CKefariue 4 Ontelbaar aantal Belgen kwam vrije dag in Zeeland doorbrengen Zeeuwse Almanak IVOROL: Uw trouwe metgezel op reis! GAT BIJ STEVENSLUIS KAN NOG DEZE WEEK GEDICHT WORDEN OPSLAGPLAATS VOOR LOMPEN TE MIDDELBURG UITGEBRAND HONDERDEN HELPERS STAAN GEREED VOOR KRUININGEN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURA NI WOENSDAG 22 JULI 1953 GEZELLIGE DRUKTE Veerdienst kon de stroom auto's haast niet verwerken België vierde gisteren zyn nationale feestdag en vele Belgen maakten van deze gelegenheid gebruik om op reis te gaan. Dat was vooral in Zee land goed te merken. In de middaguren was het met name byzonder druk in Middelburg en Vlissiygen. Vele personenauto's en bussen met Belgisch national!teitskenmerk wezen ook op een ongewoon aantal Belgische toe risten in Zeeland. De drukte was ook goed te bemerken bij het veer tussen Breskens en Vlissingen. In de morgenuren ging het nog wel, doch omstreeks vier uur in de middag werd het aantal auto's dat van Vlissingen naar de overkant moest, werkelijk overstelpend. „Zo'n dag hebben wij nog nooit ge had", vertelde de man die by Vlissin gen de kaartjes voor liet veer ver koopt. Eerst werd een file auto's op gesteld tot aan de bailey-brug, maar steeds kwamen er meer. Er is toen een nieuwe rij opgesteld langs de Oost-Souburgse weg. De auto's moes ten daartoe langs net kanaal ryden en de brug overaraaiend, kwamen zij dan in de ry te staan. Naar de veerbeambte verder ver telde, moesten sommige automobilis ten uren wachten, eer zij overgezet Wegens diefstal aangehouden Dezer dagen werd door een bewo ner van het arbeiderskamp aan de Nadorst te Middelburg aangifte ge daan van de vermissing van een por- temonnaie met inhoud. De politie stelde een onderzoek in, waarbij al spoedig verdenkingen rezen tegen G. Ph. V. die in het kamp had vertoefd, maar inmiddels vertrokken was. Men slaagde er tenslotte in V. in zijn woon plaats buiten Zeeland aan te houden en op beschuldiging van diefstal naar Middelburg over te brengen. Bij een verhoor bekende de man de portemonnaie te hebben weggenomen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. Mulo-examens te Goes en te Bergen op Zoom Voor het Mulo-examen A slaagden Dinsdag te Goes: A. Coppejans, J. A. Ken tin, J. J. Kosten, J. U. de Looze, J. C. Vader, F. W. Willemsen, allen Middelburg; A. C. Clement, Arneinuiden; J. Heij- koop, L. M. Maas, M. D. J. Back, P. J. Moens, J. Vogel, allen Vlissingen; A. J. Steneker, Souburg; L. Cijsouw, Westkapelle; M. de Boo, C. E. Flo rijn, A. B. Gorsse, A. P. Haeck. M. v. d. Klooster, allen Goes; J. L. Glerum, Kapelle; M. de Jager, Kapelle-Bieze- linge; M. Weststrate, Rilland-Bath. Zes candidaten werden afgewezen. Voor de Dinsdag in Bergen op Zoom gehouden Mulo-examens slaag den M. Kok uit Goes; J. Hopmans uit Goes en V. Lantrolc uit 's-Heeren- hoek. Advertentie' 4 middelen in 1 tablet doen wonderen! Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet een enkel tabletje Chefarine „4"1 wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een ander mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. fifcJHBEESZnEjffiaL 'n 4tje doet wonderen BADPLAATS-IMPRESSIES. De gouden zondie Dinsdag wel over Zeeland wilde stralen, heeft vele hotelhouders en voorzitters van ver enigingen voor Vreemdelingenver- heer in de Zeeuvjse badplaatsen una niem, een glimlach op het gelaat ge toverd, welke gedurende de ganse dag vrijwel niet is geweken! Ondanks de vermoeienissen, welke deze dag met zich bracht. In Cadzand hebben wij gedurende enkele ogenblikken de onafgebroken stroom