Zwin ZiiPe GOES VOELT ZICH BENADEELD MET EXTRA BOUWVOLUME WALCHEREN Chefarine „4" doet wonderen! GOEDEREN VERDUISTERD VAN STICHTING WATERSNOOD BEVORDERINGEN AAN HET CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND WOENSDAG 15 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 GEMEENTERAAD VERGADERDE Besmettingshaard T.B.C. ontdekt; geen reden tot verdere ongerustheid BU de rondvraag in de Dinsdagavond gehouden vergadering van de ge mcenteraad van Goes, werd van verschillende zijden de teleurstelling uit gesproken over het feit, dat deze gemeente van het aan Zeeland toege wezen extra-bouwvolume slechts 20 woningen kreeg. De heer R. Zuidema (A.R.) die deze zaak aansneed, vond. dat Goes in vergelijking met andere Zeeuwse steden slecht bedeeld was- De burgemeester, mr. W C ten Kate en wethouder J. H. Roose (K.V.P.) beaamden dit, doch konden mededelen, dat B. en W. al het mogelijkp doen om dit kwantum nog verhoogd te krij gen. Wethouder A. Buys (P.v.d.A merkte hierbij op, dat de huisvestings moeilijkheden in Goes nog met de dag toenemen. Voorts stelde de heer J. S. Visscher (P.v.d.A.) vragen over het ontdekken van een T.B.C.-besmettingshaard in Goes- Inderdaad, zo verklaarde de bur gemeester, is er bij één volwassen per soon T.B.C. geconstateerd, waardooi acht schoolkinderen en één /olwassene werden geïnfecteerd. Direct zijn alle nodige maatregelen genomen. Alle contacten op school en straat zijn op gespoord en nagezien. In November en Maart had op de scholen het normale onderzoek op T. B.C. plaats, waarbij positieve reageer- ders naar de T B.C.-arts werden ver wezen om doorgelicht te worden. Het onderzoek zal direct na de vacanties opnieuw plaat, vinden. Candidaatstelling voor raad van Bruinisse Gisteren was .iet in Bruinisse de dag van de candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezing, welke op 27 Augustus i.s. zal worden gehouden. Er werden vijf lijsten ingediend (V.V.D., P.v.d.A., C.H.U., A.R. en SG.P.) met in totaal 35 candiiten. Onderwijsbenoemingen Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Breskens is benoemd mej. M. van Gijzen uit Vlissingen. Tot hoofd van de openbare iagere school te Wilsum (O is benoemd de heer J. van der Does, thans te Bres kens. Werken in Philippine aanbesteed De Rijkswaterstaat heeft aanbe steed het maken van afwateringsslo- ten en riolen in en bij de voormalige haven van Philippine in Zeeuwsch Vlaanderen, met bijkomende werken Enig inschrijfster was de fa. J. en K. T. de Oude te Biervliet met 118.969. Herbenoemd als kantonrechter- plaatsvervanger Jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije, burgemeester van Zierikzee, .is met ingang van 16 Juli herbenoemd als kan tonrechter-plaatsvervanger in het kanton Zierikzee. Slachtoffers watersnood Van het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis ontvingen wij de 94e lijst van geborgen en ge- identificeerde slachtoffers „waters nood", uitgegeven 14 Juli 1953. KruiningenRijkse-Christiaanse, Adriana, geb. 31.10.1910 te Yerseke adri laatste adres: Grintweg 5, Kruinin gen. Wandel-Corstanje, 21.11.1902 te Goes, Benedendorpsweg 5, Nieuvverkerk Dingena, geb. laatste adres: Oosterbeek. FILMS IN ZEELAND Mariene op de ranch Het komt niet zo vaak voor, dat we Mariene Dietrich, de vrouw, die zich schijnbaar de eeuwige jeugd heeft verworven, in een onvervalste wild-West aantreffen en „De Ranch der Verdoemden", waarin we dit fe nomeen te aanschouwen krijgen, is in dit opzicht eigenlijk een filmische noviteit. Mariene speelt hierin de rol