Zwin Zijpe POLITIERECHTER MIDDELBURG rrsw-i I Ï&i5" MARKTBERICHTEN WALCHEREN DONDERDAG 2 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Dronkenschap en diefstal. De politierechter te Middelburg be handelde de volgende zaken. Drie bij de DLT.W. werkende per sonen waren in een café te Domburg terechtgekomen, en omdat zij of in ieder geval één van hen zich niet behoorlijk gedroegen, vorderde de eigenaar dat zij z\jn lokaal zouden verlaten. Het drietal voldeed hieraan niet omdat zij meenden, dat zij zich behoorlijk gedroegen en als D.U.W.- arbeiders gerust Tn een nette zaak mochten komen. De politie kwam er aan te pas en P. L- G. C. en M. Th- H. beiden te Cuyk werden evenals G. de K. te Mill uit het café verwgderd. Zij werden woor de politierechter ver oordeeld tot drie gulden boete of 1 dag hechtenis. J. H., timmerman te Nijmegen had tijdens werkzaamheden voor de Ned. Heide Mij een werkbaas met een houten hamer geslagen. De werkbaas zou gezegd hebben, dat door H. een paaltje niet goed was geplaatst en H. wist het blijkbaar beter, want toen de baas zeide, dat hfo" het moest ver beteren, gaf hij hem een klap met de houten hamer in het gezicht. Het von nis luidde 30.- of tien dagen hechte nis. J. C. K, werkman te Vlissingen was omdat hg dronken was, in een van de cellen van het politiebureau ter ontnuchtering ingesloten. Hier over was hg zeer ontstemd en verniel de het een en ander in de cel- Behal ve een proces-verbaal wegens open bare dronkenschap kreeg hij ook een verbaal wegens vernieling en hier voor werd hij veroordeeld tot 15. of 10 dagen hechtenis. Op het erf van J. G., timmerman te Vrouwenpolder liep een konnn van zijn buurman. Dit beestje was losge broken en ging bg buurman G. op bezoek. Deze was daar niet van ge diend en sloeg het konijn dood. Ver dachte zeide, dat het een dun stokje was en hij had het beest slechts één tik gegeven, 15of 10 dagen hech tenis, luidde het vonnis. J. H., fabrieksarbeider te Veere, was tengevolge van het drinken van enige flesjes bier erg draaierig ge worden, maar was naar zijn mening niet dronken. Voorts had hij zich te gen de politie verzet. Een en ander kost hem 60.of 20 dagen hech tenis. 1 week gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd. Dc groentehandelaar A. C. te Kou- dekerke, had zich erg kwaad ge maakt en in zyn drift iemand een klap in het gezicht gegeven. Het ge volg was een bloedneus. Aan C. kost te deze mishandeling 35-of 15 dagen. Van een in aanbouw zijnde flat te Vlissingen had P. J. J. K. opperman te Vlissingen enkele stukken rood koperen pgp weggenomen. Het von- Afscheid bureelchef Waterstaat Onder veel belangstelling nam bureelchef van de Rijkswaterstaat in het arrondissement Terneuzen, de heer L. Wiskerke, die de dienst we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verlaat, in de elec- trische Centrale aan de Westslui3 afscheid van het personeel. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. de hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat in de directie Zeeland, ir. Th. Heyblom. De scheidende functionaris werd door verscheidene sprekers in waarderende woorden toegesproken. Voorts werd hem een geschenk aan geboden. Aanbesteding Door het Calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte te Cadzand werd aanbesteed: he herstelde ver nieuwing en het onderhoud tot 30 April 1954 van de Aarde, Kram, Rijs, Steen, betonglooiing en paalwerken van dit watei-schap. Ingeschreven werd als volgt: K. Lucasse Walsoorden 40.999; J. F. Warrens Ossenisse 40.900; C. van der Klippe Vlissingen 40690; J. M. Dekker Brouwershaven 40.500; Th. P. Cambier Breskens 39900; P. J. van de Cande Breskens 39.900; L. van Boven Ellewoutsdijk 39880; M. van de Velde Bruinisse 39280. