Het geheim van de helse weg tussen Londen en Portsmouth NIEUWS UIT DE KERKEN BAKKERS KOESTEREN VELE EN GROTE VERLANGENS ENGELAND ZET PLOTSELING T0MATENINV0ER STOP Atda-stifit MARKTBERICHTEN VRIJDAG 10 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 SCOTLAND YARD GAF HET OP Wie is de zonderlinge schutter en waarmee schiet hij (Bijzondere correspondentie) LONDEN, Juli Sinds meer dan een jaar treedt op de drukke weg van Londen naar Portsmouth steeds weer op een bepaalde plaats, niet ver van de hoofdstad, hetzelfde onverklaarde én schijnbaar ook onverklaarbare verschijnsel op: plotseling springt de voorruit van een auto, alsof deze door een kogel getroffen werd. Alle soorten auto's worden er het slachtoffer van, personen- en vrachtauto's en autobussen. Enkele dagen geleden wa ren het zelfs twee auto's achter elkaar, een ziekenwagen, en een personen auto, waarvan de voorruit versplinterde, zonder dat de inzittenden gewond werden. Het gebeurt niet vaak, dat de Lon- dense criminele politie, de over de he le wereld beroemde Scotland Yard, officieel verklaart, dat ze het opgeeft om verder te zoeken naar de ophel dering van een misdrijf. In dit.geval, heeft de Yard er in berust. Men deed maandenlang alle denkbare moeite om het „geheim van de helse weg", zoals de Engelse pers het noemt, op. te lossen. Maar alle bemoeiingen van politie, geleerden en publiek zijn tot dusver vergeefs geweest. Het verschijnsel Een van degenen, die voorlopig tot de laatste slachtoffers behoort, een zekere John Trabant, beschrijft het verschijnsel als volgt: „Ik reed van Londen naar Portsmouth keek onder weg naar het stille landschap, de bo men langs de weg en de beboste heu vels van Surrey aan de horizon. Plot seling het was tegen 18 uur verdween dit liefelijke uitzicht als bij toverslag en ik had enige seconden nodig om me te realiseren wat er ge beurd was: mijn voorruit was veran derd in een sluier van kleine kristal letjes en daarachter scheen het land schap als in een mist gedompeld te zijn. Midden in de ruit zag ik een gaatje, alsof er een kogel doorheen was gegaan". De politie constateerde, dat het gat Inderdaad van een kogel afkomstig moest zijn, maar vond ondanks een uiterst nauwkeurig onderzoek geen projectiel en evenmin een spoor van een schutter. Precies eender was het geweest bij de tientallen gevallen, die de politie op dezelfde plaats onder zocht had. Een schot Natuurlijk had men van het begin af aan gedacht aan de mogelijkheid, dat er een steen door de ruit gesla- Sén zou zijn. Hoe groter de snelheid, es te heviger de slag van een om- hooggeslingerd steentje. Aan deze theorie hield men vast, totdat een automobilist, Smith genaamd, op de gevaarlijke plaats een hevige klap tegen een van zijn portieren voelde. Men constateerde een zelfde gaatje als op de voorruiten van zijn voor gangers. In het laboratorium van Scotland Yard werd onweerlegbaar bewezen, dat het door een schot ver oorzaakt moest zjjn. Maar wederom was er van een kogel of een schutter geen spoor te bekennen. Onder de bevolking, die in het be gin door een niet geringe opwinding werd aan gegrepen, totdat de ver schijnselen tot de alledaagse gebeur tenissen gingen behoren, zocht men de schuld o.a. bg de golven van straalvliegtuigen met supersonische snelheid niet ver van de