Oefening met 1800 vliegtuigen boven West Europa Zwitsaletten Financiële, fiscale en budgetaire gevolgen van stormvloedramp SPORT EN WEDSTRIJDEN NIEUWS is ees NOTEDOP B.D.D. 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 JULI 1953 TWEEDE KAMER BESPRAK: Onmogelijk immateriële schade in algemene wet te omschrijven (Van otize parlementaire redacteur* Binnenhof, 14 Juli. Uitvoerig heeft d e Tweede Kamer zich Dinsdagmid dag beziggehouden met verschillende financiële, fiscale en budgetaire gevol gen van de watersnoodramp. Zonder hoofdelijke stemming werden achter eenvolgens aangenomen het wetsontwe rp inzake financiering van de storm- vloedschade voor gemeenten, waterschappen en andere pubJiekrechfceiy ko lichamen, het wetsontwerp fiscale tegemoetkomingen In verband met de watersnood en het wetsontwerp tot wijziging van het aantal hoofdstukken der Rijksbegroting van 1953. Bij het eerste wetsontwerp draaide het debat voornamelijk om de vraag of er ook een recht op vergoeding van immateriële schade in de wet moest worden neergelegd. De heer Den Hartog (V.V-D,), die het hoogst onbillijk achtte de getrof fen waterschappen en gemeenten voor de kosten van voorzieningen tegen ver dere schade op te laten draaien, had een principieel bezwaar tegen het niet toekennen van een recht op vergoe ding van immateriële schade. „Dan is men op genade of ongenade overge leverd aan de administratie, die ook uit feilbare mensen bestaat". De heer C. van den Heuvel (AR.) verdedigde opnieuw het standpunt van zijn fractie. Het gaat hier om een na tionale ramp, waarbij de ontstane scha de zoveel als maar enigszins mogelijk moet worden vergoed. Hij achtte het uitgangspunt van de regering om deze watersnoodschade te vergelijken met de oorlogsschade onjuist. Baron van der Feltz (C.H.) bestreed de opvatting der regering als zou de immateriële schade veel geringer zijn dan de materiële schade. Hij zeide het gewenst te achten, dat scherp wordt gedefinieerd wat precies onder „strom- vloedschade" wordt verstaan en dat de ambtenaren dienovereenkomstig worden geïnstrueerd. Hij hoopte, dat de geadopteerde gemeenten meer mo gen rekenen op een welwillende be handeling dan volgens geruchten de bedoeling zou zijn. De heren Bommei fP.v-a.A.) en Van Vliet (K.V.P.) wilden toestemmen dat de regeling der immateriële schade in de wet wel op veel moeilijkheden zou stuiten. Zij drongen er evenwel bij de minister op aan een zo ruim mogelijk gebruik van zijn bevoegdheden tot ver goeding gebruik te maken. Minister Van de Kieft gaf vervolgens een lange opsomming van gevallen, waarin reeds voorschotten voor im materiële schade zijn verleend. Hij meende op grond hiervan, dat men de toepassing van deze wet met vertrou wen in de handen der regering kon leggen. Z.i. is het onmogelijk de im materiële schade, die van geval tot ge val sterk uiteenloopt, in een algemene wet te omschrijven. Voorts was hij van oordeel dat de oorlogsschadewet, zo als op de watersnoodschade toegepast, goed heeft gewerkt en nog goed werkt. De heren Bommer en Van den Heu vel gaf minister Van de Kieft te ver staan, dat bepaalde typen van schade, zoals exploitatie-tekorten in overheids bedrijven, door een bijzondere uitke ring krachtens de regeling van de fi nanciële verhouding tussen Rijk en ge meenten dienen te worden opgevangen. De Rijksvergoeding voor het aankopen van herstelbare krotwoningen behoeft niet nader te worden geregeld daar deze kan steunen op de woningwet en de begroting van wederopbouw en volkshuisvesting. Minister Van de Kieft verzekerde de l eer Van den Heuvel