GOED KAMP! RENKUM EN AALSMEER HIELPEN HET GETROFFEN DREISCHOR WALCHEREN ENGELS JACHT TE VLISSINGEN VERBOUWD MAANDAG 13 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT Deputaties kwamen geschenken overdragen Donderdag kwam in Dreischor een gezelschap uit de adopterende ge meenten Renkum en Aalsmeer op De- zoek, by welke gelegenheid verschil lende geschenken aan de bevolking van het zwaar getroffen dorp werden aangeboden. De burgemeesters van beide adopterende gemeenten waren mede aanwezig, evenals de beide wet. houders van sociale zaken en verte genwoordigers van het verenigingsle ven. In de eerste plaats werden 1300 jonge hennen aan de bevolking over gedragen. Voor de kinderen was speelgoed meegebracht met een ver snapering en een mooi plantje uit Aalsmeer. Ook alle huismoeders kre- Ned. Rode Kruis bezocht Stavenisse Zaterdag werd te Bergen op Zoom in „Thalia" de algemeene vergadering van het Nederlandse Rode Kruis ge houden. Hierbij waren afgevaardigden uit Suriname. Curacao en Nieuw-Guinea, terwijl dr. Bernhardt uit Zwitserland en de burgemeesters van Bergen op Zoom en Stavenisse eveneens aanwe zig waren. Besproken werden onder meer de verhoudingen tot andere verenigingen, waarmede het Rode Kruis in aanraking komt, de watersnood en de gevolgen ervan en het algemene Rode Kruis werk. De voorzitter. Ir. F- C. C. Baron van Tuyll van Serooskerke, deelde mede dat het resultaat van de inzamelings actie 1953 zeer waarschijnlijl het re sultaat var 1952 zal overtreffen. Tot lid van het dagelijks bestuur werd herbenoemd de heer Kupers. Na de vergadering werd een film vertoond o 'er de schade, te Stavenisse aangericht, waarbij de burgemeester van deze gemeente, de heer L. A. Ver burg, een toelichting gaf. Daarna ging het gezelschap met autobussen naar Stavenisse, waar de bezoekers een rondgang door het dorp maakten en ten slotte werden ontvan gen in een nieuwgebouwde barak, wel ke voor school en onl anningslokaal zal dienen. Hier sprak da burgemees ter, de heer L. A. Verburg, de aanwezi gen toe en bedankte het Rode Kruis voor het vele, gedaan voor zijn ge meente. Watertoren Axel krijgt nieuwe bekleding De drie en zestig meter hoge water toren te Axel zal van een nieuwe ko peren bekleding worden voorzien. Het koper was er tydens de bezetting door de Duitsers afgehaald. Dit vry omvangrijke werk de koepel van de watertoren heeft, na melijk een oppervlakte van niet min der dan vierhonderd vierkante meter is opgedragen aan het loodgieters- bedrijf van de firma A. Jobse te Middelburg. Ouden van dagen gingen op reis De ouden van dagen te Domburg maakten dezer dagen hun jaarlijks reisje. Deze keer ging het naar Rot terdam. Hier werd een rondvaart door de havens gemaakt, welke bn de oudjes zeer in de smaak viel. Bij hun thuiskomst werden ze verwelkomd en sprak de voorzitter van het comi té zijn dank uit aan de eigenaars van de auto's, welke zij gratis ter be schikking hadden gesteld. Het diploma kraamverzorgster werd uitgereikt aan mej. C. Geertse te Vrou wenpolder. gen trouwens een plantje of wat bloe men. Ten slotte werd nog de keurig gereviseerde brandspuit weer aan de gemeente overgedragen. 