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten gegund aan de laagste in schrijver. Eerste mosselen uit Tholen verzonden. Maandags zijn te Tholen de eerste mosselen verzonden naar het buiten land. In de loodsen is men weer be gonnen met de inmaak. De kwaliteit van de mossel laat echter nog te wen sen over. De besommingen van de vorige week binnengekomen Tlxoolse vissers waren weer niet hoog. Geslaagd. De heer C. van de Panne uit Scha- rendrjke slaagde aan de Economische Hogeschool te Rotterdam voor het propaedeutisch examen. Voor het gymnasium-examen A van het Janseniuslyceum te Hulst zgn geslaagd J. Kool te Kloos- terzande, C. de Waele te Koewacht, voor het examen B J. van Assche te Vogelwaarde. Afgewezen 1, her-exa men 3. Geslaagd voor candidaatsexamen geneeskunde Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor het candidaatsexamen geneeskunde de heren R. H. de Bruickere te Sluis en C. van Gaste te Noordgouwe. Aanrijding te Zierikzee. Op de hoek van de Oude Haven en de Nieuwe Haven te Zierikzee ont stond Dinsdagavond een aanrijding. De heer de N. uit Brouwershaven wilde met zyn auto door de Duive- landse Poort naar huis rgden, toen de heer K. met zgn auto langs de Oude Haven kwam gereden. K. werd afgeleid door een voor hem rgdende fietser en zag de auto van de N. te laat. De N. was intussen gestopt, doch een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. Beide auto's wer den beschadigd. De chauffeurs kwa men met de schrik vrg. nis luidde 40.of 20 dagen en 14 dagen voorwaardelijk met 2 jaar proeftgd. A. J. B., koopman te Middelburg, had dronken op de fiets gereden. Het vonnis luidde 40.of 20 dagen hechtenis en 3 weken voorwaardelijk met 3 jaar proeftgd en onder toe- zichtstelling- S. C. van O., te Middelburg had verschillende malen de electriciteits- meter geopend en het daarin aanwe zige geld weggenomen. 1 maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftgd. J. M. en H. K. beiden aan boord van de coaster „Jaga" lagen xnet deze coaster in Middelburg om oud ijzer van de fa. Polak te laden. Zij zagen toen zij naar enkele bouten zochten, dat er op de een of andere manier wei een centje te verdienen zou zgn. Ze sloopten stukken gietijzer en namen het daarin aanwezige koper weg. Door het kapot slaan van het giet ijzer richtten zij een schade aan van ongeveer 800.Het vonnis luidde: 75.of 15 dagen hechtenis. De oesterverzending in April. De oesterverzending heeft in April j.l. als volgt bedragen: Nederland 21.522 (26.412) stuks: België 335.825 (464.594) stuks; Engeland 19.50 (64.000) stuks; Duitsland (38.270) st.; Frankrijk (29.600) stuks; diverse l den 25.300 (7900) stuks. Totaal 401.797 (630.576) stuks. De tussen haakjes geplaatste cgfr-s geven aflevering aan in April 1952. Bevordering van toerisme. De fa. W. H, Müller en Co te Lon den heeft naar aanleiding van ons ar tikel „Bevordering van toerisme" in de P.Z.C. van 13 Juni jl. zich met een brief gewend tot de hotelhouders in Vlissingen, Middelburg, Domburg, Veere en Goes. Hierin wordt de be middeling van het passagebureau de zer firma aangeboden voor het ver strekken van inlichtingen aan Engel se toeristen, die naar Zeeland willen. Raad Nw.