Max Schmeling fokt pelsdieren en Cocker Spaniels TOCH IS 'T ZO! MOTIVERING UITSPRAAK IN „ORANJE"—„RUYS" KWESTIE INTERPELLATIE OVER LERAREN SALARISSEN NOG VOOR RECES Ds. ZANDT KEERT ZICH TEGEN OVERHEIDSBEMOEIING DONDERDAG 2 JULI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 BOKSER LEEFT EN WERKT NU OP FARM. Op zakenbezoek in Nederland ELST, Juli Dezer dagen bezocht Max Schmeling, oud wereldkampi oen boksen in de zwaargewicht-klasse ons land. Hy was hier sinds 1938, toen hij speciaal gekomen was om Bep van Klaveren te zien boksen tegen Gustar Eden, niet meer geweest. Dit keer kwam hy niet hierheen voor zijn oude geliefde sport, maar voor zaken. Hij bezocht de grootste Nerfsfarm van ons land, de farm „Renard" in het by de Rijn gelegen Stichtse Eist. Deze thans 48-jarige Max Schmeling is zelf nertsfokker. Hij heeft een grote farm met ongeveer twaaIfhonderd*van deze marterachtige pelsdier tjes op de Liinenburger Heide tussen Bremen en Hamburg. Een modelbedryf, zeggen insiders, waar hoe kan het anders waar gestreefd wordt naar eerste kwali teit. Na enige uren rondgedwaald te hebben tussen de kooien van de fok kerij „Renard" en vele malen één van de gevaarlijke rovertjes in handen genomen te hebben, deed hij de toe zegging een aantal kleur- en stan daard nertsen van dit Nederlandse bedrijf te zullen kopen. De hier gefokte kwaliteiten en ma ten stonden hem uitstekend aan en bovendien was het sterfte-risico der dieren aanzienlijk minder bij een reis van Nederland naar Duitsland, dan bij een rechtstreekse import van uit Amerika, de bakermat van ver schillende mutaties en stammen, die in dit Nederlandse bedrijf reeds te vinden zijn. Annie Ondra Per auto was de heer Schmeling even naar Nederland overgewipt. Zijn vrouw, de eenmaal zo gevierde film ster Annie Ondra, was niet meegeko men. „Wie zijn vrouw liefheeft, laat haar thuis", schertste deze nog altijd in prima conditie verkerende ex-bok- ser. Onmiddellijk liet hij er echter ernstig op volgen: „Nee, er moet ie mand thuis blijven om het oog te la ten gaan over de farm. Vooral in deze warme dagen. De dieren eisen een voortdurende zorg. Hoe licht wordt er niet iets vergeten. Wij wonen bij de farm en kunnen dus gemakkelijk op alles letten". „Heeft uw vrouw er liefhebberij in?" „Mijn vrouw heeft overal belang stelling voor, waar ik belangstelling voor heb. Over aoht dagen zijn we twintig jaar getrouwd. Kinderen hebben we niet. Alleen honden. Ik fok Cocker Spaniels". „Doet U nog aan bepaalde takken van sport?" „Ja, tennis, golf, zwemmen, de bokssport niet meer. Alleen nog als scheidsrechter kom ik in de ring. Boksen is een sport, die een ongeloof lijk snelle reactie eist In fracties van seconden moet je reageren. Daar ben ik te oud voor geworden. Het felle gaat eraf. De grens ligt in het begin van de dertiger jaren voor kampioe nen. Met kracht alleen heeft deze sport niets te maken.Je moet er je hersens bij gebruiken en snel weten te reageren". „We hadden verwacht een zwaar der beschadigd gezicht te zullen zien," bekennen we de ex-bokser, in de veronderstelling, dat deze ex- zwaargewichtkampioen toch wel eens 590 Van alle insecten zijn wellicht de bijen het best en veelvuldigst onder zocht geworden. Dit is niet zo vreemd, want het contact tussen mensen en bijen is al oeroudhetgeen blijkt uit praehistorische rotstekeningen die het uitroken van een bijennest in de Steen tijd in beeld brengen. Maar al spoedig moet de mens op het idee gekomen zijn bijen in korven en kasten te hou den, waardoor het hem mogelijk was zich op gezette tijden de honing toe te eigenen, zodat het uitroken van wüde bijennesten overbodig werd. Hoe lang de mens zich nu precies op de bijenteelt heeft toegelegd, kun nen we momenteel in het midden laten, maar het minstens 4000 jarige contact met deze insecten, heeft er toe geleid dat een stroom van onder zoekers sinds de Griekse oudheid tot op dit moment