OMYL Zeeuwse Almanak ENGELSE OORLOGSWEZEN OP BEZOEK IN „HUIZE MOESBOSCH" VAN HOUTENS KRUININGSE „WARENHUIS" WERD DINSDAG GESLOTEN DE HEER C. ZWAGERMAN TE MIDDELBURG OVERLEDEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 8 JULI 1953 „TALENCOCKTAIL" OP ZEEUWS LANDGOED Inspectie van in 1947 door lotgenoten geplante boompjes Er heerste gisteren op „Moesbosch", het rustige landgoed van de familie Van Doorn in dc buurt van Koudekerke, plotseling een ongekende drukte, toen 20 Engelse oorlogswezen uit Hertfordshire, ter gelegenheid van de kroning van hun Koningin, bij mevrouw douairière W. v. Doorn van Looke- ren Campagne te gast waren. Een drukte, die een wonderlijke „talencock tail" tot gevolg had, want tegelijkertijd werd in de statige zalen van het landhuis zowel Frans en Engels als Hollands en stoer-Walchers gesproken, hetgeen overigens niet wegneemt, dat uit deze mengelmoes van talen het woord „vriendschap" overduidelijk naar voren kwam. Het werd een vro lijke bijeenkomst, óndanks de sombere luchten die overdreven, toen de En gelse wezen een wat aandoenlijke inspectie hielden van de in 1947, ter ge legenheid van het huwelijk van Koningin Elizabeth, door lotgenootjes ge plante bomen. 's Morgens in alle vroegte waren de kinderen, bij wie zich nog enkele be langstellende Engelse toeristen had den gevoegd, met bussen van de heer J. van Hoorelbeke vertrokken uit Blankenberghe, waar zij een korte vacantie doorbrengen. Bij het veer te Vlissingen werden de gasten opgewacht door jhr. D. H. van Doom, bestuurslid van Nieuw Walcheren, die de tocht naar het fa milie-landgoed zou leiden. Voordat echter de tocht naar Koudekerke werd aangevangen, trok de kleine co lonne naar de boulevard te Vlissin gen, waar de heer Hoorelbeke het ge zelschap een en ander vertelde over de gevechten om Walcheren, de inun datie van het eiland en de strgd, die men moest voeren, om de zee weer de baas te worden. Het welkom op „Moesbosch" was zeer hartelijk. Van een hoge mast wapperde de Nederlandse driekleur, de inmiddels flink gegroeide boompjes droegen eveneens trots het rood-wit en blauwNatuurlijk werden de boompjes grondig bekeken. NAAR MIDDELBURG. Nadat in het huis, waar een kleine expositie van oudheden was ingericht, een verversing was gebruikt en een „tour de la maison was gemaakt, vertrok het gezelschap naar Middel burg. In de Zeeuwse hoofdstad werd het stadhuis bezichtigd. De heer Hoorei-' beke sprak bij deze gelegenheid zijn dank uit voor de hartelijke ontvangst op Walcheren en sprak in waarderen de bewoordingen over de Nederlandse vrienden, die op deze wijze helpen streven naar het bereiken van een duurzame vrede tussen de landen on derling. Hij hoopte, dat de bomen bij „Moesbosch" zouden groeien als le vend symbool van de aangeknoopte Nieuwe kringsecretaris Rode Kruis Zeeland De heer A. D. Constandse te Goes Uit 75 sollicitanten is de heer A. D. Constandse te Goes benoemd tot secretaris van het Kringcommissari aat Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis te Middelburg. Dit houdt in dat hij o.m. van ver schillende verenigingen te Goes bin nen zéér korte tijd afscheid zal moe ten nemen. Zoals bekend is de heer Constand se voorzitter der Kon. Erk. Toneel vereniging „Onderling Kunstgenot", vice-voorzitter en regisseur der Goes- se Operette Vereniging, bestuurslid van de afd. Goes en der Centrale Zeeland van de V.V.D., terwgl hij ook als no. 2 voorkomt op de lijst van de V.V.D. van de gemeenteraad van Goes. GOED NIEUWS. Wij hopen morgen op de Markt te Middelburg, nog iedereen te kunnen helpen aan de extra kwa liteit graslinnen Treffer-lakens met een gegarandeerde levens duur van 15 jaar, normale prijs 11.90, NU zolang de voorraad strekt voor 6.95. 