Zioin Ziipe CENTRALISATIE VAN POLDERS OP SCHOUWEN-DUIVELAND WALCHEREN VLISSINGEN WORDT BEVEILIGD TEGEN WATEROVERLAST Ti/U 7 RH EIJMIN JIMMY BROWN en de oranjehemden DINSDAG 30 JUNI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VOORLOPIGE COMMISSIE INGESTELD Waterschaps- en gemeentebesturen zijn gevraagd hun mening hierover kenbaar te maken De discussies, die sinds de ramp gaande zyn over een eventuele centrali satie van waterschappen en polders, hebben ook Schouwen-Duiveland niet onberoerd gelaten. Een voorlopige commissie, ingesteld door de samenwer kende waterschappen en landbouworganisaties op het eiland, heeft deze kwestie in grote lijnen bestudeerd en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat centralisatie op het eiland Schouwen-Duiveland niet zonder meer dient te worden afgewezen, temeer omdat ook de herverkaveling en de sanering der landbouwbedrijven na de droogvalling aan de orde komen. De commissie heeft thans aan de da gelijkse besturen van de waterschap pen op Schouwen-Duiveland en van de gemeenten verzocht hun mening over een eventuele centralisatie ken baar te maken. In de brief van de commissie wordt er op gewezen, dat het noodzakelijk kan worden geacht, om tot één groot en krachtig water schap te komen, waarin de taken, zeeweringen en wegen afzonderlijk gebundeld en geadministreerd kun nen worden. Voorts wordt gepleit voor centralisatie van het onderhoud van alle dijken, terwijl enkele sugges ties worden gedaan o.a. inzake de fi nanciering. Verzocht is aan de betrokken be sturen om vóór de 18e Juli a.s. him mening over deze kwestie kenbaar te maken. Het is de bedoeling, dat de commissie zich dan over de binnen gekomen suggesties en meningen zal beraden, teneinde te trachten een Gaat Vlissingse raad 's avonds vergaderen? Sollicitante trok zich terug In de vergadering van de Vlissing se gemeenteraad gingen gistermid dag tal van voorstellen snel onder de hamer door. Tot onderwijzeres aan de openbare school Pres. Rooseveltlaan werd benoemd mej. E, Kommers te- Middelburg waardoor in een vacatu re werd voorzien. Een andere voor dracht, nodig voor de uitbreiding van het personeel van deze school met een zesde leerkracht, moest worden teruggenomen, omdat de voorgedra gen candidate zich had teruggetrok ken. Alle benoemden, verklaarde leden voor de nieuwe raad werd, na onder zoek van de geloofsbrieven, toegela- ten. Bij de rondvraag stelde de heer H. Krietemeyer (A.R.) voor de raads vergaderingen voortaan 's avonds te houden. In de nieuwe raad zullen zes leden van het Schelde-personeel zit ting hebben en voor hen zijn middag vergaderingen zeer bezwaarlijk. Bur gemeester mr. B. Kolff zegde over weging toe. De heer J. P. Ventevogel kreeg van wethouder M. A. van Popering de -toezegging, dat aandacht zal worden besteed aan de verontreiniging van de straten met papier e.d., eventueel door het plaatsen van papiermanden, en aan het maaien van een parkeer- terreintje tegenover de tennisbanen. In dit verband deelde de wethouder nog mede,- dat in overweging is aan de plantsoendienst enkele mensen toe te voegen. T.b.c.-collecte bracht te Vlissingen 1098.— op. De onlangs gehouden collecte ten bate van het N.V.V.-Zonnestraat t. b.c.