KAPPIE en het geheim van Swarte Daen C 3 Romance van Prinses Margaret werd plotseling beëindigd Louisa's grote strijd GRAANSILO VAN WEMELDINGE NADERT VOLTOOIING Oranjeboom de nationale film VRIJDAG 10 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 ZIJ REIST IN AFRIKA Kolonel Towsend werd uit Engeland verbannen (Van onze correspondent). LONDEN, Juli. De in vrijwel alle Britse boulevard-bladen gestelde vraag, waarom de anders zo vrolijke prinses Margaret de laatste maanden zo weinig lacht, is nu eindelijk beantwoord. De 22-jarige zuster van konin gin Elisabeth II is verliefd, doch de man van haar keuze: de 36-jarige ge scheiden adjudant van Engelands vorstin, kolonel Peter Townsend, is om verschillende redenen niet acceptabel. Het Engelse Hof laat zich uiteraard niet over de romance uit, maar er zgn de laatste weken toch enkele din gen gebeurd, welke duidelijk in de richting van deze affaire wijzen. Het zijn de Amerikaanse en niet de Britse kranten geweest, welke de hele zaak aan het rollen hebben ge bracht. De eerste die over de roman ce tussen prinses Margaret en kolo nel Townsend schreef, was Cholly Knickerbocker, de befaamde en tege lijkertijd gevreesde „gossip-writer" van de „New York Journal Ameri can". Hij vergeleek de vrolijke, ple- zier-zoekende prinses van een jaar geleden met de ernstige, bijna zwaar moedige jonge vrouw van dit ogen blik. Townsend zou volgens Knicker bocker kunnen hertrouwen, zonder zijn positie aan het Engelse Hof in gevaar te brengen de vrouw van de kolonel is namelijk door de- recht bank als de schuldige partij aange merkt doch het was de vraag, of hij, ook als onschuldig gescheiden man, naar de hand van een lid van de Engelse koninklijke familie kon dingen, zonder de strenge hof-éti- quette geweld aan te doen. De „New York Daily News" en de „New York Daily Mirror" kwamen een paar dagen later met soortgelijke verhalen. Volgens de „Daily News" was het probleem, waarvoor prinses Margaret stond eenvoudiger dan de kwestie, die haar oom David (de hertog van Windsor) in de dertiger jaren de kroon heeft gekost. In de eerste plaats was ze derde en niet eerste in de iyn van troonsopvolging: in de tweede plaats zou kolonel Townsend anders dan mrs. Simp son toentertijd! goed bij de Engel se koninklijke familie staan aange schreven. In Londen De Britse kranten waren tot nu toe met heel wat meer voorzichtig heid te werk gegaan. Pas toen duidelijk werd, dat Townsend het Engelse Hof voorgoed verlaten zou, zijn ook de Britse Dia den aan 't speculeren geslagen. En op 't ogenblik is het onderwerp prin- door L. VAN BRUGGEN. ses Margaretkolonel Townsend één van de „topics" van de Engelse po pulaire pers geworden, een gegeven ook, waarover in de toekomst nog vele kolommen geschreven zullen worden. Het eerste, dat op de „verbanning" van de jonge kolonel wees, was het door Buckingham Palace afgekondig de besluit, dat niet Townsend, maar Lord Plunkett koningin-moeder Eli zabeth en prinses Margaret op hun tour door Centraal-Afrika zou verge zellen. Op zichzelf zou deze afkondi ging niets om 't lijf hebben gehad, ware het niet, dat Townsend al was voorbestemd de reis van het konink lijke gezelschap als adjudant mee te maken. Zou een en ander nu ook be tekenen, dat de kolonel, die op de nominatie stond hoofd van het huis houden van koningin-moeder Eliza beth te worden, zijn aanspraken op deze voorname post verliezen zou? JVaar Brussel Een volle week ging voorbij. Ko ningin-moeder Elizabeth en prinses Margaret vertrokken met Lord Plun kett naar Centraal-Afrika; koningin Elizabeth II en de hertog van Edin burgh vertrokken metkolonel Townsend op kroningstoumée door Ierland. En