Glansrijke dag voor de Zeeuwse paardenliefhebbers Zeeuwse Almanak Een „dure" sigaret voor drie kwartjes „CIR0UE GEANT" OOGSTTE TE MIDDELBURG VEEL SUCCES NIEUWE KERK TE VLISSINGEN WORDT GESLOOPT Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 2 JULI 1953 JUBILEUMZUID-BEVELANDSE FOKKERS Hippisch festijn met vele hoogtepunten Op de Grote Markt te Goes hebben de Zeeuwse paardenliefhebbers giste ren 'n glansrijke dag beleefd. De fokpaardendag, waarmee de Bond van Zuid Bevelandse Paardenfokkers zijn 40-jarig jubileum vierde, is tot een grootse propagandistische demonstratie voor de Nederlandse paardenfokkerij ge worden. Het werd een hippisch festijn met vele hoogtepunten. Boeiend was het schouwspel in de keuringsbanen, waar de beste producten van de Zuid- Bevelandse fokkerij hun fraaie lijnen en kleuren toonden. Machtig waren de shownummers van de vierspannen en vol spanning was de kampioens keuring. Na een spannende strijd werd de vierjarige merrie Kate van Kei len, dochter van Nico van Smakt en Draga van Keilen, eigendom van de heer J. Q. C. Lenshoek, tot kampioene van deze fokdag uitgeroepen. Reserve kampioene werd de eveneens vierjarige merrie Reseda van Monnikenhof, dochter van Nico van Smakt en Clottilly van Brunswijk, eigenaar de heer D. A. Timmerman, Ifattendijke. Van des morgens tien uur tot 's avonds half zes werd doorlopend in twee banen gekeurd. In de eerste plaats werden de jaarlijkse merrie premiekeuringen van de afd. Zeeland van de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" gehouden, terwijl daarnaast de keuringen van veulens fokgroepen, vierspannen enz. van de jubilerende bond plaats von den. In totaal werden ongeveer 250 paarden aangevoerd, hetgeen een grote bedrijvigheid op en rond de Markt bracht. Door de grote mede werking ook van het gemeentebe stuur van Goes had echter alles een vlot verloop. Over de kwaliteit van het aange voerde materiaal was de jury over 't algemeen niet ontevreden. Vooral bij de jongere merries waren er vele goe de paarden. De kwaliteit van de veu lens was redelijk. De meest spannende en spectacu- Advertentie) Hel neusje van de zafm... En niet duurder dan andere. „Koningin Emma" eenmaal per dag ZierikzeeKatse veer v.v. Andere vaarten worden door „Robbenplaat" uitgevoerd Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft zich genoodzaakt gezien ten dienste van de veerdienst Zierikzee Katse Veer de „Robbeplaat" opnieuw te huren, doordat de „Prinseplaat" niet langer beschikbaar was. Zodra het baggeren van het havenkanaal en de zwaaiplaats te Zierikzee zijn voltooid, zal op dit veer worden gevaren met het motorschip „Koningin Emma". Zo lang dit nog niet het geval is, kan al leen bij gunstig tij (hoog water) dooi de „Koningin Emma" één vaart per dag heen en weer worden gemaakt van Katse Veer naar Zierikzee en om gekeerd. De andere diensten worden uitgevoerd door de „Robbeplaat". Deze regeling geldt uitsluitend voor werk dagen en niet voor Zondagen. Woens dag werd reeds een vaart door de „Ko ningin Emma" verricht. Naar het zich laat aanzien, zal het baggerwerk te Zierikzee omstreeks 11 Juli gereed komen. Dan kan het veer Zierikzee—Katse Veer weer op nor male wijze worden bediend. Vaartocht Provinciaal Bestuur naar Sch ouwen-Duivel and Ged. Staten van Zeeland hebben de Provinciale Staten uitgenodigd om op Donderdag 9 Juli a.s. met het motor schip „Koningin Emma" een tocht naar Schouwen Duiveland te maken. Het gezelschap zal om ongeveer 12 uur van Wolphaartsdijkse Veer ver trekken en daar om ongeveer 5 uur weer arriveren. Tijdens de vaart zal een eenvoudige koffiemaaltijd worden gebruikt. Drieduizendste bezoeker aan Klein-Blijdorp De drieduizendste bezoeker aan de diergaarde Klein-Blrjdorp te Middel burg heeft zich gisteren gemeld. Het was de heer J. Winters uit Rotter dam. Hij mocht een waardebon van lö in ontvangst nemen. WARM... Vandaag willen w\Ij alleen maar