- en St. Joosland Onderwijzeres O.L.S. benoemd. De raad van Nieuw- en St. Joos land kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester F. S. K. J. Graaf van Randwijck. De geloofsbrie ven van de nieuwbenoemde leden werden in orde bevonden. Op een ver zoek van de heer J. K. Mesu om ver goeding van schade wegens stopzet ting van het gesubsidieerde schilder werk aan de gevorderde woning Rijksweg 45, werd afwijzend beschikt. De vacantie-uitkering en de regeling ziektekosten voor Rijkspersoneel werden voor 1953 van toepassing ver klaard op het gemeentepersoneel. Aan mej. C. M. Glerum werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres der openbare lagere school, in haar plaats werd met al- ;emene stemmen benoemd mej. N. Jchuijt te Middelburg. Een subsidie- vei'zoek van de Centrale van Katho lieke Militaire Tehuizen werd afge wezen. B. en W. werden gemachtigd het bedrag dat van het Rijk ontvan gen zal worden wegens geleden scha de aan de wegen tengevolge van de watersnood, te besteden aan het her stel van deze wegen. Een aanvrage van een inwoner der gemeente om plaatsing in een oude-marmenhuis ontmoette bij vele leden bezwaar. Bg de rondvraag werd naar voren ge bracht de dringende noodzaak van het aanleggen van waterleiding voor enkele percelen aan de Oude Dgk, het herstel der bestratingen in de Korte- weg, na de aanleg der riolering, en de afwerking van de dijk naar de kade. Aan deze zaken zullen B. en W. aan dacht besteden. Kinderspelen te Vrouwenpolder. Te Vrouwenpolder werd ter gele genheid van de jaardag van Prins Bernhard een kinderfeest, geoi-gani- seerd door de Oranjevereniging op de weide van de familie Maas. Er wer den allerlei kinderspelen gedaan, waarvoor ieder kind een prijsje kreeg. Zij werden voorts getracteerd op koek en limonade, 's Avonds gaf de muziekvereniging een openluchtcon cert, waarvoor veel belangstelling be stond. Dokters- en onderwijzers elftallen. De opstelling van de elftallen, die Maandag in Oostburg zullen spelen voor het Rode Kruis is als volgt. Doktoren: Doel: H. P. de Jong, Oost burg. Achter: A. C. Ossewaarde, Breskens en P. van de ~Tijver, Biervliet. Midden: A. Streefkerk, Breskens, G. U. M. de Bruijckere, Oostburg en H. C. Rozemeijer, IJzendijke. Voor: P. P. de Smet, Oostburg, N. J. Schulte, Oostburg, M. Sorgedrager, Groede, F. F. Looze, Oostburg en P. A. Staal, Sluis. Onderwijzers: Doel: E. Carels, Oost- bxxrg. Achter: J. Fremouw, Schoondijke en A. Gossije, Oostburg. Midden: J. Oosterling, Cadzand, P Meertens, Oostburg en P. de Jong, Oostburg. Voor: A. Groote, Oostburg, P. van Strien, Oostbui'g, A. de Clerck, Schoon dijke, J. Haartsen, Groede en Z. Ris- seeuw, Breskens. Eindexamen Lyceum Terneuzen Voor het eind-examen gymnasium A slaagden aan het openbaar lyceum te Terneuzen de dames F. Neeteson te Kloosterzande en G. Reinders te Terneuzen. Eén candidaat werd afge wezen. Open riool gaat verdwijnen. De bewoners van de Zuidlangeweg te Hoofdplaat, die reeds lange tgd last hebben van een stank versprei dende moddergoot achter hun wo ningen, zullen waarschijnlijk binnen korte tgd een betere voorziening krijgen. Dezer dagen waren alle buurtbe woners op net gemeentehuis uitge nodigd, om een en ander met het gemeentebestuur te bespreken, waar bij spoèdig de zaak geregeld was. Er zal een riool komen, dat uit mondt in de gemeentclgke riolering. Als het voetpad vóór de woningen ook nog verbeterd wordt, is er voor deze buurt dubbel reden tot tevre denheid. Stoffelijke resten van twee rampslachtoffers geborgen Toen de gebroeders van Belzen aan boord van het vissersvaax-tuig AR 9 aan het vissen waren bij Burghsluis, ontdekten zij het stoffelijk overschot van een vrouw, dat reeds in verge vorderde staat van ontbinding ver keerde. Zij hebben het stoffelijk over schot naar het strand bij Burghsluis gebracht, waar het geborgen werd. Door de veerboot van Gebr. Maas en Westbroek werden Woensdagmor gen eveneens de stoffelgke resten van een vrouw opgevist, ditmaal n 't Keeten. Vermoed wordt, evenals in het bovengenoemde geval met een rampslachtoffer te doen te hebben. Het stoffelgk jverschot is naar Zie rikzee vervoerd. Mej. J. Verhage verlaat