Ook Vlissingen krijgt nu zijn Feestweken met Braderie Zeeuwse Almanak DAMPO GEMEENTERAAD ZONNEMAIRE BEZOEKT AMSTERDAM DE M0SSELHANDEL DRAAIT WEER OP VOLLE TOEREN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 7 JULI 1953 VLAGGEGROET AAN HET BELLAMYPARK Actiefonds bereidde, samen met gemeentebestuur, attracties voor 0°u yiissin£en krüfi;t deze zomer nog: z(jn Feestweken, welke de bedoe ling; hebben een groot aantal mensen naar de Scheldestad te trekken. In een gisteravond in hotel „Noordzeeboulevard" door het Vlissings Actie fonds hierover gehouden vergadering van deelnemers zijn deze plannen uiteen gezet. En daarby trad tevens duidelijk aan het licht hoe dit Actie fonds, vorig jaar geboren uit een ge lukkig initiatief tot samenwerking tussen V.V.V. en middenstand, reeds iets heeft bereikt, dat voordien door gebrek aan middelen steeds tot de onmogelijkheden was blijven behoren. De Vlissingse feestweken, te organis eren door een speciaal daartoe te vormen commissie, zijn geprojecteerd van 10 tot 29 Augustus, met hoofd moment een Braderie van vier dagen (1922 Augustus) in de Walstraat. Bovendien heeft het Actiefonds nog op tal van andere punten attracties voor Vlissingen kunnen bereiken, waarover uitvoerige mededelingen wer den gedaan. De vergadering stond, bij afwezig heid van de voorzitter, de heer J. L. Verhagen, onder leiding van de heer W. J. Berg. De secr., de heer Chr. v. d. Maden deed uitvoerige mede delingen over met tal van instanties in het belang van de aantrekkelijk heid van Vlissingen gevoerde bespre kingen en de daarbij bereikte resul taten. Nog in 1952 werd begonnen met het opzetten van plannen, doch de ramp van 1 Februari heeft deze vertraagd en ten dele ook door kruist. Wat de feestweken betreft, werd uiteengezet, dat het in de bedoeling ligt gedurende drie weken allerlei at tracties te organiseren, waarbij voor al gedacht is aan bijzondere muziek- en zanguitvoeringen, sportdemon- straties, volksdansen bij een kamp vuur op het strand enz., met als „hoofdnummer" een Braderie in de Walstraat. Deze Braderie zal eenvou dig van opzet worden gehouden om te bereiken, dat practisch elke win kelier (en ook Horecabedrijven) in de stad kan meedoen. Van de zijde van het gemeentebestuur en de po litie werd alle medewerking toege zegd. De kraampjes zullen op de trot toirs komen, welke daartoe door de commissie in pacht worden uitgege ven. De toegangen tot de winkels worden vrijgehouden, maar een Wal- straatwinkelier, die niet zou meedoen, I kan natuurlijk een andere deelnemer 1 voor zijn étalage krijgen. De ervaring elders heeft geleerd, dat dit een eer ste jaar wel eens op een enkele moei lijkheid stuit, maar dat een tweede maal iedereen enthousiast meedoet. Het gaat er vooral om vlot-verkoop- bare artikelen en mogelijk ook dran ken en etenswaren op gezellige wijze op straat aan de man te brengen. Verschillende vragen uit de ver gadering werden beantwoord, waar uit bleek, dat de Braderie zal uitgaan van een door de Middenstandscen trale te benoemen commissie, terwijl het actiefonds dat deze zomer in totaal reeds 5000 in de „aantrek kelijkheid" van Vlissingen kan ste ken, een bedrag afzondert voor een garantiefonds. De vergadering ging hiermede tenslotte accoord. Getracht zal worden ook in Bel gië veel propaganda voor deze feest weken te maken. Andere attracties Over tal van andere attracties voor de komende weken en ten dele ook permanente werden medede lingen gedaan. Bereikt is, dat de ge meente de Voorhaven tijdig ten Be hoeve van de Flandriaboten kon la ten uitbaggeren. Van de Flandria kreeg men daartegenover gedaan, dat de autobussen, welke de liefheb bers voor een rondrit over Walche ren meenemen, later zullen vertrek ken. Ter verwelkoming van de Flandria- reizigers zullen op het Bellamypark tegenover de Voorhaven dezer dagen twee hoge vlaggemasten worden ge plaatst, waarin aan ra's een groot