Vlissingen promoveert naar tweede-klasse Amsterdammer Willemse won voor tweede maal de Scheldebeker Drie sportieve dames reden feilloos de Benelux-ronde uit NACHTELIJKE ETAPPE DOOR ARDENNEN WAS HET ZWAARST MAANDAG 13 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VROUWEN ACHTER HET STUUR Zo nodig zingend - tegen de slaap - langs verlaten, nachtelijke wegen (Van onze speciale verslaggeefster) Tussen (le tientallen auto- en motorryders, die Vrijdagmorgen in Ber gen op Zoom het startsein voor de Benelux-ronde afwachtten, bevonden zich drie dames, die het bekende touwtje-met-loodje om de pols droegen. Zy vertegenwoordigden het. vrouwelijke element in de tour, of liever ge zegd: het actieve vrouwelijke element, want dames-passagiers waren er genoeg. Deze drie chauffeuses bevonden zich daar, op het startterrein van de tocht, in goed gezelschap. In gezelschap namelijk van mannen die niet onmiddellyk smalende opmerkingen bedenken wanneer ze een vrouw ach ter het stuur van een auto zien zittenWant deze drie dames waren geen onbekenden voor de „oude getrouwen" onder de mannelijke deelne mers. Twee van haar reden de tour reeds enkele malen geheel uit en wan ner een vrouw hiertoe kans ziet, heeft ze wel bewezen, dat ze het auto- ryden niet als een mode-gril, doch als sportbeoefening beschouwt, en bo vendien: dat ze de kunst van het rijden verstaat! Naast deze twee „veteranen" heeft ook de derde deelneemster, voor wie deze ronde de eerste, dus eigenlijk de vuurproef was, de vermoeienissen van afgelopen Vrijdag en Zaterdag beloond gezien, want ze arriveerden alle drie op tijd en zonder strafpunten aan de finish. Haar wagens bleven gelijke „tred" houden met die van de manne lijke mededingers, zowel in het vlak ke Hollandse land, als later in het zware nachttraject na Namen. In het onvolprezen Luxemburgse landschap met zijn heuvels, zijn ravijnen en zijn zwijgende bossen waren zij present bij de controleposten; in de drukke Bel gische steden lieten ze evenmin ver stek gaan en kort na elkaar snorden haar grijze wagens tenslotte Zater dagavond Middelburg binnen. De vierde maal Mevrouw W. Sohorer-Schoonevelt Büchner uit Driebergen verscheen dit jaar voor de vierde maal in haar Sko- da-twoseater aan de start. De vorige drie tours reed zij eveneens foutloos uit, ook in de Tulpenrallye boekte ze enige keren succes en ze rijdt regelma tig kleinere ritten mee. „Maandag heb ik alweer een avondiit, die ik zelf heb helpen uitzetten als lid van de sportcommissie van de Zeister club „De Slotridders". Maai* de Benelux- ronde vind ik altijd de gezelligste tocht", aldus mevrouw Schorer. „Ook al omdat ik dan weer eens in Zeeland kom, waar ik korte tijd gewoond heb. Mijn vriendin, mevrouw Móejes, is nu al voor de vierde keer mijn reisgezel lin op de Benelux-tocht. Of ik, met het oog op eventuele panne, niet lie ver mannelijk gezelschap heb? Een hand verwisselen en kleine manke menten verhelpen kan ik zelf wel, en bij ernstige pech belandt een man uit eindelijk toch ook in een garage, al zitten sommigen met een gewichtig gezicht eerst zelf een half uur aan de Wagen te prutsen De tweede vrouw in deze equipe, mevrouw L. Moejes-Brandt, zorgde onderweg voor geregelde versterking van de inwendige mens. Slapen gedu rende het nachttraject doet ze nooit. „Ongezellig en onsportief ten opzich te van degene, die achter het stuur zit. Op lange saaie wegen ga ik verhalen vertellen om de verveling en de slaap te verjagen, of we gaan zingen; dat is hèt middel tegen slaap". Twee dames, vèr na het mid dernachtelijk uur tezamen luid