PREDIKBEURTEN WEER WERD EEN CAISSON BIJ KRUININGEN GEPLAATST WALCHEREN LAATSTE NIEUWS GEDENKSTEEN ONTHULD IN GEREF. KERK SEROOSKERKE ZATERDAG 11 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TOT DUSVER GAAT ALLES GOED Vóór 22 Juli moet er echter nog veel gebeuren Met het plaatsen van de eerste der twee caissons, die de Woensdagavond tot zinken gebrachte Engelse Phoenix-caisson Bx 206 met de Oostelijke havendam van de Kruiningse Veerhaven zal verbinden, is men Vrijdagmid dag weer e enstap nader gekomen tot de afdamming van het laatste stroomgat op Zuid-Beveland. Aanvankelijk zou deze caisson eer gisteren zijn geplaatst, doch door ruw weer e.d. moest men dit plan laten varen. Vrijdagmiddag omstreeks half drie brachten drie sleepboten het 7% x 11 m. en 8 meter hoge gevaarte van Hansweert naar de Veerhaven en een uurtje later zonk het vlot naar de bo dem. Snel werd de caisson met bazalt „verankerd", terwijl zij verder met klei en leem versterkt zal worden. Het plan was om in de afgelopen nacht ook de tweede caisson te plaatsen. Er moesten hiervoor nog verschillende voorbereidingen getroffen worden, zo dat men gisteravond niet met zeker heid kon zeggen of dit inderdaad zou geschieden. Overdracht van vrachtauto's aan getroffen vervoerders Op het terrein van Van Gend en Loos te Breda werden Vrijdag negen zware Diesel vrachtwagen-chassis overgedragen aan door de ramp ge troffen Zeeuwse wegvervoerders. Voor de aankoop van deze auto's werden door de leden van de Oosten rijkse vereniging van industriëlen de benodigde gelden bijeengebracht. Vier vrachtwagens zijn naar Kruiningen gegaan, vier naar Schouwen-Duive- land en één naar Vlissingen. De wagens werden namens de re gering met een toespraak overgedra gen door de Rijkshoofdinspecteur van het verkeer voor de drie Zuidelijke provinciën, mr. R. M. J. Holla, uit Den Bosch. Bij de overdracht was o. m. aanwezig de chef Goederenver voer Rijksverkeersinspectie Middel burg, de heer A. L. Rijnberg De heer Befort van de Rijksdienst A.B.E.G.O., overhandigde de autosleuteltjes aan de gelukkigen. Namens Beroepsgoederenvervoer dankte de heer J. Krijnse Locker uit Dreischor. Mulo-examens te Goes Op het Donderdag te Goes gehou den M.U.L.O.-examen behaalden het A-diploma: M. W. de Bat, M. E. Koo ien, E. Ouwerkerk en H. C. van Sab- ben, allen te Goes; J. K. Potter, Hans- weert; C. de Priester, W. D. J. Beu- kert, J. Hubrechsen en J. P. S. Kamp, allen te Middelburg; L. Boogaard. Aagtekerke; A. M. L. Stoorvogel. Hulst; J. A. ten Haaft, Hoek; G. H. Ester, Vlissingen; S. S. M. Lako, Breskens; E. J. v. d. Slikke, Bier vliet; M. Meijers, Serooskerke en A. de Nood, Vrouwenpolder. Het B-diploma werd uitgereikt aan D. Mannaart, J. J. Mannaart, H. Ste vens en C. J. de Wit, allen te Vlissin gen en T. van Dool te Middelburg 6 candidaten werden afgewezen. Nooddam rond Brouwers haven In de vergadering van de gemeen teraad van Brouwershaven heeft burgemeester Van Leeuwen medege deeld, dat binnen enkele dagen be gonnen kan worden met de aanleg van een nooddiik rond deze plaats. Er moeten echter nog enkele tech nische kwesties opgelost worden. FILMS IN ZEELAND Drama en blijspel Het Walcherse bioscoopprogram ma voor dit weekeinde is een cock tail van drama en blijspel geworden, naast „zware" films worden come dies van het zuiverste water ver toond. Alhambra te Vlissingen brengt dit maal een product van David Miller, „In de greep van de angst", waarin de geroutineerde Joan Crawford de hoofdrol vervult. Het melodramatische verhaal van een rijke toneelschrijfster, die kort na haar huwelijk merkt, dat haar man, samen met een vriendin, plan nen beraamt om haar te vermoorden, zal voor sommigen wellicht wat moeilijk verteerbaar zijn. Het is ech