mtHMQMh C Kolonel Fawcett zocht een geheimzinnige stad Louisa's grote strijd IS HUURVERHOGING BILLIJK? Atda-stifi JIMMY BROWN en de oranjehemden BAVIANEN REGEREN OVER EEN ZUIDAFRIKAANSE BADPLAATS 3 Burgerlijke Stand KLAMEN dit de AETHER VRIJDAG 26 JUNI 1953 PROVINCIALE ZE EVV/SE COVRANT 11 VERDWENEN EXPEDITIE Brieven en notities gepubliceerd Advertentie (Van een bijzondere correspondent). NEW YORK, Juni Binnenkort zal het 30 jaar geleden z\jn, dat kolo nel Fawcett in de ondoordringbare oerwouden van Zuid-Amerika verdween. Sindsdien heeft men zich steeds weer bezig gehouden met gissingen om trent zyn lot en dat van zijn metgezellen, zyn zoon Jack Fawcett en Ra leigh en men heeft al ontelbare oplossingen van het raadsel aan de hand gedaan. De zoon van de verdwenen kolonel, Brian Fawcett, heeft nu bij Funk en Wagnalls te New York gen boek laten verschijnen, dat onder de titel „Lost Trails, Lost Cities" manuscripten, brieven en rapporten van zijn vader samenvat en een kijkje geeft op het bijzondere leven van deze ontdekkingsreiziger. Fawcett was altijd een voortreffe- volging van een hert een weg ont- lijk kenner van de Boliviaanse ge- dekt, waarop nu Raposo en enkele schiedenis geweest. In 1906 had de anderen drie uur lang onder onnoe- regering van Bolivia de Geografische melijke moeilijkheden doordrongen Vereniging te Londen om een vak- totdat plotseling een wijde vlakte kundig opgeleid officier verzocht voor voor de ogen van de reizigers op- het afbakenen van de landsgrenzen, doemde. Vier mijl verder lag een gro- De 39-jarige Fawcett kreeg deze op- te stad achter geweldige wallen en dracht. Toen hij naar Bolivia kwam, muren, temidden van uitgestrekte was juist de grote rubber-„boom" voorbij en had onbeschrijfelijke toe standen achtergelaten: reusachtige winsten bij de een, ellende, zonde en liederlijkheid bij de ander. Er waren planter's, die Indianen, als ze niet meer konden werken, bil dozijnen te gelijk om het leven brachten, doordat ze in de bossen blikken met vergiftig de alcohol neerzetten, die dan wel de gewenste uitwerking gaf. De India nen, die aan deze brute methodes ont komen waren, stierven als vliegen aan besmettelijke ziektes. Het walgde Fawcett en hij ging het oerwoud in om de wilden te zoeken die toch bete re mensen waren. Maar vooral lokte hem de gestorven cultuur aan de grenzen van Bolivia en Peru; al wa ren de ruïnes van de geheimzinnige steden uit de tijd vóór Columbus nog niet ontdekt, de overgeleverde verha len waren nog levendig en verschil lende expedities drongen tussen 1908 en 1914 tot in het hart van het Matto Grosso-gebied door. Mijnen van Muribeca Toen kreeg Fawcett een veldslag in handen dat nean in een andere rich ting, naar Brazilië, leidde: het ver haal van een geheimzinnige stad, van de „verloren mijnen van Muribeca". Een kwart eeuw vóór Columbus al dus de overlevering, was een Portu gees schipbreukeling, Alvarez ge naamd aan de Braziliaanse kust aan land gespoeld, daar, waar thans Ba- hia ligt en waar toendertijd de Toe- pinamba's woonden, die menseneters waren. Hy werd echter niet opgege ten, maar veroverde het hart van een inboorlingenmeisje, waarmee hij trouwde. Daarna