keels zingend in een autootje als er op een dergelijk tijdstip nog eerzame Belgische burgers op de been zijn geweest, zullen ze wel even hun ogen uitgewreven heb ben. In normale omstandigheden zou zo'n situatie, op z'n zachtst gezegd, dan ook wel te denken geven! In de ban In een lichtgrijze Volkswagen reed een tweede dames-equipe mede tussen de tientallen voertuigen. Chauffeuse: mevrouw E. Schoute uit Amsterdam, eveneens een oude bekende van de Be- neluxtocht, die zij voor de derde maal meereed. Een kleine tengere vrouw, die na elke rustpoze met kennelijk ple zier weer in haar vertrouwde wagen tje stapte en die met haar passagiere, mej. M. F. C. Tummers („tweede- jaars"-deelneemster, als we het zo mogen omschrijven) onvervaard het ene traject na het andere nam met „De Glimneus", zoals ze haar auto doopte vanwege de grote lamp, mid den boven de voorbumper. En die ons toevertrouwde, dat deze tocht voor haar iedere keer weer hèt sport-evene. ment van het jaar is, waarop ze zich maanden tevoren reeds verheugt. TENNIS Titels voor Morea en Dorothy Knode-Head Internationale kampioenschappen te Noordwijk beëindigd De Argentijn Morea heeft tijdens de internationale tenniskampioen schappen van Nederland, welke te Noordwijk zijn gehouden beslag ge legd op de titel heren-enkel door de Australiër Hoad met 64, 63 en 64 te verslaan. Bij de dames ging de titel naar de Amerikaanse Doro thy Knode-Head. Zij sloeg de Fran- caise Sibone Scmitt (60, 64). De verdere uitslagen der finales waren Damesdubbel: Jean Rinkel Quertier en Helen Fletcher (GB) sl. Dorothy Knode-Head (VSV) en Fenny ten Bosch (Ned.) 7—5, 6—1. Herendubbel: Hoad en Wilderspin (Austr.) sl. Van Swol (Ned.) en Mo- rea (Arg.) 57, 63, 64 en 62. Gemengd dubbel: Jean Rinkel— giertier en Hoad sl. Dorothy Knodc- ead en Vieira (Braz.) 61 en 6—2. Deze beide deelneemsters zyn ken nelijk in de ban geraakt van de Be nelux-ronde, en mèt haar zyn vele lief hebbers van de auto- en motorsport gezwicht voor de bekoring, die de bui tengewoon mooie routes en vooral de bijzonder gezellige, haast intieme sfeer van deze jaarijkse sportieve ge beurtenis op de deelnemenden uit oefenen. En onder de hoede van de derde vrouw in deze ronde zijn we tenslotte aan het einde van de eerste dag Ne derland uitgereden. In een nieuwe „Fiat 1100", met aan het stuur Euge nie Staal uit Breda, die voor de eerste maal de tour meereed en ook voor de eerste maal een nachttraject reed. Op een wijze overigens, waarmede ze de eer van haar club „De Baronierijders" hoog heeft gehouden! Wij voelden ons in de wagen van deze chauffeuze, on danks de regen en plotselinge mist in België, even „safe" als we ons de rest van de tour in onze pers-bus gevoeld hebben. Temeer daar mejuffrouw Staal en haar passagier, haar broer A. Staal, zelf een garage-bedrijf -heb ben, en eventuele panne dus snel en deskundig zouden hebben kunnen ver helpen. Voor geen goud Deze equipe-Staal raakte toevalli gerwijs bij een Nederlandse controle post in gesprek met een niet-deelne- mend automobilist, die belangstellend naar de drukte zat te kijken. Hij ver telde, dat hij een groot liefhebber was van de autosport, en er ermstig over dacht om een volgend jaar ook eens mee te doen. Hij vroeg honderd-en-een H Benelux in de sport, n maar niet aan de grens De Beneluxronde heeft mede M ten doel op sportgebied de M Beneluxgedachte te bevorderen en daarin is men ook dit jaar weer geslaagd. Helaas is geble- ken, dat de Beneluxgedachte op H ander gebied nog weinig ingang H heeft gevonden. Enkele ronderijders zagen na- melijk aan de