Schoondijke. Mej. J. Verhage, die sedert Mei 1946 als directrice werkzaam is aan de Landbouwhuishoudsclxool „Prin ses Marijke", gaat Schoondijke ver laten. In de eerste jaren na de be- vrgding is, mede door haar energie ke leiding, het huishoudonderwgs onder uiterst moeilijke omstandighe den voortgezet. Haar ontslagaanvrage is ingewil ligd per 1 September a.s. Niet verlengd Naar ons werei medegedeeld zal de tentoonstelling van werken van de schilderes Sarika Goth in de Schot se Huizen te Veere niet, zoals aan vankelijk in de bedoeling lag, met een week worden verlengd. VEILING GOES, l Juli. Vat-veillng. Aardbeien: Madame Moutót 73.90—76,40; J'.cunda 79.10; Mada me Moutót afw. 81.80; Jucunda afw. 63.90 Gewone veiling: Aardbeien A 78; Idem B 55—87; Frambozen A 68—80: Idem B 55—63; Rode bessen A 53—70 Idem B 42 —62; Kersen: Hollanders B 4562; Idem C 19—22; Meikersen B 3343: Idem C 17; Markiezen B 30—54 Br. Blanche B 30: Suikerkersen B 29. Groenten: Bloemkool A 1 22; Idem A U 18—20; Idem B I 13; Idem afw. 8—18; Komkommers B 1 19; Idem C 1 15; Krop sla A I 34: Idem A II 2,50. alles per Geslaagden van de „De Ruyterschool" Voor het diploma A Scheepswerk- tuigkundige slaagden de heren K. Kraak en P. van Rooijen (beiden met lof). Beiden zgn leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Café's in Juli en Augustus tot 1 uur open Zoals de laatste jaren gebruikelijk, heeft het gemeentebestuur van Vüs- singen toestemming verleend om de café's in de beide toeristenmaanden Juli en Augustus 's avonds tot 1 uur geopend te hebben. Na half twaalf mag echter geen muziek meer worden gemaakt. Alle E.H.B.O.-cursisten geslaagd Voor het te Middelburg gehouden examen ter verkrijging van het een heidsdiploma E-H.B.O. slaagden de dames: mevrouw M. MeijersJakob- sen en W. Meliefste, beiden cursisten van de afdeling Serooskerke (W.) der Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Alle te Sei-ooskerke opgeleide E.H.B.O-ers hebben nu het diploma behaald. De Commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 13 tot en met 2" Juni 1953 aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven de volgen de voorwerpen: schakelarmband, verschil lende portemonnaie's, verschillende huis- en andere sleutels, verschillende hand schoenen, jutezak met tarwe, armband, padvindersriem. actetas met inhoud, bro che. fluit, bruine koffer, shawl, witte turnschoen, kinderbroche, beige jongens jas, broche, ruitenwisser, zakje met brood, rozenkrans, bruin kindertasje, arm bandje, zonnebril, grijze shawl, bruine da mestas. claxon, blauw kinderjasje, witte babyschoen. Bij particulieren zgn de volgende voor werpen in bewaring: aanhangwagentje, geldsbedrag. Jaeger slipover, zwarte ball pointpen, snoer parels, zwarte hond, bro- VAN TOT W.H.S. I te St. Annaland speelde een voetbalwedstrijd tegen Vobla I uit Breda. Deze wedstrijd had de mooie naam van ..nederlaagwedstrijd" en werd door W.H. S. met niet minder dan 5—1 gewonnen. Onder grote belangstelling gaf de mu ziekvereniging te Oud-Vossemeer een ge slaagd concert op de markt. Dit concert stond onder leiding van de heer Oerle- mans uit Bergen op Zoom. Kort en klein Mej: J. Jobse te Zoutelande behaalde te Heerlen het diploma aantekening kraamverpleging. Gedurende de afgelopen week heb ben leerlingen van de meisjes ULO-school te Middelburg en de V.G.L.O.