KAPPIE en het geheim van Swarte Daen Zioln ZiiPe Ptjftf R H EUMIN lidpt'i GENTSE POLITIE BRACHT EEN BEZOEK AAN GOESE COLLEGA'S WALCHEREN PAVIUOEN EN BADCABINES TE DOMBURG GEOPEND NIEUWS ut een JVOTEDOP MAANDAG 6 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BENELUX IN DADEN Muzikale hulde aan premier van Nieuw-Zeeland De amicale wyze waarop de Gentse politiemannen van hoog tot laag Za terdag met" hun Goese collega's optrokken, was wel het duidelijke bewys, dat er op deze dag vele vriendschapsbanden zjjn gelegd. De Goese politie mannen. die 't initiatief namen om li un Belgische collega's voor een be zoek uit te nodigen, kunnen zich ech ter ook verzekerd weten van de dank en waardering van de bevolking van Goes, want ook deze heeft ruim schoots gedeeld in de vreugde van dit Benelux-festijn. Vele honderden heb ben des middags genoten van het kleurrijke en ook muzikaal uitstekende optreden van 't ca. 80 man tellende Gentse politiemuziekkorps, terwijl des avonds de talrijke bezoekers van het sportterrein een aantrekkelijke voet balwedstrijd te zien kregen. Omstreeks één uur arriveerde het ca. 150 man tellende gezelschap met vier bussen en een vrachtwagen voor de muziekinstrumenten op de Grote Markt te Goes, nadat men reeds te Vlissingen door de Goesse politielei ding was verwelkomd. Na 'nmaaltijd, werd te kwart over twee eerst een muzikale hulde gebracht aan de Nieuw-Zeelandse premier mr. Hol land, die juist de lunch gebruikte in hotel „de Korenbeurs". De schepen van Gent, de heer Leon Cnudde, als de hoofdcommissaris, de heer Alphonse F. de Walsche, alsmede de dirigent en de tambour-maitre mochten hiervoor persoonlijk de dank van de Nieuw Zeelandse premier ont vangen. Deze gelegenheid werd ook aangegrepen door mevr. Nijsse-Hunt uit Goes, een Nieuw Zeelandse van feboorte. om de premier de hand te rukken. Officiële ontvangst. Hierna werden de Gentse gasten in raadszaal officieel door het gemeen tebestuur van Goes ontvangen. Daar burgemeester Ten Kate aanzat aan de maaltijd met de Nieuw Zeelandse premier, nam wethouder J. J. van Melle bij deze ontvangst de honneurs waar. Hij herinnerde daarbij aan de prettige ontvangst door het Gentse gemeentebestuur bij de bloementen toonstelling van enkele jaren geleden, zodat het thans een genoegen was, hier de gasten uit Gent te kunnen ver welkomen. Verder sprak wethouder Van Mcllc zijn voldoening erover uit, dat de Gentse politiemannen thans zonder conferenties, doch met daden, door muziek en sport de Benelux-ge- dachte in practyk komen brengen. Namens de gasten sprak schepene Cnudde een dankwoord. Nadat de erewyn was rondgediend, nam het muziekcorps plaats op het met vlaggen versierde podium voor het gemeentehuis, dat door de vaar dige handen van de Goesse politie mannen zelf in korte tijd was ge plaatst. Met een zestal nummers de den de politiemannen de honderden luisteraars van een uitstekend con cert genieten. Voetbalwedstrijd. Omstreeks helf zes ging 't darop met roffelende trommen en opgewekte marsmuziek onder grote belangstel ling naar het sportveld, waar de dag besloten werd met een aantrekkelijke Postagentschap Havendorp opgeheven Bij besluit van de directeur-gene raal der P.T.T. is met ingang van 22 Juni j.l. het postagentschap-tele graafstation VlissingenHavendorp opgeheven. Ringrijderij Vrouwenpolder Te Vrouwenpolder werd Zaterdag de ring gestoken. De uitslag hiervan luidde: le pry's P. Duvekot 28 r.; 2e Êr. P. Louwerse Hz. 27 r.; 3e pr. A. uvekot, 25 r.; 4e pr. A. de Visser Pz. 21 r.; 5e pr. C. de Bruin, 21 r.; 6e pr. M. Kodde, 18 r.; 7e pr. J. de Bruin, 17 r.: 8e pr. Pauw Louwerse, 17 r.; 9e pr.' W. Duvekot, 15 r.; 10e pr. Adr. de Visser Azn., 15 r.; 11e pr. J. Duvekot, 14 r.; 12e pr. P. Schoe 14 r.; 13e pr. C. Geldof, 13 r.; 14e pr. L. Geerse, 12 r.; 15e pr. J. Geerse. 