's Avonds was er een byeenkomst in café Centrum, waaraan alle inge zetenen van ouder dan 16 jaar kon den deelnemen. Na een welkomst woord van burgemeester A. H. Ver meulen, die daarbij een kort histo risch overzicht van de gemeente gaf, zette burgemeester D. Matzer van Bloois van Renkum uiteen, welke hulp zyn gemeente heeft kunnen bie den; de aan Dreischor geleende jeep zal na revisie in eigendom worden overgedragen. Voorts werden 1300 jonge hennen geschonken, speelgoed voor de kinderen en 100 boeken voor de leesbibliotheek. De brandspuit werd geheel gereviseerd. Burgemeester dr. D. H. Peereboora Voller van Aalsmeer gaf een over zicht van de schenkingen uit zijn ge meente: een nog te bouwen garage voor de brandspuit en de jeep, twee radiotoestellen voor het Groene Kruis ten behoeve van de zieken, 125 boe ken en een geschenk onder couvert f 1000,-) voor de verschillende vereni gingen. Bovendien zorgde Aalsmeer nog voor planten en bloemen. Door de heer J. Diekman werd ver volgens nog namens de verenigingen van Renkum een enveloppe met in houd (ruim 340,-) aangeboden. Burgemeester Vermeulen dankte zijn collega's hartelijk voor de royale hulpverlening en verzocht hen deze dank aan de bevolking van Renkum en Aalsmeer over te brengen. Ook dankte hf allen, die op enigerlei wg- ze de gemeente Dreischor hebben bij gestaan, in het bgzonder de heer ae Graaf, directeur van sociale zaken te Renkum, die technische en admini stratieve hulp bood. Het programma van deze avond werd ten slotte nog afgewisseld met films over Aalsmeer. Geslaagd voor verpleegsters- Zeehondenbaby als gevonden voorwerp Op het Goesse politiebureau kreeg men Zondagavond aangifte van een niet alledaags gevonden voorwerp. De heer A. J. Hoekstra had zich namelijk op het strand van Kamperland over een aan zyn lot overgelaten zeehon- denhaby ontfermd. Rustig liet het diertje zich met een auto naar Goes vervoeren, waar de politie raad moest schaffen over deze vondeling. „Klein Blijdorp" in Middelburg en „Biydorp" in Rotterdam werden opgebeld en ten slotte werd advies gevraagd aan bur gemeester Ten Cate als jager. Het bleek een baby van ongeveer 6 weken te zyn. welke zonder de zorgen van de moeder moeiiyk in leven te houden is. Daarom koos men uiteinde lijk de kortste ïydensweg voor 't dier tje en werd het op het terrein van de reiniging met een schot hagel afge maakt. Natuurlijk trok het zeldzame „ge vonden voorwerp" voor het politiebu reau veel bekyks. Badcabines voor Goesse zwemclub ,,'t Sas" Het initiatief van de zwem- en badclub ,,'t Sas" om zo spoedig mo gelijk voor de leden kleedgelegenhe den tc verschaffen is Zaterdagmid dag bekroond. „Ondanks de lijdensweg, die wij na de oorlog moesten gaan, hebben wtt nu de beschikking over een aantal badcabines en een kleedbank", aldus de voorzitter, de heer A. van Heere waarden, die bij de officiële opening tevens de mededeling deed, aat de heer van Zweden, ryksgediplomeerd leraar, bereid was gevonden om les te geven. Na verder nog een kort propagan distisch woord te hebben gesproken, verrichtte de burgemeester van Kat- tendijke, de heer A. Schipper, de offi ciële opening, waarna de heer J. Jopse de verenigingsvlag hees. Onder de talrijke aanwezigen toonde ook de burgemeester van Goes, mr, W. L. ten Kate, zijn belangstelling. examen Voor het eind-examen verpleegster, diploma-A, zfln geslaagd de dames E. J. Flipse, J. Filius en E. J. J. van Leeuwen, allen werkzaam in het Chr. ziekenhuis „Bethesda" en de dames T. Louwerse (met lof) en J. P. mers, werkzaam in het „Sint Joseph"- ziekenhuis te Vlissingen. Bromfietsendiploma's uitgereikt Het Verbond voor Veilig Verkeer te Vlissingen hield in „Concordia" een ledenvergadering, tydens welke na schi'iftelijk en practisch examen aan een zestiental dames en heren het Bromfietsdiploma van het Verbond werd uitgereikt. Deze uitreiking ge schiedde door de ere-voorzitter, bur gemeester mr. B. Kolff, die daarbij wees op de betekenis van het werk van het Verbond en van deze di ploma's voor de veiligheid van het verkeer, ook in Vlissingen. Namens bestuur en cursisten werd dank ge bracht aan de cursusleiders, de he ren Y. J. Bosma en