NederlandsBel- M gische grens voorbij Valkens- waard door de 3eigische dou- ane-beambten hun meegenomen p benzine-voorraad, variërend van H 15 tot 35 liter, in beslag geno pt men, terwijl zij bovendien be- boet werden. Dit gebeurde, om- li dat zij op de vraag „nog iets aan gf te geven?", niet onmiddellijk reageerden. Anderen, die dit wel deden, konden volstaan met het betalen van invoerrechten. Een M en ander veroorzaakte uiteraard het nodige (of onnodige?) opont- houd- Leden van de Kon. Ned. Mar- chechausse aan dit grenskantoor p traden evenmin bepaald soepel op. Enkele kleine onjuistheden in de grensdocumenten van deelnemers werden strikt amb- telijk afgedaan en zo kon o.m. de .persbus" eerst na ruim een H half uur oponthoud de reis voortzetten. Zelfs de geïmprovi- seerde ijskast, waarin wat ver- frissende dranken werden mee- H gevoerd, werd aan een nauwge- zet onderzoek onderworpen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bijzonderheden over de tour en infor meerde tenslotte hoe het onderweg „met het slapen" zou gaan. „We slapen natuurlyk niet, we rij den vannacht door", zei de dame laco niek. Er kwam een uitdrukking van afgrijzen op het gezicht tegenover haar. „Niet slapen?" riep de man vol afschuw. „Dan doe ik voor geen goud mee. Voor geen goud!" Hij stapte in zijn wagen en reed weg, zonder nog eenmaal om te zien Ook mejuffrouw Staal startte haar auto en reed weg. Maar zy reed door, :de geheel nacht, zonder te slapen. Al was er dan ook in dit geval geen goud mee te verdienen (Van een onzer verslaggevers) Het feestelyk trompetgeschal, dat sinds Zaterdagavond 19.18 uur met tussenpozen over de Middelburgse Markt klonkt, telkens wanneer weer enkele Beneluxronde-deelnemers wa ren gearriveerd zou de automobilis ten en motorryders eigenlijk als een soort verlossings-signaal in de oren geldonken moeten hebben. Ais een tot vreugde stemmend teken, dat er nu na byna 36 uren motorgeronk definitief 'n einde was gekomen aan 'n tocht, die weliswaar ontspan ning bood, maar zeer zeker ook in spanning had gekost! Dat was niet het geval. Vrywel zonder uitzondering verklaarden zy zich nog fris te voelen en allen wa ren het er over eens: de vierde Bene lux-ronde was schitterend verlopen! De uitspraak van de motorrijder F. de Visser uit St. Laurens, welke wij Zaterdagmorgen konden publiceren, namelijk dat de eerste dag alles uit stekend was gegaan, is van kracht gebleven. Nadat de rijders zich in 't middernachtelijke Namen gedurende de neutralisatie van zestig minuten hadden verkwikt, startte men vol goede moed voor de nacht-etappe, welke door de Ardennen zou voeren. Het bleek het zwaarste traject te zijn. Dichte mistbanken benamen het uitzicht en het nemen van de talrijke S-bochten kostte de rijders een maxi. mum aan inspanning. Bovendien daal de de temperatuur aanzienlijk, zodat 't voor de motorrijders'n koel nachtje is geworden! De route Bastogne-Ar- lon bleek voorts wegens herstelwerk zaamheden onberijdbaar, zodat slechts via een omweg Arlon kon worden bereikt, waar tegen half vijf in de morgen een achttiental rijders zich dan ook dankbaar gestemd om... de brandende kachel in café Mendels verzamelde! Evenals overal elders op de pleisterplaatsen, had ook hier de plaatselijke motorclub voor lafe nis gezorgd en welhaast nergens an ders zal de zwarte, hete koffie goed hebben gesmaakt, als in Arlon. Lang duurde het oponthoud niet; nauwe lijks had de zon, na het eerste schuch. tere morgenlicht, voor wat meer ver warming gezorgd, of het schilderach tige plaatsje werd verlaten en wel dra om half zes werd