Nederland heeft sinds 1952 een auto-dieselmotorenfabriek TOCH IS 'T ZO! VER. STATEN EN ZUID-KOREA VRIJWEL TOT ACC00RD ZOMERS WEEKEINDE MET DROEVE DODENLIJST DINSDAG 30 JUNI 1933. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 BINNENKORT VOLLEDIGE AUTO'S. Jeugdig zakenman gaf zijn ogen de kost in Amerika (Van onze speciale verslaggever) HILVERSUM, Juni' Als jongeman van voor ln de twintig vertrok Louis Workum, een energieke en volhardende Fries met een helder ver stand, met commercieel inzicht en met durf, vlak na de oorlog naar Ame rika om zich daar te bekwamen in de autotechniek. Hy gaf zijn ogen uit stekend de kost, leerde zyn vak en keek van de Amerikanen af, hoe zij him zaken groot maken. „Wat die lui daar aan de overkant van de Oceaan doen, kan ik ook", heeft hy blijkbaar gedacht, toen hij terugkeerde met het vaste plan in ons land een zaak te beginnen en die op Amerikaanse manier op te zetten. Hij wild© daarbij niet de platgetreden paadjes bewandelen, maar met iets nieuws voor ons land komen. In Hilversum stampte hjj in 1952 een fabriek uit de grond, waar op het ogenblik reeds zestig personen werken, die met elkaar een geheel Nederlandse automotor vervaardigen. met de voorbereidingen. Het laat zich aanzien, dat er in West-Europa grote exportmogelijkheden zullen bestaan. Tot nu toe vervaardigde ons land nog geen volledige auto's. Dank zij de heer Workum kan verwacht wor den, dat Nederland ook op dit gebied een woordje zal gaan meespreken. De jeugdige directeur hij is pas 31 jaar heeft zijn succes behalve aan eigen inzicht en doorzettingsver mogen te danken aan de keuze (op Amerikaanse manier) van de beste medewerkers. Uit verschillende lan den liet hij specialisten van naam overkomen. Het is een eigenaardige figuur, de ze jonge ondernemer. In zyn zaken blijkt hij een alzijdig man te zijn, maar ook in zyn hobbie. Hij bespeelt namelijk twaalf instrumenten en niet maar zo'n klein beetje, doch zeer be hoorlijk. In Amerika heeft hij enige tijd in een negerband gezeten. Toen hij zich kort geleden eens had kwaad gemaakt, haalde hij zijn trompet uit De fabriek van de heer Workum is de eerste fabriek in Nederland, waar een volledige auto-dieselmotor gemaakt wordt, de Delettrez diesel motor, zo genoemd naar de Franse constructeur, die in de fabriek in Hil versum werkzaam is. Op het ogenblik vervaardigt men reeds tien motoren per week die niet alleen bestemd zijn voor de binnen landse markt, doch ook worden uit gevoerd en dan dollars opbrengen. De motoren uit Hilversum kunnen name lijk geplaatst worden in vrijwel elke vrachtauto en ook in de grote Ame rikaanse luxe-wagens. Ze zijn reeds gemonteerd in een Buick, een Kaiser, Chevrolet, Lincoln, Chrysler en Dela- hay. in wagens, die oorspronkelijk met een benzinemotor waren uitge rust. De kosten aan brandstof zijn daardoor teruggebracht van 6 7 cent per km. tot l1,^ cent per km. Er zit muziek in de jonge Neder landse onderneming. Er is nu al uit breiding nodig. De gemeente Amster dam heeft grond aangeboden voor de bouw van een grote fabriek, doch voorlopig schijnt de heer Workum in Hilversum te willen blijven. De burgemeester van deze schone Gooise gemeente, de heer Boot, heeft de heer Workum gezegd, dat Hilversum niet bijster op industrie gesteld is, maar voor hem toch een uitzondering maakt. En dus werkt men in Hilver sum koortsachtig aan steeds nieuwe autodieselmotoren voort. In Lissabon zyn er al veertig in taxi's gemonteerd. De heer Workum heeft met het oog op de leveringen aan Portugal een „non-stop"-rit naar dit land gemaakt en van de bur. gemeester van Lissabon een brief meegebracht voor de burgemeester van de Nederlandse hoofdstad, mr. d'Ailly, die veel belangstelling voor de arbeid van de heer Workum ge toond heeft. 