Lorenzetti maakte einde aan de Britse heg emonie Nederlandse zwemploeg behaalde zege op Engeland 1 VLISSINGEN KLOPTE OP EIGEN VELD DONGEN MET 1-0 R.C.H. BLIJFT OP LANDSTITEL AANKOERSEN MAANDAG 29 JUNI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERRASSING IN ASSER T.T. Bij de finish „Geen Nederlander te zien" De grootste verrassing van de Grote Prijs van Nederland, de T.T. te Assen, welke ook ditmaal weer door meer dan honderdduizend mensen werd bijgewoond, is wel geweest, dat de Italiaan Lorenzetti op een bui tengewoon snelle Guzzi abrupt een einde maakte aan de hegemonie van Engeland in de 350 cc klasse. Opnieuw is hiermee bewezen, wat Geoff Duke, Ray Amm en al de Britse motorduivels, al lang geleden hebben beweerd, hl. dat de Engelse motoren op het ogenblik niet meer die snel heden kunnen bereiken, welke uit buitenlandse machines worden geperst. Een Nederlandse verrassing is er dit. jaar in Assen niet te beleven geweest. Bij elke finish was het eensluidend bescheid van de toeschou wers: geen Nederlander te zien. Moet de oorzaak bij de rijders of bij de motoren worden gezocht? Wie zal het zeggen? In elk geval wordt het hoog tijd, dat ook eens een Nederlander in de T.T. te Assen eens van zich doet spreken. 16 coureurs, onder wie Armstrong, Lorenzetti, Haas en Anderson scheur den van start voor een strijd over 10 ronden in de 250 cc klasse. De Duit ser Wunsche nam aanvankelijk enige voorsprong door een snelle start, maar hij werd bij Oude Tol achter haald door Werner Haas op N.S.U., die na de eerste ronde 100 meter voor sprong had op Lorenzetti, Anderson en Armstrong, die Wunsche en al de anderen reeds ver achter zich hadden gelaten. In de tweede ronde werkte Armstrong zich naar de tweede plaats, zodat nu twee NS.U.-machi- nes aan de kop reden, gevolgd door de Guzzi's van Lorenzetti en Ander son. De Nederlanders maakten van deze rit bijzonder weinig werk. Kre- mer verscheen helemaal niet aan de start, Piet Knijnenburg verdween met pech al in de eerste ronde en Postma bracht het niet verder dan de tiende plaats. Lorenzetti verloor veel tijd met het aanbrengen van een nieuwe klepveer en kwam voor de eindstrijd niet meer ïn aanmerking. Deze werd nu uitge vochten tussen Haas en de verheten om iedere meter vechtende Anderson. Haas won met 20 meter voorsprong op Anderson. Armstrong werd derde op 50 meter. Amm geklopt De race ïn de 350 cc klasse over 12 ronden, waaraan de Italianen voor heen nimmer deelnamen, zal in de ge schiedenis van de motorsport bekend blyven omdat de trots van Engeland, Ray Amm, in deze race zo overtui gend door Lorenzetti op een zo. maar „in elkaar gegoten" Guzzi werd geklopt. Amm heeft ditmaal niet eens kans gekregen een gevecht te leveren. De gehele race door heeft hij alleen maar de rug van Lorenzetti gezien. En als Anderson niet door pech van het strijdtoneel was verdwe nen, dan zou Amm vermoedelijk nog niet eens op de tweede plaats zjjn ge ëindigd. De Guzzi's bleken te sterk. Na de achtste ronde had Lorenzet ti, nagejaagd door o.a. Amm, Kavan- augh, Ernie Ring en Bill Doran, al een voorsprong van 26 seconden. In de overige vier ronden nam de Ita liaan geen risico's, maar bleef hy op voldoende snelheid draaien om onbe dreigd de eerste te worden. Lo Simons werd 13e op één ronde. Gilera-zege De 500 cc wedstrjjd is een volledige