de 2e hoofdcontröleplaats, Luxemburg, be reikt. De dag was definitief aange broken, de laatste ruit van 12 uur kon beginnen. Stug hebben ook sindsdien de mo toren hun monotone zang gezongen, slechts in een enkel geval onderbro ken door wat panne, en onvermoeid- baar voerden de „rondisten" hun auto's en motoren met vaste hand door de Beneluxlanden, genietend van natuurschoon en van het sportieve element in deze tour. Via Clervaux, Malmedy, Luik, Brussel en Antwer pen terug naar Nederland, naar Zee- lands hoofdstad, waar op de Markt voertuigen en rijders definitief rust Het Nederlands honkbalnegental heeft in Antwerpen, vooral dank zij het uitste kende werpen van Hannie Urbanus. de Belgische ploeg een 10—0 nederlaag toe gebracht. kregen, na ruim duizend kilometer te hebben afgelegd. De feestelijke intocht, compleet, met geluids-reportage en trompetgeschal, onder belangstelling van honderden, was verdiend! Sof op de voertuigen en baarden op de mannengezichten vormden de stille getuigen van een prestatie die gerespecteerd kan wor den. Als voorzitter van de M. A. C. „Scheldegouwen" én als deelnemer kon dr. J. C. Arends dan ook onmid dellijk na aankomst volmondig ver klaren: ,JDe vierde Benelux-ronde heeft volkomen aan de verwachtin gen beantwoord". -Luctor naar vierde klasse K-N.V B. Wolfaartsdijk klopte Zaamslag Luctor heeft de beslissingswedstrijd tegen Noormannen met niet minder dan 40 gewonnen en is zodoende ge promoveerd naar de vierde klasse van de K.N.V.B. In de Zaterdagcompetitie wist Wol faartsdijk de belangrijke wedstrijd te gen Zaamslag met 5—2 te winnen. De verdere uitslagen luiden: 2e klasse B: V.C.K. IIIWolfaarts dijk II 11—0; E.M.M. IV—Meeuwen I 5—0. 2e klasse C: Rillandia IIWemel- dinge II 4—5. Zondagvoetbal afdelingsprogramma. 2e klasse A: R.C.S. IIIZuidzan- de I 64. 3e klasse A: R.C.S. IVHoofdplaat H. Hoofdplaat II niet opgekomen. VREUGDE IN DE SCHELDESTAD 2-1 overwinning op Dongen in Bergen op Zoom Vlissingen is na een één-jarig verblijf in de derde klasse weer gepromo veerd en de duizenden Zeeuwse voetballiefhebbers, die Zondag de reis naar het M.O.C.-terrein in Bergen op Zoom hadden gemaakt, hebben hun vreug de daarover na afloop van deze enerverende beslissingswedstrijd tegen Don gen niet onder stoelen of banken gestoken. De 21 overwinning was ver diend en vooral na de rust kwam Dongen er weinig aan te pas. Beide ploegen, die een zeer zenuw achtige wedstrijd speelden, hetgeen ook wel te begrijpen was, waren tech nisch tegen elkaar opgewassen. Dongen trapte af met de wind in de rug en zat al spoedig voor het Vlis- singse doel, waar de Brabanders wel verwarring stichtten, maar niet tot een werkelijke doorbraak kwamen. Vlissingen ontworstelde zich spoedig aan de greep van Dongen en na enige vergeefse aanvallen, die de voorhoede niet op de juiste manier afwerkte, om speelde Noya de rechtsback, schoot in, de doelman sloeg de bal terug, die werd opgevangen door v. d. Schraaf. Deze bedacht zich geen ogenblik, maar schoot onmiddellijk in en het was raak (10). Het was wel een zeer kostbare voorsprong en een nog grotere morele steun. Maar ook Dongen was niet ont moedigd en drong weer sterk op. zodat de Vlissingse achterhoede handen vol werk kreeg. Dit ging Struiwigh en Barton echter uitstekend af en vooral doelman Baert was goed in vorm. De aanvallen van Dongen waren niet erg gevaarlijk en de schu'ters ontbraken. Zo kwam er voor de rust geen veran dering meer in de Stand. NA RUST. De rood-witten stelden hun trouwe schare aanhangers niet teleur: de voor hoede met v. d. Schraaf als