-school te Goes enkele dagen in het jeugdcentrum te Hedcnesse doorgebracht. Va daaruit werden verschillende trips in de omgeving gemaakt. Aan de grote Nationale prijskamp op St. Vincent nam de heer A. van Keulen te Vlissingen met 4 duiven deel. Des Zater dags kreeg hij reeds drie duiven thuis en wel om 2.44, 2.55 uur en 3.24 uur. Des Zondagsmorgens om 6.45 „draaide" hij nummer 4. Plaatselijk behaalde hij de 2e, 3e en 4e prijs, hetgeen een mooi resultaat is. De eerstaangekomen duif in Vlissingen was er een van het zelfde hok. Dezer dagen arriveerde te Boschkapelle het nieuwe torenuurwerk, dat In de to ren geplaatst werd. - Op Zondag 5 Juli a.s. zal de heer B. Fermont zijn eerste H. Mis in de parochie kerk te Boschkapcile opdragen. Er Is een feestcomité opgericht om deze plechtige gebeurtenis op waardige wijze te vieren. De heer A. Maas te Overslag slaagde te Oudenbosch voor het examen onderwijzer. Een merkwaardig Jubileum vierde de heer B. Baert te koewacht. Hij herdacht, nl. dezer dagen het feit, dat hij reeds 65 jaar de duivensport beoefent. Zijn club zal een concours op Arras organi' ren met f 400.— aan prijzen. Voor het examen brandwacht 2e klas se slaagden de heren Jcz. Slabbekoorn, Jan Slabbekoorn, C. Hollestelle, J. Tram per. S. Sonke, C. Pauwe, Joh. Steketee en A. Lamper. Allen zijn lid van de vrijwilli ge brandweer te Yerseke. Tot voorzitter van de plaatselijke jeugdraad te Borssele werd gekozen de heer P. Zweemer. Joorts werden resp. tot secretaris en penningmeesteresse gekozen de heer W. Westerweele en mej. N. Rus- De collecte voor de diaconie in de Ne derlands 1 trvormde kerk heeft over de maand Mei opgebracht t 376.60. De collec te in de zelfde kerk over dezelfde maand voor de zending heeft opgebracht een be drag van f *10,95. Mej. M. v. d. Bulck te Hengstdijk werd tot onderwijzeres aan de R. K. school te Graauw benoemd. Op 26 Juli a.s. zal de muziekvereniging St. Jan te St. Janstecn een internationaal muziekfeest organiseren. De wachtmeester der Rijkspolitie te Sluis, de heer .k. Th. van Iiruijssen be haalde te Amersfoort het politiediploma. De wachtmeester D. Dekker uit Oost- burg is met ingang van 1 -TUli benoemd tot wachtmeester le klasse. Te Zaamslag werd voor de stichting „Neerbosch" in totaal bijeen gebracht f 45.53. Voor het examen geoefend soldaat bij de Nationale Reserve slaagden te Kloos- che met 2 hangertjes, zwarte glacé hand schoen, rode step, 4 penseeltjes. 2 jute zakken, koperen gewicht van 500 gram, kinderparapluie. bruine riem. rode gum- mybal. zakmes. hond. zakdoek en speel goedpop, muntbiljet van 1 gulden, bruine alpinomuts. étui met kam en 3 snoer pa rels, omhulsel van koplamp, zwart zadel dek. grijze vulpen, rol ijzerdraad, blauwe postduif, armbandje, broche, uitgezaagde gulden, bril in étui. duif geringd N.U.R.P. 52 th. 337, handdoek en zwempak, broche, doublé schakelarmband, blauwe porte- monnaie, bruine portefeuille, combinatie tang, armband, zonnebril, zonnebril, gele badmuts, ballpointpen. padvindersriem. zwarte dameshandschoen, bruine koffer met inhoud, tekenpasser, broche, muntbil jet van f 2.50, idem van f 1, groene step op luchtbanden. RAAD GRIJPSKERKE. Bliksemafleider op de toren? De raad van Grg'pskerke verga derde onder voorzitterschap van bur gemeester H. U. Bouwman. De ge loofsbrieven van de nieuwe raads leden werden in handen gesteld van een commissie, die daarop tot toe lating adviseerde. Hiertoe werd be sloten. De x-ekening van het burgerlijk armbestuur over '52 wei'd nagezien en onveranderd vastgesteld. Tot lid van het burgerlek armbestuur werd herkozen de heer P. Francke. In verband met een derde klasse wed strijd van de Walcherse ringryders op 15 Augustus a.s. te Grjjpskerke, besloot de raad een wisselbeker be schikbaar te stellen. Tenslotte wer den enige begrotingswijzigingen 1952 en 1953 vastgesteld. Bij de rond vraag deed de voorzitter enige me dedelingen over de stand van de grondaankopen in het uitbreidings plan. Vervolgens gaf hij enige inlich tingen over het onderzoek, dat inge steld werd in verband