z LEZERS SCHRIJVEN OPSTELSCHRIJVERS WAREN OP BEZOEK BIJ ..DE SCHELDE" ZEEUWSCH-VLAANDEREN Jaarvergadering Christelijke Besturenbond Vlissingen WALCHEREN Burgerlijke Stand UITSLAG PAARDENKEURINGEN TE MIDDELBURG VRIJDAG 10 JULI 1053 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Donderdag hebben elf eerste prijs winnaars van de door de Vereniging „Nederlands Fabrikaat" uitgeschre ven opstehvedstrnd een bezoek ge bracht aan de N.V. Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen. Dit bezoek vormde voor de meisjes en jongens, leerlingen van middelbare scholen, het sluitstuk van een tournee langs enke le Nederlandse industrieën "hun door de V.N.F. aangeboden. Na afloop van het bezoek aan de scheepswerf, waar o.m. de „Kungs- holm' bezichtigd werd, verzamelde het jeugdige gezelschap, dat onder leiding van de neer en mevrouw H. J. Jonker op reis was gegaan, zich aan een maaltijd in het Wooldhuis. Tijdens een geïmproviseerde „pers conferentie" gaven de jongelui hun indrukken weer en hieruit Kwam wel vast te staan, dat zy deze gelegen- Vergadering E.H.B.O. De plaatselijke -ereniging voor E.H. B.O. „St. Lucas" te Sluis, hield Dins dag een algemene ledenvergadering. Door het vertrek van de secretaris, de heer G. Vennix, moest er een nieuw bestuurslid gekozen worden. In deze functie werd gekozen mej. T. van Hoo- tegem. die deze benoeming aanvaard de. Aan de scheidende secretaris werd een geschenk aangeboden in de vorm van een boekwerk. Tot slot werd be sloten een openb'are demonstratie te geven. Aanbesteding sloping Woensdag werd te Oostburg door de gemeente aanbesteed het slopen van de Nissehut in de Weststraat, vroeger in gebruik bij de firma Bogert. Het werk werd gegund aan de firma Klaas, sen Jansen te Axel met als hoogste bieding f 531 bij betalen aan de ge meente. Zeven afgelegen woningen op electrisch net aangesloten De aansluiting van zogenaamde on rendabele gebieden op het electrici- teitsnet van de N.V. P.Z.E.M werd de zer dagen uitgebreid door de aanslui ting van 7 .afgelegen woningen nabij de „Verkorting" op het grondgebied van de gemeente Schoondijke. In tegenwoordigheid van B. en W. van Schoondijke en de bedrijfs-inge- nieur van de P.Z.E.M. werd het nieu we net officieel in gebruik genorpen. Bevorderingen Koningin Wilhelmina Lyceum Oostburg Aan het Koningin Wilhelmina Ly ceum te Oostburg werden bevorderd: Van klasse I naar II: L. Antho- nysz, Schoondyke; P. Baan, Oost- burg; J. Becu, Groede; F. ten Broe- ke, Oostburg; C. de Bruine, idem; U. Buys, idem; D. Dierings, Nieuw- vliet; M. Heinsdijk, Cadzand; M. Kaliewaard, Niehwvliet; C. de Keu- ninck, Cadzand; A. de Kraker, Aar denburg; P. Leenhouts, Groede; I. Luteyn, Schoondijke; R. Luteijn, Oostburg; J. Vasseur, Cadzand; W. de Wilde, Zuidzande; Adri Baas, Breskens; A, Cornelis, Nieuwvliet; J. Duininck, Zuidzande; J. Duste, Oost burg; I. Faas, Biervliet; W. Four- nier, Oostburg: J. de Hullu, Aarden burg; E. Kant, Breskens; J. Leen houts, Zuidzande; J. Lourens, Cad zand; P. de Lyser, idem; S. Naeye, Biervliet; S. Provoost, Nieuwvliet; W. van der Veen, Aardenburg; R. Verschoor, Breskens; L. van de Vy- ver idem. Van klasse II naar m: J. Baas, Sluis; P. Bril, Breskens; S. Bruljn- ooge, idem; M. Dieleman, Waterland kerkje; T. dé Dreu, Oostburg; H. Duinker, idem; I. Evers, Biervliet; B. Fournier, Oostburg; F. Gitten berger, Breskens; C. Jansen, Water landkerkje; J. Manhave, Oostburg; A. Rijckborst, Nieuwvliet; L. Sondag, Oostburg; A. Visser, idem; J. Baan, idem; E. Bril, idem; S. Dieleman, Zuidzande; W. van Gorgel Oostburg; P. den Hamer. Schoondijke; T. van Haneghem, idem; I. Herman, Bres kens: F. Hoorweg, Oostburg; I. de Hulster, Breskens; H. Jansen van Rosendaal, Oostburg; A. Kotvis, Schoondijke; M. Leenhouts, Cadzand; J. van