even constateren, wat iedere Zeeuw in de afgelopen dagen geconstateerd heeft, tiameUjk dat het warm is. Warm: Heel erg warm. „Te warm", zoals wij verscheidene dames en heren hoorden zeggen, „te warm om te werlcen eigenlijk." Waarbij die dames en heren dan wat kwijnend en wat moedeloos lachten, wel wetende, dat er toch gewerkt moet worden. Ook al is het warm. Zélfs moet ge, al is het warm, uw vacantie vieren, zo ge tot de gelukki gen behoort, die in deze periode va cantie genieten. Moet ge 'uio lang geleden gemaaMe plannen ten uitvoer brengen, ook al doen ze n in een autobus belanden, tezamen met nog tientallen andere warme, mensen... Moet ge, zoals wij vele vreemde lingen in Zeeland zagen doen, be hangen met regenjassen, tassen-met- broodjes en fototoestellen de beziens waardigheden bezien. En vermagerd door warmte en in spanning lacht'ge dan vrolijk beves tigend tegen uw kennissen die na uw thuiskomst vertellen, dat ge toch maar weer geboft hebt. Met die heerlijke warmte. laire momenten waren in de namid dag te beleven. Nadat alle categorieën merries waren gekeurd, kwam het grote nummer van deze dag: de kam pioenskeuring. De nummers 1 en 2 van elke categorie kwamen in de baan alsmede de merrie Hei-mine van Kapelle, eigenaar J. van Overbeeke, die twee jaren no. 1 stond en thans zonder meer aan het kampioenschap kon deelnemen. Dertien paarden werden door de jury nauwkeurig bestudeerd, waarna er vier, Kato van Keilen, Itoza van Biezelinge, Reseda van Monnikenhof en Adea van Maalstede teruggeroe pen werden. Uiteindelijk werd Kato van Keilen tot kampioen en Reseda van Monnikenhof tot reserve-kampi oene uitgeroepen. De eigenaar van de kampioen-merrie, de heer J. 'Q. C. Lenshoek uit Kloetinge, mocht uit handen van burgemeester mr. W. C- ten Kate de door het Goesse gemeen tebestuur uitgeloofde beker ontvan gen. Met het spelen van het Wilhelmus werden deze kampioensproducten van de Zuid-Bevelandsepaardenfokkerij geëerd, waarna onder, luid applaus beide dieren een ererondje maakten. Hiema werden nog die fokgToepen en de vierspannen voorgeleid, waarbij vooral ook de aanwezigheid van de dartele veulens aan het geheel een bijzonder aardig cachet gaf. Tevens was aan deze fokdag een keuring van hoefbeslag verbonden. Het was de hoefsmid J. Stokx uit 's Heerenhoek die hier als nummer één met een fraaie beker werd gehul digd. TOESPRAKEN. Na afloop werd deze geslaagde ju bileumviering besloten met- een diner in hotel „de Korenbeurs", waarbij met nog vele goede woorden aan het adres van de bond werd besloten. De voorzitter, de heer P. Scheele de Putter sprak een welkomstwoord, inzonderheid tot de ere-leden, de he ren D. W. Lindenbergh, J. Q. C. Ka- kebeeke en oud-burgemeester C Zan- dee van Kloetingen, alsmede tot de rijksconsulent voor de paardenfokke rij, dr. ir. Th. B J. B. Groeneveld en de vïce-voorzitter resp. secretaris van de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trek paard", de heren J. A. Stols en L. A. Bom. Voorts dankte hij de burge meester van Goes, mr. W. C. ten Ka- te voor de grote medewerking van de zijde van het gemeentebestuur onder vonden, alsmede van de commissie tot bevordering van het marktwezen. De oud-secretaris, de heer J. Q. C. Kakebeeke van Krabbendijke gaf een overzicht van de geschiedenis der vereniging. Burgemeester Ten Kate vertolkte de gevoelens van het ge meentebestuur, waarna dr. ir. Groe neveld de jubilerende bond gelukwen ste met het jubileum en de geslaagde fokdag. Verder spraken nog de eerste voor zitter van de bond, de heer D. W. Lindenbergh van 's Heer Arendsker- ke, het jurylid, de heer A. J. Tem merman uit Hoofdplaat de huidige secretaris, d<* heer D. A. Timmerman uit Kattendijke, die de historie van de bond nog eens in dichtvorm de revue liet passeren, de heer Breure namens de N. Bev. paardenfokkers. De heer J. A. Stols bracht de bond hulde namens de Koninklijke Vereni ging „Het