-fonds heeft te Vlissingen 1098 opgebracht. Vergadering „Huis en Hol" „Huis en Hof", de woningbouwver eniging te St. Laurens, hield een al gemene vergadering onder leiding van de heer S. Simonse. Uit het fi nancieel jaarverslag van de secreta ris-penningmeester, de heer P. Wisse, bleek, dat de rekening over het boek jaar 1952 sloot met aan ontvangsten en uitgaven een bedrag van 2865,42. Als bestuurslid werd herbenoemd de heer A. Willeboordse en als commis saris de heer P. Boon sr. vattingen zoveel mogelyk zijn terug te vinden. Mocht deze opzet slagen, kan dit rapport wellicht te zijner tijd aan het provinciaal bestuur worden aangeboden om als informatie te die nen, wanneer over deze kwestie be sluiten genomen moeten worden- Hervormde Gemeente Brugge bezocht Walcheren Ds. Y. v. d. Schoot, Hervormd- Evangelisch predikant te Brugge, heeft het afgelopen week-einde met zijn gemeente een bezoek gebracht aar. Walcheren. Zaterdagmiddag be zichtigde het uitgebreide gezelschap o.m. de Abdij te Middelburg en Za terdagavond werden de Belgische gasten ontvangen door de kerkeraad te Zoutelande. Namens de Brugse gemeente werd aan de kerkeraad een Hugenotenkruis en een Brugs marte- larenboek aangeboden. Zondagmor gen leidde ds v. d. Schoot de ochtend dienst in de Nederlandse Hervormde kerk te Zoutelande en des avonds ging de Brugse predikant voor in een dienst welke werd gehouden in de Ned. Herv. kerk te Souburg. Na af loop van de dienst bood ds v. d. schoot een Hugenotenkruis aan de Herv. Gemeente van Souburg aan. Hij dankte de kerkeraad er voor, dat deze dienst mogelijk was geweest. Met een toepasselijk woord werd het Hugenotenkruis door de scriba van de kerkeraad, ouderling A. Lijnse, in ontvangst genomen. Het zal in de consistorie een plaats krijgen. Fancy-fair Jeugdraad bracht 3600. op De door de Oecumenische Jeugd raad te Middelburg gehouden fancy- fair, waarvan de opbrengst zal wor den gebruikt om kinderen van displa ced persons, welke in kampen ver blijven, een vacantig op Walcheren aan te bieden heeft bruto het mooie bedrag van f 3600.opgebracht. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg nam met 144 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Orleans, een afstand van 418 km. De dui ven werden om 7 uur met Noordenwind gelost. De eerste duif arriveerde te Mid delburg om 15.14, de laatste om 16.31 uur. De uitslag was: A. de Bue 1; E. van Vlaanderen 2; J. Kuijs 3; J. Sturm 4, 6 en 9; Iz. Scheijbeler 5; H. Castel 7; M. D. Walraven 8; C. L. Daane 10. De Orleans-wisselbeker werd gewonnen door A. de Bue uit Gapinge. Jaarvergadering „Goed Wonen" te Vlissingen. De woningbouwver. „Goed Wonen" te Vlissingen, hield in het gebouw van de A.N.M.B. onder voorzitter schap van de heer A. C. van de Velde, haar jaarvergadering. In zijn openingswoord releveerde de voor zitter hetgeen in de afgelopen peri ode is tot stand gekomen. Een com plex van 99 woningen met winkel en kantoorruimte en een van 47 wo ningen werden aan het bezit van de vereniging toegevoegd. De grote kosten van het onderhoud waren oorzaak dat niet alle reparaties en herstellingen direct konden worden ter hand genomen. De voorzitter verzocht de bewoners de kleine re« paraties zelf ter hand te nemen. Het schilderwerk werd gedeeltelik in eigen beheer uitgevoerd. Het gevel schilderwerk werd ten dele uitbe steed. Het verslag van het bestuur en de administratie-rekening werden onder dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek oun., dat het be zoek aan het badhuis wel beter kon zijn. In