van eigenares van een ranch, welke door haar tot schuilplaats voor vogelvrij verklaarde bandieten is gemaakt. En zij doet dat met de haar eigen flair. Haar tegenspelers zijn Arthus Kennedy en Mel Ferrer. (Luxor-Vlissingen) Electro in Middelburg brengt „Pa rasieten der Wereldstad" (Frighte ned City), waarin eigenlijk de ge- tevens voor twee spannende films oor Earl McEvoy kunstig tot één „thriller" zijn gecombineerd. Eve lyn Keyes, die een tijd lang van het voorplan verdrongen was, vinden we in dit geheel in New York verfilmde verhaal terug als de diamantsmok- kelares, die behalve waardevolle ste nen ook de gevreesde pokken de Sta tes binnenbrengt. De rest laat zich raden: een jacht op de verspreidster van de besmettelijke ziekte, die ver geefse pogingen doet met haar dia manten te ontkomen. In de andere hoofdrollen treden op Charles Corvin, William Bisshof en Dorothy Malone. Voorts zal in September weer met het bevolkingsonderzoek in Goes wor den begonnen. Er hebben zich later geen nieuwe gevallen van T.B.C voor gedaan, zodat geen -eden oor verdere ongerustheid bestaat. Intussen is hier mee wel aangetoond, hoezeer het be volkingsonderzoek nodig is en hoe wenselijk het is, dat niemand zich hier aan onttrekt. Niettemin moet bedacht worden, zo deelde de burgemeester verder nog mede, dat het ondank? bevolkingson derzoek en het werk van de schoolart- sendiens^t nog altgr" kan voorkomen, dat er plotseling een T.B C.-explosie plaats vindt. Op een verdere vraag var. de heer Visscher verklaarde de voorzitte;. dat in verband met langdurige ziekte van de schoolarts, thans een tijdelijke schoolarts is benoemd. Oorlogsweesjes krijgen vacantie in Vlissingen Eerste kamp geopend van „Het Vierde Prinsenkind" Gistermiddag werd te Vlissingen het eerste zomerkamp geopend van de Stichting „Het vierde Prinsen kind". Dit kamp is gevestigd in het voormalige D.U.W.-kamp aan de Bloemenlaan, dat speciaal hiervoor ter beschikking is gesteld. 220 Oorlogsweesjes of halfweesjes van 8 tot 14 jaar brengen hier ean vacantieweek door. Ook kinderen, die tijdens de ramp hun ouders verloren hebben, worden door de Stichting naar deze kampen uitgezonden. Rond de vlag geschaard, luisterden de kinderen naar de kampregels, be kend gemaakt door de leider, de heer M. van Huiten, die het kamp heqft herschapen in een schip, zodat de kin deren er in „sloepen" kunnen wonen, in de kombuis hun eten halen en als zg zich verwonden in de ziekenboeg worden verbonden. Voor de komende week is er een uitgebreid programma samengesteld. De kinderen gaan naar het strand, er zullen tochten in de omgeving worden gemaakt enz Kortom, de 25 leiders zuilen de kinderen op zo goed mogelijke wijze bezig houden De twee eerste kampen worden meege maakt door R.K. kinderen uit Rot terdam, Den Haag. Tilburg en West- Brabant. De vier volgende weken ko men er kinderen van andere geloofs richtingen. De Speeltuinvereniging Vlissingen heeft haar speeltuin aan de Bloemen laan ter beschikking van de Stichting gesteld, zodat de kinderen zich ook vlak bij het kamp kunnen vermaken. Toontje tekende zijn paard in Middelburg Na reeds in vele bioscopen van ons land successen te hebben geboekt, verschijnt Toontje, de ondeugende knaap in de film „Toontje heeft een paard getekend", deze week in de Middelburgse Schouwburg op het doek voor de leden van de Christe lijke Filmactie. Het komische verhaal van het dokterszoontje, dat door zijn tekenwoede bflna een familiecatastro- phe veroorzaakt, welke op het nip pertje door zijn grootvader wordt