der Lijcke. Aardenburg; J. Risseeuw, Schoondijke; I. Verdouw, Breskens; Co van dc Wege, Bier vliet; Bodo Wolttiez, Breskens; Al- bert van der Woude, Retranchement; Van klasse III naar IV: J. van Altena, Nieuwvliet; B. Anthonijsz, Schoondijke; A. de Bruijne, Cadzand; B. de Croo, Oostburg; W. Dees, Hoofdplaat; W. de Hullu, Schoondij ke; A. Lako, Sluis; T. van Lare, Groede; J. Leenhouts, Sluis; N. Leenhouts, Groede; H. de Ligny, Zuidzande; P. Lourens, Cadzand; K. van der Meulen, Schoondijke; A. Meu- lendhk, Zuidzande; M. Molducci, Oostburg; J. Quist, Schoondijke; C. Riemens, Zuidzande; L. Seuss, Bres kens; I. Stolk, Groede; I. Trapman, Aardenburg; N. Vermet, Zuidzande; G. Ypma, Oostburg; L. Bot, idem. Van klasse G 3 naar G 4: I. Baan, Oostburg; E. Baas, Sluis; T. Bruyn- ooge, Oostburg; C. Kostense, Bier vliet. Van klasse G 4 naar G 5: P. de Hullu, Groede; J. van Lare, Zuid zande; B. P.isseeuw, Groede; M. Ris seeuw, Schoondijke; E. Scheen, Oost burg; H. van Veen, idem. Van klasse A IV naar A V: R. van Cadzand. IJzendijke; C. van de Ree- pe, Zuidzande; J. van Rhee, Oost burg; P. Risseeuw, Zuidzande; W. Trapman, Aardenburg. Van klasse B IV naar B V: I. de Brujjne, Cadzand; R. van Rhee, Oost burg; H. de Ridder, idem; I. Verberg, idem; M. Winter, idem; W. de Wolf, idem. heid te baat hadden genomen om hun kennis omtrent de Nederlandse in dustrie grondig te verrijken. De vijfdaagse tocht voerde de meis jes en jongens, afkomstig uit o.m. Den Haag, Maastricht, Zuidbroek, Eist en Nijmegen, naar Groningen, Amsterdam, Gouda, Tilburg, Vlissin gen en Utrecht, zodat velen ook hun land beter leerden kennen. In Vlissingen werd tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt om een tochtje per veerboot naar Breskens te maken. Als tastbare herinnering aan de leerzame, zelfverdiende reis, kre gen zij van de N.V. „De Schelde" ieder een exemplaar van het gedenk boek „De schepen, die wy bouwden" ten geschenke. Vanmorgen vertrok het gezelschap naar Utrecht, waar de excursie met een slotmaaltyd eindigt. Eerste paal voor brug over watergang Donderdagmiddag dreunden aan de watergang bij de President Roosevelt- laan te Vlissingen zware slagen: de eerste betonnen paal voor de brug, welke hier wordt gebouwd, ging de grond in. In het geheel worden er 44 palen geheid, elk 10 meter lang. Zij zullen de steunpunten vormen van de brug. die 500 ton zal wegen. Onder de belangstellenden bij het slaan var» deze eerste paal bevonden zich wethouder M. A. van Popering en de directeur van gemeentewerken, de eer C. Ou wehand. De brug wordt uitgevoerd in beton bouw. De lengte wcrdt 23 50 meter, de breedte 14.00 meter. Naar verwacht wordt, zal de brug tegen de winter gereed zijn. Promotie aan de V U. De heer J. C. de Vos, geboren te Tholen, promoveerde tan de Vrije Universiteit te Amsterdam, tot doctor in de wis- en natuurkunde Concert gewijde muziek Middelburgs Mannenkoor Opening nieuw gemeentehuis te Oud-Vossemeer Het nieuwe gemeentehuis te Oud- Vossemeer, dat reeds voorlopig invge- bruik ia gesteld, zal op Maandag 20 Juli a.s. door de Commissaris der Koningin officieel worden geopend. De plechtigheid zal om 3 uur n.m. beginnen. Op Zondag 12 Juli a.s. zal het Mid delburgs Mannenkoor, onder leiding van de heer Jan Kuiler, in de Graan- beurs aan de Dam te Middelburg, van 12 tot 1 uur, een concert van gewijde muziek verzorgen. Uitgevoerd zullen worden: „Motette" van Nageli, „Bun- deslied" van Mozart, „Ave Verum Corpus" van Mozart, „Nobody Knows" en „Deep River" van Brown, Deutsche Messe van Schubert, „Die zwölf Rauber" van Imjalof en „Veni Creator Spiritus" van Alphons Die- penbrock. De baritonsolo zal worden gezongen door mr. L. E. H. v. d. Werf. Aanbesteding rioleringen en bestratingen