Nederlandse Trekpaard", pi-ees ook de medewerking van bur gemeester Ten Kate en sprak woor den van lof. voor de sportieve geest welke op deze fokdag neerste. Namens de Kon. Vereniging bood hij als geschenk een aantal medail les aan. Nadat de heren J. Q. C. Lenshoek voorzitter afdeling Zeeland van de K. V. Het Nederlandse Trekpaard. M. A. B. Puylaert uit Zuiddorpe namens de O. Z. Vlaamse, fokkers, J. F. Brooijmans, St. Annaland als be stuurslid, De Buck uit Oostkapelle namens de Walcherse fokkers, A. H. Dekker, Zaamslag als jurylid nog het woord hadden gevoerd, vroeg de heer J. M. Klompe, voorzitter van de krng Zuid Beveland West van de Z. L. M., welke kring waarschijnlijk volgend jaar de Z.L.M.-dagen zal- verzorgen, bij voorbaat de medewer king'bij het verzorgen van een even tuele tentoonstelling. Met een dank woord van de voorzitter, de heer P. Scheelede Putter werd daarop deze geanimeerde maaltijd besloten. 92ste lijst Watersnood slachtoffers. Het informatiebureau van het Neder landse Rode Kruis heeft de 92e lijst van geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers „wa.tersnood" uit gegeven. Deze lijst vermeldt de vol gende namen KRULN1N GEN Jansen, Jan, geb. 11 3 1894 te Krui- ningen, laatste adres: Polderweg 4, Kruiningen. Jansen, geb. Komejan, Jacoba, geb 3 10 1896 te Kruiningen, laatste adres Polderweg 4, Kruiningen NTEUWERKERK Van Strien, Adriaantje, geb. 22 3 1953 te Ouwerkëfrk. Laatste adres: Lioenseweg 435, Nieuwerkerk. OUWERKERK Boot, Jacob, geb. 14 1 1886 te Kerk- werve. Laatste adres: Ouwerkerk nr 156; Hage, geb. Pannekoek, Pieter- nella, geb. 25 6 1920' te Ouwerkerk. Laatste adres: Stelweg 200, Ouwer kerk; Padmos, geb. Dorst, Gieltje, geb. 19 6 1907 te Oosterland, laatste adres: Stelweg 201, Ouwerkerk. (Advertentie) Scheuring GerefGemeente St. Annaland Het conflict in de Gereformeerde Gemeenten heeft zich nu definitief tot St. Annaland uitgebreid. Tijdens een deze week gehouden kerkeraads- vergadering is het ter plaatse tot een scheuring gekomen. Een meerderheid van drie tegen twee kerkeraadsleden, namelijk de ouderlingen B. Hage en A, Gunter en de diaken J. van Dijk, nam het besluit zich los te maken uit het oude kerkverband. Zij achtte de behandeling door de synode van het ontstane leergeschil niet kerkrechte lijk. Bovendien doet zich ter plaatse het geval voor, dat bij de drie weken geleden gehouden ledenvergadering de stemmen staakten. 48 leden schaarden zich achter de synode en 48 achter de „bezwaarden". Intussen hebben de twee achter de synode staande kerkeraadslieden de plaatselijke overheid verzocht, .maat regelen te nemen, opdat het kerkge bouw met toebehoren aan de Gere formeerde gemeente blijft, daar de tegenparty al een actie in tegenover gestelde zin heeft ondernomen. Knaap lichtte offerblokken In Axel en omliggende gemeenten werd de laatste tijd herhaaldelijk geld uit de offerblokken der R.K. kerken vermist. Verdenking rees tegen een knaap uit Zuiddorpe, die dezer dagen door de Rijkspolitie na,der aan de tand werd gevoeld. Hij bekende de dader te zijn van deze diefstallen. Retranchement internationaal grenskantoor Thans is in de Staatscourant de be schikking van de staatssecretaris van financiën en van de ministers van buitenlandse zaken, van justitie en van verkeer en waterstaat gepubli ceerd, waarbij het grenskantoor te Retranchement wordt aangewezen als internationaal douanekantoor. Deze beschikking houdt verband met het streven om te geraken tot samenvoe ging van douanekantoren, wa,artoe reeds in 1948 tussen Nederland en België een verdrag werd gesloten. Het kantoor krijgt nu de naam grens kantoor Retranchement-Knokke. De weg van Retranchement naar West- kapelle (België) is over een lengte van 310 meter als internationale doü- aneweg aangewezen. De beschikking trad 1 Juli in werking. Geslaagd voor candidaats- examen Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor het candidaats. examen civiel-ingenieur, de heer W. J, van der Ree te Hoedekenskerke en voor het canddidaats-examen schei kundig ingenieur, de heer J. West- strate te Vlissingen. WAARDIG JUBILEUM PROGRAMMA Paardendressuur van bijzondere kwaliteit Het uitgebreide jubileumprogramma, dat het nu reeds 25 jaar bestaande „Cirque Géant" van Jos. Mullens gis teravond te Middelburg het publiek bood, viel bijzonder op 'oor de wijie, waarop de paardennummers werden uitgevoerd. Uit de talrijke knappe staaltjes van dressuur bleek de grote eenheid, welke in dit circus bestaat tussen mens en dier en ook de buiten gewone zorg, welke aan de nummers wordt besteed. Hetgeen overigens riet zeggen wil dat circus Mullens alleen maar paarden in de ring zou brengen: ook vele andere attracties werden met vaart uitgevoerd cn oogstten van het vry talrijke publiek telkens een wel verdiend applaus. WILLY MULLENS met steigèrpaard. Benoeming. Tot opzichter bij de bouwonderne ming „Babov" op de vliegbasis Woensdrecht is benoemd de heer P- den Hollander te Middelburg. Middelburgs Mannenkoor oogstte succes De uitvoering van het feestpro gramma ter gelegenheid van de „Koopweken" werd gisteren te Mid delburg voortgezet. Ter-wijl in de win kelstraten en op de Markt een gezel lige drukte heerste, gaf het Middel burgs Mannenkoor in de Buitenhof van het stadhuis een bijzonder ge slaagd concert. Uitgevoerd werden o.a werken van Schubert en Brahms, evenals enkele negro-spirituals. De vertolking, die het koor aan deze werken gaf, was zoals men dat ook bij de zaalconeerten van het en semble gewoon is uitstekend, zo dat het succes groot was. Ook Cleu- ver's „Miihle" oogstte weer een har telijke bijval. Vermelding verdient ook het optreden van de heer L. E. H. van de Werf van de C.O.A.K., die en kele baritonsoli zong. In de pauze was er op de beiaard van de Lange Jan een carillonbespe ling door stadsbeiaardier Th. Ferwer- da De organisatoren troffen het ten aanzien van de weersomstandigheden buitengewoon. Juist toen het laatste nummer, het Zeeuwse Volkslied, was gezongen, vielen de eerste regen druppels, maar de bui kwam pas los toen het concert was afgèlopen. Geslaagden toelatings examen Middelburgs Gymnasium Tot de eerste klasse van het stede lijk gymnasium te Middelburg wer den toegelaten: Ires van Bergen, Eduard van Empel, Tineke Hoegen, Hans van 't Hof, Tonny de Joode, Hans Klokke, Adriaan Lens van Rijn Harger Peeck, Ank Potteboom, Annie Roth, Ineke Sanderse, allen uit Mid delburg; Peter Broekhoff, Anneke Coign, Madelien Krips, Eveüne Py- ckevet, allen uit Vlissingen; Rob van Hoek, O.- en W.-Souburg; Annet Edelman en Walter Schlosmacher, Domburg; Huib Brand, Oostkapelle; Piet Postma, Kamperland; Henk Sta- verman, Heinkenszand; Jaap Wier- sma, Koudekerke. Afgewezen werden 4 candidaten. NA NEGENTIG JAAR Gebouw zal plaats maken voor 16 flatwoningen Naar wy vernemen is de Nieuwe Kerk aan de Wilhelm!nastraat te Vlis singen thans door de kerkvoogdy der Ned. Hervormde gemeente verkocht aan de Zuid-Nederlandse Bouw-Maatscliappy. Grond èn opstal werden ver kocht; het ügt n.l. in de bedoeling zeer spoedig tot het slopen van de kerk over te gaan om bouwgrond vrjj te krijgen voor het optrekken van een 16 woningen bevattend flatgebouw. Aangenomen mag worden, dat binnen twee maanden met de bouw kan worden begonnen- Bouwvolume en premie zijn reeds verkregen, zodat niets meer Jiet verrijzen van een fraai nieuw flatgebouw ontwerp architect W. D. de Regt in dit deel van de oude stad kan verhinderen. De zelfde bouwmaatschappij is trouwens reeds bezig iets meer terug aan de Wilhelminastraat, op de plaats waar vroeger de R.K. kerk lieeft gestaan, eveneens een flatgebouw op te trekken. De beslissing van de kerkvoogdij om dit gebouw, dat nu reeds negentig jaar dienst heeft gedaan, als het ware „af te stoten" betekent, dat er weer een typisch element uit het oude stadsbeeld