ALLE RECHTSTREEKSE SCHADE WORDT VERGOED WALCHEREN OPENLUCHTMEETING VAN CHR. JONGEREN TE OOSTKAPELLE JIMMY BROWN en de oranjehemden KLANKEN uit be AETHER D.D.D. MAANDAG 29 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT SCHADE PUBLIEKRECHTELIJKE LICHAMEN De tweede overstroming van Bruinisse In de memorie van antwoord in zake de wet financiering stormvloed- schade publiekrechtelijke lichamen wijst de regering er met nadruk op, dat het de bedoeling is alle schade, welke het rechtstreeks gevolg is van de stormvloed van 1 Februari, in be ginsel te vergoeden. Als voorbeeld wordt Je schade genoemd, welke ver oorzaakt werd door de tweede over stroming van Bruinisse op 13 Maart jl. Deze was geen direct gevolg van de stormvloed, maar van de hoge wa terstand op die datum. De regering meent echter, dat het woord recht streeks niet als „direct" geïnterpre teerd mag worden. Zij acht de tweede schade in Bruinisse wel degelijk een rechtstreeks gevolg van de ramp van 1 Februari. Voorts zegt de regering, dat zij er bepaald afwijzend tegenover staat om voor de vergoeding van de immateriële schade ten gevolge van de stormvloed een regeling te treffen, welke zou af wijken van de wet financiering weder opbouw publiekrechtelijke lichamen. Overigens kan reeds thans worden medegedeeld, dat de in het voorlopig verslag genoemde kosten van nood voorziening in drinkwater, van nood verlichting, van bewakingsdiensten, van opruimingswerkzaamheden, van •het reddingswerk en van de berging en het begraven van lijken in begin sel voor vergoeding via de wet finan ciering stormvloedschade publiek rechtelijke lichamen in aanmerking zulen worden gebracht. Het ligt ech ter vooralsnog niet in het voornemen, te bevorderen, dat exploitatieverlie zen als gevolg van stormvloedschade zullen worden vergoed. Zulks is even min bij de afwikkeling van de oor logsschade geschied. Naschade. Op de in het voorlopige verslag ge stelde vraag of het tijdstip, na het welk geen schade zal worden vergoed, zodanig zal worden ge kozen, dat de z.g. na-schade volledig aan de dag kan treden, antwoordt de regering .dat het in haar voornemen ligt te bevorderen, dat hier een ruime termijn wordt gesteld. Het is geens zins-de bedoeling om met behulp van de onderwerpelrjke bepaling de z.g. na-schade van een vergoeding uit te sluiten. Adoptie. Het ligt in het voornemen om bij de vergoeding van de stormvloedschade, voor wat de uit adoptie verkregen voordelen betreft, hetzelfde stand punt in te nemen als bij de afwikke ling var. de oorlogsschade in de pu bliekrechtelijke sector is geschied. De regering meent aan het verzoek om op dit punt een duidelijke uitspraak te geven te kunnen voldoen door de mededeling, dat het in de bedoeling ligt met de uit adoptie verkregpn voordelen bij de afwikkeling van de stonnvloedschade in de publiekrech telijke sector slechts rekening te houden, wanneer de werkelijke kos ten zouden worden overtroffen door het totaal van de rijksvergoeding en deze voordelen. Frans muziekcorps gaf concert te Middelburg Gisteren heeft het Franse muziek- corps „Societé Philharminique" uit Condé sur Escout Nord een bezoek aan Middelburg gebracht. Het uit meer dan 100 leden bestaande gezel schap lunchte in café restaurant „Wöhler". Na de lunch werd in de muziektent aan het Molenwater een concert gegeven tot omstreeks half vijf. Voor dit concert was grote be langstelling. Na het concert werd het gezelschap ontvangen in de Schouw burgzaal. De leden van het muziek corps waren goed te spreken over de ontvangst te Middelburg en de spon tane reacties van het publiek, dat na elk muzieknummer enthousiast} ap plaudisseerde. Acht brandspuiten in Vlissingen