betreffen de weg ligt 'n vliegtuigfabriek, waar geregeld straalvliegtuigen voor proef vluchten opstijgen. Dit vermoeden is echter onhoudbaar gebleken. Men kan alleen nog maar aannemen, dat een geheimzinnige schutter, mis schien een krankzinnige, hier de hand in heeft, hoewel ook deze verklaring niet bevredigt. Gelukkig is er nog nooit een mensenleven te betreuren geweest. De vrij zelden voorkomende verwondingen werden uitsluitend ver oorzaakt door glassplinters. Vader wegens heling veroordeeld Het Gerechtshof te Amsterdam heeft de 55-jarige grondwerker G. I. uit Amsterdam veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de ruim acht maan den preventieve hechtenis, wegens heling van het geld, dat zijn 20-jarige zoon A. I. had weggenomen uit een publieke telefooncel aan de Nieuw- markt te Amsterdam. De actetas, voor de verduistering waarvan de zoon in hoger beroep is veroordeeld tot 10 maanden gevan genisstraf, waarvan vjjf voorwaarde lijk, behoorde toe aan de 25-jarige kantoorbediende J. van Vliet uit Hil- legom, die de tas na een telefoonge sprek in de telefooncel aan de Nieuw- markt abusievelijk had laten liggen. Er zat een bedrag van 2900 in. Rust in Oost-Berlijn De Oostduitse regering heeft in een communiqué de berichten in de West- Duitse pers, over nieuwe moeillijkhe- den in Oost-Duitsland „leugens" ge noemd. Deze berichten bewijzen, aldus de bekendmaking, dat Westelijke agen ten nieuwe ongeregeldheden willen organiseren. Het opheffen van de staat van beleg in Berlijn, de vrijlating van de meerderheid der na 17 Juni aange houden personen en het herstel van het normale verkeer tussen Oost- en West-Berlijn tonen aan, dat al deze berichten ongegrond zijn, aldus deze officiële mededeling. Het verkeer tus sen Oost- en West-Berlijn is Donder, dag in volle omvang hervat. Officiële publicaties VLISSINGEN. MEDEWERKING ART. 72 L.O. WET 1920. B. en W. van Vlissingen. brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier ge meente in zijn vergadering van-29 Juni J.l. onder no. 7 aan het R.K. Kerk- en School bestuur de gevraagde medewerking is ver leend om de te bouwen school voor woon lager onderwijs met 7 lokalen aan de Adriaen Coortelaan uit te breiden tot een school met 8 lokalen. MIDDELBURG. TAPVERBOD KERMIS. B. en W. van M-ddelburg maken be kend. dat het op grond van artikel 1 de „Verordening op de verkoop van sterke drank gedurende le kermisweek" verbo den is in één of meer voor het publiek toegankelijke localiteiten, waarvoor een vergunning voor de verkoop van sterke drank is verleend, sterke drank te koop aan te bieden, te verkopen, te verruilen of te leveren, ter beschikking te stellen, ten geschenke te geven en te gebruiken van 3 tot en met 8 ugustus 1953. Amerikaanse M.S.A. kreeg andere naam De Mutual Security Agency, het bureau voor wederzijdse beve'iliging. is opgeheven en vervangen door een nieuw orgaan, dat de naam draagt „Amerikaanse missie Dij de N.A.V.O. en de Regionale Europese Organisa ties", aldus heeft het bureau voor de wederzijdse beveiliging te Parijs bekend gemaakt. Leider van het nieuwe Instituut is John Hughes, die is benoemd door president Eisenhower en die recht streeks staat onder het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken. De nieuwe organisatie zal met na me tot taak hebben