toen, op de dag, dat het koninklijke bezoek aan Ierand eindig de, verschenen er een paar regels in de „London Gazette" (het Engelse Staatsblad), welke het einde van Townsend's hofcarrière betekenden en het begin van tientallen specula ties zouden worden. Townsend, zo stond er in de „London Gazette" te lezen, was tot militair luchtvaart-at taché in Brussel benoemd. Hij zou te vens „extra equerry" van koningin Elizabeth II worden: buitengewoon adjudant dus, doch in de practijk EEh BOEK VAN: JOHAN FABR IC'IUS. Johan Fabricius is een van onze boeiendste vertellers, en in „Langs de Leie" (Leopold, Den Haag), is hij op zyn best: twee knap in elkaar ge zette, echt „Vlaamse'r verhalen, die men in één ruk uitleest. De intrigue van beide verhalen is vrg afgezaagd (een mooie jonge vrouw die uit te leurstelling en wraak trouwt met een ander dan degeen van wie ze houdt; die eerste minnaar keert terug en maakt het huwelijk stuk) maar de wijze waarop Fabricius borduurt op dit welbekende stramien is zo knap, zo speels, zo ernstig hier en daar ook, dat men zich graag gewonnen heeft aan deze ronduit genoeglijke (en toch geenszins banale!) lectuur. De ver- Halen heten Meneer Vermelre en de kater Floske", een verhaal uit de gegoede bourgeoisie dat heel lugu- ber-grótesk eindigt en „Schoon Fieke en de Reuzesnoek", een ver haal nog Vlaamser dan Vlaams, over een mooi herbergmeisje dat ingezet werd als prijs voor een hengelwed- strijd. Daaromheen is speels de men senkennis, opgedaan in een lang le ven, verwerkt. Prettige lectuur voor wie eens een zomermiddag of -avond echt goede verstrooiing zoekt. H. W. Prinses Margaret Rose verloor haar opgewektheid houdt deze functie weinig in. Van de 24 buitengewone adjudanten, over wie de Engelse vorstin beschikken kan, is er nog nooit een in tijdelijke dienst geroepen... Is het toevallig, dat de kolonel op 15 Juli naar zijn nieuwe standplaats zal vertrekken één dag voor de thuiskomst van prinses Margaret uit Afrika dus? Niemand kan dit met de beste wil van de wereld geloven. Het schijnt de wens van koningin Elizabeth te zijn, dat de kolonel haar jongere zuster voorlopig niet meer zal ontmoeten en zonder meer zou men dan ook kunnen zeggen, dat Townsend uit het land verbannen is. Wie is hij Wie is deze knappe, slanke'kolo nel, die het hart van prinses Marga ret veroverd heeft? Hij is een be roepsofficier van de Britse lucht macht, die zich gedurende de bange dagen van de „Battle of Britain" fro te naam heeft gemaakt. Als jong pitfire-piloot schoot hij niet minder dan elf Duitse jagers neer en hij is in het bezit van diverse hoge dapper heidsonderscheidingen (D (istinguish ed) S (ervice) C (order), D (isting- uished) F (lying) C (ross) etc.). In 1944 benoemde koning George VI hem tot één van zijn persoonlijke adjudanten, en in de loop der jaren is er een hechté band tussen hem en de leden van de Engelse koninklijke familie ontstaan. Townsend heette de gunsteling van het Britse Hof te zijn, die niet alleen om zijn organisato rische talenten, maar ook om zijn wrange humor bekend stond. Sinds de dag, dat Townsend aan het Engelse Hof kwam, is hij vaak met prinses Margaret opgetrokken. Hij chaperonneerde haar op haar rei zen in binnen- en buitenland en werd weldra ook tot de persoonlijke piloot van de jeugdige prinses benoemd. In 1952 liet hij zich scheiden van zijn vrouw, met wie hij elf jaar tevoren in de echt was verbonden en die hem twee kinderen had geschonken. Het struikelblok Het grote struikelblok voor een huwelijk schijnt niet in de eerste plaats het feit te zijn, dat Townsend een „commoner" is en Margaret van de hoogste Engelse adel stamt. De graaf van Harewood, de