't Kraam 't Interlockhuis. BRUG GEBOUWD Naast de nog altijd ontelbare bui tenlanders, die menendat de Neder landers op klompen en in wijde broe ken door dit barnende leven gaan, is een aantal, dat zijn kennis omtrent ons land en volk heeft verrijkt en zij z\m het, die zeggen te weten, dat Ne derland niet slechts klompendragers, maar bovendien nog dijkwerkers en bruggenbouwers bezit Welneem het ze eens kwalijk. Wat doet de rest er eigenlijk toe? Goed, bakkers, ambtenaren, rijwielherstel lers, boekhouders, meesters in de rechten en al die anderen moeten er ook zijn, maar zouden die een kans op leven hebben zonder onze dijkwerkers en bruggenbouwers? Wat is Neder land zonder dijken, zonder bruggen? En daarom: een woord van oprech te waardering aan de jongemannen Jac. de Jong en P. Heijboer, die op een vrije Zaterdagmiddag Sirjansland uit zijn isolement hebben verlost! Dijkwerkers, die in hun vrije tijd een brug hebben gebouwd. De bakker, de meester in de rechten, de rijwielher steller, noch de ambtenaar verlosten Sir jansla,nd uit zijn isolement, hoewel ze er ongetwijfeld mee gebaat zouden zijn geweest. Die twee knapen deden het. Bouw den een brug over een smalle strook water, welke nog tussen de dijk en het dorp lag en ziet: Sirjansland is weer bereikbaar. Zonder boot! De buitenlanders kunnen weer eens te meer gesterkt worden in hun overtuiging, dat ioij allen bruggen bouwers en dijkwerkers zijn. Overi gens: in de rampdagen waren we 'immers allen dijlcw&rkers! Weshalve het buitenland gelijk heeft. Vindt u het erg? vriendschap. Met een kort woord nam de heer Van Doorn hier afscheid van zijn gasten, die vervolgens naai Goes vertrokken en later op de dag door het gemeentebestuur van Sluis wer den ontvangen. De Engelse kinderen gaan ook nog op bezoek in Brugge, Brussel en Han, bij welke laatste stad een tocht door de beroemde grotten zal worden gemaakt. Dodelijke aanrijding te Retranchement 78-jarige man kwam met bus in botsing Te Retranchement heeft zich tus sen een bus en een bejaarde wielrij der een aanrijding voorgedaan, die aan de laatste het leven heeft ge kost. De 78-jarige W. van H. kwam op de fiets uit een zijweg aanrijden bij het gehucht Terhofstede, waarbij hij niet op een bus van de S.B.M. lette. Hij werd door de bus aangereden en zo ernstig gewond, dat hij enige tyd later overleed. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat de chauffeur van de bus geen schuld trof. Oesterlarven ontwikkelen zich goed Begunstigd door het milde weer van de vorige week hebben de oes- terlarven in de Oosterschelde zich voorspoedig ontwikkeld. Er werden in het laatst van de vorige week reeds 500 larven per 100 liter water waargenomen. Deskundigen verwach ten in de loop van deze week een mooie kans op aanslag. De water temperatuur schommelt rond 20 gr. Vele kwekers zijn Maandag j.l. be gonnen met het pannenvaren, terwijl in de haven van Yerseke nog volop mosselschelpen worden geladen. Ansjovisvangst in de Oosterschelde De ansjovisvissers uit Den Oever en Wonseradeel, die dit jaar voor het eerst in de Oosterschelde kwamen om met hun zg. „kommen" de ansjovis vangst te beoefenen, hebben de laatste tijd niet te klagen. Zij vangen ca. 500 kg. per dag, hetgeen tegen een prijs van ongeveer 0.80 per kg. wel als lo