aanbevelingen op te stellen over „menigvuldige pro blemen." Deze aanbevelingen zullen worden toegezonden aan de betrok ken instanties te Washington. Kippenplukmachine „Een kind van de kip doen". Dat kan de slagzin znn van de fabrikant van een kippenplukmachine, waar mee men snel, veilig en afdoend 200 kippen per uur kan plukken. Aange zien een zeer goede poelier tot dus ver een topprestatie van acht tot tien stuks per uur leverde, is hier wel van vooruitgang sprake. De ma chine kan bovendien door de eerste de beste leek worden bediend. Dat is de mening van de Haagse poelier v. d. B., telg uit een oud poe liersgeslacht en nestor van vgf poe- lierende broers, die als eerste in Ne derland een kippenplukmachine im porteerde.'Men verwacht dat door het machinaal plukken de prgs van de geslachte kippen zal dalen. Reactor in Nederland Er staan plannen op stapel om bin nen niet al te lange ti>'J te komen tot de bouw van een 30.000 kw.-reactor voor stroomopwekking met behulp van kernenergie. De kans is groot, d2' deze reactor in Nederland zal worden gebouwd, zo deelde drs. M. Boogaardt, chef d'eqnipe \an de groep Nederlanders, die te Kjeller bij Oslo werken, mede. Zoals bekend, werken er Nederlanders in Kjeller te zamen met Noren op het gebied der kernphysica. INTERNATIONAAL BAKKERSCONGRES Overheidsbemoeienis is ongewenst Een serie lange en uiterst uitvoe rige resoluties resulteren uit het In ternationale Bakkerijcongres (Con gres d'union internationale des mai- tres boulangers), dat van Maandag j.l. af te Scheveningen werd gehou den. Tot de voornaamste punten der resoluties behoren de opvatting, dat de handel in meel en gist vry en onbelemmerd moet zijn, dat lan den met productie-overschotten de slechtste kwaliteiten graan aan het vee behoren op te voeren en dat by tekorten aan goede kwaliteiten gra nen in elk land de vrijheid tot invoer behoort te bestaan. Op die manier kan de bakker de best© kwaliteiten brood maken en leveren. De voorkeur van vrjje handel In graan en meel boven controle-maat regelen van de regeringen werd uit gesproken. Bakkers, aldus het congres, beho ren vrij te zijn hun meel van de door hen gewenste leveranciers te betrek ken. Klantenbinding is onjuist. De molenaars behoren volgens de bak ker sop vatting vrij te staan in het uitmalingspercentage van de gra nen. Restricties op dat punt stroken niet met producenten- en consumen tenbelangen. Het congres keert zich tegen ie dere vermenging van roggemeel en tarwemeel. Ook keert men zich te gen menging in het meel van soya, aardappelmeel, magere melkpoeder of andere producten. Men wenst het zuivere meel en zelf te bepalen of, en zo ja hoeveel melkpoeder men in het brood zal verwerken. Ten aanzien van meelverpakkingen kwam het congres tot de conclusie, dat men' bij gebrek aan andere er varing voorlopig de voorkeur moet feven aan jute- of katoenen zakken. Jxperimenten met papieren zakken en containers, zoals in Engeland «n de Ver. Staten, worden met aandacht gevolgd. Wel ziet men gaarne inter nationaal de meelverpakking op zak ken van 50 kg. netto gestandaardi seerd. Het congres ging niet accoord met overheidsbescherming van de land bouw om financiële en economische redenen ten koste van de broodkwa liteit. Ir. M. BOGAART De heer Boogaardt promoveerde Donderdag aan de