kwamen er nog an dere Portugezen in het land, de weg gewezen door Alvarez. Een van de nieuw-aangekomenen trouwde even eens met een inboorlinge, die hem een zoon schonk, Melchior Dias Moreyra door de Indianen Muribeca genoemd en die als ontdekker van de sprook jesachtige mijnen schatten aan goud, zilver en edelstenen ophoopte. Muri- beca's zoon, Roberia Dias, wilde, daar h\j genoeg had van de Indianen, van zijn reusachtig vermogen in het oude vaderland gaan genieten; hij ging naar de koning, die hij verzocht hem de titel van markies te verlenen, als beloning; voor de zilvermijnen, die hij aan Zijne Majesteit ten geschenke wilde geven en waarvan hij proeven voorlegde. Maar de koning was wan trouwend en beloofde alleen, dat hij hem de beloning zou geven als een ex- mijnen. Raposo en zijn metgezellen liepen door de straten en betraden de tempels zonder een mens aan te tref fen. Dit verslag was voor Fawcett een grote verrassing. Hij twijfelde er geen ogenblik aan, dat hij een aanduiding van een geheimzinnige stad. de wieg van de Voor-Andische cultuur, ge vonden had. nog ouder jdan die van de Inca's. Hjj doopte haar de „stad Z" en het was nu zijn doel haar te zoeken. Hij drong tot in de Matto Crosso door en op 20 Mei 1925 kwam zijn verslag uit Bacair—Post. Negen da gen later brachten inboorlingen zijn laatste woorden over; „Wij zijn in het kamp van het Dode Paard, waar mijn paard in 1920 gestorven is. Zyn skelet is het enige, wat er over gebleven is. Het jaargetijde is goed, we behoeven geen mislukking te vre zen". Sindsdien heeft men nooit meer iets van hem vernomen. Ook Vietnam wil onafhankelijk zijn. Het Vietnamese staatshoofd, Bao Dai, die Donderdag in Saigon ver wacht wordt, zal Zondag per vlieg tuig naar Frankrijk vertrekken. Bai Dai wil besprekingen voeren met president Auriol, aan wie hij 'n aantal voorstellen zal doen, enerzijds om het begrip „Franse Unie" te ver duidelijken en anderzijds om de hui dige overeenkomsten tussen Frank rijk en Vietnam te herzien Advertentie) Brandend Maagzuur dat schrijnt tot hoog In do keel kunt U blussen in de kiem. Neem simpelweg een of twee Rennies langzaam laten smelten op de tong en het leed is bezworen. Onmid dellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Ren nies by zich hebben practisch en hygiënisch verpakt. En onopgemerkt in te nemen, zonder water of wat ook. Kleine oorzaken grote gevolgen! Dezer dagen heeft iemand z<jn likdoorns met een mes trachten Ce verwijderen: het gevolg was bloedvergiftiging. Gebruikt nim mer meer een mes of andere omslachtige niet hatende midde len, als pleisters, zalfjes of tinctuur. XJ kunt thans op ge makkelijke en ongevaarlijke wijze Uw likdoorns, wratten, enz. verwijderen met de 90 ets. Verkrijgb. by Uw apoth. of drog. Meningen zijn nog steeds verdeeld. Het Nederlands instituut voor de publieke opinie heeft onlangs aan een groep Nederlanders, die liet een re presentatieve doorsnede van de gehe le bevolking acht allereerst gevraagd: „Hebt U er over gehoord of gelezen, dat de regering van plan is de huis huren te verhogen". Bijna allen wéten van de regerings plannen om de huishuren te verho gen (nl. 97 pet.) 3 op de 100 perso nen gaf