B. F. Jansen. De geslaagden waren de dames A. A. H. Wiener, M. Groenenberg, C. GeldofGeertse, L. PotterFelius, G. van Ryssel, C. A. Kaashoek, J. Casteleijn, A. E. AlbrinkBoer, S. P. J. BeenhouwerCapello, C. van LeeuwenBeenhouwer en de heren M. G. Hokke, J. J. v. d. Ameele, J. Blom, G. Geldof, I. J. Luteyn en J. Boucherie. In deze vergadering, die onder lei ding stond van dokter G. J. M. de Greef, werd door de secretaris, de heer J. Oosterling, het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het ledental is toegenomen met pl.m» 50 tot 248. Bevorderd aan R.H.B.S. en Middelbare school voor meisjes Onderstaand laten wij de lijst volgen van de leerlingen, welke aan de Rijks Ho gere Burgerschool en aan Middelbare School voor Meisjes ta Middelburg wer den bevorderd. Allereerst de overgangen van de R.H.B S. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd uit klasse 1 a. Jacob Antheunisse, Jacques Baljeu, Anneke Bal- lintljn. Johannes Boer, Gaplnge; Jan Boo ne, Adriaan Bouwens, Ronald van Boven. Cornells v. d. Broeke. Arnemuiden; Ad- dy de Bruine, Jan Dirkse, Aio van Eenennaam, Nora v. d. Ende, St. Laurens; Willy Franse, Leo Hendrikse. Tannie Hoo- gesteger, Johannes in 't Hout, Willem Huijssoon, Serooskerke; Frans Janse, Zou- telande; Atze Jellema. Domburg; Leintje Kloet. Nieuwland; Lies Kwak, Jan Mal- jers .Arnemuiden; Judith Vatteroth, Adri aan Vos, Marinus de Lange, Nieuwland. Vier van de 25 bevorderde leerlingen gingen over naar de Middelbare School voor meisjes, 2 leerlingen werden niet be vorderd. Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd uit klasse I b: Theo Engelbert v. Bevervoorde, Leo Kluijfhout. Jan Louws, Oostkapelle; Peter Maljers, Anr.eke Oost hoek, Westkapelle; Rens Rïemens, St. Lau- rans; Wim Risseeuw, Jan Roth, St. Lau rens: Walter Schenk, Henk Scherphuis, Trudy Steutel, Ella Tazelaar, Beatrys To by, Henk Ton, Serooskerke; Tonny Ver beek, Ineke Verhulst, St. Laurens; Jenny Verschuure, Chris Vreeke. Gijs de Wolff, Piet van Wuykliuijse, Leo Zelders, Ida Oosthoek, Westkapelle; Rien Kamphuis. Drie leerlingen gingen over naar de Middelbare School voor Meisjes, niet be vorderd 6 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: Wi _m Almekinders, Jacob Boender, Max van Boven, Lein Cysouw, Westkapelle; Frans Dieleman, Winifred Flohr. Vlissingen; Ab Goedhals, Louis Hu- kom, Erns Kempees, Adri Kleyn, «Vim Kweldam, Jams Leijnse, David Leys, Chris Portier, Ben Roest, Jopie Sturm, Robbie Thomson, Leen Versluijs, Jan de Wilde, Charles de Wolff, Annie Zwaan. Bevorderd: 21 leerlingen, waarvan 1 voorwaardelijk, niet bevorderd: 5 leerlin gen. Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Robert Augustijn, Simon de Bree, Piet v. d. Broecke, Piet Cevaal, St. Lau- rens; Johan Cujé, Dik de Dreu, Peter Gabrielse, Herman Gelderblom, Nieuw- dorp; Frans Germing, Jaap Jakobsen, Me- liskerke: Jeane Kambier, Dies Koole, St. Laurens; Leintje Minderhoud, Aagteker- ke; Wim de Pagter, Gerrit Snip, Bram Sorber. Willy Taal. Adri Tevel. Adri Wieiand, St. Laurens; Leo van Bellen, Vlissingen; Cornells 1 ondsmerk. Bevorderd: 21 leerlingen, niet bevor derd: 5 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse werden be vorderd uit klasse 4 A: Huig Bode, Annie Cornelisse, Tannie van Doorn, St. Lau rens; Nonny Jacobsen, Tony Pluijmers, Maria Rijkaard, Mary Schelling, Dom burg; Jacques Schippers, Kamperland; Sonja Vatteroth, Douwe de Vries. Bevorderd: 10 leerlingen, niet bevor derd: 1 leerling. Van de 4e naar de 5e i.iasse werden be vorderd uit klasse 4 B: Chris Alwijnse, Paul Bueninck, Wim Dumon Tak, Nel de Koning, Tannie Kraamer, Marinus Kunst. Hans van Londen. Wim