aantal seinvlaggen, zoals door de pas serende schepen worden gebruikt, worden gehesen. Bjj deze masten komen verklarende borden, zodat het geheel voor Vlissingen èn vreemde lingen een aardige attractie belooft te worden, ook al door de wijze van uitvoering. Mogelijk worden deze vlaggemasten nog deze week ge plaatst. Het gemeentebestuur heeft voorts vier versieringszuilen met bloembak ken en verlichting ter beschikking gesteld, te plaatsen op verschillende punten van de stad. Ook wordt over wogen op de Kleine Markt een ver siering in de vorm van verlichte Vliegende Schotels aan te brengen. Dit laatste idee werd ter vergadering gelanceerd door een der deelnemers. Belgische muziek Overeenstemming is bereikt voor het aantrekken van Belgische mu ziekkorpsen met supporters. Deze zullen in de week èn op Zondagen (dan tussen 10 en 5 urn-) door de Wél, daar zaten ze dan. Met leep- gUmmende oogjes in wijze oude man netjesgezichten en evenals bij élk be zoek aan een dierentuin, bekroop ons ook in ,JLlein Blijdorp" te Middel burg de enigszins onaangename ge dachte, dat de aapjes zich met de omstanders amuseerden, in plaats van de omstanders met de aapjes... Overigens zaten ze er wat ver kleumd bjj en aanvankelijk scheen het alsof de voorstelling een wat verveeld verloop zou hebben. De ,jswifns- baviaantjes", zoals de officiële betite ling van de in Middelburg tentoon gestelde categorie apen luidt, zagen er uit alsof ze sterk naar warmte verlangden en gedurende enkele ogenblikken hielden ze zich onledig met het in hun nachtverblijf in- en uitwandelen. Maar niet zodra was het aantal belangstellenden rond de kooi tot een kleine menigte uitgegroeid, of de aap jes beseften, dat zij aan hun verplich tingen als acteurs moesten voldoen en dat deden ze dan ook! Met hautaine smoeltjes klauter den ze rap de armetierige boompjes in, die de oerwoudreuzen schamel- tjes vervingen en een bijzonder slim kijkend aapje gaf een circus nummer weg dan een afhangend tonic, tot enthousiasme van het pu bliek. Maar tot écht plezier kwam het toch niet. Daarvoor deden de aapjes ditmaal te plichtmatig en keken zij té neerbuigend naar die rare mensen buiten de kooi... stad mogen marcheren en uitvoerin gen kunnen geven, bjj goed weer aan de Boulevard (terras Strandpavil joen), bjj slecht weer op het Bella mypark. Mogelijk zal de Harmonie „St. Cecilia", die dit jaar 60 jaa, bestaat, als gastvrouwe kunnen op treden. Er worden medailles en mo gelijk ook premies uitgeloofd om zo veel mogelijk korpsen aan te trek ken. A.s. Zondag wordt reeds het eerste Belgische korpsen verwacht. Andere plannen liggen op het ter rein van het uitgeven van reductie boekjes (door het gemeentebestuur) voor bezoek aan badbedrijf, museum. St. Jacobstoren, enz. Waarschijnlijk komt er ook, in samenwerking met de Kunstkring „Het Zuiden" een ten toonstelling in een gebouw aan de Boulevard. Daarbij zouden dan ook foto's van de overstroming van de stad geëxposeerd worden. Het ligt voorts in de bedoeling o.m. de St. Jacobstoren, de fontein en de rozen perken van het Bellamypark en mo gelijk ook enkele andere objecten weer te illumineren Uitgebreider ver lichting van de étalages zal bevor derd worden. Een ander plan, dat in samenwer king met het gemeentebestuur tot uitvoering moet worden gebracht, betreft het plaatsen van enkele bor den met een plattegrond van de stad en in aansluiting daarop een attractieve „bewegwijzering", naar markante punten. Op de av< van de Scheldebekerwedstrijd zal de verlichting mogelijk reeds branden en zal er, op soortgelijke wijze als na afloop van de motorrennen, voor een feestelijke stemming in de stad ge zorgd worden. Ook de aangekochte huifkarren zullen deze zomer regel matig worden benut, zo mogelijk ook „bevracht" met aardige boerinnetjes. De vergadering hechtte aan al deze kleinere en grotere plannen haar goedkeuring. Bij de rondvraag kwa men nog tal van