op er nog niet van gehoord of gelezen te hebben. Vervolgens vroeg men: „Vindt U het biliyk of niet biliyk, dat de huren ver hoogd worden? Billijk zegt 55 pet. Het billijkheids- óórdeel loopt uiteen naarmate men meer of minder welgesteld is. Bij de lagere inkomensklassen is het per centage gedaald tot 47, maar 70 pet. van de meer welgestelden oordelen de huurverhoging billylc. Ook de omstandigheid, of men een eigen huis bewoont, of een huurhuis, is van invloed op het oordeel, dat men geeft. Van hen, die in een eengezins- nuis wonen, vindt 48 pet het biliyk, en van hen, die een eigen huis bewo nen, vindt 73 pet het billijk, dat de regering de huren gaat verhogen. Tegenover 55 pet van alle onder vraagden, die huurverhoging wel bil lijk vinden, worden er 38 pet gevon den, die de verhoging onbillijk vin den. Dit percentage steeg bij de lagere inkomengroepen tot 45 pet en by de meer welgestelden daalde het tot 25. Zy die een huurhuis bewonen, vin den huurverhoging eerder onbillijk (nl. 45 pet), dan de bewoners van een eigen huis, bij wie het percenta ge 20 bedraagt. Zeven pet onthoudt zich van een oordeel over het al of niet billijk zijn van de huurverhoging. peditie zijn mededelingen als waar had bevestigd. Enkele mijlen van Ba- hia verwijderd haalde Dias de leider van de expeditie over om de konink lijke brief alvast te openen en deze bevatte slechts zijn benoeming tot kapitein, niet tot markies. Woedend verklaarde Dias, dat er nu ook geen sprake meer was van de mijnen, waarop men hem voor twee jaar in de gevangenis wierp, waaruit hij zich alleen door betaling van een hoog los geld kon vrijkopen. Twaalf jaar later stierf hij, zonder zyn geheim prijsge geven te hebben. De koning merkte nu, dat hy een domheid had begaan en zond de ene expeditie na de ande re uit, om de mijnen te zoeken, maar alle moeite was vergeefs. Verdwenen stad Fawcett vond nu op een goede dag in de archieven van Rio een gedeelte lijk onleesbaar verslag in de Portu gese taal uit het jaar 1742. Daarin berichtte een onbekende uit Minas Gereas, aan wie Fawcett de naam Raposo gaf, hoe hy naar de mijnen gezocht had. Zyn expeditie had tij dens de mars een kamp aangelegd en een van zyn mannen had bij de ver- FEUILLETON DOOR UN TEMPEST 31. Dat gold ook voor een artist en niettemin scheen Kirk eveneens tot de slachtoffers van de ravenzwarte Veronica te behoren. Die vrouw had bepaald tets, dat „ik-weet-niet-wat", waarop zy, Louisa, niet kon bogen! Mandy dan wel Louisa zou het niet kunnen zeggen. Ongetwijfeld had Mandy een heel knap gezichtje en een onberispelyk figuur, maar alle sub tiliteit of geheimzinnigheid was haar vreemd. Ze was openhartig en rond uit; haar persoontje vertoonde niets gekunstelds of onechts. Op dit ogenblik kwam ze met schit terende ogen de keuken binnendan sen. „Hij is precies als ik me had voor gesteld. Zo gedistingeerd!" en met een soort ouderwetse hoffelijk heid!" riep ze uit. Louisa trok wat verbaasd de wenk brauwen op. Die indruk had ze niet van Torre Steger gekregen. Ze had hem een er doodgewoon uitziend man gevonden, met een irriterend en to taal ongemotiveerd vertoon van su perioriteit. Haar, Louisa, was die „ouderwetse