zich met. de bijen heeft bezig gehouden, zodat er van deze dieren meer bekend is dan van enig ander insect. Bij de bijen is on derzocht of zij kleuren en vormen kunnen onderscheiden, of zij reukzin, gehoorzin en tijdzin bezitten, en nog allerhande dingen meer. Omdat de bijenliteratuur geweldig uitgebreid is, dienen ive ons voor van daag uitsluitend te bepalen tot de smaak van deze dieren, welk zintuig terdege door Von Frisch is onder zocht. Hij kon aantonen dat de bijen onderscheid maakten tussen de zoete smaak van suiker, zout, zuur en het bittere van de kinine, maar of deze insecten behalve de vier verschillen de smaken ook nog andere smaak- soorten kenden, bleek niet met zeker heid vast te stellen. Overigens zijn de vier genoemde smaken o.i. voor de bij ruimvoldoende, want behalve de loogsmaak beschikken de mensen niet over méér. Dat de smaakorganen bij de bijen in de buurt van de mond gelegen zijn, behoeft ons niet te verwonderen en óók kan het ons plausibel voorkomen dat dergelijke organen in de tast- sprieten zetelen. Dit komt bij de in secten veelvuldig voor. Maar behalve deze mogelijkheden om te proeven, beschikt de bij óók nog over smaak organen in de poten, zodat h\j voor de fijnproeverij op drie manieren is toegerust. Dit zou een garantie kun nen zijn voor de door deze dieren be reide honing, want wanneer aan de kwaliteit daarvan iets niet zou deu gen worden zij vanuit drie verschil lende punten gewaarschuwd. O ja, nu wilden roe U ook nog ver téllen, dat het ei - van - Columbus hélemaal niet van Columbus is! rake klappen te incasseren gekregen zal hebben. Max Schmeling lacht breed, wan neer we die opmerking maken. „Ik had alleen maar wat uit te delen, niets te nemen", beantwoordt hij schertsend deze opmerking. „Het zijn niet de besten, die de zwaarste klap pen krijgen. Nee, ik heb van mijn bokssport, behalve m'n wat platte neus, geen nadelige gevolgen overge houden. Het lichaam kan, wanneer je op bepaalde situaties bent inge steld, veel meer verdragen, dan je denkt". Zijn titelgevecht met Joe Louis in 1938 is Max nog steeds niet vergeten. „In 1932 ben ik wereldkampioen geworden. Zes jaar hebben er tussen gelegen, voor ik Louis ontmoette. Dat is funest. Dan ben je te veel geset teld als kampioen. De spanning om het uiterste eruit te halen, ontbreekt. Het is veel moeilijker je op een be paalde plaats te handhaven, dan die te veroveren". Pijnlijke vraag „Mogen we u nu nog een pijnlijke vraag stellen?" vragen we. „Ik ben geen lid van de Partij ge weest". reageert hij met fabelachti ge snelheid, nog voordat we de des betreffende vraag gesteld hebben „Als valschermjager ben ik in 1941 boven Kreta gedropped. Toen in op de grond kwam, zakte ik in elkaar. Zo iets als een voetbalknietje aan beide benen. Acht dagen na mijn ongeluk kige landing lag ik in Athene in een hospitaal. Na de oorlog heb ik me weer laten opereren. Nu heb ik er geen last meer van". „Nog andere liefhebberijen dan uw fokkerij en sporten", brengen we het gesprek weer op een ander onder- „Ja," lacht Max innemend en intel ligent. „Vertelt U maar, dat ik nog een champagnefabriek heb in Mains, een likeurfabriek in Lübeck en een ta baksplantage Virginia in N. Duitsland. En weet U, wat daar nu het bijzondere aan is Zelf rook noch drink ik Explosie eist vele doden Een hevige ontploffing heeft in de stad Guatemala, in de gelijknamige Midden-Amerikaanse staat, tenminste 22 doden en 50 gewonden geëist. De aangerichte schade wordt geraamd op een millioen dollar. Na de explosie, waarvan de oorzaak nog onbekend is, brak brand uit in een blok woningen. Velen konden niet worden gered om dat zij bekneld geraakten tussen de ruïnes. Uren na de ontploffing was nog het gegil te horen van mensen, die door het vuur waren aangetast. Het reddingswerk werd belemmerd door gebrek aan bluswater en materi aal. De raad voor de scheepvaart heeft thans schriftelijk de motivering