Gilera-zege geworden. Weliswaar ver dwenen reeds in de eerste van de 16 ronden drie Gilera's, die van Milani, Dicky Dale en Masetti uit de strijd, maar de overige verslonden de kilo meters met zoveel temeer snelheid. Het werd een strijd tussen Duke. die na een goede start meteen regelrecht op de zege aanreed, Kavanagh, Amm, Coleman, Colnago en Armstrong, die vrij sensationeel verliep, doordat Nor ton het met Gilera kreeg uit te vech ten. Van de 39 gestarte rijders werden Luctor speelde tegen Noormannen gelijk Vogelwaarde nog geen kampioen? Zoals te verwachten was, heeft Luc tor zijn eerste promitie competitiewed strijd Zondagvoetbal tegen de Noor mannen uit Westkapelle niet kunnen winnen. Na een spannende wedstrijd deelde men broederlijk de punten met 3—3. Er zal dus nog een beslissings wedstrijd moeten worden gespeeld om uit te maken welke van beide ploegen ïn de vierde klasse van K.N.V.B. kan gaan spelen. Nader vernamen wij, dat Terneuzen IV door een 62 zege op Steen III ge lijk zou zijn gekomen met Vogelwaar de II. Vogelwaarde zou i dat geval dus nog een beslissingswedstrijd moe ten spelen tegen Terneuzen IV om de kampioenstitel derde klasse B van de Zaterdagcompetitie. De uitslagen van dit weekeinde lui den: ZATERDAGCOMPETITIE. Promitie eerste klasse: Zaamslag I Wolfaartsdijk I 35. Ie klasse: Wemeldinge IRillandia I uitgesteld. 2e klasse B: EMM IV—VSV I VSC n.o., Middelburg VIWolfaartsdijk II 5—0, RCS V—VCK III 0—4. 2e klasse C: Kapelle IIRillandia II 1—3. ZONDAGCOMPETITIE. Promotie comp. Ie klasse: Noorman nen ILuctor I 33, le klasse A: Kruiningen I—Rapen burg I 31. Res. le klasse A: EMM IIHulst II afg., Terneuzen IIISteen II 60. Res. le klasse B: Kruiningen II Goes III (terr. Ruyterl. Goes) 07; Luctor II—Clinge II Clinge niet opge komen, Zeeuwen HI—Yerseke II afg., Vlissingen III—Biervliet II 2—6. 2e klasse A: Vlissingen IV—Bier vliet III, Biervliet n.o. 3e klasse C: Steen III- IV 2-6. er slechts 13 geklasseerd. Wèl een bewijs, dat in deze wedstrijd de ma chines tot de uiterste snelheid, met alle gevolgen van dien, zijn aangedre ven. Lichte klasse De strijd in de 125 cc-klasse werd op overtuigende wijze gewonnen door Werner Haas op N.S.U., een renner van wereldklasse. Na de eerste ronde passeerde Haas nog als vierde achter Ubbiali. Copeta (beiden M.V.) en Mendogni, maar reeds in de tweede ronde ging de Duitser zo ontzettend hard rijden, dat de Italianen zonder meer werden gepasseerd en dat in feite de wedstrijd toen al beslist werd. Ook de andere N.S.U. rijder, Dicky Dale, reed verbluffend. Hij passeerde na een slechte ronde de eerste maal AUTOMOBILISME Eén dode bij autoraces te Tongeren Tijdens Zondagmiddag te Tongeren gehouden autowedstrijden is de wa gen van een der deelnemers met grote snelheid op het publiek in gereden. Dertig personen werden hierdoor gewond van wie negen ernstig. Een 15-jarige jongen is kort na zijn opne ming in het ziekenhuis overleden en een jongetje van 12 jaar, van wie een been werd afgerukt, verkeert in le vensgevaar. De wedstrijden werden onmiddellijk stop gezet. als 26e de finish en had in de tweede ronde reeds tien tegenstanders ge passeerd. Juist toen het er naar uit ging zien, dat hij naar de kop zou schuiven, moest hij echter met pech de baan verlaten. Drikus Veer en Lo Simons vochten een verbeten duel uit