nend mag worden beschouwd. Toch schijnt het, dat men meer resultaat had verwacht. De ansjovis is echter een wispelturig visje, hetgeen de Bergse weervissers wel uit ervaring weten te vertellen. CHOCOLADE REPEN toomtoffee naturel metkmocra melkbazclnoot „Klein Blijdorp" noteerde 12.000e bezoeker Alle slechte weersomstandigheden ten spijt, blijft het aantal bezoekers van de Middelburgse diergaarde re gelmatig met 1000 per dag toenemen. Gisteren werd de 12000 ruimschoots overschreden. De welkome 12.000e gast was de heer IC. H. ter Horst uit Vlissingen, die een aardige surprise ontving. De nieuwe zending van zes apen arriveerde gisterenavond laat uit Rotterdam in Middelburg. De dieren kregen een voorlopig onderdak op het ten*ein en zullen reeds vandaag in hun nieuwe kooien te bezichtigen zijn. Loodsboot je liep vast Dinsdagmiddag is een loodsboot van het Belgisch Loodswezen om hoog gevaren in de haven van Bres- kens. Men moest tot in de avond uren wachten om het scheepje by hoog water uit zijn isolement te kunnen verlossen. MOOI SOCIAAL WERK Niet minder dan 950 gezinnen werden geholpen Het is een onwaarsehijnlyke situati e, «lat de winkeljuffrouwen van een groot warenhuis met opgewekte gezichten hun „ontslag" in ontvangst ne men, wegens opheffing van de zaak. En toch, zo ging het er Dinsdagmid dag toe in de Kruiningse magazijnen op het industrieterrein te Goes doch daarvoor was het dan ook een byzonder „warenhuis". En de reden van de sluiting was niet anders, dan dat de 950 getroffen gezinnen in Kruiningen na twee „ronden" van uitreiking, thans allen een ruim deel van de geschenkgoederen hadden ontvangen. laar een spoedig herstel toe en bracht bijzonder hulde aan de initiatiefnemer van dit werk, de heer W. J. L. de Groof. Als aandenken bood zij de heer en mevr. De Groof een fraai wand bord aan. Ook de mannelijke leden van het „winkelpersoneel", de heren J. Blauw- kamer en N. Geschiere, ontvingen een geschenk. Hierop bracht de heer De Groof namens de Herstelcommissie de dames dank voor de grote toewij ding, waarmee dit werk werd ver richt. Tonnen goederen naar schatting een bedrag van 300.000 uit bin nen- en buitenland geschonken voor de watersnoodslachtoffers, waren in de afgelopen maanden de twee hallen binnengestroomd. Het "eek eerst een onmogelijke opgaaf om dit alles te se lecteren en te sorteren, doch een vijf tigtal Kruiningse dames heeft zich weken achtereen aan dit werk gege ven. De magazijnen werden aldus tot een „warenhuis", waarin alles keurig gerubriceerd was. Zo werd het moge lijk de materiële nood van de getrof fen dorpsgenoten op voorbeeldige wij ze enigermate te lenigen. Dinsdag was het dan de laatste dag van uitreiking. Aan de ingang van het magazijn hing een groot span- döek met de groet „Welkom in Krui ningen". Niet zo maar als een aardig heidje, doch wel doordacht. Hier werd gewerkt dóór en vóór inwoners van Kruiningen, dóór en vóór getroffenen. En juist de vertrouwde eigen omge ving deed bij vele bescheiden gedu peerden de schroom om te komen wegvallen. En de bekendheid met el- kaars persoonlijke omstandigheden deed ook het ideaal van een recht vaardige verdeling zo niet geheel, dan toch wel zeer dicht benaderen. Veel kon er worden uitgereikt, waarvan een groot deel nieuw en vaak van prachtige kwaliteit. Bij bin nenkomst kreeg ieder zijn|haar eigen „bediende", die behulpzaam was bij de uitreiking, terwijl aan de rekken en tafels vele hulpvaardige handen klaar stonden. En nog zijn de rekken niet leeg. Daarom