het licht doen zien van zijn op 28 April jl. gedane uitspraak inzake de aanva ring van het nis. „Oranje" met het nis. „Willem Ruys" in de nacht van 5 op 6 Januari in de Rode Zee. Zoals bekend heeft de raad 28 April, na de behandeling dezer zaak, de kapitein van de Oranje, de heer W. H. Hemmes, schuldig verklaard aan de aanvaring en hem de bevoegd heid om als kapitein te mogen varen ontnomen voor de tijd van een week. De raad was voorts tot de conclusie gekomen, dat de kapitein van de Wil lem Ruys, de heer C. C. Goedewaagen aan de aanvaring onschuldig is. De raad had daarbij de overwegin gen van de inspecteui"-generaal voor de scheepvaart gevolgd. Aan het oor deel van de raad ontlenen wij: Toen de schepen elkaar op tegen- koers naderden, lagen zij zover uit een dat zij elkander op ongeveer 8 mijl afstand zouden zijn gepasseerd. Op beide schepen was er door de passagiers op aangedrongen, dat men elkander dichter zou naderen, het geen vaker wordt gedaan. Daarvan behoeft men, aldus de raad, zich in de toekomst niet te onthouden, doch voorzichtig varen blijft geboden. In de gegeven omstandigheden hadden het middernachtelijk uur en de aanwezigheid van een derde schip TWEEDE KAMER BIJEEN Prof. Meyers vervolgde zijn colleges over het B.W. Mr. Roosjen, (A-R-) zal nog voor het zomerreces de regering mogen in terpelleren over het uitblijven van de toegezegde nieuwe salarisregeling voor leraren by het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs. .Aldus besloot de Tweede Kamer Woensdagmiddag by het begin van haar verga dering. Alvorens de behandeling van de tweede reeks conclusies inzake het nieuwe Burgerlijke Wetboek voort te zetten, hechtte de Kamer nog haar goedkeuring aan enkele begrotingswijzigingen, aan een wijziging van de Boterwet, aan de ontwerpen tot wering van een besmettelijke ziekte van knaagdieren en tot overbrenging van een gedeelte van de Kayersbeek in beheer en onderhoud bij de gemeente Apeldoorn. De rest van de vergadering, die tot kwart voor zeven duurde, was gewijd aan de B.W.-conclusies. Niettegen staande de lange duur van de verga dering, slaagde de Tweede Kamer er niet in geheel met dit onderwerp ge reed te komen. Dit was te wijten aan de wel zeer uitvoerige behandeling van de vraag, of de clausule in een overeenkomst waarbij een werkgever zijn aansprakelijkheden voor de te kortkomingen van zijn arbeiders uit sluit, toegelaten moet blijven. Uit de redevoeringen der Kamerle den bleek zonneklaar, dat de wens der regering deze aansprakelijkheids- uiting als algemeen beginsel toe te staan, de Kamer te ver ging. Vandaar dat minister Donker ien slotte voor stelde, dat het nieuwe B.W. ter be scherming van het grote publiek te gen de economisch veel sterkere be- drijfs- en andere organisaties bepaal de uitzonderingen op het algemeen beginsel zal maken. De Kamer zal zich over het voorstel Donderdag middag uitspreken. Met de volgende acht conclusies ging het aanmerkelijk vlugger. Alge meen was men, zij het op ietwat ver schillende gronden, van oordeel dat het op het ogenblik gezien ook de snelle ontwikkeling van de recht spraak ter zake niet wel mogelijk is definitieve regelen inzake een ver hoogde rechtsbescherming van de burgers tegen de overheid te geven. Zonder hoofdelijke stemming en zon der discussie aanvaardde de Kamer, dat de persoonlijke aansprakelijkheid van hem, die in andermans dienst bij de vervulling van de hem opgedragen taak onrechtmatig handelt, geen bij zondere regeling behoeft. De bijzon dere aansprakelijkheid van eigenaars van gevaarlijke voorwerpen, gaf aan leiding tot enige discussie. Prof. Meyer verzekerde mej. Zeelenberg (P.v.d.A.). dat dakpannen en bloem potten niet als gevaarlijke voorwer pen zullen worden beschouwd. Een uitvoerige beraadslaging werd gehouden naar aanleiding van de vol gende conclusie: „Schade veroor zaakt door geestelijk gestoorden be hoort door hen te worden