'In serie. Het is de bedoeling binnenkort uit te komen met 'een volledig in Neder land vervaardigde auto en in de toe komst in serie vracht- en luxe-auto's te produceren, die uitgerust zijn met vier- en zes-cylinder dieselmotoren. Men is op het ogenblik druk bezig 588 Wellicht zal de naam Pilöbólus crytallinus ook u welluidend in de oren klinken en wanneer u het plantje ziet wélks top bezet is met kleine druppel tjes, zult u deze klankvolle naam zeer zeker goed gekozen achten. Maar nu komt de teleurstellingwant in de eerste plaats is het plantje dat met deze kristalachtige naam werd getooid een kleine zwamen we weten uit er varing, dat de meesten van ons het daarop niet begrepen hebben. En nu een nog veel grotere ontgoocheling deze z wam groeit in paarden- en koe mest. zal het nu wél voor altijd bij u verkorven hebben. Toch is er alle aanleiding even aan dacht aan dit plantje te schenkenom dat het schietoefeningen uitvoert, die onze artillerie gaarne op haar naam zon hebben. Wanmeer de zwam rijp wordt, vertoont zich aan de top een klein zwart sporangium, het orgaan waarin de spore gevormd wordt, die recht in de groeirichting wordt weg geslingerd. Vandaar dat deze zwam de minder welluidende, maar bijzonder duidelijke naam „slingerschimmel" draagt. Om te kunnen nagaan of de slvnger- schimmel haar kroost zo maar op goed geluk de wijde wereld inslingert, dan wel, of hier een zekere methode achter schuilt, werd een donkere kamer ge maakt, waarin een schuin oplopende laag mest werd aangebracht. In de wand, tegenover de oplopende laag, werd een kleine opening gemaakt die met glas werd afgesloten. We kunnen ons wél voorstellen wat er nu ge beurde: de slinger schimmels, die door de schuine stand van de bodem zich op verschillende hoogten ten opzichte van de opening bevonden, richtten zich alle naar liet door deze opening vallende licht en namen dus allerlei verschillende standen in. En toen zij rijp warenschoten zij hun sporen met grote kracht recht in de groei richting, d.w.z. recht, naar de opening waardoor het licht in de donkere kamer binnenviel, zodat ten slotte alle sporen tegen het stukje glas, waardoor deze opening was af gesloten kleefden. Geen schot van deze kleine scherpschutters was mis.' Voor de leefwijze van de slinger schimmel mogen we dan weinig gevoelen, voor deze prestatie kunnen we toch wél de nodige bewondering koesteren. En nu maar iveer eens wat anders. Wanneer we de ademhaling van een eend zonden blokkeren, zou het dier na 1 minuten stikken. Maar hetzelfde dier kan in een vijver de kop wel 23 minuten onder water houden en is na afloop van deze duikpartij nog vol komen in orde. Ra, ra, hoe zit dat? B. Pttillon- Gouden medailles voor Mount Everest-beklimmers President Rajendra Prasad van In- die heeft Maandag te Nieuw Delhi gouden medailles uitgereikt aan de leider van de Britse Mount Everest- expeditie, kolonel John Hunt, en aan de beide mannen, die de top hebben weten te bereiken, Sir Edmund Hil lary en de sjerpa Tensing Noi'kay. Op de medailles staat de berg afgebeeld. Woensdag vertrekt het gezelschap naar Groot-Brittannië. Het is mogelijk, dat Tensing eerst nog naar Darjeeling, zijn woonplaats in Noord-India, gaat. Besteding van publieke gelden in onteigenings zaken Het Tweede Kamerlid, de heer Rit meester, heeft aan de minister van Justitie een aantal vragen gesteld over de besteding van gelden in ont eigeningszaken. De heer Ritmeester heeft de minis ter om. gevraagd, of het juist is, dat voor de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam een 5-tal deskundigen voor onteigeningszaken werkzaam is die een gesloten kring vormen en voorts of het juist is, dat de salarië ring dezer deskundigen geschiedt naar een geheime schaal en verband houdt met de grootte der schadever goeding. Het salaris van- de jurist-des kundige zou in een zaak meer dan f 10.000 hebben bedragen en in 17 van de ongeveer 30 onteigeningszaken in de reeks „Slotermeer" niet minder dan f 56.000.tex-wijl de andere vier daarbij betrokken deskundigen in to taal