badgasten gadegeslagen, wélke zich bewoog van strand naar duin, van duin naar boulevard en van boulevard naar hotelterras. Een opgewekte menigte mensen.' Dankbaar genietend van hetgeen zo mer 1958 deze dag wél wilde bieden. Gezinnen met vacantie, jongelieden met een ddgje-vrijafgepensionneer- den, die lvun liefhebberijen voor dit maal verruilden tegen althans één dag van zon en zee! Die zich blij moedig de veelal reeds kalende sche del lieten verbrandendie zelfs be reid waren geduldig de voedselvoor raden voor één dag met zich te tor sen, kleinkinderen bezig te houden en te dien einde sjokkend door het rulle zand te waden Die ranja-met-een-rietje bestelden en op ijsjes traeteerden. Om tegen de avond weer huis waarts te keren; uitgeput, de schoe nen vol zand, het halsboord in kat zwijm. Vol van zon en zand, maar met een blij en licht gemoed meemarche- rend in de ryen der meer geroutineer de, gebruinde badplaatsen-bezoekers. Omdat de zon ook voor hen had geschenen, zoals de zon schijnt voor ons allen; jong en oud, arm en rijk! konden worden. Drie veerboten voe ren in continudienst en nog kon de steeds aangroeiende stroom auto's niet worden verwerkt. Voor de exploitant van het terras je bij de pont was deze gebeurtenis een meevallertje, want hij bereikte een enorrye omzet en de stoelen op het terras waren vele uren tot de laatste toe bezet. „Mopperen, och, dat viel wel mee", vertelde een van de mannen, die op de boot werkt. „De Belgen namen het nogal gemoedelijk op. De mopperaars waren over het algemeen Nederlan ders, die voor hun werk moeten rij den en door de jolige vacantiedrukte van de buitenlanders een. lang opont houd hadden. Neen, erg ingenomen waren de Nederlandse automobilisten, die met de pont mee moesten, niet". In het geheel werden er gisteren middag van Vlissingen naar Breskens 700 personenauto's, 100 vrachtauto's en bussen en ongeveer 50 auto's met aanhangwagen overgezet. Een record aantal! De laatste auto's reden om streeks 11 uur de pont op Nieuwe Hervormde kerk voor Vlissingen Kerkvoogdij gemachtigd plan van prof. Berghoef uit te voeren De kerkeraad van de Nederlands Hervormde gemeente te Vlissingen heeft thans de kerkvoogdij gemach tigd om zo spoedig mogelijk al dat gene té doen, dat nodig is om te komen tot de bouw van een nieuwe kerk de Noorderkerk aan de Bonedijkestraat. Zoals bekend, heeft de architect prof. dr. J. F. Berghoef reeds een schetsontwerp voor net nieuwe kerk gebouw gemaakt, dat thans dus dooi de kerkeraad en de kerkvoogdij de finitief is aanvaard. De kerk zal on geveer 550 zitplaatsen moeten bevat ten. doch uitbreiding tot plm. 700 blijft mogelijk. Op het terrein zullen op den duur ook nog een wijkge- bouw, een pastorie en een kosters woning kunnen verrijzen, zodat hier een heel kerk-centrum kan ontstaan. Voorlopig wordt echter nog slechts het bouwplan voor de kerk gereali seerd. Men hoopt deze over ongeveer twee jaar in gebruik te kunnen stel len. Vrijdag gaat gat bij Kruiningen dicht Wanneer zich geen tegenslagen voordoen, hoopt men Vrijdagmorgen rond 7 uur de Engelse rcuzcncaisson in het gat van de Kruiningse Veerha ven tc plaatsen, waarmee het laatste stroomgat in Zuid-Beveland zal zijn afgesloten. De dag tevoren, Donder dagmorgen omstreeks zes uur, wil men de caisson aan de Westelijke zij de van de Veerhaven tot zinken bren gen. Dag en nacht wordt er nog voort gegaan met het afstorten van de drempels en regelmatig- worden pei lingen vericht. De uitslag van deze peilingen zal van beslissende invloed zijn. Het blijft daarom mogelijk, dat de operaties van Donderdag