verdwijnt. Vele Vlissingers hebben dierbare herinneringen aan hun kerkgang in de Nieuwe Kerk. Maar dat neemt niet w,eg, dat men de beslissing om het gebouw voor af braak te slopen toch zal billijken. Het gebouw had immers zeer aan zienlijke oorlogsschade opgelopen, welke weliswaar voorlopig hersteld werd, maar die toch nog aanzienlijke bedragen zou vorderen. Men heeft toen overwogen, dat deze kosten toch eigenlijk niet gerechtvaardigd waren voor het behoud van een kerkgebouw in een deel van de stad, waarin daar aan beslist geen behoefte bestond. Voor de oude stad, waarvan het aan tal bewoners door de nieuwe stads ontwikkeling nu eenmaal is terugge lopen, kan de St- Jacobskerk zeker voldoende worden geacht. Kerk in Noord. Het gebouw is nu, met het meubi lair, voor de sloop verkocht. Alleen de kansel en het orgel worden opge slagen, waarbij de bedoeling voorzit, althans het orgel straks te gebruiken voor de nieuwe kerk in Vlissingen Noord, zij het dan met een nieuw front. Naar men ons tenslotte mededeelde ligt het thans in de bedoeling de bouwplannen voor de Noorderlterk zo spoedig mogelijk te realiseren. Zoals bekend is het plan ontworpen door de bekende architect, prof. ir. J. F. Berg hoef. Dienst Dijkherstel contactblad uit geeft Te Zierikzee is het eerste,nummer verschenen van het „Contactblad" bedoeld als voorlichtend orgaan voor de werkers aan de dijkdichting op Schouwen en Duiveland, uitgegeven door de Rijksdienst voor Dijkherstel. In het eerste nummer geeft ir. J. H. Verhey van de aannemerscombinatie een overzicht van het. werk, dat reeds is verricht. Vooral de werkzaamhe den bij het gat bij de Schelphoek vormen een belangrijk punt van dit overzicht. Chauffeur bekneld tussen twee auto's Woensdagmiddag omstreeks twee uur is de chaufeur M. S. uit Goes aan de A. J- kade aldaar, bekneld geraakt tussen twee auto's. De man, die in dienst is bij de fa. de Jager Tolhoek, stond naa3t zijn vrachtwagen toen uit de richting van de Havendijk een trailer van de N.V. v. d. Vliet de Jonge naderde. De chauffeur van laatstgenoemde wagen reed daarbij te dicht langs de vrachtauto, waar door S. bekneld geraakte. Op dokters advies is hij naar een der ziekenhui zen overgebracht. Bekend oud-Zeeuw overleden Te Schiedam is een industrieel van grote vermaardheid, zowel in binnen- als buitenland, overleden: ir. W. A. Hoek, oprichter van de N.V. Hoek's machine- en zuurstoffabriek te Schie dam. De heer Hoek werd op 14 Sep tember 1870 te Goes geboren, begon zijn loopbaan als sleepbootmachinist, maar ging 30 jaar oud aan de Techni sche School te Bingen studeren. Hij behaalde daar in twèe jaar tijd het einddiploma. Hierna werkte hij enige jaren te Rotterdam als constructeur, waarna hij in 1907 in een oude distil leerderij te Schiedam een machinefa briek oprichtte voor speciale appara tuur. Men ging spoedig over tot het ontwerpen van hogedruk compresso ren in samenwerking met de „Osyge- nium". Spoedig bleek, dat uitbreiding noodzakelijk was. Er werd een nieu we fabriek aan de Hoofdstraat ge opend. waarin in 1911 het eerste zuurstofapparaat gebouwd is. In 1912 werd de N.V, W. A. Hoek's Machine fabriek opgericht, welke in verschil lende steden in ons land fabrieken kreeg. De heer Hoek heeft met grote energie en een bijzonder sociaal ge voel zijn ondernemingen geleid en groot gemaakt. In 1941 trad hij bij het 40-jarig bestaan af als directeur en werd president-commissaris, welke functie hij tot zijn dood heeft bekleed. Hij werd bijna 83 jaar. Na een nummertje paard-voltigère door een watervlugge „Indiaan", ver schenen op de podia naast de ring de gebroeders Mullens en Gabriël en Ger- maine, die met de fiets de zonderling ste krachttoeren volbrachten. Nauwe lijks was het publiek bekomen van het gedurfde optreden van miss Constan ce, Nederlands enige koorddanseres, of miss Jone'lly zorgde in de nok van het circus voor sensatie, door onder meer het