wensen en ideeën naar voren, die alle door het bestuur zorgvuldig overwogen zullen worden: meer concerten ook in de week op de Boulevard, een gondelvaart in de Leiding, mogelijk ook een bromfiet senrace, enz. Aan het einde van deze zeer gea nimeerde vergadering kon ten slotte nog worden medegedeeld, dat het Vlissingse Actiefonds thans 79 leden telt. Bevredigend voorlopig, maar toch nog niet helemaal genoeg Advertentie Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va- der. Moeder en kind Kapitein-luitenant ter zee J. C. W. Jobse, die benoemd werd tot burge meester van RiHand-Bath. Universitair examen Voor het propaedeutisch examen theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde de heer J. Tevel te Middelburg. HECHTE BANDEN Er wordt een prof. Zeemanprijs ingesteld Gisteren en vandaag brengt het gemeentebestuur van Zonnemaire een bezoek aan Amsterdam. Zoals bekend heeft Amsterdam deze gemeente geadopteerd. Tussen Amsterdam en Zonnemaire bestaan nauwe banden, in het bijzonder omdat de bekende natuurkundige wylen prof. P. Zeeman, die in Amsterdam zijn wereldberoemde onderzoekingen deed, in Zonne maire werd geboren. Tijdens een bezoek aan het Zeeman-laboratorium deelde de wnd. burgemeester van Zonnemaire, de heer Jac. van Splunder mede, dat de gemeente Zonnemaire een „Prof. P. Zeemanprys" wenst in te stellen van 250.om de vyf jaar uit te reiken. De nadere details zullen nog aan het Amsterdamse gemeentebestuur worden medegedeeld. Gisteren, omstreeks het middag uur, arriveerde het gezelschap aan het Centraal Station m de hoofdstad des lands, waar mr. P. J. Mijksenaar en de verbindingsman tussen beide gemeenten, de hoofdambtenaar C. Besanger de gasten verwelkomden. „Zon" brachten de „maire" en zijn volgelingen niet mee, want bij de aan komst viel de regen in stromen neer. Om 1 uur volgde de ontvangst op het stadhuis. Hier was de Amsterdamse burgemeester, mr. Arn. J. d'Ailly, vergezeld door de wethouders W. J. Steinmetz, mr. A. de Roos en mr. J. v. d. Velde aanwezig. In een korte toespraak wees mr. d'Ailly op de banden tussen Amsterdam en Zonne maire. Namens de gemeenteraad van Zonnemaire dankte de waarnemend burgemeester de heer Jac. v. Splun der voor de ontvangst. Spreker wees op de drie woorden van de Amster damse wapenspreuk en zei trots te zijn op de nauwe relatie tussen Am sterdam en Zonnemaire, een relatie, welke thans door persoonlijk contact nog wordt verstevigd. Ten slotte wees de heer Van Splunder op het wapen van zijn eigen gemeente, een opgaan de zon boven net water, een wapen dat vooral in deze dagen een symbo lische betekenis heeft. Om half twee volgde een lunch in Krasnapolsky, waar B. en W. van Amsterdam met de gasten aanzaten. In de middag stond een bezoek aan het Zeeman-laboratorium op het pro gramma. Hier ontving prof. dr. C. J. Bakker, de bekende atoomonderzoe ker, de bezoekers. Ook familieleden van wijlen prof. Zeeman waren aan wezig. Behalve prof. Bakker, voerde tevens wethouder mr. A. de Roos het woord. De heer Van Splunder dankte voor de vele goede woorden en maakte be kend, dat de gemeente Zonnemaire een prof. Zeemanprijs wenst in te stellen. Daarna legde hij een krans bij het borstbeeld van wylen prof. Zee man. In de ambtswoning van burgemees ter d'Ailly aan de Heerengracht werd de maaltijd gebruikt. In de avonduren volgde een rondvaart door de verlich te grachten. De dag werd afgesloten met een bezoek aan de verlichte bin nenstad. Vandaag wordt in de morgenuren een tocht gemaakt door de nieuw bouw in het Westelijk stadsdeel van Amsterdam, gevolgd door een bezoek aan Schiphol, waar in het restaurant van de luchthaven de lunch wordt gebruikt. Omstreeks drie uur zal het gezelschap de terugtocht naar Zonne maire weer aanvaarden. Commissaris der Koningin opent Jachttentoonstelling De tentoonstelling van schilderijen en andere kunstvoorwerpen, die be trekking hebben op de jacht, in het Raadhuis van IJzendyke, zal door de Commissaris der Koningin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, op Woensdagmiddag 15 Juli officieel worden geopend. Chr. school te Sluis gaat 75-jarig bestaan vieren Op 31 Juli viert de Chr. school te Sluis haar 75-jarig bestaan. Ter gele genheid van dit jubileum worden er op die dag 's middags op het gemeen telijk sportterrein kinderspelen geor ganiseerd. 