ter knap uitgebeeld. Vooral aan de close-up is veel zorg besteed. Tegen spelers van Joan Crawford zijn Jack Palance, Gloria Grahame en Bruce Bennett. Groucho Marx, Marie Wilson en William Bendix, hét komiekentrio -van de laatste jaren, beleven allerzotste avonturen in „Twee matrozen te paard", de film, waarin twee passa gierende marinemannen hun lieflieb- berg voor paarden enmeisjes botvieren. Een spannende derby, gevolgd door een reeks onderscheidingen voor de zeerobben, vormt het slot van deze „parade van dwaasheden". Van A tot Z vrolgk amusement. Luxor, Vlissin gen. Moord, diefstal en verbeten strijd om een schat op de bodem van de zee, dat zijn de elementen, waaruit de film „Maru-Maru", 't verhaal van een ongeluksboot, is samengesteld. Van begin tot het einde avonturen en sensatie, gebracht door Errol Flynn, die als Mason, met succes een legertje schurken bestrijdt, en Ruth Roman in de hoofdrollen. De liefhebbers van spanning kunnen in de Schouwburg te Middelburg hun hart ophalen. Electro te Middelburg vertoont dit week-einde „De liefde van een front soldaat", een romantische oorlogs film, over de strgd van de Ameri kanen tegen de Duitsers in Italië. William Holden speelt de rol van sergeant Peters, die aan het front verliefd wordt op W.A.C. luitenante Eleanor Mac Kay (Nancy Olson), met genoeg overtuiging, om het niet meer zo originele verhaal aanvaard baar te maken. Het happy-end, dat deze rolprent, na veel gevaren toch krijgt, wordt wel zeer moeizaam be reikt. In de matinée's vertoont Electro „In de Penarie", een nieuwe reeks dwaasheden, aaneengeregen door de onuitputtelijke Laurel en Hardy. Dan rest nog het tot zinken bren gen van drie caissons, nl. een midden- pijler, een caisson van ca. 33 meter en tenslotte de ruim 60 meter lange En gelse caisson, die momenteel nog in Vlissingen ligt. Voordat men hieraan kan beginnen, moeten eerst nog de drempels waarop de betonnen gevaar ten komen te rusten, worden afge stort. Het is niet te zeggen hoeveel tijd dit in beslag zal nemen, daar de situatie zich telkens kan wijzigen. Naarmate het stroomgat klemer wordt, neemt de snelheid van het uit en instromende water merkbaar toe, zodat men onverhoopt nog voor verrassingen kan komen te staan. In tussen verloopt tot dusver alles vol gens plan. De streefdatum voor de sluiting blijft 22 Juli, doch zoals een der deskundigen opmerkte: „Vóór die datum moet er nog heel veel gebeu ren". Bevordering gymnasium Middelburg Aan het Sted. Gymnasium te Mid delburg werden bevorderd: Van klasse I naar II: Hans van Doorn, Karei Hahlen, Jaap Heyse, Annehuub Markus, Janna Mol, Pe ter de Pagter, Anne Marie Pycke- vet, Anne Radder, Cora van Roggen, Els Staverman, Marten Stol, Maar ten Vaandrager, Alfred van Veer en en Wim van Woerden. Zes leerlingen werden niet bevorderd. Van klasse H naar III: Riek van Bennekom, Henk van Bergen, Marij ke Ghijsen, Thea Jeurgens, Henk Kok, Lucie Kolff, Anneke Meulen- berg, Jan de Meij, Jan Oosthoek, Jasper Radder, Andrea van der Ster, Ans Staverman, Jef Teske, Fred Vos, Gabe Woudstra. Negen leerlingen werden niet be vorderd. Van klasse III naar IV: Siep van de Broeke, Aafke Colmjon, André Reneman. Eltjo Scheltens, Mieke Snoep, Nico Speelman, Elsemarie Stork. Vier leerlingen niet bevorderd. Van klasse TV naar V: Jos Bedet, Piet Kodde, Pim van Veeren, Niek Zelders. 