en Vrij dag nog een dag verschoven zullen moeten worden. Benoeming schoolarts in West Zeeuwsch-Vlaanderen Naar wij vernemen zal het bestuur van de schoolartsendienst in West- Zeeuwsch-Vlaanderen nog deze week een opvolger benoemen in de vacatu re, welke ontstond na het vertrek van de heer K. Pels uit Terneuzen. Voor deze functie van schoolarts voor West Zeeuwsch-Vlaanderen en Terneuzen kwamen bij het bestuur tien sollicitaties binnen. T entoonstelling K. Huinemai} te Vlissingen Door de Kunstkring „Het Zuiden" te Vlissingen wordt Donderdag 30 Juli in enige lokalen van de oude Zee vaartschool aan de Boulevard Bankert een tentoonstelling van werk van de onlangs overleden deurwaarder-kunst, schilder K. Huineman uit Terneuzen geopend. Advertentie Dein zal de Noordzijde van Schouwen-Duiveland gesloten zijn Van de drie grote stroomgaten, die er op Schouwen-Duiveland nog res ten, zal het gat bij Stevensluis vermoedelijk over enkele dagen gedicht worden. In het dijkvak bij Sirjansland waren tydens de watersnood twee gaten geslagen. Met Pinksteren slaagde me n er in, een daarvan, het meest Zuide lijk gelegen stroomgat, te dichten. Thans is men bij het gat van Steven- sluis dat enkele honderden meters Noordelijker ligt, zover gevorderd, dat het aan het eind van deze week gesloten :kan, >yorden. Mocht alles naar wens verlopen, dan zal de Noordzijde van Schouwen-Duiveland weer dicht zijn en heeft de dienst „Dijkherstel" weer een overwinning geboekt op zjjn eeuwige vijand, het water. Het gat by Stevensluis had een breedte van 80 meter en een diepte van 13 meter. Per tij stroomt 6 mil- lioen kubieke meter water de 2500 ha. grote Vierbannenpolder binnen. Het thans uitgevoerde plan voor zag in het aanleggen van een tweetal dammen landinwaarts, een aan de kant van Stevensluis, de ander aan de zijde van Sirjansland. Het opengeble ven gat zal nu met behulp van cais sons worden gedicht. Daar het vervoer van materiaal over land onmogelijk was, heeft men een klein haventje gebaggerd. TuSsen dit haventje en de dijk is een kunst matig strandje gemaakt, waar de Protestants Sanatorium van 100 bedden De staatssecretaris voor de volks gezondheid, dr. P. Muntendam, heeft de vraag van de mogelijkheid en de i wenselijkheid van een protestants sa- j natorium voor t.b.c.-lijders in het Zuiden des lands voorgelegd aan een studiecommissie. Dit geschiedde naar aanleiding van besprekingen, door hem gehouden met bestuursleden der protestantse sanatoria „Sonnevanck", „Zonnegloren", van de interkerkelijke protestantse stichting „Zuid-Neder lands Sanatorium", het fonds „Draagt Elkanders Lasten" en het interkerkelijk Protestants Zieken huisbureau. Hoewel de commissie concludeerde, dat de nieuwbouw van een t.b.c.-sa- natorium met 250 bedden in verband met de dalende t.b.c.-ciifers in den lande niet verantwoord kon worden geacht, was zij toch van mening, dat ae toewijzing van een 100-tal bedden alleszins toelaatbaar is. De staatssecretaris heeft zich ver enigd met deze conclusie, waarop het bestuur van het „Zuid-Nederlands Sanatorium" inmiddels besloten heeft naar wegen te zoeken, deze toewijzing een in medisch en economisch opzicht verantwoorde uitvoering te geven. Badplaats Cadzand In Cadzand is momenteel een com plex zomerhuisjes in aanbouw in dc Zwarte Polder, waar tevens een peelweide wordt aangelegd. De wo ninkjes, welke door particulieren worden gebouwd, zijn reeds aange sloten op het electriciteitsnet en op de waterleiding. