PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ook na accoord met Rusland een Europese defensiegemeenschap BILT Honderden helpers staan gereed voor de slag ITALIË GEEFT GEEN STEUN AAN BALKAN-VERDRAG RUSSISCH PROTEST TEGEN VLOOTBEZOEK AAN TURKIJE 196e Jaargang - No. 17C Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B den Boer. Adjunct W. de Pagter Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.-verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week. 5.45 p. kw., fr. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLlSSlNGSE. GOESSE, BKESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN /oensdag 22 Juli 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarie£. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1 1.—. Iedere regel meer 20 cent. ..Brieven oi adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58—80. telef. 2355 4 lijn i (b.g.g. 2861 of 2160; Middelburg. Markt 51. telef. 3841; Goes. Lange Vorststraat 63, telef. 2475 ib.g.g 2228j; Oostburg. Finlandstraat 2. telef. 16: Terneuzen. Brouwerijstr. 2: Zierikzee. N. Bogerdstr^C 160. telcf 26. MINISTER BUTLER IN LAGERHUIS Vrije verkiezingen in Duitsland en uitbreiding Chinese handel Minister Butler, die thans waarnemend Brits premier is, heeft Dinsdag in het Engelse Lagerhuis verklaard, dat er alle reden bestaat om te hopen op een wapenstilstand in Korea. Over de handel op communistisch China zei Butler, dat Engeland de re solutie der Ver. Naties van Mei 1951 inzake de uitvoer van strategische goederen metterdaad steunt. De politiek van de Britse regering is er even wel tevens op gericht om de handel in goederen, die buiten de bepalingen van deze resolutie vallen, te ontwikkelen, omdat zij dit ziet als een voor deel voor „de vrije wereld", aldus spreker. Sprekend over Indo-China ver klaarde Butler, dat nu naar het schijnt de weg voor de Franse,rege ring open staat om zoveel mogelijk aan de verlangens naar onafhanke lijkheid van de verbonden staten te voldoen. Wat betreft de Egyptische kwestie zijn Engeland en de Ver. Staten het er over een, dat „de handhaving van een doeltreffende basis in het gebied van het Suezkanaal van groot belang voor de wereldvrede is". „Wij zijn be reid de onderhandelingen te hervat ten, wanneer de Egyptische regering dit wil. Inmiddels blijven wij vastbe raden en geduldig", aldus spreker. Kantlijn Een dezer dagen zal in Den Haag het Nederlands kampioenschap machineschrijven worden verstre den. Met minder dan 300 aanslagen per minuut heeft het geen enkele zin om een kansje te wagen. Daar mede zou men in de tijd van Methu- salem misschien een titel hebben veroverdals er toen titels te veroveren waren geweest, maar dat waren ze toen nog niet. Althans geen snelheidstitels. Dat moet een gelukzalige tijd zijn geweest. Want tegenwoordig is alles op snelheid ingesteld. Men jaagt met rijwielen achter de voortsnellende seconde-wijzer aan, met motoren en auto's soms bijna achter de dood. We lopen en we springen het snelst en het hoogst cn wie heeft er nog respect voor een vliegtuig, als het de geluidsbarrière niet doorbreekt? Zelfs als het op het vernietigen aankomt jagen we re cords na. Is de atoom- of de super atoombom niet het snelste en doel treffendste middel ter algemene vernietiging? Het snelst, het grootst, het mooist, het doeltreffendst, het goedkoopst of het duurst moet alles zijn. We leven in het tijdperk der overtreffende trappen, der eindeloze superlatieven en de gehele mensheid laat zich daar in meeslepen. Als men ooit van een massaneurose heeft kunnen spreken, dan toch zeker in dit opzicht. En toch is er een tijd geweest, waarin de mensen tevreden Wa ren ook zonder dat zij alle records aan de lopende band verbeterden. Waarin zij opstonden als de zon op ging en naar bed gingen als de zon