neef van de koningin en zevende in de lijn van troonsopvolging, is met een Oosten rijkse pianiste getrouwd en zijn broer met een Engelse toneelspeelster. Ko ning George VI zelf is ook ver bene den zijn stand getrouwd, evenals trouwens koningin Elizabeth II. Want de hertog van Edinburgh mag dan van Griekse koninklijke bloede zijn, toen hij kennis kreeg aan de toenmalige kroonprinses, was hij niet meer dan een luitenant-ter-zee, die al zijn rechten en titels herroepen had. De man van Margaret's keuze is helaas echter een gescheiden man, een persoon dus, die voor de Engelse wet een andere rechtspositie inneemt dan voor de „Church of England". Want in de Engelse staatskerk geldt een huwelijk alleen als ontbonden, als één van de beide partijen het tij delijke met het eeuwige verwisseld heeft. Een gescheiden man, hoe on schuldig hij ook mag zijn, wordt, tij dens Het leven van zijn voormalige vrouw, niet geacht te hertrouwen. Doet hij dit toch het tweede hu welijk van de Engelse minister van voor het altaar dus, gebeuren. Als hoofd van de Anglikaanse kerk is Elizabeth H de eerste, die de ze kerkelijke wet onderhouden en ge hoorzamen moet. Zjj, die geacht wordt, gescheiden en hertrouwde mensen zo veel mogelijk uit haar om- kan, zonder de op vattingen der kerk tot een farce te geving te bannen, maken, geen toestemming tot het huwelijk van haar zuster geven zo lang de eerste vrouw van kolonel Townsend nog in leven Is. In Engeland vraagt men zich dan ook af, of het Britse koninklijke huis voor de tweede keer in nog geen twintig jaar tijds aan de vooravond van een ernstige familie-crisis staat. Als prinses Margaret voet bij stuk houdt, kan ze kolonel Townsend na tuurlijk trouwen, doch dit zal moei lijk zonder de herroeping van haar titels en het afstand doen van al haar rechten gaan. 9 Woensdag z(jn drie Britse straaljagers van het type „Meteor" neergestort. De drie piloten kwamen om het leven. Advertentie als U in een café dit bordje ziet... kunllt gerust zijn! OPSLAG GEMODERNISEERD Over enkele weken stroomt het eerste graan in de cellen In enkele maanden tjjds beeft het beeld rond het bedrijvige (huizencom plex van Wemeldinge een grote verandering ondergaan. Hoog boven sluizen en magazynen torent thans een betonnen kolos van 32 meter, welke reeds van verre zichtbaar is. Het is de in aanbouw zijnde moder ne graansilo op het terrein van de Coöp. Zeeuwse Aan- en Verkoopvcr- eniging, waarin straks 2000 ton granen zal kunnen worden geborgen. Hoewel bet gebouw eerst over ca. zes weken geheel gereed zal ztfn, is men toch reeds zover gevorderd, dat omstreeks 25 Juli, dus tijdig voor de nieuwe oogst, de eerste partijen graan in de cellen gestort zullen kun nen worden Er is hard gewerkt door de Amers- foortse Beton Mij., hoewel het tenge volge van de ramp, vooral met de per soneelsvoorziening, niet altgd van een leien dakje is gegaan. Op de Vrijdag vóór de ramp werd het werk aanbe steed en op 13 Februari werd met graafwerk begonnen. Een dragline Want daar schenkt men: FEUILLETON DOOR JAN TEMPEST 43 Deze had niet op haar gewacht, maar liep reeds naar de auto. schijn baar onverschillig of ze al dan niet naar het kasteel zou terugkeren. Hij hal haar immers slechts gewaar schuwd, dat hy niet van plan was, zich door haar te laten ophouden. „Zeg eens Lou, wat betekent dit? Die vent is immers Torre Steger?" riep Kirk, blijkbaar In de war. „Ken je hem?" Ze antwoordde niet, maar verhaast te haar schreden. Kirk riep nog eens, echter zonder resultaat. Ondertussen hield Torre de autodeur voor haar open mef een formeel vertoon van hoffelijkheid, dat haar zich op de lip pen deed bijten. Haastig sprong Louisa