het afgelopen verenigings jaar werden 48.716 baden genomen tegen 54.285 in het voorgaande jaar. De exploitatie van de badin richting werkt met enig verlies. Het aantal leden van de woningbouw vereniging bedroeg op 31 December 1364, van wie ongeveer 1000 een woning bewonen. De financiële ba sis is goed te noemen. De aftredende bestuursleden, de heren L. J. Florusse, G. van Oor schot en W. J. Bouff werden met vrijwel algemene stemmen herko zen. Het bestuur werd gemachtigd om in de toekomst een bedrijfspand te stichten. Aan dit pand zullen ook een aantal autoboxen worden ge bouwd, daar gebleken is, dat daar aan behoefte bestaat. Bij de rondvraag werd o.m. over de verhoging van de huren met compensatie gesproken. VAN TOT De kinderen van de O.L. school te West- kapeUe maakten onder leiding van enkele onderwijzers een reisje naar Rotterdam, waarbij o.m. een kijkje genomen werd in Artis. Voorts werd een boottocht door de haven gemaakt. De leerlingen van de school met de bijbel brachten een bezoek aan Tilburg en Oisterwijk, waar o.m. de vennen werden bezichtigd.... Dank zij uitstekende medewerking van de muziekvereniging „O.K.K.", de leerlingen van de school met de bijbel en enige dames heeft de in Westkapelle ge houden collecte voor het Nederlandse Ro de Kruis f 448 opgebracht. De opbrengst van de Rode Kruis col lecte te Oostkapelle bedroeg f 208.58. Te Zoutelande heeft de lijstcollecte voor het uitstapje voor ouden van dagen opgebracht f 269. Aan het Mode-instituut van mevrouw H. CuppensGewis te Eindhoven slaag den voor het examen coupeuse mevrouw Mailuwuh uit Middelburg (met lof) en Vlissingse Ouden van Dagen gaan varen De directie van de maatschappij „Flandria" te Antwerpen heeft aan de ouden van dagen uit de Gasthui zen te Vlissingen een boottocht langs de kust aangeboden in de loop van de maand Juli. Het aantal deelnemers is op 120 gesteld. Er komen uit de Gasthuizen slechts 60 deelnemers, zodat nu aan de Bond van ouden van dagen is aangeboden de resterende zetels te bezetten. Het spreekt van zelf, dat. dit aanbod met grote dank baarheid is aanvaard. De traditionele autotocht voor de ouden van dagen, die ditmaal naar Brabant gaat, is vastgesteld op 23 Juli. Er wordt voor dit doel thans een lijstencollecte ge- beuden. mej. N. de Visser uit Souburg De Rode Kruis-collectes te Koudeker- ke en Biggekerke hebben resp. opge bracht f 537.29 en f 177.10.... Polderbenoemingen Door het Provinciaal Bestuur van Zeeland is medegedeeld dat werden benoemd tot: lid van de dijkraad van de waterkering van de cal. polders Onrust c.a.: de heer H. K. Leendert- se te Wissekerke, voor de cal. Anna- Frisopolder; de heer P. D. Remijnse te Wissekerke, voor de Heer-Jansz- polder; de heer L. P. Wisse te Wisse kerke, voor de cal. Jacobapolder; de heer J. Dieleman te Wissekerke, voor de cal. Onrustpolder; tot lid van de dijkraad van de waterkering van de cal. Vlietepolder: de heer W. de Jonge te Wissekerke, voor de Thoornpolder; de heer J. P. v. d. Moere te Wisse kerke, voor de cal. Vlietepolder; tot lid van de dijkraad van de waterke ring van de cal. Adornispolder: de heer M. Schijve te Oostburg, voor de cal. Adornispolder; de heer A. W. Verplanke te Nieuwvliet, voor de cal. plaatpolder werd benoemd de heer A. Adornispolder. Tot gezworene van de cal. Hoofd ei. C. Thomaes te Hoofdplaat; tot ge zworene van de cal. Jacobapolder, de