aangekomen. In Vlissingen zijn einde vorige week de eerste 8 motorbrandspuiten aan gekomen, welke deze gemeente toe gewezen kreeg voor de dienst Be scherming Bevolking. Het zijn diesel motorspuiten, die binnenkort nog ge volgd zullen worden door vijf benzi- ne-motorspuiten. Van onze adverteerders Chinees restaurant te Terneuzen Zaterdag werd in de Westkolkstraat te Terneuzen het Chinese restaurant „Sliang Hai" geopend, de eerste in richting op dit gebied in Zeeland De avond tevoren was op uitnodiging van de eigenaar, de heer Chen Jeu Chang, een groot aantal genodigden, waar onder de burgemeester van Terneu zen en Mevr Tellegen in de nieuwe zaak aanwezig, teneinde kennis te maken met de specialiteiten welke in het restaurant worden geserveerd. In „Shang Hai", dat op eenvoudige, doch niettemin keurige wijze is inge richt zijn behalve Chinese ook Indi sche "gerechten te verkrijgen, terwijl de liefhebbers van de „Hollandse pot" eveneens aan hun trek kunnen ko men. Naar wij vernemen, zal in de maand Juli ook te Vlissingen een dergelijk restaurant worden geopend. Moderne tractorwerkplaats in Middelburg geopend Op een van de plaatsen, waar Mid delburg tengevolge van de oorlog lange tijd een minder fraaie aanblik opleverde, aan de hoek van de Blau we Dijk, opende de heer Jac. de Bruijn Zaterdag een geheel naar de eisen des tijds ingerichte tractor werkplaats. Bij de openstelling van de zaak, welke met vele bloemstuk ken was versierd, waren tal van ver tegenwoordigers, zowel van het be drijfsleven, als van het landbouwbe drijf, aanwezig. In de werkplaats, waarin verschillende nieuwe snufjes voor het verlenen van de grootst mo gelijke service zijn aangebracht, was voor deze bijzondere gelegenheid een nieuw type tractor opgesteld, terwijl ook verschillende soorten landbouw werktuigen in en om het bedrijf een plaatsje hadden gevonden. Een merkwaardig contrast met het fraaie nieuwe gebouw, waaraan de firma Walrave uit Middelburg sinds October 1952 heeft gewerkt, vormt de oude smederij, waarin het bedrijf van de familie De Bruijn reeds 35 jaar is gevestigd. Bij deze werkplaats is een tanksta tion gebouwd, dat dag en nacht ten dienste van de automobilisten, de motorrijders en natuurlijk ook de tractorbezitters, zal staan Zaterdag a.s. opening van Vlissings zwembad De officiële opening van het nieu we zwembad te Vlissingen is thans be paald op Zaterdag 4 Juli a.s. Na een officiële openingsplechtigheid om 2 u., volgen zwem- en waterpolowedstrij- den, waarvoor o.a. enige bekende zwemmers uit Amsterdam zijn uitge nodigd. Bekend oud-Vlissinger overleden Te Vlissingen is op 88-jarige leef tijd overleden de heer J. D. C. de Vries, oud-hoofd van de Grote Markt- school. PROMOTIE V.U. Maandag 6 Juli zal aan de Vrije Universiteit te Amsterdam de heer J. C- de Vos, geboren te Tholen, ter ver krijging van de graad van doctor in de wis- en natuurkunde, een proef schrift verdedigen, getiteld: „The emissivity of tungsten ribbon, the tungsten striplamp as a standard source of radiation". Prof. dr. G- J. Sizoo is de promotor. Opvoedingsproblemen van de 20ste eeuw. Interessante causerie van mr. M. L. Stibbe uit Haarlem. Voor leden van de Vlissingse Schoolvereniging heeft mr. M. L. Stibbe, bestuurslid van de „Vrije School" te Haarlem Vrijdagavond in hotel Noordzeeboulevard een met veel interesse gevolgde causerie ge houden, waarin hij enkele gedachten ontwikkelde over opvoedingsvraag stukken van de 20-ste eeuw. Een eeuw, die enorme veranderingen te zien heeft gegeven in het gehele menselijk en maatschappelijk leven en haar spr. betoogde juist door die veranderingen nieuwe gevaren voor de menselijke bescha ving en vrijheid heeft doen