erin en kwam naast mevrouw Spale terecht. Torre sloot de deur achter haar en ging naast de chauffeur zitten. Er was plaats genoeg voor hem op de achterbank, maar waarschijnlijk vond hij 't beneden zijn waardigheid, die met keuken- en werkmeid te delen, dacht Louisa boos. Die ellendige man ook! Wat had hjj daar in het dorp, alleen en te voet, gedaan en waar was de auto. die hem gisteren uit I nden hier had gebracht? Waarom had hij die niet gebruikt, inplaats van opzettelijk zijn personeel te doen schikken door zich bij hen te voegen Misschien was Torre ontstemd om- Verkrijgbaar bij elke fotohandelaar verlaagd in prijs Formaat 6*9 Mezzochrome I 1.30 Mezzopan 11.45 ook formaat Spectropan I 1.70 4 x 6.5-en 6.5 11 duurder hoeft beter bettaat n dat zijn tante de keukenmeid per au to naar de kerk liet gaan en wilde hij eens flink doen uitkomen, dat de limousine hèm en niet héér toebe hoorde. Hij scheen de mensen graag op hun plaats te zetten, dacht Louisa, terwijl ze door de glasruit naar zijn niet zeer indrukwekkende gestalte keek. O, als 't niet om Mandy was, zou ze hem graag aan 't verstand hebben gebracht, dat zij, Louisa, in elk geval niet meer belang stelde in een filmmagnaat dan in een visser of een melkboer! De grote auto streek dicht langs Kirk heen. Deze hief zijn hand op en Louisa, als om Torre te trotseren, wuifde terug. Inmiddels bewoog me vrouw Spale zich wat onrustig op haar zitplaats. „Je had me niet zo in de steek mogen laten, Lou", sprak ze verwij tend. Ofschoon de glazen afscheiding tussen voor- en achterbank vermoe delijk geen geluid doorliet, had de keukenmeid haar stem tot een hees gefluister doen dalen. Zelfs de ge duchte mevrouw Spale scheen respect te hebben voor Torre Steger, dacht Louisa ietwat minachtend. Waarom dat respect? Alleen omdat hij geld had of omdat hg in zijn eigen we reldje te boek stond als een beroemd, held? Wat zijn persoon betreft, was hy immers een doodgewone onbete kenend uitziende en helemaal niet imponerende man. Hy was ook lang niet zo aantrekkelgk als Kirk; fei- telyk bezat hg helemaal niets aan trekkelijks. „Neemt u het mH niet kwaiyk, mevrouw Spale. Ik li< liep juist naar r Chamory ont- de auto toen ik meneer moette". „Je hebt me niet verteld, dat je die jonge, zogenaamde artist kende", hernam mevrouw Spale enigszins argwanend. „Misschien ben je wel voor hèm hierheen gekomen". „O, neen, dèt zeker niet! Ik heb hem een tijdje geleden, toen ik by rayn tante woonde, ontmoet, maar had er hoegeaamd geen idee van, dat hy hier was". „Had je dat heus niet? Dan is het wel een rare samenloop van omstan- legonnen. was niet te krijgen, doch met mede werking van de directeur van de Coö peratie Wemeldinge, de heer B. W. Alink, die ook bg de verdere bouw ve le andere puzzles hielp oplossen, kreeg men hiervoor de beschikking over een autokraan van de Coöp. „Walcheren". Timmerlieden e.d. wa ren in de omgeving niet te krijgen, zodat deze uit Oost Zeeuwsch-Vlaan deren moesten worden betrokken. Ie dere dag moeten deze mannen in Hoe- dekenskerke afgehaald en gebracht worden. Het werk kon eenter vlot voortgang vinden en daar ging het maar om, want voor de nieuwe oogst moet de silo gereed zgn. Op 4 Maart werd de eerste beton gestort. Telkens werd 1.80 m. beton gelgk gestort, op 10 April begon men aan de trechters, op 12 Juni kwam het cellendek ge reed en 11 dagen later kon de vlag op het hoogste punt worden geplaatst. Niet minder dan 1100 m3 beton met 100 ton betonijzer werd in het gevaar te verwerkt. Van het bouwkundig gedeelte res- Tanker pikte Engelsman in Het Kanaal op Dinsdag arriveerde te Rotterdam het Noorse tankschip „Kosmos". Het schip kwam van de