10 r.; 16e pr. L. van Dis, 9 r.; 17e pr. J. Koster, 9 r.; 18 pr. P. Vermeulen, 6 r. en 19e pr. W. de Bruin 5 r. De beker van burgemeester Van Liere was voor P. Duvekot, de beker van de heer Van Eenennaam voor P. Lou werse Hzn., de beker van de heer Van Balkenende voor A. de Visser Pz. en de beker van de fa. de Jong voor C. de Bruin, de lauwertak van de heer Pieters voor C. Geldof. Mees te volgringen: P. Duvekot, pollepel A. de Visser, extra prijzen: 1. M. Kodde; 2. A. Duvekot; 3. P. Louwer se Hzn.; 4. C. Geldof en 5. G. de Bruin. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester De Kam. Gesllaagd Geslaagd voor scheepswerktuigkun- dige diploma A, de heer M. J. Seij- bel, leerling van de „De Ruyter- school". UIT HET ZAKENLEVEN. Aanwinst voor Veere Het bekende hotel-café-rest. „De Campveerse Toren" te Veere is on langs uitgebreid met een dependan ce aan de Kade 126. Het pand, dat werd opgetrokken onder architectuur van de heer M. J. J. van Beveren te Middelburg, bevat twee conver satiekamers, 5 slaapkamers en een keuken. De inrichting is buitengewoon smaakvol, zodat deze dependance zeker een aanwinst voor Veere mag heten. Kinderen speelden met vuur Doordat enkele kinderen met vuur speelden, ontstond aan de Poortvliet- sedijk bij Scherpenisse, waar hooi en stro waren neergeworpen, brand, ge paard gaande met flinke rookontwik keling. Daar de rook juist over de verkeersweg trok van de dijk tussen Scherpenisse en Poortvliet, achtte men het raadzaam de hulp van de brandweer in te roepen om eventue le ongelukken te voorkomen. voetbalwedstrijd tussen de Gentena ren en de Goesse gemeentepolitie. Hoewel de Belgen het meest in de aanval waren, hebben zij het door on voldoende afwerking voor het doel en het uitstekende spel van de Goes-ach- terhoede niet verder dan een gelijk spel (11) kunnen brengen. Zelfs dit resultaat werd nog slechts in het laatste kwartier verkregen, want bij na de gehele wedstrijd hebben de Goessenaren met 10 voorgestaan door een gaed doelpunt vanhun links buiten Huisman. Bankje van 1000 verdween en werd weer gevonden Dezer dagen werd de veehandelaar W. uit Rockanje. di«* in een hotel te Hulst logeerde, aan de telefoon ge roepen. Hjj liet zyn portefeuille op ta fel liggen. Bij zijn terugkomst bleek een bankbiljet van duizend gulden uit zijn portefeuille te zyn verdwenen. Twee personen zijn in verband niet deze vermissing door de politie ver hoord, doch zonder resultaat. Het bankbiljet werd later gevonden onder een tafelkleed. De veehandelaar zei, niet aan de betreffende tafel te heb ben gezeten, noch er zijn portefeuille te voorschijn te hebben gehaald. De rijkspolitie is thans bezig deze duis tere zaak tot klaarheid te brengen. Veere in het licht der schijnwerpers Zaterdagavond heeft Veere, even als verleden jaar, weer in het licht der schijnwerpers gestaan. Het mu ziekcorps „Veere's Genoegen" gaf in de tent een concert en de heer J. Kwist speelde op de beiaard. Zowel de verlichting als de concerten trok ken vee! belangstelling. Een bijzonder fraai schouwspel le verden de in ,.floodlight"-badende grote Dom en de molen. De verlich ting, welke gefinancierd wordt door een aantal zakenlieden, zal gedurende deze maand enkele dagen per week branden. Wijziging salaris- verordening B. en W. van Middelburg hebben aan de gemeenteraad voorgesteld in de eerstvolgende raadsvergadering te besluiten tot wijziging van de sa larisverordening voor de schoonhoud. ster van de gemengde u.l.o.