dat indirecte schade ook als deze eerst later aan het licht komt, zal worden vergoed. Tenslotte zegde hij een zo ruim mo gelijke toepassing der wet toe, zulks ter geruststelling van Baron van der Feltz, die de gang van zaken met het badhuis te Domburg ter sprake had gebracht- Door voor-financiering werd het renteverlies zoveel mogelijk tegen gegaan. Fiscale tegemoetkoming. Het ontwerp fiscale tegemoetkomin gen heeft onder meer betrekking op de toegezegde belastingfaciliteiten voor giften aan het Rampenfonds of het Nederlandse Rode Kruis enerzijds en voor hen, die in het bedrijf of be roep schade leden. Nagekomen advertenties. Heden overleed onze geliefde Zuster en Schoonzuster GERARDA MARIA WILL in de ouderdom van 87 Jaar. Uit aller naam, J M. WILL. Middelburg. 14 Juli 1953. Dam 3. Heden overleed, na een kortstondig gedul dig lijden, onze gelief de Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der, de Heer JAN BEUNS in de ouderdom van bijna 92 jaar. Uit aller naam: Fam. BEUNS. Goes, 14 Juli 1953, P. J. straat 7. De begrafenis zal plaats hebben op a.s. Vrijdag 17 Juli des n.m. 1 uur op de Alge mene Begraafplaats te Goes. Algemeen drong men aan op een ruimere uitwerking van deze facilitei ten met name ook wat betreft de gif ten. Staatssecretaris Van den Berge wil de zich niet verzetten tegen een amen dement van de heer Van den Heuvel waarbij ook giften aan publiekrechte lijke lichamen voor aftrek in aanmer king zullen komen. Verder wilde hij niet gaan, daar de zaak dan te inge wikkeld zou worden. Ook op andere punten toonde de staatssecretaris zich inschikkelijk. Het afschrijven van verloren gegane veldinventaris zal voorts alsnog kun nen geschieden. De heer Ritmeester (V.V.D.) ver klaarde de staatssecretaris tenslotte, dat reeds enige tijd geleden aan slacht offers van de ramp renteloos uitstel van belastingbetaling is verleend. Wijziging Rijksbegroting. In zekere zin lokten de voorgestelde wijzigingen van de rijksbegroting 1953. die allen verband houden met de wa tersnood. nog de meeste critiek uit. Zo wel het besluit om niet tot versnelling van de uitkeringen van oorlogsschade over te gaan, als de aankondiging, dat bepaalde waterstaatswerken en met name de verbetering van Rijksweg 1, tussen Muiden cn Naarden niet ter hand zullen worden genomen, gaf tot vele opmerkingen aanleiding. Minister Algera wees er echter op, dat er tengevolge van de watersnood een zeker tekort aan technici is, ter wijl voor Rijksweg 1 bovendien nog enkele andere moeilijkheden bestaan- Hij was echter overtuigd, dat het hier een zeer urgent geval betreft. Minister Van de Kieft verklaarde dat men de versnelling der oorlogs- schadeuitkeringen moest zien in het raam der werkloosheidsbestrijding. Ook nu nog is deze bestrijding van veel belang, maar allereerst moeten de gevolgen van de watersnoodramp wor den gefinancierd. Over de door dr. Lu cas (K.v.p.) ter sprake gebrachte huis raadschaderegeling wilde de minister samen met de Kamer overleg plegen. Hij stemde deze afgevaardigde toe, dat het wetsontwerp los moet worden ge dacht van het vraagstuk der belasting verlaging. Ter dekking van de kosten die nog moeten worden geleend, maar „tot welk bedrag ik kan lenen moet ik eerst nog eens bekijken". Immunisatie militairen. De Kamer begon daarna met de behandeling van het ontwerp „wet immunisatie militairen". In het ontwerp wordt aan de mi- Stokslagen voor Perzisch parlementslid De Perzische afgevaardigde Hoes sein Maki, die de laatste tijd stelling tegen premier Mossadeq heeft geno men, is door een groep leden van de Pan-Iriaanse