1 leerling herexamen. Niet bevorderd vijf leerlingen. Van klasse V naar VI: Ferdie van de Bunder, Hans Colmjon, Freek Haak, Piet Koster, Siep Nooteboom, Anneke van Randwijk, Jan Jacob Sandberg tot Essenburg, Dick Stuf- kens. 1 leerling herexamen. Niet bevorderd 2 leerlingen. Uitreiking diploma's Handelsavondschool Er heerste gisteravond in het gym nastieklokaal van de school aan de Bouwen Ewoutstraat te Vlissingen een opgewekte stemming onder de jongemensen, die daar bijeengekomen waren. Dat was niet verwonderlijk, want zij behoorden tot de geslaagden van de cursussen van de Gemeentelij ke Middelbare Handelsavondschool en kwamen de diploma's en de punten- lijsten in ontvangst nemen. De heer Ad. Mets, directeur van de school, sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot de wethouder van onder wijs, de heer W. Poppe, de leden van de commissie van toezicht, de gecom mitteerden en de leraren. De heer Mets uitte zijn vreugde over het feit, dat dit jaar een record-aantal diplo ma's werd behaald voor het machine- schrijven. namelijk 68. Begin October bestaat de school 40 jaar, zo zeide de heer Mets, die er op wees, dat nog vele wensen bestaan met het oog op uitbreiding der cur sussen. De wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, wees op het belang van de handel voor ons land en illu streerde dit met cijfers. Vooruitzien en doorzetten, was het parool dat hij de geslaagden meegaf. Ook de heer H. Mastenbroek, die namens de ge committeerden sprak, raadde de ge slaagden aan, niet op hun lauweren te gaan rusten, maar verder te gaan met de studie. Vervolgens reikte wethouder Pop pe de diploma's en de prijzen uit. De prijswinnaars waren J. J. Lukasse (le prijs), W. A. Post, J. Slabber en P. De heer J. Slabber sprak namens de leerlingen en bood de directeur een asbak aan voor de leraarskamer. De concierge, de heer J. Corveleyn, kreeg een rokertje. Met een geestig slotwoord, waarin overigens de ernstige noot niet ont brak, dankte de heer Mets voor het geschenk. Hij zeide big te zijn, dat er ook enkele diploma's aan Ambonese vrienden waren uitgereikt. Het einddiploma werd uitgereikt aan: M. P. Bouwman, J. B. de Croo. M. L. Lous, J. J. Lukasse. W. Maas. M. L. Mil le. J. M. Plevier. W. A Post. W. P. Pou- welse. J. Slabber, A. C. Trimpe, A. Ver- bokken. P. Vos. Voor Machineschrijven diploma B (175 aanslagen) slaagden: P. Adriaanse. J. de Croo. T. Leynse. L. Maas. W. Vandepitte. A. Plevier, W. A. Post, J. Slabber, P. Vos. Voor Macliincschrijven diploma A (120 aanslagen) slaagden: J. Andriessen, T. Back. M. Bouwman. G. Boshuizen, H. v. d. Berg, A. Breel, G. Bar- ten, L. de Boo van Uijen.' J. de Croo. G. Drijver. C. Fritz. K. Geluk. I. Geljon. A. Hukom. N. v. d. Hoeven. A. Hament. M. Kloeg, C. Knuist. J. Keersemeekers. J. Lukasse, C. Leynse. M. Lous. B. Latuheru. D. Mannaart. J. Meerman. W. Maas. R. v. Mourik. L. Maas, C v. d. Meijer. L. Ovaa, C. Osté. K. Pervoost. A. Poppe. W. Priem, W. Post. D. Roelse, M. de Rijke. N. Roelse. N. Sinke. A. J. C. Sanderse. M. Scoenma- ker, J. v. Splunder, C. Stoutjesdijk, J. Si- monse, G. Schrier, J. Slabber, M. v. d. Staal. H. Schuys, M. Tax. Th. Tanihatu, I. Vogel. P. Vos, I. Vermeulen, A. Verbok- kem. F. Vader. J. Weststra te. Voor het diploma Stenografie 130 letter- gr. per 'nuut slaagden: L. Maas, N. Sinke. P. Vos. Bevorderd van klasse IV naar klasse V: P. Adriaanse, L. de Boo vn U(jen. J. Dommanschet, C. Eiff. A. Frenks. I. Gel- jon, E. Gooyen, M. Hek. J. Hoeydonck, I. Koolwijk, P. de Kraker, C. Leynse. P. Maas. J. de Nooyer, K. Pervoost, S. Ris- seeuw. H. Schuys. J. Sonius. Niet bevorderd 8. Bevorderd van klasse III naar klasse IV: J. Broere, W. Castel, C. Groen, A. Ha ment, H. Harinck, W. Maas, J. de Nooyer, J. de Roos, N. de Smi., 1-i. Tournoy, P. v. Zweden. Niet bevorderd 1. Bevorderd van klasse II naar klasse UI: A. Bakker. C. v. d. Berge. M. Bliek, .T. van Hal. M. Kortenhof, E. de Rijke. H. Schinkel, J. Suurmond. S. Voogdt, A. v. d. Wege. Niet bevorderd 3. Bevorderd van klasse I naar klasse II: L. Aspeslagh, T. Berlijn, C. Brasser. M. Breijer, A. Faber, A. de Haan, J. J. M. Hofman. H