ontstaan. De mens is'bezig in steeds sterkere mate massa-product te worden en dit betekent in wezen, dat hij steeds meer ontvankelijk wordt voor leiding van boven af, m.a.w.: voor het com munisme. Mr. Stibbe. wees in dit verband op de gevaren, welke alle producten van het menselijke intellect vooral voor de vorming van het kind met zich brengen. Dat betekent ook, dat toepassing van film, radio, enz. bij het onderwijs, hoe nuttig in sommig opzicht ook, grote gevaren inhoudt. Het is als het ware spelen met vuur! In heel het leven is het verstand de boventoon gaan voeren en het merk waardige effect daarvan, dat weten schappelijk werd vastgesteld, is dat het intellect is achteruit gegaan. Merkwaardig is ook, dat men met intellect alleen er in deze wereld niet meer komt. De wereld vraagt naar mensen met een practische instelling, die hun handen kunnen gebruiken. Met al deze dingen moet men bij onderwijs en opvoeding ernstig reke ning houden en spreker toonde met voorbeelden uit de practijk aan, dat in deze richting vele mogelijkheden aanwaeig zijn. Daarbij gaat het er steeds om, dat er ter wille van 't behoud van beschaving en vrijheid voortdurend naar gestreefd wordt de eenzijdige ontwikkeling van het intel lect te overwinnen. En dat men het jonge kind zoveel mogelijk behoedt voor de vernietigende invloed van de producten van het zuivere intellect als radio, film, enz. Wat wij nodig hebben in deze veranderde maat schappij is, naast de ontwikkeling van het intellect, vooral ook het aan kweken van de gevöelskrachten als wil, fantasie, concentratievermogen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN Nadat op deze inleiding een geani meerde discussie was gevolgd, wer den nog enkele „huishoudelijke" zaken afgedaan, waarbij de jaarverslagen werden goedgekeurd en de vereniging ook enige nieuwe bestuursleden kreeg. In plaats van de heren ir. A. Wie bes en D. Lultwieler, resp. voorzitter en secretaris (niet herkiesbaar)wer den gekozen de heren J. van Dongen en A. C. van Epenhuyzen. Mevrouw Tjebbes-Verdoes Kleijn werd herko zen. In de kascommissie werden be noemd de heren J. J. Jongeman en L. Vleesdrager. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek, dat het leerlingen-aantal bij het begin van de cursus 1951-'52 195 bedroeg en aan het einde 193. De heer J. de Haan bracht verslag uit over de school- en werktuin, waar uit bleek, dat met animo voor een behoorlijke opbrengst was gewerkt. Medegedeeld werd, dat in verband met woningbouw zal moeten worden uitgezien naar een ander stuk grond voor de school- en werktuintjes. De voorzitter sloot de vergadering, de laatste welke hij leidde, met een woord van dank voor de geest van prettige samenwerking, waarin hij zijn functie kon vervullen. In het bijzonder richtte hij zich daarbij ook tot het hoofd der school, de heer L. de Kloe. Tot de- scheidende secretaris richtte hij eveneens woorden van dank De heer de Kloe dankte namens de leden de heer Wiebes voor de wijze, waarop hij het voorzitterschap heeft vervuld. Muzikale wandeling en vreugdevuur Ter gelegenheid van de jaardag van Prins Bernhard, wordt hedenavond voor de Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" een muzikale wandeling door Vlissingen gemaakt door „Ons Genoegen". Vertrek om 7.30 uur nm. De route is Houtkade, Lange en Korte Groenewoud, Bella- mypark, Boulevard de Ruyter, Coos- je Buskenstraat, Betje Wolfplein, Badhuistraat, Glacisstraat, Hobein- straat, Paul Krugerstraat, Singel, van Dishoeckstraat, Glacisstraat Bad huisstraat, Betje Wolfplein, Wal- straat, Groenewoud, Houtkade. Ook „St. Cecilia" maakt een rond gang en vertrekt om 7.30 uur. De route is