uitblin ker. trok steeds veer op het Dongen- doel af. Een der spelers van Dongen kon dat blijkbaar niet goed verkrop pen en beging meermalen overtredin gen waartegen onvoldoende werd op getreden. De gemoederen raakten zo doende wat verhit. Na ruim een kwar tier zond linksbuiten De Nooijer een harde schuiver in, welke de keeper van Dongen met moeite tot een hoek schop kon verwerken. De Nooüer zet te uitstekend voor en v. d. Schraaf plaatste beheerst de bal in de linker benedenhoek. Vlissingen stond met 2 0 voor. De kansen op promotie van Vlissingen stegen daardoor aanmerke lijk. De rood-witten legden zich nu meer op de verdediging toe, met als gevolg, dat de druk van Dongen gro ter werd en er enkele gevaarlijke si tuaties voor het Vlissingse doel ont stonden. De verdediging kwam weer met veel succes in actie en wist stand te houden tot vier minuten voor het einde, toen midvoor Simons er nog 2 1 van maakte. Verdere aanvallen wer den afgeslagen en toen het eindsignaal klonk was Vlissingen tweede klasser. De wedstrijd werd bijgewoond door de voorzitter van de. K.N.V.B., ir Hopster uit Den Bosch. Na afloop kwam ir. Hopster spelers en bestuur complimenteren met het heroverde tweede klasserschap, waarbij hij er zijn vreugde over uitsprak, dat het een Zeeuwse ploeg was, die er in slaagde te promoveren GYMNASTIEK Koudekerke zag geslaagde gymnastiekdemonstraties De gymnastiek-propaganda-dag, welke de Zeeuws-Brabantse Turn kring Zaterdag in Koudekerke orga niseerde, is een groot succes gewor den en heeft zeer veel sportliefhebbers getrokken. De deelnemende verenigin- ten waren Swift uit Koudekerke, Me- ioburgum, Wilhelmina en Achilles uit Middelburg, L.O., en V.T.V. uit Vlissingen en Oostkapelle. Op het sportveld werd een aantal demonstra ties van uiteenlopende aard gegeven. Alle nummers, die vlot achter elkaar werden afgewerkt, stonden op zeer goed peil. Slechts de gladde grasmat was er oorzaak van, dat de spring- nummers er minder goed af kwamen. Tot slot was er 's middags een ge zamenlijke uitvoering van vaardig heidsoefeningen, die de bewondering van het talrijke publiek oogstten. Ook 's avonds werd een uitgebreid pro gramma op het Kerkplein uitgevoerd, dat werd besloten met een geslaagd concert van de muziekvereniging Voorwaarts. GOEDE WEDSTRIJD, BIJNA IN RECORDTIJD Geertje Wielema de snelste dame De twaalfde Scheldebeker-zwennvedstryd is Zaterdagmiddag weer een succes geworden: een succes voor de organisatoren en de velen, die in deze omvangrijke organisatie een grotere of kleinere taak te vervullen hadden, een sportief succes voor de twintig deelneemsters en deelnemers, die allen de tocht van Breskens naar Vlissingen in een uitstekende tijd volbrachten, 'n succes vooral natuurlijk voor de winnaar, de Amsterdammer Willemse, die zich van het begin tot het einde de sterkste heeft getoond en die deze wedstrijd en dus de beker won in een tyd, welke het record van de Engelsman Deane, gevestigd in 1936, heel dicht nabijkwam. Een succes tenslotte óók voor onze populaire nationale zwemster Geertje Wielema, die voor het eerst aan deze monsterrace deelnam, als vierde eindigde en daarby tevens beslag legde op de zilveren wisselschaal voor de eerst-aankomende dame. Haar tijd (1 uur 8 min. 13 sec.) betekende in elk geval een nieuw record voor de dames! Het was tien minuten over twee precies toen loods Spuy het moment aangaf, waarop de wedstrijd kon beginnen. De twintig zwemsters en zwemmers stonden toen reeds enige minuten in gespannen af wachting in hun volgbootjes, maar er liep nog te veel vloedstroom en