heer H. J. de Kam te Wissekerke; tot fezworene van de cal. Vlietepolder, e heer E. M. van der Maas te Wis sekerke; tot gezworene van de cal. Onrustpolder, de heer L. L. Wisse t Wissekerke. Tot dykgraaf van de cal. Vlietepol der werd benoemd de heer C. A. Ge luk te Wissekerke en tot bestuurslid van het waterschap Hulster en Axe- ler Ambacht werden benoemd de he ren P. V. M. Vercauteren te Clinge en A. Haak te Zaamslag. J eugdvaardigheidsproeven Vlissingse Turnvereniging De Vlissingse Turnvereniging nam de jeugdvaardigheidsproeven af voor het di ploma A. De eisen hiervoor zijn: 10 km. wandelen In 3 uur; snelloop van 50 meter voor jongens binnen 10 seconden en voor meisjes binnen 11 seconden; verspringen voor jongens 2.80 meter en voor meisjes 2,25 meter; kastiebalwerpen voor jongens 25 meter en voor meisjes 15 meter; buig- oefening. De geslaagden waren. Meisjes: M. Stuut, C. van Schaik, M. Jobse, C. de Keyzer. C. Dooms, T. Post, R. Luwema, R. v. d. Meer, T. v. d. Pompe, P. v. d. Velde. N. Bostelaar, H. Kopmels, T. Lich tenberg, C. Hubregtse, A. de Boe; M. Kampwart. J. Mannaart. A. Wille, R. Schinkel, S. Markusse, M. Krijkamp, CL van Schaik, J. Boekhout. R. Brink, M. de Ridder, M. Theune, S. Jasperse, N. Post, R. Mommaas, M. Schout, B. de Vries, A. Jelderda, M. Kort, T. Marijs, R. Schout, T. de Vries en B. Cracau. Jongens: M. Koole, P. de Boe, J. Stuut, J. Hollebrandse, H. van Kooten, E. Pries ter, E. Francissen, K. Koster. J. v. d. Weyde, A. Levering, Nic. de Nooyer, C. Egeraat; J. van Akker, H. Marijs. P. v. d. Meer, Nic. v. d. Vliedt. P. Hopmans. H. Janse, J. Scheers, A. Davidse, J. Hopmans, en J. Reyns. Voor het B-diploma slaagden P. de Moor, T. de Loof, P. Timmerman, L. Priem en P. van Egeraat. De leiding berustte bij de heer D. West- strate; de jury bestond uit de heren G. Lemmers en J. Kole uit Vlissingen en K. Kooy uit Goes. RAAD ARNEMUIDEN. Badhuis van het Groene Kruis Maandag vergaderde de raad van Arnemuiden, onder voorzitterschap van burgemeester J. van den Bos. Medegedeeld werd, dat de heer- M. Kaboond te Wolf aartsdijk zijn benoe ming tot onderwijzer aan de openbare lagere school (kom) heeft aangeno men. Besloten werd aan de bijzondere school op Geref. grondslag te Arne muiden financiële medewerking te verlenen voor de aankoöp van school banken en klassemeubelen. Aan het Groene Kruis zal medewerking wor den verleend bij de oprichting van een badhuis, dat gedacht is aan de Zuidwal. De vorm van deze mede werking zal nog nader onder ogen worden gezien. Hierna werd een commissie, be staande uit de heren A. Schuit en J: Scheele, opgedragen de geloofsbrie ven van de nieuwbenoemde raadsle den te onderzoeken. Deze geloofsbrie ven werden in orde bevonden. Tot waarnemend secretaris werd be noemd de heer P. Dekker en tot waarnemend ontvanger de heer J. de Klerk. Beiden legden de vereiste eden af. Tot onderwijzeres in vaste dienst aan de o.l. school (kom) werd be noemd mej. J. C. Bos te Vlissingen. Op een vraag van de heer A. Schuit over de Nieuwlandse weg en Kanaal- weg deelde de voorzitter mede. dat het in de bedoeling ligt in Juli de Kanaalweg te teren en in Augustus de Nieuwlandseweg te bestraten. RAAD KOUDEKERKE De waterleiding en de Middelburgse straat De gemeenteraad van Koudekerke kwam gisteren onder voorziterschap van de burgemeester, de heer J. L. Dregmans, bijeen. De voorzitter sprak in