Maas. Domburg; Keès Meijers. oerooskerke; Rien Munters, Leo Ossewaarde. Wim Reijnierse, Jeanet- te Schippers, Kamperland; Nico IJssel. Machiel van 't Hof. Bevorderd: 15 leerlingen, waarvan één voorwaardelijk, niet bevorderd: 3 leerlin gen. MIDDELPARE SCHOOL VOOR MEISJES. Aan de Middelbare School voor Meis jes werden bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Martha Ballintijn, Théa Corpo- raal, Koudekerke; Rie Karelse, Nieuw land; Anneke Klap, Koudekerke; Corry Kramer, Lucia van Ooijen, Ina d' Hondt. Bevorderd: 7, niet bevorderd: 3 leerlin gen. Van de 3e naar de 4e klasse Middelbare School voor Meisjes werden bevorderd: Loes Best, Liet Dekker, Ineke le Fever, Vera van Leverink, Sineke Mathijssen, Renske Michielsen, Rineke Michielsen, Toos Rijksen, Maryke Goetheer, Vlissin gen. Bevorderd: 9. niet bevorderd: 1 leerling. Van de 4e naar de 5e klasse Middelbare School voor Meisjes werd bevorderd: Jol ly Olthoff. De leerlingen, achter wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen in Middel burg. De heren J. Oosterling en C. Ouwe hand werden als bestuurslid herko zen. Het Ivstuur werd uitgebreid door de benoeming van de heer A. van Iren. Voorts werden tydens deze byeen- komst door de heer K. J. Schummel- ketel, hoofd van het Centraal Bu reau van het Verbond, enige films en filmstroken vertoond, welke betrek king hadden op het verkeer en de verkeersveiligheid. Deze filmbeelden werden door de heer Schummelketel op vlotte wyze toegelicht. RAAD OOSTKAPELLE Nieuwe landbouw- huishoudschool Tijdens de te Oostkapelle gehou den raadsvergadering deelde de voor zitter, burgemeester F. G. Sprenger, op een vraag van het raadslid J. Paardekoper mede. dat de verbou wing van „Molenwijk" tot landbouw- huishoudschool niet doorgaat. Men zal nu trachten een nieuwe school te doen bouwen. In September wil men proberen te starten met een landbouwhuishoudcursus. Deze raadszitting werd wegens ziekte niet bijgewoond door de heer A. W. Louws. De voorzitter hoopte, dat de heer Louws spoedig genezen zal zyn. Besloten werd garant te zijn voor de betaling van rente en aflossing van en 'n geldlening aan te gaan door de Stichting Verpleegden Rusthuizen Walcheren ten behoeve van voorzie ningen aan het tehuis „Overduin". Vastgesteld werd een verordening tot wijziging van het ambtenarenregle ment in verband met de combinatie gemeenteontvangereerste ambte naar. Aan het Koningin Wilhelmina- fonds zal een subsidie van een '6 cent per inwoner worden verstrekt. Besloten werd toe te treden tot de Stichting voor maatschappelyk werk en gezinsverzorging op het platte land van Walcheren. De voorzitter deelde mede, dat de bouw van vier woningen aan het „Baantje" is ge gund aan de firma K. Francken Zn. te Oostkapelle. De heer J. Geldof vroeg of er reeds vergunningen werden gegeven voor 't halen van brandhout op het strand. De voorzitter zeide, dat deze worden verstrekt. Voorts vroeg de heer Gel dof uit te zien naar een andere op slagplaats van goederen-strandvon derij. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente ruimte tekort heeft voor opslag van eigen materiaal, doch dat deze kwestie door B. en W. zal wor den bezien. „Zomerdag" in Souburg Ondanks het ongunstige weer wa ren Zaterdag vele leden van de N.V. C.J. en N.V.C.V., uit de Ring Walche ren naar Souburg gekomen om er hun „Zomerdag" te houden. De heer M. Allewyn, voorzitter van de provinciale commissie, opende de dag en heette in het bijzonder het py- perkorps „Juliana" uit Middelburg welkom. Vervolgens hield.spr. zoals hg zeide, „een pleidooi voor het spel", dat op juiste waarde geschat dient te worden. Nadat er enige liederen wa ren