beweging gemolesteerd. Hij kreeg een aantal ooi-vijgen en stokslagen. Voorts wordt uit Teheran gemeld, dat een van de leiders der Perzische arbeiderspartij, Amir Moboer, is ge arresteerd. nister van Oorlog en van Marine de bevoegdheid verleend militairen de verplichting op te leggen zich aan de vaccinatie voor de eerste maal tegen pokken te onderwerpen. Bepaald wordt, dat de minister be voegd is militairen de verplichting op te leggen zich aan revaccinatie te gen pokken en aan iedere door hem nodig geoordeelde inenting en her- I inenting tegen andere ziekten, te on- derwelpen. Verscheidene leden waren van me ning, dat een wettelijke regeling no dig is, maar de heer Zandt (S.G.) ontwikkelde bezwaren tegen de inen- ting. De heer Tilanus (C.H.) ver klaarde geen grote vriend van inen ting te zijn, maar hy is niet een prin cipiële tegenstander, zoals de heer Zandt. Van Sluys won Sportweek- koers te Souburg Op de tweede dag van de Souburgse sportweek werd door de wielerclub De Scheldemond uit Vlissingen een wie- lerwedsryd voor amateurs en nieuwe lingen gehouden. Zestien renners gin gen van start. Direct nam Van Sluys uit Vlissingen de kop en stond deze niet meer af. Hij finishte met een kwart ronde voorsprong op Westdorp Quekelberghe en Corthals. Veertig ronden moesten worden verreden, maar door het hoge tempo van de kop lopers waren reeds na 20 ronden tal van renners gedubbeld. Ook moesten enkelen, onder wie Oosthoek en Van Boven uit Sluis door pech de strijd sta ken. De uitslag was: Amateurs: 1. O. van Quekelberghe, Groede; 2. F. van Schayk, Middelburg; 3. P. Zwarte- poorte, Middelburg; 4. M. C. Domini- cus, Nieuwdorp. Nieuwelingen: 1. A. v. Sluys, Vlissingen; 2. J. Westdorp, 's Heerenhoek; 3. J. Corthals, Aarden burg; 4. Th. van Wijchen, Goes; 5. J. v. d. Ameele, Nieuwvliet. RIJWIEL MOTOR De tonelisten Mieke Verstraete en Kees Brusse van de Rotterdamse Co- medie zyn Dinsdagavond gewond ge raakt by een verkeersongeval nauij Delft. De auto waarmee zij van Rot terdam op weg waren naar Den Haag, botste tegen een tegenligger. Mieke Verstraete liep ernstige ver wondingen op. Er is geen gevaar voor haar leven. Kees Brusse liep en kele hoofdwonden op. De voormalige Zuidslavische am bassadeur in Birma Vidic, is benoemd tot eerste Zuidslavische ambassadeur in de Sowjet-Unie sedert de breuk tussen Tito en de Kominform, in '49 aldus is Dinsdag te Belgrado be kendgemaakt. 0 Mr. A. J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam, heeft Dinsdag de eerste paal geslagen voor de nieuwe autobandenfa briek van de General Tire and Rubber Company op het industrieterrein bij de Westhaven te Amsterdam. Gehoopt wordt, dat de fabriek op 1 April 1954 bedrijfs klaar zal zijn. De fabriek 2al 100.000 ban den per' jaar produceren. Advertentie Dooi dat zanrbrandes op Uw maag. Neem een of twee Rennies als er van Uw maal eens iets j(verkeerd gevallen" is. Rennies blussen dat zuurbranden dadelijk. Een smakelijk middel, onfeilbaar in zijn werking enonopvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch verpakt één voor één. Waar zijn onze schepen Alcyone 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Annenkerk 14 v. Kaapstad te Pt. Eliza beth. Enggano 13 v. Aden n. Karachi. Friesland 14 v. Colombo te Belewan verw. Joh. v. Oldenbarnevelt 13 in Gf. v. Suez. Heemskerk 13 v. Barcelona n. Antwerpen. Noordam 13 270 m. Z.O. Sable ell. n. Rot terdam. Tomori 13 v. Tarakan te Nu Nukan. Veendam 13 350 m. O. kp. Race n. New- York. Waterman 13 v. New York n. R'dam. Willem Ruys 15 v. Singap. te Tandjong Priok verw. Zeeland