zullen dezer dagen' de uit Schouwen op de Bevelanden geëvacu- eerden nog in de gelegenheid gesteld worden om in hun behoeften aan kle ding e.d. te voorzien. EEN „AFSCHEID". De voorzitter van de Herstelcom missie Kruiningen, de heer W. J. L. de Groof, die ook als „winkelbediende" had gefungeerd, kon bij het afscheid o.m. ook de waarnemend burgemees ter, de heer P. H. A. Polderman en wethouder C. van Iwaarden verwel komen. Mevr. F. KostenseKraak, die met mevr. J. Ligthart Schenk van Zijtveld de leiding had, gaf uiting aan de voldoening, dat men dit werk voor Kruiningen had mogen doen. Zij wenste ook burgemeester M. Voge- r'nou'i \K\J.C\\ RIJWIEL s MOTOR Oud-rijksveeteelt- en zuivelconsulent voor Zeeland Te Middelburg is Dinsdag op 69-jarige leeftijd overleden de heer C. Zwa german, oüd-rijksveeteelt- en zuivelconsulent voor Zeeland. De heer Zwagerman was in agrarisch Zeeland een zeer bekende en ge liefde figuur. Sedert hij in 1906 op 22-jarige leeftijd naar Zeeland kwam als zuivelconsulent van de Z.L.M. was hij onafgebroken werkzaam in het be lang van de Zeeuwse zuivelbedrijven en de Zeeuwse veeteelt. Wat hy tot stand bracht of wat tot stand kwam op grond van zijn waardevolle advie zen, is van zeer grote betekenis gebleken voor de welvaart van de Zeeuwse boerenstand. Toen in 1913 het zuivelconsulent- schap van de Z.L.M. werd opgeheven werd de heer Zwagerman benoemd tot rijksveeteelt- en zuivelconsulent voor Zeeland, hetgeen hij bleef tot 1951, het jaar waarin hij met pensioen f-ing. Van 1933 tot 1938 was hij direc- eur van de Zuivelcontróle Zeeland. Voorts bekleedde hij nog vele neven functies: zo was hij voorzitter van de Melkfederatie Zeeland, van het colle ge van Zeeuwse landbouwconsulenten, van de Vereniging Oorlogsslachtof fers, lid van de Herverkavelingscom- missïe Walcheren enz. Hij werd geboren in Hauwert in West-Friesland en doorliep er de la gere school. Van het hoofd dier school en van de predikant kreeg hij Mulo- onderricht, waarna hij naar de Mid delbare Landbouwschool in Wagenin- gen ging. In 1903 was hij reeds assis tent van de Zuivelconsulent voor Zuid-Holland om drie jaar later naar Zeeland te vertrekken. De heer Zwa german heeft zich in Zeeland voor al lerlei agrarische zaken beijverd. Hij strekte zijn bemoeiingen uit op veler lei terrein, richtte stamboeken op, gaf les aan tal van instellingen en publi ceerde een groot aantal brochures en artikelen over vakonderwerpen. Ge- durende de laatste 15 jaren had bij zonder het landbouwtrekpaard zijn grote belangstelling in verband met gebruikswaarde, arbeidsprestatie, kosten voeding en rationele fokkerij. Zijn verdiensten werden erkend door de benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Later werd hij bevorderd tot officier in deze orde. Men zal de lange grijze gestalte van de heer Zwagerman niet langer meer zien op de vergaderingen van de vele instellingen, die zijn grote be langstelling hadden. Maar de vele ge lukkige initiatieven ten dienste van het Zeeuwse agrarische leven zullen blijven getuigen van de grote liefde, dié deze West-Fries had voor de Zeeuwse bevolking, in wier midden hij bijna een halve eeuw woonde en werk te. Men zal hem node missen. C. Zwagerman f Geen districtsgezondheids- dienst voor de Bevelanden Vorig jaar benoemde de gemeente raad van Goes de heren doktoren Van der Werff en Doeleman resp. tot gemeentearts en waarnemend ge meentearts in tgdelijke dienst. Men deed dit, omdat toen de mogelijk heden werden onderzocht om tot