-school aan de Dwarskaai te Middelburg en voor de schoonmaker van de bureaux van de Dienst Maatschappelijke Zorg. De jaarwedde van de schoonhoud- ster der school zal worden verhoogd in verband intensiever gebruik van het gebouw, tengevolge van het door splitsing toegenomen aantal klassen, en de jaarwedde van de schoonma ker zal krachtens de gewijzigde ver ordening worden verhoogd in ver band met uitbreiding van de kan toorruimte. Mutaties Belastingen De controleur A van 's Rijksbe lastingen te Middelburg, A. Meinema, is met ingang van 1 Mei 1953 bevor derd tot hoofdcontroleurde assistent dienstgeleider te Dombiirg, D. Veld kamp, is met ingang van 1 Juli 1953 overgeplaatst naar Coevorden; de as sistent H. C. Hoevers te Westkapelle werd met ingang van 1 Juli 1953 overgeplaatst naar Domburg en be last met de functie van dienstgelei der; de assistent C. Bazen te Nispen is met ingang van 1 Juli 1953 over geplaatst naar Westkapelle. Nutsspaarbank Middelburg Het tegoed van de spaarders by de Nutsspaarbank te Middelburg steeg in de maand Juni van 8.978.894,61 Lot 9.062.868,30. Ingelegd werd 351.842,46 en terugbetaald 267.868,77. In het bijkantoor Oost burg steeg het tegoed van 1.214.552,22 tot 1.237.742,15. Ingelegd werd hier 56.681,04 en terugbetaald 33.491,11. Te Qostkapelle werd ingelegd 8683,03 en terugbetaald 7403,38. Het tegoed schoolsparen steeg van 38. 021,67 met 441.40 tot 38.463,07 Ingelegd werd 2565.67 en terugbe- betaald 2124,27. In Middelburg wer den gedurende de verslagmaand 13 babyboekjes afgegeven en in Oost burg 3. Het gespaarde bedrag van de spaarbusjes bedroeg in Juni 1088,75. Nog steeds geen Slobberduins rijwielpad Het Slobberduinse rijwielpad wordt in verband met de herverkaveling verplaatst. Het nieuwe rijwielpad zal uitmonden bij de Sprink te Koude- kerke, maar eind 1952 was, hoewel dit in de bedoeling lag, nog niets van het omleggen van het rijwielpad te bespeuren. Dit vermeldt het jaar verslag 1952 van de „Vereniging Ry wielpad Walcheren." Met de voorbereidende werkzaam heden voor het herstellen van het rij wielpad van Vlissingen over de zee dijk naar Ritthem vlotte het in 1952 ook niet erg, zo vervolgt het ver slag. Gezien de ramp van Februari, is het zeker, dat, indien het pad was hersteld, het door het water wegge spoeld, of wegens de verzwaring van de dijk opgebroken zou zijn. Omdat onder het rijwielpad van Vlissingen naar Zoutelande geen bui zen zijn aangebracht, heeft het re genwater veel last bezorgd. Enige verenigingen en particulie ren hebben in 1952 medewerking ver leend aan het werven van leden. Het resultaat was echter pover, maar dank voor de geboden medewerking acht de secretaris van de Ver, Rij wielpad Walcheren, de heer J. Lou werse, toch op zyn plaats. RAAD VEERE. Groene Kruis leende 2.000 bij de gemeente De raad van de gemeente Veere kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael. De voorzitter deelde mede, dat hij met de secretaris naar De Bilt was geweest, waar een voetbalwedstrijd werd gespeeld ten bate van Veere, in het kader van het Adoptieplan. Even eens wordt voor dit plan een vijf kamp gehouden op het sportterrein. Voorts zal in De Bilt nog een bloementen toonstelling worden georganiseerd, evenals een muziekfeest. Een voorstel om over te gaan tot het slopen van de lijkwagen werd aangenomen. De bekleding en het ijzerwerk zullen worden verkocht. Hierna werden o.m. de volgende