VKRL) p. 14 Ceylon n. Madras. Zuiderkruis 13 v. New York te A'dam. Waal p. 13 Ouessant n. Ouragao. Sibajak 14 te Suez. Larenberg 13 v. Brindisi n. Cyprus, Schlc'ijk 12 te Boston. Aldabi 14 vm. v. Hamburg te Antwerpen. Duivendijk 11 v. Vancouver te S. Fran cisco. Caltex Utrecht 13 v Sidon te R'dam. Caltex Leiden 13 v. Sidon n. R'dam. Caltex Pernis p. 13 Malta n. Sidon. Zuid-Afrika krijgt Riebeeckstad Naar men venvacht zal binnenkort een nieuwe statf in Zuid-Afrika ge proclameerd worden, nl. Riebeeck stad, op de goudvelden van Oranje Vrijstaat. By de snelle ontwikkeling, die op de Vrystaatse goudvelden plaats vindt, schat men aat de stad uitein delijk 50.000 blanken zal huisvesten. Ongeveer 600 bouwpercelen zijn reeds in de stad verkocht. Men wl van Riebeeckstad een selecte woon plaats maken. Riebeeckstad zal een zakencentrum krygen en een gebied is gereserveerd voor lichte industrie. Borremans eerste in baankoers te Westdorpe Ter gelegenheid van de kermis te Westdorpe werd een baankoers ver reden voor amateurs over een afstand van 106 km. Nadat Verhelst en De Waal de lont in het kruit hadden ge- 1 stoken, wist nadat de helft van de koers was afgelegd, Borremans uit het peloton te vluchten. Deze vluchteling bleef onbereikbaar en de uitslag werd" 1. Borremans, 106 km. in 3 uur 2 min.. 2. Eddy de Waal, Hontenisse. op 2 min. 36 sec.; 3. P. Maas; 4. C. Schrau- wen;5. J. Hultermans; 6- R. Verhelst. Axel; 7. C. v. d. Borst: 8. W. Heeren; 9. C. Oosthoek; 10. H. Glerum. ZWEMMEN Jeugdkampioenschappen Zaterdag in Terneuzen. Voor het eerst zullen er in Zeeland ook jeugdkampioenschappen zwem men worden gehouden. Deze worden a.s. Zaterdag gespeeld te Terneuzen en de organisatie is in handen van De Schelde. De deelname staat open voor jon gens en meisjes, die op 1 Juni jl. de leeftijd van 18 jaar niet hadden be reikt. Na afloop wordt nog een drietal polowedstryden gespeeld. Korte Sprintjes DE BRABANT GRENSRIT, die destijds in verband met de water snood werd uitgesteld, ml thans op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 November worden gehouden. Deze rit telt mee voor het Nederlands betrouwbaar heidskampioenschap. OP 21, JULI zullen drie Neder landse boksers, "Wim Snoek, Herman Schregardus en Lex van Cittert naar Indonesië vertrekken om onder lei ding van Dick Groothuis deel te ne men aan internationale sportwedstrij den, die ter gelegenheid van de Azia tische jaarmarkt gehouden zullen worden. TE BUENOS AIRES werd enkele weken geleden de voetbalwedstrijd ArgentiniëSpanje gespeeld. Thans is aan het licht gekomen, dat niet minder dan 20.000 personen de wed strijd op valse toegangskaarten heb ben bijgewoond. De zwarte handela ren zouden daarmee 800.000 pesos hebben verdiend. KERKNIEUWS Zeeuwse Geref. M.V. vierden 25-jarig bestaan In de Geref. kerk te Terneuzen werd dezer dagen het 25-jarig bestaan van de Zeeuwse Geref. meisjesverenigin gen gevierd. Deze bondsdag werd ge opend door de presidente mej. F. Oost- dyk uit Axel, waarna mej. N. Contant uit Colrjnsplaat een inleiding hield over „Het Rampenfonds en de parels van grote waarde". Hierin wees zy op de gehechtheid van de mens aan stof- felyke zaken, hetgeen tydens en na de ramp tot uiting kwam. Ons vereni gingsleven dient spontaan en actief te zyn7 aldus mej. Contant. Dit onder werp werd na het zingen van het bondslied besproken. De jaarverslagen van de secretaresse mej. S. Hillebrand uit St. Laurens en de penningmeeste- resse, mej. K. Visser uit Gapinge wer den goedgekeurd. Er was een batig saldo van f 139.57. In de middagbijeenkomst hield