f 36-000.toucheerden. Voorts wordt door de heer Ritmees ter gevraagd of het juist is, dat dooi de jurist-deskundige bovendien in de bedoelde 17 zaken nog ruim f 18-000 als voorschotten is gedeclareerd, waarbij geen specificatie werd over gelegd. De heer Ritmeester verzocht de minister tot het vaststellen van wet telijke maatregelen over te gaan. wel ke aan uitwassen, zoals hier zijn ge signaleerd, een einde zouden maken. Gratieverzoeken voor Sultan Hamid Het Hooggerechtshof te Djakarta is thans bezig zijn advies in gereed heid te brengen voor president Soe- karno ten aanzien van de verzoeken om gratie, welke ten behoeve van Sultan Hamid II zyn ontvangen. Tot heden ontving het Hooggerechts hof dertien gratieverzoeken ten be hoeve van de sultan. Deze zijn afkom stig van 560 personen, voor het me rendeel behorende tot de bevolking van West-Borneo. zijn auto en liet luid jazzmuziek dooi de fabriek schallen om daardoor zijn boze bui kwijt te raken. Als men net nog niet aan andere dingen had gemerkt, dan zou men op dat ogenblik tot de conclusie geko men zijn, dat er werkelijk muziek zit in deze jonge onderneming, die Ne derland ook op het gebied van de auto-industrie volledig wil doen mee spreken. Avro heeft een batig saldo van bijna 1% ton Volgens het jaarverslag van de AVRO over 1952 was de stijging van het ledental en dus ook van de opla ge van de Radiobode bevredigend. De oplage nam met 49.500 exemplaren toe. Na het ontslag aan de heer W. Vogt werd de dagelijkse leiding in handen genomen door vier gedele geerden. Aan enkele hoogleraren werd verzocht het vraagstuk in stu die te nemen aan welke eisen de sta tuten van een grote landelijke ver eniging als de AVRO zouden moeten voldoen. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat hij een begroot overschot van 33.000, een batig saldo van 144.555.50 werd verkregen, na re servering van 30.000 voor onder houd van gebouwen en 25.000 voor reserve voor televisie. Het algemeen bestuur van de AVRO heeft Zaterdag in de studie te Hilver sum vergaderd en in deze bijeen komst tot leden van het dagelijks be stuur benoemd de heren mr. H. A. Wassenbergh te Amsterdam en jhr. Th. Röell te Bilthoven. Hierdoor is voorzien in twee vacatures, waarvan er een is ontstaan door 't aanstaande vertrek van de heer J. Corver als al gemeen secretaris, die op 12 Juli a.s. de dag waarop hij 75 jaar wordt, af scheid neemt. Op deze dag zal de Vie ring van het dertigjarig bestaan van de AVRO worden besloten. Twee, die men niets meer over auto's behoeft te vertellen. Links de Eyigel- se ingenieur Alf Harrison, brandstof- pompspecialist en rechts de Franse ingenieur Jean Marcel Delettrez. con structeur van de Delettrez-dieselmo- tor, die thans beiden hun krachten geven aan de vervaardiging van een geheel Nederlandse automotor in de fabriek van de heer Workum in Hilversum. De Gasperi dient ontslag in Premier Alcide de Gasperi heeft Maandag aan president Einaudi het ontslag van zijn regering aangeboden ingevolge de uitslag der jongste ver kiezingen. Men verwacht, dat hij zal worden belast met de vorming van een nieuwe regering. Vijftig doden bij havenbrand Niet twintig, maar vijftig Afrikaan se arbeiders zyn Zaterdagavond om het leven gekomen bij een grote brand in de haven van Beira, in Portugees Oost-Afrika. BESPREKINGEN DUREN VOORT Overeenkomst binnen twee dagen verwacht Te Seoel is Maandag verklaard, dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten „feitelijk tot overeenstemming zijn gekomen" over een plan, op grond waarvan Zuid-Korea een wapenstil. stand met de communisten zal aan vaarden. Onder meer zou zyn over eengekomen, dat Zuid-Korea geen krijgsgevangenen meer vrijlaat, en dat de Ver. Staten vóór het sluiten van een bestand een voorlopig defen sieverdrag garanderen, dat later een permanent karakter zal krijgen. Generaal Mark Clark, de geallieer de opperbevelhebber in Korea, heeft