voorsteilen aangenomen: het voorstel tot toekenning van een tijdelijke bij slag en een tijdelijke kinderbijslag voor het gemeente-personeel; een voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot compensatie premie wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring; een voorstel tot wijziging van het reglement op de rechtstoestand van de ambtenaren van de burgerlijke standeen voorstel tot wijziging amb tenarenreglement en reglementen op de rechtstoestand van de secretaris, ontvanger en van de ambtenaren van de burgerlijke stand en een voorstel tot wijziging ambtenaren reglement en arbeidsovereenkomsten besluit. De wijziging van de begroting van het gemeentelijke vismijnbedrijf 1952 werd goedgekeurd, alsmede die van dc begroting van inkomsten en uitga ven voor het dienstjaar 1952 en voor 1953. Voorts werd een vacantietoeslag aan het gemeente-personeel toege kend. Door het bestuur van de afdeling Veere-Gapinge van het Groene Kruis werd onlangs het pand Markt A 211 van het Rijk in eigendom overgeno men voor een bedrag van 3948. Het bestuur is begonnen met een huis aan huis inzameling om dit bedrag by elkaar te brengen. Een bedrag 2000.blijft echter nog ongedekt, als het te verwachten bedrag binnen is. De raad besloot hiervoor een geld lening te verschaffen, welke de 2000 niet te boven zal gaan. De heer S. Kodde, dankte als voorzitter van deze afdeling de raad voor het vertrouwen en zegde toe, te zullen zorgen dat de ze lening op zo vlug mogelyke wijze zal worden afgelost. BRIDGE Never Down speelde tegen de Vlissingse Fles De nieuwe bridgeclub „Never Down" te Middelburg had voor Zaterdag avond „De Vlissingse Fles" uitge nodigd voor een vriendschappelijke Howeil-wedstrijd in restaurant „Suisse." Het werd een prettige avond, waaraan werd deelgenomen door 12 paren van de Vlissingse en 8 van de Middelburgse club. De uit slag luidde als volgt: Groep I: Noord- Zuid 1 Groen-van Oppen, Vlissingen, Oost-West 1 echtpaar Nederlof (Vlissingen); Groep H: Noord-Zuid 1 echtpaar Wijdeveld (Middelburg) Oost-West 1 Rodenburg-Rodoe (Vlis singen). Eerste volledige herbouw na de ramp, betaald met rampschadevergoeding Met zovele andere gebouwen gingen tijdens de ramp op 1 Februari ook de badcablnes en het strandpaviljoen van Domburg verloren. Zaterdag J.l. werd een nieuw complex badhokjes en paviljoen te Domburg officieel In gebruik genomen. Zij. die destyds hier de enorme schade hebben gezien, konden niet vermoeden, dat in vyf maanden volledig herstel mogelijk was. Bij de aanvang van het werk werd al» taak gesteld: „Voor het begin van het seizoen klaar" en dat is gelukt! In twee en een halve maand kwam het herstel gereed en met recht was er grote voldoening te Domburg, in het bijzonder bij de leden van de Stichting Badpluutsbelangcn Domburg, toen Zaterdag het complex en ingehruik werd genomen. Dit 1» het eerste object in Nederland, dat na de ramp volledig kon worden gebouwd en be. taald met van het Rijk ontvangen rampschadevergoeding. Voor een Lexi - van America's Best Tobaccos-klimmen we allemaal naar boven, de Yankees voorop. Aanbesteding bouw boerenschuur Namens de heer I. A. Haartsen te Schoondijke werd aanbesteed door de architecten Steen en Tuinhof te Vlis singen het bouwen van een schuur met bijkomende werken, gelegen op een terrein te Schoondijke. Ingeschreven werd als volgt: J. Bliek te Schoondijke, schuur 35.816 en met de bijkomende werken totaal 46.700; fa. J. A. H. Boidin en W. J. Vermeulen te Oostburg, schuur 36.307 en met bijkomende wer ken totaal 50.791. Het bouwen van de boerderij