hoffelijkheid" ook niet te beurt gevallen, maar ze was immers noch nooi, noch aantrekkelijk! Mis schien zou hy anders zijn optreden als ze Mandy of Veronica Darsall was geweest. „Ben je klaar, kindlief? Je kunt roken als je wilt. Ik doe het zelf niet, maar ik ben wat je noemt breed van opvatting", zei mevrouw Spale aller beminnelijkst. „Ik zeg altyd: leven en laten leven". „Dank u wel, mevrouw Spale, maar 11c rook niet. Zal ik nu aan de afwas beginnen?" vroeg Louisa, terwijl ze haar witte mutsje opzette en zich af vroeg, of ze er ooit aan zou wennen. „Je kunt beter naar boven gaan en de slaapkamers doen, terwijl je zus ter de tafel afneemt. Daarna kun je samen de vaat wassen, Je zult de stoffer voor de kleden iln de kast on der de trap vinden." De kast in kwestie was donker en overvol. Louisa wist er de stoffer uit te halen, maar daarbij gooide ze een emmer en een vuilnisbak omver. Toen ze met een hoge kleur en boos op zichzelf over zoveel lawaai weer te voorschijn kwam, zag ze Torx-e Ste ger, die in de hall naar haar keek. „Goedenmoi-gen", zei hy kortaf. Zyn ogen gingen ten dele schuil achter de hoornen bril, maar ze voel de, dat hij de blik strak op haar ge richt hield. „Goendenmorgen... meneer", sta melde ze. „Als u even tijd hebt, zou ik u graag willen spreken", zei hy stuurs. „Kom in de bibliotheek". Ze hield een ogenblik haar adem in, Dit was een bevel, geen uitnodiging. Het bleek wel duidelijk uit de manier, waarop hy zich omdraaide en zonder haar antwoord af te wachten, de hall doorliep. Na even geaarzeld te heb ben, nam ze een kloek besluit en volg de hem. -g hij er heus gedistingeerd uit? Mandy was zeker door haar be- Zaj Och, langstelling in hem vei'blind. Deze morgen was hy gehuld in een licht- bi-uine flanellen broek en een vorm loos „tweed" jasje, dat al te los om zyn magere lyf hing, Hy was het type van een man, die in de menigte nie mand zou opvallen. Ofschoon Louisa allesbehalve lang was, stak hij maar even bpven haar uit en zijn vale haar dos scheen nog steeds op de borstel te wachten. Toen ze de eetkamer voox-bijkwam, zag ze Mandy, die vlug messen, vor ken en schalen op een blad stapelde, Louisa tx-achtte Mandy's aandacht te trekken, maar haar zuster sprak juistmet een grote, grijze xxian, die, een pyp rokend, op het kleed by de haard stond. Een zeer imposante vex-- schyning, vond Louisa. Was hij soms de secretaris van Toi're Steger? Hoe 34. Tlnüs Tuttelaar had het huis van Jimmy Brown vrij verstoord verlaten. Hij beschouwde Jackie zo'n beetje als zijn ontdekking, want tenslotte was h ij het geweest, die meneer Biklcebakker op het bestaan van dit wonder, spelertje had attent gemaakt. Daarom had hij nog vóór de wedstrijd van De Biggers tegen de Grasvinken een ■jroot artikel aan Jackie willen wijden, waarin de men- ion tussen de regels door hadden kunnen lezen, dat 1x11, Tinus Tuttelaar. de man was geweest, die alles aan hét rollen had gebracht, Maar daar had Jimmy nu een stok- 'e voor gestoken, Hij wilde absoluut niet hebben, dat '•ijn pleegzoontje door een krant werd geïnterviewd. .Wat een malligheid", zei hij tegen Tinus Tuttelaar. .wat kan zo'n jongen nu voor verstandigs zeggen? Laat- ie nu