zijn openingswoord over de verjaardag van Prins Bemhard en Laura van Cutsem-prijs voor Middelburgse pianiste Door uitvoering op piano van de Dante-sonate van Liszt verwierf mej. Martine Reynders Schilt te Middel- buig aan het Brussels Conservato rium de „prix Laura van Cutsem", een hoge onderscheiding in de mu ziekwereld, welke in België slechts zelden aan musici wordt toegekend. Mej. Reynders Schilt, een oud-leerlin- fe van de heer J. Kuiler te Middel ing en houdster van o.m. het alge- ipeen- en het solisten- einddiploma Van het Conservatorium te Amster-* dam, dong naar deze prijs met twee andere uitstekende pianisten. Examens Rijkskweekschool Middelburg beëindigd De examens aan de Rijkskweek school te Middelburg zijn beëindigd. Als laatsten slaagden voor het onder- wyzers-examen de heren: J. J. A. Rys- sel te Vlissingen, C. Schijve te Oost burg, J. Steenaard te Vlissingen, A Steketee te Vlissingen, G. J. Swiers te Middelburg en N. J. Wondergem te Ternèuzen. Van de in totaal 33 geëx amineerde candidaten moest er één worden afgewezen. Twee schepen liepen vast Het Belgische sleepschip „Fluviale 27", geladen met erts, liep by het bin nenlopen van de haven te Hansweert op de Oostberm. Met vier sleepboten werd het schip weer vlotgesleept. Het liep geen schade op. Het ledige tankschip „Potentille" voer Zondagmorgen op de Ooster- schelde omhoog. Het schip lag geheel droog, doch men hoopte, dat het schip zonder assistentie bij hoog water weer vlot zou komen. Geslaagden Machinistenschool Middelburg Te 's-Gravenhage slaagden voor het voorlopig diploma Scheepswerktuig- kundige de heren L. W. Gillissen te Middelburg; C. v. d. Plassche te Goes; R. W. Fastenau te Middelburg; C. v. d. Mast te Souburg en met herexa men A. J. v. d. Beek te Zaamslag, allen leerlingen van de Machinisten- school te Middelburg. WAARDERING VOOR VOORTVARENDHEID Schade aan uitzicht tot minimum beperkt In de vergadering van de Vlissing se gemeenteraad zijn de beide voor stellen van B. en W., welke waren gedaan om nieuwe overstromings rampen in de oude stad te voorko men, zonder veel discussie en met al gemene instemming aanvaard. Van verschillende zyden werd zelfs veel waardering uitgesproken over de voortvarendheid, waarmede het col lege deze zaken heeft voorbereid, zo dat een en ander nog voor het storm seizoen zjjn beslag kan krijgen. Wet houder M. A. van Popering droeg de ze waardering over op het personeel van gemeentewerken. Zoals bekend, ging het om twee dingen: uitbreiding en revisie van het rioolwaterpompstation aan de Paardenstraat en het bouwen van een hogere keermuur rond de voorha ven, waarin lagere gedeelten als het ware zouden worden „uitgespaard" Prov. Watersnood Comité stortte f 182.528,45 in N.R.F. Het Provinciaal Watersnood Comi té Zeeland heeft alle ten behoeve van de rampslachtoffers ingezamelde gel den, tot een bedrag van f 182.528-45, aan het Nationaal Rampenfonds over gedragen. De directie van het N.R.F. heeft haar bijzondere erkentelijkheid uitgesproken voor deze indrukwek kende bijdrage uit een provincie, wel ke zelf zo zwaar werd getroffen. Ver klaard werd o.m dat de hulp, welke Zeeland aan de slachtoffers van de overstromingen in en buiten deze pro vincie heeft geboden, diepe indruk heeft gemaakt. Het echtpaar A. J. Dierick—L. Boer- jan te Aardenburg vierde dezer dagen zjjn gouden bruiloft. wees op de belangrijke