voorkomen, viel gisteravond, bij de eerste vertoning te Middelburg ook bijzonder in de smaak. Ook vanavond kunnen de liefhebbers van een paar uur vrolijke ontspanning hun hart op halen aan Toontjes wederwaardighe den. De hoofdrollen in deze film wor den vertolkt door Eward Rigby, An thony Lang en Anna Crawford. Concert Middelburgs Muziekcorps. Vrijdagavond zal het Middelburgs Mu ziekkorps, onder leiding van zijn dirigent, de heer Adriaan Kousemaker, een concert geven in de nieuwe muziektent op de Markt. Het programma luidt: 1 Death or glory, mars, R. B. Hall. 2 Ouverture fantastique. A. Govaert. 3 Petite Suite (op verzoek). Adr. Kousemaker. 4 Auf der Wacht, P. Dierig. 5 Versmade liefde, wals, Paul Lincke. 6 Hup Holland, mars, W. Schoo- temeijer. 7 Mimuco-mars, A. Calatz 8 Ouverture „Tannhauser", R. Wagner. 9 Fantasie „Lakmé", Délibes. 10 Vlinder- dans ,L. Déodet. 11 Sabre et lance, mars, H. Starke.. Arnemuids voetpad wordt aan openbaar verkeer onttrokken B. en W. van Middelburg stellen aan de raad voor, opnieuw te beslui ten tot het onttrekken aan het ver keer van het Arnemuids voetpad. Op 5 Mei besloot de raad, na een ver zoek van een belanghebbende, reeds tot deze maatregel, maar aangezien een openbare kennisgeving toen niet tijdig in de dagbladen werd opgeno men, keurden Ged. Staten van Zee land dit besluit niet goed. B. en W. baseren hun voorstel op hét feit, dat het voetpad voor het openbaar ver keer van geen enkel belang kan wor den geacht, o.m. omdat het in de be doeling van het gemeentebestuur van Arnemuiden ligt, te zijner tijd het veer over de Arne, dat o.m. via dit pad kon worden bereikt, op té heffen. was gelegenheid om iets te gebrui ken. De Katholieke Arbeiders Vrouwen (K.A.V.) te Vlissingen maakten hun jaarlijks uitstapje. Deze keer ging de tocht naar Amsterdam. Schevenin- gen, Haarlem en Den Haag. Het ge heel stond onder leiding van mevrouw Ten Hackende Vries. De raad vergadert Op Vrijdag 17 Juli a.s. des middags om twee uur komt de raad van St. Laurens in openbare vergadering bij een. Op de agenda staan o.m.: een voorstel van B. en W. om het even tueel tekort bij het bevolkingsonder zoek op t.b.c. voor rekening van de gemeente te nemen, een voorstel om de kinderspeelplaats te Brigdamme te subsidiëren en een voorstel tot het aankopen van een ambtswoning voor de burgemeester. Reisje gische kust. De Hervormde Meisjes- en Jonge lingsvereniging uit Biggekerke, onder leiding van ds. A. D. H. Roscam-Ab- bing en de Chr. Zangvereniging onder leiding van de heer J. Wijkhuys, heb ben gezamenlijk een autoreis gemaakt naar de Belgische kust. Daarna be zocht het gezelschap Gent en Ant werpen. Na een prettige dag arriveer den de verenigingen omstreeks mid dernacht weer te Biggekerke. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „Zee- landla" te Middelburg hield een wedvlucht op Pont St. Maxense over een afstand van 254 km. De eerste 10 prijswinnaars wan 1 A. Hooftman: 2 M. Jaspers; 3 L. Geel: 4 en 7 J. Kruft; 5 G. de Blaeij; 6 9 J. v. Wuickhuijsse; 8 J. J. Snoep en 10 R. Zappeij. De zelfde postduivenhoudersvereniging hield een wedvlucht op Limoges over een. afstand van 650 km. De uitslag luidde: 1 en 6 J. J. Snoep: 2 G. de Blaeij: 3 en f J. Davidsc: 7 J. de Buck; 4 r. van Sabben; 8 A. Hooftman; 9 G. Verburg; 10 Chr. de Graaf. I it it-rt i-nttr- Wagen Uitstapjes Uit Serooskerke (W.) hebben de ouden van dagen hun jaarlijks uit stapje gemaakt met 14 auto's en 2 bussen. Allereerst werd een tocht door Walcheren gemaakt en vervol gens ging men naar