eerst maar eens tonen, dat hij kan voetballen. La ter kan hij dan de pers te woord staan, maar daar is nu de tijd nog lang niet voor gekomen", Hij deed net alsof het hem niets kon schelen, maar inwendig kóókte hij van woede. „Dat begint al mooi", gromde hij. toen hij onverfiohterzake, naar zijn redactie terugfietste, „de heren beginnen zich mi al te voelen. Zij hebben dc pers al niet meer nodig. Ze denken, dat ze 't alléén wel af kunnen. Maar daarin zouden zij zich wel eens heel le lijk kunnen vergissen, want die Jimmy Brown denkt nu wel, dat zijn pleegzoontje er. al i s, dat z'n kostje in het eerste elftal van De Biggers al gekocht is. maar als ik m'n oor zo hier en daar te luisteren leg. dan ben i k daar nog lang niet zeker van". Met een gezicht zo zuur als azijn stapte Tinus het redactiebureau binnen. vreemd dan, dat hij er veel meer als een beroemdheid uitzag dan zijn pa troon. De man keek Mandy aan alsof hij haar bizonder aantrekkelijk vond. Louisa beet zich op de lippen. Wat haar zelf betreft, kon 't haar niet schelen, wanneer ze zou worden weg gestuurd. Ze had hier helemaal niet willen komen en het stiet haar tegen de borst, dat ze moest trachten een rol, die haai' niet „lag" te spelen. Intussen, als Torre Steger haar ont sloeg, zou dit betekenen, dat Mandy alleen achterbleef. Hij had geen re den, haar ook te ontslaan en Mandy zou er niet over denken, om met haar zus weer naar Londen te reizen, zich zelf aldus de „weg naar Filmland" verspexTend. Ter wille van Mandy moest zij, Louisa, px'oberen Torre Ste ger te vertederen, als dat mogelijk was, besefte ze tot haar spijt. Mandy was immers te jong, te koppig en veel te knap om aan zichzelf te wor den overgelaten. HOOFDSTUK VI- „Gaat u zitten, juffrouwLea- ry", zei Torre Steger, terwijl hij haar een rechte stoel tegen zijn „bureau miniati'e" aanwees. Wordt vervolgd.) in iedere RICHMOND zijn verwerkt de edele "SL0W-SM0KE"VIRGINIA tabakken, afkomstig van de beroemde WINSTON-SALEM FIELDS USA «Tm dui VOlft IEDER UUR SLIMMER! Politiemannen met stenen geworpen (Van onze correspondent in Kaapstad) De naby Kaapstaxi gelegen bad plaats Hermanus wordt op het ogen blik geteisterd door een bavianen- plaag. De dieren zyn zo brutaal ge worden, dat zij inbreken in winkels, kinderen en jonge meisjes nazitten door A. KAPTE1N. politiemannen met bakstenen be kogelen. De gemeenteraad heeft be sloten de plaatselijke vei'keersagent, Jan Ellis, geheel vrij te maken voor het bevechten van de bavianen maar Ellis geeft, nu de Operatie-Baviaan vier maanden aan de gang is, vol mondig toe, dat het gemakkelijker Is om verkeersovertreders te snappen dan apen. De „Broeders van de Ber- GOES Bevallen: L. F. ChamalaunInghels. z. S. DingemanseMoenen. d.; M. E. Haart- senDek. d.; M. A. SinkeMurre, d.; C. M. L. SchipperVermaas, z.; B. J. Bijle. veldJonge Poerink, z.; N. J. van der Waavan Liere, d.; C. SturmMoerman, z. Ondertrouwd: P. G. C. M. Passieux. 25 j. en J. L. van Boven, 25 j.; J. Verschuu- re, 67 j. en Chr. Postma, 61 j.; P. de Bruijne, 31 j. en W. M. de Bruine, 21 j.; R. van Dommelen, 32 j. en J. M. W. Jan sen, 21 j,; J. Rosier, 23 j. en M, Adriaaixse, 22 j. Getrouwd: J. Mol, 24 j. en L. F. Paauwe, 22 j,; A. de Visser, 59 j. en C. J. Corstan- je, 47 j.; M. L. van der Schraaf, 27 j. en P. van Eenennaam, 25 j. Overleden: C. A. Kraaijeveld, 39 j., van C. Vogel. 