onderging. Waarin zij tevreden wa ren met de vruchten des velds en een eenvoudig gewaad. Waarin zij er een levenstempo op na hielden, dat in onze ogen eenvoudig belachelijk is. Over levenstempo gesproken Het overkomt ons nog al eens, dat mensen uit de grote steden het nodig vinden ons mede te delen, dat het levenstempo in Zeeland zo laag ligt. Zij kunnen gerust zijn. Het ligt niet zo erg veel lager, dan in het hart van het land. En er wordt ook in Zeeland veel goeds gepresteerd. Maar een heel enkele keer komt het voor, dat zo iemand uit de grote stad ons openhartig zegt: Ik zou dat snelle levenstempo niet meer kunnen missen Dan kan men eigenlijk moeilijk iets anders doen, dan meewarig de schouders ophalen. Want het gaat in het leven om an dere dingen dan om records. Ook records maken niet gelukkig. Zelfs de grootste rijkdom doet dat niet. Omdat er, als men alles heeft, niets meer over blijft om naar te verlan gen. Misschien had de Chinese wijs geer Lao Tse gelijk. Hij zegt ergens, dat de tyd van het verlangen de tijd der dromen is. En dat dromen het wezenlijkste bestanddeel zijn van het aards geluk. En nu dat meiske, dat straks kam pioen sneltypen wordtZal zij door haar titel gelukkiger wor den? Is het werkelijk haar ideaal om in een reusachtig betonblok met vensters haar dagen door te bren gen en dag in dag uit te tikken in een tempo, dat niemand meer bijbe nen kan? Er zullen ogenblikken komen, dat er een vlinder langs het drie en twintigste venster van de veertiende verdieping van dat betonblok flacb- dert. Dan zal zij opstaan en naar buiten kijken. Het plaveisel zal on zichtbaar zijn in de smalle goot, die straat heet. Maar zij zal over de da kenwoestijn misschien nog kunnen ontdekken, dat de wereld eigenlijk groen is. En dat de zon schijnt. En dat het levenstempo in wezen wei nig^ waarde heeft. En wat moet zij dan beginnen met dat sneltyprecord en met die schrijfmachine Over de Noordatlantisclie-ver- dragsorganisatie (Navo), de voorge stelde Europese Verdedigingsgemeen schap (E.V.G.) en de Europese Poli tieke Gemeenschap zei Butler, dat deze organisaties moeten blijven be staan, ook al zou een accoord met de Sowjet-Unie worden bereikt. Sprekende over de uitnodiging aan Rusland om in September deel te ne men aan vier-mogendhedenbesprekin- gen over Duitsland en Oostenrijk ver klaarde Butler te hopen, dat deze conferentie zal leiden tot „onbeperk te besprekingen op hoog niveau zo als voorgesteld door Churchill. „Het eerste essentiële vraagstuk,, dat met de Russen moet worden besproken, is dat van het houden van vrije verkie zingen in geheel Duitsland en de vor ming van een vrije Duitse regering. Wij hopen, dat de Sowj et-regering op deze basis met de Westelijke mogend heden wil onderhandelen". Butler besloot zijn rede als volgt: „Als de internationale toestand thans beter is, zoals wij allen hopen, dan is dat in grote mate te danken aan het succes van de Navo-landen. Wij moe ten echter naast deze inspanningen voor de gemeenschappelijke verdedi ging nog meer samenwerken op eco nomisch en financieel gebied, omdat dit verdedigingsstelsel op een stevige basis moet worden gebouwd, wil het kunnen standhouden". Premier van Vietnam uitgenodigd door Eisenhower In Saigon is medegedeeld, dat pre sident Eisenhower het hoofd van de Vietnamese regering. Ngoejen Van Tam. heeft uitgenodigd voor een be zoek aan de Ver. Staten. Verwacht wordt, dat het bezoek eerst eind Au gustus of begin September zal worden gebracht, na afloop van de onderhan delingen tussen Frankrijk en Vietnam. Hilde Benjamin beschuldigt haar voorganger De Oostduitse minister van justitie, dr. Hilde Benjamin, heeft haar voor ganger. Max Fechner, er van beschul digd gepoogd te hebben „de fascisti sche staatsgreep van 17 Juni" te recht vaardigen als een