stoute stukje uit te halen met haar hielen aan een rekstok te hangen. Toen begon een bonte warreling van velerlei paarden. Madame Nadia Hou- cke reed hogeschool op een fiere Fran se volbloed en onder het wakend oog van Willy Mullens verschenen daarna o.m. Kaukasische paarden en het spring, en steigerpaard Kalief onder de schijnwerpers. Natuurlijk ontbra ken ook de clowns niet: zij oogstten met hun grappen en grollen als altijd succes. Bijzonder gewaardeerd werd het optreden van de bekende hippo- loog Otto Schumann, die onder meer een paard bereed, dat op verzoek al lerlei dansen uitvoerde, tot zelfs swing toe! Een parade van alle deelnemers, in Amerikaanse stijl, vormden een pak kend slot van het programma voor de pauze. Uit het programma na de pauze ver dienen vermelding de vliegende men sen, dè Burketts, die hun waaghalzerij aan de trapeze, evenals vorige malen, feilloos uitvoerden, voorts de diverse paardendressuren, o.a. het par-force rijden, uitgevoerd door mevr. José Strassburger-Mullens, de vrije dres suur onder leiding van Willy Mullens en het optreden van een groep Marok kanen, die uitgelezen staaltjes van kracht en behendigheid brachten. De Hercules uit deze groep presteerde het zelfs om op zijn eentje 10 medewer kers te torsen. Napoleon de koppige ezel, die door iedereen bereden mocht worden, maar ondanks vele pogingen door niemand bereden werd, zorgde voor de ko mische noot. Naar wij vernemen heeft het or kest van het circus, onder leiding van de heer J. Beunders, toestemming ge kregen om Vrijdagmiddag van kwart voor één tot half twee in de muziek tent aan het Molenwater te Middel burg een lunchconcert van lichte mu ziek uit te voeren. Uiteraard bestaat hiervoor reeds grote belangstelling. Hedenmorgen zal de groep Marok kanen een wandeling door Middelburg maken en onder leiding van de heer S. A. de Wilde uit Vlissingen o.m. een bezoek brengen aan de Abdij. De donker getinte athleten met hun opvallende kledij zullen zeker ook voor de marktbezoekers een attractie Gearresteerd wegens oplichting De rijkspolitie te Sluis arresteerde Woensdagmorgen zekere J. afkom stig uit Bergen op Zoom. Deze zou zich te Middelburg hebben schuldig gemaakt aan oplichting. De politie stelde J. op transport naar Middel burg, waar hij verder verhoord zal worden. Onderwijs weg- en waterbouwkunde (slot van pag. 1.) De studie aan de nieuwe afdeling zal, evenals aan de afd. werktuig bouwkunde, vier jaar vorderen: twee schooljaren, een jaar practijk en daarna nog een schooljaar. Aan het eind van dat vierde jaar volgt het eindexamen, af te nemen onder toe zicht van Rijksgecommitteerden met als bekroning van de studie het van Rijkswege ingestelde einddiploma voor de Middelba: len. baar Technische Scho- Wanneer we ten slotte nog vermel den, dat in verband met de nieuwe af deling niet alleen het lerarencorps zal worden uitgebreid, maar vanzelfspre kend ook het onderwijsmateriaal enz., dat voorlopig iQ het nieuwe schoolge bouw voldoende ruimte beschikbaar is, maar dat men voor volgende jaren ook kan beschikken over de ruimte van de oude zeevaartschool, welke wel licht binnen niet al te lange tijd zal worden gerestaureerd, mogen we con cluderen, dat Zeeland als gevolg van de activiteit van 't bestuur van de „De Ruyterschool" een belangrijke nieuwe opleidingsmogelijkheid krijgt. Onge twijfeld zal ook de daarvoor in aan merking komende Zeeuwse jeugd de ze naar waarde weten te schatten. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Melodie der ber gen" (The glass mountain), (14 jaar), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De Vrouw van Mr. Craig", (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Captain Scarlet". (14 j.), 8 uur; Cosy Corner: Duo Abels—van Eek, 3—6 en 8—11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Elisabeth is Konin gin", (a.l.), 7, 8 en 9 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2