een districts-gezondheidsdienst te komen. B. en W. delen de raad echter thans mede, dat dit onderzoek niet tot positieve resultaten heeft ge leid. Daarom wordt voorgesteld ge noemde doktoren thans een aan stelling in vaste .dienst te verlenen. Ere-comité huldiging E. Visscher Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot werd ere-voorzitter In het ere-comité van ouders en van oud-leerlingen der Technische- en Machinistenschool te Middelburg, dat onder voorzitterschap van de heer C. L. Koster, bezig is met de voorbereidingen van de huldiging van de heer E. Visscher, directeur van deze school, ter gelegenheid van diens afscheid, hebben inmiddels o.a. de volgende autoriteiten zitting ge nomen: jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, Commissaris der Koningin in Zeeland, ere-voorzitter; de heer A. J. Th. v. d. Vlugt, gezant en gevol machtigd minister te Helsinki; mr. J. Pilaar, griffier van de Staten van Zeeland: mr. dr. N. Bolkestein, bur gemeester van Middelburg; mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen; verder vier wethouders van de ge meente Middelburg en de burgemees ters van Koudekerke en Kortgene. Zitting hebben voorts de heer Eug. Famelaer, hoofdinspecteur van het technisch onderwijs in België; jhr. Th. Roëll, voorzitter van. het Ver bond voor Veilig Verkeer te Biltho- ven, de heer J. W. Hupkes, directeur van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, de heer M. de Vries, voorzitter van de Rijkscommissie voor de machinistenexamens te Den Haag en vele anderen. Alle leden van het zeer uitgebrei de comité zullen aanwezig zijn op de receptie, welke op Donderdag 46 Juli a.s. wordt gehouden in hotel „De Burg" te Middelburg. Na de of ficiële receptie zal, eveneens in „De Burg", een openbare receptie wor den gehouden. Om acht uur des avonds vangt in het „Schuttershof" een feestavond aan met genodigden en leerlingen van beide scholen. Na afwerking van een speciaal ontworpen feestpro gramma bestaat er gelegenheid tot dansen. Er zal aan de heer en me vrouw Visscher een passend af scheidscadeau worden aangeboden, dat werd gekocht met de gelden wel ke door het comité werden bijeenge bracht. Drs. L. Lockefeer schreef nieuw toneelstuk Drs. L. Lockefeer te Hulst heeft een nieuw toneelstuk geschreven on der de titel „Springtij". Het stuk zal in het Frans vertaald en uitgegeven worden. Momenteel worden onder handelingen gevoerd om het stuk ook in het Duits te doen verschijnen. Dankbaar memoreerde hij ook de medewerking van mevr. De Jong Bikker uit Middelburg, die voor de toewijzing van goederen uit- het de pót te Middelburg zorgde. Hij betitel de haar als „eremoeder van Kruinin gen". Als dank aan de dames bood de heer De Groof aan de dames Kosten se en Ligthart Schenk een fraai ge schenk aan, terwijl ook de heer G. Duindam nog een aandenken mocht ontvangen. Nadat de wnd. burge meester, de heer Polderman de dank van het gemeentebestuur had ver tolkt, bood mevr. Van Beekom na mens de dames aan de beide leidsters een wandbord aan. Mevr. Ligthart Schenk bracht hiervoor met enige ge voelvolle woorden dank. Inmiddels waren ook de echtgenote van de Commissaris der Koningin, mevr. S. C. de Casembrootvan der Feltz alsmede mevr. De JongBikker nog op deze slotbijeenkomst versche nen, die beiden door de heer De Groof werden verwelkomd. Beide dames spraken nog enkele sympathieke w irden, waarna besloten werd met he. staande zingen van het Zeeuwse volkslied. Naar sanering van de oesterexport De