'S HEER ARENDSKERKE. Bevallen: A. Raas—v. d. Dries, d.; C. Schipper-^Sinke, z.; p. van Loo—West- strate, d.; C. BouwensëHirdes, z.; J. Moerdijk—van Baaien, d.; A. Moreauw— van Hooff. d.; M. RiemensO verwijk, d.; C, Mulder—Wlskerke, d.; C. Buteijn—v. d. Plasse, z.i Th. F. de Jonge—van Riet, d. Getrouwd: J. A. Breure, 28 j. en A. M. Janse, 26 j.; C. L. de Winter, 33 j. en M. Rijk, 22 j,; M. Raas, 25 j. en M. F. van den Dries, 21 j.: P. J. Gunst, 20 j. en P. Schipper, 18 j.; G. van 't Westende, 26 j. en A. J. Poortvliet, 24 j.; F. M. Boot, 23 j. en P. de Jager. 27 j.; J. H. Verhage, 24 j. en A. Zuidhof, 21 j.; J. C. Vermue, 28 j. en J. A. van 't Westeinde, 27 j.; J. M. van 't Westeinde, 25 j. en P. Verdonk, 28 j-1 M, de Hamer, 26 j. en P. H. de Jager, 26 j.; J. Fraanje, 24 j. en D. den Herder. 24 j.; J. Smits, 27 j. en C. de Winter, 27 jr. Overleden: M. C. van 't Westeinde, 26 j.; C. van Damme, 81 j., wed. van J. Braamse. KAPELLE. Bevallen: G. Toorenaar—Ruissen. z.; J. Joosse—Oele, z.; J. Verhagè—de Koster. M. T. Zwartepoorte—de Putter, d.: A. C. Spuij—Hendrikse, d.: J, de Neef—Ko- mejaix, z.: G. Almekinders van den Berg. J. Lokerse—Verlare, d.; M. Geelhoed- de Vos, d. Overleden: E. Kant. 76 j„ echtgenoot van D. Braam. Getrouwd: J. de Keijzer, 37 j. en J. de Visser. 34 j.: F. Jnoss 2. en J. Brou- 25 j.; C. van Koeveringe. 25 j, en D. Delfos. 22 j,; M. van den Berge, 25 J. en P. P. Meijer, 22 j. WISSEKERKE. Bevallen: J. M. ScherpKoppejan, d.; M. D. DielemanKarelse, z,; D. C. Ver- aluljs—Marousse. z.; A. M. Adams—Klink- müller, z. Ondertrouwd: L. Abrahamse, 57 j. en E. J. Joziasse. 47 j.; P. J. Wilderom, 25 j. en J. C. de Looff, 19 j.; A. J. de Neef, 24 j. en A. J. Sandee. 18 j.; H. van Strien, 26 j. en L. den Hartlgh, 22 j.; L. J. de Looff, 26 j. en A. J. Boot. 23 j.; L. de Regt, 41 j. en M. C. Huiszoon, 32 j.; I. W. v. d. Moere, 31 j. en E. K. de Regt, 23 j.; J. C. Klompe, 29 j. en S, C. Israël, 30 j. Getrouwd: L. Abrahamse, 57 j. en E. J. Joziasse, 48 j.; G. F. Israel, 26 j. en S. de Kam, 22 j.; A. J. de Neef, 24 j. en A. J. Sandee, 19 j.; P. J. Wilderom, 25 j. en J. C, de Looff, 19 j.; L. de Regt, 41 j. en M. C. Huiszoon, 32 j.; L. J, de Looff, 26 j. en A. J. Boot, 23 j.; I. W. v. d. Moere, 31 j. en E. K. de Regt, 23 j. ST. ANNALAND. Bevallen: J. J. Dekkerden Haan, z.; F. J. Scherpenisse—v. d. Meer, d.; D. A. DakeGunst, d.; E. N. van Oeveren Ridderhof, d.; D. J. Moerland—Smit, z.; A. van Dijke—den Haan, z.; A. Theunisse —Schram, z. Getrouwd: P. C. Kleppe, 54 j. en C. Moerland, 48 j.; J. H. de Korte. 23 j. en T. C. Ridderhof. 