vergoed" Prof. Meyers achtte het in hoge mate onbillijk, dat een bemiddelde geeste lijk gestoorde de medici zullen in deze het beslissende woord moeten spreken een arme stakker, dien hi schade heeft toegebracht, niet scha deloos zal moeten stellen. Zondei hoofdelyke stemming verenigde de Kamer zich met deze opvatting. Nadat de Kamer zich eveneens met het opnemen van bepalingen tegen H. Pétillon ongeoorloofde mededinging had ac- coord verklaard, deed zich het vreem de geval voor, dat zich vóór het er kennen van het misbruik maken van omstandigheden als grond voor ver nietiging van rechtshandelingen uit spraken prof. Lemaire (K.N.P.) en Mej. Tendeloo (P.v.d.A.), er niemand tegen dit voorstel bleek te zijn en dat, terwijl de meerderheid van de vaste commissie voor privaatrecht uit de Tweede Kamer zich hier destijds te gen had gekeerd. Bij deze stand van zaken kon het geen verwondering wekken, dat het voorste 1 zonder hoofdelyke stemming werd aangenomen. Ten slotte ging de Kamer zonder discussie nog accoord met een zeer technische wijziging inzake de ont binding van wederkerige overeen komsten. Middenstandsfeest te Bergen op Zoom. Ook Bergen op Zoom krijgt dit jaar zijn middenstandsfeest. In de laatste week van Augustus wordt door de stedelijke winkeliersvereni ging een binnenmarkt annex ten toonstelling gehouden in het gebouw Thalia. De tuin van de sociëteit wordt tevens gebruikt voor een Kermesse d'été. de Oranje er van moeten weerhou den, de naderingsmanoeuvre in te zetten. De raad gaat deze en de daar op volgende manoeuvres na en con cludeert daaromtrent, dat de Oranje als koerskruissingsschip verplicht was bij gevaar voor aanvaring voor de Willem Ruys uit de weg te gaan. John Christie liet gratie vragen De advocaat van John Christie heeft Woensdagochtend bij het Britse ministerie van binnenlandse zaken een gratie-verzoek voor zijn ter dood veroordeefde cliënt ingediend. Intussen heeft Christie door zyn verdediger ook een bericht van de News Chronicle tegengesproken, vol gens hetwelk hij in de gevangenis zou bekend hebben de baby Evans vermoord te hebben. Zoals men zich zal herinneren, werd de vader van deze baby drie jaar geleden wegens moord op zijn kindje opgehangen. Christie heeft tij- oens zijn proces wel bekend mevrouw Evans om het leven te hebben ge bracht. Een voorstel van het Labourlid Silverman om de doodstraf voor vijf jaar af te schaffen werd Woensdag in het Britse Lagerhuis verworpen met 256 tegen 195 stemmen. Silver man had by de verdediging van zijn voorstel aangevoerd, dat de vader van de baby Evans destijds op valse gronden werd veroordeeld en geëxecu teerd. Op het moment van stemming kwam echter ook het bericht, dat Christie het bericht van de News Chronicle had laten tegenspreken. Geen E.V.G.-verdrag, dan milliard minder! In de loop van het senaatsdebat in Washington over het programma voor hulp aan het buitenland tot een bedrag van 5.318 000.000 dollar is een door Taft, de republikeinse, en John son de democratische fractieleider in gediende resolutie aanvaard tot het invoegen van een jclausule waarbij aan de president de bevoegdheid wordt gegeven een milliard dollar mi litaire hulp aan Europa in te houden, totdat het verdrag voor de Europese verdedigingsgemeenschap in werking is getreden. Nertsfokker Max Schmeling en de heer Schoots, bedrijfsleider van de Nertsfarm „Renard" m Eist Utr bekijken met kennersoog pelsjes van deze venijnige rovertjes. Soepeler optreden in Oost-Berlijn Het gemeentebestuur van Oostber- lyn heeft Woensdag een bepaling van 4 September 1952 ingetrokken, vol gens welke alle roerende en onroeren de goederen in Oost-Berlyn, die toe behoren aan inwoners van West- Duitsiand of West-Berlin verbeurd werden verklaard. Voorts heeft het gemeentebestuur een bepaling ingetrokken van 15 April 1953. waarbij alle landbouw bedrijven. die niet door de eigenaars werden geëxploiteerd, verbeurdver