dat Veer de vijfde plaats opleverde. Simons werd 6e. Dick Renooy moest in de voorlaatste ronde wegens pech afstappen. Er waren tijdens de wedstrijden vrijwel geen valpartijen. (Vervolg op pag. 4.) Tribune bij T.T. stortte in Tijdens de TT-races in Assen is Za terdagmiddag in de s-bocht te De Haar een gedeelte van een tribune ingestort, waarop naar schatting on geveer 250 mensen een plaats hadden gevonden. Dertig van hen liepen min of meer ernstige verwondingen op, en vijf personen werden met hersen schuddingen of beenbreuken naar het Wilhelmina-ziekenhuis in Assen ver voerd. Het ongeval gebeurde kort na de start van de 500 cc-klasse. De tri bune klapte als een boek in elkaar, waarbij vooral zij, die bovenaan za ten, lelijk in de knel kwamen. Geluk kig brak er geen paniek uit. Er snel de onmiddellijk van alle kanten hulp toe. WATERPOLO Geslaagd waterpolotournooi le Terneuzen Zaterdagmiddag werd in het zwem bad te Terneuzen onder vrij grote be langstelling door de Temeuzense zwem- en poloclub „De Schelde" een waterpolotournooi georganiseerd. Er werden eveneens enkele wedstrijden voor de kringcompetitie gespeeld. De uitslagen luidden als volgt: Heren: Bruinvis ILuctor I 70; Bruinvis HZeehond I 18; De Schelde IScheldestroom I 12; Bruinvis IZeehond I 43; De Schelde ILuctor H 11; Bruinvis H—Luctor I 07; Luctor nSchel destroom II 31. De uitslagen bij de dames luidden: De Schelde ILuctor I 20; Zee hond I—S.Z.V. I 1—1; De Schelde I —Zeehond I 0—2; S-Z.V. I—Luctor I 3—1. In de le afdeling heren werd Bruin vis I eerste en daardoor winnaar van de wisselbeker. In de 2e afdeling he ren werd Scheldestroom I winnaar en bij de dames werd Zeehond I eerste door een beter doelgemiddelde dan S. Z.V. I. Hulst versloeg „De Schutters" in de tweede helft Hoe het derde klasserschap veroverd werd Hulst heeft de uitwedstrijd tegen De Schutters in Stampersgat gewonnen en daarmede na drie jaar het verloren ge- gane derde klasserschap heroverd. Het zag er overigens in de eerste helft niet naar uit, dat het een Hulster overwin ning zou worden. Er werd zelfs zeer slecht gespeeld. Wel was het na 10 mi nuten door Lampo Or—1 in het voordeel van Hulst, maar kort daarna maakten De Schutters gelijk en zo bleef het tot half-time. Na de thee had Hulst de opstelling gewijzigd en dat bleek een belangrij ke verbetering. Er werd veel beter ge speeld, het samenspel klopte en doelpunten bleven dan ook niet uit. Achtereenvolgens voerden van Dorsse- laer, de Nijs, Onghenae en nogmaals Dorsselaer de score op en zo kon Hulst tenslotte met 51 van een totaal over speelde Schuttersploeg winnen. De gepromoveerde ploeg arriveerde 's avonds omstreeks kwart over acht in Hulst, waar zij werd opgewacht door de Kon. Stedelijke Harmonie. Met de Harmonie, de supporters en zeker een goede duizend andere belangstel lende Hulstenaren werd naar het club lokaal aan de Markt gemarcheerd, waar de Harmonie een serenade bracht en haar vice-voorzitter enkele woor den van felicitatie sprak. Daarna werd het promotiefeest in besloten kring voortgezet. Geertje Wielema zwom driemaal in wereld-tijd In een merkwaardige, doch interessant samengesteld programma heeft de Nederlandse zwem- en waterpoloploeg te Blackpool een overtuigende en imposante overwinning behaald op Groot-Brittannië. De eindstand was Groot-Brittannië 18 