met de vex> vuiling van het riool bij slager Koets. Tenslotte werden er nog vra gen gesteld over torenreparatie en over het aanbrengen van een blik semafleider op de toren van de Ned. Herv. Kerk. Hiervoor zal echter ook het kerkbestuur zijn medewer king moeten verlenen. Tenslotte werd gesproken over het parkeren op Zondag van auto's voor de Ge- reformeei-ae kerk, links en rechts van de straat, waardoor het verkeer tijdens de kerkdiensten soms ernstig wordt belemmerd. Het gemeentebe stuur zal zich met de eigenaren van auto's nader verstaan. Oranjefeest voor Biggekerkse schooljeugd. Het was op het schoolplein te Big- gekerke Maandagmiddag een plech tig moment, toen alle schoolkinderen in een halve cirkel ons volkslied zon- fen. Na een enkel woord van de hoof- en, de heren P. J. Wismeyer en G. v. d. Heyde, begon men spoedig met de kinderspelen. Zowel voor de klein tjes, als voor de grotengroep waren aantrekkelgke wedstrijden bedacht, waar ieder met een prgsje uit van daan kwam. De omstanders deden de spatxning stggen en vooral werd het bezoek van de burgemeester, de heer J. L. Drogmans, van secretaris F. de Wolf en van wethouder J. Moens zeer op prijs gesteld. Ook do voorzitter van de Oranjevereniging, de heer P. Wijkhuys, nam overal een kijkje. Tractaties en prijsjes waren moge lijk gemaakt door toedoen van de le den der Oranjevereniging, die met de ouders en het personeel der scholen on een bgzonder geslaagde middag kunnen terugzien. T.b.c.-onderzoek te Souburg. Te Souburg zal van 9 t.m. 14 Juli het t.bc.-bevolkingsonderzoek worden gehouden. Bg diegenen, bij wie dit no dig is, zal door huisbezoek nogmaals Eindexamen R.H.B.S. Vlissingen Geslaagd voor het eindexamen B aan de R.H.B.S. te Vlissingen: H. T. Bussemaker, L. L. van Die- rendonck, W. E. A. van Donselaar, N. Eijgelaar, A. G. Geelhoed, H. J. van der Graaf, G. de Greef. W. Hoo- gesteger. A. Jongepier, H. Jonk. J P. Reinhoudt. I. Rekkers. H. R. J. Stiel tjes. R. Vleesdraager. Afgewezen 3 candidaten. Kinderen van oorlogsslachtoffers krijgen vacantie in Vlissingen. De stichting „Het Vierde Prinsen kind" opent op 14 Juli in het arbei derskamp aan de Bloemenlaan te Vlissingen een vacantiekamp. Kinde ren van oorlogsslachtoffers zullen gedurende een zestal weken hier een heerlijke vacantie doorbrengen. Er komen verschillende groepen en elke groep blijft een week. Concert „Ons Genoegen" Zaterdagavond 8 uur geeft de Har monie „Ons Genoegen" een concert in Plan Oost. Na de pauze werkt ook de signaal-afdeling mee. Deze zal o.m. de „Tourgeaud" de „Montgomery"' en de „Van der Hoopmars" ten ge hore brengen. Met deze mai*sen werd de le prgs behaald in de afdeling uit muntendheid tambourswedstrgd. Geitenkeuringen te Zoutelande Maandag werd te Zoutelande de jaar lijkse geitenkeuring gehouden. De keu ring stond onder leiding van de heer C. den Engelsen, secretaris van de pro vinciale vereniging, en de heer J. M. Ce- vaal. voorzitter van de kring Walcheren. Van de 57 gelten werden er 27 aange voerd. Aid. Westkapelle. Lammeren. 4 stuks: le en 2e pr.. eig. Wed. Js. Roelse. N.W 504; 3e pr.. elg. M. Tanker. N.W. 403. 1-jarige. 2 stuks: le pr.. eig. A Minder- houd; 2e pr.. eig. M. Tanker. Oudere geiten. 1 stuk; le pr„ eig. M. Tanker. Afd. Zoutelande. 1 volbloed lam: 2e pr.. eig. M. Verhage. 2-jarige, 2 stuks: le pr.. eig. P. Stroo (opgenomen in het stamboek): 3e pr, eig. K. Francke. Oudere geiten. 3 stuks: le en 2e pr.. eig. P. van Sluys Wzn.; 3e pr.. eig. K Francke. 1 stamboekgeit: le pr„ eig. P. Stroo. Afd. Boudewijnskerke. Lammeren, 41 stuks: le pr.. eig, P. de Visser: 2e pr., eig. J. Maijaars; 3e pr.. eig. K. de Witte; 4e pr.. eig. J. Maijaars. 1-jarige. 