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met de beplanting, volgens een door Staatsbosbeheer gemaakt ontwerp. Rijkswaterstaat heeft intussen een begin gemaakt met het opruimen van bunkers op het duin, hetgeen zowel de zeewering, als het land- schapsschoon zeer ten goede komt! Diamanten bruiloft Het echtpaar W. Vercouteren Smies in de Prins Hendrikstraat te Axel vierde Maandag zijn diaman ten bruiloft. De omwonenden had den de vlaggen uitgestoken. Het krasse echtpaar ontving zeer vele blijken van belangstelling. zinkstukken van 1600 vierkante me ter gevlochten worden. Er is een vloer aangelegd van zinkstukken, in totaal 12.200 vierkante meter, waar op thans de dammen en in de loop van deze week de vijf caissons zullen rusten, die het gat definitief zullen sluiten. Aan de kop van de dam, zijde Sir jansland, is een viertal aanslag-cais sons geplaatst, waartegen men de caissons, die het gat moeten dichten, zal doen aansluiten. Aan de kant van Stevensluis gebruikt men een stalen damwand, een zogenaamde „guilloti ne", die een onverbreekbare, water- kerende verbinding zal vormen tussen dam en caisson. Het invaren van de betonnen bakken zal met kentering van hoog water geschieden. Wanneer de 5 caissons, elk 11 m. lang, 7 m. breed en 6 m. hoog, de juiste plaats hebben ingenomen, zullen zij met be hulp Van een perszuiger met zand worden vol gespoten. Indien het weer meewerkt, zal „Dijkherstel Zeeland" er deze week in slagen het laatste stroomgat aan de Noordzijde van Schouwen-Duiveland te dichten. Monument voor rampslachtoffers van Kortgene Opdracht voor Frans Maas te Vlissingen Op de Zeehondenwerf bewerkt de Vlissingse kunstenaar Frans Maas op het ogenblik een blok Franse kalk steen van 1.50 meter bij 1.10 meter bij 30 centimeter, wegend 850 kg. Hieruit zal hij een monument kappen ter nagedachtenis aan de rampslacht offers te Kortgene en dit monument zkl een plaats krijgen op het massa graf van de omgekomenen aldaar. Ongeveer een maand geleden ont ving Frans Maas de opdracht van het gemeentebestuur van Kortgene om een monument te ontwerpen. Maas zag het monument aldus: een grote golf waaruit twee handen ste ken; daarboven de omtrek van Noord-Beveland met daarin de plaats Kortgene. In de réchter bovenhoek met strakke eenvoudige kapitalen, de datum van de ramp, 1 Februari 1953, het geheel in relief uitgehakt. Dinsdagmorgen is Frans Maas met het uitvoeren van de opdracht be gonnen. Hij denkt er drie weken voor nodig te hebben. Over de datum van onthulling te Kortgene is nog niets bekend. TERWIJL DE ARBEIDERS SCHAFTTEN Brandweer bleef de gehele nacht met de nablussing bezig Terwijl de arbeiders aan het schaft en waren, brak gistermiddag tussen half één en kwart voor één brand uit in een lompenopslagplaats op liet terrein van de firma M. L. Polak aan de Schoorsteenvegerssingel te Mid delburg. Hoewel de brand spoedig werd ontdekt en de brandweer direct na liet alarm met groot materieel aanwezig was, brandde een groot gedeelte van de loods, welke een afmeting heeft van 40 x 10 meter, uit. Meer dan duizend pakken lompen en juten zakken werden door het vuur en het blus water waardeloos gemaakt, een hoeveelheid nieuw profiel-aliuninium en 100 ton blank plaatijzer moesten aan de vlammen worden prijsgegeven. Evenmin slaagde men erin 'n nieuwe electrische lorrie en een hoeveelheid ander kostbaar materieel te bergen, zodat ook deze eigendommen een prooi van de vlammen werden. Hoewel de schade nog niet berekend is, schat men deze op meer dan een ton. Omtrent de oorzaak van de brand, waarnaar door de politie een uitge breid onderzoek wordt ingesteld, is nog niets bekend. Wel werd gecon stateerd, dat