punten, Nederland 30 punten. Behalve de beide gewonnen waterpolowedstryden, die evenals een ge wonnen estafette elk 4 punten opleverden (de persoonlijke nummers ga ven by een overwinning 2 punten) en zonder de rest van de Nederlandse vertegenwoordiging tekort te willen doen, verdient het zwemmen van Geertje Wielema extra te worden belicht. Wat zij, kennelyk bevrijd nu van alle Hilversumse narigheden, op die ene dag in de Engelse badplaats presteerde, heeft ons toch weer verbaasd. Niet minder dan drie maal, één keer alleen en twee keer met haar estafette-ploeggenoten, mocht zy op het typische ere-podlum in het licht der schijnwerpers en met de alles volgende televisie-camera's van de B.B-C. op zich gericht, het Wilhelmus aanhoren. En alle drie de keren zonder haar sterkste slag, de rugslag te hebben gezwommen, na een prestatie van wereldformaat. Joke de Korte opende op de 110 yards rugslag de reeks successeu met een gemakkelijke in prachtige stijl behaalde overwinning op Margaret McDowall met als tijden respectieve lijk 1.15.4 en 1.18.6. Daarna gingen twee herennummers voor Nederland verloren. Els van der Ploeg leverde op de 220 yards vrije slag een succesvolle strijd tegen de nieuwe Britse zwem ster Pern Ewart. Het Amsterdamse meisje zwom een betere slag dan haar tegenstandster en zij won in 2.35 met ruim verschil. Nadat Ria Vonk op de 110 yards haar rivale Angela Barnwall had verslagen, wer den de zwemnummers van de middag wedstrijden besloten met twee esta fettes - Geertje Geheel onder de indruk van het grootse gebeuren was de 16-jarige Vera NaresPillow op de 440 yards dames, het eerste nummer van de avond-séance" niet in staat Geertje Wielema ook maar eniger mate partij te geven. Maar te schamen behoeft het tengere Britse meisje zich hier over niet, want deze Geertje leek, nee was, onverslaanbaar. Toen de finish in 5.14.9 was bereikt, moest de kleine Vera aan de andere kant van het bad haar laatste keerpunt nog nemen (6.01.1). Zo bleef Geertje Wielema 0.1 sec. onder haar Nederlands re cord op de 400 meter, na 402 meter en 33 cm. te hebben afgelegd. Van een record-erkenning zal echter geen sprake kunnen zijn. Jitse van der Veen vocht zich op de 110 yards rugslag tegen Rigby met krachtige en soepele slagen naar de zege en bereikte met 1.09.7 een goede tijd. De tengere Leidenaar Wim van Zijl bleek op de 220 yards schoolslag al evenzeer over de goede wedstrijdmentaliteit te beschikken. Hij sloeg op de laatste 20 meter de •Terneuzen aanval van Jervis kordaat af en ein digde zyn eerste buitenlandse wed strijd in 2.49.9, precies een halve se conde voor' de Brit. Piet ten Thije leed in een enerverend duel op de 220 yards vrije slag zijn tweede neder laag, hoewel het verschil met Peter Head (2.18.6) slechts 0.2 bedroegi Helen Gordon, de kleine Britse vechtjas, die te Helsinki de zwemwe- reld met de bronzen medaille had verbaasd, bereidde haar supporters een danige teleurstelling door de 220 yards schoolslag met ruim verschil van Rika Bruins te verliezen. Een matige 4 x 110 yards estafette van de dames met een prachtig slot, door Geertje Wielema verzorgd, bracht Nederland reeds de zekerheid van de uiteindelijke zege in de lan- denwedstrijd. De wisselslag van de heren ging met een klein verschil ver loren. Waterpolo Het Nederlandse waterpolozevental won onder