Door B, en W. van Souburg werd Dinsdag aanbesteed het aanleggen van rioleringen en bestratingen in de Hudsonstraat met bijkomende wer ken. Ingeschreven werd als volgt: L. van Loon, Vlissingen, f 30.700; M. Jongepier, Serooskerke, f 37.100; Gebr. Geldof Serooskerke, f 38.593; M. Wandel, Souburg, f 39.116; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 41.450; L. v. Boven, Ellewoutsaijk, f 42.800 en L. v. d. Klippe Vlissingen, f 43.876. De gunning werd aangehouden. Geslaagd voor Rode Kruis-examen In het Rode Kruis gebouw te Sou burg werd door dr. Van Gelderen het E.H.B.O.-examen afgenomen. De geslaagden waren: mevr. M. M, van Gemert-de Hullu, mej. H. Feyts< ma, mej. N. Verhage (Souburg), mej G. Poelman te Ritthem en mej. M. Ellenbaas. mej. M. de Voogd en mej. Moens (Nieuw- en St Joosland) en de heren J. v. d. Meer en Thoma (Souburg), de heer A. Punt te Bres kens en de heer L. van Eenennaam te Nieuw- en St. Joosland. Twee dames werden afgewezen. Ringrijderij te Biggekerke Te Biggekerke werd de jaarlijkse ringrijdery gehouden. De uitslag was als volgt: W. Roelse 22 r.; P. Lam- pert Jr. 19 r.; A. Brasser 18 r.; A. Janse 17 r.; L. Kodde 17 r.; L. Lam- pert Jz. 16 r.; Jac. Kodde 15 r.; A. Melis 13 r.; A. Lampert 13 r.; P. Simpelaar 13 r.; J. v. Maldegem 13 r.; L. Verhage 12 r.; P. Lampert Pz. 11 r.; L. Lampert Pz. 10 r.; A. Wykhuis 9 r.; Abr. Vos 9 r.; L. Provoost 8 r.; L. Vos 6 r.; Joh. Caljé 6 r.; Adr. Vos 6 r.; J. Marys 5 r.; P. Kleinepier, 5 r.; C. Vos 5 r.; A. Vermeulen 4 r.; C. Francke 4 r.; P. Francke 2r.. De wisselbekers werden gewonnen door 1 W. Roelse, 2 P. Lampert Jz., 3 L. Lampert Jz. De pollepel werd gewonnen door: P. Lampert Pz. De extra pryzen waren voor: L. Kodde en Jac. Kodde. De meeste volgringen had L. Kodde (8). Uitslag ringrijderij Te Aagtekerke werd een ringrijde rij gehouden. Het aantal beurten was 45, terwijl het hoogst aantal gesto ken ringen 31 bedroeg. De uitslag luidde: J. Maljaars, 31 r., J. Brou wer 30 r., F. Moens 24 r., A. Peper 22 r., S. de Visser 22 r., P. Peper 20 r., Jaap de Visser 1-7 r., Jac. de Vis ser 17 r, J. Blaas 13 r., F. Blaas 12 r., G. Maranus 11 r., G. Krijger 11 r., S. Blaas 10 r., F Kryger 9 r, C. de Visser Pzn. 9 r., C. de Visser Jzn. 9 r., A. Louws 6 r. Het hoogst aantal volgringen (12) werd behaald door J Brouwer. De beker van de fa. de Jongh werd voor de derde maal ge wonnen door J. Maljaars, zodat de ze de beker nu mag behouden. De be ker van de Ambachtsheer ging voor de tweede maal naar A. Peper. De beker van de fa. de Visser ging naar S. de Visser. Deze rijder veroverde bovendien de pollepel. De extraprys was voor J. Maljaars. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg hield een wed vlucht op Pt. St. Maxense. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. 4 en 6 J. Sturm. Veere: 2 W. Westveer: 3 E. van Vlaande- 5 P. J. Pijnen; 7 W. Daane; 8 C. L. Daane; 9 J. de Ridder: 10 J. Kuijs, allen te Middelburg. De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" te WestkapeHe hield een w -J- vlucht op Quievrain. De uitslag was: K de Vos 1, 5 en 6; L. A. Lïevense 2 en 7; Th. van Alphen 3. 8 en 9; R. Minderhoud 4. De uitsla van de wedvlucht op St. Quentin luidde: W. Lïevense 1; L. A. Lie- vense 2, 4 en 9: Th. van Alphen 3; K. de Vos 5; R. Minderhout" 6, 7 en 8 en W. Westerbeke 10. De uitslag van de wedvlucht op Noyon was: Th. van Alphe 1, 2 en 3; W Wester beke 4; R. Minderhoud 5; W. Lïevense 0 en L. A. Lievense 7 en 8. Jo Nobel declameerde te Vlissingen Met volle aandacht luisterden Don derdagavond de aanwezigen voor het mcrendee matrozen naar de be kende voordrachtskunstenaar en de clamator Jo NoLel, die in „De Meer paal", het Chr. militair tehuis te Vlis singen, proza en gedichten ten