taak, welke de Prins voor ons land verricht. In een vlot tempo werd de agenda afgewerkt. Besloten werd tot wyzi- ging van de gemeentebegroting en van de rekening burgerlijk armbe stuur over 1952. Er werd een nieuwe schoonmaakster voor het gemeente huis benoemd, waarbij de heer Spar- retak opmerkte, dat hy liever gezien had, dat- er een oproep was gericht, orn eventuele candidaten de gelegen heid te geven te solliciteren, hetgeen nu niet was gebeurd. De voorzitter gaf spreker hierin gelijk, doch wees op de moeite, welke het gemeentebe stuur indertijd heeft gehad om een gegadigde te vinden. Garantie van rente en aflossing van een door de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren" te sluiten kasgeldlening van f 50.000.werd verleend. Bij de rondvraag merkte de heer W. Ova op, dat het naambord van de Vlissing se Kleiweg door de begroeiing onzicht baar is geworden. Hij vroeg of het bord niet aan een paal kan worden geplaatst. Dit zal overwogen worden. De heer P- Flipse wees op de slechte toestand, waarin het trottoir op het Kerkplein zich bevindt. Voorzitter zal maatregelen nemen om het trot toir te laten maken. Tenslotte wees de heer J. W. Christiaansen op het feit, dat een groot aantal bewoners van de Middelburgse straat aansluiting wenst op de waterleiding. Voorzitter zei, dat B. en W. in deze zaak diligent blijven en zodra het mogelyk is, deze aansluiting zullen doen uitvoeren. RAAD AAGTEKERKE. Winkels tot zeven uur open De raad van de gemeente Aagte- kerke kwam in vergadering byeen onder voorzitterschap van de burge meester, de heer J. Bosselaar. Overgegaan werd tot beëdiging van de heer S. Verhage als raadslid in de plaats van het onlangs overleden raadslid, de heer W. Visser. Met in gang van 1 Januari is de pensioen grondslag van de ambtenaar der bur gerlijke stand in verband met een jaarwedde verhoging van 5% vast gesteld op 175.De verordening op de brandweerwet werd vastge steld overeenkomstig een door G.S. aangegeven ontwerp. De verordening ingevolge de winkelsluitingswet 1951 werd zodanig gewijzigd, dat over de periode van 1 April tot en met 30 September de winkels tot 19 uur des avonds voor het publiek mogen open blijven. Door de heren J. Sturm en F. Mal- jers werd afstand gedaan van het eigendomsrecht ten aanzien van „Het Padje". Het eigendomsrecht werd aan de gemeente verkocht voor 1. De gemeente wil „Het padje" nu be straten. De heer J. de Hollander wei gerde echter als eigenaar van het verdere gedeelte van „Het Padje" zyn medewerking te verlenen. Dit werd door alle leden van de raad be treurenswaardig en zelfs „klein" ge noemd, daar men nu niet in staat is tot algehele verbetering en bestra ting over te gaan. De raad besloot nu te bestraten tot het perceel van de heer Hollander. Uitslagen ringrijderij te Veere De uitslag van de Zaterdag te Vee- re gehouden ringrijdery luidt als- volgt: 1ste prijs L. P. Brasser. 37 rin gen; 2e pr. Jo Maljers, 32 ringen; 3e pr. Joost Mesu, 31 ringen, 4e prijs A. de Nood, 28 ringen; 5e prijs L. Maljers, 26 ringen; 6e pr. C. de Looff, 24 ringen; 7e pr. I. van Wallenburg, 24 ringen; 8e pr. J. de Nood, 21 rin gen; 9e pr G. Koppejan 19 ringen; 10 pr. P. Maljers, 18 ringen; lie pr. A. Wielemaker, 16 ringen; 12e pr. J. Gideonse. 