werd gegund aan de fa. Bliek, en de gunning van de bijko mende werken werd aangehouden. In snel tempo werd de bouw, be tonconstructie, door de aannemer J. Verhage uit Middelburg uitgevoerd- Burgemeester mr. W. J. E. Cromme- lin, die voorziter is van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg. ver richtte de officiële opening. In een korte toespraak wees hij er op dat, al zyn er gelukkig te Domburg geen mensenlevens te betreuren, de ramp- schade groot was. Mr. Crommelin uit te zijn dankbaarheid voor de prettige samenwerking bij het ontwerpen en de uitvoering van de plannen tus de Stichting Badplaatsbelangen. gemeentebestuur en de Polder Wal cheren. Een commissie van vier erva ren en met de zee bekende Dombur gers werd voor de verwerkelijking van de plannen ingesteld. Een der leden, de neer A. Boone ontwierp het pro ject en verzorgde de uitwerking. Hij mocht een boekwerk in ontvangst ne men als bewijs van waardering voor het verrichte werk- In zyn dankwoord betrok" de burgemeester ook de aan nemer en de mensen van de heiploeg, KERKNIEUWS Ds. K. J. Kraan gepromoveerd Ds. K. J. Kraan, Geref. predikant te Londen, tevoren te Grijpskerke, promoveert Vrijdag 10 Juli aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de theologie op een proef schrift getiteld: „Een Christelijke confrontatie met Marx, Lenin en Sta lin." VAN TOT Ongelukken, van allerlei aard, komen nog dagelijks voor. Hrt zoontje van heer A. te St. Maartensdijk was op een geparkeerde auto geklommen. Toen hij er af wilde springen, kwam hij zo ongeluk kig terecht, dat zijn elleboog uit het lid schoot. Dokter Smit verleende eerste hulp en oordeelde het nodig, dat het kereltje naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom werd vervoerd. Later is het weer naar huls gebracht. Ook mevrouw de D, te 's Gravenpolder had een ongeluk. Zij kwam met haar bromfiets in botsing met een auto van de melkfabriek „Walcheren" en liep hierbij een hoofdwonde op. Aan de amateurskoers, .velke dezer da gen te Beveren Waes, werd gehouden, kwamen ongeveer 80 deelnemers aan de start. De sterke Belg Gilbert Saelens uit de grensgemeente Stekene legde beslag op Officiële publicaties VLISSINGEN. GEEN SPREEKUUR. De Burgemeester van Vlissingen is ver- B. NIEUWE STRAATNAAM. i W. van Vlissingen maken bekend. dat bij besluit van de Raad dier gemeen te d.d. 29 Juni 1953. de straat, welke de Bonedijkestraat verbindt met de Berlage- straat, de naam is gegeven van „Kroon werkgracht". Vlissingen, 3 Juli 1953. Marktberichten VEILING GOES. 4 Juli. Export veiling. Aardbeien: Ma dame Mou' t 71.90. Jecunda 76.60. Gewone veiling. Aardbeien 64.89. Fram bozen 7484. Rode bessen 4356. Witte bessen B 9. Kersen: Hollanders B 5361. Markiezen A 76. id. B 6673. Suikerkersen B 29—34. Br. Bruine B 66. Vr. v. Werden B 62—64. Volgers B 56. de eerste prijs en onze landgenoten De Wael en Verhelst eindigden resp. als 9e en 10e. Kort en klein Het sleuteldiploma van het Instituut voor individueel onderwijs te Amsterdam werd behaald door de sociale gezinsver- zorgsters mej. G. Buijsse en G. v. d. He mel te Aardenburg. De heer J. C. Gink te Axel slaagde te Amsterdam voor het examen typografie (praktijkdiploma drukken). De leerlingen van de landbouwhuls- houdschool „De Leeuwtjes" te Terneuzen maakten een goed geslaagde reis naar Den Haag en omgeving. 0.m. werd een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „De Melkweg". Madurodam en het Panorama- Mesdag. Ook in Scheveningen verbleef men enige tijd. Te Terneuzen heeft de collecte voor Zonnestraal. N.V.V.