gehore bracht. De avond, georganiseerd door het Prot. Interkerkel. Thuisfront, vormde een onderdeel van een reeks culturele ontspanningsavonden door geheel ons land in velschillende militaire tebui- Z2- „De bedo.ling is", zo vertelde de heer Joh. P. Ventevogel, voorzitter van de afd 'ing Vlissingen, „de cultu rele ontsranning op te voeren en daarom worden deze avonden als een proefneming beschouwd, om uit te ma ken hoe het publiek, in dit geval de militairen, op het gebodene reageert" Vlootpredikant, ds. H. van Beek, leidde de avond met een kort woord in en wees op het bijzondere van de avond door het karakter van het pro gramma. Jo Nobel begon met een fijne humo ristische vertelling van dr. P. H. Rit- ter jr. „De laatste bewoners". Hij ver volgde met enkele liefdesgedlchten_ van verschillende dichters uit verschil lende tijden. Na de pauze volgden „Ouden van da. gen" van Anne de Vries en „Het tram. metje". waarna hij besloot met enkele strophen uit het Wilhelmus. Een warm applaus bewees, dat het gebodene op hoge prijs werd gesteld en het P.I.T. kan op een geslaagde avond terug zien. Ds. van Beek sprak een dank- en slotwoord. In November wordt het 50-jarig bestaan gevierd Woensdagavond hield de Chr. Be sturenbond te Vlissingen In het ge bouw Noordstraat 34 zyn jaarverga dering. Na opening met Schriftlezing en gebed, wees de voorzitter, de heer J. Marijs, op de spanningen, welke de wereld beroeren, de taak van de Chr. vakbeweging niet alleen in ons land doch ook daar buiten, en op de grote invloed, welke het Chr. Nat. Vakver bond daarop heeft. In al de bewogen heid van deze tyd, ziet de Christen de Godsregering en de naderende komst van het Vrederijk. Door de secretaris, -de heer H. M. Harinck Jr., werd het jaarverslag uit gebracht, waaraan het volgende is ontleend: Het aantal leden nam ook in het afgelopen jaar toe en bedroeg op 31 Dec. 1952: 1164. In ZoutelandeMeliskerke werd een afzonderlijke afdeling van de Chr. Metaalbewerkersbond opgericht. Een belangrijk feit in het afgelopen jaar was het streven naar bedriifstaksge- wyze organisatie. Als resultaat hier van kwam tot stand de fusie tussen Scheidsrechters vergaderden De schefdsrechtersvereniging Wal cheren hield haar jaarvergadering onder leiding van de heer J. Verkerk. Het financieel verslag liet een batig saldo zien van ruim 200. De heer A. Ie Due werd tot secretaris her kozen en tevens benoemd tot afge vaardigde naar de op 9 Augustus in Utrecht te houden algemene jaar vergadering van de COVS. De heer H. Mos werd opnieuw candidaat ge steld voor het hoofdbestuur, daar ny aan de beurt van aftreden is. De scheldsrechtersvereniging Walcheren bestaat thans 20 jaar. „Zomerdag" te Souburg De Ring Walcheren van het Verbond van Chr. Jongemannen en het Verbond van Chr. Jonge Vrouwen, houdt Za terdag a.s. te Souburg een zomerdag. Op deze dag, waaraan ongeveer 200 jonge mensen deelnemen, worden ver schillende spelen georganiseerd op de sportvelden van Souburg. Na afloop hiervan maken de deelnemers een mars door de gemeente, voorafgegaan door het pijperkorps „Juliana" uit Middelburg. De dag wordt besloten met een kort slotwoord, uitgesproken door de heer M. Allewyn, voorzitter van de Provinciale Commissie. Bij regenachtig weer komen de deelne mers byeen in „Rehoboth". DOMBURG. Getrouwd: A. Dourleijn, 2J J. en C. P. Boogaard, 24 j. Overleden: P. Peene, 73 j„ weduwe van J.? van Keulen. MIDDELBURG. Bevallen: C. A. AarnoudseVerwijs. 2.; J. OonkZegwaard, d.; M. M. Vergouwe Verpoorten, z.; v. Dekker -Meijers, Z.; S. van Eenennaam—Wondergem, d.; J. Loo- mansVendevielle, z.; C. van de Velde Loof, z. Ondertrouwd: B. Davldse, 28 J., en M. Koole, 24 j.; J. F. Nijsen, 22 J, en J. J. van Belzen, 20 j.; W. W. van Giersbergen, 23 J. en A. F. van Geelen, 23 j.; J. K. Paczek, 27 J. en L. J. Flierenburg, 20 J.; A. E, Ber- hltu, 29 J. en J. E. Haurissa, 20 j. Overleden: J. Minderhoud, 80 J„ wede. J. Malgo: V. G. de Bruijn. 