Hellebaardierstraat, Bella- mypark, Spuistraat, Coosje Busken straat, Betje Wolfplein, Badhuis straat, Koudekerkseweg, Vondellaan, Vredehoflaan, Vrij domweg, Bakers- dorplaan, Julianalaan, Parklaan, Boulevard Bankert, Koos je Busken straat, Spuistraat, Bellamypark, Hellebaardierstraat. De buurtvereniging „Badhuisstr. en omgeving" zal omstreeks half tien tegenover de Scheldeflat aan de Bou levard Evertsen een vreugdevuur ont steken op het strand. TE SOUBURG Te Souburg zal door de muziekver eniging „Vlijt en Volharding" Maan dagavond een rondgang worden ge maakt. De route is Burchtstraat, Vlissingsestraat, Kanaalstraat, Mar- nixplein, Kerklaan, Voorstraat, West straat, Tuinstraat, Vrijburgstraat, Nieuwe Vlisingse weg, Abeelseweg en terug naar het muziekloliaal. V erkeersongeval te Vlissingen Op het kruispunt IrislaanBoter bloemlaan te Vlissingen werden Zon dag in de drukte, veroorzaakt door het publiek, dat het sportveld aan de Bosweg verliet, de bromfietser V. A. G. en de wielrijder v. G., beiden uit Vlissingen, aangereden door een auto, bestuurd door de heer C. de V. uit Oost-Souburg. De V. zou juist met zijn wagen het kruispunt passeren, toen uit de Boterbloemlaan in de richting van het centrum plotseling G. en v. G. kwamen aangereden. De wagen greep de beide wielrijders die kwamen te vallen, maar geen ver wondingen opliepen. Het voorwiel van de bromfiets werd totaal vernield en ook de gewone fiets werd tamelijk zwaar beschadigd. Ook de bestuur der van de wagen bleef ongedeerd. De politie stelde een onderzoek in. Benoeming gymnasium B. en W. van Middelburg hebben aan de raad voorgesteld in de vaca ture mevrouw A. M. Dekker-Van Hulst te benoemen tot leraar schei kunde aan het gemeentelijk gymna sium ir. P. Liezenga te St. Laurens. De heer Liezenga was de enige solli citant naar deze betrekking. Behou dens geneeskundige goedkeuring zal de heer Liezenga benoemd worden met ingang van 1 September 1953. De benoeming geldt tot 31 Augustus 1954. Voetbalwedstrijd bij het Hayendorp. Op het terrein bij het Havendorp te Vlissingen werd Donderdagavond een voetbalwedstrijd gespeeld tussen M. H. C. en V. A. W. De wedstrijd die ondanks het niet bijzonder fraaie ter rein een prettig verloop had, werd door M. H. C. met 3-1 gewonnen. (Ruststand 2-0). 1 Wasberen familie M verkoos de vrijheid Een klein groepje Middelbur- gers heeft in de nacht van Za- ierdag op Zondag het twijfel- achtige genoegen gesmaakt om. nog voor het dierenpark „Klein Blijdorp" was geopend, van zeer H nabij kennis te maken met de s :onderlinge gewoonten van een H wasberenfamilie, welke het pu ll bliek van Middelburg in de ko- mende weken zal vermaken Rond middernacht merkte de m directeur van de Amsterdamse Bank, bijkantoor Middelburg. dat uit een kooi een moeder M wasbeer met vijf kleintjes was ontsnapt. De politie en de op- H passer vyerden gewaarschuwd. waarna een dolle jacht van en- kele uren begon- Het beren =e kroost was spoedig gevangen, H naar „moe" bleek zich bijzonder s te verheugen in de veroverd vrijheid en weigerde met grote hardnekkigheid haar schuil ei plaats onder een kraam t<_ ver- 'aten. Ze zette aan haar argu- menten kracht bij door een van de „berenjagers" geducht in de Tand te bijten. ji Tegen half vijf, slaagde men er eindelijk in de koppige berin te grijpen en aar weer bij het wachtende kroost op te sluiten. Als vader beer er van hoort. Ir. A. Wiebes gaat Vlissingen verlaten Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van ir. A. Wiebes, hoofdingenieur van de Rijks waterstaat in het arrondissement Zeeland, ln gelijke functie in het ar rondissement Den Haag. De heer Wiebes kwam in 1945 naar Zeeland bij de Dienst Droogmaking