10% Middelburgse Koopweken Zaterdag feestelijk geopend Medisch Centrum Goesmonument van goede samenwerking Zeeuwse Almanak VezsfMtt ENGELS VLIEGTUIGJE MAAKTE NOODLANDING BIJ SCHOONDIJKE Voor huidgezondheid steeds PUROL! Agenda 2 PRO VIN CJ A L-E ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 JUNI 1953 VREUGDEVUUR EN ACTIEVLAGGEN Loco-bargemeester Kögeler: Een voorbeeld ter navolging Precies half elf was het, toen Zaterdagavond de wnd. burgemeester van Middelburg, wethouder J. W. Kögeler, de Actievlag van „Handelsbelang" hees aan de hoge vlaggcmast. En kwart voor elf was het, toen de leden van „Scheldegouwen" en „De Zeeuwen", die deelgenomen hadden aan de Fakkel-oriëntatiè-rit uit de Walcherse dorpen, hun fakkels in de houtsta pel wierpen, die weldra tot Vreugdevuur oplaaide. De Feestelyke Koop- weken in Middelburg waren begonnen! Even werd de Markt vrywel verduisterd door dikke rookwolken en aanvankelijk hing de Actievlag lusteloos naar omlaag. Maar de avond, wind wakkerde het vuur aan en verdreef de rook en de Actievlag met de stedelijke adelaar ontplooide zich fier! Tevoren waren de leden van „Han delsbelang" in het Ned. Koffiehuis bijeen gekomen. Voorzitter rar, M. A. Terwoert memoreerde de voorberei ding en richtte allervriendelijkste woorden tot ere-voorzitter L. A. Stof- koper, de heer A. P. van de Kamer deed nog enkele mededelingen. Hij verklaarde met voldoening, dat het aantal deelnemers aan de Feeste lijke Koopweken, aanvankelijk op 50 geraamd, gestegen was tot 128 en dat het ledental van „Handelsbelang" de laatste weken met 72 was gestegen! Het was waarlijk een feestelijke start! Korte tijd later riep mr. Terwoert loco-burgemeester J. W. Kögeler een welkom toe, daarbij zijn dank uitspre kend voor de medewerking van het gemeentebestuur bij de voorbereiding van de Koopweken. Daarna sprak de heer Kögeler na mens het gemeentebestuur. Spreker noemde het een goede gedachte om in de plaats van de grote feesten, die voor 1953 waren voorbereid, deze Koopweken te organiseren. Er moest iets gedaan worden, maar wat men deed groeide uit tot een ware mani festatie van durf, ondernemingslust en koopmansgeest- Dank zij grote energie heeft de Middelburgse mid denstand zich goed hersteld van de ramp van 1940, dank zij die zelfde kracht is Middelburg uit zijn as her rezen. Velen denken nu nog, dat Wal cheren onder water staat. Daarom stelt het gemeentebestuur het bijzon der op prijs, dat Herrezen Middelburg en Handelsbelang deze actie met krachtig particulier initiatief hebben ontketend- (Advertentie) Xastvan zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabietten helpen U er overheen. Motorschip B.H. 4 geborgen Zoals eens het legendarisch spook schip „De Vliegende Hollander" over de zeven zeeën heette te varen, zon der dat men iemand aan dek zag, zo kwam op de Rampzondag van 1 Fe bruari, het motorschip BH. 4, „de Pio nier" van de heer Jansen uit Brou wershaven, de Grevelingen af. Losge slagen van zijn ankers, dreef het on bemand voor de wind de Bruinisser wal voorbij, om door stroom en golf slag, zeer hoog op de schorren van Anna Jacobapolder te worden gezet. Zo hoog, dat er nadien geen water meer bij het schip kwam. Het bergingsbedrijf van de firma Rijk uit Amsterdam, had verschillen de dagen nodig om het schip uit te graven en het naar een plaats te transporteren, waar een drijvende bok het verdere werk kon doen. Door een sleepboot werd het schip deze week haar de haven van Bruinisse gesleept, waar het op de scheepswerf van de firma van Duivendijk gerepareerd wordt. BEKENTENIS... Vrijwel geruisloos gleed een parel on der de personenauto's in de file, wel ke te wachten stond op de Breskense boot. Het pareltje viel te meer op, omdat het toen het eenmaal vfde rij stond als het ware gevat was in zeer ruwe stenen. De zachtgroen glanzen de personenauto stond tussen