49 j„ geh. met W. G. Janssen; H. H. Al. Wöhler, 61 J„ geh. met S, W. K. Bruns. VLISSINGEN. Bevallen: P. NagtegaalBakker, z.; M. A. Kluijfhout—Nijsse, z.; A. P. de Nijs— Leenhouts, d.; J. 4. van der Weelevan Strien, z.; S. Klap—de Jong, z.; M. van Geel—Brajkovïc, d.: M. Boogaard—Filius. M. A. Raats—Baas, z.\ N. A. Hagen— 'erhage, z.; D. E. M. Stok—Kolb, z.; G. C. LenaertsVersluis, d.; H. Seldenthuls Zijp, z.; J. M. E. Olijslager—Wevers, d.; E. W. van der Horst—Beijer, z.; C. Nleuw- landKloet, z. Bevallen: A. M. Zerkowskl—Heijmsn, d.; Lolkema—de Bree, d.; M. J. van der Linden—Kramp, d.; J. Wijkstra—Stroo, z.; LommersLabruijère, d.;' T. J. Wickel Steffens, d.; P. de Roos—Huiszoon, d. Ondertrouwd: W. Kootstra, 3d j. e C. M. Jumelet; J. G. M. Snijders, 23 j. en A. M. de Poorter. 19 j.; Huibregtse, 2° j en R. M. M. van den Boogaart, 25 j.; D. H. Bos, 27 j. en M. W. Verboom, 27 J. A, Meijer, 24 j. en M. C. Wagenanr, 20 J. Ondertrouwd: A. Nieuwenhuijze, 22 J. en W. P. Lu Uk. 24 j.; J. Keulemans, 23 j. en J. Gilde. 23 j. Getrouwd: G. J. Bossink, 62 J. en M. Lenaerts, 59 j.; J. J. Boer, 22 j. en G. Pop- pe, 21 J.; A, H. de Dreu, 27 j. en A. M. van de Graaf. 23 j Getrouwd: J. Minnaard, 32 j. en G. Schroevers, 29 j. Overleden: M. P. Ventevogel. 61 j„ m. van A. P. C. v. d. Buuse: J. Verhage. 60 j.. vr. van J. Kleinepier; J. W. Loekemeijer. 72 j„ m. van J. Schouwenaar. KOUDEKERKE. Bevalen: A. Huvera—de Wit, d.; M. de Kroo—Verhage, d.; E. J. van den Driest— Geldof, z.; J. HollebrandseDekker, d. Getrouwd: u. C. van Sabben 26 J. en A. D. Faas, 20 j.; D. Kasse, 25 J. en L. Wattel. 25 j. Overleden: P. Vermeulen, 7 J.; M. Wis se, 46 J., echtgen. van L. Vreeke; A. Lou- werse. 90 J„ weduwnaar van G. Minder houd: M. de Looff. 79 j.; P. C. van der Heijden. 85 J.. weduwnaar van J. Verhage; J. J. de Jonge. 88 j.. wed. van J. van Sluijs; H. F. Titiheru 1 mnd.; J. Franse. 69 j. weduwnaar van J. Koppejan. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: E. C. OeleHarte, z.{ E. FranckeHuijssoon. d.; L. Wattel—Lou- werse z.; J. Jongepier—Coppoolsa, d. Ondertrouwd: W. Flipse, 30 J. en J, t.el- dof. 24 J. Getrouwd: P. Gldeonse, 23 J. en C. C. Maljaars, 22 J.; J. A. de I Igny. 23 J. en A. W. de NooiJer, 23 j. Overleden: levenloos aangegeven kind van C. Corbjjn en C. Clarisse; P. Ton, 40 j„ echtg. van N. C. Geldof. SINT LAURENS. Bevallen: J. van Slooten—Maas, d. Getrouwd: L, Marinissen, 23 J en N. Janse, 23 j. ZOUTELANDE. Getrouwd: C. den Toonder, 31 J. en W. Verhage, 25 J Overleden: L. Gabrlëlse, 91 J. RITTHEM. Overleden: C. D. Hol, weduwe van E. P. Vos, 63 J. AAGTEKERKE. Bevallen: C. C. Melsede Visser, z. Getrouwd: C. M. M. de Jonge 26 j. en L. J. A. Böttcher, 24 j. WESTKAPELLE. Getrouwd: J. Roon, 30 j. en S. Minder houd. 26 j. Overleden: M. Verhulst, 88 J., weduwe van J. Minderhoud. GRIJPSKERKE. Bevallen: S. Dekker—Kaljouw, z. OOSTKAPELLE. Bevallen: M. Louws—Geldof, z.; E. C. BrouwerFrancke, d.; M. J. Francke— de Pagter, z. Getrouwd: F. Kik. 37 J. en L. Pattenier, 31 J.: D. Antheunisse, 25 j. en J. E. Mesu. 23 J, NIEUW- -N ST. JOOSLAND. Bevalen: A. Kwekkeboom—Tramper. d. Getrouwd: C. de Kraker. 34 j. en N. van Eenennaam. 