Perzische Golf. Toen de tanker ongeveer 30 myi van het eiland Wight was, ontdekte de be manning het zeiljacht van de 56-ja- rige Engelsman Arthur Richard Loa der uit Portsmouth. Het jachtje was in moeilijkheden geraakt en Loader gaf de wens te kennen zgp jacht te verlaten. De Kosmos V streek een sloep, waarmede de Engelsman aan boord van de tanker werd gebracht. Hij was Zaterdag jl. vertrokken uit Ouistreham, dat aan de monding van 't kanaal van Caen ligt en kreeg on derweg met moeilgkheden te kampen. Sinds zgn vertrek uit Frankrijk had hij niet meer geslapen en hy was oververmoeid. Toen de mist opkwam en het begon te regenen ondekte hy een tanker en verliet zgn jacht. Aan gezien de Engelsman in het bezit van geld en papieren was, leverde zyn aankomst te Rotterdam niet veel moeilgkheden op. Hij zal zo spoedig mogelgk naar Engeland terugkeren. digheden, nietwaar?" De keukenprin ses sprak op even ongelovige toon als Kirk had gedaan en Louisa voel de opnieuw het bloed naar de wan gen stijgen. „O, ik voor mij zeg lie ver niets. Ik ben altgd breed van op vatting geweest", ging mevrouw Spa le voort, „maar je weet, hoe zulke artisten zijn, nietwaar kindlief? Je moet heel voorzichtig wezen, hoor". Verbeeldde ze het zich of had Tor- re inderdaad het hoofd even omge wend? Louisa zou het niet met ze kerheid kunnen zeggen. Misschien was de glazen tussenwand toch niet geluiddicht, misschien was ook hy ervan overtuigd, dat zij hierheen was gekomen om Kirk Chamory weer te ontmoeten. Ze herinnerde zich, dat hij Kirk koeltjes, zonder groet, was voorbggelopen. Betekende dit, dat Kirk hem onbekend was of was hg besloten, hem niet te leren kennen? „U behoeft zich over my niet onge rust te maken, mevrouw Spale. Ik ken meneer Chamory nauwelgks", verzekerde Louisa. Goed beschouwd, was dit de bitte re, zij het ironische, waarheid. Ze ker, ze had heerlijke ogenblikken in Kirk's armen doorgebracht en zgn liefkozingen vurig beantwoord, maar per slot van rekening was hij toch een vreemde voor haar. Toentertgd was ze te jong, te onervaren en te verliefd geweest om hem vragen te stellen; om te trachten, iets van zyn verleden en zijn gehele persooniyk- heid te vernemen. Overgelukkig en bedwelmd door haar eerste liefde, had ze haar aanbidder zonder meer geaccepteerd, hem als vanzelf haar vertrouwen geschonken. Zelfs toen hg haar in de steek had gelaten, was ze er nog op uit geweest, veront schuldigingen voor zgn gedrag te vinden. Haar trots was in opstand gekomen, maar haar liefde voor hem was gebleven. (Wordt vervolg±) 17 De Maat wist van ellende niet meer wat hij doen of zeggen moest. Daarom trok hij de Zuidwester van zijn hoofd en gooide die met een dwaze grijns op zijn ge zicht in het gat van de luchtkoker. De Zeewolf keek met verbazing naar dit gebeuren en hij vroeg zich in stilte af, of de zoon van Swarte Daen ze wel alle vijf bij elkaar had. Maar hij wilde dit niet laten merken, dus rukte ook hy zijn hoed van zijn hoofd en gooide die vervolgens in de luchtkoker. Nu was dit helemaal niet grappig voor Kappie, die zich daar nog bevond. Door de twee hoofddeksels, die nu op zijn eigen hoofd terecht kwamen, werd hij totaal verblind. Met een plof viel hij weer naar beneden, met het gevolg, dat de meester en Ah Sing gillend weghol den. ten thans nog slechts het metselen van de ondermuur, het plaatsen van trappen e.d. wordt reeds druk gewerkt aan het installeren van de apparaten e.d. Daar de Coöperatie Wemeldinge reeds over een grote drooginstallatie be schikt, welke met een transportband aan de silo is gekoppeld, kan het ma chinale gedeelte eenvoudig worden gehouden. Het exterieur komt veel overeen met de silo te