Zuid-Beveland, waarbij Kruiningen werd aangedaan. Via de Zanddijk ging het over Yerse ke weer huiswaarts. Omstreeks 8 uur werden de deelnemers door het plaat selijke muziekcorps E.M.M. op feeste lijke wijze ingehaald. Ook de ouden van dagen te St. Laurens maakten een uitstapje. Met 19 auto's, welwillend beschikbaar ge steld door particulieren, werd een tocht door Zuid-Beveland gemaakt, waarbij ook het rampgebied in ogen schouw werd genomen. Te Kloetinge VAN TOT Op een te Tilburg gehouden hondenten toonstelling behaalde de heer C. Joziasse uit Middelburg met het ioor hem gefokte Engelse settc rteefje. ..Astra van Nieuw Walcheren", de eerste prijs in de jeugd- klasse. Hij behaalde met ..Astra" tevens de eerste prijs in de open klasse. De toene nende drukte, voormalijk ver oorzaakt door het drukke Belgische grens verkeer .ïeeft in de omgeving van Sluis verschillende verkeers-technische maatre gelen noodzakelijk gemaakt. Komende vanuit België mag men nu alleen via de Kade naar Draaibrug en in omgekeerde richting alleen via Kapellestraat en Vrij- straat naar België. Dit alles is duidelijk door middel van verkeersborden aange duid. De badgasten, die in Vrouwenpolder verblijven genieten behalve van zee en strand ook van sport. Dezer dagen speel den zij een voetbalwedstrijd tegen de plaatselijke club V.S.C., welke met 43 werd gewonnen. Kort en klein Te Arnhem slaagde voor het examen betohbouwkundige de heer P. v. d. Leijé te Vlissingen. De Gereformeerde Meisjesvereniging ,.'t Rankje" te Gapinge maakte haar jaarlijks tochtje naar Zuid-Beveland. waarbij o.m. de kersenboomgaarden werden bezocht. Te Vrouwenpolder namen aan het be volkingsonderzoek voor t.b.c. 326 perso nen deel. De leden van de brandweer te St. Lau rens hebben een uitstapje gemaakt naar Hilversum en omgeving. Er werd een be zoek gebracht aan de NCRV-studio. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: A. van HooydonkLampert, d.; H. WalravenVendevielle. d.; P. Joziasse—Priester, d.; H. A. Kuijs—Kup- pen. d.; J. den HollanderGeljon. d.; C. Jobsevan Belzen. d.; M. Jordensvan Dam, z.; E. J. Tolhoek—Peene. d.; E. M. JobseGeervliet, d.; N. Meliefste—Won- dergem. d. en z.; F. J. Marijs—Bloods- hoofd. d.; M. E. D. Theissende Pauw. z.: C. H. BooneSinke, z. Ondertrouwd: M. J. Moelaert. 25 j. en J. C. Jobse, 27 j.; J. de Wijze, 24 j. en A. de Koning. 22 j. Getrouwd: J. M. L. Boogaardt. 28 J. E. J. Guiran, 23 j.; J. J. Jopse, 60 j. en P. M. van de Vijver. 56 j.; R. Nonnekes. 25 j. en J. Hoefkens. 24 j.; P. Lorier, 47 j. en I. Christ, 26 j.; J. J. Alofs. 29 j. en J. M. de Cock, 27 j.; C. Barentsen. 31 j en E. Vader. 31 j. Overleden: E. J. de Zeeuw. 66 j.; A. W. Francke. 74 j.; C. Zwagerman. 69 j.. wedn. van M. Studer; M. C. Wolf, 58 j.. geh. met J. F. van Hoepen. VOETBAL Uitslagen Zomeravondvoetbal Rayon Middelburg: PingelaarsP.Z. C. 54: P.G.Z.—Boele en Van Eeste ren 1—0; EM.V.V.V.Z.C.F., Z.C.F. niet opgekomen; Olympia—V.S.V. 4—2; StavastFocus 03. Rayon Vlissingen: S.B.L.V.G.P.C. 3—2; Coal '52 I—Coal '52 II 11—2; P. V.S.—V.A-W. I 2—5; V.S.T. II—Uiter ton 24. Rayon Goes: V.V.Z.B.Keurings dienst Zeeland 1—7; Veteranen Goes— Ford S.C. 84: Comb. N.S.Gemeen tewerken 1—0; C.K.B—P.T.T. uitge steld; P.T.T.—Comb. N.S. 4-4. Officiële publicaties Tijdelijke afsluiting van een gedeelte van de Boulevard Evertsen. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat de Boulevard Evert sen tussen de panden genummerd 2 en 26 tijdelijk in beide richtingen gesloten zal zijn voor alle verkeer met uitzonde ring van voetgangers en wielrijders van af heden tot 1 November 1953 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Jaarvergadering .Vrederust' De 49e jaarvergadering van de Ver eniging tot Christelijke verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zee land zal dit jaar op Woensdag 16 Sep tember a.s. in de Inrichting „Vrede rust" worden gehouden. In de bidstond, die des morgens zal worden gehouden, zal de geestelijke verzorger van de inrichting, ds. J. F. van den Berg, voorgaan. Des middags spreekt de heer C. Dek ker, psychiater van „Vrederust", over „Enkele beschouwingen over het oud worden". Verder staat op de agenda de ver kiezing van 8 bestuursleden. Blijkens het jaarverslag der vereni ging steeg het ledental ir 1952 van 10.507 tot 11.128. De exploitatiekosten waren in het verslagjaar ruim f 200 000. hoger dan in 1951 en de verpleegprijs moest worden verhoogd van f 5.— tot f 5.35 per dag. De exploitatierekening over 1952 sluit met 'n batig saldo van f 28.630.51 In functie waren on 1 Januari 1953: 71 vernlegers en 146 verpleegsters; 7 leerling-verpleegsters kwamen in 1952 in dienst. en twee naarden stortten te water De voerman J. S„ in dienst van de Middelburgse expediteur E. F. kreeg Maandagmiddag de schrik van zijn leven te doorstaan, toen hij voor zijn ogen zijn wagen met twee paarden in het water van de kaal aan de Kinder dijk te Middelburg zag verdwijnen. De man was bezig balen suiker uit een schip te laden, toen door onbe kende oorzaak de paarden plotseling onrustig werden. De wagen, waarop reeds 90 balen suiker lagen, begon te rijden, geraakte met een voorwiel over de rand van de kade en viel „tussen kaai en schip" in zijn val de beide paarden meesleurend. Met moeite slaagde men er in de beide dieren naar de Maisbaai te laten zwemmen, waar zij met vereende krachten op het droge werden gehol pen. Hoewel het aanvankelijk leek, of voor hen het avontuur met 'n paar schaafwonden afliep, bleek later, dat zij veel water hadden binnengekre gen en dat er een een longontsteking had opgelopen. De wagen, waarvan de lading vrijwel geheel op het schip was terechtgekomen, kon met een kraanauto op de wal worden gehe sen. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Smokkelaar liet auto en kalveren in de steek In het zg. Zeestraatje in de St. Al- bcrtpolder onder Sas van Gent heb ben tivee ambtenaren van de Dienst voor Invoerrechten en Accijnzen veertien kalveren en een auto in be slag genomen, tezamen ter waarde van ongeveer 2000. De bestuurder van de auto trachtte de kalveren over de grens te smok kelen, doch werd betrapt. Op een be vel van de ambtenaren deed hij zijn voertuig stoppen. De onbekend ge- bleven smokkelaar zag echter kans met achterlating van auto en kal- veren naar België te ontkomen. POLITIERECHTER MIDDELBURG Daders tot zes maanden veroordeeld Zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaarde lijk, en ondertoezichtstelling eiste de Politierechter te Middelburg Dinsdag tegen de Middelburger F. v. O., die zich als chauffeur op een by de Stich ting Watersnood Zeeland in gebruik zynde auto van de firma van O., aan goederen van deze Stichting had ver grepen. M. J. J. D„ eveneens uit Mid delburg, die zijn functie hij de Stich ting voor hetzelfde doel had uitge buit, hoorde zich tot een geiyke straf veroordelen. D. had op zeker ogenblik tegen Van O., die regelmatig goederen voor de Stichting vervoerde, verteld de be schikking te hebben over 200 paar rubberlaarzen, welke hem 4.per paar zouden opleveren. Hoewel Van O., die wist, dat