Utrechtse univer siteit op een proefschrift, dat gewijd was aan de atoomenergie. Hij deelde voorts o.m. mede, dat uit de te bouwen reactor plutonium verkregen zou worden. De productie, ongeveer 50 kg., zou voor Nederland voldoende zijn om voorlo pig verdere onderzoekingen te doen op het gebied van industriële kern energie. Een volgende stap zou de bouw zjjn van 'n werkelijk economisch verantwoorde industriële reactor met een capaciteit van enige honderddui zenden kw. Deze stap zou dan twee of drie jaar later gedaan moeten wor den. In de stellingen van zijn proef schrift merkte de heer Boogaardt nog op, dat de opleiding van kernphysi- sche ingenieurs, M.T.S.-ers en lager personeel in Nederland spoedig de nodige attentie dient te krijgen. Driestedenwedstrijd te Goes De gymnastiekvereniging „Volhar ding" te Goes, heeft als bekerhoud ster in principe besloten, in Novem ber de jaarlijkse driesteden-wedstrijd te organiseren. De verenigingen te Vlissingen, Middelburg en Breda zijn inmiddels uitgenodigd. Mogelijk- kan het dus nog een .vier-stedenwedstrijd worden. Eveneens in November zul len te Goes de Zebra-kringwedstrtj- den worden gehouden. Zaterdag 25 Juli a.s. vinden te Ka. pelle de adspirantwedstrijden plaats, waaraan ook „Volharding" zal deel nemen. WATERPOLO De Zeeuwse polocompetitie In de eerste klasse heren van de Zeeuwse waterpolo-competitie schijnt Bruinvis uit Sas van Gent zich her steld te hebben van de slechte start. Door een 16 overwinning op de ei gen reserves en een 23 zege op De Zeehond staan de Sassenaren nu weer stevig aan de kop, al kan Luc- tor nog roet in het eten gooien. De stand is nu: Bruinvis I 7 5 0 2 10 22—14 Luctor 5 3 0 2 6 19—16 Zeehond 4 2 0 2 4 188 6ZV 2 10 1 2 3—6 Bruinvis n 4 0 0 4 0 328 In de tweede klasse heren werd slechts één wedstrijd gespeeld. Schel- destroom I had geen moeite met de eigen reserves (51), zodat de stand nu als volgt luidt: Scheldestroom I 4 3 1 0 7 143 Luctor II 312044—2 Schelde 3 0 12 1 25 Scheldestroom II 2 0 0 2 0 111 By de dames behield Zeehond on geslagen en zonder een enkel verlies- puntje de leiding, dankzij een kleine 21 overwinning op de Schelde. De stand is hier: Zeehond 3 3 0 0 6 81 SZV I 1 1 0 0 2 6—0 Schelde 3 1 0 2 2 3^ Luctor 3 1 0 2 2 3—7 SZV H 2 0 0 2 0 1—9 11 Juli Vlissingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER Synode besloot bijdrage generale kas te verhogen Brief aan justitie over politieke delinquenten De Generale Synode der Ned. Her vormde Kerk heeftin hanr Woensdag voortgezette zitting een voorstel be handeld om de bijdrage voor de ge nerale kas, die thans 0.60 per lid maat bedraagt, te verhogen tot 1.-. Op de generale kas, welker op brengst bestemd is voor de geestelH- ke belangen der gemeenten, wordt door steeds meer gemeenten een be roep gedaan. Verscheidene gebieden, vooral waar industrialisatie is, vra gen om nieuwe kerken en pastorale centra. Het voorstel werd met vrij grote meerderheid in eerste lezing door de synode aanvaard, het zal nu aan het oordeel der classicale verga deringen onderworpen worden. Bij de bespreking van het jaarver slag van de Herv Raad voor de za ken van kerk en 'school, merkte de heer Van der Neut, voorzitter van de raad, op, dat de kwestie Hardegarijp, hoe onverkwikkelijk deze ook in vele opzichten moge zijn