een tiental verweerde vrachtauto's en dus stond ze verkeerd. De charmante Bel gische chau'ffeuse kende IclaarbUjke- lijk de regelen nog niet precies en be haaglijk in de kussens leunend ont stak ze volkomen op haar gemak een sigaret, om de wachttijd zo prettig mogelijk door te brengen. Intussen parkeerde op de ruimte er- naast de ene personenauto na de an dere en de politie-agent, die het ver keer ter plaatse regelde, had het druk. Aanvankelijk tè druk om dat Belgi sche auto'tje op te merken, dat clan destien tussen de vrachtauto's stond, maar toen hij het merkte, verdonker de zijn blik en de charme van de chaAiffeuse kon niet verhinderen, dat hij haar op het onjuiste van haar han delwijze attent maakte. En of de dame haar auto maar even wat achteruit wilde zetten, tus sen de overige personenauto's, ver zocht hij. Toen kwam er een hulpeloze uit. drukking in de bruine ogen van de automobiliste en met een onzeker stemmetje sprak ze: „Ik kan niet achteruit rijden, agent; ik heb het nog maar pas geleerd...." Na deze openhartige bekentenis verviel ze in een angstig stilzwijgen en gelaten onderginy ze daarna de iet wat vernederende behandelingwel ke volgde. Want luchtigjes heeft de gespierde agent toen auto mét automobiliste achteruit geduw d....... Beiden gaven daarmede een voor beeld, dat navolging verdient. Het ge meentebestuur hoopt, dat deze actie door nog grotere gevolgd zal worden. Te betreuren is, dat de zo gehoopte algemene samenwerking ditmaal nog niet kon worden verkregen, In de toe komst zal dat hopelijk wel zo zijn- De heer Kögeler besloot zyn rede met „Handelsbelang en „Herrezen Middelburg" het grootst mogelijke succes toe te wensen. Mr. Terwoert sprak woorden van dank. Het Brandweercabaret gaf daarna een cabaretvoorstelling voor „Han delsbelang". Klank en kleur. Echt feest werd het op de Middel burgse Markt pas toen de Harmonie „Voorwaarts" van Koudekerke, onder leiding van de heer J. J. Laroes, te midden van een vrolijke menigte met 'n concert begon, dat met grote aan dacht werd beluisterd. Vele wande laars, die een tocht door de kleurig verlichte straten hadden gemaakt, bleven op de Markt bij „de muziek" wachten op de dingen, die in deze feestelijke wereld van klank en kleur te gebeuren stonden. Zeer toepasse lijk had men bij het opstellen van het programma voor „Voorwaarts" als laatste nummer gekozen „Daar ko men ze aan" van A. J. Maas. Want toen de laatste tonen van deze mars potpourri waren verklonken „kwa men ze inderdaad aan": de motorrij ders, in het licht van hun fakkels groteske schaduwen werpend op de sprookjesachtig verlichte gevels van de panden aan de Markt. Trouwens niet alleen de Markt baadde in een bonte lichtzee. De Lan ge- en Korte Delft deden het met hun reeksen lampjes en hun fraaie bogen niet minder aardig, de Burg was in een Oranje-straat herschapen en ook in de overige straten bij het centrum prijkten vele panden in feesttooi. Uitslag fakkelrit. De uitslag van de fakkelrit werd, toen van het vreugdevuur slechts een hoop smeulende as was overgebleven, bekend gemaakt in het Nederlands Koffiehuis, waar ook de prijzen wer den uitgereikt. De heer D. Roelse, die om 9.18 uur uit Vrouwenpolder start te en als tweede te Middelburg arri veerde, legde met slechts 6 strafpun- ten beslag op de eerste plaats en mocht een fraaie beker in ontvangst nemen. Tweede met 8 strafpunten werd A. Jobse, die eveneens een beker ontving. Voor de zes volgende rijders was een medaille beschikbaar gesteld. Deze plakken (mèt lintje) gingen naar J- van Dalen, 3e met 10 straf- pnt.; J. v. d. Kreeke, 4e met 10 straf pnt.; W. Janse, 5e met 12 strafpnt. L. Bverse, 6e met 12 strafpnt.; A. Eland, 7e met 14 strafpnt. en J. van Oppen, 8e met 14 strafpnt. De verdere uitslag luidde: 9. J. de Visser, 20 strafpnt.; 10. P. Kodde, 20 strafpnt.; 11- I. de Jonge, 20 straf pnt.; 