staking. In een Dinsdag gepubliceerde toe spraak tot ambtenaren van haar mi nisterie. had Hilde Benjamin gezegd dat Fechners fouten hadden geleid tot een gevaarlijke neiging tot clementie onder de rechterlijke functionarissen. Een vraaggesprek van Fechner, na 17 Juni, waarin hij had gezegd dat de Oostduitse grondwet staking toestaat, had onrust onder de bevolking te weeggebracht en geleid tot het weder oplaaien van de ongeregeldheden. Prof. Gerretson is ontstemd Prof. dr. F. C. Gerretson heeft ont slag genomen als lid van de vaste commissie voor de buitenlandse poli tiek uit de Eerste Kamer, omdat hij zich niet kan verenigen met de gang van zaken in die commissie. In die vaste commissie voor de bui tenlandse politiek hebben zitting de heren Jonkman, voorzitter, Anema, Wendelaar, Beaufort en Schermerhorn. Er is een vacature. Eerst oplossing van Triëst-kwestie Premier De Gasperi heeft Dinsdag avond zijn nieuwe christen-democra tische regering aan het Italiaanse par lement voorgesteld. Roof van Begum-juwelen Het gerechtshof van het Franse de- Sartement Bouches-du-Rhone heeft Jinsdag uitspraak gedaan in de ge ruchtmakende zaak van de diefstal der juwelen van de Begum Aga Khan. Vrijgesproken werden drie van de verdachten, terwijl Sanna, Beni- detti, Battistelli, Ruberti en Jollivet werden veroordeeld tot straffen van tien tot vijf jaar dwangarbeid. Het hof bepaalde ook, dat een van de juwelen de „markiezin" aan de rechtmatige eigenares moet wor den teruggegeven. Deze teruggave kan echter niet dadelijk geschieden, omdat de croupier Battistelli tegen zijn vonnis verzet heeft aangetekend. Ook werd aan de Begum een schade vergoeding van een franc toegekend en aan de verzekeringsmaatschappij en de som van 91 mifiioen franc. Men verwacht dat in October van dit jaar nog drie andere verdachten bij verstek zullen worden veroor deeld. Tsjechen protesteren tegen Amerikaanse balonnen Radio-Praag heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat het Tsjechoslowaakse ministerie van buitenlandse zaken aan de Amerikaanse Hoge Commis sie in West-Duitsland een nota heeft doen toekomen, waarin wordt gepro testeerd tegen het naar Tsjechoslo- waaks gebied zenden van balonnen, waaraan propagandistische pam fletten waren vastgehecht. In de nota wordt verklaard, dat deze van uitdaging getuigende daad een schending is van het internatio nale recht en een voortzetting van de zgn. „koude oorlog" terwijl zij te vens een hinderpaal vormt voor het tot stand brengen van vreedzame in ternationale betrekkingen. Communisme in Perzië groeiende Ter gelegenheid van het feit, dat dr. Mossadeq een jaar geleden in Perzië de macht weer overnam, zijn vandaag te Teheran twee grote afzonderlijke demonstraties gehouden, namelijk van de communisten en van de regerings- gezinden. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. Het was voor het eerst, dat de communisten met toestemming van de overheid een betoging op het plein voor het parlementsgebouw hielden. Er namen naar schatting honderddui zend mensen aan deel. Waarnemers zien hierin een bewijs van de groei der communistische Toedeh-partij, die. hoewel verboden, onder diverse na men blijft functionneren. In een rede vroeg hij de steun van Italië's bondgenoten in het geschil met Zuid-Slavië over Triëst, Hü waar schuwde de Westelijke geallieerden, dat niet-inwilliging van Italië's aan spraken op Triëst een „fatale invloed op de Italianen" zou hebben. Italië, zo verklaarde hij, heeft geen bezwaren tegen het militaire pact tus sen Zuid-Slavië, Griekenland en Tur kije, maar er zou tussen Italië en Zuid- Slavië geen soortgelijke militaire sa menwerking kunnen bestaan, zolang beide landen verdeeld zijn door de kwestie-Triëst. Duitse spionnen door Britten gearresteerd Op 9 Juli hebben de Britse autori