men weet het van de ervaring van vorige jaren: elke minuut, dat te vroeg ge start wordt, betekent een veelvoud aan tijdverlies omdat de stroom de deelnemers dan nog veel te ver land inwaarts meeneemt. Eindelijk kwam toch het sein. De vuurpijl weigerde weliswaar, maai* de zwemmers scho ten te water en de gehele begeleidings- vloot. die op dat moment ter hoogte van Nieuwesluis verenigd was, zette zich eveneens in beweging. Reeds direct na de start, begon zich een kleine kopgroep te vormen en de ze heeft eigenlijk de gehele wedstrijd de toon aangegeven. De tactiek, wel ke deze groep volgde was duidelijk: zo veel mogelijk recht over naar Vlissin gen, schuin tegen de stroom opzwem- mend tot dood-tij, om daarna in de kortst mogelijke tijd de finishlijn voor het badstrand te bereiken. Het was de Amsterdammer Willem se, die in navolging van de record houder Deane terstond de leiding nam. Rustig zwemmend, met een soe pele, maai* toch ook forse crawl- slag, sneed hij door het ditmaal vrij rustige Scheldewater, aanvanke lijk vrijwel gelijk op met zijn grote Hilsersumse concurrenten Van Daat- selaar en Kayser, de Amersfoorter Gerrit de Bruyn en Geertje Wielema, die zich van meet af aan bij de leiders wist te scharen en te handhaven. Aan de Vlissingse wal volgden vele honderden toeschouwers, die overigens natuurlijk nog maar heel weinig za gen, maar gelukkig des te meer hoor den uit het ooggetuigeverslag, dat vanaf één van de Belgische tenders werd gegeven, de strijd in grote span ning. Willemse liep steeds meer uit. maar vooral Van Daatselaar, Kayser en Geertje volgden uitstekend. De Vlissinger Chris Verbeek zwom ach ter de kopgroep op enige honderden meters afstand en achter hem kwam i een tweede groep, waarin Annie Veld- huijzen, J. van Rijk en Bouwmeester van D.J.K. uit Amsterdam, de winna res der dames van vorig jaar mej. Willemsen en de Middelburger De Rijk de toon aangaven. De beide Engelse deelnemers bevon den zich in de achterste gelederen. Toen ongeveer de helft van de af stand was afgelegd, was het reeds duidelijk, dat ditmaal een goede tijd gemaakt zou worden. Misschien zelfs een recordverbeteringPrachtig kwamen immers de zwemmers recht op het strand aanzwemmen en de kans zat er dus in. Het mocht toch niet zijn. Hoe soepel Willemse ook door het water gleed, het werd bijna één uur vijf minuten en dat was nog altijd drie minuten te veel. De finish. Intussen werd de reportage van dc tender overgenomen door een oogge tuigeverslag op het strand zelf een nieuwigheidje dit jaar! en terwijl een verdrietige regenbui eigenlijk op het laatste moment nog een beetje als spelbreker kwam optreden, volgden de duizenden belangstellenden, die nu al len naar het strand gestroomd waren, gespannen het laatste deel van de strijd. Luide toegejuicht en hartelijk namens het comité begroet door de heer H. P. Veening, stapte de winnaar Willemse om kwart óver drie het strand op. Eén uur, vier minuten en 56,8 sec. was zijn tijd. Geen nieuw re cord, maar desondanks een prachtige prestatie! En voor de microfoon ge haald, vertelde de gelukkige winnaar, die zich nog geheel fit voelde, dat hij deze wedstrijd toch wel heel wat ge makkelijker had gevonden dan die van 1952Dèt zullen allen, die toen de strijd tegen wind en golven met .(Vervolg op pag. 4.) De handbalvereniging „.