Hollaers, L. van Hese. C. Ka- land. W. Kesteloo, M. van der Loe. H. van der Linden, W. Maas, G. Minnebreuker, A. la Soe. Niet bevorderd 4. Opbrengst collecten De collecte, gehouden ten behoeve van de Stichting 19401945, bracht in de gemeente Grijpskerke 33,- op. De opbrengst van de in deze ge meente gehouden collecte ten behoe ve van de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren bedroeg 122,37. Bevorderingen R.H.B.S. Vlissingen Aan de R.H.B.S. te Vlissingen werden bevorderd van de eerste naar de tweede klas: Bertl van de Berg. Frans Boone. Wiep Brandenburg, Wim Dert, Lieke van Dijk. Dik van Geel. Jan Glerum, Elien de Greeuw. André Groenenberg. Hanna Jansen. Marina Loekemeijer, Jan Meeuse. Suzy Mets. Jacel Minkiewicz. Marius Pais, Menno Pol. Jaques de Raad, Petra van Rees, Adri Schruers, Rleta van der Vegt, Dik de Vries, René Walter, Janneke Wol- se. Magda Jansen, Louis Debra. Gerard van Exel. Janni den Exter, Jo Goedhart, Roger Herman, Leida Hovijn, Els Lam- mers. Nel Macaré, Hans van der Meu- len, Rober Meijer. Rietje Mussert, Henk Pot. Bram Roelse. Jo Sanderse, Tamml Seijnstra. Flori Visser. Jaap van Wierin- gen. Ineke Willemsen. Hèléne van der Weijde. Henk Arendse. Jetty de Bakker. Neeltje van Belzen, Ina van den Berg, Jaap Bimmel. Adri Brasser. Jan Buijs. Ton van Gemert, Jacques Gerritsen, Nel Keu- lemans, Seijo Kruizinga, Henk Meijers, Ria Punt, Georgette van Rijssel. Evert Spa- pé, Rinus Tange, David ,ros. Van de 2e naar de 3e klas: Kees Anto- nisse. Hans Bais. Ineke Baten. Aaaltje de Beer, Piet Boone. Jaap Brandenburg. Dini Hofman, Annke Knoop. Ferry Kra mer. Jan Leurgans. Leo Maas. Jan van Rooijen. Louw van der Steen. Janet Stroo, Annie Visser. Ria Lukassen, Jacques Bloos. Eddy de Bruijne. Kees Cemeska, Jan Drijver. Gerda Gelling, Ab van Kob- ten, Paula Legemaate, Hetty Rademaker, Floor van Rees, Jaap Schot, Guus Vande pitte, Leonie van Vugt, Liesbet de Bert, Willy Hellinga, Sonja Kreefft. Bert Lam- mertinck, Joop Meulmeester, Willem van Nes, Gerda van Oeveren, Arijantje San ders. Rudi Sanderse. Jan Schets. Adri van Sluijs. Jacques Stegink, Piet Vente- vogel, Eefje de Vos. Jan van Zonneveld. Van de 3e naar de 4e klas: Truus Arend- se. Hans Baak. Gretha Corstanje. Friedel Erderlmann, Walter Francke, Simon van der Heijde. Arie Hoeijmans, Rinus Hovijn. Els Jonk. Hans Kamermans, Hans Luit- wieler. Aagje Maas. Kees van Malland, Frans Meijers. Jan Mieras. Roland Mon- teijne, Piet den' Outer, Ad de Pagter, Charles Palmkoek, Johnny Portier, Jo de Roos. Rinie Visser. Claas Barnard, Hans de Bert, Bart Ten Bruggencate. Ineke Delvoye. Maudy Eekhof. Piet v. d. Graaf. Gonny Haccou. Henk van Hoepen, Nelleke Jobse, Gerard Kars. Gerrit Kelder, Inge Ligthart-Schenk, Netti Machielse. André Monteine. Nico Posthumus. Gesa v. d. Sande, Freddy van Straaten. Toon Sturm. Harry Vader, Marijke van der Vegt, Bart Veldhuijzen, Nina Velleman, Dik Zandee. Van de 4e naar de 5e klas: Hanny Haas. Lena Kögeler, Thea Kuiler, Lenny van Leeuwen. Frida Plasschaert. Henk Roelse, Henriëtte Tjebbes. Bar ra Verhage, Henk Wagenaar, Ben Wijtenburg, Frans Busse- maker. Meo van der Hooft. Ad. Jonk. Jacques Kooiman, Clarus Kruijder. Joop Ottens, Rinus de Pree. Jan Sinke. Gerard Smals, Kees van Vessem. Theo de Vlieger. Hans Woltering, Maarten van IJzerloo. Majoor Kooistra op bezoek bij Leger des Heils Middelburg Het Leger des Heils te Middelburg zal Zondag a.s. zgn samenkomsten houden onder leiding van de vroege re bevelvoerende officieren, de ma joors Kooistra. Men zal zich herin neren. dat de beide officieren na de oorlogsjaren van het Middelburgse korps afscheid namen. Van adverteerders Chinees restaurant in Vlissingen In het perceel Nieuwedijk 17 te Vlissingen heeft de heer