geweest, toch be grip heeft gebracht voor de wijze, waarop de Hervormde Kerk het schoolvraagstuk beziet. Het is de er varing van de raad, dat de organisa ties, zowel van het christelijke als van het openbaar onderwijs, zullen gaan begrijpen dat de kerk de vra gen op het gebied van de school in wijder aspect ziet en dat haar be moeienis met de school de uiting is van haar apostolair besef, waarbij het niet gaat om af te breken maar om op te bouwen. Naar aanleiding van de discussie over de situatie der politieke delin quenten, heeft de Synode besloten een schrijven te richten aan de minis ter van justitie, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de ongerustheid, welke bg haar ontstaan is naar aan leiding van sommige maatregelen, die in de laatste tijd door de regering ten aanzien van de opgesloten politieke delinquenten zijn genomen. >s. A. M. v. d. LAAR KRAFFT OVERGEGAAN NAAR OUD-KATH. KERK. Ds. A. M. v. d. Laar Krafft, eme ritus-predikant der Ned. Herv. Kerk, woonachtig té Rotterdam, is over gegaan tot de Oud-Katholieke Kerk. Ds. v. d. Laar Krafft werd in 1891 geboren en in 1918 jeugdpredikant te Rotterdam. In 1933 werd hij predi kant te Heenvliet en in 1947 ging hg met emeritaat. NED. BOND VAN J.V. OP G.G. Het hoofdbestuur van de Neder landse Bond van Jongeling-Vereni gingen op Geref. Grondslag heeft be sloten een commissie te benoemen van drie man, die tot taak heeft te onderzoeken of er misschien met be houd van de grondslag en de doel stelling van de bond een organisato rische opbouw te vinden is, die meer aan de eisen van deze tjjd beant woordt. De commissie zal met haar arbeid binnen een jaar gereed moe ten zijn. In drie bondsvergaderingen, die waarschijnlijk begin November zullen gehouden worden, zal een voorstel aan de orde worden gesteld een sub sidie-aanvraag bij de overheid in te dienen. Deze beslissing werd geno men na een hoogstaand debat, waar in de voorstanders tijd noch'moeite gespaard hebben om de leden, die aanvankelijk tegen het aanvaarden van overheidssubsidie waren, te over tuigen. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Borssele: cand. A. F. Honkoop te Den Haag. STORM VAN VERONTWAARDIGING Voor minstens 2 ton in Engelse havens Naar schatting ruim 800 ton Ne- als zouden binnenskamers te Londen op hoog niveau besprekingen over deze aangelegenheden worden ge voerd, zodat men, hangende deze be sprekingen, geen commentaar kan de'rlandse tomaten tot een waarde geven. Kwekers en exporteurs echter an minstens 200.000 gulden liggen I Opreken de maatregel met grote - lseha- J aan boord van schepen In Engels' vens en mogen niet worden inge voerd. Dit Is het gevolg van een plot- selinge maatregel van het Engelse ministerie van voedselvoorziening, dat Dinsdagavond onverwacht de in voer van tomaten stop zette. Dit, terwijl Nederland aan Enge land Maandag voorstellen deed om die invoer aan minimumprijzen te binden, teneinde de Engelse tomaten- kwekers niet te „dumpen". Deze voorstellen werden Maandag met rrote sympathie, zowel door de ad ministratieve organen als door de kwekersorganisatie, de „Tomato Marketting Board", ontvangen. On danks dit voorstel tot onderlinge marktordening is het plotselinge in voerverbod Dinsdagavond laat, met ingang van Dinsdag middernacht, af gekomen. De Engelse