gezongen, begon men, ondanks de regen, met enkele spelen. Zo won een Middelburgse ploeg een estafetteloop voor dames en een Vlissingse ploeg een estafette voor heren. Beide ploe gen veroverden hiermede een beker. Een voetbalwedstryd tussen Oost- en Westkapelle, werd door Westkapelle gewonnen. De broodmaaltijd werd ge houden in „Rehoboth" en de mars door Souburg aanzienlyk bekort. Concert door „Apollo" te Domburg Bij gunstig weer zal hedenavond een concert worden gegeven op de tent bb de kerk te Domburg. De Hervormde Vrouwengroep „In Dienst der Kerk" te Middelburg maakte met twee bussen een tocht naar België. Nadat In Sluis koffie was gedronken werd Gent aangedaan, waarna koers gezet werd naar de hoofdstad van België. Ook werd de grootste Belgische havenstad nog met een bezoek vereerd. Dodelijk ongeval op fabrieks terrein te Arnemniden Oud-brigadier van politie kwam om het leven Zaterdag heeft zich op het fa brieksterrein van de „Vitrite" te Ar nemuiden een ongeval voorgedaan, dat het leven heeft gekost aan >ie heer P. v. d Ouden, oud-brigadier van gemeentepolitie te Middelburg. De heer v. d. Ouden, die voor de Stichting Watersnood te Middelburg, by welke Instelling hö de functie van werklelder vervulde, toezicht hield op het vervoeren per vrachtauto van matrassen uit het station Arnemui den naar het Vltrite-terreln. is tij dens de laatste tocht op het terrein in een scherpe bocht met enkele ma trassen achter van de auto gegleden. Het slachtoffer kwam hlerby zo on gelukkig terecht, dat hy bewusteloos naar het Gasthuis te Middelburg moest worden vervoerd, waar hij Za terdagmiddag, zonder bg kennis te zyn geweest, is overleden. Een van de Ambonese arbeiders, die de tocht meemaakten, viel even eens van de wagen af. maar liep, be halve een gekneusde duim, geen let sel op. De heer P. van den Ouden was In het openbare en het kerkelijke leven te Middelburg een vooraanstaande fi guur. Hy was o.m. ouderling van de Gereformeerde Kerk te Middelburg en oud-voorzitter van de Christelijke Politiebond, afd. Walcheren, welke bond hem in 1949 bg zyn pensionne ring het erelidmaatschap aanbood. Oud-brigadier van den Ouden werd op 8 September 1898 te Bruinisse ge boren. Op 20 Januari 1919 werd hij benoemd bg de gemeentepolitie te Middelburg en op 1 Februari van dat jaar ving hy zijn dienst aan. Op 1 Januari 1946 volgde zijn benoeming tot hoofdagent by de gemeentepoli tie en van 1 Mei 1947 tot zgn pen sionnering bekleedde hy de rang van brigadier. Het stoffelyk overschot zal Woens dag a.s. te Middelburg ter aarde wor den besteld. De wonintjvoorziening op Schouwen De door Gedeputeerde Staten voor gestelde eerste wijziging van de pro vinciale begroting voor 1953 heeft in de afdelingen tot enige discussie ge leid. Zo verklaarde zich in een afdeling een lid van mening, dat in de ramp periode de Provinciale Waterstaat op Schouwen-Duiveland niet erg actief was geweest. Het lid van Ged. Staten in deze afdeling meende evenwel, dat deze dienst geen enkel verwijt treft. Ook de woningvoorziening op Schouwen-Duiveland kwam ter spra ke. Naar aanleiding daarvan deelden Gedeputeerde Staten mede, dat elke vernielde woning kan worden her bouwd zonder bezwaar voor het pro vinciale woningcontingent. Voor Schouwen-Duiveland komen 300 een heden in de vorm van woningbarak ken beschikbaar. Daarnaast zijn reeds toegewezen 182 buitenlandse houten woningen. Deze worden geplaatst te Renesse. Burgh en Haamstede. Van de 1032 geëvacueerde gezinnen kunnen er 416 worden ondergebracht in nog be staande woningen. Voorts kunnen 300 gezinnen worden gehuisvest in wo ningbarakken en 180 in houten wo ningen. Auto sliute oo beruchte „blauwe