12. J. Wondergem, 20 strafpnt-; 13. F. Uil, 20 strafpnt.; 14. A. kou wens, 20 strafpnt.; 15. J. Huissoon, 20 strafpnt.; 16. J. Versluijs, 20 straf pnt.; 17. M. de Pagter, 22 strafpnt.; 18. L. Davidse; 19. P. Tilroe en 20. A. Kodde. In totaal waren er 41 deelnemers, waarvan er 36 werden geklasseerd- jKou, mist, licht en..radio PA—OWZ, PA—O—KU en AO-PN, men, kent hen nog in Zeeland, de zenders van Je radioamateurs Kunst, Kuzee.en Neve, die in de droeve Februari dagen de enige schakels vorm den tussen .dè geïsoleerde ramp gebieden en de rest van de W.e-. reld. Ze zijn weer in de aether geweest, Zaterdag, als Post Lan ge Jan, maar ditmaal om een heel wat vrolijker taak te ver vullen: het verslaan .van de fak kelrit, georganiseerdbij de opening van de koopweken te Middelburg, Moeilijk had men het talrijke publiek op de Mid delburgse Markt beter op dé hoogte kunnen houden van het verloop van deze bijzonder ge slaagde sterrit naar Zeelands hoofdstad, dan door tussenkomst van deze waardige leden van de VE.R.O.N. de „Vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland. De mensen dromden om de luidsprekers om van mi nuut tot minuut te vernemen, hoe de uitkijkpost op de tweede trans van de Lange Jan de fak kelrijders als glimwormpjes door het duister langs de Wal cherse wegen zag trekken. Het is, én voor „Handelsbelang" én voor de radiomensen zelf, een; geslaagde „stunt" geworden. De kou en de mist? Daarvoor vormde het schitterende uitzicht over de in een zee van licht di'ij- vende stad een royale vergoe ding! Eindexamens Chr. Lyceum voor Zeeland Voor het eindexamen der afdeling gymnasium van het Chr. Lyceuhi voor Zeeland zijn 7 van de 9 candi- daten geslaagd, t.w voor het getuig- schrift-alpha: de dames L. R, Dek ker, Goes; C. Doekes, Goes; J. J. Louisse, Middelburg en J. Y. van Mel- le, Goes. Voor het getuigschrift-bëta: de he ren K. Jiskoot, Breda; D. W. Traas," Biezelinge en J. Wattel, Middelburg: Afgewezen werden 2 candidatén van de alpha-afdeling. Voor het eindexamen gymnasium" B slaagde aan het Goesse Lyceum dè heer W. J. van Melle te Goes. Advertentie) wèl de daad Tijdens het MIDDELBURGS K00PFEEST korting op al onze artikelen HERENMODEHUIS Middelburg Winnaar van nationale duivenwedvlucht Naar wij thans vernemen is de heer D. Luteijn uit Oostburg nationaal win naar geworden van dé duivenwed vlucht op Chateauroux vanZondag 20 Juni. Advertentie EEN WIJZE RAAD Door laag wolkendek uit de koers geraakt Zaterdagmiddag omstreeks half vijf maakte een twee-motorig vlieg tuig een noodlanding op het langs de rijksweg van Schoondijke naar Oost- burg liggende bouwland van de heer J. Risseeuw-Risseeuw nabij Veldzicht te Schoondijke. Het toestel kwam vol komen regelmatig en zonder enige beschadiging aan de grond. De piloot, een Engelsman, stapte als enige inzittende uit en vervoegde zich bij de bewoners van de hofstede, waar hij aan de burgemeester van Schoon dijke en de rijkspolitie verklaarde, dat Vlug een lading Lexington cigarettes van America's best tobaccos naar Zuid-Korea. Dat houdt de moed er in - en de vrede is zó getekend. Bus Sluiskil-Breda blijft voorlopig rijden Reizigers hebben ook geen grensdocumenten nodig Naar wy van de zijde van de Z.V. T.M. vernemen, zal voor de in samen, werldng met de B.B.A. geëxploiteerde buslyn Sluiskil-Breda voorlopig op dezelfde wyze kunnen worden gere den, als tot dusver het geval was. Dit betekent, dat er voor de passagiers ook geen grensformaliteiten nodig zullen zijn. Men heeft dus in Den Haag begrip getoond voor de huidige moeilijkheden van Zeeuwsch-Vlaanderen en de rijks vreemdelingendienst heeft er ook in toegestemd, dat, zolang het veer Kriiiningen-Perkpolder niet normaal te gebruiken is, de reizigers zonder paspoort of bewijs van Nederlander schap van deze busdienst gebruik ma ken. De door het provinciaal bestuur, de Vereniging van