12 ringen; 13 pr. Jan Mal jers; 12 ringen; 14e pr. A. Langebee- ke, 11 ringen; 15e Pr- A. Huibregtse, 11 ringen. De beker, beschikbaar gesteld door burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael werd gewonnen door A. de Nood en de medaille van de V.V. V. ging naar Jo Maljers. De pollepel kwam ln bezit van G. Koppejan. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester. De meeste volgringen had L. P. Brasser. (20 stuks). om althans zoveel mogelijk van het uitzicht te sparen. Deze lagere ge deelten kunnen dan in geval van nood met T-ijzer en schotbalken ge sloten worden. De heer Post (P.v.d.A.) drong aan op goede zorg voor dit materieel op dat er, wanneer werkelijk de nood aan de man mocht komen, niets mis kan gaan. Voorts drong deze spreker aan op spoedige maatrege len ten aanzien van de Marinedam, weJke de laatste zwakke schakel in de zeeweringen zou vormen. De heren J. P. Ventevogel (CH), H. B. Knoop (WD) en J. Marijs (AR) vielen dhr Post by, waarby de heer Ventevogel nog zeide te begrypen, dat de schade aan het uitzicht en dus ook voor de zaken aan Nieuwendijk en Bella- mypark onvermijdelijk Is. Wethouder van Popering zegde hierop alle zorg voor het materieel en regelmatige oefening met het mate rieel tc De Marinedam is een ob ject van de Rijkswaterstaat, maar spreker had reden om aan te nemen, dat men er ook daar naar streeft voor het najaar de beveiliging van Vlissingen te verzekeren. Burgemees ter KcJff legde er ten slotte nog de nadruk op, dat er inderdaad enige schade aan het uitzicht zal ontstaan, maar dat de gekozen oplossing deze toch tc-t een minimum beperkt. De burgemeester meende zelfs, dat deze schade tot hoogstens 10% was te ruggebracht. Ten aanzien van het pompstation werd sDoedige uitvoering bepleit en toegezegd. Oesterlarven in Oosterschelde Vrij onverwacht verschenen op 24 en 25 Juni vele oesterlarven in de Oos terschelde. Dr. Korringa denkt bjj deze larven aan het voor-maximum, dat zijn de larven die tijdens het springtij van 15 Juni door de moederoesters als zaad zijn losgelaten, maar die waarschijn, lijk tengevolge van het koudere weer, wat later zijn verschenen. De watertemperatuur is inmiddels gestegen tot 19 graden Celcius en gunstig voor de ontwikkeling van deze larven. Of deze voor-maximale larvenproductie echter veel broedval zal opleveren, is moeilijk te zeggen. Typografen geslaagd. Voor het examen Typografie zijn op de Grafische School te Amsterdam geslaagd de heren P. van der Kuijl te Middelburg en A- de Witte en J. Izeboud, beiden te Koudekerke. Reis ouden van dagen Vorige week maakten de ouden van dagen te Biggekerke per autobus een geslaagd reisje door West-Zeeuwsch- Vlaanaeren- Na aankomst in het dorp werd door burgemeester J. L. DiW; mans een speech gehouden, waarin hJi o.m. dank bracht aan de heer A- Koets, die momenteel in het zieken huis ligt en die de financiering gro tendeels heeft geregeld. Gouden bruiloftsfeest. Het echtpaar B. van Strien Raaymakers vierde Zaterdag te Hoofdplaat zijn gouden bruiloft. Dat deze echtelieden, ondanks de korte tijd dat zij hier wonen, reeds in de bevolking zijn opgenomen, bewees de belangstelling bij dit feest. 