ds. G. Toorenvliet uit Leiden een refe raat over „Het lied in de nacht van ons leven", waarby hij eveneens de watersnood besprak. Het slot van deze dag werd door gebracht met muziek, declamatie en samenspraak, waarna ds. Th. Rienks uit Schoondijke deze geslaagde jubi leumviering sloot. NED. HERV. KERK Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: in de Ned, Herv. Kerk J. Geers te Middelburg. FICTIEVE ATOOMBOMBARDEMENTEN Inschakeling van nationale luchtverdedigingssystemen De luchtmachten van België, Canada., Franltryk, Nederland, Engeland en de U.S.A., tezamen met Griekenland, Portugal en Italië, zullen onge veer 1800 vliegtuigen inzetten voor een grote oefening boven centraal Europa, die gehouden wordt tegen het einde van deze maand. Onder de naam „Coronet" zal deze belangryke oefening een tweeledig doel nastre ven. In de eerste plaats, de tweede en vierde „Technical Alrforce" (Ataf) te beproeven op tactische paraatheid en luchtverdediging en in de tweede plaats de nationale luchtverdedigingssystemen van België, Frankrijk, Ne derland en Engeland by de oefening in te schakelen. „Coronet" zal duren van 23 tot 31 Juli, inclusief d-day op 25 Juli. Het oefenterrein omvat de centrale sector van WeBt-Europa met de Westelyke toegangen tot de oceaan, terwijl naar het Oosten de grens 500 myi van de Oostgrens van Duitsland loopt. De oefeningen, die als fictieve atoombombardementen kunnen wor den beschouwd, zijn gecompliceerd, omdat de aanvallende vliegtuiggroe- pen (afkomstig van de R.A.F.-bom- ber-, fighter- and flying-training com mands in Engeland), bestaan uit thans gangbare typen, en omdat de onafhankelijke luchtverdedigingssy stemen vnn de geallieerde luchtmach ten daarbij zijn ingescliakeld. Tegelijkertyd zal een stafoefening worden ingelast voor de tweede Ataf, behorende bij de Noordelijke leger groep, en de grondgroepen zullen zorg dragen voor werkelijke doelen en voor oefeningen voor luchttrans porten. „Westonia" (tweede Ataf-groep, Nederland en de Britse-zóne van Duitsland) wordt verondersteld Uraniumgeheimen te hebben ontdekt in het nabije gebied van „Fantasia" (vierde Ataf-groep, U.S.A. en Fran se-zóne en gedeelte van Oost-Frank- ryk) en daarbij de copie van een blauwdruk voor een atoombom in handen te hebben gekregen. Overrompeling. De onderlinge betrekkingen waven nog niet verbroken om economische redenen en de oorlog begint plotse ling met een overrompeling als inlei ding. Beide partijen vangen de opera ties op de grond en in de lucht aan op 25 Juli. „Franconia" (het Franse luchtverdedigingsgebied) bltjft neu traal en komt met de belligerente partijen overeen om wederzijds in lichtingen te verstrekken betreffende vyandelijke vliegtuigen. Intussen heeft „Wessex" (alle in Engeland ge- stationneerde aanvalsvliegtuigen, en de machtigste bij deze oefeningen be trokken partij in West-Europa) een ultimatum opgesteld met de medede ling, dat de krijgsmacht van de bel- ligerenten vernietigd zal worden, als de oorlog niet uiterlijk 25 Juli mid dernacht afgelopen is. Wapenstilstand. Aangezien 't antwoord op dit ultima tum uitblijft, opent Wessex op 27 Juli de aanval met zijn vliegtuigen. Op 30 Juli komen Westonia en Fantasia tot het inzicht, dat, als ze werkelyk weerstand willen bieden aan Wessex, ze hun inlichtingendiensten moeten coördineren en ze sluiten een wapen stilstand op 31 Juli. De vliegtuigen, die deelnemen aan de oefening „Coro net", zullen bestaan uit Sabres, Thun- derjets, Shooting Stars, Empires en Invaders van de vierde Ataf-afdeling. Daaraan worden toegevoegd Griekse en Italiaanse Thunderjets en Portu gese Thunderbolts. Engeland doet mee met Washingtons, Lin coins, Can berra's, Valetta's, Varsities, Meteors en Sabres. De Meteors en Sabres zullen de bommenwerpers dwingen hoog te vliegen. HOOFDPIJN, KIESPIJN...