teiten te Bonn zes Duitsers, onder wie twee vrouwen, gearresteerd op be schuldiging van spionnage voor Sowjet-Unie. Een van de vrouwen werkte tot voor kort als telefoniste bij het Britse le ger. Onder de gearresteerde mannen bevindt zich een voormalige luitenant bij de „Luftwaffe", die gedurende twee jaar lid van de Duitse commu nistische partij was. Prinses Beatrix en Prinses Irene op de veranda van de familie H. F. Feaver in Chatham (Massachusetts) waar zij op het ogenblik logeren. Zo in orde mijnheer De Haagse kapper D. H. A. was bij zijn cliëntèle bekend om de voortref felijke service, die hjj hun bood. HIJ hielp hen uit hun colbertjasje, dat in een kast werd opgehangen. Zijn be zorgdheid voor het gerief van de klant ging zelfs zover, dat hij zich ook over de inhoud van deze jas ont fermde. Toen een van zijn vaste klan ten bij de politie aangifte deed. dat hij 135 kwijt was. werd hem de raad gegeven om de volgende maal met een aantal bankbiljetten, waarvan de nummers waren genoteerd, naar de kapper te gaan. Na het scheren bleek inderdaad een bedrag van 45 te zijn verdwenen. Hierna bleef voor de kap per niets anders over dan te beken nen, dat hij in de loop van de laatste jaren ongeveer 700 uit de porte feuille van zijn klant had gestolen. Stoker na ongeval overleden De Maandag bij de ketelontploffing in de drukkerij „Vada" te wagenin- §en gewonde 42-jarige stoker C. H. chneider, die in zorgwekkende toe stand in een ziekenhuis was opgeno men, is in de nacht van Maandag op Dinsdag overleden. Het slachtoffer was gehuwd en laat drie kinderen na. Vergadering Opperste Sowjet acht dagen uitgesteld De bijeenkomst van de opperste Sowjet, die 28 Juli zou worden ge houden, is tot 5 Augustus uitgesteld. Een reden hiervoor is niet opgegeven. Plastic (iets komt in productie Na langdurige onderzoekingen is het „Paturi" research-bureau voor plastic artikelen er in geslaagd een fiets te construeren, die voor het grootste gedeelte bestaat uit kunst harsproducten. Het meest opvallende aan dit nieuwe rijwiel is de voorvork constructie, die veel gelijkenis vertoont met de telescoopvork van lichte mo torrijwielen. De assen, kogels en spa ken zijn alsnog van staal, maar wan neer het rijwiel in serie gemaakt wordt, zullen ook deze onderdelen uit plasticmateriaal worden vervaardigd. De totale gewichtsbesparing bedraagt ongeveer 25 procent. Het prototype is door een Amerikaanse firma te New- York gekocht, die van plan is om dit soort fietsen in grote getale te maken. In Nederland bestond voor het model niet veel belangstelling. Diplomaat smokkelde juwelen en horloges In Valenciennes (Frankrijk) is een Nederlandse diplomaat gearresteerd onder verdenking gesmokkeld te heb ben in horloges en juwelen uit Zwit serland. In April had hij aan het ba gagedepót in Valenciennes een koffer in bewaring gegeven. Toen deze kof fer maar niet werd afgehaald, stelde de stationschef de politie op de hoog te. Deze opende de koffer en vond daarin voor ongeveer f 20.000 aan horloges en juwelen. Dezer dagen kwam de Nederlander om de koffer af te halen. De politie nam hem in arrest. Uit zijn papieren bleek, dat hij jhr. H. M. van der W. heette en verbonden was aan het Ne derlandse ministerie van Buitenland se Zaken. Op het departement van Buiten landse Zaken was volgens „Het Pa rool" de reden van de arrestatie van jhr. van der W. nog niet bekend, doch men had reeds stappen gedaan om zich op de hoogte te stellen. GEEN DEMONSTRATIE ZEGT DULLES Amerikaanse en Engelse schepen Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dulles, Dinsdag op zijn wekelijkse persconferentie een ver klaring aftegde over het bezoek, dat Amerikaanse en Britse oorlogssche- Ïen aan het einde van de maand aan stanboel, zullen brengen. Dat bezoek zei Dulles is niet bedoeld als een vij andige militaire demonstratie tegen de Sowjet-Unie. Politieke zuivering bij de „Hembrug" Naar de Volkskrant meldt zijn bij de N.V. Artillerie-inrichtingen (Hem brug) twaalf employé's op staande voet ontslagen, omdat zij politiek onbetrouwbaar zouden zijn. Zij krij gen echter uitbetaling van loon naar felang van het aantal dienstjaren, at zQ achter de rug hebben. Vrijwilligers-emigranten in de Christchurch-race In tegenwoordigheid van tal van au toriteiten is Dinsdag op Schiphol de eerste K.L.M.