Walcheren. In 1946 werd hij arrondis sementsingenieur te Vlissingen. GESLAAGDEN LYCEUM BERGEN OP ZOOM. Aan het Moller Lyceum te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexa men H.B.S., afdeling A, de heer C. J. M. Huige te Goes en W. A. C. P. Tim mermans te Oud Vossemeer Voor toelatings-examen tot de eer- len; Ja. J. L. van Dalen Scherpenisse; Ma. N. van Dijk te St. Annaland; Ja. van Luijk te St Maartensdijk; C P. J. Otte te Poortvliet; P. W. Oudesluijs te Poortvliet; J. C. Nelisse te St. Maartensdijk; C. J. Poot te St. Maar tensdijk; C. J. Rottier te St Maar tensdijk; P. Vogelaar te Oud Vosse meer. Tot de tweede klasse werd toege laten Ja. Vogelaar te Oud Vossemeer. Vismijn te Breskens in gebruik genomen Ofschoon de officiële opening van de vismijn te Bresken op 15 Augustus zal geschieden, werd de vismijn Zater dag al in gebruik genomen. Burge meester J. A. Eeckhout wees in een kort openingswoord op de moeite, wel ke men had eer de nieuwe vismijn op de huidige plaats gebouwd kon wor den. Langs de nieuwaangelegde kade van de Oosthaven, ligt de mijn zeer gunstig. Dl Oosthaven zal binnenkort worden uitgebaggerd. Beter dan een vismijn aan diep vaarwater kan men toch niet wensen. Daar het gebouw is opgetrokken vlak bij de plaats waar de reizigers te Breskens voet aan wal zetten, wilde men een vismijn in moderne stijl op getrokken ien. Als architect heeft men dan ook de ontwerper van het fraaie stationsge bouw te Vlissingen, ir. S. van Rave- steijn, genomen. De hooggespannen verwachtingen zijn dan ook in vervul ling gegaan. Het gebouw, zo deelde de burge meester nog mede, kon geheel uit eigen middelen worden gefinancierd. De mijn bevat een zestal boxen, elk met een eigen uitgang aan de rijweg. De verlichting is aangebracht volgens de aanwijzingen van het adviesbureau van Philips. Gasten uit Sleeswijk- Holstein binnenkort verwacht Zaterdagmiddag hielden de Zeeuw se Bonden van Christelijke Boerinnen, Plattelandsvrouwen en -meisjes en de Christelijke Jonge Boeren en Tuin ders hun toogdag op het .Eiland" van 't landgoed .iWesthove" te Oost kapelle. Enkele honderden jongeren werden door de voorzitter der C.J.B.T.B., drs- J. Knibbe, hartelijk verwelkomd, na dat hij Prediker 12 had gelezen. Drs. Knibbe memoreerde in zijn openingswoord de grote ramp, die ons gewest heeft getroffen en verzocht enige ogenblikken stilte ter nage dachtenis van de slachtoffers, waar onder ook bondsvriendinnen en -vrienden. In het bijzonder heette hij welkom de burgemeester van Oostkapelle, de directeur Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, de voorzitter van de afdeling Walche ren van de C.B.T.B. en verschillende leerkrachten van Landbouw-, Tuin bouw- en Huishoudscholen. Hij deed voorts mededeling van de uitwisseling met een aantal jonge boeren en boerinnen uit Slees- wijk Holstein in Duitsland. Binnen kort wordt hier het gezelschap uit Duitsland verwacht. Hans Kievid, journalist en radio- reporter, vertelde vervolgens over de toodwill-reizen van Prins Bernhard oor Zuid-Amerika. Op vlotte en feestige wijze verhaalde spreker van e landen, welke door de Prins be zocht zijn. Hij belichtte het werk van Herstel normale toestand in Berlijn verzocht Sowjet belooft zending levensmiddelen De drie Westelijke Hoge Commis sarissen te Berlijn hebben Zaterdag, na een bespreking, hun Russische col lega opnieuw verzocht de normale toestand en verbindingen in Berlijn onmiddellijk te herstellen. Voorts heb ben zij bisschop Otto Dibelius, hoofd van de Duitse Evangelische Kerk, medegedeeld, dat zij van plan zijn een politiek te volgen, welke gericht is op herstel van de Duitse eenheid. De Sowjet-Unie heeft beloofd gro te hoeveelheden