een zekering van het electrische net gesprongen was, het- ander materiaal, welke enige meters buiten het gebouw waren opgesla gen, vlam vatten. Aanvankelijk moes ten de ongeveer 20 brandweerlieden zich dan ook tevreden stellen met het spuiten van een behoorlijke af- den. Sinds Zaterdag hebben geen ar beiders meer in de loods gewerkt. Men wachtte op het verladen van de goederen, waarmee gistermiddag zou worden begonnen. Aan de mo gelijkheid van nonchalance met vuur behoeft dus niet te worden gedacht. Slechts één arbeider had des mor gens in de nabijheid van de opslag plaats gewerkt. De man had zijn jas aan de buitenzijde van een deur opgehangen en zag dit kledingstuk met persoonlijke bezittingen even eens verbranden. Alarm Ongeveer om vyf minuten voor één ontdekte een van de arbeiders, dat uit de loods rook opsteeg. Na een vluchtig onderzoek, alarmeerde men de brandweer, welke binnen drie mi nuten aanwezig was met 20 man op twee wagens en met zes stralen het vuur, dat buitengewoon snel om zich heen greep en zich in korte tijd van het midden van de loods meester maakte, begon te bestrijden. Het was geen gemakkelijke karwei, want de brandende lompen verspreidden zo'n hitte, dat zelfs resten van kabels en geen op kortsluiting zou kunnen dui- I stand. Na een half uur had men de -1vlammen echter weten te bedwingen en kon men beginnen met de smeu lende pakken van dichterbij te be spuiten. Men had hierbij te kampen met een moeilijkheid, toen op een gegeven moment de druk op het leidingwater, dat men eerst voor het blussen ge bruikte, te gering werd en men wa ter uit de nabijgelegen kaai moest gaan. gebruiken. Het oponthoud duur de echter maar kort; de éne pomp- wagen zoog het water aan en de an dere zorgde voor een distributie on der hoge druk over de verschillende pijpen. Het nablussen, dat werd belem merd door ijzeren platen, welke van het ingestorte dak in de vuurhaard waren gevallen, eiste zeer veel tijd. Reeds spoedig zag men in, dat men het vuur niet meester zou worden, als de smeulende pakken niet kon den worden verwijderd. Men haalde daarom een kraan met een zware grijper van een andere opslagplaats van de firma Polak en begon hier mee de brandende resten, welke voortdurend nat werden gehouden, op vrachtwagens te laden en naar het gemeentelijk industrieterrein te vervoeren. De gehele nacht bleef men de wacht houden en af en toe spuiten en vanmorgen in alle vroegte ging men verder met het leeghalen van de loods, waarmee bij het invallen van de duisternis gisteravond moest worden opgehouden. Daar de brand in het midden van d.e loods uitbrak, slaagde men erin de beide uiteinden te behouden. Dit was zeer belangrijk, daar in een van de uiteinden talrijke balen wol waren opgeslagen met een waarde van et telijke honderden guldens elk. De omliggende panden hebben weinig gevaar gelopen, omdat de loods aan alle kanten vry stond. Men behoef de dan ook geen enkel gebouw nat te houden. Het schuurtje en de keu ken van een dicht in de buurt slaan de woning liepen wel wat water schade op. Naar wjj vernemen zijn van de verloren gegane goederen alleen dc zakken en de lompen verzekerd. De rest van de schade komt voor reke ning van de eigenaar. Het was de eerste maal :u ae 75- jarige geschiedenis van het bedrijf dat zich een werkelijk ernstige brand voordeed. Dodelijk ongeval te Vlissingen Zevenjarig meisje reed tegen vrachtauto op Te Vlissingen heeft zich Dinsdag vroeg in de avond een ongeval met dodelijke afloop voorgedaan, waarvan het zevenjarige meisje W. G. uit de Van Buysdael laan het slachtoffer is