klaard werden. Luidens een bericht van de met Britse vergunning verschijnende West-Berlijnse „Telegraf" heeft de Oostduitse minister van binnenland se zaken Woensdag de demobilisatie van ongeveer de helft (75.000 man) van de „nationale gewapende macht" gelast. De demobilisatie van dit onderdeel der volkspolitie zou 15 Juli voltooid moeten zijn. Wervelstorm trekt naar Kioesjioe Het aantal slachtoffers van de overstromngen op liet Japanse eiland Kioesjoe is gestegen tot 622. Men stelt alles in het werk om een uitbreken van 'n dysenterierepidemie te voorkomen. Vier personen zijn reeds aan deze ziekte bezweken. In totaal zijn 50 gevallen van dysenterie gemeld. Het water, dat rijke landbouwge bieden en ongeveer 100 kolenmijnen heeft overstroomd, blijft zakken. De schade aan openbare werken op het eiland wordt geschat op ruim 220 millioen gulden. 350 Japanse militairen zijn Woens dag begonnen met de opsporing van lijken onder verwoeste huizen en grondverschui vingen Men vreest, dat vele van de vermisten zijn verdronken of begra ven onder puin en modder. De weerkundige dienst heeft Woensdag bekendgemaakt, dat een wervelstorm in het Westen van de Stille Oceaan langzaam in de richting van Kioesjioe trekt en mogelijk het eiland over enige dagen zal bereiken. „Dwang hier en dwang daar" Tijdens de algemene vergadering van de Staatkundig Gereformeerde Party, welke Woensdag te Utrecht is gehouden, sprak de voorzitter van de S.G-P-, ds. P. Zandt, een rede uit on der de titel „Komt, aanschouwt de daden des Heeren". Ds. Zandt herinnerde aan grote his torische gebeurtenissen in het verle den en sprak vervolgens over de hui dige toestanden. Spr. wees op de gro te duurte, welke het velen onzer land genoten moeilijk maakt zich en hun gezinnen te onderhouden Hij hekelde voorts de verplichte aansluiting van De nieuwe kerk van de Gere formeer, de gemeente te Goes begint vorm te krijgen. De houten spanten geven reeds de boogvorm van de kerk aan. (Foto P.Z.C.) 't vee bij de gezondheidsdienst, even als het verplichte inenten van militai ren. „Het is dwang hier en dwang daar", aldus spr., „zo zeer zelfs, dat de burgers van de hun door God toe- fekende rechten en vrijheden totaal reigen te worden beroofd". Ook keerde ds. Zandt zich tegen het verspillen van geld, toen hij zeide, dat millioenen en millioenen guldens worden uitgegeven aan de bevorde ring van spon en spel, toneel en ope ra, leeszalen en aan de organisatie van de Ver. Naties. Want de oprich ting van de Volkenbond en van de Ver. Naties is volgens ds. Zandt het bewijs, dat men de wereld met louter menselijke wijsheid denkt te kunnen regeren. Vervolgens besprak ds. Zandt uit voerig de gevolgen van de waters nood. Volgens zijn mening mag van regeringswege niet schriel, maar moet naar behoren een volledige scha devergoeding worden gegeven. Ten slotte sprak de voorzitter der S G P. nog over de Zondagswet, de gemeen teraadsverkiezingen en keerde hij zich tegen de dwangverzekering van Staatswege. Candidaat van Mossadek nu Kamervoorzitter De Perzische Tweede Kamer heeft Woensdag haar voorzitter, Ajatoel- lah Kasjani, vervangen door dr. Moa- zami, die door premier Mossadek ciuididaat was gesteld. Op Moazami werden 41 stemmen uitgebracht, op Kasjani 31. Een stem was blanco. Kasjani, een voormalige aanhanger an premier Mossadek. had zich her kiesbaar gesteld als oppositiecandi- laat. Kasjani is tijdens de oorlog door ie geallieerden geïnterneerd geweest. Zijn betrekkingen met Mossadek be gonnen in 1946. Hij brak met Mossa dek in Januari jl., toen hij de vol machten van de premier ongrondwet tig noemde. Het Wereldgebeuren Nieuw gezicht in Frankrijk Aan het einde der vorige week kwam de langste kabinetscrisis, die Frankryk ooit heeft doorge maakt en het hééft er wat door gemaakt! aan haar einde. En ziet: aan het hoofd van het kabinet staat een man, van wie zelfs vele Fransen tevoren nauwelijks