aanvoering van Gerrit Bijlsma beide wedstrijden van de ploeg van Groot-Brittannië. Maar tussen het vertoonde van de middag en dat van de avond lag een hemels breed verschil. Het Nederlands zevental, waarin Luchs (De Robben) de ^opengevallen plaats van Braasem innam, vertoon de geen uitgesproken zwakke plek ken. Het bracht de stand tenslotte via 52 met de rust tot 105. Miller scoorde 4 van de 5 Britse goals. Geheel anders was dit in de avond- wedstrrjd, die bij slechte verlichting moest worden gespeeld. De Belgische scheidsrechter Casteleyns was in de avondwedstrijd volkomen onvoldoen de. Het was zonder twijfel aan zyn falen te wijten, dat de wedstrijd ont aardde in een partij waterrugby, die vaak met het begrip „sport" niets meer had uit de staan. De Britten hadden bij de rust met 21 de leiding, maar nadat Jitse van der Veen op de tribune het sein had gegeven tot de bekende yell H-O-L- L-A-N-D, wijzigde het spelbeeld zich plotseling. De gastheren bleven trap pen en slaan, de scheidsrechter bleef zoveel blunders op elkaar stapelen, dat hij tenslotte ook bij het Britse publiek in ongenade viel. Enkele se conden voor het einde was de achter stand in een 43 overwinning voor Nederland omgezet. ..GEERTJE WIELEMA.. nieuwe successen...... Zatopek verslagen door Jungwirth op de 3000 m. De drievoudige Olympische kampi oen, de Tsjech Bmil Zatopek, werd tijdens wedstrijden te Opava op de 3000 meter ver slagen door zijn landgenoot Jung wirth. de wereldrecordhouder op de 1 km. Jungwirth won in 8.12.2 uur. De tijd van Zatopek was 8.13.8. uur. Onze uitslagenlijst Om het kampioenschap van Neder land: EindhovenSparta 02, Vitesse RCH 1—1. Prom, tweede klasse: ZFCVeen- dam 2—1, EBOHDFC 5—2, Kimbria Rigtersbeek 22, WH '16Dosko 3—1. Zuid I prom. derde klasse: Vlissingen Dongen 10 (onder protest Dongen). Prom. vierde klasse: De Schutters Hulst 1—5 (Hulst promoveert). Vierde klasse G: Halsteren—Yerseke 42. Vierde klasse H: PSK—Steen uitge steld. SPANNING TOT HET EINDE Dongen protesteerde tegen niet toegekende strafschop Datzelfde Vlissingen, dat vorige week tegen Dongen in Brabant het loodje moest leggen en ondanks veel tegenstand met 23 verloor, heeft ge toond, dat het niet door zuiver toeval kaïnpioen van de 3e klasse Ss ge worden. Het heeft ditmaal in een gevecht, dat van de eerste tot de laatste minuut buitengewoon opwindend is geweest, de Dongenaren, die toch heus hun uiterste best deden, met 10 geklopt, daarmee een heleboel illusies voor de Dongenaren de bodem in slaand. Vlissingen heeft weliswaar vry fortuinlijk gespeeld, maar als de rood-witten, nadat Noya in de tweede helft geblesseerd van liet veld werd gedragen, niet zo hardnekkig voor de zege gevochten hadden, dan was deze hun zeker ook ditmaal ontgaan. Nadat de bloemen, die Dongen Vlis singen aanbood, van het veld waren gebracht, ontwikkelden de gasten een offensief, dat het ergste voor Vlissin gen deed vrezen. Achtereenvolgens namen Kerkhof, Kouters en Driessen keeper Baart onder vuur, maar alle aanvallen liepen op niets uit. Pas na 11 minuten verscheen Noya voor de eerste maal gevaarlijk voor het Don- gen-doel, waar keeper Verharen in beste vorm echter paraat bleek. Drie minuten later kogelde Noya na een fraaie combinatie van dichtbij on houdbaar in (10), waarmee meteen een lange reeks aanvallen van Don gen werd