-t.b.c.-fonds, opge bracht 480.74. Tot dirigent van het Evangelische Zangkoor te Souburg werd benoemd de heer A. Joosse te St. Laurens. Voor de laatste maal in dit se,zoen ver gaderde de afdeling St. Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond onder leiding van mevr. Baas—Kemp. Ds. W. J. Meister uit Middelburg sprak over het onderwerp „Vaderland in de verte". De afdeling telt nu 37 leden. Woensdag 8 Juli a.s. zal te Gapinge een t.b.c.-onderzoek gehouden worden. De muziekvereniging „O.N.D.A." te Ritthem gaf Dinsdagavond op het Groen tje in de Lambrechtsenstraat een concert, waarna nog een muzikale wandeling werd gehouden. Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard gaven ook de plaatselijke muziekcorpsen te Biggekerke. Wolf aartsdijk en Yersefee een uitvoering. De leerlingen van de landbouwhuis- houdschool te Ovezande maakten hun jaarlijks uitstapje naar Nijmegen en om geving. De reisvereniging te Kortgene maakte Dinsdag een mtstapje naar Rotterdam, waar ojn. een rondvaart door de havens gemaakt werd. De muziekvereniging te Nisse bracht dezer dagen een serenade aan de heer L. Bosman. De heer Bosman is met zijn vrouw, zoon en dochter lid van „Ons Ge noegen". De reisvereniging „De Trekvogels" te Wolfaartsdijk maakte een reisje naar Arn hem en omgeving. in de vacature J. van As als organist aan de Nederlands Hervormde kerk Dreischor Is benoemd mevr. S. de Vrie- zeVan Wingen. Dat waren de gebroeders Leeflang en de burgemeester wilde gaarne de ze naam zien als een symbool voor het paviljoen en de badhokjes. Namens het Domburgse gemeente bestuur voerde wethouder J. de Visser het woord. De heer W- Brand sprak namens de V.V.V. en tot slot felici teerde de voorzitter van de Polder Walcheren, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden. de Stichting met dc nieuwe aanwinst. Hierna wandelden de geno digden naar de toegangstrap. waar mevrouw Crommelin een rood-wit- blauw lint doorknipte. De burgemees ter hees de nationale driekleur en daarmee was het complex geopend. HANDBAL Grote belangstelling voor zevenhandbal te Goes Zaterdagavond werd opj de Markt te Goes een sportief experiment ge houden, dat volledig geslaagd ge noemd mag worden. Er werden na melijk twee wedstrijden zevenhand bal gespeeld, waarvoor buitengewoon veel belangstelling bestond. Naar schatting 1200 bezoekers woonden deze wedstrijden bij, hetgeen voor Zeeland een wel zeer groot aantal is. Dc afzetting was afdoende, zodat men de afwezigheid van politietoe zicht niet bemerkte. Begonnen werd met een wedstrijd tussen de Junioren van Tonido en Volharding, die in een overwinning voor Volharding eindigde. Hierna be gon de wedstrijd tussen Hellas en Tonido, die heel spannend verliep. Beide ploegen bleken volkomen aan elkaar gewaagd en bij de rust had Hellas een 118 voorsprong. Na de hervatting kwaiy Tonido echter fel opzetten en het werd zelfs 1212. Hellas bleek echter over iets meer uithoudingsvermogen te beschikken, en in de laatste minuten een 2116 overwinning te behalen. Naast de reeds bestaande zeven- handbalcomnetitie voor junioren, wel ke wedstrijden op het sportveld wor den gespeeld, zal er nu ook een vol ledige competitie worden gespeeld tussen seniorploegen van Hellas, To nido en Volharding. Getracht wordt, om al deze wedstrijden 's Zaterdags avonds op de Markt te doen spelen. Hiervoor werd bereids toestemming verleend, indien er tenminste geen concerten zijn. LEZERS SCHRIJVEN GEEN' BELANGSTELLING Het was heerlijk zomers weer toen de muziekvereniging „Crescen do" te Oostkapelle, ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, op 29 Juni des avonds een concert gaf in de tent. Welk een grote teleurstelling moet het geweest zijn voor de leden van het korps, toen zij bemerkten hoe gering de belangstel ling voor hun optreden was. Er zul len onder de muzikanten ook wel mensen zijn geweest, die na 'n gehele dag hard werken liever rustig thuis zouden zijn gebleven, maar toch kwa men zjj om de bevolking een fees telijk muzikaal programma aan te bieden. De bevolking, die niet aan wezig was... Het zou toch jammer zyn, als er bij dergelijke gelegenheden geen concerten meer gegeven zouden worden en toch komt dat er tenslotte van als er niet meer belangstelling voor het plaatselijk muziekkorps blijkt te bestaan. Ik vind, dat dit toch voorkomen moet worden en dat het heel anders kan. Hopelijk schittert het publiek een volgende maal niet door afwezigheid. De muzikanten verdienen de belangstelling dubbel en dwars! Een aanhanger van „Crescendo" 13. „Ha! Je wilt zeker ge- helm houden, wat je hier op dit 6leepbootje uitvoert, hé?" vroeg de Zeewolf aan de Maat. .Je bent net als je vader. Die zei ook nooit van te voren, wat zijn plannen waren en voordat je er op verdacht was. sloeg hij toe! Wanneer die brave zeelui van toen zijn naam maai hoorden fluisteren, sloeg hun de angst al om het hart. Ik herinner me nog een keer dat Wat de Zeewolf zich herinnerde kwam niet meer ter sprake, want de Engelse sleutel, die Kappie hanteer de, kwam met een forse slag op diens schedel terecht. Hij maakte nog een paar sidder- bewegingen met zijn benen, alvorens hij als een pudding ineen zakte. De Maat schrok zo van dit gebeuren, dat hij met een gil omhoog sprong. Het duurde maar even, dat de Zeewolf voor katzwijm op het dek lag. Zijn ogen bleven gesloten, doch uit zijn mond klonk een zacht gezang. Hij richtte met lang zame bewegingen zijn arm op om sterren te tellen, die alleen hij zag. De Maat stond vertwijfeld op hem neer te kijken, zich afvragend wat hij nu moest doen. Hij lette niet eens op het lawaai in de lucht koker. omdat hij te zeer in zichzelf verdiept was. Dit lawaai werd veroorzaakt door Kappie, die zijn evenwicht had verloren en zodoende naar beneder viel. Hij kwam met een smak opnieuw in de machi nekamer terecht tot grote schrik van de Meester. De Sowjetrussische plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, Andrei Wysjinsky. heeft Zaterdag de receptie bij gewoond. die te Moskou werd gehouden door de Amerikaanse ambassadeur al daar, Charles Bohlen, ter gelegenheid van de viering van ..Independence Day". Dr. Luther Evans, de voormalige biblio thecaris van het Amerikaanse congres, is Zaterdag geïnstalleerd als directeur-gene raal van de organisatie der V.N. voor on derwijs. wetenschap en cultuur (Unesco). 0 Mevrouw Jacqueline Auriol. de schoon dochter van de president van Frankrijk, heeft Zaterdag de ..Harmon" prijs ont vangen voor haar buitengewone vliegpres taties. Zoals bekend is mevrouw Auriol houdster van het wereldrecord voor door dames bestuurde straalvliegtuigen. De „Harmon" prijs is een internationale luchtvaartprijs. die ieder jaar bij de vie ring van de Amerikaanse onafhankelijk heidsdag wordt toegekend. In Canada bestaan plannen voor een grote pelgrimage in 1955 naar de graven van Canadese militairen in Nederland. 0 De Bulgaarse regering heeft de V.N. medegedeeld, dat het het Griekse voor stel aanvaardt voor een bijeenkomst aan de grens tussen vertegenwoordigers van de generale staven der beide landen op 10 Juli a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3