3 stuks: le pr.. eig. J. de Wit te Fzn.; 2e pr.. eig P. J Kleinepier; 3e r.. eig. K. Kleinepier. 2-jarige. 2 stuks: le pr„ eig. K. de Wit te (opgenomen in het stamboek); 2e pr., eig. K. Kleinepier. Oudere geiten. 3 stuks: le pr.. eig. P. J. Kleinepier: 2e pr., eig. P. J. Kleinepier; 3e pr.. eig. P. de Visser. 2 stamboekgeiten: le pr.. eig. K. Klei nepier; 2e pr.. eig. C. van Sluys. De kwaliteit van de aangevoerde die ren was over het algemeen goed. hoewel de geitenstapel steeds meer inkrimpt Ook te Vrouwenpolder werd een geiten keuring gehouden. De uitslag luidde hier van: Lammeren, geb. in 1953: le pr.. eig. C. Tilroe; 2e pr., eig. P. Duvekot. 1-jarige: le pr„ eig. J. de Voogd; 2e pr.. eig. Jac. Geertse: 3e pr., eig. P. Du vekot, 2-jarige: le pr„ eig. J. de Voogd: 2e pr.. eig. P. Duvekot. Oudere gelten: le pr.. eig. J. de Voogd; 2e pr., eig. P. Duvekot. 100 stuks: Doperwten 8—25; Gr. Savoye kool 18: Spitskool 3.50: Tuinbonen 18—19; Dubbele Prlncessebonen 92—99; Postelein 7—9: Eerstelingen 18—19: Drielingen 16 —17; Kriel 10—13; Bonken 21; Andijvie 11—12; Uien 19- Rabarber 6—8; Tomaten 48—63; Saxa bonen 83; Rode kool 6. alles per 100 kg.; Uien 16—19; Wortelen 10; Kroten 34.50. alles per 100 bos. VEILING KAPELLE. 1 Juli. Industrieveiling. Aardbeien; Ma dame Moutót 124 WO) 73.50—76.70: Idem afw. 63.10; Jucunda (21 ton) 80.60- 81,20; Idem afw. 66.10; Framb 'en (5 ton) (12,70; Zwarte essen 60. alles per 100 kg. r wone veiling. Aardbeien: Climax 77 —1.05: Madam Moutót 80—97; Kersen: Meikersen 34—53; Hollanders 41—72; Mar kiezen 51—75; Vroege van Werder 36—54; Earley Rivers 43—52; Porcelcin kersen 29: Suikerkersen 35; Elton 18; Rode bessen: Fay's Prolific 33—85: Jonkheer van Tets 36—78; Witte bessen 3039; Frambozen: Pruissen 72—90; Mailing Promise 69—1.00. alles per kg.: Kasperziken 3—12 per stuk; Groenten: Kropsla 47; Bloemkool 8 27; Komkommers 13—23 per stuk; Eer stelingen grote 16—21; Idem drielingen 14—15: Idem kriel 8—9; Dubbele Princes- sebonen 1,241.37; Rode kool 12; Uien 18; Peulen 71—72. alles per kg.; Kroten 2%5; Bospeen 13—16, belde per bos. VISMIJN VEERE. 1 Juli. Aangevoerd: 1519 kg. export garnalen 61—1,65; 689 k«. handels-garnalen 53—66; 43 kg. schar 17—28; 67 kg. bot 16; 172 tong kg. (middel) 50—90; 229 kg. rog 16—19; 6 kg. griet 37—60. Polderbenoemingen Bg besluit van het Provinciaal Be stuur van Zeeland werden benoemd tot gezworene van de cal. Moggers- hilpolder. C. P. Elenbaas te St. Anna land; het waterschap Broek en Roo- land, B. J. van Westen te Tholen; het waterschap Middel-Zwake, P. Sniul- der Jr. te ^Gravenpolder; de Nleuw- Sabbingepolder, P. S. Noteboom te Wolphaartsdgk; het waterschap Nis- seStelle, W. Boonman Jz. te Nisse; de cal. Borsselepolder, L. de Winter te Borssele; het waterschap Ovezand, W. A. Mol te Ovezande; de Nieuwe- Kraagertpolder, J. van den Dries te Ovezande; de Nieuwe West-Kraaijert_ polder, A. Blok te Nieuwdorp; de West KraaQertpolder, J. Reniijn Bz- te Nieuwdorp; de Buiten polders van Nisse, J. M. de Winter te Nisse. Benoemd tot dijkgraaf van de Nieuw Sabbingepolder. J. J. Klompe te Wol- Shaartsdgk; de Nieuwe Kraagertpol- er, C. Goense te Lewedorp; het wa terschap Oud-Vossemeer, C. van Put te te Stavenisse; de Joanna-Mariapol- der, C. J. J. Koogman te St. Anna land. Voorzitter van het bestuur der wa terkering van de cal. Borsselepolder werd M- Ngsten te St Annaland. tereande de heren H. Arends. P. Dogge. op de grote waarde van dit onder- A, Wullems en C. Weesepoel. I zoek worden gewezen. Officiële publicaties VLISSINGEN. BEPALING SLUITINGSUUR DER TAPPERIJEN. De Burgemeester var. Vlissingen, gelet op artikel 88 der Algemene Politieveror dening voor Vlissingen. brengt ter alge- mene kennis, dat het