ingeluid. In de 20e minuut kopte Siemons keurig in het Vlissin- gen-doel, de Brabantse supporters sprongen juichend op, maar keeper Baart bleek nog juist het gevaar te hebben bezworen. Toen de wedstrijd een half uur oud was leek het of Vlis singen zijn voorsprong zou vergroten, maar na Noya misten nog drie Vlis- singers de bal. Dongen herademde en trok opnieuw van leer. Er weiden echter aan beide zijden juweeltjes van Vlissingen greep de laatste kans Hulst naar de derde klasse Vlissingen heeft zijn tweede promo tiewedstrijd met 10 gewonnen. Voorlopig gewonnen tenminste, want Dongen heeft een protest ingediend wegens het niet toekennen van een penalty voor een vermeend geval van hands'en mocht dit protest toegewe zen worden, dan blijft Vlissingen he laas derde klasser. Maar zover is het nog niet. Voorlopig ziet het er toch wel naar uit, dat Vlissingen er na het onfortuinlijke begin van vorige week Zondag toch nog een beslissingswed strijd uit heeft gesleept. En die zal dan waarschijnlijk wel volgende week Zondag gespeeld worden. Hulst slaagde er in ,,De Schutters" ten tweede male te verslaan en mag zich nu weer derde klasser noemen. Driemaal achtereen werd deze ploeg kampioen en gedachtig aan het „drie maal is scheepsrecht" is zij er nu dan toch in geslaagd het kampioenschap ook te bekronen met promotie. Onze gelukwensen van deze plaats! Yerseke slaagde er niet in de uit wedstrijd voor de vierde klasse G te gen Halsteren te winnen. Het werd werd een 42 nederlaag. De wed strijd P.SK.Steen voor 4 H werd uitgesteld. EINDHOVEN MISTE VELE KANSEN Ondanks gelijkspel tegen Vitesse Zondag zyn weer twee wedstryden om het Nederlands kampioenschap gespeeld en vooral door de nederlaag van Eindhoven tegen Sparta, is R.C.H. nu aardig uitgelopen. De Haarlemmers hebben, met nog twee wed stryden voor de boeg, nu 2 punten voorsprong op de naaste concurrente Vitesse. Deze beide rivalen deelden in een in de avonduren gespeelde wed strijd de punten, waarby R.C.H. natuurlijk het meest gebaat was. speeld, eindigde in een nederlaag voor de gastheren, die overigens toch de beste kansen hadden. Dat was ver leden week tegen R.C.H. trouwens precies zo. Indien de Eindhovenaren, maar een klein deel van de kansen hadden weten te benutten, was het heel anders afgelopen. Het is haast niet te begrijpen, dat een kampioens- ploeg zoveel kansen kan missen. Bei de doelpunten werden door Sparta na de rust gemaakt In beide gevallen was het Tony van Ede die onze in ternationaal Tebak en daarna keper Hanssen wist te passeren. Zo won nen de Rotterdammers deze ontmoe ting met 02. De stand in de kampioenscompeti tie ziet er thans als volgt uit: RCH 4 2 2 0 6 7—4 Vitesse 4 12 14 8—8 Sparta 4 1 1 2 3 5—5 Eindhoven 4 1 1 2 3 58 De Haarlemmers waren overigens allerminst in kampioensvorm en daaraan heeft het fel van zich af bij tende Vitesse dan ook wel het eervol le resultaat te danken. R.C.H. nam kort voor de rust door van Couwen- hove een voorsprong, welke op dat moment ruimschoots verdiend was. Maar na de thee ging men zich op verdedigen toeleggen en dat was na tuurlijk fout. Overigens was R.C.H., juist als jl. Woensdag, de gehele wed strijd technisch in ieder opzicht de meerdere van Vitesse. Dat kon echter niet verhinderen dat de Arnhemmers, die er steeds feller opzaten, tien mi nuten voor het