Kortgene. Het grote langwerpige raam in de silotoren geeft aan net gebouw een aardig aan zien. De muur zal parelgrijs worden geschilderd, terwijl de bovenbouw en de toren in crème zullen worden uit gevoerd. Hoewel by een silo uiteraard de doelmatigheid voor het gebruik voorop staat en er architectonisch dus betrekkelijk weinig mogeiykheden zgn, zal deze schepping van architect Sparreboom van het Centraal Bureau te Rotterdam, toch een aantrekkelgk geheel worden. Zoals bekend bevat deze silo, eigen dom van de Coöp. Graansilovereni ging „Zuid-Beveland", twintig cellen van diverse afmetingen. Hierdoor zal het ook mogeiyk zgn om de diverse graankwaliteiten op de juiste wgze gesorteerd op te slaan. Ongetwijfeld zal dit gebouw aan een grote behoefte voldoeg. Daar de maaidorsers ook op Zuid-Beveland thans veelvuldig in gebruik zgn, ont brak tot dusver een goed silogebouw, dat onmisbaar is, om de voordelen van deze nieuwe dorsmethode ten vol le te kunnen benutten. Kapitein onschuldig aan verlies baggermolen De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van de motorsleepboot „Hudson", de heer L. Westdyk uit Maassluis, vrijgesproken van schuld aan het verliezen van de baggermo len „Afrika" in de Straat Mozambi que. In het oordeel van de raad wordt o,m. gezegd, dat de „Hudson" de bag germolen op 3 December 1952 heeft verloren, nadat tweemaal achtereen de reis om de Noord was aangevan gen en wegens sterke tegenstroom naar Beira was teruggevaren, waar na men besloot om de Kaap te gaan. De „Afrika" moest naar de Zwarte Zee gesleept worden. Onderweg ont stond op de molen lekkage en slag zij, zodat men omkeerde. De molen sloeg toen om, waarby een Engelse runner verdronk. De raad meent, dat deze ramp niet door betrokkene had kunnen zgn voorkomen. Amsterdamse Beurs Bank van Ned. Gem. 4% Bank van Ned. Gem. 0-5-10 Nederland 1951 (3%) Nederland 1* (3%) Nederland 1947 ((3V&) 3 Nederland 1937 3 L Har lening 1947 3pct. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. 3 Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon: Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Billiton Kon. Petroleum MU. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned. Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.V.A. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. Baltimore-Ohlo Missouri K.C. New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel Midcontinental 58 53% Shell Union 72 71% ed. Tide Water 22 22% Ook Donderdag ;s er geen sprake ge weest van een vlotte gang van zaken op de Amsterdamse effectenbeurs. De onver wachte hausse-stemming voor cultures is onderbroken. De stijging is wel wat hard gegaan, zo redeneert de beurs en thans wordt even uitgeblazen en bezint men zich. Wat ae Indonesische afdeling betreft had de zakenomvang niet veel te beteke nen. In vrijwel alle rubrieken bewogen de noteringen zich iets beneden het slotni- veau van eergisteren, marcante ontwikke lingen deden zich eigenlijk nergens voor. De voornaamste suiker, rubber en tabaks papieren bleven per sa.io een fractie luier. Aandelen Nationale Handelsbank hadden ook gisteren de aandacht, tegen de markttendentie in werd hier een klei nigheid hoger afgedaan. 8 Juli 9 Juli 106% 106% 119 119% 101 101% 98% 98% 98 98 97 97 96 98% 98% 99% 99% 79% 79% 98% 98 97% 97% 122% 123% 167% 166% 163% 166% 273 271 118 118% 178% 179% 168% 170 192% 192%' 215 214% 169% 168% 181 181% 290% 315% 314 97 95% 135% 135% 117% 117% 125% 125% 128% 128 ,'2 136% 134% 109% 108% 158%e.d 158% 100% 100% 25 s% 24% 25 22% 22% 84% e X »i% 51% 51% 60% 60% 42% 42% ed. 65% 65 ed. 48% ex 48% 38% 38%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 9