de goederen welke zijn firma wel eens van de Stichting kocht (lompen bv.) altijd op een bon werden "genoteerd, kon vermoeden, dat dit zaakje het licht niet kon ve len, besloot hij D. bij zijn ongeoor loofde handel te helpen. Hij ging naar een Middelburgse winkelier en vroeg of deze een koper wist voor 200 paar rubberlaarzen a 6.25 per paar. De winkelier, die niets kwaads vermoedde, vond in Goes inderdaad een koper en opende zodoende voor Van O. de gelegenheid een winst van 450.te maken. In opdracht van D., die belast was met het toezicht op het verladen van goederen voor de Stichting, werden de laarzen in een magazijn aan de Noordstraat te Middelburg door Van O. opgeladen. Hierna werd de Mid delburgse winkelier opgehaald en be gon de tocht naar Goes. Op verzoek van de politie te Mid delburg, die onraad bespeurd had, werd de wagen echter te Goes aan gehouden. Bij verhoor van de ver dachten bleek hier, dat tevoren door de heren reeds een dergelijk handel tje in dekens was gedreven. Ter zitting verklaarde D., dat hg niet meer vrij stond tegenover v. O., omdat hij hem tevoren dekens had verkocht, terwijl v. O. wist, dat dit niet geoorloofd was, en dat hg daar om niet kon weigeren ook rubberlaar zen te verkopen. Hij had eerst over 5.per paar gesproken, maar la ter zijn prijs verlaagd tot 4.Hij Advertentie) gaf toe een m&gazynbedicndc op dracht t« hebben gegeven de 200 paar laarzen verzendklaar te maken, om dat chauffeur Van O. ze zou komen ophalen en verklaarde tenslotte voor het aanhouden van v. O. te zfln ge zwicht. Aan net Christelijk Lyceum voor Zee land zij» bev rderd: tot de 2e klasse 40 leerlingen, t.w. Ko Traas te Biezelinge Ary Vrijlandt te Borssele: Jan IJzelen- berg te Bruinisse: Anthe Barends, Robby Coldenhoif, Hans Dekker. Martin Dekker. Dieneke Donne.. Godard ten Kate. Bou- ke Meindersma, Henk van der Peijl. Rien Rouw, xieleen van der Vegt, Adri Ver burg, Kees Verhage, Klaas Zachariasse. allen te Goes; Dirk Kluiver te ;s-Graven- polder; Jan Boogert, Gerard Braam, Le- nie Goeman, allen te 's-Heer Abtskerke; Sjaak van der Maale te 's-Heer Arends- kerke; Janny Dek te Heinkenszand; Ma rien Straub te Kloetinge; Greetje Bets. Ben van de Poll, Maaike Terpstra en Ria Wattel. -llen ti Middelburg: Jopie Brak man te Nie w- en Sint Joosland; Sjaak Luteijn te Nisse; Corrie ^teneker te Sou burg; Hans Goedbloed te Sint Laurens; Nel van Hekken en Wim de Rijke, beiden te Vlissingen: Henk de Nood te Vrouwen polder; Ko Sonke te Wemeldinge; Alida van Oost en Narda van Oost. beiden te Wilhelminadorp; Kees de Jonge en Bob by Wyatt, eiden te Yerseke; Leo Heij- boer te Zierikzee. Niet bevorderd 20 leer lingen. Jen her-examen werd opgedragen aan 2 leerlingen. Aai. 1 leerling is de keu ze tussen twee klassen gelaten. Tot de 3e klasse 34 leerlingen, t.w.: Gii- jam Dekker te Biezelinge: Rinus Sinke te Colijnsplaat: Gerrit van Burgeier. Dick Butljn, Wim Davldse. Leo Denkelaar, Ti neke van Dokkum, Thony de Dreu, Johan Florusse. Wouter van Joost. Corrie van Liere. Tanny Pieterse, Wim Rombout. Corrie Teerds, Rini v. d. Wel. Bram van Zweeden. allen te Goes: Hans Blok te Hansweert; Anneke van de Berge te 's- Heer Hendrikskinderen: Tanny Loulsse. Frankie en Jeantje Schimmelpenninck 1 Oye te Kloetinge; Kees Boender Joop Tillema en Jozien van Wijk. allen te Middelburg: Wim de Jager te Nieuw- dorp; Wim den Hollander te Oostkapel le: Jan Noordhoek te Serooskerke; les Meijer te Sint Laurens; Kees van Veen te Vlis singen; Piet Hovestadt en Gerrit Korpo raal te Wemeldinge: Flip Bom