C S. Koh een Chinees restaurant ingericht, dat vandaag voor het publiek openge steld wordt. Na Terneuzen, is in Zee land nu ook Vlissingen een dergelijk speciaal restaurant rijk: keurig inge richt en speciaal ingesteld op de Chi nese keuken. In de grote steden treft men deze zaken reeds vrij veelvuldig aan, maar in Zeeland was dat tot dusver nog niet het geval. Een zaak als dit restaurant „Sjanghai" kan echter een attractie vormen voor een stad met toerisme als Vlissingen. Ter gelegenheid van de officiële opening waren er gisteravond reeds tal van bloemstukken, welke het res taurant een fleurig aanzien gaven. Vele zakenrelaties en ook een afge vaardigde van de V.V.V. kwamen de exploitant bovendien persoonlijk com plimenteren. Ten slotte verdient nog vermelding, dat de zaak is ingericht in een pand, dat een fraaie oud-Hollandse gevel heeft gekregen, afkomstig uit de Koude Hoek en ter beschikking ge steld door de gemeente. Daard vu* is een fraaie aansluiting met de aan grenzende gevels verkregen. Tomaten gelost en in beslag genomen De groep Nederlandse exporteurs, leveranciers van de 150 ton tomaten, hebben de lading ondanks het in voerverbod te Londen laten lossen. De douane-autoriteiten hebben daar op de tomaten in beslag genomen. Assurantievereniging „Onderlinge Steun'' De Assurantievereniging „Onder linge Steun" hield te Middelburg on der leiding van de heer W. de Wolf, haar jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de ver eniging een goed jaar heeft gehad. Het aantal leden nam toe met 28 en bedraagt 1259. De verzekerde waarde steeg met 3.600.000,en bedraagt 29.989.150.. Aan brand schade kwam ten laste der verent- ging 215,Van de betaalde premie over 1952, 80 cent voor behuizingen en 1,20 per 1.000,— verzekerde waarde voor landbouwschuren, kon na reservering 15 worden geresti tueerd door bijschrijving op Leden rekening. Ter voorkoming van brandschade werden door de vereniging gelden be schikbaar gesteld voor de aanleg van bliksemafleiders en aankoop van brandblusapparaten, terwijl voorlo pig één hooïpeilijzer werd aange schaft. Dit hooipeilijzer is gestation- neerd bij de commandant van de brandweer te Serooskerke (W) en zonodig beschikbaar voor alle brand weercommandanten op Walcheren. Door herverzekering bij de Nationale Onderlinge Brandherverzekerings- maatschappij is voldoende risicodek king aanwezig. Het aftredende be stuurslid. de heer W. de Wolf, en de aftredende commissarissen J. Verha ge en W. Wondergem werden herko zen. Enkele artikelen van het huis houdelijk reglement werden gewijzigd. Nieuwe muziektent opgesteld De nieuwe verplaatsbare muziek tent, welke kortgeleden in Middel burg arriveerde, heeft gisterenmor gen een plaatsje op de Markt gekre gen. Om ongeveer negen uur begon nen arbeiders met het werk om de kiosk „even" in elkaar te zetten en tegen elven was zij reeds voor het ge bruik gereed. Zij gaf de Markt, niet het kleurige, oranje-witte zeil en wimpels een fleurig aanzien. Begin van brand In een perceel aan de Jacob Cats- straat te Middelburg ontstond een be gin van brand, doordat de vlam van een gascomfoor, dat bg het raam ctond, oversloeg op de gordijnen. Be halve deze gordijnen werden ook een paar ruiten vernield, voordat men het vuur meester kon worden. De brand weer behoefde geen dienst te doen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer C. C. Sluijtcr, arts. Badhuisstraat 70, tel. 2225. Te Middelburg is te bereiken de heer A. W. Boerwinkel, arts. Noord- weg 20, St. Laurens, tel. 2460. Te Kou- dekerke. Westkapelle en Zoutelande is te bereiken de heer M. Huygens, arts te Westkapelle. tel. K 1188—316. Te Vee- re, Oostkapelie en Serooskerke kan men bereiken de heer Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstr. 46, tel. K 1189—212. Apotheken. Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, tel. 2025. Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Ds. Van Wouwe: „Feestelijke en grote dag voor gemeente „Een grote en feestelijke dag", noemde ds. S. van Wouwe, Gereformeerd predikant te Serooskerke (W.) het Vrijdag, nadat hjj In de hal van de In aanbouw zijnde Gereformeerde Kerk, tijdens een eenvoudige plechtigheid, een gedenksteen had onthuld. En inderdaad, dat deze onthulling kon wor den verricht in een gebouw, dat waarschynlgk reeds binnen twee weken onder dak zal zijn en dat door de gemeente tegen half October in gebruik zal worden genomen, stemde feestelijk en tegelijk dankbaar. Behalve vele leden van de kerk, woonden verschillende autoriteiten de plechtigheid bij. Namens de gemeente Serooskerke waren aanwezig burge meester P. Dregmans en wethouder Adr. Goedbloed, de bouwcommissie voor de Geref. Kerk werd vertegen woordigd door de voorzitter, de neer P. Meyers, en namens Bouw- en Wo ningtoezicht op Walcheren was er de directeur, de heer J. D. P. de Smit. Verder waren aanwezig, de aannemer, de heer S. A. Versluijs uit Middelburg, de onderaannemers en de heer H. El- dering, de architect, onder wiens lei ding op 8 Maart 1053 met de bouw werd begonnen. Nadat de heer Meyers een woord van welkom had gesproken, onthulde ds. Van Wouwe de steen, welke als opschrift draagt: „Hoe liefelijk zijn Uwe woningen, o Here der Heirscha- ren", en als randschrift: „gedenk steen namens de kerkeraad gelegd door de praeses, ds. S. van Wouwe". Geslaagd en benoemd Mej. P. A. Louwerse, een oud-Mid delburgse. behaalde de acte N.A. Nijverheidsonderwrjzeres. Zij is te vens benoemd tot lerares in Haarlem. Verpleegsters slaagden Te Vlissingen behaalden het diploma Ziekenverpleging A de zusters E. J. Flipse. W. Filius en E. J. J. van Leeu wen, allen werkzaam in het zieken huis „Bethesda" te Vlissingen. Concert van „Crescendo'' Vandaag Zaterdag zal de ac cordeonvereniging „Crescendo" te Vlissingen onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer W. Meul meester. in plan Oost een concert geven van 8 tot 10 uur. Spoedvergadering van de gemeenteraad Maandag 13 Juli a.s., des middags om 4 uur, komt de raad van Nieuw-«en St. Joosland in spoedvergadering bij eens. Als belangrijkste punt staat op de agenda een bespreking over het herstel van de door de watersnood aan de wegen aangerichte "chade. De heer J. D. P. de Smit, directeur van Bouw en Woningtoezicht op Walcheren, zal ter vergadering de te Nieuw- en St. Joosland aangerichte schade en het herstel daarvan toelichten. VOETBAL Opstelling Walcherse scheidsrechters De definitieve opstelling van het Walchers scheidsrech' rselftal, dat vanmiddag om 3 uur op het terrein aan de Nadorst te Middelburg een voetbal wedstrijd speelt tegen een elftal van Oost-Zeeuwsch-Vlaamse scheidsrech ters is: doel: J. Huijkoop; achter: J. J. den Boer en H. 3urgerhoff; midden: Fr. Schot, J h. Wisse en M. Scheffers; voor: C. F. Schaap, A. Indebosch, H. J. v. d. Heuv' 1, a. Meulmeester (aan voerder) en H. Mos. Reserves: A. J. Hubregsen en R. H. de la Kousine. Walcheren ZONDAG 12 JULI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. Oosthoek, 7 ds. Theunissen; Arne- muiden: 10 en 6 dhr. Van Vliet, 2.30 ds. Sneller; Biggekerkt: 10 ds. Ab- bing, 2 ds. Wagener; Domburg: 10 en 7 ds.' Van Willenswaard; Gapinge: 10 ds. Richard; Grijpskerke: 10 ds. Van Winterswijk, 2.30 ds. Richard; Kle- verskerke: 10 ds. Van Voorst Vader; Koudekerke: 10 ds. v. d. Haas. 10 jeugdkerk, 7 ds. Van Dijl, Vlissingse- straat 2.30 ds. Van Dij!; 't Zandt: 10.15 jeugdkerk, 10 ds. Van Dijl, 7 ds. Durkstra; Meliskerke: 2.30 dhr. Barnard; Middelburg: Nieuwe Kerk: 