sluitingsuur van de tapperijen voorzover voor deze inrichtin gen door Burgemeester en Wethouders een vergunning of een verlof ingevolge de be palingen der Drankwet is verleend, door hem met ingang van de avond van 1 Juli tot en met de avond van 31 Augustus a.s. is bepaald op 1 uur des nachts; dat echter, evenals tot nu toe het geval is. de muziek in bovenbedoelde inrichtin gen om 23.30 moet zijn beëindigd. Vlissingen, 30 Juni 1953. VLISSINGEN. DRANKWET. VERZOEK OM VERLOF A. B. en W. van Vlissingen. gelet op arti kel 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek var J. Verwayen, wonende te 's-Gravenhage. domicilie kiezende te Vlissingen, Boule vard Bankert 106. om verlof tot de 1 koop van zwakalcohollsche drank tn het klein (verlof A) voor de benedenlocaliteit van het perceel Boulevard Bankert 106; dat van heden af gedurende twee ken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingebracht bij hun college, Vlissingen. 27 Juni 1953. VLISSINGEN. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DE NOORZEESTRAAT. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de Noordzeestraat met ingang van heden tijdelijk in belde richtingen 2al zijn gesloten voor verkeer met motorrijtuigen en bespannen voertui gen tot 1 December 1953 of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blij ken. Vlissingen, 27 Juni 1953. Hat laaen begint bil veertig ook mot Uw Bhenmatiok! Bbeumitlsche Pijnen Uggen op do loer. Neem U tn acht - neem Kruschea Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloed zuiverende organen. Zolang die maar krachtig blijven werken, wor den pijnverwekkende onzuiverheder. op natuurlijke wijze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet Amsterdamse Beurs 30 Juni 1 Juli Bank van Ned. Gem. 4'A 106 Nederland 1951 (3&) 101 y, 101% Nederland 1948 (3'/4) 99bie Nederland 1947 (3'A) 3 97% 98 Dollarlening 1947 3 pet. 96 96 Investeringscertificaten 3 99 99 Nederland 1962-64 Z.b. 3 99 Va 99% Nederland N.W.S. 2>A 79% 79% Jled. Indië 1937 A 3 99 V* 97% Grootboek 1946 3 97 97 Nat. Handelsbank 117% 118% Ned. Handeimij. 164% 165 A.K.U. 159% ed 159% Bergh's en Jurgens 857% 270% Calvé-Delft 122% 12"% Centrale Suiker 176% 176% Kon. Ned. Hoogovens 166 166% Unilever 189% 189% Ned. Kabelfabriek 213% 212% Philips 163% 164% W ilton-Feij enoord 180 186 Billiton 290 e.d. 295 Kon. Petroleum Mij. 317% 317% Amsterdam Rubber 93% 94% Holland Amerika Lijn 134% 135% Kon. Paketvaart 120% 120 Rotterdamse Lloyd 124 124% Ned. Sch- epvaart Unie 126% e.d 126% Stv, Mij. Nederland 137% nu H.VA. 112% 106% ï.d. Deli-Batavia 1 jj. 144 149 Deli Mij. 102% lf Missouri .LT. 5 5 New York Central 24 23% Pennsylvania 21% 21% Anaconda 35% 35 Bethlehem Steel 49% 49% General Motors 59% 59% Intern. Nickel 42 42 Kennecott 65% 65 Republic Steel 47% 47% 38 U.S. Steel 38% North American Cy. 19% Midcontinental 57% 57% Shell Union 69% 69% Tide Water 22 22 Voor cultuurfondsen viel gistermiddag bij opening een lichte reactie te bespeu ren die vooral L verband gebracht we.d met berichten waarin gemeld wordt dat Sukarno minister Luns niet heeft willen ontvangen. an een zwakke stemming was echter in het geheel geen sprake hetgeen duidelijk bleek uit ..et verder verloop De vraag was zodanig dat al spoedig een goed herstel volgde en vele fondsen nog een behoorlijke koerswinst konden boe ken. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.53%10.59%, New York contan* 3.79f,3.79A; Parijs contant 1.0770—1.0790. Brussel contant 7.56% 7.57%; Frankfu-t content 90.44—90.54, Zü- rlch contant 86.8388.93; Stockholm con tant 72.8972.99. Kopenhagen contant 54.68 —54.78 en Braz. dollar 3.80»i—3.81ï'a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5