importeurs, die in de loop van Woensdag met expresse- brieven van de maatregel op de hoog te waren gesteld, konden hun gpege ven bestellingen niet annuleren, om dat de tomaten reeds onderweg wa ren. De Engelse douane, kreeg Woensdag bevel geen buitenlandse tomaten meer binnen te laten, en zo liggen dan enkele schepen voor de Engelse wal met een inhoud, die met het uur in waarde vermindert. Schandalig" Nu de Engelse maatregel goed en wel in de Nederlandse tuinbouw ls doorgedrongen, is een storm van ver ontwaardiging opgegaan. Men acht de maatregel „schandalig en in strijd met iedere fatsoensvorm". In officiële kringen te Den Haag hult men zich over deze affaire in stilzwijgen. De indruk wordt gewekt bitterheid. Het enige punt van vol doening kan zijn, dat hun Engelse re laties de genomen maatregel evenzeer betreuren als zijzelve. Kleine concessie Van Engelse zijde is Donderdag avond te Londen medegedeeld, dat de tomaten, die reeds onderweg waren naar Engeland alsnog gelost mogen worden. Dit is voorlopig de enige con cessie. die men van Engelse zijde heeft gedaan. (Advertentie) Het moet in UW HERSENS gegrift staan: NIETS helpt U beter dan de ALDA-STIFT wanneer een likdoorn niet ver dwijnt. De ALDA-STIFT helpt U voorgoed, verricht een wel daad aan Uw voet. GEEN ZALF, GEEN PLEISTER EN GEEN MES! Slechts de 90 ets. helpt met SUCCES Verkrijgb. bij Uw apoth. of drog. VEILING „WALCHEREN", MIDDELBURG. 8 Juli. Vroege aardappelen Bonken 12 15; Grote 12—14; Drielingen 6—12.40; Kriel 3—9; Bintjes, grote, 11; Idem bonken 13. Aanvoer aardappelen: 52 ton. "ruit: Aarbeien: Madame Moutot 5097; Framboosaardbeien 691.02; Jucunda 71 94; Climax 91—1.03; Frambozen per kg. 441.32; Frambozen per doosje 2333; To- aten 49—66- Druiven: trankenthalers 2.192.26; Kersen: Suikerkersen 31; Kler ken 0163; Zoete Morellen 4670; Markie zen 37; Perziken, per stuk, 517; Rode bessen 30—70; Witte bessen 29—52; Kruls- b ,e 16—55. Groenten: Bloemkool A 30—52; Idem B 17—35; idem C 16—23; Andijvie 10—28; Ra barber 9-^-17; Spinazie 11; Postelein 3—20; Sla per stuk 312; Dubb. prinsessenbonen 1.381.74; Wagenaars 1.111.20; Doperw ten 4365; Tuinbonen 919; Snijbonen 91 —1.18; Capueijners 75; Komkommers A 17 —24, idem B 14—23; idem C 8—20: Idem kg., krom, 1325; S voyekool 1016; Rode kool 79; Spitskool 1213; Bosramenas 6; Bospeen 924; Boskroten 49; Kroten, kg. 2—9; Bosuien 1418; Uien per kg. 1019; Peulen 79—91. VISMIJN TE VEERE. 9 Juli. Export garnalen, aanvoer 1683 kg. 7295. Bot. aanvoer 178 kg.. 3453. Middel tong, aanvoer 179 kg., 96—168. Rog, aanvoer 35 kg., 3058. VEILING GOES. 9 Juli. Vat veiling. Aardbeien: Mad. Moutot 85.40, id. Jucunda 85.60. Zwarte bessen 66.80. Gewone veiling. Aardbeien 5884. Fram bozen 105164. Rode bessen 4963. Ker sen: Markiezen 5879. Suikerkersen 40. Zoete morellen 4962. Klerken 6878. Meikersen 5258. Zwarte kersen 56. Zure morellen 4143. Mierlose zwarte 60—71. Kruisbessen 1936. Witte bessen 1929. Perziken 1618. VEILING KAPELLE. 