eerste plaats. De verdere uitslagen waren: J. L. Woudstradrs. J. Scheltens ViVz\ M. J. QuakkelaarG. G. Boon 01; G. G. Boondrs. J. Scheltens 01; G. G. BoonW. Flissebaalje 10; W. FlissebaaljeM. Quakkelaar 01. De stand is nu: W. Plinsinga 2 uit 2; G. G. Boon 2 uit 4; drs. J. Schel tens iy2 uit 2; M. J. Quakkelaar 1 uit 3; J. L. Woudstra V* uit 1; W. Flissebaalje 0 uit 2. De predikant en zijn salaris. Een Zeeuws predikant schrijft ons als „schrijvend lezer" het navolgen de: In uw blad las ik over de „nette armoe" van de predikanten x) Als Hervormd lid van dat corps las ik het met door de praktijk toegespitste aandacht. Mag ik er wat van zeg gen? Mijn totaal indruk was, dat ik mezelf in mijn eerwaarde hemd voel- staan, omdat immers de fletse wind van de publieke belangstelling langs mijn blootje woei. Het doorsnee gemeentelid (we spre ken al povertjes over „kerkelijk be langstellenden" en inderdaad: een half ei is beter dan een lege dop)dat doorsnee gemeentelid heeft geen in teresse voor ons salaris en wetend van bedrag noch getal zegt het: „cen- te... die wille ze dus méér!!" En de genen, die een predikant alleen ken nen als nette bijfiguur van de lyk- dienaar (met dit verschil dat ze de laatste een „noodzakelijk kwaad", maar de eerste een „overtollige on verklaarbaarheid" vinden) die kün- nen voor een predikantssalaris niet eens interesse hebben. Dat verschijnsel predikant (salaris) moet m.i. niet langs de weg van de publieke opinie benaderd worden, omdat die publieke opinie anno 1953 „lak heeft aan dominees, ómdat ze lak heeft aan de Kerk. ómdat ze lak heeft aan het Christelijk geloof, óm dat ze zodanig is geabsorbeerd door de wirwar van hedendaagse bedrijvig heid en haast, dat ze geen notie heeft van Eén die zegt: „Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde", en 56. De Biggers behaalden een 194 overwinning op de Kuitendamse Boys en daarmede was het afdelings- kampioenschap een feit geworden. De Biggers waren kampioen van de 2e klasse en de kans, dat zij het volgende seizoen in de le klasse zouden mogen spelen was lang niet denkbeeldig. Nauwelijks had de scheids rechter het eindsignaal gefloten of van alle kanten stormden de supporters het veld op. Enige lange jon gens hadden Jackie Brown spoedig te pakken en daar ging hij hoor, óp de schouders. En zo werd hij in triomf rondgedragen, evenals trouwens de andere spe lers. Op de tribune stonden meneer Bikkebakker en meneer Pipjes en verschillende andere leden van het bestuur van de Biggers naar dit tafereel te kijken. Vooral meneer Bikkebakker was aangedaan. Er schoot een brok in zijn keel, toen hij al die jongens zo zag eren door hun bewonderaars. „Kijk ze die Jackie eens Jonassen", zei hij lachend tegen meneer Pipjes. „Die jongen is nou in de ware zin des woords de held van de dag". Meneer Bikkebakker ging de spelers van het kampioenselftal natuurlijk ook even feliciteren en toen herinnerde hy zich eensklaps dat er nog twee heren van de K.N.V.B. op de tribune zatenDaar heb ik in alle vreugde helemaal niet meer aan ge dacht". bromde hij. maar toen hy op de plek was ge komen, waar zy hadden gezeten, waren zij verdwe nen en hy kon nergens meer een glimp van hen ont waren. ..Jammer", mompelde hy. „want ik had van avond aan het feestdiner zo graag het grote nieuws meegedeeld, dat Jackie in het Nederlands elftal was gekozen". „Ik ben het licht der wereld en het zout der aarde". Zo ver reikt de blik niet. We leven bij de stap van onze voet, de greep van onze hand, de overweging van ons brein. Daarenbo ven wat wjjdse en vrijblijvende be spiegeling die de voldoening geven, dat we toch zéker geen oppervlakkige mensen of banale individuen zijn Want dat wil toch niemand. Zolang de publieke opinie van het gros van ons (kerkelijke of onkerkelijke) mensen gevangen is in de amechtige voortvarendheid van onze vermoeide haast of geprikkeld plezier, heeft het m.i. geen enkele zin over predikanten te praten „in het publiek"; niet eens over hun werk of henzelf; laat staan over hun salaris en hun maatschap pelijke positie. Die gecomnliceerd ge noeg is, omdat deze predikant (met geld van de burgerman! zich behoort te bewegen tussen alle ra'ig en -and daar hij „geen aanziens des persoons" kent. P.Z.C. d.d. 15-16 Juni. Naschrift der redactie: Slechts ge schoktheid door de cijfers bracht ons ertoe, het artikel uit „Het Orgaan" over te nemen. Geen ogenblik hebben wij daarbij gedacht aan de mogelijk heid, dat iemand 5dch dientengevolge „in zijn blootje" zou voelen. Tenslot te geldt het hier een ernstige mis stand en het behoort mede tot de taak van de pers misstanden te be strijden. Bromfietsen op rijwielpaden Nu het besluit gevallen is, dat bromfietsen per 1 Augustus a.s. verplicht zijn gebruik te maken van de rijwielpaden, zou het ook aanbe veling verdienen, dat