Maandag aan de communisten voor gesteld de bestandsdelegaties onmid dellijk bijeen te laten komen ter bepa ling van een datum, waarop de neu trale bestandscommissie met haar werk zou kunnen beginnen en ter vaststelling van een datum voor een bestand. De speciale afgezant van president Eisenhower, Robertson, heeft Maan dag wederom besprekingen gevoerd met president Rhee. Waarnemers in Gewicht in zuivel Vanavond wordt de 100.000-ste be zoeker op de nationale zuiveltentoon- stelling „De Melkweg" verwacht. De ze bezoeker of bezoekster zal op „zuivel-waarde" worden beproefd en zal zijn of haar gewicht in zuivel, melk, boter en kaas, waard moeten zijn. Daartoe zal men het „blyde slacht offer" gevankelijk naar de Alkmaar- se kaasmarkt voeren, waar de kaas dragers het zuivere zuivelgewicht van deze gewichtige bezoeker zullen vaststellen. Dit zal dan tevens de feestelijke in zet zijn van de week verlenging (tot 7 Juli), die men aan de nationale zuiveltentoonstelling „De Melkweg" heeft gegeven. Zaterdagmorgen verliet Hr. Ms. on derzeebootjager „Zeeland" de helling bij de Kon. Mij. .De Schelde". Hier boven het moment, waarop het schip van stapel liep. Seoel verwachten binnen twee dagen een overeenkomst tussen Rhee en Robertson. Generaal Clark, die de be sprekingen eveneens bijwoonde had het V.N.-antwoord bij zich op de communistische eis, dat de geallieer den 26.000 vrijgelaten. v anti-commu nistische gevangenen in de kampen terug- brengen. Clark zei, dat het geallieea-de op perbevel blijft trachten de ontsnapte krijgsgevangenen weer in handen te krijgen, maar voegde er aan toe, dat het onmogelijk is meer dan een klein deel hunner op te sporen. Inbraak in kluis met examenopgaven Het Israëlische ministerie van onder wijs, heeft bepaald dat het afnemen der toelatingsexamens voor de hoge scholen in Israël zal worden opge schort, daar bevonden is dat is inge broken in de kluis, waarin de examen opgaven waren opgeborgen. De leerlingen van Israëlische mid delbare scholen hebben in de laatste tijd actie gevoerd tegen het bestude ren van Shakespeare en tegen de moei lijke examenopgaven voor het vak En gels. Zij zijn van mening dat de in Israël voor de studie van de Engelse taal gestelde eisen zwaarder zijn dan in GrootBrittannië en de Verenigde Staten. Mr. d'Ailly genaemd als Commissaris der Koningin Belangrijke benoemingen op handen De regering zal binnenkort voor een drietal belangrijke vacatures ko men te staan, waarbij de minister raad een voordracht voor de Kroon zal hebben op te maken. Voor een van deze vacatures (Commissaris der Koningin in Noord-Holland) wordt de naam genoemd van mr. Arn. J. d' Ailly, thans burgemeester van Am sterdam. De huidige Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwyk, zou bin nen enkele maanden vervroegd pen sioen aanvragen, zo verneemt „De Telegraaf". Zijn ambtgenoot in de provincie Utrecht is Maandag 65 jaar geworden, doch op verzoek van de re gering zou hij nog enige tijd zijn functie blijven waarnemen. Bij een eventuele benoeming van mr. d' Ailly komt de belangrijkste burge meestersplaats in ons land vacant. Van socialistische zijde zou dan we derom mr. dr. J. G.-van Heuven Goed hart, de Hoge Commissaris voor het Vluchtelingenwezen, als candidaat naar voren worden gebracht. Als tweede candidaat wordt genoemd de staatssecretaris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, die de 60- jarige leeftijd echter reeds heeft overschreden. Christie niet in beroep John Christie, die bekend heeft se ven vrouwen tc hebben vermoord, zal niet in hoger beroep gaan. Wel zal aan de minister van binnenlandse zaken worden verzocht de Koningin te ad viseren gratie te verlenen, waardoor dan de doodstraf in levenslange ge vangenisstraf zou worden veranderd. Amsterdamse Bank veroordeeld Wegens weigering om fiscus in te lichten De Amsterdamse politierechter mr. L. de Bleeourt heeft schriftelijk