's Avonds is er een her- denkingsb jj eenkomst. Renner draaide zwarte rondjes De rijkspolitie te Axel slaagde er dezer dagen in een diefstal op te hel deren van een tiental gramofoonpla- ten, welke tijdens de Pinksterdagen te Axel werd gepleegd. Het bleek, dat een wegrenner uit Breda, die aan wedstrijden tc Axel had deelgenomen, deze „muzikale slag" had geslagen. Het betrof hier een zekere V., tegen wie proces-verbaal werd opgemaakt. Raadsverkiezingen Bruinisse De minister van binnenlandse za- >n heeft bepaald dat de candidaat- riling en de stemming voor de ver- ,-zing van tie leden van de raad der neente Bruinisse rullen geschieden derseheidenlijk op 14 Juli 1958 en Augustus 1953. Zeelands bevolking nam in 1952 met 1509 toe 1702 personen meer vertrokken dan gevestigd Uit de thans door het provinciaal bestuur gepubliceerde officiële bevol kingscijfers van de 101 Zeeuwse ge meenten blijkt, dat Zeeland 31 De cember 1952 275.199 inwoners had te genover 273.690 één jaar vroeger. Het aantal levend geborenen be- Iroeg 5490 (2799 mannen en 2691 vrouwen), het aantal overledenen 1279 (1189 mannen en 1090 vrouwen). Er vestigden zich 12.079 inwoners (5758 mannen en 6321 vrouwen) en er vertrokken 13.781 personen (6722 mannen en 70590 vrouwen). In totaal vertrokken er dus 1702 meer dan zich vestigden. Het geboorte overschot be droeg 3211, waardoor tenslotte toch nog een bevolkings-toename van 1509 werd bereikt. Mulo-examens te Goes Te Goes werd het mondeling ge deelte van de Mulo-examens gehou den. Het diploma B behaalden: C. M. de Landmeter, P. W. Landsmeer, H. v. d. Horst, J. Heijt, F. Haarsma en E. C. Boucherie, allen te Vlissin gen; E. X. Haak, J. Bakker, C. A. Mieras, M. J. J. Quaak, C. M. Schee- Ie en C. C. Wieles, allen te Axel; D. v. d. Boomgaard,Den Haag; A. Gillisse, Souburg; C. Huissoon, Wol- faartsdijk; J. op 't Hof, Kapelle; J. C. Labeur, Wilhelminadorp; T. C. Roseel, Aardenburg en 1 Middelburg. Het A-diploma ontvingen: M. J. Ie Clerq, P. v. d. Meulen, C. Mulder en S. J. Dronkers. allen te Vlissingen. A. J. Janse, Kloetinge, J. Nijsse, Goes en G. M. de Jager te Ka pelle. P. M. Faas te Cadzand. Afgewezen 1 candidaat. Breskens viert Visserijdag (slot van pag 1 ken, dat één telefoontoestel onvol doende moet worden geacht en daar om heeft men bij de betrokken in stanties aangedrongen op de aanleg van eigen telefoons voor de handela ren in de zes opslagruimten. Vishan delaren plegen immers tijdens de afslag nog voortdurend telefonisch overleg met hun afnemers en dan is één toestel absoluut onvoldoende. Zodra deze wens zal zyn vervuld, zal men in Breskens werkelijk onder ideale omstandigheden in de vismyn kunnen werken, in het belang van Jiandel, vissery en bevolking! Dezer dagen is de Rijkswaterstaat begonnen met het doen wegbaggeren van de zaten by de aanlegplaats na bij de mrjn, waarmede men vóór 15 Augustus a.s. gereed hoopt te zyn. De vissersboten zullen dan in de on middellijke omgeving van de mijn kunnen merenv hetgeen uiteraard een efficiënte werkwijze ten zeerste be vordert. Gemeentebestuur en visserijvereni ging kunnen trots zijn op hetgeen in het 35-jarig bestaan van de vereni ging ondanks oorlog tot stand is gekomen! En daarom: Visserijdag! En daarom, om aan deze gerecht vaardigde trots en aan de voldoening uiting te geven, is men in gezamen lijk overleg gekomen tot het organi seren van een visserydag, die Zater dag 15 Augustus a.s. gevierd zal wor den met een buitengewone algemene vergadering