keitjes" Drie gewonden Zondagavond omstreeks 6 uur is na bij Driekwart een auto van de taxi onderneming W. F. van V. uit Vlissin gen op de beruchte „blauwe keitjes" geslipt, togen een boom gereden en tenslotte in een sloot beland. De chauf feur, H. uit Vlissingen, kwam met de schrik vrij, drie passagiers werden ech ter gewond. Een dame moest met een schouderfractuur en een hoofdwonde m het ziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen en een echtpaar werd licht gewond. Mulo-examens Zaterdag slaagden te Goes voor het Mulo-diploma A: L. v. Hoorn en F Leunis, Terneuzen; J. S. Roetïag, Veere; J. M. Plegte, Vlissingen; G. J. Hubrechsen, M. Hoogesteger, A. C. Fiegen, L. J. Bouman, A. B. Wisse, J. M. van Overbeeke, M G. Engel- bert van Bevervoorde, L.' C. W. van Baaien, A. C. T. Snijders, A. Snip, M. E. Willemsen en w. de Rooij, allen te Middelburg, E A. Legs, Kapelle; M. A. v. d. Hooft, Goes; J. Mol en N. L. de Boef, Krabbendijke; J. L. van Oosten, 's-Heer Arendskerke; G. J. Bardoux en G-J. de Voogd, Nieuw en St. Joosland en I. de Smit te Sou burg. Vier candidaten werden afgewezen. i Advertentie Een mooi plekje voor je tent en dèn maar genieten. Een korreltje zand in 't eten is niet eré. maar de shag moet Sterling zijn. Dat is Virginia op zijn mildst, op zijn geurigst. En waar je ook komt, Sterling vind je overal! stoop STERWG! Ets „De wielrenner" voor museum te Eindhoven Straks nog een beeld te St. Willibrord? Een ets ter grootte van 3.5x3.5 cm. is Zaterdag doorde kunstschilders Fernhout en Melle en de criticus-es sayist Hans Redeker als geschenk per post verzonden aan het Van Ab- be-mu8eum te Eindhoven. Deze ets, werk van de dichter-sehilder J. C. v. Schagen, die sinds enige jaren als beeldend kunstenaar op Walcheren werkzaam is, draagt de naam „De wielrenner". Het geschenk, zo heeft de heer Re deker desgevraagd verklaard, is een geste naar aanleiding van het ver geefse adres, dat 96 Eindhovense ge meente-ambtenaren onlangs aan de heer J. Goddet, directeur van de Ronde van Frankrijk hebben gezon den om voor het meeryden van hun stadgenoot Hans Dekkers te pleitten. Er is voorts een voorlopig comité opgericht, waarin, met vooraanstaan. de figuren uit de wereld van litera tuur, uitgeverij, industrie en sport, enige bekende ingezetenen van Eind hoven zitting hebben en dat zich tot doel heeft gesteld een eveneens „De wielrenner" getitelde plastiek van de beeldhouwer Ben Guntenaar een plaats te geven in een Noord-Bra bantse gemeente. Als voorlopige keu ze is het dorp Sint Willebrord ge noemd. Oudheidkundige vondsten te Axel Bij de afgraving van de Armendijk te Axel, werden dez r dagen de over blijfselen gevonden van een skelet, terwijl tevens kogels met een diame ter van 8 9 centimeter, groene ver glaasde stenen en een grote steen met een kruis wer< en ontdekt Deze vond sten wijzen op het feit dat in de mid deleeuwen hier e pleintje was ge legen, waarop zich een kapel met een begraafplaats bevond, üoals op te ma ken is uit oude kaa-ten van de stad Axel. Naam bracht eigenaar reeds geluk Zaterdagmiddag, de eerste dag waarop de Vissershaven te Vlissingen na het herstel van de sluis weer open was, liep het Engelse jacht „Early Mist", aat drie maanden op de hel ing van de Zeehondenwerf van de gebr. Visser heeft gelegen, te water. Het jacht, oorspronkelgk een red dingsvaartuig voor R.A.F. piloten, behoort aan de Engelsman M. G. Hogg M.C. uit Newbury en meet 23 brt. Het scheepje kwam begin April op eigen kracht uit Southampton en on derging een ingrypende verbouwing. Er zijn aan boord vier éénpersoons hutten en twee hutten, waarin twee personen kunnen slapen. Een keuken met yskast