burgemeesters en secretarissen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, Kamer van Koophandel, enz. ondernomen stappen hebben ge lukkig tot een gunstig resultaat ge leid. Prov. gezondheidsdienst voor dieren Het bestuur van de „Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren" in Zeeland heeft een nieuwe voorzitter en vicë-voorzltter. De heren A. Ge- schiererte Grijpskerke en A. L. Hage té- St." Sïaaftens'dyl?' <Jle" deze functies vei-vullën,-waren niet herkiesbaar voor de volgende bestuursperiode. Als voorzitter is thans gekozen de heer J. P. Lindenbergh te 's Heer Arendsker- ke, als vice-voox-zitter de heer W. de Buck te Meliskerke. Geslaagd voor H.B.S.-B. Aan het openbaar lyceum te Ter- neuzen slaagden voor het eindexa men H.B.S. B.; L. W. de Bruyne Ter- neuzen, C. J. Cysouw Biex-vliet, J. A. L. van Dikshoom Walsoorden, mej. M. van Eek Terneuzen, R. v. d. Eeck- hout Sas van Gent, D. J. ten Haaft Hoek, A. van Harn Zaamslag, M. J. Neeteson Kloosterzande, P. E, R. Rhemrev Zaamslag, J. J. Smit Ter- neuzen, mej. A. van de Velde Biei-~ vliet, A. K. Verschelling Terneuzen en P. de Visser Zaamslag. Twee can didatén wei-den afgewezen. Faillissement geëindigd. Wegens gebrek aan actief is het faillissement van A. Brandes, vee koopman te Middelburg, opgeheven. hij des middags in Engeland was op gestegen en wilde landen op een Ne derlands vliegveld, met de bedoeling om de volgende dag weer terug te vliegen naar Engeland in ge zelschap van zijn vx-ouw, die gelo geerd was in Bergen op Zoom. Het toestel, dat bleek plaats te bie den aan vier personen, was door het laag; hangende gesloten wolkendek uit de koers geraakt en omdat de piloot niet kon zien, waar hij zich bevond, zag hy zich genoodzaakt te landen op het met uien bezaaide stuk bouwland. Na het verstrekken van de nodige inlichtingen en telefonisch contact mèt zijn echtgenote in Bergen op Zoom, is de vliegenier met achtei'lating van 't onder politiebewaking gestelde vlieg tuig, doorgereisd naar Bei-gen op Zoom. Zondagmiddag is het toestel weer vertrokken. In September winkelweek te Oostburg Naar het bestuur van de Winke liersvereniging te Oostburg ons me dedeelt, woi-den er nu al voorberei dingen geti'offen voor de Winkel week, welke dit jaar gehouden zal worden van 19 tot en met 26 Septem- bei'. Op de openingsdag komt een Bel gisch rmiziekcoi-ps van ongeveer 80 leden. Op de Woensdag van de win kelweek zal er een veemarkt worden gehouden, terwijl ook nog een voet balmatch tussen elftallen van Neder landse en buitenlandse spelers wordt georganiseerd. Jubileumviering Vereniging voor Ziekenhuisverpleging Zaterdag 11 Juli a.s. niet 4 Juli, zoals aanvankelijk de bedoeling was zal de Vereniging voor Ziekenhuis verpleging in Zuid- en Noord-Beve land haar 25-jarig jubileum viex-en. Na de huishoudelijke vergadex-ing zal de voorzitter, mr. dr. A. J. J. M. Mes, des middags te ongeveer di-ie uur in de „Prins van Oranje" een herden- kingsi-ede uitspreken. Daarna is er van 4. tot 5 uur in hotel „De Korenbeurs" gelegenheid om het bestuur geluk te wensen. Des avonds om 7.30 zal in „de Prins van Oranje" met de besturen van de onder-afdelingen, de boden en belang stellende leden, een feestavond worden gehouden, waaraan het gezelschap „Excelsior" uit Kniiningen zal mee- wex-ken. Mej. Cia van Boox-t uit Oister- -wijk-zal -met haar poppenspel1 verschil lende nummers uitvoeren. Het gebouw van het Medisch Centrum te Goes. (Foto P.Z.C. NA DRIE JAAR ONDERHANDELEN Echtgenote van initiatiefnemer verrichtte symbolische opening Na drie jaar van moeizame voorbereidingen vond Zaterdagmiddag het initiatief van dokter A. Looyen zijn bekroning in de officiële opening van het nieuwe Medisch Centrum aan dc Beatrixlaan te Goes. Hiermede is een be langrijke stap gezet op de verdere ontwikkeling van de preaventieve ge zondheidszorg op de