van „Zevibel" (Zeeuwse Visserij Belangen), met een optocht met praalwagens, een openluchtspel -n een vuurwerk. Op de vergadering zullen twee in visserskringen prominente figuren in leidingen houden over de visserij, welke beluisterd zullen worden dooi de leden van alle aangesloten visserij verenigingen uit Zeeland. Na de of ficiële opening van de vismyn zal het feestprogramma beginnen, waar o.m. een lteurploeg van Nederlandse tur ners aan zal medewerken. Het be hoeft geen betoog, dat de 25 schepen tellende vissersvloot gepavoiseerd zal zijn! Het openluchtspel, geschreven door mevrouw E. J. v. d. Broecke-de Man brengt onder de titel „Proficiat Bres- siana" een groot deel van de Bres kens visserij-geschiedenis in beeld en het zal worden uitgevoerd door on geveer 250 medewerkenden uit alle Breskense verenigingen. Dit spel zal 16 Augustus worden herhaald. Mu ziekgezelschappen, zowel uit Bres kens als uit Biervliet, Groede en Bel gië zullen voor de vrolijke klanken zorgen en van de Vlaamse Toeristen bond is reeds toezegging ontvangen voor een bezoek met de „Flandria", met aan boord minstens duizend gas ten. Een deel van de feestelijkheden zal door „Polygoon" gefilmd worden. e „Visserydag Breskens" belooft een waarlijk groots evenement te worden, waard om zoals de bedoe ling is uit te groeien tot een jaar lijkse traditie, en waarmede een krachtige propaganda gevoerd kan worden voor vis als consumptiearti kel. Haven bij Dreischor wordt enkele weken afgesloten Naar wij vernemen, zal de haven „Beldert" te Dreischor in verband met het dijkherstel enkele weken worden afgesloten. Voor het verkrij gen van plaatzand voor herstel van de dijk bij Sir Jansland, wordt op de schorren aan het „Dijkwater" een zanddepót opgespoten. Geslaagd De heer C. K. Kaan, ambtenaar ter secretarie der gemeente Koude- kerke, slaagde dezer dagen voor het diploma gemeente-financiën. „ALLE HENS AAN DEK" Handelaren uit Yerseke werken eendrachtig samen om afzet te vergroten Sedert enkele dagen heeft de telefoniste op het postkantoor te Yerseke het weer druk met internationale gesprekken: het nieuwe mosselseizoen is begonnen en er wordt in de mosselwereld het „alle hens aan dek" gebla zen. De handelaren uit Brussel, Antwerpen en andere Belgische steden go- ven telefonisch hun orders door en weinige uren later snorren de vracht auto's uit Yerseke en andere Zeeuwse mosselcentra op de Zuidergrens af om er de Belgen het Zeeuwse zeebanket thuis te bezorgen. Inderdaad, weer Zeeuws zeebanket. Want na de moeilijke periode van een paar jaar gele den is de mosselcultuur in deze omgeving opnieuw op volle krachten ge komen. Men verwacht dit seizoen 4 a 500.000 tonnen goede mosselen ondanks de verliezen door de Februari-ramp van de Zeeuwse percelen te kunnen vissen. Belgen en Fransen op bezoek Daarnaast komt er misschien nog wel een gelijke hoeveelheid van de op de Waddenzee uitgezaaide percelen, een verheugend grote productie, wel ke echter tegelijk tot de grootste ac tiviteit maant om de afzet, die vorig jaar een kleine 400.000 tonnen beliep, op te voeren. Dat de Zeeuwse mosselhandel hier voor doet wat mogelijk is, mag niet worden betwijfeld en dat men hiertoe nieuwe wegen durft in te slaan werd Maandag bewezen. Sedert kort be staat er namelijk de Vereniging van Zeeuwse mosselhandelaren „De mos selhandel", en ieder, die geen vreem deling in dit Jeruzalem is, zal beamen dat deze organisatie een groot winst punt betekent. De mannen erkennen het zelf. Concurrentie-overwegingen e.d. deden hen vaak naast en tegen over elkaar werken, doch dat schijnt nu voorbij. Alle tegenstrijdigheden zyn weliswaar nog niet opgeruimd, maar men heeft zich thans verenigd. Als eerste activiteit naar buiten or- aniseerde de nieuwe vereniging faandag een grote excursie voor de Vlassers van Schouwen- Duiveland moderniseren Coöperatie voor zwingelturbine Vrijdagavond werd in café „Cen