18 j.; A. Fase, 27 j en C. C. Weyler, 23 j. Overleden: C- Manteau, 77 j., weduwn. van W. M. Westdorp; H. Neele, 62 j., echt genote van L. J. Goedegebuure; C. P. Snoep, 67 j„ echtgenoot van N. Gunst. HAAMSTEDE. Bevallen: H. A. LandegentSchipper, z.; A. A. de Regt—van Boven, z.; G, Straijer —Kraaijeveld. z.; L. A. P. Stoel—v. d. Vel de, d.; G. LandegentToxopeus, d. Overleden: S. Boot, 59 j., eehtg. van A. Tromper; A. Boot, 56 j„ echtg. van W. osse. YERSEKE. Getrouwd: C. J. Snoep, 38 j. en K. Adriaanse, 29 j. Bevallen: A. Meijaard—Paauwe, d. gen" blyven hem nog altoos een slag voor. „Ik word met de dag slimmer, maar zij worden het ieder uur", heeft Ellis aan de met hem mee voelende journalisten verklaard. Soms zit hij een hele nacht in een appelboom gaard, waar zij gewoonlijk hun strooptochten houden, maar als hij zijn ogen uitveegt, zyn zij óf reeds voorzichtig aan het werk geweest of ze zitten ergens in de bossen te wach ten tot bij weg gaat. Ze zijn alleen bang voor hem, als hij een geweer bij zich draagt. Loopt hij zonder geweer rond, dan rennen ze hem voor de voeten. Toen hij vori ge week op een boerdery de nacht wacht betrok, hebben ze zyn eigen tuin kaal geplukt. Agent Jan Ellis heeft reeds ont dekt, dat de bavianentroep aange- voei'd wordt door twee kolossale man netjes. Als hij die twee voor de loop van zyn geweer kan krijgen, zal de rest wel op de vlucht gaajx, zo gelooft hij. Maar aangezien deze slimme uit- spraak in alle Zuidafxikaanse kranten gepubliceerd is, zullen de bavianen de eerste weken wel dubbel en dwars op hun hoeae zijn. ZATERDAG 27 JUNI HILVERSUM I. 402 m. 746 bc/s. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kd. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 V. d. kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Amus. muz. 12,60 T.T. Races. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Metropole-ork. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.20 Amateursprogr. 14.55 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.35 T.T. Races. 16.15 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.45 Gram. 17.00 T.T. Races. 17.20 V. d. jeugd. 18.15 Joum, weekoverz. 18.25 Ham- mondorgelsp. 18.40 Mil. reportages. 19.00 Nws. 19.10 Sport. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Licht baken. 20.50 Gevar. muz. 21.00 Amus muz. 21.35 Act. 21.45 Promenade-ork. en soliste. 22.30 Wij luiden de Zondag inl 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VP RO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7,33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. '/PRO: 10.00 „Tijd. uitgesch.", caus. 10,05 Morgenwij. VARA: 10.20 V. d. arbeiders le continubedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13,00 Nws. 13.15 Dansork. 13.50 Radioweekjournaal. 14.20 Gram (met comm.) 14.45 Huismuz. 16.00 /imateurspro- gramma. 15.25 Boekbespr. 15.40 Radio Philliarmonisch ork. en solist, 16.35 Sport- praatje. 16.50 Gram. 17.20 V. d. jeugd. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passe partout", caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.15 Soc. comm. 21.30 Gemengd koor. 22.00 „Dodenhuis hoorsp. 22.30 Gevar. muz 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. 27 Juni VUssingen Temeuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.-i-N.A.P. U.+N.A.P. U.—N.A.P. 1.47 2.14 2.52 3.18 3.30 1.9! 2.18 2.25 1.46 1.71 14.14 14.46 15.24 15.48 16.02 2.06 2.25 2-31 1.51 1-77 8.00 8.32 9.13 846 9.04 2.03 2.22 2.38 1.58 1.84 U.—N.A.P. 20.29 2.16 21.02 235 21.42 2.52 21.10 1.68 21.36 1.95

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5