en Jaap Stomp te Yerseke: Corrie Berrevoets te Zierikzee. Niet bevorderd 14 leerlingen. Een her-examen werd opgedragen aan 1 leerling. Tot de 4e klasse van de afdeling Gym nasium 12 leerlingen, t.w.: Taco Bosma. Henk Pieterse, Fetje Siebenga. Frank van IJssel, allen te Goes: Jan Kluiver te 's- Gravenpolder; Leen Oele te Hoedekens- kerke; Tor.y Bel te Kraboendijke; Jan Goedbloed en Sophie Rothuizen te Mid delburg; Jaap de Keijzer te Souburg; Wim de Muijnck te Vlissingen: Jaco Scherp te wolfaartsdijk. Niet bevorderd 1 leerling. Tot de 4e klasse van de afdeling HJB.S. 41 leerlingen, t.w.: Henk Bleuzé, Jan Buy- se. Wim Doekes. Sari de Fetjter. Karla van Joost, Joekie ten Kate. Hans Kooman, Tiny Mol. Bep Priem. Hans Stam, Ge rard Valk, Karei de Wee, Willem van Wit- zenburg er. Corrie Zachariasse. allen te Goes; Lody Kutjer te 's-Heerenhoek; Adri Verburg te 's-Heer Hendrikskinde ren: Saar Bostelaar. Adri Eversdijk. Matti Ganseman. Ina de Jager en Gerard van Willegen, allen te Kapelle; Henk Sonke te Kloetinge; Dick Griep. Rc«d Hamming. Wim v. d. Hofstede, Ria van je Poll. Frans Rothuizen. William Rothuizen. Robert Schenk en Klaas van Tuinen, allen te Middelburg; Rijk van Antwerpen en Ser v. d. Ven te Nieuwdorp; Piet Wattel te Serooskerke; Lucie Breas te Sint Anna- land; Ko Huson en Peter Los te Souburg; Peter Bikker te Vlissingen Jeanne van der Maas te Wissekerke; Harry Booy. Ko van Damme en Bas de Winter, allen te Yerseke. Niet bevorderd 5 leerlingen. Tot de 5e kl-sse van de afdeling Gym nasium 6 leerlingen, t.w.: Jan Baayens. Marjolijn Barends en Henk de Smit, al len te Goes: Adrie Wagenaar te Kloetin ge; Ko Gebraad en Joos Sinke te Yerseke. Niet bevorderd 3 leerlingen. Tot de 5e klasse van de afdeling H.B.S. 22 leerlingen, t.w.: Wim Veldhuijzen te Arnemuiden: Arda Walrecht te Biezelin ge; Karei v. d. Berge. Piet Bruggeman. Rie Droogendijk, Hans Jeremiasse. Els Wisse, allen te Goes; Leneke Blok te Hansweert; Koos Zandee te 's-Heer Arendskerke Bram van de Ve»ae te Kam perland; Ko de Bruijne te Kats; Ko de Regt te "loetinge; Jan Blankenburgh te Lewedorp; Johan van Bennekom: Corrie Jonker. Coot Kamermans. Jan Schot en Hannie Wattel. allen te Middelburg; Cor Francke te Oostkapelle; Sabine Fijn van Draat te Terneuzen; Bram de Nood te Veere; Nel van Mourik te Vlissingen. Niet bevorderd 7 leerlingen. Tot de 6e klasse van de afdeling Gym nasium 7 leerlingen, t.w.: Bram Laport, Tanno Pieterse en Cor Stam. allen te Goes: Marii Smallegange en Wim Vader te Krabbendijke; Chris Streefkerk te Vee- re; Kees Dekker te Wemeldinge. Niet be vorderd 4 leerlingen. Sluisse raad beslist over gemengd zwemmen Zwemvereniging laakt het gemeentebestuur De gemeenteraad van Sluis, die a.s. Vrgdag bgeenkonit, zal In deze ver gadering een tieslisHing nemen over net al dan niet toestaan van gemengd zwemmen in deze gemeente. In ver band hiermede heeft de secretaris van de plaatoeiyke zwemvereniging „Het Vrye" 'n open brief aan de leden van de raad gericht, waarin het gemeen tebestuur, In de persoon van de bur gemeester, een te ver ingrijpen in de organisatie van de zwemvereniging wordt verweten. In de brief wordt het standpunt van de vereniging uiteengezet en ver zoekt men de raad een commissie te benoemen, die zou moeten nagaan of de leiding van de zwemvereniging in „ondeugdelijke handen" is. De agenda van de raad vermeldt voorts van een kasgeldlening het aan- ran van een kasgeldlening groot 100.000.in verband met de af lossing van de renteloze lening bij de provincie, de aanschaffing van