geworden. Het meisje reed met een enkele jaren ouder zusje per fiets over de Julianalaan, toen by de kruising met de Koudekerkseweg fiit de richting van „Bethesda" een vrachtauto, ge laden met plm. vier ton puin, na derde. Het oudste meisje riep haar zusje nog toe te stoppen, doch dit slaagde er niet meer in haar fiets tot stilstand te brengen en reed te gen de vrachtauto op. Ondanks het feit, dat de chauffeur A. uit Bigge- kerke onmiddellijk remde en de wa gen binnen enkele meters stilstond, kreeg het kind een achterwiel over het hoofd. Het was vrijwel op slag dood. Een onderzoek van de vrachtauto heeft uitgewezen, dat remmen en stuurinrichting volkomen in orde waren. De chauffeur treft geen schuld. RIJWIEL MOTOR LICHTE LOPEND Waarom geen nooddorp (slot van pag. 1.) Het eerste werk zal zijn, om de licht beschadigde woningen zo snel mogelijk bewoonbaar te maken. De commissie heeft 35 aannemers en 25 electriciens uit Walcheren en Zuid-Bevelarid met totaal ruim 300 man personeel bereid gevonden hier aan mede te werken. De eigenaren waren vrij in de keuze van aanne mer, doch voor zover men geen voorkeur had, werd een aannemer toegewezen. Van deze service, welke de commissie biedt, wordt een druk gebruik gemaakt. Voorlopig is aan iedere deelnemende aannemer het herstel van vier lichtbeschadigde huizen alsmede van twee zwaar be schadigde woningwetwoningen toe gewezen. De eigenaren zijn in con tact gebracht met hun aannemer en voor zover gewenst, verleenden de deskundigen uit de commissie advies over de door de aannemer opge maakte begroting. De gemeente Apeldoorn stelt twee bouwkundige opzichters ter beschikking, die be langeloos het toezicht op het her stel zullen uitoefenen. Ook de publieke diensten als gas, waterleiding en electriciteit staan gereed de behulpzame hand te bie den. Velen dit jaar niet terug Na een paar maanden zullen dus velen naar him woning kunnen te rugkeren, doch de commissie is met grote zorg gevuld over hen, die dit jaar nog niet tot die gelukkigen be horen. Gaarne zou men daarom zien dat door Wederopbouw meer haast betracht werd bij het vaststellen of een woning al dan niet voor herstel in aanmerking komt. De gedupeer den weten dan, waar zy aan toe zijn. Ook het uitblijven van een nood dorp wordt zeer betreurd. „Van re geringswege merkt men zo gemak kelijk op dat er geen nooddorp moet komen", zo merkten onze zegslieden op. „Wellicht de helft van de bevol king kan dit jaar niet terugkeren. De sociale werksters komen nu reeds voor grote moeilijkheden te staan, doordat er spanningen in de evacu atie-gezinnen optreden. Verschillen de gedupeerden hebben te horen ge kregen, dat z|j vóór de winter on derdak moeten zien te krygen. Straks, na het dichtkomen van de dijk, zal deze aandrang van sommige kwar tiergevers nog groter worden. Waar om Schouwen wol en Kruiningen geen noodwoningen Helaas gaat de aankoop van bouw terrein ook niet vlot, omdat de grond eigenaars veelal niet accoord gaat met de door de gemeente geboden prijs. Vele zÖn no& de moeilijkheden waarvoor de herstelcommissie een oplossing zoekt en vele zijn nog de verlangens. Gaarne zou men bijv. zien, dat een parlementaire commissie een onderzoek zou instellen naar de gang van zaken op 1 Februari, omdat de Kruiningenaren zich voor een her haling gevrijwaard willen zien. Met enige angst heeft men ook verno men, dat er weer een coupure in de Veerhaven-dijk komt. Er wordt reeds gedrukt gewerkt aan een al armsysteem, om toch zeker tijdens' de komende winter, iedere verrassing uit te sluiten. Men vraagt zich ook af waarom Kruiningen