22 j.; A. F. de Pagter, 26 j. en P. J. Koppejan, 23 j. de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden, de Ned. Ver. van Chr. Technici en de Ned. Chr. Werk- meestersbond, onder de naam Chr. Beambtenbond. Deze afd. telde op 31 Dec. 193 leden. De organisatie van de bouwarbeiders steeg van 91 tot 108, die van het Personeel in Overheids dienst van 217 tot 243, van de apo- thekersassist. van 9 tot 14. Door het Rechtskundie Bureau werden 22 zittingen gehouden, waar- by in totaal 102 adviezen werden ver strekt, waarvan 72 aan leden van aangesloten organisaties. Ook de Chr. Besturenbonden te Middelburg en Souburg zyn by dit Bureau aangeslo ten, alsmede de afd. Vlissingen van de K.A.B. Het fonds „Draagt Elkanders Las ten" verrichtte ook in het afgelopen jaar weer zyn heilzame taak. Aan hulp aan leden van de Chr. B.B. en hun gezinsleden werd aan extra-voe ding. verpleegkosten, reiskosten enz. een bedrag besteed van 3277.18, zynde 300.meer dan in 1951. De opbrengst van de plaatselyke collecte bedroeg 1293.8S, de verkoop van zakagenda s 480.70, donaties en fften 215.46 en diverse collecten 158.20. Uit het verslag van de penning meester, de heer A. H. Ie- Feber, bleek dat inkomsten en uitgaven f 800.36 bedroegen. De verslagen werden na enige be spreking goedgekeurd. De voorzitter bracht dank aan secretaris en pen ningmeester en de beheerder van het fonds „D.E.L." voor de arbeid, in het afgelopen jaar verricht. Mededelingen werden gedaan over het Jeugdwerk, dat zich Devredigend ontwikkelde. Als voorzitter werd herkozen de heer J. Marys en als bestuurslid de heer VV. de Wolf. Tenslotte werd besproken de voor bereiding voor de feestelyke herden king van het 50-jarig bestaan in No vember van dit jaar. BERIA AFGEZET Volgens A.F.P. heeft Tass, het Russische persbureau gemeld, dat Beric is afgezet. Beria wordt beschouwd als vijand van de communistische partij. FILMS IN ZEELAND Zeg... luister 'ns even „Zegluister eens even", de Strengholt-film. waarin de populaire Franse ster, Noël-Noël, de hoofdrol speelt van de man, die in velerlei moeilykheden komt, doordat op alle onmogelyke uren van dag cn nacht vrienden en kennissen hem persé iets moeten vertellen, is na een glo- rietocht door Europa eindeiyk in Zeeland aangekomen. In Knokke be haalde de film in 1949 de prys voor het beste scenario, verder veroverde Noël-Noël met dit werk de jaarlijk se prys voor de beste Franse film en oogstte hij er lauweren mee op het Holland-Festival van 1949. On nodig dus, om de kwaliteiten van deze film-fantasie, met onweerstaan baar Franse charme, opnieuw onder de loupe te nemen. De rake typerin gen van de „cassepleds", de brekebe nen, die hun tijd doorbrengen met het ophangen van kletspraatjes, ver lenen aan deze film een byzondere attractie. Voor Nederland werd de film nagesynchroniseerd door Pro- filti. De Nederlandse tekst werd ge sproken door Cor Ruys. Alhambra te Vlissingen vertoonde gisteren deze film in de reeks Donaerdagvoorstel- lingen. Electro te Middelburg draaide gis teren, in de reeks speciale Donder dagvoorstellingen. de door ons reeds besproken film, „De vrouw van mr.- Craig", waarin Joan Crawford en Wendell Corey, do dramatische hoofdrollen vervullen. De uitslag van de paardenkeuring, welke de vereniging van Walcherse paarden fokkers „Hippos" te Middelburg hield, luidt als volgt: Merrieveulens, geboren na 30 April: le prys: Unljca v. d. Eendracht, eig. C. Me su. Nieuw- en St. Joosland: 2e prijs: a Lina van Steenzwaan, elg. A. N. Steen- dijk, Nieuwerkerk, b. Betsy van Noord- duin, eig. W. Majaars Sc zn., Domburg: c. Irma van 't Munnikenhof, eig. L. J. Bierens, St. Laurens; d. Julma van het Hollandsch Hof, eig. J. H. Janse. Ame- mulden; 3e prijs: a. Rietje v. d. Bruln- visch, eig. F. J. Castel, St. Laurens: b. Cecile van Weltevreden. »lg. K de Buck, Oostkapelle; c. Fernaaa v. d. Klevltshoek, eig. P. de Buck, Serooskerke; d. Martha, eig. Joh. Tevel, Koudeke-ke; 4e prijs: a. Irene van 't Hof Nieuwland, eig. fa. A. Wisse Sc Co., Nieuw- en St. Joosland; Margriet van Domburg, eig. J. de Visser Zn., Domburg: c. Fiorina v. d. Dis hoek. eig. L. de Looff, Koudekerke: d. Sonja, elg. Kr. Janse, Middelburg; 5e prijs: Nelly, eig. P. Verhage Wz., Koudeker ke; b. Ada, eig. erven Vreke, Oostkapelle. 