10 ds. Van Woerden, 7 ds. Don (Dankz.); Oostkerk: 10 ds. Sneller (H.A.)Electro-bioscoop: 10 ds. Aal- ders (jeugdkerk); Nieuw- en Sint Joosland: 10 (H.A.) en 2.30 ds. Pijn- acker Hordijk: Oost- en West-Söu- burg: 9.30 en 11 ds. Durkstra (voorb. H.A.), 7 ds. Kloosterman (H.A.), 9.30 „Rehoboth" jeugdkerk; Oostkapelie: 10 ds. De Boer, 2.30 ds. Van Winters wijk; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Muller; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. Visser; Sint Laurens: 10 (H.A.) en 2.30 (H. A. en Dankz.) ds. Kalkman; Veere: 2 ds. Aalders; Vlissingen: St. Jacobs- kerk: 10 ds. Kwast (H.A.), 7 ds. Mul ler; Engelse Kerk: 9.30 kerk voor jongeren; Noorderkapel: 9 (voorb. EL A.) en 10.30 (H.D.) ds. Maas; Ha vendorp: 10 ds. Kloosterman; Vrou wenpolder: 2 ds. Kwast (ILD.)West kapelle: 9.30 ds. Theunissen. 2.30 ds. Oosthoek. 7 ds. Aalders (jeugdd.); Zoutelande; 9.30 en 2.30 dhr. v. d. Meulen. Eglise Wallone. Middelburg: 10.30 dans l'Eglise mennonite monsieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg: 10 en 2.30 ds. Pontier (H.A. en Dankz.); Gapinge: 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grijpskerke: 10 ds. Goumare (voorb. H.A.), 2.30 ds. Van Wouwe; Koude kerke: 9.30 en 2.30 ds. Elshout (H.A. en Dankz.); Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. Van Nes; Middelburg (Hofplein): 9 (H.A.) en 5 (Dankz.) ds. Meister. 2 H.A.) ds. Veldkamp (Noorderkerk) 9 ds. Veldkamp (H.A.), 5 ds. Veld kamp (Dankz. en afscheid)Oost- en West-Souburg: 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld; Oostkapelie: 10 en 2.30 ds. VerschoolSerooskerke: 10 ds. Van Wouwe, 2.30 ds. Meister; Sint Lau rens: 10 (voorb. H.A.) en 2.30 ds. Boon; Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streef kerk (H.A. en Dankz.)Vlissingen: 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwen polder: 9.30 en 4 ds. De Regt; West kapelle: 9.30 en 2.30 ds. Van Til. Geref. Kerk (art. 31 K.O-). Sou burg: 9.45 en 2.30 ds. Vink; Vlissin gen: 8 en 4.45 ds. Vink. Geref. Gemeente. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesdienst: Meliskerke: 9.30, 2.30 en 7 leesdienst; Middelburg: 9.30, 2 en 6.30 ds. Rijksen; Oostkapelie: 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesdienst; Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden: 6.15 ds. Slagboom; Middelburg: 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. De Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg: (Koorkerk)10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Hen-, en Remonstr. Kring. Vlissingen: (Engelse Kerk): 10.45 ds. Spijker. Evang. Luth. Gemeente. Middel burg: 9 ds. Johannes; Vlissingen: 10.30 ds. Johannes (H.A.). Doopsgez. Gemeente. Middelburg: geen dienst; Vlissingen: 10 ds. Gol- terman. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlissingen: (Bakkersgang)10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg: 10 heiligingssamenkomst. 4 openbare sa menkomst, 7.30 verlossingssamen komst o.l.v. majoor Kooistra; Vlis singen 10 heiligingssamenkomst, 7.30 verlossingssamenkomst. Herv. Evangelisatie. Vlissingen: (Concordia): cand. Posthouwer. De predikant hield hierna een toe spraak, waarin hfl o.m. verklaarde verheugd te zijn over het feit, dat spoedig met de afwerking van de kerk kan worden begonnen. Hij dank te allen, die het gebouw tot zover hebben helpen bouwen en overhandig de de heer Versluys een enveloppe, waarvan de inhoud, namens de Com missie van Beheer der Gereformeerde Kerk. onder het personeel zal worden verdeeld. Spreker ging uitvoerig in op de tekst,'welke de kerkeraad voor de steen heeft gekozen en ging ten slotte voor in gebed. Na de onthulling werd in de consistorie van de oude kerk een verversing gebruikt. REVOLUTIONNAIR. De