directeur van het Bedrijfschap voor Visserijproducten te Den Haag, drs. van Dijk, heeft een plan opgesteld tot sanering der oesterexport. Dit plan is ontstaan naar aanleiding van onge oorloofde practijkei^ die zich in het verleden bij de export hebben voorge daan. De heer Van Dijk heeft zich de ze sanering gedacht door een contin- genteringsstelsel, hetgeen echter bij de exporteurs nogal wat tegenstand on dervindt, Tn een te Yerseke gehouden vergadering van exporteurs, had dit plan dan ook weinig instemming. Uit de vergadering werd het voorstel ge daan een commissie te benoemen, die zal nagaan, wat dan wèl zal dienen te worden gedaan om sanering te berei ken. Men zal nu ook de zuster-organi- satie „Vervoer" vragen enkele leden te benoemen, terwijl ook de niet aange slotenen zullen worden verzocht iemand af te vaardigen. Tevens wil men deze aangelegenheid met de niet- exporteurs behandelen. Tot nog toe werd een stelsel van minimum- en ex portprijzen gehandhaafd, welke prijzen ieder seizoen opnieuw door het Be drijfschap wei-den vastgesteld in over leg met de verzender:' en kwekers. Hoewel aan dit systeem vele gebreken kleeefden, voelen velen toch weinig voor contingentering, terwijl ook een algeheel vrij geven der prijzen de be trokkenen afschrikt. het afdoende middel ter verdelging W van: vlieg, vlo, mug, luis, enz K| Deze onhygiënische, hinderlijke in- secten veronaangenamen U het Ie- ven en verstoren Uw gemoedsrust. OMYL bevat twee insectendoden- de stollen, waardoor het snel werkt én lang blijlt nawerken. OMYL els vloeislol om te verspuiten. Fles met 200 cm5 f 1,15. Ook ver. krijgbaar in grotere Hessen en bussen. OMYL als poeder om te versluiven. 50 gram f 0,65 -150 gram I 1,65 N.V. ORGANON-OSS Burgemeestersbenoemingen in Zeeland (slot van pag. 10 taire loopbaan niet voor het bur- gerberoep van burgemeester zijn op geleid of daartoe de nodige vakkennis op andere wyze in voldoende ,mate hebben verworven. NASCHRIFT DER REDACTIE. Wij zouden naar aanleiding van bo venstaand schrgven het navolgende willen opmerken: Wij hebben de moeite genomen, eens na te gaan, hoe het met de oplei ding der thans in functie zijnde bur gemeesters in Zeeland gesteld is, hoe de benoemingen sedert de oorlog er uit zien en welk beeld de benoemin gen tonen onder het beleid van de te genwoordige Commissaris der Konin gin. Men dient hierbij vanzelfspre kend in aanmerking te nemen, dat niet de Commissaris der Koningin een burgemeester benoemt, maar dat zulks geschiedt door de Kroon, nadat ook de minister van binnenlandse za ken daarover zijn advies heeft uitge bracht. Als uitgangspunt voor ons onder zoek hebben wij gekozen, dat een bur gemeester of wel de opleiding voor gemeente-administratie gevolgd heeft, dan wel jjevolontaird heeft op een secretarie, dan wel voortgekomen is uit het bestuursapparaat van bin nenlandse zaken, or dat hg aange trokken kan zijn uit een groep van fi guren, die geen enkele opleiding voor gemeente-administratie heeft geno ten. Er zijn in Zeeland thans in functie 101 burgemeesters, waarvan er niet minder dan 70 tot de „insiders" moe ten worden gerekend, 31 daarentegen outsiders zijn. Er werden na de oorlog in Zeeland 61 burgemeesters benoemd. Hiervan waren er 47 insiders, slechts 14 outsi ders. Onder het beleid van de tegenwoor dige Commissaris, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot werden 24 burgemees ters benoemd, waarvan er 16 insiders waren, 8 outsiders. Burgemeesters, die als outsider burgemeester