-Volharding" nit Goeskampioen van dc eerste klasse dames van de afdeling Zeeland. Staande v.l.n.r.: T. v. Son, G. Schmid- v. d. Kreeke, C. de Baar,, J. dc Witte Scheers. P. Boutens en F. van Eg- mond-Mieras. Zittend v.l.n.r.: C. Scheers. C. Lockefeir, F. Polflict, N. Schillemans en D. van Son. ZWEMMEN Tine van Brenk en Kayser eerste in Bosbaan In de Eosbaan te Amsterdam zijn zwemwedstrijden gehouden voor da mes en heren over een afstand van 2 km. De voornaamste uitslagen luiden: Vrije slag heren: 1. Kayser (Rob ben) 27 min. 29.1 sec.; 2. Muller (Dolfijn) 27 min. 29.2 sec.; 3. Van Daatselaar (Robben) 27 min. 49 sec. Vrije slag dames: 1. Tine van Brenk (Robben) 28 min. 59 sec;2. Loes de Nijs (Robben) 30 min. 09.9 sec; 3. Nanny van Seventer (Robben) 30 min. 37.4 sec. Vrije slag heren (veteranen) 1. Schopman ,,'tIJ", 31 min. 19 sec.; 2. Scheffer, „D.J.K.", 32 min. 20 sec.; 3. Sitters „S.V. Shell", 37 min, 01 sec". ATHLETIEK Moerman en Van der Eykel verbeteren jeugdrecords Willy Cijsouw tweede bij het hoogspringen Twee Nederlandse records zjjn Zondag bij de Nederlandse jeugd kampioenschappen van de K.N.A.U. op de Sintelbaan te Amsterdam ge sneuveld. Moerman van Pro Patria liep een bijzonder snelle 300 meter en bracht het sinds 20 Augustus 1950 op naam van Dick Herberts (A.V. '23) staan de record van 36 sec. op 35.6 sec. Ook de tweede aankomende, Van der Knaap van D.O.S. bleef met 35.8 sec. ruim onder het oude record. De Hagenaar Van der Eykel van Vlug en Lenig verbeterde het natio nale record polsstokhoogspringen tot 3.36 meter. Het oude record was sinds 13 Juli 1952 in handen van Swart (Volharding) De Eindhovenaar Kamerbeek wist vier kampioenschappen op zijn naam te brengen: 110 meter horden, kogel stoten, speerwerpen en discuswerpen. Willy Cijsouw van Marathon uit Vlissingen, die de jongste deelneem ster was, werd tweede bij het hoog springen met 1.402 meter en zesde bij het vèrspringen (5.10) hetgeen een nieuw Zeeuws record is. Op de 80 meter werd Willy eerste In de serie met 10.6 en zesde in de finale met 10.5 sec. Gré de Jongh weer sneller op de 800 meter Gré de Jongh heeft Zondagmiddag te Amsterdam het Nederlandse re cord op de 800 meter dames, dat zij kortgeleden te Rijswijk met 2 min 21 sec. op haar naam had gebracht, op nieuw verbeterd. Thans kwam de Sa- gitta-athlete toteen tijd van 2 min. 19.3 sec. Deze 800 meterloop werd verwerkt in het bij-programma van de Nederlandse jeugdkampioenschap pen, waarin verder een 80 meter hor den dames en een 3000 meter waren opgenomen. Op de 3000 meter bleven de eerste vier aankomenden. Keesom, Bakker, Verhoeks en Van der Voort, beneden de 9-minuten grens. Keesom was in 8 min. 45.7 sec. de snelste. Fortune Gordien: 58.10 meter op discuswerpen Tijdens diestrictswedstrijden te Pasadena (Californië) heeft de Ame rikaan Fortune Gordien het wereld record discuswerpen verbeterd door een afstand van 58.10 meter te be reiken. Zoals bekend slaafde Sim Iness er kortgeleden in het wereld record, dat met 56.97 meter op naam van Gordien staat, te brengen op 57.93 meter. Deze prestatie is echter nog niet erkend. Te Baltimore verbeterde Martine Engel het sinds 1913 in bezit van Pat Ryan zijnde Amerikaanse record ko gelslingeren tot 59.55 meter. Het ou de record stond op 57.55 meter. Zwitserland klopte Nederland in Rotterdam De op de Nenyto-sintelbaan te Rot terdam gehouden atletiekwedstrijd tussen Nederland en Zwitserland is door de Zwitser met 132 tegen 86 punten gewonnen. Onze uitslagenlijst Om het kampioenschap van Neder land: EindhovenVitesse 60, Sparta—R.C.H. 1—1. Prom, tweede klasse: Helmond Dosko 11; "JuickKimbria 0—4. Prom. derde klasse: Vlissingen Dongen 21. Vierde klasse G: YersekeKaaise Boys 63. Promotie Res. eerste klasse: Mid delburg II—Taxandria n 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5