-Liftmaster gedoopt. Het enorme vliegtuig kreeg de naam van de oud directeur-generaal van het staatsbedrijf der P.T.T., dr. ir. M. H. Damme. Dr. Plesman deelde hier bij mede, dat deze Liftmaster waar schijnlijk zal meedoen aan de Christ church-race naar Nïeuw-Zeeland. Er zullen dan 50 emigranten als vrijwil ligers meegaan. De tweede Liftmaster wordt in Oc tober verwacht en zal genoemd wor den naar wijlen generaal C. J. Snij ders. Amerikaanse onderminister van Landbouw in Nederland Gistel-middag is op Schiphol met een vliegtuig uit Londen de Ameri kaanse onderminister van Landbouw gearriveerd. Mr. True D. Morse zal o.a. een bezoek brengen aan een mo delboerderij en een landbouwbedrijf in de omstreken van Amsterdam. Woensdag vertrekt hij via de onder gelopen polder van Kruiningen haar Brussel. KLAAR VOOR DE „SLAG" Herstelwerk wordt energiek aangepakt Wanneer Vrijdag het laatste stroomgat in de Kroiningse polder zal wor den gesloten, kan in Kruiningen het grote offensief tegen de modder en om het herstel van het zwaar geteisterde dorp worden ontketend. De blijd schap over het aanbreken van dit moment, waarnaar de van huis en haard verdrevenen zo lang hebben uitgezien, zal getemperd worden door het verdriet om de slachtoffers, waarvan vijftien nog steeds niet werden terug gevonden en door de trieste toestand waarin men zijn huis terugvindt. Wanneer het althans nog terug te vinden is Er zal veel moed nodig zijn om in de chaos orde te scheppen, doch 't zal voor de Kruiningenaren 'n grote steun zijn te weten dat honderden helpers en helpsters gereed staan om op het eerste sein toe te snellen. De Herstel- commissie Kruiningen heeft in de afgelopen maanden een uitgebreid ..krijgsplan" opgesteld, waarvan de uitvoering een belangrijke bijdrage zal vormen voor een zo snel mogelijk herstel. behoeven den geschiedde dit door de opruimingsploeg. Direct na het droogvallen zullen hulpploegen uit binnen- en buiten land hiermee voortgaan. Uit de adop terende gemeente Apeldoorn worden 60 a 80 vrijwilligers verwacht. Deze werkers zullen onderge bracht worden in de openbare lage re school. Zij brengen een eigen keukenwagen mee en zorgen ook voor de inlichting van hun tijdelijk verblijf. Verder worden veertig man nen en vrouwen verwacht van de in- In een onderhoud met de voorzit ter en secretaris van deze commis sie, de heren W. J. L. de Groof en C. J. de Visser, mochten wij een en ander hierover vernemen. Reeds en kele weken geleden gaf de commis sie aan de bevolking het advies om de huizen zoveel mogelijk moddervrij te maken, daar dit na het droog vallen steeds moeilijker wordt. On geveer 60 van de bewoners heeft hieraan gevolg gegeven en voor zo ver men hiertoe zelf niet in staat was ouden van dagen en hulp- ternationale R.K. organisatie „Pax Christi, regno Chrïsti." Ook deze groep werkt volkomen „self suppor ting" en wordt gehuisvest in het vroegere Maria-oord in Hansweert- West. Daarnaast zullen de leden van de Internationale hulpdiensten, waar voor in het Zwitserse barakkenkamp plaats is gemaakt, paraat zijn, (ter wijl ongeveer 100 leerlingen van het Chr. Lyceum uit Goes tezamen met vrijwilligers uit de wijk van de Goes- se predikanten ds. A. W. M. Odé en C. Metselaar eveneens zullen helpen bij de schoonmaak. Maandag arri veert bovendien