9 Juli. Industrieveiling: Aardbeien: Mad. Moutot 84.80, id. afw. 67.60. Jucunda 85, id. afw. 71. Climax 66. Rode bessen: 23 ton 58.4059.20. id. afw. 51.30 Zwarte bes sen 70.05—6750, id. afw. 55.20. Frambozen A en B 11250. Gewone veiling: Aardbeien 49—89. Ker sen: Markiezen 6491. Morellen 4064. Vleeskersen 42—52. Hedelfinger 88—104. Klerken 5280. Meikersen 4855. Varlkse zwarte 6068. Krieken 4350. Insp. Loh- nes 5767. Vr. van Werden 4957. Rode Blanche 38. Hollanders 6131. Mierlose zwarte 6275. Suikerkersen 32. Abesse de Moulan 56. Frambozen: Malling Promise 130202. Pruissen 145180. Rode bessen: Prolefic 48—69. Jonkheer v. Tets 54—63. Kruisbessen 2947. Witte bessen 3142. Dubbele Princessebonen 123131. Advertentie VEILING KRABBENDIJKE. 9 Juli. Prolific 54—64. Jucunda 75.20, Frambozen 7980. Kruisbessen 30. Zwar te bessen 62.30. Aardappelen 12.40—13.70. VI8MIJN TE BRESKENS. 9 Juli. Export garnalen, aanvoer 809 kg., 25189. Handels garnalen, aanvoer 110 kg.. 152—91. Schar, aanvoer 76 kg., 61— 45. Bot, aanvoer 226 kg., 4137. Schol, aanvoer 304 kg., 5849. Middel tong, aan voer 140 kg., 177103. Rog, aanvoer 19 kg., 32. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 9 Juli. Doré 18.60—18.50. Eerstelingen II 16.60. Bonken I 14.40. Eigenheimers I 18.68, drielingen 8.10. Bintjes I 14.10. id, bonken 14.10, kriel 4.20. Granen: tarwe 26—28. gerst 25—26, ha ver 26.28, kleine erwten 4050, schokkers 4060, bruine bonen 40—90, koolzaad 56, maanzaad 105. VEILING ST. ANNALAND. 9 Juli. Doré, gewone 18,54, bonken 15.02, drielingen 12.01. Eigenheimers 18.22 —20.02, drielingen 10.12. Voer 104 60, Bintjes, gewone 14.51, aanvoer 52 ton. VEILING SCIIERPENISSE. 9 Juli. Doré. gewone 18.13—18.31, bonken 15.02—16.30, drielingen 12.80. Eigenhei mers 18.06—18.79, drielingen 8.81, voer 3,82. Blauwe Eigenheimers: gewone 19.22. Bintjes 14.13. Aanvoer 26 ton. VEILING THOLEN. 9 Juli. Eerstelingen, bonken 19—19.10, gewone 17.80, poters 12. kriel 4.52. Witte Eigenheimers, gewone 18.20—19. Doré, ge wone 17.49—17.55. Bintjes, gewone 12.11— 13.06. Aanvoer 52 ton. Pers, film en radio voor kinderen In de serie „De pers, film en radio in de wereld van vandaag" heeft de Unesco een studie uitgegeven, die gewijd is aan kranten, films en radio- uitzendingen, die uitsluitend voor kinderen bedoeld zijn. De auteur van deze studie, Philippe Bauchard, is een hoogleraar met speciale erva ring op net gebied van de pers en radio. Daarbg" gaat zijn. grootste aandacht uit naar dienstbaarheid van deze voorlichtingsmedia ten behoeve van het kind. In zijn werk stelt hij de volgende onderwerpen aan de orde: de pers voor kinderen (zonder daarbij uit het oog te verliezen wat ze voor volwas senen betekent), de rol en betekenis van de film bij de jeugdopvoeding en de radio- en televisie-uitzendingen voor de jeugd. Hij heeft een apart hoofdstuk gewijd aan de bestaande wetgevingen op dit terrein en een hoofdstuk aan de acties, die particu liere organisaties dienaangaande voe ren. Een aanhangsel bevat diverse statistieken en een reeks aanbevelin gen, tijdens verschillende internatio nale congressen over dit onderwerp gedaan. De auteur merkt op, dat het in elk geval vast staat, dat het peil van uit gaven, radio uitzendingen en films voor kinderen momenteel, behoudens enkele uitzonderingen, aanzienlijk be neden de maat ligt. U.+N.A.P. U.+N.A.P. 2.04 1.92 14.24 1.96 2.31 2.10 14.55 2.14 3.09 2.19 15.32 2.20 3.34 1.42 15.57 1.39 U.—N.A.P. U.—N.A.P 1.9! 8.44 2.19 9.26 2.35 8.58 1.56 20.40 2.17 21.15 2.37 21.56 2.53 21.29 1.27 3.45 1.61 16.12 1.61 9.19 1.80 21.46 1.91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 15