Bevelanden en voor Goes in het bijzonder. Tijdens de openingsplechtigheid op het achterplein van dit fraaie gebouw, werden vele goede wensen geuit, waarbij vooral blijdschap werd uitgesproken over de voorti-effelijke samenwerking tussen de diverse organisaties, die de tot. standkoming van dit Centrum mogelijk heeft gemaakt. De voorzitter van de Stichting, dok ter P. Staverman uit Heinkenszand, gaf voor de talrijke genodigden een korte terugblik op de afgelopen drie jaren van voorbereiding. Aan dokter A. Looyen, voox'zitter van de afd. Goes van het Groene Kruis, komt de eer toe het initiatief te hebben geno men, om met het Oranje-Groene Kruis en de Stichting Centrum Kraamzorg plannen te smeden voor een betere huisvesting. Later werden hierbij ook het Rode Kruis en de ge meente Goes betrokken. Hulde bracht spr. aan de initiatiefnemer, die thans helaas om gezondheidsre denen niet aanwezig kon zijn. Moeilijk zijn de voox-bereidingen geweest. De architect, de heer J. Oranje, moest niet minder dan 12 tekeningen ma ken, alvorens goedkeuring werd ver kregen. Dank bracht spr. ook aan de inspecteur van de Volksgezondheid en de Commissaris der Koningin voor de ontvangen steun bij de ver wezenlijking van de plannen, alsme de aan het dag. bestuur van de stich ting en de aannemer. De echtgenote van dokter Looyen veri'ichtte veivolgens de symbolische opening; door het hijsen van de vlag. Uit handen van mevr. Staverman mocht zij een ruiker bloemen ontvan gen. Gelukwensen Een lange rij van sprekers bood ver volgens gelukwensen aan. Dokter J. R. v. d. Borgh, geneeskundig inspec teur voor Zeeland, deed zulks namens de Staatssecretaris van Volksgezond heid, dr. Muntendam. Voorts gaf hy uiting aan zijn gevoel van dankbaar heid, omdat de verschillende diensten thans in dit nieuwe gebouw eerst goed zullen kunnen functionneren. Met dit Medisch Centxnxm is de basis gelegd voor een verdei-e uitbreiding van de praeventieve gezondheidszorg. Het lid van Ged. Staten, mr. dr. A. J. J. M, Mes, sprekende namens het Prov. bestuur, prees de vorm van samenwerking welke hier werd be reikt en noemde dit centrum van meer dan gemeentelijke betekenis. De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, die herinneixle aan het schreeuwende gebrek aan behoorlijke huisvesting voor de diverse vereni gingen, bracht het bestuur van de Stichting dank voor alle moeiten om tot dit resultaat te komen. De secretaris-generaal van de Alg. Ned. Vereniging „Het Groene Kruis", dr. G. H. C. Cath, die ook de geluk wensen van de Prov. Z. vei'eniging aanbood, stelde vast dat Nederland nog slechts weinige Medische centra telt, zoals hier thans is verrezen. De directeur van het Oranje Groene Kruis, de heer R. Smit jr., wees voor al op de samenwerking welke hier tot uiting komt. Het Medisch Cen trum mag gezien worden als een de monstratie van eenheid in de zorg voor de gezondheid van de mensen. De heer P. Wissenraet, secretaris van de bedrijfsorganisatie van bad en zweminrichtingen in Nederland, merkte op, dat Zeeland met 8 10 badhuizen niet slecht afsteekt bij ovexag Nederland. Van de 1015 ge meenten zijn er slechts 100 die een badhuis bezitten. Hij kon nog mede delen, dat Kamerleden hebben gepleit voor afschaffing van de omzetbelas ting op badhuizen. Namens de fedei'atiecommissie v. d. kinderhygiène in Zeeland bood dr. H. Doeleman voor het gebouw een fraaie tegelplaat aan. Nadat dokter A. J. Vos uit Wolfaartsdrjk nog had gesproken als voorzitter van de afd. Z.- en N.