en een gasfornuis, een eetsalon en een deksalon comolete- ren dit zeewaardige jacht. Twee die selmotoren, elk van 100 pk geven het een snelheid van 11.25 mijl per uur. De gebr. Visser voerden niet alleen de verbouwing uit, maar maakten ook de plannen en tekeningen. Een aardige bgzonderheid is, dat de eigenaar oorspronkelgk een andere naam aan het schip wilde geven, doch er waren in Engeland al schepen die deze naam droegen. Als laatste diende hij de naam „Early Mist" in. Twee dagen voor de grote paarden races, werd de naam goedgekeurd en geregistreerd. Het winnende paard van de Derby heette „Early Mist" en mister Hogg, die een aardig bedrag op dit paard had gezet, omdat ook zgn schip deze naam zou dragen, kreeg zgn inzet twintigvoudig uitbe taald. „Dit zal een gelukkig schip zgn", zei de Engelsman. Het is de bedoeling van de eige naar om, als het schip aan het einde van deze week is overgedragen, tor de herfst in de Nederlandse, Duitse en Belgische wateren te blijven kruisen. Daarna zal hij het zonnige Zuiden op zoeken. Aanvaring „Meerkerk" „Hildernile" In de nacht van 23 op 24 April 1952 kwam op de Schelde, ter hoogte van Fort-Filip, het Nederlandse schip „Meerkerk" in aanvaring met de Britse motorboot „Hildernile" die kort daarvoor de haven van Antwer pen had verlaten. Bn dit ongeval kwam de stoker van üe „Hildernile" om het leven. De „Correctionele Rechtbank" te Antwerpen heeft Vrijdag de Ant werpse loods van de „Hildernile" tot een voorwaardeiyke gevangenisstraf van een maand en 2.000 fr. boete ver oordeeld wegens onvoorzichtigheid, die de dood van de zeeman tengevol ge had. De Verenigde Nederlandse Scheep- vaartmaatschappy ontving de symbo lische frank schadevergoeding. De loods van de „Meerkerk" werd vrijgesproken. Goesse schilders wonnen drie wisselbekers In de Ambachtsschool te Bergen op Zoom wei Zaterdag de nationale prijsvraagtentoonstelling van de Ne derlandse Schilders Studieclub gehou den. In ruim 40 afd, lingen waren in April regionale tentoonstellingen ge houden en de bekroonde stukken van deze regionale tentc stellingen wa ren op de landelijke tentoonstelling bjjeen gebracht. Zes wissel bekers wer den uitgereikt. Drie wisselbekers, drie plaquettes en fraaie boekwrerken. prij zen van de ingezonden werkstukken, gingen naar Goes. In de afdeling reclameborden, geverderden, wonnen de heren C. Korstanje en P- de Dreu, in de afdeling wanden, topklass, won de heer W. Wisse, allen te Goes. KERKNIEUWS Afscheid ds. H. Veldkamp In verband met zijn vertrek naar Hattum ging ds. H. Veldkamp, Gereformeerd predikant te Middel burg, Zondag in de avonddienst voor het laatst voor in de Bediening des Woords. De scheidebde predikant had als tekst voor zyn afscheldspredikatie gekozen Lucas 14 vers 22; „En de dienstknecht zeide Heere het is ge schied, gelijk gy bevolen hebt. En nog is daar plaats". Aan het einde van de dienst zong de gemeente de scheidende herder en leraar toe de zegenbede uit Psalm 134 Hedenavond zal ds. Veldkamp in een speciale dienst in de Hofpleinkerk arscheid nemen van zyn gemeente. Schade asm Geref. kerken valt tegen Naar wordt medegedeeld is het totaal bedrag der aangerichte schade aan Geref kerkgebouwen in het Zeeuwse rampgebied, veel ernstiger dan eerst werd vermoed. Er zyn 14 getroffen kerkgebouwen en van 4 dezer be draagt de schade reeds meer dan f 22.000. Het totaal der aangerichte inventa ris-schade en schade aan dy gebou wen is nog niet vastgesteld. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Poortvliet, Y. Spelt te Dinteloord. St. Maartensdyk. Toezegging be roep Da. W. L. Tukker uit Delft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3