nieuwe kerk bestaat uit twee uit elkaar lopende vleugels en krijgt de kansel en het orgel tegenover el- kaai in het midden. Dit instrument, dat zal worden gebouwd door de fir ma Eversdijk uit Goes, krijgt een plaats op een betonnen luifel boven de ingang. Men verwacht dat deze vorm de kerk een hoge acoustische kwali teit zal geven. Een andere bijzonderheid van deze bouw is, dat de plafonds op de bega ne grond worden vervaardigd en pas daarna, eerder dan de dakbetimme ring. worden aangebracht. Behoudens goedkeuring van de be trokken instanties zal, zoals bekend, het oude kerkgebouw, dat van 1868 dateert en langzamerhand voor de eredienst ongeschikt werd, door de gemeente Serooskerke worden omge bouwd tot verenigingsgebouw. Ver- moedelgk zal het tevens als gymnas tieklokaal voor de leerlingen van het lager onderwijs worden ingericht. Waar zijn onze schepen Abbekerk 10 te Rotterdam. Alcyone 10 v. B. Aires te Rotterdam. Alpherat 9 v. Las Palmas n. R. de Janeiro. Arkeldijk 9 v. Bremen n. Antwerpen. Bloemfontein p. 7 Kp. Blanca. Dongedijk 10 v. Rotterdam n. Londen. Delft 9 v. Antofagasta n. Talcahuano. Ena p. 9 Vlissingen naar Aruba. Helder 22 te A'dam verw. Johan v. Oldenbamevelt p. 9 Kp. Bon. Laertes 9 v. Tjilatjap n. Soerabaja. Laurenskerk p. 10 Ouessant n. Antw. Leersum 10 te Bremen. Maas 14 te A'dam verw. Maasdam 10 v. Southampton n. Havre. Macuba 9 v. Balikpapan n. Pladju. Mariekerk 10 te Amsterdam. Meerkerk 7 te Cbalna. Noordw'jk 10 te Casilda (Cuba). Nw. Amsterd. 10 v. South. n. Le Havre. Ootmarsum 9 v. La Pallice n. Mobile. Oranje D v. Comlombo te Port Said. Prins Willem I" 11 bij Bella Eiland verw. Polyphemus 10 te Singapore. Rijndam 10-11 nacht te Halifax verw. Ruys 11 te Montevideo verw. Salawati 9 te Le Havre. Schiedijk 10 te Halifax. Sibajak p. 9 Guardafui n. Aden. Slamat 10 te Marseille. Tara 10 te Antwerpen. Ternate 10 te Antwerpen. Van Spilbergen 9 v. Freetown n. Dakar. Waterman 9 v. Hallfax n. New York. Willem Ruys 9 v. Pt. Said te Colombo. Wonosarl 9 v. Colombo n. Rotterdam. Woensdrecht p. 8 Kp. Vilano. Zaan 10 te Zaandam. Zuiderkruis 11 te Southampton verw. Europa p. 9 Vlissingen. Flerocia p. 9 Lands End. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 10 Juli. Vroege aardappelen: bonken 11 16, grote 913. drielingen 710, kriel 2640. Bintjes: grote 910. Koopmans blauwe grote 11. Blauwe Eigenheimers, grote 11. Aanvoer aardappelen 52 ton. Fruit: Rode bessen 30—69. Witte bessen 22—56. Kruisbessen 13—56. Pruimen: Gol den Japan p. st 3—13. Frambozen 103 140. per doos 2T32. Tomaten 32—52. Drui ven: Frankenthalers 217221. Madame Moutot 80—117. Climax 70—100. Madame Lefeber 90. Netmeloenen 106. Kersen: zoete morel 52—81. Klerken 85—89. Perzi ken p. st. 518. Bloemkool A 2654, id. B 11—32. idem C 10—23. dem D 10. Dub bele Prlncessenbonen 126155. Snijbonen 100—120. Doperwten 38—63. Tuinbonen 10—18. Wagenaars 122—130. Capucljners 75. Peulen 86. Bosuien 8- 17. Bossjalotten 18 30. Radijs 78. Bosraraenas 8. Komkom mers A 17—22, idem B 13—26. id. C 10— 19. id. krom 13--23. Kroten kg. 4—6. Bos- kroten 2—9. Bospeen 8—18. Savoye kool 5—15. Spitskool 17—18. Rode kool 17—19. Sla per stuk 312. Postelein 825. Ra barber 6—13. Andijvie 7—24 en zilveruien 20—31. Heden werden de eerste netmeloenen aangevoerd door de heer C. v. d. Putte. Nadorstweg 46 te Middelburg en de eerste zilveruien door de heren P. Ovaa te Rit them en gebr. Schipper te Koudekerke. VISMIJN TE VEERE. 10 Juli. Export garnalen, aanvoer 2231 kg., 68—128. Bot, aanvoer 45 kg.. 18-19. Middel tong, aanvoer 55 kg., 97—145. Rog, aanvoer 344 kg.. 2152. ZONEN NA en subdealers, derland. R. S. STOKVIS i 140 dealers en subdealers, overal in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3