} Verjaag dia largende pijnen met: —Zuiver en ontsmet UllieflflCu* huid met de hel- JUit}IIIJ IJder v,oe,l)ftreD.D.D. jeukbedaart.de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Slordig met duizendjes Een boekhouder van een winkel in de Haagse binnenstad heeft Maandag bij de politie aangifte gedaan van het verlies van een canvas legerta-s, wel ke achterop zyn fiets gebonden was. De tas bevatte een bedrag van 7000 aan bank- en muntbiljetten en specie. Een 40-jarige textielhandelaar uit Woerden, die Maandag met zijn wa gen naar Amsterdam reed om daar zakenrelaties te bezoeken, is in de hoofdstad uit zijn achterzak ziin por tefeuille, inhoudende 1050 plus ry- bewys, kwyt geraakt. Marktberichten VEILING GOES. 14 Juli. Vat-veiling: Frambozen 85. Gewone veiling: Aardbeien 5895; Frambozen 63134; Rode bessen 53,2077; Zwarte bessen 62,60—63,10; Kruisbessen 23—38; Ora:Je pruimen 29—49; Kersen: Zoete morellen 47; Klerken 78—83; Vlees kersen 47; Zwarte kersen 57—67; Peren: St. Remy 20. Alles in guldens per 100 kg. Groenten: Komkommers 1626 per 100 stuks; Doperwten 57; Dubbele Princesse- bonen 50—63; Saxa bonen 50—58; Wage naars bonen 44—47; Eerstelingen grote 14—16; Idem bonken 18; Idem drielingen 12; Idem kriel 5—8; Andijvie 11—17; ir. Savoye kool 1822; Rode kool 9; Rabar ber 59; Waspeen 89; Net meloenen 61 —88, alles per 100 kg.; Kroten 6; Uien 18: Wortelen 14—19, alles per 100 bos. Alles ln guldens. VEILING KAPELLE. 14 Juli. Industrie-veiling: Rode bessen 52,20—52,70; Zwarte bessen 50,90—62,30; Rode bessen afw. 46,10; Frambozen 118,10 —120,20, alles per 100 kg. Gewone veiling: Aardbeien 81; Kersen: Klerken 5179; Morellen 31—61; Markie zen 6784; Rode Blanche 4143; Vlees kersen 26—53; Wilhelminakers 42—48; Va- rikse Zwarte 4855; Mierlose Zwarte 42— 62; Citroenkersen 26—42; Krieken 42—48; Frambozen: Malling Promise 108—179; Pruissen 106137; Hornet 106—128: Bes sen: Fay's Prolific 5984; Witte bessen 4248; Kruisbessen 1056; Dubbele Prin- ccsseboncn 43=-€0; Saxabonen 4650, al les per kg. VEILING KRABBENDIJKE. 14 Juli. Exportveiling: Zwarte bessen 60,70; Frambozen 951,02; Rode bessen 56—63; Dubbele Princessebonen 1965; Eerstelingen 14. EIERNOTERING GOES. Prijs voor verse kippeneieren f 1,83 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. VEILING TIIOLEN. 14 Juli. Eerstelingen bonken 1815; ld. gewone 1628; Idem poters 11.08; Idem kriel 4.65; Doré gewone 16.69: Witte Ei genheimers gewone 16.11—17.11; Blauwe Eigenheimers gewone 15.21; Bintjes ge wone 12.16. Aanvoer 31 ton. Stambonen 55. Aanvoer 700 kg. VEILING SINT ANNALAND. 14 Juli. Doré gewone 16,36—10,37: Bint jes gewone 11,3911,81; Eigenheimers ge wone I 16,20—16.62; Idem II 14,10—14.51; Idem drielingen 10,25—10,32. Aanvoer 31 ton. VEILING SCHERPENISSE. 14 Juli. Doré gewone 16,60; Eerstelingen gewone 12,28; Bintjes gewone 11,50—12,12; Eigenheimers gewone I 15,52—16,60; Idem II 14,50; Idem drielingen 3,03; Blauwe Eigenheimers gewone 16,28, Aanvoer 25 ton. VISMIJN *'EERE. 14 Juli Aangevoerd: 2353 kg. export garnalen 1,18—1,78; 145 kg. bot 44—56; 160 kg. tong (middel) 09—2.60; 19 kg. rog 26—40. VISMIJN BRRSKENS. 14 Juli. Aa.gevoerd: 800 kg. export garnalen 2,33—1,37; 77 kg. schar 54; 117 kg. bot 37—23; 90 kg. schol 50; 231 kg. tong (middel) 1,80—90; 51 kg. rog 55—17.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4