uitspraak doende de Amsterdam se Bank conform de eis veroordeeld tot 100 boete (en de directeur tot 25 boete), omdat de procuratiehou der op II November jl. namens de di rectie een controleur van de belastin gen een bepaalde inlichting weigerde. Deze ambtenaar wilde nl. weten aan wie uitgelote premie-obligaties waren uitbetaald. Namens de bank had mr. Jolles be toogd, dat de wet de bank dwingt alleen dan een financiële inlichting aan de ficus te verstrekken, wanneer de belastingambtenaar de betrokken persoon met name noemt. Mr. de Ble eourt is in zijn vonnis echter van me ning, dat de wet zeker niet aldus moet worden geïnterpreteerd. Twaalf doden heeft het weekeinde geëist. Vyf jonge mannen zyn ver dronken, vijf personen verloren het leven by verkeersongevallen en te Venlo kwam een 4-jarige knaapje in de vlammen om bij een brand in een tuinderskeet. Voorts is bij de Zondagmiddag door de handboogschutter^ Diana te Venlo gehouden wedstrijden de 43-jari- ge heer Burhenne uit Venlo door een verdwaalde pyl in 't hoofd getroffen. In de loop van de avond is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en vyf kinderen achter. Naby Eindhoven verdronk de 30- jarige P. de Lange hij het zwemmen in de Dommel in het Wïlhelminaka- naal nabij Tilburg de 17-jarige J. van Lissum in de Lek bij Culemborg het 11-jarig zoontje van de familie Van Royen, de 22-jarige N. F. in Alphen aan de Ryn in de Oude Rijn en de 26- jarige student J- de Wit even buiten de haven van Muiden. De 57-jarige mevrouw Hertroys- Winters uit Valkenswaard kwam met haar bromfiets nabij Gemert in botsing met een auto en werd op slag gedood. In Well (L.) werd de 59-ja- McCarthy wil Truman doen horen Toen Harry Truman werd gevraagd wat hij had te zeggen omtrent het be richt, dat senator McCarthy voorne mens zou zijn hem voor zijn commis sie te dagen, antwoordde de oud-pre sident: „Wat ik er over zou willen zeg gen, zoudt u niet iri uw krant kunnen afdrukken. Ik zal mij daarom van elke commentaar onthouden". rige Helmonder W. Jonkers door een auto gegTepen, toen hij per fiets een drukke verkeersweg overstak. Te Tilburg werd het 8-jarige meisje W. Stoopen door een vrachtauto aange reden en gedood. Eveneèns in Til burg werd de 23-jarige wielrijder J. Kolsteren aangereden en gedood. Te Dodewaard kwam een bestelwagen met een tractor in botsing, beide voertuigen stortten van een dijk en de 64-jarige landbouwer D. A. Cor- nelissen kwam hierbij om het leven. Cambodja protesteert bij Frankrijk De regering van Cambodja heeft bij de Franse Hoge Commissaris te Pnom Penh geprotesteerd tegen „provocate en ongerechtvaardigde intimidatie" door Franse troepen, aldus lieeft de staatssecretaris van Cambodja, Sam Sary, te Parijs meegedeeld. In de nota wordt gezegd, dat het volk van Cambodja aan de oproep van koning Norodom Sihanoek om kalm te blijven gehoor heeft gegeven en dat dus de Franse troepenbewegingen on gerechtvaardigd zijn. Indien de Fran se autoriteiten geen einde aan deze toestand maken, zo wordt hieraan toe gevoegd, zal de regering van Cam bodja „soortgelijke maatregelen" ne men. Volgens een bericht uit Pnom Penh heeft Cambodja inmiddels reeds de daad bij het woord gevoegd. Bij alle regeringsgebouwen in de hoofdstad staan wachtposten van het nationale leger en de ministers hebben om wa pens verzocht. In het land is het rus- ti* Het Wereldgebeuren Gebrek aan goede wil Ruim een jaar geleden hebben de ministers van het zogenaamde Kleine Europa in een aller- plechtigsle bijeenkomst hun j-oem- ruchte handtekeningen geplaatst on der het verdrag voor dc Europese Ver dediging. En de argeloze mensheid dacht voor de zoveelste keer, dat we er nu waren, dat de Russen net voor goed uit hun hoofd zouden laten om ooit een boosaardige aanval op West Europa te doen en dat we dus rustig konden gaan slapen. Maar lacie! een verdrag onderteke nen slaat allerminst gelijk met een