levensmiddelen te zullen zenden om de vermindering van de gedwongen levering van Oost- Duitse boeren te kunnen opvangen. Dit maakte premier Grotewohl Zater dag bekend. De levering van melk, vee, eieren, graan, aardappelen en oliezaden door Oost-Duitse boeren is met 25 procent verminderd- Finse regering treedt af De Finse regering, een coalitie van agrariërs en socialisten, treedt van. daag af. In een officieel communiqué wordt verklaard, dat in de huidige coalitie geen overeenstemming kan worden bereikt over maatregelen om een economische crisis af te wenden. De agrarische premier, Kekkonen, had een program voor verlaging van prij zen, lonen en belastingen voorgesteld. De socialisten weigerden zich te ver enigen met de verlaging van lonen. Nieuwe opdracht voor Moekarto Zondagavond heeft president Soe- karno zijn opdracht aan formateur Moekarto gewijzigd. Deze heeft thans nogmaals een week de tijd „een natio naal zakenkabinet" te vormen. De vi ce-voorzitter van de masjoemi dr. Soe- kiman, heeft naar aanleiding van de ze nieuwe opdracht verklaard, dat daarbij zijns inziens onvoldoende reke ning is gehouden met psychologische factoren. Hij was pessimistisch ten aanzien van de kans tot slagen. 36. Toen scheidsrechter Liedfluiter op de grote Zondag van de wedstrijd van De Biggers tegen de Grasvinken het beginsignaal blies, zaten en stonden de toeschou wers zo dicht opeen gepakt op de tribunes, dat er geen muis meer bij kon. Jimmy Brown zat als donateur in een ere-loge en zijn ogen volgden maar één figuurtje in het veld: zijn pleegzoontje Jackie. „Denk er aan", had hij nog op 't laatst tegen hem gezegd, „dat je nu niet alles alléén wilt opknappen Al maak je geen enkel doel punt, dat is helemaal niet erg. Als je er maar voor zorgt, dat je medespelers mooie kansen krijgen". Jackie had hem plechtig beloofd, dat hij daaraan zou denken. En met deze gedachte in zijn hoofd was hij de wedstrijd begonnen. Jimmy moest toegeven, dat Jackie zijn raad goed ln de oren had geknoopt. De jongen had verschil lende malen de bal weten te bemachtigen en hij had hem aan ragzuiver naar een medespeler toegespeeld. Dat geschiedde wel tien, twaalf maal, doch telkens wa ren die spelers de bal weer kwijt geraakt aan een tegen stander, zodat Jackie niet veel plezier had van zijn mooie voorzetten en zuivere passes. Het gevolg was, dat de Grasvinken hoe langer hoe meer in het offensief kwamen en dat zij na verloop van een kwartier in één minuut tijd vlak achter elkaar twee prachtige goals konden maken. Zo stonden de Grasvinken dus met 2-0 voor en dat werkte zo demo raliserend op De Biggers, dat zij hoe langer hoe slechter begonnen te spelen. De achterhoede knoeide zo verschrikkelijk, dat de toe schouwers op de tribune er draaierig van werden. Weer volgde er een verrassend snelle aanval van de Grasvinken en weer ging de bal er geheid in. De Gras vinken leidden toen met 3-01 onze Prins als goodwill-ambassadeur voor ons land en behandelde de erni- gratiemogelijkheden naar de Zuid- Amerikaanse landen. Na de pauze, waarin velen een kor te wandeling door de bossen maakten, demonstreerden twee Noord-Bevelan ders hoe men daar op klompen hup- P6Ds. Brederveld uit Souburg sprak een slotwoord over „Lied en leven" en wekte de jongeren op, te tonen niet alleen in hun „Lied'1 maar ook ln hun gehele „Leven" Christen te willen zijn en te streven naar eenheid tussen lied en leven. Hij sloot met dankzegging, nadat drs. Knibbe in het bijzonder de afdeling Oostkapelle dank had gebracht voor de goede re geling. Meer herbouw mogelijk De regering is voornemens dit jaar tweeduizend herbouwwoningen meer te financieren. Het totaal aantal her