trum" te Dreischor een vergadering gehouden van de vlassersbond „Luc- tor et Emergo" te Dreischor. Hierbij waren alle vlassers uitgenodigd van Schouwen-Duiveland. Er was een be spreking over het weer op gang brengen van de vlasindustrie en de modernisering van dit bedrijf. Als deskundigen waren aanwezig ir. But ler, Rijksconsulent voor de vlasteelt, mr. Fruijtier van de Federatie van Vlassersverenigingen, de heer van Be- veren van het Dearijfschap voor Vlas en Hennep en drs. Verbuy directeur van het I.T.I. voor Zeeland. Deze des kundigen gaven een uiteenzetting over hetgeen gedaan moet worden om de vlasindustrie te moderniseren. Ook de burgemeester van Drei schor de heer A. H. Vermeulen, gaf hierby eeu toelichting. Er werden toezeggingen gedaan over de vergoeding van de geleden schade. Voor een belangrijk deel zal het een integrale schadevergoeding zijn, indien men direct tot coöpera tieve samenwerking wil komen voor de exploitatie van een zwingelturbi ne. Principieel werd door de aanwe zigen besloten hiertoe over te gaan. Een werkcommissie, bestaande uit het bestuur van „Luctor et Emergo", zal in samenwerking met de deskun digen de plannen uitwerken. Uit mededelingen bleek, dat de re constructiecommissie, evenals het ge meentelijk en provinciaal bestuur grote belangstelling heeft voor deze tak van industrie op dit zo zwaar ge troffen eiland. pers uit België en Frankrijk, alsmede voor een aantal afnemers uit beide landen. Burgemeester A. C. Willemsen, die altijd op de bres staat, wanneer het om de belangen van de vissery gaat, fungeerde als gastheer. Na een ont vangst in hotel Nolet werd met twee vaartuigen een tocht over de Ooster- schelde gemaakt om het ca. 40 perso nen tellende gezelschap een beeld te geven van de mosselcultuur. Met een flinke bries op de kop voe ren de schepen naar de percelen. Hier gingen de korren te water en werden ae mosselen gevist, die de Belgen en de Fransen kenners en grote lief hebbers van de „moules" zich uit stekend lieten smaken. Verder leidde de tocht naar de dykgaten bij Ouwer- kerk en Schelphoek. Voorts werd ook een kort bezoek aan Zierikzee ge- braiffit. Het behoeft geen betoog, dat de hier door de ramp aangerichte schade een diepe indruk op de bezoe kers maakte. De geslaagde dag werd besloten met een verzorgd diner in Hotel No- let. En juist aan deze tafel kwamen naast vele vriendelijke woorden over en weer ook de problemen ter sprake. De invoer van mosselen in Frank rijk is gebonden aan contingenterin- gen. Tot October kreeg Nederland 75.000.000 frs. toegewezen en de gro te concurrenten Duitsland en Dene marken samen een zelfde bedrag, maar, zo verzekerden de Franse Im porteurs, „we zouden nog veel meer Zeeuwse mosselen willen hebben, want het Franse publiek prefereert deze boven de andere. Dringt er daar om ook bij de Nederlandse regering op aan, dat zy tracht te bewerkstelli gen, dat het contingent wordt ver groot", zo vroegen zij met klem. En tenslotte was het burgemeester Willemsen, die in een gloedvol betoog de handelaren wees op de noodzaak zich nauw aaneen te sluiten. Geza menlijk moet men streven naar de le vering van een kwaliteitsproduct, sa men moet men trachten een redelijke prijs te verkrijgen en samen dient men de propaganda te voeren. Vooral dit laatste is van groot belang, omdat hierdoor veel bereikt kan worden, ook in het binnenland. Een begin is gemaakt en in het belang van de Zeeuwse mosselcultuur in naar ge heel zal het bij deze eerste stap met mogen blijven! VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Boemelstuden ten". (a.l.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het pad der zonde". (18 j.). 8 uur; Cosy Corner: Duo Abels—van Eek, 36 en 8—11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Boefjes van Montar- tre", (18 j.), 8 uur. I ",DDELBURG. - Electro: „Toen stond de aarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2