37. Om precies tien voor drieën blies scheidsrechter Liedfluiter voor het einde van de eerste helft en als elf geslagen honden verlieten De Bïggers het speelveld. Zij stonden met 40 achter en hadden bij wijze van spre ken geen voet aan de grond gehad. De stemming op de tribune was tot ver onder nul gezakt .Dat was nou de wedstrijd waarvan de ménsen zich zoveel hadden voor. gesteld. De wedstrijd van De Biggers met hun geweldi ge, nieuwe middenvoor. „Heb jij wat van die nieuwe middenvoor gezien?" zeiden de toeschouwers mopperend tegen elkaar, terwijl ze wat dieper in hun kraag doken, want het was nog guur op de koop toe. Toch was ieder een het daar niet helemaal mee eens, want die Jackie Brown mocht dan al geen doelpunten gemaakt hebben. hij had zijn medespelers als ze in de aanval waren wel veel kansen gegeven, opgelegde kansen zelfs. Maar dat was iets. dat alleen de kenners was opgevallen. De meeste kijkers scholden Jackie uit voor onderdeurtje en apie-op-een-stokkie en meer van dat moois. Als er één was die zich had zitten verbijten, dan was het echter Jimmy Brown wel geweest. „Die jongen heeft m'n raad al te letterlijk opgevat", dacht hij wanhopig. „Die denkt, geloof ik, dat hij zelf geen doelpunten mèg maken en dat de anderen dat moeten doen. Maar als-ie nu toch ziét dat die anderen er geen bal van terecht brengen, waarom doet-ie 't dan zelf niet?" Jimmy werkte zich door de mensenmassa naar de kleedkamer. „Ik ga 't 'm 's even vertellen", dacht hij. FILMS IN ZEELAND Parijse boefjes voor de lens Aan het verfilmen van het koste lijke leven, dat de Parijse boefjes, met hun onafscheidelijke vrienden, de Parijse straathonden, o.m. op Mont- martre leiden, heeft regisseur Robert Venray vermoedelijk zelf evenveel plezier beleefd als de toeschouwers, die het resultaat van dit filmen reeds hebben gezien in de vrolijke Franse film, „De Boefjes van Montmartre". Het verhaal van deze, haast schanda lig baldadige jongetjes en meisjes in de Franse hoofdstad, die met iedereen en alles een loopje nemen, maar dan altijd op echt-Franse charmante wij ze, doet de bioscoopbezoeker van de ene lachbui in de andere vallen. „Les petits Pouibots", de schoffies, die in deze amusante rolprent de hoofdrol len vervuilen, zullen ongetwijfeld bij hun verschijnen op het doek in AI- hambra te Vlissingen ook stormen derhand de harten van het Vlissingse publiek weten te veroveren. Officiële publicaties SPREEKUUR WETHOUDER De wethouder van Sociale Zaken van Vlissingen zal in plaats van op Woensdag 1, op Donderdag 2 Julï spreekuur houden. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 29 Juni. Vroege aardappelen grote 15 20; Idem kriel 515; Idem drielingen 15 18; Idem bonken 1923. Aanvoer aard appelen 32,000 kg. Fruit: Perziken 318; Tomaten 37—73; Pruimen 315; Kersen 7592; Franken- thalers 2,87; Rode bes per kg. 6881; Ju- cunda 7382; Climax 6296: Madame Moutöt 63—80; Dutch Evern 58-85; Lax- ton Noble 57; Oberschlesien 693L Groenten: Bloemkool A 8—21; Idem B 813; Idem C 810; Bospeen 1024; Ros- kroten 39; Andijvie 10—20 Spinazie 5 14; Tuinbonen 1626; Rode kool 56; Waspeen 1125; Wagenaars 1,05; Kom kommers A 2124 Idem B 19—23; Idem C 1518; Sla per stuk 2.504; Komkom mers krom per kg. 20—22; Postelein 3 18; Doppers 2732; Dubb. Princessebonen 1,171,33; Rabarber 315; Snijbonen 59 —76. Gisteren werden de eerste druiven aan gevoerd door de Gebr. J. C. en P. C. van 't Westeinde, Baarsdorp C 9. 's-Heer Arendskerbe. VISMIJN VEERE. 29 Juni, Aangevoerd: 3255 kg. export garnalen 76—1,14; 110 kg. schar 23—34; 193 kg. bot 16—20: 142 kg. tong (middel) 63—1,11: 222 kg. rog 21—40; 6',i kg. paling 1,10—1,32.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3