nog een hulpcolon ne van het Werkcentrum voor Ge- zins- en hulpcolonnes, onder leiding van mej. Groenendijk, waarvoor de „kwartiermaaksters" reeds in huize „Avondlicht" zijn aangekomen. Het schoonmaken van de straten, tuinen en wegen is opgedragen aan de Ned. Heide-Mij, welke voor het vervoer gebruikt maakt van de diensten van de Kruiningse vracht- autobezitters, die hiervoor reeds het benodigde materiaal aanschaften. Ook enkele gemeenten als Apel doorn, Kapelle, Middelburg en Ter- neuzen stellen hiervoor automateri aal ter beschikking. Herstel woningen Een grote opgave zal ook zijn het herstel van de woningen. Ongeveer 300 woningen zgn licht beschadigd, ca. 180 verwoest of onherstelbaar be schadigd en ruim 300 zwaar bescha digd. (Vervolg op pag. 2) Dulles acht een bezoek van Ame rikaanse en Britse schepen volkomen normaal, omdat Turkije, evenals de Verenigde Staten en Engeland, lid van de N.A.V.O. is. De Sowjetrussische onder-minis ter van buitenlandse zaken L. Zo- rin heeft inmiddels aan de Turkse ambassade te Moskou een nota over handigd, waarin hij zijn bevreemding uitspreekt over de veelvuldige bezoe ken van buitenlandse oorlogsschepen aan havens langs de Turkse Zwarte Zeekust. Volgens de nota wordt het bezoek van Amerikaanse en Britse oorlogsschepen aan Istanboel gezien als een „militaire demonstratie. In een in 1936 te Montreux geslo ten overeenkomst is bepaald, dat geen buitenlandse mogendheid, die niet aan de Zwarte Zee grenst, meer dan 45000 ton aan oorlogsschepen in de omgeving van de Dardanellen mag samentrekken en dat de Turk se regering het recht heeft om, wan neer Turkije in oorlog verkeert of daarmee wordt beSreigd, deze zee straat voor alle buitenlandse vloten te sluiten. Aan Rusland werd het recht verleend om in vredestijd zgn vloot door de Dardanellen naar de Middellandse Zee te zenden. „De Sowjetrussische regering hoopt van de Turkse regering nauw keuriger inlichtingen te ontvangen", zo besluit de nota. ;l|llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinllllllll|^ Depressie bedreigt hel warme zomerweer (Van onze weerkundige H medewerker.) Wanneer er bij zonnig weer, Zuidelijke winden over ons land waaien, wil de temperatuur nog wel tot zomerse waarden stijgen. Zo kregen wij gisteren vrij onverwacht een warme zo- merdag, waarbij de tempera- tuur m Brabant zelfs tot 30 graden Celsius opliep. Om 3 uur gistermiddag werd in Vlis- singen 27 graden Celsius geme- ten. Zij, die op het gedrag van een huisbarometer hebben ge- M let, zullen deze met grote sprongen hebben zien dalen. Dit was al een veeg teken. Van de Oceaan nadert een actief buienfront, dat morgen over ons land zal trekken. Vandaag zijn al enkele buien, plaatselgk met onweer, mogelijk. Hierme- de wordt dan opnieuw een pe- riode met onstabiel en koel zo- f| merweer ingeluid. Vooral de kans op buien zal de eerste da- gen groot zijn. Het lijkt er veel m op, dat de Oceaan-depressies een verblijf van de zomer hier niet kunnen verdragen en na één of twee dagen het heft weer in handen nemen, tot gro- te teleurstelling van vacantie- gangers en vele anderen. llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Rusland heeft weer gezant in Athene De Sowjet-Unie heeft de Griekse regering verzocht de benoeming goed te keuren van een nieuwe Russische ambassadeur in Griekenland, een post die sinds 1948 vacant was. De Griekse goedkeuring is inmiddels verleend. Op haar beurt zal de Griekse rege ring een nieuwe gezant te Moskou be noemen. DB VERWACHT: KOELER. Veel bewolking met plaatselijk en kele buien en kans op onweer. Matige, nu en dan vrij krachtige Zuid-Weste lijke wind. Belangrijk lagere middag- temperaturen. ZON EN MAAN. 23 Juli Zon: op 4.48 Maan: op 18.51 onder 20.44 onder 0.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1