schoolbanken voor de R.K. Meisjes school en uitvoering van onderhouds werken aan de weg Aardenburg-Mid- delburg (B). Nog weinig mosselexport. De exporteurs van mosselen kun nen nog niet roemen op grote orders. De vorige week werd naar schatting 3000 ton mosselen verhandeld naar België. Het Noorden van Frankrijk toont nog geen belangstelling. Wat de kwaliteit betreft, hoort men zeer verschillende geluiden. Sommige kwe kers zeggen, dat de vis vooruit gaat. terwijl anderen klagen over de achter uitgang van de kwaliteit. Gevaarlijke bocht bij Nieuw en St. Joosland verdwijnt Dit jaar echter nog geen aanleg nieuw weggedeelte Het ziet er naar uit, dat de gevaar lijke bocht, welke de verkeersweg in de kom van de gemeente Nieuw- en St. Joosland maakt, binnen niet al te lange t(jd aan het doorgaande ver keer zal worden onttrokken. Door de Rykswaterstaat worden namelijk plannen uitgewerkt om het verkeer buiten het dorp om te leiden. Er zal ten Noorden van Nieuw- en St. Joosland door de Middelburgse en de Waardenburgse polder een weg worden aangelegd, welke by de Kruis weg en „De Rode Leeuw" op de reeds bestaande Rijksweg zal aansluiten. Het nieuwe weggedeelte zal de nor male breedte van zes meter krijgen. Uiteraard zal uitvoering van dit pro ject door de automobilisten, die nier altg'd de uiterste voorzichtigheid moeten betrachten om ongelukken te voorkomen, met vreugde worden be groet. Over het materiaal, dat voor het wegdek zal worden gebruikt kan door de betrokken instanties nog niets worden medegedeeld. In tegenstelling tot wat de A.N. W.B. hierover meldt, verwacht men niet dat het werk nog dit jaar ten uit voer kan worden gebracht Wel is de weg reeds uitgezet, maar de benodig de gronden zijn nog niet alle aange kocht Ouden van dagen gast op de Flandria 16 Er was Dinsdag in de middaguren een vrolijk gezelschap aan boord van de .Flandria 16". Ongeveer 200 ouden van dagen uit Vlissingen waren enige uren de gasten van de N.V. Flandria uit Antwerpen. Met autobussen wer den de oudjes van het Beursplein afgehaald en naar de boot gereden, welke in de Buitenhaven lag ge meerd. Al zag het er aanvankelijk naar uit, dat net boottochtje er door het weer bij zou inschieten, toch ging de Flandria nog naar buiten en geno ten de ouden van dagen van een kor te. maar prettige boottocht op de Schelde in de richting van Terneu zen. De directie van de N.V. Flandria had gezorgd voor versnaperingen en koffie. Namens de directie sprak de commercieel-directeur van de N.V., de heer C. van Marcke. een woord van welkom. Spr. zegde toe. dat in de komende jaren telkens een reisje met de Flandria gemaakt zal worden voor de ouden van dagen, een belofte, die met gejuich werd begroet. De heer W. de Ridder, voorzitter van het College van Regenten van het Gasthuis, dankte voor de vrien delijke ontvangst en de toezegging om hiervan een traditie te maken. Kapitein Van Eetveldt, gezagvoer der van de Flandria 16 nad bg de ontscheping van zijn passagiers, heel wat handen te drukken en de dank van velen In ontvangst te nemen Uit het Gasthuis waren er 60 ouden van dagen; de 140 overigen waren leden van de Bond van Ouden van Dagen, afdeling Vlissingen. Geringere oesterbroedval Het koudere en ruwe weer van de laatste dagen heeft een nadelige in vloed gehad op de oesterbroedval. De temperatuur van he* Schelde- water is aanmerkelijk gedaald en vele vooral rgpere en grotere larven hebben van het ruwe weer zoveel te lijden gehad, dat zij te gronde gin gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7