voorgeschre ven werd, dat fietsers op rijwielpa den niet meer naast elkaar mogen rijden. Ik meen, dat een dergelijk verbod ook in België bestaat. Wie weieens in België langs de grote verkeers wegen reist, zal het opgevallen zijn, dat men de fietsers op de rijwielpa- den nooit naast elkaar, doch steeds j achter elkaar ziet rijden. Door een dergelijk verbod ook hier uit te vaardigen, zal in de toekomst veel ergernis en onheil voorkomen worden. Het is te voorzien, dat an ders aanrijdingen, vooral op drukke dagen, niet zullen uitblijven Boven dien is het telkens inhouden of stop pen voor bromfietsen die met grote snelheid rijden buitengewoon lastig M. geen enkel overleg is gepleegd, heeft alle spelers geadviseerd geen mede werking aan deze avond te verlenen. Naar de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B.. de heer L. Brunt, mededeelde, is dit gedaan in het per soonlijk belang van de Nederlandse professionals aangezien de ervaring (destijds met Rijvers) heeft geleerd, dat de Franse voetbalbond derge lijke demonstraties .liet gedoogt en met zware boetes bestraft. Het Is de K.N.V.B. niet mogelyk een en ander te verbieden, aangezien het terrein geen eigendom is van een by de bond aangesloten vereni ging. Aangezien de betrokken spelers het schrijven van de K.N.V.B. pas kort in hun bezit hebben, staat nog niet vast hoe de reactie van de pro fessionals is doch het ziet er, aldus de organisatoren, naar uit, dat het advies van de K.N.V.B. in de wind geslagen zal worden. Ruiterkamp Op Walcheren is van 15 tot 18 Juli een ruiterkamp gehouden, waar toe de Landelyke Ruitervereniging „Walcheren" haar vrienden van Schouvven-Duiveland had uitgeno digd. Een twintigtal ruiters nam aan de tochten deel en zy kwamen tot de slotsom, dat de mogelijkheden voor een ruiterkamp op Walcheren niet minder zijn, dan in de omgeving van Renesse, waar het ruiterkamp vorige jaren werd gehouden DONDERDAG 23 JULI. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoonmu- ziek; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gra- mofoonmuziek; 7.45 Morgengebed en li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gramofoonmu ziek: NCRV: 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gramofoonmuziek; 11.50 „Als de ziele luistert", causerie; 12.00 An gelus; 12.03 Lunchconcert; (12.3012,33 Land- en tuinbouwmededelingen): 12 55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws éh katholiek nieuws; 13.20 Gramofoonmuziek; NCRV: 14.00 Gramofoonmuziek; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gramofoonmuziek; 15.25 Pianorecital; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Vo caal ensemble en solist; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gramofoonmuziek: 17.40 Voordracht: 18.00 Harmonie-orkest; 18.30 Gramofoonmuziek; 18.35 „Op de stelling"; 18.45 Leger des Heils-muziek; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gramofoonmuziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Radio-Vossen Jacht; 21.15 „Achter grachten, wallen en kan telen". klankbeeld; 21.45 Marinierskapel; 22.15 Pianorecital; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten; 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO, 7.50 PVRO, 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gramofoon muziek; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Gramofoonmuziek: 9.00 Morgenwyding; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Gevarieerde muziek; 11.45 „Zy, die geen vacantie hebben", cause rie; 12.00 Orgelspel; 12.25 „In 't spion netje"; 12.30 Land- en tuinbouwmedede lingen; 12.33 Gramofoonmuziek; 12.50 „Uit het bedrijfsleven", causerie; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of gramo foonmuziek; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Cabaret; 14.40 Viool en piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gramofoonmuziek; 16.30 Reportage van de Ronde van Frankrijk; 16.40 Gramofoonmuziek; 16.45 Voor de jeugd: 17.30 Militaire causerie; 17.40 Gra mofoonmuziek; 17.45 Regeringsuitzen ding: U. F. M. Dellaert: „Schiphol, we reldluchthaven", causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Musette-or- kest; 18.50 Beschouwing over de Ronde van Frankrijk; 19.00 Gesproken brief uit Londen; 19.05 Dansmuziek; 19.50 „Van Groenlanders en Eskimo's", causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio Philharmonisch orkest en solist; 21.10 „Nederland bouwt verderhoorspel; 22.15 Lichte mu ziek; 23,00 Nieuws; 23.15 Sportactualitei- ten; 23.3024.00 Amusementsmuziek, U ruit 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter ga n uw ingewanden doen stromen, ander» /erteert uw voedsel niet. het bederft (J raakt verstopt, wordt humeurig en oom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gA >p te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4