geen scooter kreeg van het vijftal dat door het buitenland geschonken werd. De sociale werk ster zou deze uitstekend kunnen ge bruiken. Waarom, zo stelt men ver der de vraag, wordt voor het be spuiten van de met zout doordrenk te muren wel een vergoeding ver strekt voor woningwet- en niet voor particuliere woningen? Waar blijft ook de beslissing over de aanleg van een nieuwe weg over de Lavendel- dyk? Massale uittocht De commissie heeft gelukkig ook prettiger dingen te behandelen. De aanbiedingen om kinderen uit Krui ningen een gratis vacantie te bezor gen zijn zo veelvuldig, dat men kin deren tekort komt. Op 3 Augustus gaan er 230 voor 3 weken naar Apeldoorn en een 60-tal naar Frank rijk. Voorts gingen reeds kinderen naar Zwitserland, Dinsdagochtend vertrokken er twintig, w.o. ook uit andere Z. Bev. gemeenten, naar De nemarken, vyf zyn als gasten van het Jeugd Rode Kruis in Italië, ter wijl begin Augustus nog 65 kinde ren uit O. Z. Beveland naar Hooge- veen zullen vertrekken. Kruiningen staat thans aan de vooravond van de opbouwperiode. De herstelcommissie zal haar arbeid beloond zien, wanneer het dorp mooi er dan ooit zal herryzen. Het zal de eerste dagen na de dichting van het laatste gat vreemd zyn, dat de polder niet meer twee maal per etmaal wordt overstroomd. Ook voor Gilles Versluys, de trouwe gemeentechauffeur, die dag en nacht klaar stond om met zijn vrachtwa gen de polder in te trekken en de politie, die bewezen heeft haar die nende taak goed te verstaan. Deze werkers kunnen zich verzekerd we ten van de dank van zeer velen'. Ongelukkig begin van een vacantiereis Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur kwam het echtpaar W. uit Amster dam, dat per motortandem op weg was naar Souburg om daar de vacan tie door te brengen, op de hoek Wil- helminastraat—Jac. Valckestraat te Goes in botsing met een personenauto, bestuurd door K. uit Goes. Het echt paar kwam te vallen en liep daarbij enige kneuzingen op. Na aanvanke lijk in het St. Joanna-ziekenhuis te zijn opgenomen, kon men toch de reis naar Souburg voortzetten. De tandem werd beschadigd. Meisje ernstig gewond Te Souburg ontstond op de Ka~ naalbrug na de ringrijderij een ern stig ongeluk. Mevrouw de B. uit Ha vendorp reed er met twee kinderen op de fiets. Haar vierjarig dochter tje viel plotseling van het rijwiel vlak voor de paarden van een ban denwagen, welke juist passeerde. Een van de paarden trapte het meisje op haar knie. Een ernstige verwonding was het gevolg. Leden van het Rode Kruis verleenden eer ste hulp. Dokter van Boekei achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Vlissingen noodzakelijk. Candidaatsexamen theologie Aan de Rijksuniversiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats examen theologie de heer W. S Du- vekot te Goes. Agenda MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De geheimzinnige duikboot". (14 Jaar). 7 en 9.15 uur; Statenzaal: vergadering Staten van Zeeland. 10.30 uur: Buitenhof Stad huis: concert Westkappels dameskoor, o.l.v. P. de Rooij. 20.00—20.45 en 21.15 22 uur: beiaardconcert Th. L. Fer- werda, 20.45—21.15 uur; Klein Blij- dorp: optreden Ambonse band „Soe- ara Maloekoe" met uai.smuziek, 8 u. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Singin' in the rain" met optreden van prof. Cordo- ni, 7 en 9 uur; Luxor: „De terug keer van Bulldog Drummond". 14 jaar). 8 uur; Cosy Corner: duo Abels —van Eek, 3—6 en 8—11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Het 7.al je gebeuren" (18 jaar), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2