6e prijs: a. Flora van Bljleveld, eig. M. van Strien, Nieuw- en St. Joosland; b. Oda, elg. J. Vos, Koudekerke; c. Mlrka v. d. "'yramide, eig. J. 'xirier Middelburg Oudere merx veulens van 1953: le prijs: Bianca v. Zeeduin, eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 2e prijs: a. Gerda van Kleli- dorp. eig. L. J. Boone, Ritthem; b. An nie v. d. Steeg, eig, idem; c. Bianca v. Molenperk, eig. P. J. Abrahamse, Se rooskerke; d. Betsie v. Zeeduin, elg. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 3e prijs: a. Ida van 't Hof Nieuwland. eig. fa. A. Wisse 6e Co., Nieuw- en St. Joosland; b. Minerva v. d. Llnge, eig. Iz. de Buck, Oostkapelle; c. Laura v. d. Steenzwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk (Sch.l; d. Bora. eig. H. de Pagter, Serooskerke; 4e prijs: a. Corrie, eig. P. de Buck, St. Laurens; b viva. eig. J. A. Koster, Vrou wenpolder; c. Nora van Groenenberg, eig. D. A. van Nieuwenhuyzen, Nieuw- en St. Joosland; d. Mirza van Veere, elg. P C. Dieleman, Ritthem; 5e prijs: a. Nicolin. eig. Jacob Vos, Koudekerke: b. Nicollne 't Hollandsch Hof, eig. J. H. Janse, Arnemuiden; c. Marijke van Veere, elg. Dierenmishandeling Zaterdagavond 4 Juli, ongeveer 9 uur, kwam miin vrouw door net park aan de Koudekerkseweg. Opeens zag zij een man op een fiets aankomen. Deze stapte af. keek in het rond, en waarschyniyk in de veronderstelling, dat niemand hem zag, pakte hy de meegebrachte tas op, en gooide hy de inhoud in de daar staande bosjes. Wat bleek? Een klein zwart poes- Je (brood mager) lag versuft tussen ae struiken, enige kleine jongens en mijn vrouw hebben toen net diertje uit zyn benarde positie verlost en zelf heb ik het toen naar het asyl ge bracht. Daar deze man ons niét be kend is, hoop ik dat hy dit stukje leest. Dan weet hh waar zyn poes is. D&ór beter dan bij hem, in elk geval. Kent deze man dan het gezegde niet: „Heb eerbied voor al wat leeft en groeit?" Vlissingen, 6 Juli. A. A. de Jonge. .VAN "TOT WIN IJPE" De ouden van dagen te St. Laurens maakten een rijtoer door Zuid-Beveland. Dezer dagen bfchten de leerlingen van de hoogste klassen der O.L. school en de Gereformeerde school te Veere, onder lei ding /an burgemeester Jhr, I. F den Beer Poortugael een bezjek aan de- Schotse Hulzen". De afdeling Gapinge van Z.P.M. en L J.G. maakte een reisje naar de Veluwe. Schuttersgilde te Aardenburg Volgens een bericht in uw blad van 17 Juni jl., zouden 520 jaar geleden (in 1433 dus) aan het schuttersgilde St. Sebastiaan te Aardenburg de eerste statuten zyn gegeven en heeft men daarin aanleiding gevonden om op 21 Juni j.i. een schuttersfeest te organiseren. Aangezien bekende Z. Vlaamse geschiedkundigen, voor zover my bekend, nimmec in hun In teressante geschriften van het geven van deze eerste statuten en van de inhoud daarvan melding hebben ge maakt, ïykt mij het verzoek gerecht vaardigd, nadere gegevens te willen verstrekken. Ik veroorloof mij dus de vraag, waaruit gebleken is, dat In 1433 te Aardenburg aan een schut tersgilde St. Sebastiaan statuten zyn verleend en hoe deze statuten hebben geluid. Vervolgens doet zich de vraag op, of het tegenwoordig te Aarden- burg bestaande schuttersgilde St. Sebastiaan in enig verband staat, of een voortzetting is, van het in 1433 opgerichte. Leerdam Noot redactie: S. W. Weisfelt. Deze brief met uitvoerige histo rische gegevens is van redactlewege bekort. De gemeente Aardenburg is in het bezit van de statuten uit 1433. waaruit blHkt, dat in dat Jaar het schuttersgilde St. Sebastiaan in Aar denburg werd opgerichtt. W. Louwerse, Veere; d. Mirza, elg. Jacob Vos. Koudekerke; 6e prijs: Cula v. d. Dis hoek, eig. L. de Loof, Koudekerke. Hengstveulens, geb. na zO April 1953: le prijs: Carlo v. d. Eendracht, elg. C. Me su. Nieuw- en St. Joosland; 2e prijs: Ire- nus, eig. J. de Vos. Koudekerke; 3e prljsi a. Marcys van Olga, elg. wed. Fiercns, Zierlkzee; b. Nico v. d. Pyramlde, elg. L. Lorier, Middelburg. Hengstveulens, geb. voor 20 April 1953. le prys: Nico van Overbroek, elg. J. Mal jaars Jz. Oostkapelle en L. J. Boone, Nieuw- en St. Joosland; 2e prys: a. Cos- tand van Nieuwe Llnd, eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; b. Renno van Zeeduin, eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 3e prys: a. veulen van C. Mesu, Nieuw- en St. Joosland; b. Nico, elg. P. J. Abrahamse, Serooskerke: 4e prijs: a. Iwan van 't Hof Nieuwland, elg. fa. A. Wisse St Co., Nieuw- en St. J< osland; b. Brllland van Niska, elg. A. Wattel, Gaplnge. Éénjarige merries, kleine maat: le prijs Bea v. Moustic, elg. P. Koele, Souburg; 2e prys: a. Irene, elg. Jacob Vos, Koude kerke; b. Annie van Jannle, eig. Krijn Poppe. Oostkapelle; 3e nrijs: a: Selma van Oranjezon, elg wed. J. Bliek en Zn., Vrouwenpolder; b. Dona van Catharina- hoeve. elg. A. Mesu Jz., Vrouwenpolder; c. Moor van Nico, elg. P. J. Wisse. St. Laurens; 4e prijs: a. Roza v. d. Bruinvlsch, elg. F. J. Castel. St. Laurens; b. Jenny, eig. P. de Buck, St. Laurens; c. Sma ragd v. d. Parel. eig. K. Kluijfhout. Se rooskerke; d. Betsie van Nico v. d. Hei bloem, eig. A. de Visser Jz.. Oost-Souburg. Éénjarige merries, grote maat: le prijs: Sonja van Domburg, eig. J. de Visser Zn.. Domburg (I); 2e prijs: a. Nlco- lina. eig. js. Vos. Koudekerke; b Clara, eig. A. Maljaars. Serook.rke; 3e prijs: a. Roza. elg. K. Meijers, Serooskerke: b. Clarona, eig. A. Volkers. Middelburg; 4e prys: a. Flora van Molenperk. eig. P. J. Abrahamse. Serooskerke; b. Resie v. d Bruin vlsch. eig. F. J. Castel. St Laurens; c. Bertha van Baronne, eig. S. Maljaars, Aagtekerke. Merries met afstammelingen: le prijs: Fiorina v. Vyfhuizen. eig. J Maljaars Jz., Oostkapelle; 2e prijs: Suze van Domburg, elg. J. de Visser Zn., Domburg; "3 prys: Annie v. d. Bruinvlsch. elg. F. J. Castel. St. Laurens. Éénjarige hengsten werden niet aangevoerd. Aanwinsten Nutsbibliotheek Vlissingen Morton, De Kardinaal; Hansen, Het vreemde leven; Rutgers v. d. Loeff, Mens of Wolf; Marquand, Het leven geeft niets terug; Raddall, De nimf en de lamp:; Macfie, Aan de voet van de regenboog; Franken. Claudia en haar kinderen; ld. Claudia in New York; Nordh. Zegenrijke aarde; In- german. Een handvol aarde; Lannov, De glazen muur; Kades, San Salva- tore; Sal jé, Op deze schouders; Fa- brichis, De ring van de profeet; Rawlings Kenian, Maanlicht over Florida; Glbbs. Het leven rooft; Van Rossum, Een lied in een vreemd land; Motley, Klop maar op een deur; Guldbrandsen, Zyn zeven vrouwen; Turnbull, Het heilig gewaad; Hobart, EM zij oogste geurigh cruydt; Sperling Ik ben Foe, de tijgerin; Van Iepen- daal. Bef, Boef en Bajes; Smith, Cossandra en het kasteel; Lister, Bij de Wateren van Babyion; Charterts. Ridder Templar; Foldes, Een vrouw voor Jou; Van Ammers-Kuller, de koning en de heks; Jungc, Jungle dokter; Greene, Het elna van het spel; Zischka. Ontwakend Azië; Lamberty, Met de Kroja naar Toha Uku; Balzac, Grootheid van Cesar B; De Jong, Muitery op de gracht; Hof- stra, Engelen van mensen; Marsh, Première; Nolthenius, Onvo Sympho nic; Linden, Stel je voor dat ik de dominee trouwde; Selinko, Désiré; Garnett, Fam. uit de Doodloopsteeg; Wren, Beau Geste; Conrad. Matador; Gheorghu, De tweede kans; De Groot. Dokter ln het oerwoud; Faw- cett, In de greep van Onbekend Amerika; Söderholm, De gebroeders Ankerberg; Scott, Ivanhoe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 13