werden, maar later in een andere gemeente werden be noemd, zijn in deze statistiek als in siders beschouwd bij hun tweede be noeming. Bovenstaande cijfers spreken een duidelijke- taal. Zij tonen aan, dat de verhouding tussen insiders en outsi ders onder jhr. Quarles van Ufford en jhr. de Casembroot nagenoeg de zelfde is, dat alleen in de naoorlogse periode de vorige Commissaris der Koningin, wellicht onder invloed van bepaalde omstandigheden wat sterker de voorkeur heeft gegeven aan dege nen, die de „vakopleiding" hadden ge volgd. Over het algemeen kan men vast stellen, dat bij gelijke kwaliteiten de vakmensep de voorkeur hebben ge noten. Overigens moge men bedenken, dat niet alleen de opleiding; maar ook de algemene geschiktheid bij benoemin gen voor een burgemeesterschap ge wicht in de schaal pleegt te leggen. Ten overvloede zij opgemerkt,"dat de opleiding voor G.A.Ï. zich allerminst alleen op het burgemeesterschap richt, maar evenzeer op een loopbaan als g'emeente-secretaris. En wie zou willen ontkennen, dat men een goed gemeente-secretaris kan zijn en toch volkomen ongeschikt voor burge- rrfeester en omgekeerd? Opgemerkt zij voorts, dat de heer Derckx 'zich van jongs af aan als ide aal gesteld had burgemeester te wor den. Hij bleef echter reserve-officier vlieger, omdat zich bij het luchtwa- pen een nijpend gebrek aan vliegerof ficieren doet gevoelen. Zijn carrière had hij nog niet gemaakt, omdat hij slechts reserve was en onder meer geen pensioenrechten had. Zijn loop baan als burgemeester begint hg op 33-jarige leeftijd, de leeftijd, waarop de meeste burgemeesters aanvangen. Voor hem pleit zeer zeker ook, dat liii een jonge, sportieve figuur is en met alle 'respectsportieve figuren zijn onder de Zeeuwse burgemeesters uit zondering. Wat kapitein-luitenant ter zee Job- se aangaat, deze deelde ons nader me de, dat hij reeds na zrjn eerste sollici tatie naar een burgemeestersfunctie gemeenterecht en administratie is gaan studeren en dus niet na zijn sol licitatie naar Rilland-Bath. Voor hem zal waarschijnlijk pleiten, dat hij over veel levenservaring beschikt, Zeeuw van afkomst en als persoon zeer ge schikt voor het ambt, dat hem thans ten deel gevallen is. Ten slotte: er zijn goede en slechte burgemeesters met opleiding en goede en slechte zonder opleiding. Voor wei nig functies geldt zozeer, dat van de persoon ongelooflijk veel afhangt. P.T.T kon Hoofdplaat niet vinden Dat de naam Hoofdplaat buiten onze eigen streek geen bekende klank heeft, was reeds genoegzaam bekend, doch dat de P.T.T. met het bestaan van onze gemeente niet op de hoogte was, hadden we zeker niet durven denken. Een brief uit de Langstraat (NB) welke voorzien was van een duidelijk adres „Hoofdplaat (Zld)kwam n.l. in Antwerpen terecht en werd op zijn reis voorzien van het stempel: „on toereikend adres". Na vier dagen is hij eindelijk op zijn plaats va.n be stemming aangekomen. Hopelijk betreft het hier een sor- teerfoutje op een der hoofdkantoren. Anders zal Hoofdplaat moeten wor den toegevoegd aan de gemeenten, die er soms van „verdacht" worden, in België te liggen. MIDDELBURG. Vandaag Electro: ,Toen stond de aar de stil". (14 j.), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhhambra: „Boemelstuden ten", (a.l.), 7 en 9 uur: Luxor: „Het pad der zonde", (18 j.). 8 uur; Cosy Cor ner: Duo AbelsVan Eek 36 en 8 11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Boefjes van Mont- martre". (18 j.), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2