bouwwoningen, dat in 1953 gefinan cierd zal kunnen worden, wordt daar door gebracht op zevenduizend. Het bouwprogramma 1953 zal ten gevolge hiervan nagenoeg geen wijzi ging ondergaan, aangezien de twee duizend herbouwwoningen groten deels uit de bestaande prov. contin genten zullen moeten komen. Zij zul len voornamelijk worden toegewezen aan enkele ernstig getroffen provin cies. Bij de verdeling zal voorts reke ning worden gehouden met de situa tie op de arbeidsmarkt. KERKNIEUWS DE THEOLOGISCHE SCHOOL DER GEREF. GEMEENTEN. Het curatorium der Theologische school van Geref. Gemeenten te Rot terdam heeft 4 candidaten, die zich voor de studie hebben gemeld onder zocht en drie van hen afgewezen. Toe gelaten werd de heer H. Rijksen te Middelburg. Tot president-curator, werd benoemd in de plaats van ds. D. L Aangeenburg te Terneuzen, ds. H. Ligtenberg te Rotterdam-West en tot penningmeester in de plaats van de heer H. Bos te Alblasserdam de heer j. de Kok te Middelburg. NED. HERV. KERK. Beroepen te Vlissingen (toezeg ging) B. F. C. Groot te Amerongen. GEREF. KERKEN. Tweetal te Middelburg (vacature ds. Veldkamp)ds- A. Broek te Onst- wedde en ds. C. Goeman te Schiplui den. DINSDAG 30 DNI. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Kinderkoor. 7.45 Morgengebed en lit. V 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 9-00 V. d. vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuïnb. meded.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Act. 13.25 Amus. muz. 14.00 Ge- var. muz. 14.35 Sopr. en piano. 15.00 Bla- zersens. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Felicitaties v. d. jeugd. 17.45 Rege- ringr 'tz.: Mevr. J. J. A. RebelRunckel: „Een bezoek aan Spanje". 18.00 V. d. jeugd. 18.20 Sportpraatje. 18.30 B.V.U.: Dr. C. A. van Pe.ursen: „De philosophic van de cultuur". 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Kamer koor en instrumentaal ens. 21.00 De Ra diodokter. 21.15 Holland Festival 1953: „De Burcht van Hertog Blauwbaard", opera. 22.15 Gram. 22.25 Omr. ork. 22,45 Avondgebed en lit. k. 23.00 Nws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM IT. 29S m. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 AVRO. (7.308.00 VPRO). AVRO: 7X0 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 ld. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Liederen. 9.25 V. d. vrouw. 9.30 Gram. 10.50 V. de kleuters. 11.00 R.V.U.: „Ervaringen met de micros coop", door Drs. Proost. 11.30 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 V. h. platteland. 12,40 Orgelspel. 13.0» Nws. 13.15 Meded. en gram. 13X0 Musette-ork. 14.00 Amerikaan se muziek-kaleïdoscoop. 14.30 „II segreto di Suzanna", opera. 15.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Militair vraaggesprek. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18X0 Intern, tennis- kamp, te Wimbledon. 18.40 Lichte muz. 19.00 .Paris vous parte". 19.05 MiL ork. 19.30 Holland Festival 1953: Mannenkoor. 20.00 Nws. 20.05 „Polenblut", operette. 21.15 Meded. 21.20 Weense muz. 21.55 Gram. 22.05 Gevar. muz. 22.35 Bulten!, overz. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New York caling. 23.20—2400 Spaanse muz. TELEVISIE. VPRO: 20.00 .Canada en de Canadezen", fiimflitsen. 20.15—22.15 Studentencabaret. Advertentie Hllfd- Kr&bbén peuteren maakt de kwaal steeds UllSlaa erger. De helder vloeibare U DJXD. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest Ha huid. TEGEN 1 HUIDAANDOENINGEN LIKDOORNS Se' Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeitplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel v&a f. L35 bespaart U veel ellende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7