einde kans zagen door Vos de gelijkmaker te scoren (11) De wedstrijd tussen Eindhoven en Sparta, in de Brabantse lichtstad ge- kansen gemist en met de rust was in de stand nog geen verandering geko men. De cornerverhouding was 90 in het voordeel van Dongen en toch noemde iedereen Vlissingen de sterk ste ploeg. Backs in het doel Na de rust liep Vlissingen hard van stapel, hetgeen echter evenmin iets opleverde als het offensief, dat Don gen aan de 10e nutteloze corner hielp. Beurtelings werden keeper Baart en doelman Verharen belegerd, maar zij weerden zich beiden kranig en hielden hun doel potdicht. Na 6 mi nuten moest Noya wegens een bles sure worden vervangen door Clarisse en even later werd Biemans van Don gen geblesseerd, de spanning steeg met de minuut, maar het spelpeil daalde, mede onder invloed van de warmte, aanzienlijk. Het eerste ge deelte van de tweede helft steunde het Dongen-team zwaar op Verharen en de back Van Pelt die hard voch ten om verdere ongelukken te voor komen. De aanvallen golfden nu heen en weer. Bij een gevaarlijke aanval op :t Vlissingen-doeï werd keeper Baart gepasseerd, maar toen was het back Barten die de Dongen-gelijkmaker in de weg stond en sensationeel redding bracht. Even later speelde hetzelfde zich in het Dongen-doel af. Het laatste kwartier werd geheel op Vlissingse helft gespeeld, met zeer schaarse uitvallen van de gastheren, maar doelpunten leverde dit felle ge vecht om de gelijkmaker evenmin op. Protest Bij een van de laatste aanvallen van de gasten meenden dezen, dat één der Vlissingers hands had ge maakt. De scheidsrechter kende ech ter geen penalty toe. Na afloop dien de Dongen een protest in, waarop de scheidsrechter, in afwachting van het protest, de penalty liet nemen. Deze werd ingeschoten. Mocht Dongen 't protest winnen dan wordt de uitslag dus 11 en blijft Vlissingen 3e klas ser. Voorlopig is het echter nog 10 en staat Vlissingen weer gelijk met Dongen. Gerrit Voorting derde te Maldeghem De Belg Roger de Smet heeft 'n weg wedstrijd voor profs te Maldeghem gewonnen. Hij reed het parcours van. 239 kilometer in 5 uur 30 min. Tweede werd Matthys (B.) en derde Gerrit Voorting (Ned.). Thijs Roks (Ned.) eindigde als elfde. Promotie 1ste klasse Veendam is er Zondag weer niet in geslaagd het tot een overwinning te brengen. Ditmaal werd in Zaan dam met 21 van Z.F.C. verloren. De Zaandammers hebben zich daar door boven de Groningers (Ooster- parkers) geplaatst, gelijk de standen- lyst laat zien. ZFC 3 2 10 5 6—4 Oosterparkers 3 2 0 1 4 76 Veendam 4 0 1 .3 1 710 In de B-groep won E.B.O.H. met 52 van D.F.C. Daardoor wist deze ploeg zich tot gelijke hoogte met Vo- lendam op te werken. De laatste wed strijd moet dus de beslissing brengen. De Dordtse ploeg is reeds uitgescha keld. EBOH 3 12 0 4 7—4 Volendam 3 1 2 0 4 76 DFC 4 0 2 2 2 812 Dosko verloor de eerste promotie wedstrijd, een uitwedstrijd tegen V.V. H.'26, met 31. Een slechte start voor deze Brabanders! De stand ziet er hier als volgt uit: WH '26 2 2 0 0 4 6—3 Helmond 1 0 0 1 0 2—3 Dosko 10 0 10 13 Kimbria en Rigtersbleek deelden de eer en de punten (22). In deze groep is ten slotte nog alles mogelijk, geljjk de standenlijst ook demon streert. Rigtersbleek 3 1114 7—5 Kimbria 3 1113 8—5 Quick N 2 0 111 2—7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3