verdrag van kracht laten worden. De wereldgeschiedenis had ons dat toch waarlijk al vaak genoeg geleerd. En zo zitten we dan na ruim een jaar nog altijd te koekeloeren naar een Europese verdediging, die maar niet op gang wil komen. Voor een verdrag van kracht wordt, moeten tie parlementen er hun goedkeuring aan hech ten. En parlementen zijn lastige in strumenten om mee te werken. Als 'n chirurg ooit met een parlement ifc- plaats van met zijn teruege gescherp te werktuigen zou moeten opereren, wat zouden er een te genezen zieken sterven... Geen van de zes parlemen ten der bij de Europese Verdedigings- gemeensciiap aangesloten landen heeft Lot dusver net verdrag ge ratificeerd en... daarvan kennis ge geven in Parijs. Op dat laatste komt het namelijk aan. Wel heeft Adenauer het verdrag er door gedrukt, maar... zijn politieke levensdagen schijnen helaas geteld- De Gasperi heeft in Italië wel een overwinning behaald bij de verkiezin gen, maar hij dreigt ieder ogenblik door zyn politieke tegenstanders uit het zadel te worden gewipt. En arme Laniel, die het nu in het povere, door verdeeldheid verscheurde Frankrijk moet gaan proberen... Welk een dra ma toch dat Frankrijk! Daar ont stond onze Europese cultuur, daar lag het machtigste bolwerk der Euro pese beschaving. Thans staat 'n der de van de Fransen achter Moskou en men weet wat dat betekent... Neen, Frankrijk zal wel de laatste mogend heid zijn, die de defensieverdragen ra tificeert. De Fransen hebben andere zorgen genoeg aan hun hoofd. In de drie Beneluxlanden had men de zaken wél sneller kunnen doen na tuurlijk. Maar waarom haast ma ken als een ander het ook niet doet? In September zullen de Nederlanders en de Belgen en de Luxemburgers wel eens kijken hoe het gaat... Benelux heeft hiermede een goede kans voorbij laten gaan om in Amerika een goede beurt te maken. De Amerikanen im mers zitten gewoonweg te snakken naar het tot stand komen van een hecht verdedigingsblok in West Eu ropa. Zij hebben de geallieerden al een paar maal op het laaste nippertje van een wisse dood moeten redden, zij voe len er bitter weinig voor om straks de vijand in eigen land te krijgen, zonder dat er te voren ook maar een poging is g-edaan om hem verre te houden. Die poging zal Europa moeten wagen, niet alleen ter wille van de Amerika nen, maai' om er zelf het leven af te brengen... Europa heeft dus voordeel van deze Amerikaanse bezorgdheid voor Moskou. En toch... toch toont West Europa gebrek aan goede wil. Men maakt maar ruzie, in eigen land en onder elkaar en de Amerikanen zullen zich op den duur toch wel moeten gaan af vragen, of zij Europa maar niet beter als verloren gebied voor de Westerse beschaving kunnen gaan beschouwen. Wat doet men met onwillige bond genoten... Nog verleden week besloot de Consultatieve vergadering van de Raad van Europa om maar geen de batten te houden over de Europese po litiek voor de Bermudaconferentie achter de rug is. Anders komt de ver deeldheid zo aan het licht... Alsof de Amerikanen die verdeeld heid niet kennen! Niet voor niets heb ben zij de helft van hun militaire hulp opgeschort totdat de Europese defen- sieverdragen geratificeerd zullen zijn.. Wat doe ik met onwillige bondgenoten... EEN BOEKJE OVERi HET HOOGLIED. Dit boek van dr. G. Ch. Aalders is een deel van de commentaar op het Oude Testament, die wordt uitgege ven onder redactie hoogleraren van de Vrije Universiteit en die van Kampen. In tegenstelling tót andere uitleggers komt de schrijver op voor de eenheid van het Hooglied, dat hij ziet als een lied, waarin gezongen wordt van Christus de bruidegom en Zijn Kerk, die Hij zo innig lief heeft en die met heel haar hart aan Hem hangt. In deze commentaar, die meer voor vakmensen bestemd is, vindt men het belangrijkste samen gevat van hetgeen er over het Hooglied ge zegd is. Uitgave Kok, Kampen. H.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5