hadden gehoord. Een onbekende: Joseph Laniel. De nieuwe minister-president is leider van de onafhankelijke rechtse partij en zoals men weet heeft hij een meerderheid gekregen bij zijn verschijnen voor het parlement. Maar wie is hij en waaraan dankt hij zijn premierschap? Laniel is een textielhandelaar uit het ruige Normandië, het land van de Calvados, een ruige ap pelbrandewijn van grote faam. Reeds sedert 1932 is hij in de politiek, als kamerlid. En na de oorlog was hij een van de weinige leiders uit het rechtse kamp, die niet de smaad van collaboratie op zich had geladen. Dit was oorzaak, dat hij uitverkoren werd om zitting te hebben in twee van de vroeg overleden Franse kabi netten van na de oorlog enhij trok daarin nauwelijks de aandacht. Maar gaandeweg kwam men tot de conclusie, dat hij een man was met een ontegenzeggelijk gezond stel her sens en dat hij bruikbaar moest zijn op belangrijker posten. Hy is, wat zijn politieke opvattingen betreft, een volgeling van de vroegere premier Paul Reynaud en dat betekent, dat hij een voorstander is van een gezonde financiële politiek en tegenstander van jnflatie. Het betekent tevens, dat hij het communisme als een ernstig ge vaar vooi Frankrijk beschouwt en samenwerking nastreeft met Ameri ka en ae West Europese staten. Zijn succes voor de Assemblee was ten dele te danken aan zijn onbe kendheid, ten dele aan zijn politieke doelstellingen. Zeven en dertig dagen had de cri sis al geduurd, voorjnen Laniel de kans gaf. Vier leiders van vier verschillende partijen hadden voor de Assemblee de nederlaag gele den. Pinay had van al het geharrewar zo zijn buik vol, dat hij al bij voor baat verklaarde geen kabinet te wil len vormen. En Pinay is toch een man, die getoond heeft het goede voor Frankryk te willen. De tegen stellingen tussen de partijen namen hand over hand toe. De Gaullisten en de onafhankelijke rechtsen wilden geen premier uit het centrum, omdat zij bang waren, dat<dezen de banden met de Atlantische mogendheden zouden verzwakken. De middengroe pen wilden geen rechtse premier, om dat zij hoopten op een combinatie van hun eigen mensen met de socia listen tegen de communisten. De so cialisten waren met de communisten in de oppositie. De puzzle scheen ho peloos onontwarbaar. En misschien zcuóen de Fransen op het ogenblik nog geen kabinet hebben gehad als de Bermudaconferentie niet in zicht was geweest. Eisenhower en sir Winston waren klaar met de voorbereidingen voor deze samenspreking, die al tweemaal op Frans verzoek was uit gesteld. Het gevaar bestond, dat als Frank rijk bij gebrek aan een regering geen afgevaardigde zou kunnen sturen, de beide eerstgenoemden zonder een Fransman aan de conferentie zouden zijn begonnen. Monsieur Laniel was toen een vondst. Een man met verstandige po litieke inzichten. Een man, die geen politieke vijanden heeft, om dat hij nooit een rol van betekenis heeft ge speeld. Waarom deze figuur niet naar voren geschoven? Laniel accepteerde. Met de Bermu- dastok achter de deur steunde de Assemblee hem. Alleen de commu nisten en de socialisten stemden te gen. Laniel had dus naar Bermuda kun nen gaanals Churchill niet plotseling genoodzaakt was ge weest om rust te nemen. Churchill, die zelf zo op deze conferentie heeft aangedrongen. Laniel blijft voorlopig thuis. Franse regeringen "leven kort. En het is dus de vraag, of Laniel ooit op de Bermudaeilanden te recht komt. PD. AY de buik vol Cambodjaanse troepen bezetten regerings gebouwen Cambodjaanse troepen hebben Dinsdag de regeringsgebouwen in de hoofdstad Phnompenh bezet. In de stad heerst een gespannen rust. Volgens berichten uit officiële bron hebben zich geen botsingen voorgedaan tussen Cambodjaanse en Franse troepen. Drie mijnwerkers zijn dodelijk gewond tengevolge van een instorting in een ijzermijn in de streek van Minden (West- Falen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3