-Beveland van de Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunst, en de heer A. J. van Heel namens de di rectie en de kringcommissaris van het Rode Kruis, overhandigdede heer J. v. d. Linde, aannemer, mede namens de onderaannemers een klok. Dokter P. Staverman schonk namens de Stichting Centrum voor Kraam zorg een spreuk in lijst, waarna hij als voorzitter van het Medisch Cen trum een dankwoord sprak. Tot slot maakten de genodigden een rondgang door het gebouw, dat ook bij de verschillende autoriteiten van elders, terecht gi'ote bewonde ring genoot. Hr. Ms. Zeeland te water gelaten (slot van pag. 1.) Zy herdeDkt ook met eerbied allen, die op by haar gebouwde schepen voor Ixe'. vaderland het offer van hun leven brasten. Van de schepen, die aan het Oorlogsgeweld ten offer vie len, kwamen er negen van de Vlis- singse hellingen, waaronder het vlag- geschip van ons eskader in de Java- zee, Hr. Ms, „Java". Spr. dankte de minister voor zjjn belangstelling en mevrouw Van Hou ten voor de vaardige wijze, waarop zij zich deze morgen van haar taak had gekweten, waarby hij haar een fraai souvenir aan deze gebeurtenis aan bood. Ten slotte bracht spr. met een „lieve de Koningin" een dronk uit op Haar, aan wier zeemacht het nieuwe schip straks zal worden toegevoegd. Dé secretaris-generaal, de heer J. J. van Houten, wees op de byzondere betekenis van deze dag, waarop een schip werd tewatergelaten, dat de naam kreeg van een provincie, die meer dan welke andere ook verbon den is met de marine en de zee. Een verbondenheid, welke is gegrondvest op een groot onderling vertreuwen en waardering. Beide strekken zich ook uit tot de Kon. Mij. „De Schel de", die nu reeds bijna tachtig jaar schepen aan de Marine heeft gele- vez'd. En de rapporten van de Admi raliteit uit de oorlogsjaren zijn er om te bewijzen, dat het deugdelijk werk was. De schepen van de Nederlandse industrie, zeker ook van „De Schel de", muntten uit door het geringe on derhoud en de weinige reparaties,- welke zij behoefden. Na de oorlog waren de omstandigheden moeilijk, maar spr. wenste hier openlijk te ge tuigen van de waai'dering voor het werk van de velen, die weinig voor het voetlicht treden, maar die ook by „De Schelde" een van de „Big Five" in ons land op het gebied van de scheepsbouw hun bijdrage heb ben geleverd aan de wederopbouw van onze Marine. Het is verheugend, dat allen, die op jagers moeten leven en wex'ken, varen en mogelijk ook vechten, er van overtuigd kunnen zijn, dat zij onder alle omstandighe den op deze schepen kunnen „dicht- varen". De heer Van Houten eindig de met het uitspreken van het ver trouwen, dat de „Zeeland" op de daarvoor gestelde tijd in goede con ditie opgeleverd zal worden als een sieraad voor de Nederlandse vloot in tijden van vrede, dat, als het moet, in geval van ooi-log een even goed fi guur zal slaan als al zjjn voorgangers van „De Schelde". Laatste spreker was de heer C. Philipse, waarnemend Commissaris der Koningin, die namens het provin ciaal bestuur dank betuigde voor het feit, dat de naam van deze zwaar ge troffen, maar toch zo nauw met de zee en de Marine verbonden pi-ovincie aan dit schip werd gegeven. Het Zeeuwse volk, met het devies „Luc- tor et Emergo" voor ogen, waardeert dit gebaar en spr. gaf uiting aan de wens van het provinciaal bestuur, dat mocht het ooit nodig zijn. ook in tijden van oorlog dit devies hoogge houden zou worden, juist als dit werd gedaan door Vlissinger Michiel. die als admiraal der Nederlanden zijn lauweren in de oorlog ter zee oogstte. Ten slotte zij nog vernield, dat be halve de reeds genoemde eregasten, aanwezig waren de hoofdintendant van de Zeemacht, schout bij nacht T. R. Deelder, de plaatsvervangend- Chef Marinestaf, commandeur H. Bos en de Commandant Maritieme Middelen Zeeland, kapitein ter zee J. G. Broekhuysen, MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Een nacht zonder zonde", (14 j.). 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „Singing Guns", (Mule Train) met Vaughn Monroe, (14 j.), 8 uur; Wöhler: opening „Klein Blïjdorp". 3 uur; Markt: aanvang feestelijk pro gramma ter gelegenheid verjaardag Z. K. H. Prins Bernhard, 7.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2